» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
201 / 223
»»

Tomson ::

Naceloma so 100Hz paneli seveda boljsi, a letosnji in ze tudi nekateri lanski 50Hz modeli so izjemno dobro prikazovali gibanje. Bo pa 100Hz native panel vedno bolsji od 50Hz, ce govorimo o enakem procesiranju gibanja, ki je pravzaprav najpomembnejsi faktor pri dobrem prikazovanju gibanja. A kot kaze bodo kmalu ze 50Hz paneli zaradi dobrega procesiranja na taksnem nivoju da dejansko ne bo vec razlik, saj ze danes nekateri 50Hz modeli izvrstno prikazujejo gibanje. Trenutno pa kot receno, 100Hz panel bo prava stvar.

Vir bo seveda tudi vplival na prikaz gibanja, ce je veliko kompresije bo vse skupaj slabse, a bistveno je, kot ze receno, procesiranje gibanja, kjer je Sony letos najboljsi. 100Hz panel potrebuje manj procesiranja ker ze sam bolje prikaze gibanje zato bo skoraj vsak tovrsten panel dobra izbira, ce pa zelis top of the top pa izberes 2016 Sony 100Hz panel.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

deejay2 ::

Ok hvala.

Jaz čakam da se bo dobilo kak 75" 100hz tv za ne več kot 2.000 EUR. Potem ga takoj vzamem. Tisti Hisense je trenutno najbližje tej ceni, čeprav mislim da je samo 50 hz. Nisem ziher.

Dejansko se kot sedaj vidim ta Hisense televizor dobi že za 2125 EUR v tej spodnji trgovini.
http://www.uk-computers.co.uk/pgProduct...

Ne vem pa, koliko je za zaupat tej trgovini. Je pa sicer na temle spisku tudi ta trgovina.
http://geizhals.eu/hisense-h75m7900-a14...

Ampak itak je tv mislim da 50hz tako da vprašanje kako gladko je premikanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deejay2 ()

Tomson ::

Hisense 75M7900 je super deal glede na velikost in ceno, pri HDR malo šepa, razumljivo, a procesiranje gibanja je prej njegova slaba stran, kot vrlina, sploh če iščeš TV, ki bo res dober na tem področju, kar ga seveda glede na željeno velikost in budget enostavno ni.

TRUSTEDREVIEWS:
Without Hisense's motion processing in play, the loss of resolution is more severe than you'd expect to see with a more premium TV. The vast size of the screen doesn't exactly help the 75M7900 hide its motion shortcomings either.

Turning on Hisense's motion processing certainly improves the sense of clarity with native 4K content, but there's a price to pay. There are some quite distracting processing side-effects, such as flickering or fuzzing around the edges of moving objects.

Strangely, motion blur seems much less of an issue when watching upscaled HD than it is with upscaled HD. So much so that you don't need to trouble yourself with the motion processing at all with HD content.


POCKET-LINT:
The other consistent weakness of the 75M7900 is its motion handling, which finds fast-moving objects and camera pans routinely looking soft compared with the strong sharpness you get with relatively static (especially native 4K) content.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

deejay2 ::

Škoda, potem cen tega TV-ja ne bom več spremljal. Katera pa sta najcenejša tvja s 70" in 75", ki pa imata dobro gibanje?

Tomson ::

Če želiš dober performanse boš žal moral precej globje seči v žep. V ZDA bi sicer dobil za zmerno ceno odlične Vizio modele, sam v Evropi jih žal ni, tako imaš od novih 4k modelov, ki so res dobri pri procesiranju gibanja na voljo:

- Samsung 75KS8000 za 3.500€
- LG 75UH780 za 3.500€
- Sony 75XD850 za 3.900€

Ali pa če si za kompromis, trenutno dobiš sicer malo starejši Samsung model 75H6400 za 2.100€ v Italiji. Gre sicer za FHD model iz leta 2014, ki pa je bil na vseh testih odlično ocenjen. Ima native 100Hz panel ter odlično prikazuje gibanje in ima nasplošno zelo dobro sliko.

Oziroma en še boljši deal, v Avstriji dobiš še Sony 75W855C za 2.200€. Gre enostavno za najboljši FHD TV, odličen na vseh področjih. Model iz leta 2015. To je pravzaprav "as good as it gets".
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

deejay2 ::

Hvala.

FHD televizorji odpadejo, ker bi gledal iz 2m razdalje.

Ta Sonyjev model, ki ga omenjaš, se tukaj dobi že za 3100 EUR
http://www.sonicdirect.co.uk/prod/4K-Ul...

Tale Philipsov, ki ima 120 hz, je ok? Gladkost gibanja pri njem torej ni vprašanje.
http://geizhals.eu/philips-75pus7101-a1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deejay2 ()

Tomson ::

Jup, tale Philips je tudi dobra opcija, pošten TV, 3500€ v Avstriji. V UK so cene nižje a redko katera trgovina dostavlja v Slo, zato sem ti sam navajal cene v sosednji Italiji in Avstriji.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tsunamii ::

Dejte ze mir s temi 70 -75 :D Zadnjic sem bil v eni vecji trgovin pri nas in se slinil na teh velikanih..in ugotovil, da so v nulo za mojo dnevno sobo :D Sam mene se zmer mika OLED.

Tomson ::

Tvoj problem ima rešitev. Sliši na ime LG 77G6 OLED! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

BigWhale ::

No, jaz sem vceraj uspesno zmontiral Sony XD7505, 65". Svetilnost je odlicna in tudi kontrast ni slab. Crno bom pa prezivel. Po tem, ko odstranis Sony junk je tudi AndroidTV kar ok.

Andrej51 ::

Za starejšo osebo osebo kupujem tv, velik med 32" in 38" (vec ne ker gre tv v omaro) zaželen je slovenski jezik in Android TV . Za tv sem pripravljen odštet do 400€.

Se dobi kaj takega v naših trgovinah?

Tomson ::

Dobi, dobi. Malo preberi TUKAJ, kam te vleče, pa napiši čemu bo TV v največji meri namenjen. Kakšni viri (verjetno predvsem TV program), kakšna kvaliteta (SD ali HD), na kakšni razdalji se bo gledal, se bo gledal ob kakšnem močnem viru svetlobe na TV, itd ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tsunamii ::

Tomson je izjavil:

Tvoj problem ima rešitev. Sliši na ime LG 77G6 OLED! ;)


Ha ha? ;) Tomson ja vem da so ze na razpolago. Sam avta pa res ne mislim prodajat da kupit tole precenjeno cudo :D Recimo da pade cena cez 3-4 leta.. drz pesti :D Takrat bo moja plazma preko 10 let revica. Upam da zdrzi. Drugace pa ena smesna ali niti ne takrat. Pred 2 leti se mi je na plazmi pojavila rdeca crta po sirini. In je trajala ene 2 meseca. Cist sem bil znerviran..kaj mi je tega treba..se posebej ker sem kupil takrat flag Tv.. In ne bos verjel Tomson da se je cudezno popravilo :D Tako da ja..upam da zdrzi se 3-4 leta do prihoda nove OLED ali karkoli bo takrat TOP do 2.5K za 70+ Tv ;)

andrej69 ::

Andrej51 je izjavil:

Za starejšo osebo osebo kupujem tv, velik med 32" in 38" (vec ne ker gre tv v omaro) zaželen je slovenski jezik in Android TV . Za tv sem pripravljen odštet do 400€.

Se dobi kaj takega v naših trgovinah?


Jaz bi ti definitivno priporočil, tale model.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/3...

hixxy ::

Evo danes v živo videl 49pus6501 in me zanima sledeče...

Vrteli so SLO2 HD in je bilo zgoraj neko obvestilo, da smučarska tekma odpade. Bilo je pa bel napis na sivi. Okoli napisa pa so bile random bele pikice, kot bi bilo samo besedilo malo razmazano. Zanima me, če se da to v nastavitvah odstraniti?

Sicer pa lep TV sem se kar navdušil :)

andrej69 ::

hixxy je izjavil:

Evo danes v živo videl 49pus6501 in me zanima sledeče...

Vrteli so SLO2 HD in je bilo zgoraj neko obvestilo, da smučarska tekma odpade. Bilo je pa bel napis na sivi. Okoli napisa pa so bile random bele pikice, kot bi bilo samo besedilo malo razmazano. Zanima me, če se da to v nastavitvah odstraniti?

Sicer pa lep TV sem se kar navdušil :)


Seveda se dajo te anomalije vse odpravit, kajti v prodajalni televizorji niso nastavljeni tako kot morajo biti..Jaz bi ti ta model vsekakor priporočil.

hixxy ::

Mogoče veš kakšne so "optimalne" nastavitve?

andrej69 ::

hixxy je izjavil:

Mogoče veš kakšne so "optimalne" nastavitve?


Nekakšnih profesionalnih nastavitev ni za ta televizor. Najbolje, da si nastaviš sam, saj boš najbolje videl kako ti odgovarja.Nekateri si televizorje raje sami nastavijo, kakor pa da uporabljajo nastavitve iz raznih testov televizorjev.Pa so bolj zadovolnji..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

hixxy ::

Bom poskusil. V ponedeljek jo grem kupit :)

andrej69 ::

hixxy je izjavil:

Mogoče veš kakšne so "optimalne" nastavitve?


Se opravičujem, sem pomešal model.Tukaj imaš. Kot pa sem napisal, če ti ne bo všeč si nastavi po tvojem okusu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

pegasus ::

HDMI 2.1 ... glede na to, da je standard bil šele predstavljen, kdaj se pričakuje prve izdelke tako na strani zaslonov kot na strani virov (predvajalnikov, pcjev)?

Tomson ::

The HDMI 2.1 specification brings a number of long-awaited features to the table, some of which may show up in shipping products sooner, the other will become available years from now. HDMI Forum plans to publish the final standard in Q2 2017 and release the HDMI 2.1 compliance test specification in Q2 or even Q3 2017. That said, do not expect any features of the new spec to become available earlier than in the second half of this year (2018 seems more likely). Meanwhile, from licensing standpoint, any company with a license for the HDMI 2.0 spec can have access to the HDMI 2.1 blueprints.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

fpbs ::

hixxy je izjavil:

Evo danes v živo videl 49pus6501 in me zanima sledeče...
Vrteli so SLO2 HD in je bilo zgoraj neko obvestilo, da smučarska tekma odpade. Bilo je pa bel napis na sivi. Okoli napisa pa so bile random bele pikice, kot bi bilo samo besedilo malo razmazano. Zanima me, če se da to v nastavitvah odstraniti?
Sicer pa lep TV sem se kar navdušil :)

Poskusi z nastavitvami, samo dvomim, da se bo kaj dalo. Tvoj opis razmazanega besedila na sivi podlagi pomeni, da gre za TV z nizkim kontrastnim razmerjem. Zagotovo bi bil bel napis na črni podlagi še bolj razmazan. Čestitam za tvoje pravilno opazovanje.

miko22 ::

BigWhale je izjavil:

No, jaz sem vceraj uspesno zmontiral Sony XD7505, 65". Svetilnost je odlicna in tudi kontrast ni slab. Crno bom pa prezivel. Po tem, ko odstranis Sony junk je tudi AndroidTV kar ok.


Jaz mam isto, popizdevam pa s tem androidom, ki je tako nestabilen da joj. Kaj delajo tole v dobro tv. Eno veliko sranje.
Včeraj mi javi youtube in browser, da ni interneta, dočim filme gledam komot lahko prek kodija, ki seveda uporablja net :). Seveda pod povezavo pa piše da internet je.
Danes sem končno usposobil, pa niti ne vem kako. Samo skoz meni se sprehodim, kje bi lahko blo kaj nastavljeno pa začne delat. Povezava z strežnikom je nesigurna. Enkrat gledam film brez problema, čez 5 min več ne gre. Resda uporabljam wifi povezavo, toda da tako šepa?
Da ne omenjam fore z podnapisi. Na daljincu ni tipke, kjer bi lahko izbiral podnapise.
Krš od androida na zelo dobri tv.

Povej mi kaj si vse odstranil, da malo bolj stabilno zadevo naredim?
Mogoče pa kdo ve kako se lahko namesti kaj druga gor namesto androida? Če sploh gre, ker niti launchera ne morem drugega namestit.

Sony je imel super sistem, ko je prešatal na androida je pa bla napaka.

andrej69 ::

miko22 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

No, jaz sem vceraj uspesno zmontiral Sony XD7505, 65". Svetilnost je odlicna in tudi kontrast ni slab. Crno bom pa prezivel. Po tem, ko odstranis Sony junk je tudi AndroidTV kar ok.


Jaz mam isto, popizdevam pa s tem androidom, ki je tako nestabilen da joj. Kaj delajo tole v dobro tv. Eno veliko sranje.
Včeraj mi javi youtube in browser, da ni interneta, dočim filme gledam komot lahko prek kodija, ki seveda uporablja net :). Seveda pod povezavo pa piše da internet je.
Danes sem končno usposobil, pa niti ne vem kako. Samo skoz meni se sprehodim, kje bi lahko blo kaj nastavljeno pa začne delat. Povezava z strežnikom je nesigurna. Enkrat gledam film brez problema, čez 5 min več ne gre. Resda uporabljam wifi povezavo, toda da tako šepa?
Da ne omenjam fore z podnapisi. Na daljincu ni tipke, kjer bi lahko izbiral podnapise.
Krš od androida na zelo dobri tv.

Povej mi kaj si vse odstranil, da malo bolj stabilno zadevo naredim?
Mogoče pa kdo ve kako se lahko namesti kaj druga gor namesto androida? Če sploh gre, ker niti launchera ne morem drugega namestit.

Sony je imel super sistem, ko je prešatal na androida je pa bla napaka.


A ti ponudilo nagradnje na Android 6.0.Drugače, pa kar se tiče Androida 6.0.


Nеw fіrmwаrе QМ163Е_0.6.152.0 Аndrоіd Маrѕhmаllоw



сhаngе lоg:



- Аndrоіd 6.0.1 bаѕеd ѕоftwаrе

- Uрdаtе оf Gооglе аррѕ

- Тhе Аndrоіd Вооt аnіmаtіоn hаѕ bееn uрdаtеd

- Fаѕtеr UІ nаvіgаtіоn

- Fаѕtеr іnѕtаllаtіоn tіmе оf ЅW

- Іmрrоvеd buffеrіng durіng YоuТubе рlауbасk

- Аndrоіd аррѕ thаt hаvе bееn іnѕtаllеd vіа Gооglе Рlау Ѕtоrе wіll аѕk fоr thеіr реrmіѕѕіоnѕ uроn

ореnіng thе арр fоr thе fіrѕt tіmе.

- Durіng thе іnіtіаl ТV ѕеt-uр, thе ТV саn соnnесt tо уоur Аndrоіd рhоnе tо аllоw quісk іnѕtаllаtіоn

оf уоur ТV.

- Ѕоund drорѕ whеn ѕwіtсhіng bеtwееn еnсrурtеd сhаnnеlѕ

- Іmрrоvеmеntѕ fоr ѕtаbіlіtу

- Uрdаtеd сhаnnеl lоgо’ѕ

- Fіхеd trаnѕlаtіоn еrrоrѕ

- Аudіо lоѕѕ оn НDМІ оr whеn wаtсhіng Вrоаdсаѕt сhаnnеlѕ

- Сrаѕh whеn еntеrіng Аmbіlіght Нuе mеnu

- Fіх fоr рlауbасk uѕіng Vіdеоlаnd арр

- Іmрrоvеd соmраtіbіlіtу wіth РlауЅtаtіоn4 РRО

- Fіх fоr Nеtflіх -100 еrrоr

- Fіх fоr ТV gеttіng ѕtuсk іn Рhіlірѕ Lоgо

- Fіх fоr Теlеtехt іѕѕuе іn Ѕwеdеn

- Іmрrоvеmеntѕ fоr Gооglе Саѕt іѕѕuеѕ оn Nоrdіс аррѕ

- Nеtflіх НDR ѕuрроrt еnаblеd

- VіаРlау Арр Ѕuрроrt

- ЕUМ / Е-ѕtісkеr іmрrоvеmеntѕ

- Аmbіlіght / Dеmо mеnu іmрrоvеmеntѕ

BigWhale ::

Sony nima Philips logo problemov. :>

Drugace pa v Settings | Apps poisces Sony Select in Sony Shelf, das Force Stop in ugasnes Notifications. Kako bo po rebootu, pa ne vem. Se nisem probaval.

Jaz sem AndroidTV do sedaj uporabljal na rahlo podhranjenemu Nexus Playerju in sem bil kar zadovoljen. Archos je eden izmed boljsih predvajalnikov za video vsebine, poleg tega sem uporabljal se Netflix in res zelo obcasno se YouTube. Pa Spotify in Google Play. Nexus Player sem obcasno rabil restartat na vsake tri stiri dni, ce sem res veliko stvari gledal. Za TV pa sedaj se ne vem, ga imam premalo casa, dela pa obcutno hitreje kot Nexus Player in kolikor vidim ima tudi podporo za H.265.

Ce bi imel moznost se T-2 playlisto nekako spraviti na AndroidTV, bi blo pa sploh super. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

andrej69 ::

Treba povedat, da na Philips televizorjih deluje Android veliko bolje, kakor na Sony televizorjih.

blze ::

Sam kaj res tako šteka android na sony xd8505??

Sem bil že prepričan v sony, sam po branem sodeč se bom spet nagnu na samsung
uživejte
blze

[SkA] ::

Men vsake tolk Netflix usuje ob zagonu (1x na mesec?), to je pa tudi to. Odzivnost je pa zagotovo nižja, kot kak OS 10 let starega TVja, ampak to malo težko primerjaš - give/take koncept.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

vaščan ::

Mogoče kdo ve zakaj so se izdelovalci tvjev odločili, da ljudje ne rabimo več audio out navadnega jacka.
Jaz niti pomislil nisem na to, da novi tvji tega nimajo. Jao kaj se mi je pa pritisk dvignil danes, ko sem hotel ene soldine pc zvočnike priklopit na tv.
Je kakšna druga opcija kot kupit škatlico ki zna iz optike zvok predelat na jack in če je kdo to dejansko spobal ali deluje kot je treba ali so problemi s kakšnimi zakasnitvami bilokaj?

Andrej51 ::

Tomson je izjavil:

Dobi, dobi. Malo preberi TUKAJ, kam te vleče, pa napiši čemu bo TV v največji meri namenjen. Kakšni viri (verjetno predvsem TV program), kakšna kvaliteta (SD ali HD), na kakšni razdalji se bo gledal, se bo gledal ob kakšnem močnem viru svetlobe na TV, itd ...


Na tvju se bo največ gledalo poročila in filme. Razmišljal sem, da bi na tv naložil tvin ali IPtv app namesto, da kupim še en box. Gledalo pa se bo izkljucno SD (baker pac...)

Ker sam nimam pametnega tvja naj nekdo pove če se, da nastavit samodejni zagon dolocenega app-a ob zagonu?

OK.d ::

andrej69 je izjavil:

Treba povedat, da na Philips televizorjih deluje Android veliko bolje, kakor na Sony televizorjih.

Ja itak, če se že hoče imeti android tv se nabavi "Nvidia shield", vse ostalo so približki, pa tudi shield ni vsemogočni, to na podhranjenih tv-jih je bolj žalost od androida;)
LPOK.d

fpbs ::

andrej69 je izjavil:


- Uрdаtе оf Gооglе аррѕ
- Тhе Аndrоіd Вооt аnіmаtіоn hаѕ bееn uрdаtеd
- Fаѕtеr UІ nаvіgаtіоn
- Fаѕtеr іnѕtаllаtіоn tіmе оf ЅW
- Іmрrоvеd buffеrіng durіng YоuТubе рlауbасk
- Аndrоіd аррѕ thаt hаvе bееn іnѕtаllеd vіа Gооglе Рlау Ѕtоrе wіll аѕk fоr thеіr реrmіѕѕіоnѕ uроn
ореnіng thе арр fоr thе fіrѕt tіmе.
- Durіng thе іnіtіаl ТV ѕеt-uр, thе ТV саn соnnесt tо уоur Аndrоіd рhоnе tо аllоw quісk іnѕtаllаtіоn
оf уоur ТV.
- Ѕоund drорѕ whеn ѕwіtсhіng bеtwееn еnсrурtеd сhаnnеlѕ
- Іmрrоvеmеntѕ fоr ѕtаbіlіtу
- Uрdаtеd сhаnnеl lоgо’ѕ
- Fіхеd trаnѕlаtіоn еrrоrѕ
- Аudіо lоѕѕ оn НDМІ оr whеn wаtсhіng Вrоаdсаѕt сhаnnеlѕ
- Сrаѕh whеn еntеrіng Аmbіlіght Нuе mеnu
- Fіх fоr рlауbасk uѕіng Vіdеоlаnd арр
- Іmрrоvеd соmраtіbіlіtу wіth РlауЅtаtіоn4 РRО
- Fіх fоr Nеtflіх -100 еrrоr
- Fіх fоr ТV gеttіng ѕtuсk іn Рhіlірѕ Lоgо
- Fіх fоr Теlеtехt іѕѕuе іn Ѕwеdеn
- Іmрrоvеmеntѕ fоr Gооglе Саѕt іѕѕuеѕ оn Nоrdіс аррѕ
- Nеtflіх НDR ѕuрроrt еnаblеd
- VіаРlау Арр Ѕuрроrt
- ЕUМ / Е-ѕtісkеr іmрrоvеmеntѕ
- Аmbіlіght / Dеmо mеnu іmрrоvеmеntѕ

Preko 20 popravkov na sistemu ne pomeni nič drugega, kot kako gnil je ta android. Poleg tega ti popravki niso garancija, da bo od sedaj naprej zadeva pravilno brez napak funkcionirala.
Nebi trpel sistema, da mi enkrat na pol leta zablokira, kaj šele, da bi se mi to dogajalo po tekočem traku.

BigWhale ::

OK.d je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Treba povedat, da na Philips televizorjih deluje Android veliko bolje, kakor na Sony televizorjih.

Ja itak, če se že hoče imeti android tv se nabavi "Nvidia shield", vse ostalo so približki, pa tudi shield ni vsemogočni, to na podhranjenih tv-jih je bolj žalost od androida;)


Pretiravat pa tud res ni treba. :) Nvidia Shield je sele z drugo verzijo ratal neki o cemer se splaca razmisliti. Prednost Shielda in drugih samostojnih AndroidTV naprav je samo to, da jih lahko zamenjas neodvisno od panela. Zato mi je recimo vsec Mi TV ideja kjer je control unit posebaj in panel posebaj.

miko22 ::

BigWhale je izjavil:

Ce bi imel moznost se T-2 playlisto nekako spraviti na AndroidTV, bi blo pa sploh super. :)


Saj lahko namestiš playlisto na kodija pa gledam tam. Jaz imam to narejeno pa dela.

TV je je super, da ne bo kdo mislil, tale android je pa res krš.
Različico imam 6.0.1 od 1. septembra.
Pa še nekaj me moti. TV-ja sploh ne moreš ugasnit. Če držiš tipko da za ugašanje se restarta android. Če pa tv ugasneš je enako kot če bi izklopil zaslon na telefonu. Zakaj to vem? Ker ko ponovno prižgem, so vse aplikacije tam kot sem jih pustil. Občasno moram uporabiti cleaner, da počistim zagnane aplikacije. Enako kot na telefonu.
Saj pravim, android je krš, predvidevam da je to na vseh tv-jih enako ne glede na znamko. Naslednja tv bo brez androida.
Edino kar štejem v plus, da lahko nameščah aplikacije po svoji volji. Recimo igre ki so na google play namestiš pa igraš preko igralne ploščka, lahko dodaš tipkovnic preko usb, pa uporabljaš kot računalnik. Saj ima svoje prednosti, toda na tv jaz hočem gledat in to hočem da je na nivoju. Mogoče sem pa preveč zahteven. Sem pa dal jurja in pol in zato hočem nekaj met.

miko22 ::

Še to bi dodal. Sony-ja sem imel v preteklosti(ko je še imel svoj sistem) in je bla televizija svetovna.
Tukaj pa odsvetujem tv samo zaradi androida. Ne kupim več take tv, pa naj je to sony ali samsung, philips, androida na tv - NE.
Da ne bom samo šimfal še tole:
tv, lahko odjavim. Namestiš kodija iz Playa, daš playlisto not in gledaš tv preko spleta. Nobenega vmesnika več, plačevanja za pop tv in ostalih dodatkov za hd, šport, porno,...
Vse deluje preko neta, torej ne rabiš trojčka ampak samo net.

Kako se pa kaj od Mozille obnese sistem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

OK.d ::

BigWhale je izjavil:

OK.d je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Treba povedat, da na Philips televizorjih deluje Android veliko bolje, kakor na Sony televizorjih.

Ja itak, če se že hoče imeti android tv se nabavi "Nvidia shield", vse ostalo so približki, pa tudi shield ni vsemogočni, to na podhranjenih tv-jih je bolj žalost od androida;)


Pretiravat pa tud res ni treba. :) Nvidia Shield je sele z drugo verzijo ratal neki o cemer se splaca razmisliti. Prednost Shielda in drugih samostojnih AndroidTV naprav je samo to, da jih lahko zamenjas neodvisno od panela. Zato mi je recimo vsec Mi TV ideja kjer je control unit posebaj in panel posebaj.

Kdo pretirava, samo napisal sem da ima shield tudi svoje muhe8-O
LPOK.d

Tomson ::

Andrej51 je izjavil:


Na tvju se bo največ gledalo poročila in filme. Razmišljal sem, da bi na tv naložil tvin ali IPtv app namesto, da kupim še en box. Gledalo pa se bo izkljucno SD (baker pac...)

Ker sam nimam pametnega tvja naj nekdo pove če se, da nastavit samodejni zagon dolocenega app-a ob zagonu?


Če se bo gledalo izključno SD vsebine bo primeren HD/FHD ali TV z dobrim upscalingom. Najboljše opcije so:

Sony 32WD605 (HD AHVA IPS) - najboljši prikaz gibanja, šport
Panasonic 32DS600 (FHD IPS) - najbolj prijazen uporabniški vmesnik
Philips 32PFH5501 (FHD IPS) - overall soliden
Samsung 32K5100 (FHD VA) - najboljši upscaling, prikaz črne, kontrastno razmerje

Vsi omenjeni modeli so dobri in primerni. Še največja razlika je pri Samsungu, ki ima VA panel, kar pomeni ožje vidne kote a dosti boljši prikaz črne in veliko višje kontrastno razmerje, kar najbolj pride do izraza v zatemnjenem prostoru. Ostali pa so precej na podobnem nivoju, kar se kvlitete slike tiče.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

BigWhale ::

miko22 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ce bi imel moznost se T-2 playlisto nekako spraviti na AndroidTV, bi blo pa sploh super. :)

Saj lahko namestiš playlisto na kodija pa gledam tam. Jaz imam to narejeno pa dela.


Men je Kodi grozn za uporabljat. :/

miko22 je izjavil:

Pa še nekaj me moti. TV-ja sploh ne moreš ugasnit. Če držiš tipko da za ugašanje se restarta android. Če pa tv ugasneš je enako kot če bi izklopil zaslon na telefonu. Zakaj to vem? Ker ko ponovno prižgem, so vse aplikacije tam kot sem jih pustil. Občasno moram uporabiti cleaner, da počistim zagnane aplikacije. Enako kot na telefonu.


Jaz sicer cleanerja se nikoli nisem uporabil. Ne na TVju in ne na Nexus Playerju. To, da se ugasne samo ekran in ostalo gre pa samo v 'standby' mode je povsem ok. Vsakic znova bootat TV bi blo prepocasi.

miko22 je izjavil:

Saj pravim, android je krš, predvidevam da je to na vseh tv-jih enako ne glede na znamko. Naslednja tv bo brez androida.
Edino kar štejem v plus, da lahko nameščah aplikacije po svoji volji.


Dokler je Hardware ok s samin Androidom ni nic kaj blazno narobe. Android ima to prednost, da ga dela mnozica ljudi, ki se bolj spozna na te stvari kot pa 'trije inzinirji' pri XY firmi, ki so za kazen dobili nalogo, da naredijo UI za TV sprejemnik. Po mojih izkusnjah do sedaj so imele vse televizije tako grozne uporabniske vmesnike, da cloveka kar glava boli.

Android Launcher je nekaj kar je precej dalec naprej od vseh ostalih zadev.

marS ::

AndroidTV dela v redu, ne vem sicer specifikacij, ma opazil sem da začne vse štekat če naložiš gor več dodatnih aplikacij - kak Kodi, bralnik novic, še kaj, kako igro...hitro zmanjka spomina, če pa daš dodaten disk/usb kjuč in ga pol TV formatira v nek svoj format, potem dela veliko bolj tekoče vse skupaj. Na Philipsu sem probal, ne vem kako na Sonyjevi verziji ATV.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

miko22 ::

marS je izjavil:

AndroidTV dela v redu, ne vem sicer specifikacij, ma opazil sem da začne vse štekat če naložiš gor več dodatnih aplikacij - kak Kodi, bralnik novic, še kaj, kako igro...hitro zmanjka spomina, če pa daš dodaten disk/usb kjuč in ga pol TV formatira v nek svoj format, potem dela veliko bolj tekoče vse skupaj. Na Philipsu sem probal, ne vem kako na Sonyjevi verziji ATV.


Ja, res sem namesti nekaj dodatnih programov in iger. Kaj pol svetuješ, da to kar se namešča,daš na kak usb disk ali kako?

Bom pa probal igre pobrisat, tak ne igram, samo malo sem sprobaval. Je pa žalostno, če je to krivo,da sistem takoj začne pešat.

Dami ::

Jaz sem diseblal večino šrota ker rabim le in samo kodi. Komaj čakam na v17 ter da si uredim kombinacijo z emby serverjem. Sem imel plex na začetku, ki zgleda sicer všečno, uporabnost (vsaj na androidu) je pa katastrofalna.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

miko22 ::

Jaz sem tudi sedaj disablal kaj se je dalo. Neke aplikacije pa ne moreš ne disablat, ne odstranit, čeprav so neuporabe.
Bom videl, če bo delalo kaj bolje sedaj.

Drugače pa mi na računalniku laufa UMS server, ki je super. Bom videl, če bo še boljše, ko povežem tv z utp kablom namesto preko wifi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

BigWhale ::

Jaz imam vse na enem WD NASu za 50 EUR in kot player uporabljam Archos. Se nikoli ni blo problemov.

axi145 ::

Tomson je izjavil:

Ne še, bo pa kmalu! ;-)

arra1 je izjavil:

Ali bom lahko na Panasonicu gledal filme v formatu divx in xvid ali to ne omogoča?
Gledam specifikacije in ne najdem tega codeca notri.


Seveda, predvaja praktično vse video formate. Je pa pomanjkljivost Panasonic TVjev nasploh, da ne dekodirajo DtS/Dolby zvoka...


Tomson, ali TV mkv datoteke z DTS sploh ne predvaja ali samo zvok ni DTS? Ker na raznih torrentih je večina filmov z DTS.

Tomson ::

Kjer je DTS, bo slika brez zvoka. Najcenejša in najelegantnejša rešitev je kakšen Android TV Box in Kodi, ki je zame osebno, za predvajanje ter bazo filmov in serij top.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat xxl ::

Pred dnevi smo dobili po 67 dneh nazaj (oziroma mati) iz servisa 2,5 let star Philips 55PFL8008 iz serije zelo pokvarljivih Philipsov modelsko leto oziroma izid sep 2013.

http://www.whathifi.com/philips/55pfl80...

Ja TV, se že prej občasno ni prižgal, po hecanju se je, dokler se nekega dne sploh ni več.
TV je bil takrat neverjetnih 2500 eur na srečo z podaljšano Aquilo garancijo.

Ja ne velja 45 dnevni rok za popravilo na tej dodatni garanciji pač pa 90 dnevni rok.

Serviser nam je sicer prijazno posodil eno prav tako TV 55 col letnika 2010.

Ja plata je šla na servis in ja nazaj so poslali drugo, originalna se po sn očitno ni dala popraviti. Serviser sicer pravi, da so zadnji letniki boljši, vseeno pa grenak priokus ostaja, serviser je še rekel, da, ker je garancija še cca 2 leti pa pol, da verjetno se še 1 x vidimo . :( . Malo zabuliš okoli cen, ker špica HD tv taka, bi bila danes pod 1000 eur .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Tomson ::

Če komu prav pride, čisto sveže spisano. Najboljši 40/43" Tvji po različnih cenovnih razredih ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

deejay2 ::

Jaz bi raje videl, da spišeš podoben članek za 75" in več palčne TV-je, ki stanejo pod 2.000 EUR :)).

Tomson, a še vedno uporabljaš ta monitor Samsung 193P, kot imaš navedeno v opisu? Glede na to, da si zelo na tekočem glede TV-jev, bi bil presenečen, če ga še vedno. Tudi jaz sem imel ta monitor včasih, potem pa se ga prodal. Sedaji mam že 5 let enega 27" od Samsunga, ki še vedno odlično služi.

Mimogrede, kakšno je tvoje mnenje o tem Sharpovem TV-ju? Če bi ga kdo prodajal v Evropi, bi bilo super, ker je res poceni. Pa če se ne motim ima 120hz, kar je meni ključno.
https://www.amazon.com/gp/offer-listing...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deejay2 ()

andrej69 ::

deejay2 je izjavil:

Jaz bi raje videl, da spišeš podoben članek za 75" in več palčne TV-je, ki stanejo pod 2.000 EUR :)).

Tomson, a še vedno uporabljaš ta monitor Samsung 193P, kot imaš navedeno v opisu? Glede na to, da si zelo na tekočem glede TV-jev, bi bil presenečen, če ga še vedno. Tudi jaz sem imel ta monitor včasih, potem pa se ga prodal. Sedaji mam že 5 let enega 27" od Samsunga, ki še vedno odlično služi.

Mimogrede, kakšno je tvoje mnenje o tem Sharpovem TV-ju? Če bi ga kdo prodajal v Evropi, bi bilo super, ker je res poceni. Pa če se ne motim ima 120hz, kar je meni ključno.
https://www.amazon.com/gp/offer-listing...


Ti se verjetno šališ:):D
««
201 / 223
»»