» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
146 / 223
»»

gorann ::

sem spregledal, da je od aprila citat

a je ta sony http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kd-55... boljsi od tega philipsa

Tomson ::

kozorog je izjavil:

car100 je izjavil:

Sem danes vzel Philips 55pus6501. Z tvjem sem več kot zadovoljen sploh za ceno 1kEUR je top (Bigbang -10% do 2.5.2016 :). Če koga karkoli zanima lahko vpraša, lahko dobi na ZS tudi kako sliko, video. Android potrebuje še update na 6.0 je pa že sedaj soliden in je trenutno iz marca verzija, nastavitve so pregledne. V svetlobi je zaslon zelo kontrasten in nebleščeč, ponoči pa ambilight naredi svoje, sem pa predelal v tristranski z 2mi odbojnimi nalepkami. 4K youtube deluje tekoče in več kot odlično splošen IPTV 1080p pa je na 3m že tudi več kot odličen.



na zasebno...

"Pomemben je "native refresh rate" ki je lahko le 50Hz ali 100Hz."
Paneli majo tud nativ 200Hz


Potlej pa le hitro napisi kaksen 200Hz (native refresh rate) model TVja, ki ga lahko danes kupis v trgovini! ;-)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

issak ::

Kupil sem Sony KDL-43W755CBAEP, zanima me če moram kaj nastaviti sliko? Par strani nazaj sem videl da ste omenjali nastavitve za različne modele...

Hvala
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Tomson ::

Poizkusi tole...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

firbec ::

A kdo ve za OTTO štacuno v Celovcu. A moraš imet kako njihovo kartico, ali so to kake internetne cene, ali lahko enostavno prideš, plačaš in odpelješ za 600 EUR (z rabatom celo 534 EUR) TV Hisense H55MEC3050

https://www.ottoversand.at/external/ott...

pri nas je cena kar nekaj več, nemško pa ne zastopim, zato če kdo morda ve iz prve roke.

Če seveda sploh je fizično OTTO trgovina v Celovcu ?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: firbec ()

gorann ::

http://klub.t-2.net/ponudba.aspx/8638 vs https://klub.t-2.net/ponudba.aspx/9038 a je vredno 100eur vec dat za philipsa

zanima me kaksna slika je pri tem sonyju, ki je full hd, pa kaksna razlika je med pus6401 in 6501

Tomson ::

Dobra! ;) Sicer pa najbolje, da povprašaš uporabnika "issak", ki je pred nedavnim kupil isti model, pa naj ti iz prakse pove, kako je zadovoljen ...


Philips 6501 - two sided Ambilight, premium European design and HDR+ images boost the mid-range

Philips 6500 UHD TVs are the top products in the 6000 series and enjoy a significant step up in both performance and design. Allowing the sets to score an impressive PPI score of 1800.

The powerful Pixel Precise Ultra HD engine allows the 6501 TVs to produce super sharp, natural and realistic images from all sources. Micro Dimming Pro technology monitors 6400 zones within the image to optimise contrast and provide deep blacks and vivid whites. The UHD panel and the Perfect Natural Motion system ensure any moving images are displayed with excellent clarity and smoothness making these HDR+ compatible TVs the perfect choice for movie and sports fans alike.

With the latest version of Android TVTM, powered by a quad core processor, and keyboard remote for easy text input and navigation, the Philips 6500 series can easily become the entertainment hub of the home.

A stunning 'Arc' stand design, slim bezel and premium light metal finish guarantee the 6500 series will fit effortlessly into any contemporary environment.

Philips 6401 - Ultra HD resolution with HDR+, Ambilight and Android TVTM

Philips 6401 UHD TVs offer a host of cutting edge Philips TV technology at a mid-range price.

The UHD resolution TVs are HDR+ compatible and produce beautiful, lifelike and contrast rich images thanks to the inclusion of the Pixel Plus Ultra HD processing engine in combination with the Micro Dimming Pro system to ensure even the most demanding sequences will have smooth, clear and sharp motion.

The Philips 6401 series becomes the introductory model for the Ambilight system in the 2016 range and includes the two-sided version to help create more immersive experience and further boost perceived contrast. AndroidTM Smart TV is also featured and offers a wide variety of games and apps whilst quad core processing allows for incredibly smooth navigation and gameplay. A modern, dark metal design and slim 'Pinch' stand complete this very attractive TV.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kozorog ::

Ko si pameten ...



7601 in od 6501 imajo zaslone 200Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozorog ()

kozorog ::

What is the Philips PUS7601?
The Philips PUS7601 is a higher-end Ultra HD 4K LED LCD TV that uses a full array backlight and 128 local dimming zones. The PUS7601 comes in only one screen size, the 65-inch 65PUS7601 and it uses an open chrome 'V' stand. The 7601 has HDR Premium with 500 Nits of brightness and 700 Nits of peak brightness, along with Micro Dimming Premium. It also has 3-sided Ambilight, Android TV, Ultra Resolution Upscaling, 200Hz frame rate, Perfect Natural Motion, Premium Colour, Perfect Pixel Ultra HD and a 2600 PPI.

https://www.avforums.com/review/philips...

http://www.trustedreviews.com/philips-6...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozorog ()

kozorog ::

andrej69 ::

kozorog je izjavil:

Ko si pameten ...



7601 in od 6501 imajo zaslone 200Hz


Vsi Philips televizorji,kakor tudi vsi drugi televizorji različnih znamk,imajo 100Hz panele.Ne smeš zamenjevat hitrost sličic,z osveževanjem slike.Frame rate-Refresh rate.Edini televizorji do danes,ki so sposobni prikazat native refresh rate,so Plazma televizorji,ki lahko prikažejo tudi do 300-native refresh rate,in dejanskih 1080 vrtic.Tukaj je seveda govora,brez dodatne interpolacije.

Tomson ::

@kozorog

Če bi malo bolj natančno prebral kakšen moj post, le malo nazaj, kjer opozarjam, da tehnični podatki proizvajalcev niso mirodajni in ne odražajo dejanskega stanja vseh navedenih podatkov, oz. so le ti prilagojeni, da zavajajo potrošnike, bi se lahko izognil blamaži, zato sem te tudi izzval in jasno pripisal da poišči model, ki ima "native refresh rate" 200Hz! ;) Če bi malo pobrskal bi sam prišel do ključnega spoznanja: KLIK tako pa si navedel tovarniško označen "Philips Motion" podatek. Tudi drugi proizvajalci se poslužujejo podobnih zvijač (Samsung Motion rate, Sony MotionFlow, LG TrueMotion), a to ne pomeni da so paneli dejansko sposobni takšnega osveževanja slike. Več lahko prebereš TUKAJ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

BigSmoke ::

Pozdravljeni zanimam se za nakup tvj v rangu do 1300EUR pogoj je da je velik 60 ali 65inchev, 4k ni pogoj je pa zazeljen. Zanima me kaj se mi najbolj splaca kupiti lahko je tudi v tujini blizu meje ( Celovec).

Gledal sem tega: http://www.saturn.at/de/product/_lg-ele...
Oz. tega: http://www.saturn.at/de/product/_lg-ele...

Vnaprej se vam zahvaljujem za mnenja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSmoke ()

kozorog ::

Wau;
ja to prvič vidim.:))
Pamet,da kr škodi vidim.
in ja plaSma 100hz ni velike potrebe,ker že 50Hz prekosi večina lcd tv.Mam oba tv-a in je stestirano.
http://www.testufo.com/#test=framerates
100Hz(100fps) odlično dela pr meni na lcd(hdmi>PC).2014 philips 7.

MrStein ::

andrej69 je izjavil:

Plazma televizorji,ki lahko prikažejo tudi do 300-native refresh rate,in dejanskih 1080 vrtic.

Kateri model kaže 300?
PS: Vsi televizori kažejo dejanskih 1080 vrstic. (razen modelov z 720p ali še nižjo resolucijo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andrej69 ::

MrStein je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Plazma televizorji,ki lahko prikažejo tudi do 300-native refresh rate,in dejanskih 1080 vrtic.

Kateri model kaže 300?
PS: Vsi televizori kažejo dejanskih 1080 vrstic. (razen modelov z 720p ali še nižjo resolucijo)


Panasonic Plazme.Kar pa se tiče 1080,je po specifikacijah,v resnici pa malo kateri televizor doseže to številko.

andrej69 ::

BigSmoke je izjavil:

Pozdravljeni zanimam se za nakup tvj v rangu do 1300EUR pogoj je da je velik 60 ali 65inchev, 4k ni pogoj je pa zazeljen. Zanima me kaj se mi najbolj splaca kupiti lahko je tudi v tujini blizu meje ( Celovec).

Gledal sem tega: http://www.saturn.at/de/product/_lg-ele...
Oz. tega: http://www.saturn.at/de/product/_lg-ele...

Vnaprej se vam zahvaljujem za mnenja

Vidim,da se odločaš za nakup novega televizorja.
Jaz bi ti raje svetoval,kakšen 4k televizor 55 veličine.Kajti za 1200-1300 evrov,že res dobiš zelo dober 4k televizor 55 diagonale.Kar se pa tiče tvojega izbora.Model 680,ni preveč kvaliteten 4k televizor,kajti nima niti prave 4k pixel strukture-nima HDR podpore,povrh tega je pa še lanski model.Kar se tiče modela uh 600,je že bolj kvaliteten.Toda kot sem dejal,za takšen denar že res dobiš 4k 55 televizor,kateri bo kar nekaj boljši od teh dveh televizorjev, katere si ti izbral.Odločitev je seveda tvoja.

BigSmoke ::

andrej69 je izjavil:

BigSmoke je izjavil:

Pozdravljeni zanimam se za nakup tvj v rangu do 1300EUR pogoj je da je velik 60 ali 65inchev, 4k ni pogoj je pa zazeljen. Zanima me kaj se mi najbolj splaca kupiti lahko je tudi v tujini blizu meje ( Celovec).

Gledal sem tega: http://www.saturn.at/de/product/_lg-ele...
Oz. tega: http://www.saturn.at/de/product/_lg-ele...

Vnaprej se vam zahvaljujem za mnenja

Vidim,da se odločaš za nakup novega televizorja.
Jaz bi ti raje svetoval,kakšen 4k televizor 55 veličine.Kajti za 1200-1300 evrov,že res dobiš zelo dober 4k televizor 55 diagonale.Kar se pa tiče tvojega izbora.Model 680,ni preveč kvaliteten 4k televizor,kajti nima niti prave 4k pixel strukture-nima HDR podpore,povrh tega je pa še lanski model.Kar se tiče modela uh 600,je že bolj kvaliteten.Toda kot sem dejal,za takšen denar že res dobiš 4k 55 televizor,kateri bo kar nekaj boljši od teh dveh televizorjev, katere si ti izbral.Odločitev je seveda tvoja.

hvala za odgovor vendar iscem tv med 60 in 65inch lahko je tudi FHD

Alen90 ::

Pozdravljeni,

vidim, da vas je na forumu dosti, ki se spoznate na TVje, zato vam bi postavil par vprašanj.
Kopujem nov tv do max 1300e. TV se bo gledal z razdalje cca. 3,5m. Tv se bo uporablal za gledanje filmov s usbja, igranje Playstationa 4 ter gledanje nogometa. V oči mi je padel Hisense https://www.ceneje.si/Izdelek/6999005/a...
Zanima me, če ima kdo izkušnje kako je kaj s predvajanjem podnapisov pri tej znamki (ali predvaja šumnike), ter ali ima kdo izkušnje s to znamko?

MrStein ::

andrej69 je izjavil:

MrStein je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Plazma televizorji,ki lahko prikažejo tudi do 300-native refresh rate,in dejanskih 1080 vrtic.

Kateri model kaže 300?
PS: Vsi televizori kažejo dejanskih 1080 vrstic. (razen modelov z 720p ali še nižjo resolucijo)


Panasonic Plazme.

Kateri model konkretno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andrej69 ::

MrStein je izjavil:

andrej69 je izjavil:

MrStein je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Plazma televizorji,ki lahko prikažejo tudi do 300-native refresh rate,in dejanskih 1080 vrtic.

Kateri model kaže 300?
PS: Vsi televizori kažejo dejanskih 1080 vrstic. (razen modelov z 720p ali še nižjo resolucijo)


Panasonic Plazme.

Kateri model konkretno?


Kar nekaj starih modelov.Kateri,pa ti sedaj teško povem.

Tomson ::

@kozorog

Še nekaj čtiva zate, KLIK ...

Sicer pa so plazme imele precej nizek "native refresh rate" (50/60Hz), saj zaradi tehnologije panela ni bilo težav pri prikazovanju gibanja. 300Hz panela sigurno ni bilo pri plazmah (vsaj ne v smislu da bi govorili o dejanskih 300 osvežitvah slike), oz. nobenem panelu, mislim da niti 100/120Hz ne, so pa res imele podobno kot LCDji marketinških 600Hz, ki so bili dejansko manj zavajujoči kot danes pri LCDjih. Dober članek na to temo npr. TUKAJ.

Se pa spomnim, da je kar nekaj let nazaj bil LCD model ali dva z 240Hz panelom, ki pa sta precej hitro untonila v pozabo, saj praktično ni bilo razlike med 120/240Hz paneloma pri ogledu video vsebin.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MrStein ::

3D modeli plazem so skoraj 100% imeli 120 Hz.
Na model z 300 Hz pa še kar čakamo...

PS: Link imaš napačen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

kozorog je izjavil:


in ja plaSma 100hz ni velike potrebe,ker že 50Hz prekosi večina lcd tv.Mam oba tv-a in je stestirano.

Saj LCD z 50/60 Hz tudi "prekosi ostale", samo potem nadležno utripa. Pa plazma tudi.
(za ene bolj, za druge manj nadležno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

J.McLane ::

Pri LCD lahko utripa samo backlight ali so ti nizki 50/60 Hz torej utripanje LED diod ali kaj?

MrStein ::

Backlight, ja.
Teoretično bi lahko kristali prikazovali vmes črno, samo je to malo težje za narediti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

MrStein je izjavil:

3D modeli plazem so skoraj 100% imeli 120 Hz.
Na model z 300 Hz pa še kar čakamo...

PS: Link imaš napačen.


Jup, res je, hvala za opozorilo. TOLE je pravi link ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

fpbs ::

m0f0x ::

Kupujem nov tv in me zanima ali je SAMSUNG UE48J5100 dovolj dobra izbira za normalno gledanje TV-ja preko T-2 sprejemnika, v kratkem pa še bi kupil steamlink za občasno igranje iger in gledanje filmov in serij preko le-tega.

Tomson ::

Čisto odvisno od tvojih pričakovanj oz. kako zahteven si. Gre za entry lvl LCD zaslon, ki za svojo ceno ni slaba opcija, moraš pa se zavedat omejitev teh entry lvl modelov, ala poceni izdelava, slabi prikaz črne, slabi kontrasti, nenatančne barve, slaba uniformiranost zaslona, prikaz hitrega gibanja ni najboljši, slab vir = slaba slika, podpovprečen zvok, po drugi strani pa dovolj nizek input lag da je primeren za igranje iger. Skratka, soliden tv v svojem cenovnem razredu, je pa pri Samsungu potrebno vzet v zakup slabšo uniformiranost zaslona pri entry lvl modelih...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

loveJDM ::

Kak predlog za nakup TV monitorja?Mora bit pa večji kot 24 :)

m0f0x ::

@Tomson: Kaj bi potem sam predlagal za moje potrebe, da bo nekje do 1k. Ne potrebujem pa 4k ;((

m0LN4r ::

Na vsake tolko pridem, da se pozanimam kaj je novega na podrocju HDR in OLED TVjev ?
Katere modele se gleda tam 60" ? Ali prihajajo kaki novi ?

Namen je igranje iger torej 60Hz input, 4K, ter vsesplosna raba.

Kaj je boljsa izbira HDR ali OLED ? Graficna mi podpira HDR, tako da sem nagnjen v to smer.

Hvaka
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

fpbs ::

m0LN4r je izjavil:

Na vsake tolko pridem, da se pozanimam kaj je novega na podrocju HDR in OLED TVjev ?
Katere modele se gleda tam 60" ? Ali prihajajo kaki novi ?
Namen je igranje iger torej 60Hz input, 4K, ter vsesplosna raba.
Kaj je boljsa izbira HDR ali OLED ? Graficna mi podpira HDR, tako da sem nagnjen v to smer.

Vsi letošnji OLEDi omogočajo HDR.

buttcrack ::

firbec je izjavil:

A kdo ve za OTTO štacuno v Celovcu. A moraš imet kako njihovo kartico, ali so to kake internetne cene, ali lahko enostavno prideš, plačaš in odpelješ za 600 EUR (z rabatom celo 534 EUR) TV Hisense H55MEC3050

https://www.ottoversand.at/external/ott...

pri nas je cena kar nekaj več, nemško pa ne zastopim, zato če kdo morda ve iz prve roke.

Če seveda sploh je fizično OTTO trgovina v Celovcu ?

hvala

pomoje štacune v KL fizično, si pa z lahkoto naročiš TV na pošto v Borovlje in jo tam prevzameš za minimalni strošek.

Banditbanger ::

Bom še jaz prosil za pomoč: mami je crknila Panasonic plazma (TX-P50V20E - ne prižge več, samo 4X blinkne rdeča lučka). Na servisu so mi rekli, da pride popravilo od 100 do 300 EUR, odvisno od tega, kaj je šlo k vragu. Zdaj je dilema, ali popravljati plazmo ali kupiti nov TV - verjetno LED LCD. Ali se dobi kaj v rangu okrog 500 EUR, ki bi bilo glede slike vsaj približno primerljivo s plazmo?

Vnaprej hvala!

puginho ::

Banditbanger je izjavil:

Bom še jaz prosil za pomoč: mami je crknila Panasonic plazma (TX-P50V20E - ne prižge več, samo 4X blinkne rdeča lučka). Na servisu so mi rekli, da pride popravilo od 100 do 300 EUR, odvisno od tega, kaj je šlo k vragu. Zdaj je dilema, ali popravljati plazmo ali kupiti nov TV - verjetno LED LCD. Ali se dobi kaj v rangu okrog 500 EUR, ki bi bilo glede slike vsaj približno primerljivo s plazmo?

Vnaprej hvala!


50 inčno z dobro sliko za 500 eur bo težka, tam okrog 800 pa že

Banditbanger ::

Hvala za odgovor. Mogoče bi moral napisati malo več: 3D ni važen, prav tako ni važno število raznih tunerjev, ker smo na IPTV. Važno je, da ima 2 HDMI priključka in čim boljšo sliko (tudi 4K ni pogoj), čeprav mama ni občutljiva, se je pa navadila na plazmo in da ne bo šla preveč na slabše...

Gregex ::

Banditbanger je izjavil:

Bom še jaz prosil za pomoč: mami je crknila Panasonic plazma (TX-P50V20E - ne prižge več, samo 4X blinkne rdeča lučka). Na servisu so mi rekli, da pride popravilo od 100 do 300 EUR, odvisno od tega, kaj je šlo k vragu. Zdaj je dilema, ali popravljati plazmo ali kupiti nov TV - verjetno LED LCD. Ali se dobi kaj v rangu okrog 500 EUR, ki bi bilo glede slike vsaj približno primerljivo s plazmo?

Vnaprej hvala!


http://www.makspro.si/index.php/led-tv-...

Ga imam sam, kupil pred 2 tednoma. Zelo zadovoljen, si upam trditi en boljših tvjev v cenovnem razredu oz. za to ceno morda največ, kar se dobi.

Banditbanger ::

Prav tega sem gledal... ima kdo mogoče Philips 50PUH6400, ki je videti dokaj ugoden in ima še 4K in Android? Izkušnje?

puginho ::

ta samsung zgoraj je dobra opcija, 4k pa v takem rangu ne glej, pri samsung, sony ne moreš falit

Tomson ::

m0f0x je izjavil:

@Tomson: Kaj bi potem sam predlagal za moje potrebe, da bo nekje do 1k. Ne potrebujem pa 4k ;((


Sony 50W808C za 720€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

yxiz ::

ve kdo, če oz kdaj pride update za sony android tv-je? w755c specifično

buttcrack ::

kaj pa bi rad od updatea?

Robert ::

Odločam se za nakup novega LCD-ja in to med naslednjima Sony modela, ki prihajata na trg naslednji mesec:
KD-49XD8305 in KD-49XD8088/8099. Zanima me katerega priporočate, kot sem opazil je razlika med njima v ceni in Mhz (prvi 800 in drugi 400). Razlika v ceni naj bi bila med njima cca. 150,00 €.

Dami ::

buttcrack je izjavil:

kaj pa bi rad od updatea?

Marshmallow verjetno. Jaz tudi čakam in res mi ni jasno kaj pacajo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

buttcrack ::

sicer je par dni nazaj dejansko res prišel update ampak MM še kar nekaj časa verjetno ne bo... sicer pa trenutno vse dela BP, tako da niti ni nekega smisla za major updatee (IMO).

Tomson ::

Banditbanger je izjavil:

Bom še jaz prosil za pomoč: mami je crknila Panasonic plazma (TX-P50V20E - ne prižge več, samo 4X blinkne rdeča lučka). Na servisu so mi rekli, da pride popravilo od 100 do 300 EUR, odvisno od tega, kaj je šlo k vragu. Zdaj je dilema, ali popravljati plazmo ali kupiti nov TV - verjetno LED LCD. Ali se dobi kaj v rangu okrog 500 EUR, ki bi bilo glede slike vsaj približno primerljivo s plazmo?

Vnaprej hvala!


Odvisno katere lastnosti plazme bi rad primerjal z LCDjem. A za 500€ in 50" dobiš bolj kot ne "entry level" modele LCDjev, ki praktično po nobeni karakteristiki ne bodo primerljivi z plazmo (razen svetilnost, manjša poraba, tanjši zaslon, manjša teža) kar pa se naravne in kvalitetne slike tiče ne bo poceni LCD niti blizu, je pa vse odvisno od tega kako je mami zahtevna. Največja razlika (v škodo LCDja) bo v prikazu črne barve, naravni sliki, kontrastih, vidnih kotih, prikazovanju športa, uniformiranosti zaslona (uhajanje svetlobe po kotih v temi) itd...

Zasledil sem dve, ki se prodajata v velikosti 50" na Bolhi, je pa edino najprej za preverit katera modela sta potem pa se spogajat za ceno: klik in klik
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

puginho ::

Da pa gre zaj neke stare plazme kupovat z omejeno življensko dobo pa je res pameten nasvet.

Tomson ::

Glej, kakor za koga. To je ena od opcij. Kakšna od zadnjih Panasonic serij plazem, četudi rabljena za par sto evrov je po kvaliteti slike svetlobna leta pred poceni LCDji. Ne vem kaj točno misliš z omejeno življensko dobo. Sam imam doma tudi eno Panasonic plazmo staro 9let in dela kot urca pa ima že ohoho ur. Če dobiš ugodno nekaj let staro plazmo, bo ta (če nimaš smole) še naslednjih vsaj 5-let+ oldično služila svojem namenu. Glede na vprašanje, ali se v rangu 500€ dobi kaj primerljivega plazmi (kar sem tudi zgoraj lepo pojasnil) je pač dobra rabljena plazma opcija, ali pa se, kot sem napisal, sprejme kompromise poceni LCDja. Kje je zdaj tu slab nasvet?! Vsak se pa odloči glede na svoje potrebe in pričakovanja.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
146 / 223
»»