» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
140 / 223
»»

Anney ::

Problem je v nastavitvah TVja (ghosting) in ne signalu.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Tomson ::

+1

Sploh glede na opisopis težave...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

OK.d ::

LPOK.d

wanna be ::

Živjo, lahko kdo pomaga s kakšnim predlogom, kupujem tv lcd do max 100cm diagonale za starejšo gospo, ful hd ni potrebe...na kaj je potrebno bit pozoren? Cenovni rang pa med 200-250max :)

Lp

Tomson ::

Panasonic 32C300 za 200€...

Review Summary:
As a basic Full HD model that provides a good viewing experience, the Panasonic TX-40C300B is decent LED TV. It really doesn't have any special features to speak of, but it will impress viewers with its picture quality. This is a 40-inch model that comes in at around ?300, so even with the lack of features it is still a pretty good value.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

darthvader ::

Živjo, prosim za malo pomoči pri izbiri. Na TS mi kot novemu naročniku ponujajo TV iz njihove ponudbe in ker moj umira na obroke (8 let star LG se pregreva in samodejno ugaša, kljub menjavi kondenzatorjev in ponovnem lotanju kontaktov na plošči) me zanima kakšen se vam zdi tale LG55LH604V za gledanje TV serij in igranje na PS4?

andrej69 ::

darthvader je izjavil:

Živjo, prosim za malo pomoči pri izbiri. Na TS mi kot novemu naročniku ponujajo TV iz njihove ponudbe in ker moj umira na obroke (8 let star LG se pregreva in samodejno ugaša, kljub menjavi kondenzatorjev in ponovnem lotanju kontaktov na plošči) me zanima kakšen se vam zdi tale LG55LH604V za gledanje TV serij in igranje na PS4?


Za gledanje ne bo težav,za same igre pa ni najbolj primeren.

darthvader ::

Hvala za hiter odgovor, katerega predlagaš?

andrej69 ::

darthvader je izjavil:

Hvala za hiter odgovor, katerega predlagaš?

Kje si sedaj naročnik, Telemach ali Telekom.?

bmwwww ::

Lih v vednost, ker sem bral okoli po forumih da so imeli probleme z inštalacijo PopcornTime aplikacije na TV. V glavnem brez problema gre na Sonya x80c.

hunter01 ::

Kolega kupuje nov TV. Kaj priporocate za cca 800€ v velikosti 55inch?

Gledalo se bo FHD (sport, filmi, serije). 4k in 3d nepomembna. Zelja je lepa slika brez zatikanja.

V trgovini so mu priporocali tega: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/t...
Tudi ko je gledal sliko v živo se mu je na tem zdela nekako najlepsa. Je v tem rangu kaj boljsega?

leiito ::

A za Philips niso pa nč rekl?

Tomson ::

hunter01 je izjavil:

Kolega kupuje nov TV. Kaj priporocate za cca 800€ v velikosti 55inch?

Gledalo se bo FHD (sport, filmi, serije). 4k in 3d nepomembna. Zelja je lepa slika brez zatikanja.

V trgovini so mu priporocali tega: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/t...
Tudi ko je gledal sliko v živo se mu je na tem zdela nekako najlepsa. Je v tem rangu kaj boljsega?


Defenitivno eden boljših 4k TVjev v svojem rangu, je pa še za razmislit o Sony 55W805/855 ki velja za najboljši FHD TV in je zaradi panela boljša opcija za gledanje športa... Če malo pogledaš naokoli dobiš oba modela ceneje kot v BigBangu...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Robi_slo ::

hunter01 je izjavil:

Kolega kupuje nov TV. Kaj priporocate za cca 800€ v velikosti 55inch?

Gledalo se bo FHD (sport, filmi, serije). 4k in 3d nepomembna. Zelja je lepa slika brez zatikanja.

V trgovini so mu priporocali tega: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/t...
Tudi ko je gledal sliko v živo se mu je na tem zdela nekako najlepsa. Je v tem rangu kaj boljsega?


ko bo kolega kaj kupil, poročajta o tem kako se obnese katerikoli izmed navedenih ...

hunter01 ::

Tomson je izjavil:

hunter01 je izjavil:

Kolega kupuje nov TV. Kaj priporocate za cca 800€ v velikosti 55inch?

Gledalo se bo FHD (sport, filmi, serije). 4k in 3d nepomembna. Zelja je lepa slika brez zatikanja.

V trgovini so mu priporocali tega: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/t...
Tudi ko je gledal sliko v živo se mu je na tem zdela nekako najlepsa. Je v tem rangu kaj boljsega?


Defenitivno eden boljših 4k TVjev v svojem rangu, je pa še za razmislit o Sony 55W805/855 ki velja za najboljši FHD TV in je zaradi panela boljša opcija za gledanje športa... Če malo pogledaš naokoli dobiš oba modela ceneje kot v BigBangu...


Očitno nekaj ne razumem pri teh oznakah modelov :D

A je to ta TV: http://www.makspro.si/index.php/led-tv-... ?

Tomson ::

Jup, to je ta...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Robi_slo ::

imaš več modelov 55w805, 807,808, 809 ... nevem kaj pomeni oznaka c ali b na koncu

andrej69 ::

Robi_slo je izjavil:

imaš več modelov 55w805, 807,808, 809 ... nevem kaj pomeni oznaka c ali b na koncu


Razlika med temi modeli,je samo v MotionFlowu.B oznaka pomeni,da so televizorji modeli 2014,C pa modeli 2015.

Tomson ::

Tako je. Obvezno glej model C, višji motion flow pa ni vreden 100€ več, kar pomeni da je tisti tvoj link točno tisti ta pravi...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Robi_slo ::

se dobi tudi za isti denar:

55w809c

Tomson ::

No, še bolje! :-)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Robi_slo ::

sicer ne poznam tolk te trgovine :)

kralnahribu ::

A mi lahko kdo da podatek kakšno svetilnost ima tale model UE40J6250. Poslal sem sicer povpraševanje za model UE40J6300 a mi ponujajo prvega in pa celo 40ju6050.Naj omenim,da bo Tv za zunaj zaradi gledanja športa.Druga izbira je PHILIPS 40PFH5500 in je cenejši od Samsungov za okoli 80€

andrej69 ::

kralnahribu je izjavil:

A mi lahko kdo da podatek kakšno svetilnost ima tale model UE40J6250. Poslal sem sicer povpraševanje za model UE40J6300 a mi ponujajo prvega in pa celo 40ju6050.Naj omenim,da bo Tv za zunaj zaradi gledanja športa.Druga izbira je PHILIPS 40PFH5500 in je cenejši od Samsungov za okoli 80€


Kar se tiče antirefleks panela,je tukaj Philips boljši napram Samsunga.

kralnahribu ::

andrej69 je izjavil:

kralnahribu je izjavil:

A mi lahko kdo da podatek kakšno svetilnost ima tale model UE40J6250. Poslal sem sicer povpraševanje za model UE40J6300 a mi ponujajo prvega in pa celo 40ju6050.Naj omenim,da bo Tv za zunaj zaradi gledanja športa.Druga izbira je PHILIPS 40PFH5500 in je cenejši od Samsungov za okoli 80€


Kar se tiče antirefleks panela,je tukaj Philips boljši napram Samsunga.

Andrej,prevedi to za trotle,kaj to pomeni v praksi

andrej69 ::

kralnahribu je izjavil:

andrej69 je izjavil:

kralnahribu je izjavil:

A mi lahko kdo da podatek kakšno svetilnost ima tale model UE40J6250. Poslal sem sicer povpraševanje za model UE40J6300 a mi ponujajo prvega in pa celo 40ju6050.Naj omenim,da bo Tv za zunaj zaradi gledanja športa.Druga izbira je PHILIPS 40PFH5500 in je cenejši od Samsungov za okoli 80€


Kar se tiče antirefleks panela,je tukaj Philips boljši napram Samsunga.

Andrej,prevedi to za trotle,kaj to pomeni v praksi


Da ne boš imel velikega bleščanja,kar se tiče svetlobe.

kralnahribu ::

andrej69 je izjavil:

kralnahribu je izjavil:

andrej69 je izjavil:

kralnahribu je izjavil:

A mi lahko kdo da podatek kakšno svetilnost ima tale model UE40J6250. Poslal sem sicer povpraševanje za model UE40J6300 a mi ponujajo prvega in pa celo 40ju6050.Naj omenim,da bo Tv za zunaj zaradi gledanja športa.Druga izbira je PHILIPS 40PFH5500 in je cenejši od Samsungov za okoli 80€


Kar se tiče antirefleks panela,je tukaj Philips boljši napram Samsunga.

Andrej,prevedi to za trotle,kaj to pomeni v praksi


Da ne boš imel velikega bleščanja,kar se tiče svetlobe.

Hvala
Potem pa prosim @polde66 ,če lahko poročaš,kako se tv obnese za gledanje fuzbala,ki se odvija

andrej69 ::

kralnahribu je izjavil:

andrej69 je izjavil:

kralnahribu je izjavil:

andrej69 je izjavil:

kralnahribu je izjavil:

A mi lahko kdo da podatek kakšno svetilnost ima tale model UE40J6250. Poslal sem sicer povpraševanje za model UE40J6300 a mi ponujajo prvega in pa celo 40ju6050.Naj omenim,da bo Tv za zunaj zaradi gledanja športa.Druga izbira je PHILIPS 40PFH5500 in je cenejši od Samsungov za okoli 80€


Kar se tiče antirefleks panela,je tukaj Philips boljši napram Samsunga.

Andrej,prevedi to za trotle,kaj to pomeni v praksi


Da ne boš imel velikega bleščanja,kar se tiče svetlobe.

Hvala
Potem pa prosim @polde66 ,če lahko poročaš,kako se tv obnese za gledanje fuzbala,ki se odvija


Samsung ima svetilnost nekje 200cd/m2,Philips pa 350cd/m2.Toliko za informacijo.

Tomson ::

Samsung 286 cd/m2 in Philips 350 cd/m2
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kralnahribu ::

Tomson je izjavil:

Samsung 286 cd/m2 in Philips 350 cd/m2

Torej J6300 zaradi 100hz panela,ali PFH 5500 z 50 hz panelom
@polde66 mnenje o sliki prosim na pfh,jutri se kupuje

Tomson ::

Odvisno kaj je bolj pomembno. Visja svetilnost (Philips) ali boljsi prikaz hitrega gibanja/sporta (Samsung)...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Kalibracija za vse lastnike,Philips televizorja model 6501.

raceboy ::

zivjo. kaj tale SAMSUNG 48J6272 bi bil dobra zamenjava za 46F5500 ? (stranka zeli Samsung, FHD dovolj).

Tomson ::

Zakaj ne bi bil? Je dva modela (2 leti) novejsi, serijo visji model in 2" vecji...

Ce je bil zadovoljen z F5500 bo defenitivno tudi z J6200...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

raceboy ::

ok super. hvala za odgovor.

fpbs ::

LG Display starts boosting OLED production with W1tr investment:

http://www.koreaherald.com/view.php?ud=...

kralnahribu ::

Tomson je izjavil:

Odvisno kaj je bolj pomembno. Visja svetilnost (Philips) ali boljsi prikaz hitrega gibanja/sporta (Samsung)...

Hja saj veš,tv se bo gledal zunaj in večinoma za šport

polde66 ::

@kralnahribu. Ej sm na dopustu pa bolj malo spremljam forum. Slika HD na slo2 je super, osta kontrastna, super. Nisem gledal drugih tv-jev ampak meni zadostuje. Filmi preko diska super. Le ena stvar, ki jo še nekak nisem imel časa urediti so kanali. Nisem jih še uspel posortirati po mojem okusu. Malo se še iščem.
polde

Tomson ::

Samsung ne bo vlagal v klasične OLED zaslone ampak vse stavi na QLED - članek

... has stopped research and development of LCD displays. The company has also stressed that it won't release OLED TVs anytime soon as it favors QLED technology. Samsung's current-generation Quantum Dot SUHD TVs require a separate backlight to illuminate pixels, but the upcoming QLED technology combines quantum dots with OLEDs, so they don't need the backlight. Moreover, QLED panels have a longer life cycle and lower production costs than OLED panels.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

fpbs ::

Tomson je izjavil:

Samsung ne bo vlagal v klasične OLED zaslone ampak vse stavi na QLED

Upajmo, da jim bo tokrat uspelo. Zadnje čase, predvsem, da bi šli v korak z LGejem, so se polotili kar nekaj tehnologij, ki jim jih ni uspelo osvojiti.

Gregex ::

Kupujem nov tv. Predvsem se bo igralo PS4 in gledalo filme preko USB (mora imet poštiman usb vmesnik, povečava podnapisov,...), torej mi je najbolj pomembna kvaliteta slike, FHD je dovolj, budget okoli 550 €, največ 600 €, če je res dober deal. Gledal sem tega samsunga:

http://www.makspro.si/index.php/led-tv-...

Je to kvaliteten tv? Se da dobit za podoben denar kaj boljšega? Hvala za vse predloge.

MrStein ::

Je že kdo menjal napajalnik, ker "cvrči" ? (oddaja tipičen zvok, podoben kot pri cvrtju olja)
Torej mislim na zamenjavo pod garancijo.

Ko tak v nedeljo mirno poslušaš/gledaš pri malo nižji glasnosti kar moti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

polde66 ::

Uredil tudi kanale, naredis svojo listo priljubljenih in to je to. Preko kodija gledam vse in deluje neverjetno boljse kot recimo na poceni tv boxih. Net zadovoljiv, aplikacij ni prav veliko vendar vse kar potrebujes dobis. Zelo zanimiv tale android tv. Za to ceno super.
polde

andrej69 ::

Gregex je izjavil:

Kupujem nov tv. Predvsem se bo igralo PS4 in gledalo filme preko USB (mora imet poštiman usb vmesnik, povečava podnapisov,...), torej mi je najbolj pomembna kvaliteta slike, FHD je dovolj, budget okoli 550 €, največ 600 €, če je res dober deal. Gledal sem tega samsunga:

http://www.makspro.si/index.php/led-tv-...

Je to kvaliteten tv? Se da dobit za podoben denar kaj boljšega? Hvala za vse predloge.


Tukaj imaš,kvalitetnejša televizorja.
http://www.makspro.si/index.php/led-tv-... (model 2016)

http://www.makspro.si/index.php/led-tv-...

Tomson ::

Omenjeni Samsung J6200 je pravzaprav precej dobra opcija, sploh za igre je z izjemno nizkim odzivnim casom in samo 34ms input laga pravzaprav najboljsa opcija v svojem cenovnem rangu.

Panasonic ima 70ms input laga in za igre ni najboljsa izbira, je omenjeni LG z 38ms dosti boljsa opcija. Sta pa tako Panasonic kot LG oba IPS panela in kot taksna kar se kvalitete slike tice slabsa opcija od Samsung VA panela. LG ima se posebej slab kontrast kar ni vzpodbudno. Edina prednost so sirsi vidni koti, ce so le ti bistvenega pomena.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Omenjeni Samsung J6200 je pravzaprav precej dobra opcija, sploh za igre je z izjemno nizkim odzivnim casom in samo 34ms input laga pravzaprav najboljsa opcija v svojem cenovnem rangu.

Panasonic ima 70ms input laga in za igre ni najboljsa izbira, je omenjeni LG z 38ms dosti boljsa opcija. Sta pa tako Panasonic kot LG oba IPS panela in kot taksna kar se kvalitete slike tice slabsa opcija od Samsung VA panela. LG ima se posebej slab kontrast kar ni vzpodbudno. Edina prednost so sirsi vidni koti, ce so le ti bistvenega pomena.


Moram te malo popravit.Panasonic ima MVA panel.Kar se tiče slike,je Panasonic bolj kvaliteten.Lg ima inputlag 27/ms.Kar se tiče iger na Panasonicu,deluje po testih kar solidno.Nikakršnih večjih zamikov ni opazit.Tako,da za povprečnega igralca,ne bo nikakršnih težav.Kar pa se tiče Lg televizorja,zelo soliden tv,predvsem kar se tiče barvne reprodukcije,ki je boljša kot na Samsungu.

Tomson ::

Jup, res je. Ds630e je mva panel medtem ko naj bi bil ds630s IPS. Hmm... 70ms pa kar drzi in to je za vsakega resnega gamerja prevec...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

vander ::

Tomson je izjavil:

polde66 je izjavil:

oj
ponovno bi zaprosu za informacijo kater TV okol 300 eur in 40". V poštev pride Samsung UE40J5100 (Mimovsrste 299 eur), Big bang ima Telefunken T40FX275DLBPX in Panasonic TX-40C200E( o obeh ni nobenega duha in sluha o podpori in testih) Merkator tehnika ima Philipsa 4100 in 4200 (ni mi jasno ravno preveč kakšna je razlika), Philipsa 40PFH5500/88 ter nekega Hitachija 40HBT42 za 267 eur. Potrebujem za vikend, 2x HDMI obveza, vse ostalo kar potrebujem je pa na TV boxu.

PS: upam, da obvladate tudi nižji rang TV-jev ali pa bi bilo to izpod časti:|


Moj glas gre za model ki ga ne omenjaš pa je v tem cenovnem rangu odličen nakup - Sony 40R450C...


Kupil sem KDL40R450CB, tovarniško nastavljena slika je zelo slaba. Se da dobiti priporočene nastavitve za ta tv?

Tomson ::

Pri cenejših modelih so "calibration settings" precejšnja eksotika. Za začetek preveri različne "picture modes" ker sicer je odziv lastnikov kar se kvalitete slike tiče zelo pozitiven. Npr. Tukaj in tukaj...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

vander ::

Hvala za odgovor
Malo denarja, malo muzike - slike. Tiste ocene so pa bolj tako... Sony.
««
140 / 223
»»