» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
143 / 223
»»

Tomson ::

Okapi je izjavil:

Philips 55" 6501 lahko dobim novega za 650 evrov. Se za enak denar dobi kaj boljšega?
http://www.philips.si/c-p/55PUS6501_12/...


Če govoriš o novem TVju, za 650€ ne dobiš kaj boljšega, imej pa v mislih da je IPS panel, če boš gledal TV večinoma ponoči je to njegov največji minus, zaradi slabšega prikaza črne barve in kontrastov. Odvisno koliko si zahteven ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

car100 je izjavil:

sejmon je izjavil:

car100 je izjavil:

Sem probal na svojem Philipsu pus6501 (dse je rahlo viden vendar za moj kriterij v mejah normale) Da se DSE ne vidi bi blo treba pa po višji rang tvja. V svetlih slikah z enim odtenkom se DSE najbolj vidi sploh kakšen nogomet. (v filmih se ga skoraj ne opazi).

https://vimeo.com/172252912

Vsi ki se spravljate na andreja69 si najte kakšen bolj pameten hobi kot da na vsak njegov komentar napadate!


zanima me, če uporabljaš pri hdmi povezavi 24hz in če ja, če se kaki juder opazi pri predvajanju filmov.

hvala


Imam povezano z Nvidia grafično na 1080p 60hz. Deluje odlično samo daš na pc mode v nastavitvah in je že skoraj rang monitorja (miška se odzivno premika) sami filmi se preko hdmi predvajajo enako kakor da bi imel preko usb ključka, lahko pa pošleš film tudi preko mreže in ne rabiš sploh hdmi (v windows 10 desni klik na film in predvajaj v napravi -> tv). Ti pa še najbolj priporočam Kodija na tvju prebere vse mrežo, diske, ključke. Lahko ti posnamem tudi video če želiš točno določen posnetek kako se predvaja.

Pred nakupom si poglej tv še v živo tudi če boš potem privat kupil!

Tomson je izjavil:

Mogoče niso zadovolnji. Pač IPS panel (precej široki vidni koti, ostale lastnosti slike nekonkurenčne VA panelu). Sicer tale model sploh ni tolko slab, ampak slab prikaz črne barve in posledično slabi kontrasti pač niso konkurenca dobremu VA panelu, ki ga dobiš za isto ceno. Tudi prikaz športa, kot je razvidno iz testov ni tip top. Ali pa so ga dobili s kakšnim popustom, jih je ta mesec bilo nekaj za Philips, pa bi mogoče radi malo zaslužili. Sicer pa če te zanima vprašaj te prodajalce na Bolhi, zakaj prodajajo praktično nove ...


Za 1000EUR ne dobiš VA panel z 100hz kvečjemu kakšen 50hz panel z neko srednjo kvaliteto slike pa še to kakšen lanski model.


No, no. Od 800EUR dalje dobiš kar nekaj odličnih 55" VA 100Hz modelov! ;)

Sony 55W805C za 850EUR
Samsung JU6400 za 860EUR
Sony X8005C za 890EUR


Izmed teh televizorjev,ima samo model W805c 100Hz panel,preostala dva imata 50 Hz panel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Okapi je izjavil:

Philips 55" 6501 lahko dobim novega za 650 evrov. Se za enak denar dobi kaj boljšega?
http://www.philips.si/c-p/55PUS6501_12/...


Boljšega televizorja,ne boš dobil za takšen denar.Kar se tiče kontrasta,ki ga je omenil Tomson,se ni treba obremenjevat.Ambilight dobro uravnava sam kontrast,in posledično črno barvo.Ta televizor ima dobro procesiranje,in zelo dobro barvno reprodukcijo.Tudi za sam šport,je primeren.Skratka priporočam nakup.
Lahko pa si tukaj pogledaš.

car100 ::

Tomson je izjavil:

car100 je izjavil:

sejmon je izjavil:

car100 je izjavil:

Sem probal na svojem Philipsu pus6501 (dse je rahlo viden vendar za moj kriterij v mejah normale) Da se DSE ne vidi bi blo treba pa po višji rang tvja. V svetlih slikah z enim odtenkom se DSE najbolj vidi sploh kakšen nogomet. (v filmih se ga skoraj ne opazi).

https://vimeo.com/172252912

Vsi ki se spravljate na andreja69 si najte kakšen bolj pameten hobi kot da na vsak njegov komentar napadate!


zanima me, če uporabljaš pri hdmi povezavi 24hz in če ja, če se kaki juder opazi pri predvajanju filmov.

hvala


Imam povezano z Nvidia grafično na 1080p 60hz. Deluje odlično samo daš na pc mode v nastavitvah in je že skoraj rang monitorja (miška se odzivno premika) sami filmi se preko hdmi predvajajo enako kakor da bi imel preko usb ključka, lahko pa pošleš film tudi preko mreže in ne rabiš sploh hdmi (v windows 10 desni klik na film in predvajaj v napravi -> tv). Ti pa še najbolj priporočam Kodija na tvju prebere vse mrežo, diske, ključke. Lahko ti posnamem tudi video če želiš točno določen posnetek kako se predvaja.

Pred nakupom si poglej tv še v živo tudi če boš potem privat kupil!

Tomson je izjavil:

Mogoče niso zadovolnji. Pač IPS panel (precej široki vidni koti, ostale lastnosti slike nekonkurenčne VA panelu). Sicer tale model sploh ni tolko slab, ampak slab prikaz črne barve in posledično slabi kontrasti pač niso konkurenca dobremu VA panelu, ki ga dobiš za isto ceno. Tudi prikaz športa, kot je razvidno iz testov ni tip top. Ali pa so ga dobili s kakšnim popustom, jih je ta mesec bilo nekaj za Philips, pa bi mogoče radi malo zaslužili. Sicer pa če te zanima vprašaj te prodajalce na Bolhi, zakaj prodajajo praktično nove ...


Za 1000EUR ne dobiš VA panel z 100hz kvečjemu kakšen 50hz panel z neko srednjo kvaliteto slike pa še to kakšen lanski model.


No, no. Od 800EUR dalje dobiš kar nekaj odličnih 55" VA 100Hz modelov! ;)

Sony 55W805C za 850EUR
Samsung JU6400 za 860EUR
Sony X8005C za 890EUR



Pa mislim da niso lih najbol optimalen nakup glede na to da se dobi Philipsa za tak smešn dnar.

Tomson ::

No, no. Od 800EUR dalje dobiš kar nekaj odličnih 55" VA 100Hz modelov! ;)

Sony 55W805C za 850EUR
Samsung JU6400 za 860EUR
Sony X8005C za 890EUR



Izmed teh televizorjev,ima samo model W805c 100Hz panel,preostala dva imata 50 Hz panel.


Glede na Rtings ima tudi X800C (ameriški X810C) 100/120HZ panel.

Za Samsungov model sem pa res sfalil številko. J6200 ima v tem cenovnem rangu 100Hz panel. Je sicer cenejši, a glede na to da je Sony W805C bistveno boljši overall ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Okapi ::

Tomson je izjavil:

Okapi je izjavil:

Philips 55" 6501 lahko dobim novega za 650 evrov. Se za enak denar dobi kaj boljšega?
http://www.philips.si/c-p/55PUS6501_12/...


Če govoriš o novem TVju, za 650€ ne dobiš kaj boljšega, imej pa v mislih da je IPS panel, če boš gledal TV večinoma ponoči je to njegov največji minus, zaradi slabšega prikaza črne barve in kontrastov. Odvisno koliko si zahteven ...
Prav zelo zahteven nisem. Čeprav televizor, ki ga imam sedaj, je bil pred 8 leti, ko sem ga nabavil, kar dober - Philips Cineos 47" 9732. Ampak sem ga takrat tudi vzel predvsem zato, ker sem dobil neko ugodno ponudbo.

Tomson ::

Če nisi posebej zahteven in nisi občutljiv na "čimboljši (ne)/prikaz črne barve", ter boš zvečer (kot je že Andrej omenil) uporabljal Ambilight, ki pomaga pri kontrastih, za 650€ res ne boš našel boljše opcije ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Longinus ::

Pozdravljeni

Kateri tv priporočate za ceno med 1000 in 1200 evri ?
Kriteriji so da naj bo 4k zaslon,velikost 55col,naj ima 3d funkcijo,raven zaslon ter naj bo primeren za gledanje sporta in filmov.

Hvala za pomoč

Lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

andrej69 ::

Longinus je izjavil:

Pozdravljeni

Kateri tv priporočate za ceno med 1000 in 1200 evri ?
Kriteriji so da naj bo 4k zaslon,velikost 55col,naj ima 3d funkcijo,raven zaslon ter naj bo primeren za gledanje sporta in filmov.

Hvala za pomoč

Lp


Jaz bi ti priporočil ta televizor,čeprav je ukrivljen panel.Vrhunski televizor,za zelo dobro ceno.Imaš pa še nekaj drugih televizorjev.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...
https://www.ceneje.si/Izdelek/4945004/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/5108343/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/4955561/a...

Gatsu ::

Jebela cesta... sem dal Kurota za hec za 200€ na bolho in takoj dobil kupca, zdej pa rabim en TV do jurja... Po vsem prebranem tukaj kolebam med Sony 55X8005C in 55W805C, glede na to da mi do 3D ni bi lahko bil tudi 55W755 če je res razlika samo v 3D.

Gledalo se bo T-2 IPTV, PS4, filmi in serije itd.

Tomson ::

Ni razlika samo 3D. W805 je overall boljši od W755. Pač serija 7 vs serija 8... Sicer pa razmisli o 55X8509C (1.200€), če je le finančno izvedljivo. Triluminos je le triluminos, pa še HDR podpora je, kar je za prihodnost "a must"! ;)

PS: Kurota si dal za 200€!?! Koliko inčev?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

piek ::

Danes dobil v roke revijo Monitor, kjer je test televizorjev. Prvi LG, potem Philips, potem pa ostali. Sony ni prepričal, Triluminos gor ali dol.
--- Finish it off if you started it! ---

Gatsu ::

Mah sem naročil kar 55X8005. Višje ne grem, ker mislim čez par let šaltat na OLED, ko se le ta razvije, cene padejo in upam da pojavi še kdo drug poleg LGja na trgu. Kuro je 50 colar in mi gre polet orenk na živce ko se pretvarja da je radiator... :)

Tomson ::

piek je izjavil:

Danes dobil v roke revijo Monitor, kjer je test televizorjev. Prvi LG, potem Philips, potem pa ostali. Sony ni prepričal, Triluminos gor ali dol.


Lahko napišeš prvih naj deset modelov? Predvidevam, da je LG na vrhu z oLEDi, sicer je nekaj hudo narobe z omenjenim testom, ker pri LCD modelih pač LG ni boljši od Sony X9300,Samsung K9500 in Panasonic DX900 serije ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

car100 ::

Tomson je izjavil:

piek je izjavil:

Danes dobil v roke revijo Monitor, kjer je test televizorjev. Prvi LG, potem Philips, potem pa ostali. Sony ni prepričal, Triluminos gor ali dol.


Lahko napišeš prvih naj deset modelov? Predvidevam, da je LG na vrhu z oLEDi, sicer je nekaj hudo narobe z omenjenim testom, ker pri LCD modelih pač LG ni boljši od Sony X9300,Samsung K9500 in Panasonic DX900 serije ...


Ja samo cenovni rang pa ni za primerjat, kot da bi primerjal raketo z avtom :D

Tomson ::

Vsi trije omenjeni modeli so v podobnem cenovnem rangu. Sicer pa nisem čisto prepričan cenovni rang katerih modelov komentiraš ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

car100 ::

Jaz sem odgovarjal v smislu če so olede okronali (monitor) za top tv pred drigimi znamkami. Za tvoje modele so nekak isti rang ja in lg v tem rangu nič ne izstopa je prej še malo slabši napram sony oz samsung. (Kar se slike tiče)

blackbird1 ::

No, po tem ko ste razkrinkali andreja kot subjektivnega manipulatorja-HVALA! sem se vendarle odloču za Samsunga. Kupil sem j6250 55" za 660EUR. Zaenkrat sem zelo zadovoln, slika je za moje potrebe super. Zvečer bom sicer prvič gledal še nogomet, ampak glede na videe na youtube bo čisto sprejemljivo. Zanimivo pa je kak smo vsi subjektivni glede kaj nam je všeč...na eni nastavitvi mam tovarniške, na drugi pa nastavitve iz rtings.com in meni je bolj všeč tovarniške, punci pa popravljene, ki so meni čisto pretemne. Tak da glede tega se ne preveč obremenjevat...lahko si naštimaš 4 različne variante in potem s klikom na en gumb v sekundi šaltaš.

No tolko, da dam malo feedbacka, upam da komu kaj koristi. Hvala vsem za objektivne nasvete!

p.s. Bi mel pa eno vprašanje če se kdo spozna...noče mi screenmiroring delat s telefonom. Mam samsunga s4mini. Začne mi povezovat, potem pa predn bi se dokončno povezalo mi napiše da je povezava prekinjena. Probal sm vse ka sm se spomnu, na samsungu so mi rekli naj povrnem na tovarniške nastaviotve telefon pa tv, samo bi rad prej prevetru če je še kaka druga fora, ker dvomim da bo resetiranje sploh delalo:)

Zgodovina sprememb…

rini ::

v avstrijskem Hoferju se prodaja Samsung UE40JU6070

Ni ravno poceni, je pa fajn, da lahko doma preveriš zaslon in ga lahko vrneš v trgovino brez pojasnila. Bo kdaj ta TV pri nas?

Tomson ::

Kako to misliš? Sej se že eno leto prodaja. Trenutno je v Slo cena slabih 500€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

rini ::

aha, pa res, kako sem lahko spregledal. In če kupiš v naši spletni trgovini lahko prav tako vrneš izdelek. Tako da isti drek, za 30€ se pa tudi ne splača vozit v tujino.

tnx Tomson!

Tomson ::

Tole je pa super deal, ce kdo kupuje 55" TV. Nekdo prodaja popolnoma nov, zapakiran Philips 55PUS8700 za 1100€ (nov 2000€). Cena je res neverjetno ugodna, za preverit čemu, a ce je iz BigBanga z original racunom...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Okapi ::

BigBang je junija te ukrivljene Philipse prodajal po jurja.

Tomson ::

Prav 55PUS8700? Hmm...zanimivo.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Okapi ::

Ja, prejšnji teden je to en tule omenil. Takrat je bila cena jurja in nek drobiž.

https://slo-tech.com/forum/t473539/p519...

Dajarra ::

Ima kdo kakšen value buy za 55 inčni Led TV do nekje max 1000e?

Tomson ::

Sony 55X8005C (2015) za 900EUR - overall dober 4K TV
Panasonic 55DX600 (2016) za 1000EUR - podoben 4K TV, le za šport zaradi 50Hz panela rahlo slabši a z dobrim video procesiranjem
Panasonic 55CX670 (2015) za 900EUR - predhodnik modela DX600, še vedno dober TV a tudi 50Hz
Sony 55W805C (2015) za 900EUR- odličen overall FHD TV

Oz. če še kje najdeš Philips 55PUS8700 za tisočaka, kot je bil v BigBangu, nekateri sedaj prodajajo še zapakirane za dobrega tisočaka. Odličen za 55" in 1000EUR ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Dajarra ::

Aja pozabil sem omeniti, da me 4K ne zanima trenutno, ker ga ne potrebujem.

Tomson ::

Potem se nimaš kaj veliko odločat. Sony 55W805C za 900€. Zakaj? klik, klik, klik ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

cajhi ::

Zakaj pa ne Sony 55W809c za 849 eurov?

Tomson ::

No, še bolje! ;-)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

note3 ::

Kje ste bli prejšni teden ko sem spraševal za 55PUS8700/12 PHILIPS tv pa ni bilo nikjer nobenga zdaj pa pišete kak je super tv ko je konec akcije.Ste pozabili da je philips,ki je po vaše mnenju tako slab tv jaz pa mislim,da je glih obratno.
1...philips tv se daleč najbolje prodajajo.
2...Imajo velik boljšo reklamo kot drugi tv-ji
Dajte no zresente se ne pa kr neki pisat kr pišete samo tisto kar preberete drugje.

OK.d ::

In reklame so pa neka referenca:P
LPOK.d

Dajarra ::

cajhi je izjavil:

Zakaj pa ne Sony 55W809c za 849 eurov?


Kje pa?

cajhi ::

Dajarra je izjavil:

cajhi je izjavil:

Zakaj pa ne Sony 55W809c za 849 eurov?


Kje pa?

Priporočam.si

Tomson ::

note3 je izjavil:

Kje ste bli prejšni teden ko sem spraševal za 55PUS8700/12 PHILIPS tv pa ni bilo nikjer nobenga zdaj pa pišete kak je super tv ko je konec akcije.Ste pozabili da je philips,ki je po vaše mnenju tako slab tv jaz pa mislim,da je glih obratno.
1...philips tv se daleč najbolje prodajajo.
2...Imajo velik boljšo reklamo kot drugi tv-ji
Dajte no zresente se ne pa kr neki pisat kr pišete samo tisto kar preberete drugje.


Philipsi pač žal niso nek presežek, niso na testih nikoli na samem vrhu, niso pa slabi TVji, sploh določeni modeli. Zaradi Ambilighta in marketinga pa imajo dobro prodajo. V njihovem cenovnem rangu se vedno najde kakšen model konkurence, ki za isto ceno ponuja več in tako se vse konča pri ceni. Ko je bil 55PUS8700 1000€ je to bil odličen nakup, danes ko je 1900€ je to daleč od dobrega nakupa. In ko si spraševal po omenjenem modelu si pozabil navesti akcijsko ceno, pa bi siguno padel kakšen komentar ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

puginho ::

note3 je izjavil:

Kje ste bli prejšni teden ko sem spraševal za 55PUS8700/12 PHILIPS tv pa ni bilo nikjer nobenga zdaj pa pišete kak je super tv ko je konec akcije.Ste pozabili da je philips,ki je po vaše mnenju tako slab tv jaz pa mislim,da je glih obratno.
1...philips tv se daleč najbolje prodajajo.
2...Imajo velik boljšo reklamo kot drugi tv-ji
Dajte no zresente se ne pa kr neki pisat kr pišete samo tisto kar preberete drugje.


Daj številke da vidimo kak se prodaja, mene tudi zanima.

Če majo pa dobro reklamo so pa ziher najboljši :|

robba22 ::

Pozdravljeni, počasi si kupujem novo televizijo in bi potreboval nasvet. Pogoj je da je velikosti do 50 inč, da ima sredinsko stojalo, 4k in HDR sta zelo zaželena. Malo sem gledal naslednje TV-je:
Philips 49PUS6551 (4k vendar nima HDR) http://www.moj-tv.com/led-tv/philips-49...
Philips 49PUS7150 http://www.moj-tv.com/led-tv/philips-49...
Sony KD-49X8305C http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kd-49...
LG 49UH850V (HDR10, 4k in 3D) http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-49uh850...
Samsung UE49KS8002 http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...
Samsung UE48JS8500

Trenutno se najbolj nagibam k LG 49UH850V, ker podpira HDR, ima 4k in 3D, pa tudi cena je dokaj ugodna. Najprej sem študiral o Samsungu, vendar nova 7 serija ne pride v poštev zaradi stojala, 8 serija pa je predraga, tako da edino če bi dobil staro 8 ali 9 (JS8500 ali JS9000) serijo za pametno ceno. Kaj menite? Nekaj sem gledal italijanske trgovine za stare Samsunge, ker so cene zelo ugodne, samo problem je da ne pošiljajo v Slovenijo.

Tomson ::

LG UH850 sicer ni slaba izbira, ima pa IPS panel, kar pomeni, da je prikaz črne bolj tako tako. Čez dan ni preoblem, če pa se bo gledalo filme zvečer v temi je pa to en zelo velik minus, je črna bolj siva. So pa vidni koti zaradi tega boljši, če kaj pomaga. Lokalno zatemnjevanje je tudi precej švoh za ta cenovni razred, in pa zvok ni dobra stran omenjenega modela, ampak to ni bistveno. Ima pa po drugi strani DolbyVision HDR podporo, kar je super. Super prikazuje gibanje, šport, tudi za igračarje je z 33ms odličen. Reprodukcija barv, video procesiranje, upscaling, vse na nivoju.

Ena, mogoče "overall" boljša opcija je npr. Panasonic 50DX750 za 1280EUR. Še boljše video procesiranje in upscaling, bolj naravna slika. Sicer podpira HDR, a je zaradi manjka lokalnega zatemnjevanja in nižje svetilnosti le ta slabši kot na LGju, pa še tam HDR ni tisto tapravo kar doživiš na flagship modelih. Skratka, slika bolj naravna, bolje upscalana, črnina veliiko boljša kot pri LGju, posledično boljši kontrasti, je pa nekoliko kratek pri HDR vsebinah.

Nakup v Italiji je res problem, če nimaš kakkšnega sorodnika ali prijatelja kje blizu čez mejo, pa še morebitna menjava je izredno nepraktična.

Samsung KS8000 je odličen, a kot si ugotovil drag, KS7000 bi bil dober kompromis, a praviš da stojalo ne ustreza, JS8500 je pri nas skoraj isto drag kot KS8000, Sony X830 ne podpira HDR, skratka, ni dosti opcij. Glede na vse skupaj bi se sam osebno odločil za Panasonica, ker je "overall" res odličen TV in super upscala vse vire, je slika na slabih virih vidno boljša kot pri LGju,je pa LG, če ti minusi niso prehud udarec, oz. so pomembeni široki vidni koti tudi ok opcija ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

robba22 ::

Hvala za tole idejo s Panasonicom, nisem vedel, da se dajo nogice obračati. Bom še malo pregledal reviewe in preštudiral stvari.

Tomson ::

Kar v miru! ;) Nekaj testov omenjenega Panasonica: Avforums, Flatpanelshd, Techradar, Trustedreview, s21, Whathifi ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

fpbs ::

To strašenje s slabim prikazom črne z IPS Quantom Dot panelom LGeja UH850 je neomembe vredno v primerjavi s klasičnim LCD Panasonicom 50DX750. Robba22 svetujem ti, da greš v trgovino in si TVeje ogledaš.

andrej69 ::

Oled E6.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

To strašenje s slabim prikazom črne z IPS Quantom Dot panelom LGeja UH850 je neomembe vredno v primerjavi s klasičnim LCD Panasonicom 50DX750. Robba22 svetujem ti, da greš v trgovino in si TVeje ogledaš.


Se strinjam s teboj.Tomson,daje prevelik poudarek,na Va panele.Če bi res bilo tako slabo,glede IPS tehnologije,potem ne bi bilo kinematografov.Tudi profeionalni koloristi,uporabljajo IPS panele.Saj se ve,kaj so prednosti posamezne tehnologije.Na osnovi tega,se vsak posameznik odloči, kakšen televizor bo kupil.
Sicer,pa je tehnologija šla korak dalje,da je tudi slika na IPS panelih zelo dobra, tudi v tistih slabih parametrih,katere pestijo IPS panele.

robba22 ::

Imel bi še eno vprašanje glede HDR-a. Kolikor sem gledal recenzije in opise TV-jev imaš televizije s podporo za HDR (na primer LG UH750) in televizije, ki že nativno podpirajo HDR (LG UH770 in navzgor). Se pravi za 770 model bi potem rabil Blu ray player s HDR podporo, da bi lahko uporabljal to tehnologijo ne? Pri višjih modelih pa TV že sam procesira signal. Ker bom večino materiala gledal preko računalnika, me zanima ali obstaja kakšen hardware ali software na PC-ju s katerim bi lahko gledal HDR vsebino recimo tudi na 770 modelu?

robba22 ::

Sem se zmotil pa mi ni več hotelo popraviti teksta.

robba22 je izjavil:

Imel bi še eno vprašanje glede HDR-a. Kolikor sem gledal recenzije in opise TV-jev imaš televizije s podporo za HDR (na primer LG UH750) in televizije, ki že nativno podpirajo HDR (LG UH770 in navzgor). Se pravi za 750 model bi potem rabil Blu ray player s HDR podporo, da bi lahko uporabljal to tehnologijo ne? Pri višjih modelih pa TV že sam procesira signal. Ker bom večino materiala gledal preko računalnika, me zanima ali obstaja kakšen hardware ali software na PC-ju s katerim bi lahko gledal HDR vsebino recimo tudi na 750 modelu?

[SkA] ::

Za HDR uporabljat so pomembni trije faktorji: najprej mora televizor podpirat ustrezen HDR format (HDR10 in/ali Dolby Vision), potem rabiš pa še vsebino z ustreznim HDR zapisom. Če je vir nek streaming app., ki je podprt na televizorju (ala Netflix), potem je to to. Če bo vir 4K Bluray s HDR zapisom, potem boš potreboval predvajalnik s HDR podporo in HDMI 2.0a vhodom na TVju. Lahko se zgodi, pri starejših modelih, da TV sicer podpira HDR, ampak nima HDMI 2.0a. Posledično si omejen na appe na televizorju in s tem streaming vsebine. Nenazadnje mora bit TV sposoben prikazat čim širši barvni razpon (wide color gamut), imet 10 bitno panelo in imeti zadovoljivo visoko svetilnost. Slednje vpliva na sposobnost prikazat HDR vsebino zadovoljivo, oziroma kvalitetno.

Tomson ::

fpbs je izjavil:

To strašenje s slabim prikazom črne z IPS Quantom Dot panelom LGeja UH850 je neomembe vredno v primerjavi s klasičnim LCD Panasonicom 50DX750. Robba22 svetujem ti, da greš v trgovino in si TVeje ogledaš.


Oprosti, ampak tole je pa precej slab nasvet. Zakaj? Ker je, kot omenjeno, največja pomanjkljivost IPS zaslonov prikazovanje črne barve in kot že omenjeno je to opazno pri gledanju vsebin zvečer, ko je tema. Takrat vidiš namesto črne barve sivo. Če dodaš nek vir svetlobe je že malo bolje. Če pa greš v trgovino, kjer je svetloba od množice stropnih luči in sosednjih TVjev hujša kot zunaj, potem pa sploh ne vidiš omenjene pomanjkljivosti dokler ne prideš domov, pogasneš luči in začneš uživat v filmu...

Sicer pa, da ne bom samo govoril, LG UH850:

4k.com
The TV is not without its issues though. Firstly, is the poor black level performance in dark/dimmed rooms ... The second big issue is poor local dimming when compared to other TV’s in its price range.


rtings
It doesn't offer the best picture quality when compared to LED TVs from other brands, but those looking for a TV that can maintain its picture quality from wider angles won't find better than this set ... However, for late night movie watching, there are a lot of better options. Unfortunately, the picture isn't the best in a dark environment.


Ne vem kaj si natančno mislil s primerjavo DX750, ki mimogrede odlično prikazuje črno:

avforums:
The flat VA panel delivered excellent black levels for an LCD TV and overall the backlight uniformity was reasonably good.


andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

To strašenje s slabim prikazom črne z IPS Quantom Dot panelom LGeja UH850 je neomembe vredno v primerjavi s klasičnim LCD Panasonicom 50DX750. Robba22 svetujem ti, da greš v trgovino in si TVeje ogledaš.


Se strinjam s teboj.Tomson,daje prevelik poudarek,na Va panele.Če bi res bilo tako slabo,glede IPS tehnologije,potem ne bi bilo kinematografov.Tudi profeionalni koloristi,uporabljajo IPS panele.Saj se ve,kaj so prednosti posamezne tehnologije.Na osnovi tega,se vsak posameznik odloči, kakšen televizor bo kupil.
Sicer,pa je tehnologija šla korak dalje,da je tudi slika na IPS panelih zelo dobra, tudi v tistih slabih parametrih,katere pestijo IPS panele.


Zato pa sem v svojem postu, če si dobro prebral, povdaril in opisal vse prednosti in slabosti LGja in Panasonica ter napisal, da je prikaz črne problem samo v primeru, če se bo gledalo filme zvečer v zatemnjenem prostoru ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

andrej69 ::

[SkA] je izjavil:

Za HDR uporabljat so pomembni trije faktorji: najprej mora televizor podpirat ustrezen HDR format (HDR10 in/ali Dolby Vision), potem rabiš pa še vsebino z ustreznim HDR zapisom. Če je vir nek streaming app., ki je podprt na televizorju (ala Netflix), potem je to to. Če bo vir 4K Bluray s HDR zapisom, potem boš potreboval predvajalnik s HDR podporo in HDMI 2.0a vhodom na TVju. Lahko se zgodi, pri starejših modelih, da TV sicer podpira HDR, ampak nima HDMI 2.0a. Posledično si omejen na appe na televizorju in s tem streaming vsebine. Nenazadnje mora bit TV sposoben prikazat čim širši barvni razpon (wide color gamut), imet 10 bitno panelo in imeti zadovoljivo visoko svetilnost. Slednje vpliva na sposobnost prikazat HDR vsebino zadovoljivo, oziroma kvalitetno.


Televizorji ,ki nimajo Full HDR,ne bodo mogli prikazovat,HDR tako kot treba,kajti struktura samega panela,to ne dopušča.

Tomson ::

Nisem čisto razumel kaj si hotel povedat z kinomategrafi, ki projecirajo sliko na platno povezavo z IPS paneli?

Ne gre niti primerjat IPS monitorjev, ki so za profesionalno obdelavo fotografij oz. "stoječega" materiala res top in pa TVjev, ki so primarno namenjeni premikajoči se sliki. Sicer pa verjetno tudi sam veš, da je eden primarnih dejavnikov kvalitetne slike na TVju kontrast, kar pomeni razlika med zmožnostjo prikaza najtemnejše in najsvetlejše slike. In ko je črna siva, pač ne moreš govoriti o vrhunski sliki za filmoljube. Koliko je kdo "pravi filmoljub" in koliko je kritičen ve pa vsak zase. Zatorej res ne vem kje je problem, če se izpostavi pluse in minuse obeh vrst panelov?! ;)

Televizorji ,ki nimajo Full HDR,ne bodo mogli prikazovat,HDR tako kot treba,kajti struktura samega panela,to ne dopušča.


Full HDR ne obstaja. Gre samo za dejstvo ali so TVji po lastnostih panelela zmožni prikazati HDR vsebino ali ne, kar pomeni zmožnost prikaza širše palete barv, višja svetilnost, realistične bele in globoka, bogata črna barva itd. Če govorimo o HDR10 standardu, ki je trenutno najširše sprejet. Druga zadeva pa je DolbyVision, kjer TV res potrebuje poseben čip, da lahko prikazuje DolbyVision vsebine ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
143 / 223
»»