» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
124 / 223
»»

andrej69 ::

buttcrack je izjavil:

Kakšna je razlika med W808C in W809C, da je razlika v ceni lahko tudi 100+ €?


Po specifikacijah, ni razlike.

buttcrack ::

andrej69 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Kakšna je razlika med W808C in W809C, da je razlika v ceni lahko tudi 100+ €?


Po specifikacijah, ni razlike.

se mi je zdelo, ker je sam tudi nisem našel...

kaj je najbolj primerno za 720p filme s kompa/ključa, T2 (predvsem šport-hokej, fuzbal)?
- CS520E, CX680E, W808C?

Glede na razdaljo 3m, mi bo 50" dovolj, sploh glede na to da je stari 32" trenutno kar OK.

scipascapa ::

car100: potem android tv sploh ni zgrešen? kaj moraš pa na pcju laufat, da oddaja/streamaš do tvja? je router dovolj + share mape?

Tomson ::

buttcrack je izjavil:

andrej69 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Kakšna je razlika med W808C in W809C, da je razlika v ceni lahko tudi 100+ €?


Po specifikacijah, ni razlike.

se mi je zdelo, ker je sam tudi nisem našel...

kaj je najbolj primerno za 720p filme s kompa/ključa, T2 (predvsem šport-hokej, fuzbal)?
- CS520E, CX680E, W808C?

Glede na razdaljo 3m, mi bo 50" dovolj, sploh glede na to da je stari 32" trenutno kar OK.


Če se bo dosti gledal šport je dobro gledat panel z višjim osveževanjem slike, CX680 z 50/60Hz torej odpade, ostaneta Sony W808/809 (ki sta enaka, le za druga tržišča) in Panasonic CS520. Od slednjih pa je Sony W808/809C boljša opcija.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

buttcrack ::

Hvala za info, gre že v košaro.

Dami ::

Ali je sony 55xD930 res tok boljši od 55x850 da je vredn 2x več? V kratkem nameravam nabaviti poleg njega še 43 in 49 x830C modela, pa me zanima v kateri trgovini se mi splača vzet vse tri.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tomson ::

Definitivno je dosti boljši od X850 a razmerje nikoli ni - 2x dražji, 2x boljši. Odvisno je predvsem s čim je kupec zadovoljen. Nekaterim je že low budget TV dovolj, drugi se ne zadovoljijo niti z flagship modeli. Odvisno kaj iščeš, kaj pričakuješ. Razlika je absolutno opazna. Sony XD930 bo defenitivno eden izmed najboljših Tvjev leta 2016, a v primerjavi z 2015 modelom - X930C so razlike precej majhne na vseh področjih, so pa ...

Compared with the X9305C though, the situation is less clear-cut. On the plus side, the XD9305?s native black level and motion are slightly better, Android TV is more responsive and stable (we experienced very few occurrences of freezing and no crashes throughout our review period), footprint is smaller, and it holds the current record for the highest number of dimmable zones of any edge-lit LED television. The display also supports HDR10 open-source standard out of the box, with accurate PQ tonemapping (from 4K Blu-ray) and a peak brightness surpassing 1000 nits.


A za isti denar kot je Sony XD930 dobiš oLED LG EF9500, ki je za moje pojme še vedno eden najboljših TVjev na trgu...

Primerjalni test: Sony XD930 vs LG EF9500
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Dami je izjavil:

Ali je sony 55xD930 res tok boljši od 55x850 da je vredn 2x več? V kratkem nameravam nabaviti poleg njega še 43 in 49 x830C modela, pa me zanima v kateri trgovini se mi splača vzet vse tri.


Sony model 2015 nima HDR,X-tended Dynamic Range,VP9+Profile2,kar model 2016 ima.Pa tudi sama slika je kvalitetnejša pri modelu 2016.Kar se tiče nakupa televizorjev.Model 55X8505,lahko kupiš na ceneje.si.
Težje pa boš dobil veličino 43 in 49,namreč so že iz prodaje.

andrej69 ::

Dami je izjavil:

Ali je sony 55xD930 res tok boljši od 55x850 da je vredn 2x več? V kratkem nameravam nabaviti poleg njega še 43 in 49 x830C modela, pa me zanima v kateri trgovini se mi splača vzet vse tri.


Kar se tiče modela XD9305,si poglej tukaj.
http://www.mediamarkt.at/de/product/_so...
http://acssony.si/4k-televizor-bravia/k...

Tilen88 ::

Tomson je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Tomson je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Kateri "wall mount" za samsung js8500 priporočate ? Je lahko kar univerzalen ?


Osebno prisegam na Vogels. Je malo drazji od konkurence ampak top zadeva!


https://www.mimovrste.com/stojala-nosil... Ta bi bil potem vredu ?


Če ustrezajo mere (do vesa 400) in velikost/teza TVja potem. Nisi napisal kakšen TV sploh imaš! ;-)


Js8500 55inch

Ted ::

Razmišljam o nakupu novega tv-ja v 2016 in gledam Philips 7100 serijo. V čem točno je razlika med 7100/7120/7150 iz 2015 in 7101 modeli? Oboji naj bi imeli quad core, verjetno 1G rama in enak Android TV? 3d-ja na 7101 sicer nisem zasledil.Razlika v ceni je pa 300 in več eur. Upam da oba tv-ja brez težav predvajata 1080p vsebine iz diska.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

Ted ::

Hm, nova serija 6501 ima boljši inex slike kot 7100? Je to boljši nakup?
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...
Mah...

andrej69 ::

Ted je izjavil:

Hm, nova serija 6501 ima boljši inex slike kot 7100? Je to boljši nakup?
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...


Philips 7100 ima VA 50Hz edge panel,dočim ima model 6501 IPS 100hZ direct led panel.Kar se tiče teh Hz,je bilo lansko leto veliko zmede.Letos naj bi bili,ti Hz veliko bolj realni.Sicer pa se ne obremenjuj,glede teh Hz.Vsekakor je boljši nakup modela 6501.Letošnji Philips televizorji, so veliko boljši od lanskih.Tukaj mislim predvsem, na optimizacijo softwerja,dobrega procesorja,kvalitetni paneli,stabilnega in hitrega Androida.Povsem drugačna slika,kakor modeli prejšnih let.

Anney ::

Specifikacije za Model 6501 (PUS)
HDR+: 49"- max 320cd/m2
Panel: AS-IPS(evropski modeli), lahko je tudi VA , 8bit+HFR, 120/100Hz
Barve: DCI P3 - 78.9%, Rec.2020 - 58.1%
Chipset: Media Tek MT5993 QM16.3E LA
Ambi: dvostranski

Specifikacije za Model 7100
Panel: 50/60Hz IPS, 10-bit driving of an 8-bit LCD panel (UltraHD)
Ambi: tristranski
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

andrej69 ::

Anney je izjavil:

Specifikacije za Model 6501 (PUS)
HDR+: 49"- max 320cd/m2
Panel: AS-IPS(evropski modeli), lahko je tudi VA , 8bit+HFR, 120/100Hz
Barve: DCI P3 - 78.9%, Rec.2020 - 58.1%
Chipset: Media Tek MT5993 QM16.3E LA
Ambi: dvostranski

Specifikacije za Model 7100
Panel: 50/60Hz IPS, 10-bit driving of an 8-bit LCD panel (UltraHD)
Ambi: tristranski

Model 6501 ima 100Hz IPS panel 8 bitni HDR max350cd m2.DCI P3 68%
Model 7101 ima 100Hz IPS panel 10 bitni HDR/max400cd m2.17 bitno barvno procesiranje.DCI P3 85%
Model 7601 ima 100hZ MVA panel 8 bitni HDR/max700cd m2.17 bitno barvno procesiranje.FALD128 zones.DCI P3 72%.Serija 6 ima direct led panele,Serija 7 in 8 edge led.Paneli so Philipsov produkt.

car100 ::

Kako da ima model 7101 10 bitni zaslon, model 7601 pa 8bitni. Andrej69 ker je bolj best buy izmed teh philipsov sam čakam na 65pus6501 da vidim kako bojo zastavil ceno?

andrej69 ::

car100 je izjavil:

Kako da ima model 7101 10 bitni zaslon, model 7601 pa 8bitni. Andrej69 ker je bolj best buy izmed teh philipsov sam čakam na 65pus6501 da vidim kako bojo zastavil ceno?


model 7601 ima FALD,model 7101 pa ne.Zaradi tega so severjetno odločili za 8 bitni panel.
Model 6501, imaš že v prodajalni, kar pojdi pogledat.Best buy bo sigurno model 7601,in pa seveda modeli serije 8.Eden mojih kolegov,je bil v Nemčiji in je gledal model 7601.Rekel je ,da je več kot navdušen nad televizorjem.Letos je Philips popolna Evropska izdelava,zato letos tudi pričakujejo, več napram prejšnih let.
Glede cene za model 7601 se ne ve še točno.

simba89 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simba89 ()

car100 ::

No jz za 65" model 6501 še nisem zasledil v slo so pa 55" že v trgovinah sam bo treba res še mal potestirat da vidim če je prvi vtis brez večjih napak.

Ted ::

andrej69 je izjavil:


Model 6501 ima 100Hz IPS panel 8 bitni HDR max350cd m2.DCI P3 68%
Model 7101 ima 100Hz IPS panel 10 bitni HDR/max400cd m2.17 bitno barvno procesiranje.DCI P3 85%
Model 7601 ima 100hZ MVA panel 8 bitni HDR/max700cd m2.17 bitno barvno procesiranje.FALD128 zones.DCI P3 72%.Serija 6 ima direct led panele,Serija 7 in 8 edge led.Paneli so Philipsov produkt.


Ni direct led ponavadi boljša (in dražja) rešitev kot edge led?
Mah...

andrej69 ::

Ted je izjavil:

andrej69 je izjavil:


Model 6501 ima 100Hz IPS panel 8 bitni HDR max350cd m2.DCI P3 68%
Model 7101 ima 100Hz IPS panel 10 bitni HDR/max400cd m2.17 bitno barvno procesiranje.DCI P3 85%
Model 7601 ima 100hZ MVA panel 8 bitni HDR/max700cd m2.17 bitno barvno procesiranje.FALD128 zones.DCI P3 72%.Serija 6 ima direct led panele,Serija 7 in 8 edge led.Paneli so Philipsov produkt.


Ni direct led ponavadi boljša (in dražja) rešitev kot edge led?


Direct led, je saj za mene boljša opcija.Edge led, ima nekaj slabšo črno barvo,lokalno zatemnjevanje,in pa tudi svetilnost, se ne razprostira enakomerno po panelu.Je pa televizor z edge led tanjši, napram televizorjem z direct led. So pa te naštete razlike majhne ,vendar vidljive.

jnovak ::

andrej69 je izjavil:

Ted je izjavil:

andrej69 je izjavil:


Model 6501 ima 100Hz IPS panel 8 bitni HDR max350cd m2.DCI P3 68%
Model 7101 ima 100Hz IPS panel 10 bitni HDR/max400cd m2.17 bitno barvno procesiranje.DCI P3 85%
Model 7601 ima 100hZ MVA panel 8 bitni HDR/max700cd m2.17 bitno barvno procesiranje.FALD128 zones.DCI P3 72%.Serija 6 ima direct led panele,Serija 7 in 8 edge led.Paneli so Philipsov produkt.
Ni direct led ponavadi boljša (in dražja) rešitev kot edge led?
Direct led, je saj za mene boljša opcija.Edge led, ima nekaj slabšo črno barvo,lokalno zatemnjevanje,in pa tudi svetilnost, se ne razprostira enakomerno po panelu.Je pa televizor z edge led tanjši, napram televizorjem z direct led. So pa te naštete razlike majhne ,vendar vidljive.
A niso tebe pogosto tule obtožili, da čist preveč preferiraš Philips?
Zase pa praviš, da ti bolj ustreza direct led ... ampak od letošnjih top 5 Philips serij, ima samo ena direct led, pri 8*** serijah pa sploh ne.

Malo kot provokacija, malo pa zares: a to pomeni, da te letošnji "top" Philipsi ne prepričajo? :)

No, zgleda je software že tok advanced, da se lahko veliko stvari kompenzira.

Tomson ::

2016 serija 8, ki je od vseh Philips serij letos najbolj obetala očitno ni dosegla vseh pričakovanj. Model PUS8601 na TrustedRevies Ocena: 3.5 / 5 ...

While the 55PUS8601 talks a mighty good talk where its picture quality is concerned, it doesn't live up to the hype.

The main reason for this, although it isn't the only one, is that it doesn't keep up with the best of today's screens when it comes to black-level performance. No matter which settings I used - and believe me, I spent an age trying out everything I thought might make a difference - dark scenes routinely looked greyed over, with the darkest parts looking more milky than black.


Tudi na Techradar s podobno oceno (3.5 / 5) a malo bolj vzpodbudnimi zaključki ...

The design of the 55PUS8601 is a delight, especially thanks to its four-sided version of Philips' Ambilight technology and ultra-slim detachable speakers. Picture performance is mostly very good, and excellent in the case of native 4K content. The experience is only marred by issues with brightness control in dark scenes.


Na AvForums so nekoliko bolj optimistični... (8 / 10)

In many respects the Philips 55PUS8601 is a great flat-screen Ultra HD LED LCD TV, with a lovely design, solid build quality and superior sound thanks to detachable speakers. There are plenty of connections and features, along with Hex Core processing and an effective Android TV platform. The dual-sided remote control can be useful if a little oversensitive and there's a remote app for those that would rather use their smart device as a controller. The out-of-the-box greyscale and colour accuracy was very good and although the gamma was a little inconsistent, the Philips could produce a natural looking image. It also delivered good backlight uniformity, a decent contrast performance and, despite not having local dimming, the black levels were passable in most lighting conditions. The 4-sided Amblight really helped in this area, providing some effective bias lighting when watching TV at night. The motion handling was also very respectable for an LCD TV and the video processing took full advantage of the 4K 10-bit panel to produce detailed images, especially from higher quality content.



Glede na to da se za isto ceno dobi flagship 2015 Panasonic CX802 in npr. Samsung JS8500, trenutno omenjeni model Philips a ni v najboljši poziciji. Lahko pa se zadeva spremeni, če bo v prihodnjih mesecih npr. cenovno konkuriral novim, a bistveno dražjim modelom konkurence in modelov 2015 več ne bo na policah ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

andrej69 ::

jnovak je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ted je izjavil:

andrej69 je izjavil:


Model 6501 ima 100Hz IPS panel 8 bitni HDR max350cd m2.DCI P3 68%
Model 7101 ima 100Hz IPS panel 10 bitni HDR/max400cd m2.17 bitno barvno procesiranje.DCI P3 85%
Model 7601 ima 100hZ MVA panel 8 bitni HDR/max700cd m2.17 bitno barvno procesiranje.FALD128 zones.DCI P3 72%.Serija 6 ima direct led panele,Serija 7 in 8 edge led.Paneli so Philipsov produkt.
Ni direct led ponavadi boljša (in dražja) rešitev kot edge led?
Direct led, je saj za mene boljša opcija.Edge led, ima nekaj slabšo črno barvo,lokalno zatemnjevanje,in pa tudi svetilnost, se ne razprostira enakomerno po panelu.Je pa televizor z edge led tanjši, napram televizorjem z direct led. So pa te naštete razlike majhne ,vendar vidljive.
A niso tebe pogosto tule obtožili, da čist preveč preferiraš Philips?
Zase pa praviš, da ti bolj ustreza direct led ... ampak od letošnjih top 5 Philips serij, ima samo ena direct led, pri 8*** serijah pa sploh ne.

Malo kot provokacija, malo pa zares: a to pomeni, da te letošnji "top" Philipsi ne prepričajo? :)

No, zgleda je software že tok advanced, da se lahko veliko stvari kompenzira.


Mene osebno,je Philips vedno prepričal.:)
Direct led ima samo serija 6,zato ker imajo IPS panele,razen modela 6521 65 inč,ki ima MVA panel.
Edge led tehnologija, je lažja za proizvodnjo, in tudi cenejša.Zato se večina firm odloči za Edge led.
Kot pa sem napisal, danes razlika več ni tako očitna, kot prejšna leta.

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

2016 serija 8, ki je od vseh Philips serij letos najbolj obetala očitno ni dosegla vseh pričakovanj. Model PUS8601 na TrustedRevies Ocena: 3.5 / 5 ...

While the 55PUS8601 talks a mighty good talk where its picture quality is concerned, it doesn't live up to the hype.

The main reason for this, although it isn't the only one, is that it doesn't keep up with the best of today's screens when it comes to black-level performance. No matter which settings I used - and believe me, I spent an age trying out everything I thought might make a difference - dark scenes routinely looked greyed over, with the darkest parts looking more milky than black.


Tudi na Techradar s podobno oceno (3.5 / 5) a malo bolj vzpodbudnimi zaključki ...

The design of the 55PUS8601 is a delight, especially thanks to its four-sided version of Philips' Ambilight technology and ultra-slim detachable speakers. Picture performance is mostly very good, and excellent in the case of native 4K content. The experience is only marred by issues with brightness control in dark scenes.


Na AvForums so nekoliko bolj optimistični... (8 / 10)

In many respects the Philips 55PUS8601 is a great flat-screen Ultra HD LED LCD TV, with a lovely design, solid build quality and superior sound thanks to detachable speakers. There are plenty of connections and features, along with Hex Core processing and an effective Android TV platform. The dual-sided remote control can be useful if a little oversensitive and there's a remote app for those that would rather use their smart device as a controller. The out-of-the-box greyscale and colour accuracy was very good and although the gamma was a little inconsistent, the Philips could produce a natural looking image. It also delivered good backlight uniformity, a decent contrast performance and, despite not having local dimming, the black levels were passable in most lighting conditions. The 4-sided Amblight really helped in this area, providing some effective bias lighting when watching TV at night. The motion handling was also very respectable for an LCD TV and the video processing took full advantage of the 4K 10-bit panel to produce detailed images, especially from higher quality content.



Glede na to da se za isto ceno dobi flagship 2015 Panasonic CX802 in npr. Samsung JS8500, trenutno omenjeni model Philips a ni v najboljši poziciji. Lahko pa se zadeva spremeni, če bo v prihodnjih mesecih npr. cenovno konkuriral novim, a bistveno dražjim modelom konkurence in modelov 2015 več ne bo na policah ...


Lahko ti testi pišejo karkoli,toda Philips je še vedno najbolje prodajan televizor,in bo tako tudi v bodoče.Philipsa si mogoče res ne bo kupil, kakšen profesionalni gledalec,ta bo verjetno raje posegel po kakšnem OLEDU,ali pa kakšnem top televizorju druge firme.Za povprečne,in še nekaj nadpovprečne uporabnike pa so ti televizorji več kot odlični.Jaz doma še nimam 4k televizorja,pa mi moja žena ali otroci,niso nikoli rekli,da pa ta televizor ni v redu,kar se tiče slike itd..Kar se tiče slike,je toliko koliko ima določen uporabnik v glavi.Če boš nekomu dejal ,da je Lg ali pa katera druga znamka zanič televizor,potem bodo to vzeli za sveto.Ker so testi pač pokazali slabo kvaliteto slike itd...Kar se testov tiče ,moraš vedet,da so to profesionalni testi.Ti testi se izvajajo, z zelo občutljivi napravami,zato pride tukaj vsaka mala napaka do izraza.Pri vsakdanjem gledanju,pa teh napak skoraj nihče ne vidi.Če ima televizor oceno 3,5 ali 4,moraš vedet,da še gre vedno za zelo dober televizor.Kar se tiče serije 8,moraš vedet,da gre to za lanske televizorje,ki niso bili v prodaji,so pa to letos.Pride pa še Philipsov oled,tako,da ti bo mogoče oled bolj všeč.:D

andrej69 ::

Za profesionalne gledalce,pa tukaj.
http://www.hdtvtest.co.uk/news/65pus960...

Tomson ::

Omenjeni "profesionalni" testi niso namenjeni profesionalnim gledalcem, če le ti obstajajo, sam bi rekel da obstajajo le manj in bolj zahtevni kupci, temveč čisto vsem potrošnikom, za orientacijo, kateri modeli so vredni nakupa, kateri ne, kaj so določene prednosti, slabosti določenih modelov, ker konec koncev, zakaj bi kupil za določeno ceno povprečen TV, če lahko dobiš boljšega?! Ne glede na to, da bi tudi z povprečnim bil zadovoljen. Ljudje pač težimo k željiželji, da za svoj denar dobimo največ in tako je tudi prav. Ko bodo Philipsi po ceni in kvaliteti slike konkurencni Sony/Panasonic/Samsung TVjev jih bom tudi sam na veliko hvalil. Do današnjega dne se to še ni zgodilo...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

OK.d ::

Mene bolj prepriča nezadovoljstvo lastnikov teh tv-jev, kot pa raznorazni laboratorijski testi;)
LPOK.d

OK.d ::

Da ti za rešitev povejo, da iztakneš kabel iz tv-ja ko ti zmrzne, je to za mene no-go.
Navkljub mamljivemu ambilightu, kateremu so se določeni artikli na trgu že zelo približali ali ga celo prehiteli-cenovno,tako da se philipsu približujem "samo sa štapom"
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

andrej69 ::

OK.d je izjavil:

Da ti za rešitev povejo, da iztakneš kabel iz tv-ja ko ti zmrzne, je to za mene no-go.
Navkljub mamljivemu ambilightu, kateremu so se določeni artikli na trgu že zelo približali ali ga celo prehiteli-cenovno,tako da se philipsu približujem "samo sa štapom"


To so bili problemi z Softwerom,pa zopet ne z vsemi televizorji.Letos so Philips televizorji ,dosti kvalitetnejši,napram prejšnih let.Sem že nekaj napisal, okoli tega.

Tomson je izjavil:

Omenjeni "profesionalni" testi niso namenjeni profesionalnim gledalcem, če le ti obstajajo, sam bi rekel da obstajajo le manj in bolj zahtevni kupci, temveč čisto vsem potrošnikom, za orientacijo, kateri modeli so vredni nakupa, kateri ne, kaj so določene prednosti, slabosti določenih modelov, ker konec koncev, zakaj bi kupil za določeno ceno povprečen TV, če lahko dobiš boljšega?! Ne glede na to, da bi tudi z povprečnim bil zadovoljen. Ljudje pač težimo k željiželji, da za svoj denar dobimo največ in tako je tudi prav. Ko bodo Philipsi po ceni in kvaliteti slike konkurencni Sony/Panasonic/Samsung TVjev jih bom tudi sam na veliko hvalil. Do današnjega dne se to še ni zgodilo...


Kako pa niso kokurenčni po kvaliteti slike.?Daj mi to sedaj razloži, kot profesor-profesionalcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Lahko si pogledaš tukaj, profesionalno recenzijo.Marsikateri drugi televizor ,ni konkurenčen Philips televizorjem,če govorimo o kvaliteti slike.Ne vem,če si kdaj sploh pogledal kakšen Philips televizor v živo.
Najverjetneje ne,zato pa takšne izjave.

MrStein ::

Tilen88 je izjavil:

Nekaj me pa zanima ko menjam programe se mi na vrhu izpisuje resolucija 1920x1080-50i. A to pomeni dejansko resolucijo TV-ja ali trenutnih programov prek siol boxa.

To je signal, ki pride iz box-a v TV.
TV ima vedno 3840x2160.

Tomson je izjavil:

Na splošno TV operaterjev pri nas. 1080i in 720p vzameta bistveno manj pasovne širine. 1080p bi bil nekje 2x potratnejši.

Ne bi bil. (razen za boljšo sliko)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Tomson ::

Je že vredu Andrej, ne se jezit. Stres je tihi ubijalec! ;-) Se boš moral sprijaznit z dejstvom, da imajo ljudje različna mnenja. Moje mnenje temelji na mojih osebnih izkušnjah, pač noben Philips me še osebno ni prepričal, pa jih nisem nikoli zaničeval kot nekateri, sem samo mnenja, da se v istem rangu vedno najde boljši TV, zato vedno ponavljam, da pač niso konkurenčni. In moje prepričanje lahko podprem z nešteto testi, tako da očitno nekaj je na tem. Me ne rabiš zabijat kako se nisem videl Philipsa v živo. Vsak ima pravico do svojega mnenja, ne vem zakaj ti gre to tako v nos.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Je že vredu Andrej, ne se jezit. Stres je tihi ubijalec! ;-) Se boš moral sprijaznit z dejstvom, da imajo ljudje različna mnenja. Moje mnenje temelji na mojih osebnih izkušnjah, pač noben Philips me še osebno ni prepričal, pa jih nisem nikoli zaničeval kot nekateri, sem samo mnenja, da se v istem rangu vedno najde boljši TV, zato vedno ponavljam, da pač niso konkurenčni. In moje prepričanje lahko podprem z nešteto testi, tako da očitno nekaj je na tem. Me ne rabiš zabijat kako se nisem videl Philipsa v živo. Vsak ima pravico do svojega mnenja, ne vem zakaj ti gre to tako v nos.


Saj se ne jezim.Seveda lahko imaš svoje mnenje.Ne moreš pa trdit,nekaj kaj ni res. Tukaj je bilo govora,o sliki,pa sem ti dal sliko,da malo vidiš.Jaz osebno testov ne potrebujem,imam možnost pogledat vsak televizor,pa se prepričat kako in kaj.Philips televizorji so bili slabši,kar se tiče slike prejšna leta,predvsem zaradi IPS panelov.Z lanskim letom,pa se je to spremenilo.Če imajo recimo Philips,Sony,Samsung Panasonic vgrajene iste panele,bo imel Philips v večini primerov izmerjen, največji kontrast in ostrino.
Predvsem zaradi odličnega procesorja,močnejšega chipseta napram konkurence.Philipsa matrajo-so ga matrali,čisto druge stvari kakor kvaliteta slike.Samo toliko.Mislim ,da je sedaj dosti razprav, okoli tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

jnovak ::

Ma če smo pošteni, od andrej69 bi vsaj želel slišati mnenje - če ne drugega vsaj pri razlikah med posamezni Philipsi. Vem pa, da ni pravi naslov za vprašanje ali vzeti Philipsa ali Samsunga. (Tudi nima smisla postavljati tako splošnih vprašanj.)

Ampak realno gledano, je precej drugih komentatorjev tule pa res za preslišat, če ne kar za ignorirati.
Se vidi, da so določeni v smislu "videl (ali celo imel) sem Philipsa pred X leti, to je sranje, vse je sranje, Philips še slep ne bi gledal". Jp, na podlagi neke pretekle izkušnje je zdaj kar po defaultu vse brez veze. Ja, ok, pri tebi, osebno, subjektivno, zatorej mnenje z zelo malo težo.
Ali pa take, ki dajejo kwazi kredibilne recenzije, kjer pravijo "darkest parts looking more milky than black". Sure, TV za 2k € v letu 2016 črno prikazuje kot belo. (Za une, k nočjo črncev gledati je pa to definitivno best selling point!)

Najbolj žalostno je, ker pol folk sliši, da je "XY brand" najboljši (ker je bila nekje super (po možnosti še plačana) ocena njihovega najnovejšega in najdražjega modela) in pol kupi isto znamko za 400 € ali pa za 800, 1.200 € in misli, da je kupil najboljšo napravo.
Funny/sad conclusion - na koncu pa sploh ne opazi razlike v kvaliteti ... ampak glavo, da se dobro počuti, ker je "pravi" brand kupil.

- - - - -
Moje nestrokovno mnenje - v zadnjih tednih pregledal par TV-jev (48-55" v rangu 600-1.000 €) & kaj mi najbolj paše:
1. Sony še vedno top izbira, ampak je takoj 10-20 % dražji pri enakih featurjih (bi pa Sony kupil serijo 8, morda, morda 7, slabše pa sigurno ne - sam zato, da bi bil Sony, ne vidim smisla).
2. Samsung, oh, kok so pa pri njih over-saturated slike (ja, ja, se da tam štimat in štelat - gut, tudi pri avtu lahko kripo kupiš in pol prešraufaš, da gre hitreje kot Ferrari, ampak to ni zame). Curved TV zanimivo, ampak zaenkrat je še modna muha s preveč pomankljivostmi (+ tudi drugi brandi imajo že ukrivljene zaslone).
3. Philips - predvsem v kombinaciji z Ambilight ... je super izbira, če je/bo prostor. Brez tega, se pomoje ne bi odločil zanj (+ v zadnjih letih so še vedno imeli akcije podaljšanja garancije 2->5 let, kar tudi prav pride - but again, bilo je v kombinaciji z Amblight sprejemniki).
4. LG - pri njih bi dobil najboljši deal za nek srednji razred TV-jev (ala 55" s 100 hz panelom za 600 €).
3. Panasonic - prijetno presenečen, dobra, naravna slika ... cene so pod top brandom (sony) in top marketingaši (samsung).

andrej69 ::

jnovak je izjavil:

Ma če smo pošteni, od andrej69 bi vsaj želel slišati mnenje - če ne drugega vsaj pri razlikah med posamezni Philipsi. Vem pa, da ni pravi naslov za vprašanje ali vzeti Philipsa ali Samsunga. (Tudi nima smisla postavljati tako splošnih vprašanj.)

Ampak realno gledano, je precej drugih komentatorjev tule pa res za preslišat, če ne kar za ignorirati.
Se vidi, da so določeni v smislu "videl (ali celo imel) sem Philipsa pred X leti, to je sranje, vse je sranje, Philips še slep ne bi gledal". Jp, na podlagi neke pretekle izkušnje je zdaj kar po defaultu vse brez veze. Ja, ok, pri tebi, osebno, subjektivno, zatorej mnenje z zelo malo težo.
Ali pa take, ki dajejo kwazi kredibilne recenzije, kjer pravijo "darkest parts looking more milky than black". Sure, TV za 2k € v letu 2016 črno prikazuje kot belo. (Za une, k nočjo črncev gledati je pa to definitivno best selling point!)

Najbolj žalostno je, ker pol folk sliši, da je "XY brand" najboljši (ker je bila nekje super (po možnosti še plačana) ocena njihovega najnovejšega in najdražjega modela) in pol kupi isto znamko za 400 € ali pa za 800, 1.200 € in misli, da je kupil najboljšo napravo.
Funny/sad conclusion - na koncu pa sploh ne opazi razlike v kvaliteti ... ampak glavo, da se dobro počuti, ker je "pravi" brand kupil.

- - - - -
Moje nestrokovno mnenje - v zadnjih tednih pregledal par TV-jev (48-55" v rangu 600-1.000 €) & kaj mi najbolj paše:
1. Sony še vedno top izbira, ampak je takoj 10-20 % dražji pri enakih featurjih (bi pa Sony kupil serijo 8, morda, morda 7, slabše pa sigurno ne - sam zato, da bi bil Sony, ne vidim smisla).
2. Samsung, oh, kok so pa pri njih over-saturated slike (ja, ja, se da tam štimat in štelat - gut, tudi pri avtu lahko kripo kupiš in pol prešraufaš, da gre hitreje kot Ferrari, ampak to ni zame). Curved TV zanimivo, ampak zaenkrat je še modna muha s preveč pomankljivostmi (+ tudi drugi brandi imajo že ukrivljene zaslone).
3. Philips - predvsem v kombinaciji z Ambilight ... je super izbira, če je/bo prostor. Brez tega, se pomoje ne bi odločil zanj (+ v zadnjih letih so še vedno imeli akcije podaljšanja garancije 2->5 let, kar tudi prav pride - but again, bilo je v kombinaciji z Amblight sprejemniki).
4. LG - pri njih bi dobil najboljši deal za nek srednji razred TV-jev (ala 55" s 100 hz panelom za 600 €).
3. Panasonic - prijetno presenečen, dobra, naravna slika ... cene so pod top brandom (sony) in top marketingaši (samsung).


Samo še tole bom dejal.Philipsa v trgovini brez nastavitev,nikakor ne moreš primerjat z drugimi znamkami.Philips ima slabe tovarniške nastavitve,napram konkurenci.Saj si si prečital,link nekaj postov navzgor.

Tilen88 ::

MrStein je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Nekaj me pa zanima ko menjam programe se mi na vrhu izpisuje resolucija 1920x1080-50i. A to pomeni dejansko resolucijo TV-ja ali trenutnih programov prek siol boxa.

To je signal, ki pride iz box-a v TV.
TV ima vedno 3840x2160.

Tomson je izjavil:

Na splošno TV operaterjev pri nas. 1080i in 720p vzameta bistveno manj pasovne širine. 1080p bi bil nekje 2x potratnejši.

Ne bi bil. (razen za boljšo sliko)


Hvala za odgovor ;)

fpbs ::

jnovak je izjavil:


Najbolj žalostno je, ker pol folk sliši, da je "XY brand" najboljši (ker je bila nekje super (po možnosti še plačana) ocena njihovega najnovejšega in najdražjega modela) in pol kupi isto znamko za 400 € ali pa za 800, 1.200 € in misli, da je kupil najboljšo napravo.
Funny/sad conclusion - na koncu pa sploh ne opazi razlike v kvaliteti ... ampak glavo, da se dobro počuti, ker je "pravi" brand kupil.

Brez skrbi, da Samsung ne vabi brez razloga osebja AV Forumov vsako leto spomladi na nekaj dnevno zabavo.

Tomson ::

Zato pa za dotičen model prebereš več testov različnih virov. Pogledaš še na Amazon in Bestbuy za odzive kupcev in če je po večini rezultat podoben, veš, da gre za realno oceno ... Drugega, boljšega kriterija za preverjanje pač ni. V trgovini seveda lahko pogldeaš TV še na lastne oči, a tam se na videno bolj težko zaneseš, saj je že zaradi močne svetlobe ocenjevanje slike na TVju, ki se recimo po večini gleda zvečer in takrat so tudi razlike med dobrimi in slabimi modeli največje, manj realno. Pa potem TV pri TVju, da ne govorimo o nastavitvah, virih itd...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

buttcrack ::

Z w808c imam eno mini težavo. USB 16gb mi takoj prebere in lepo špila 720p film, če pa priklopim zunanji disk, pa kot da ga ne bi prepoznal. Je pa 150gb disk vzet iz siol boxa in vtaknjen v ohišje.

Zakaj ne špila?

Tomson ::

Verjetno ni v pravem formatu ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

buttcrack ::

bom preveril, če je slučajno v NTFS
EDIT: je ntfs, zdej pa vse dol pa na exFat konvertirat in spet vse nazaj :(

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

Probal prejle s samo enim fileom, ki mi ga je BP predvajal, zdej ko sem pa zafilal s 100gb pa spet mrtvo :(

MrStein ::

Naprave podpdirajo NTFS še ohoho let.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

ker sem obupal, sem pustil disk priklopljen, pol pa čez par ur neki drkal dalinca in vidu, da sedaj dela.

očitno samo 100 let rab da 150gb predela.

Vse OK!

bbobst ::

Živjo.
Ali obstaja že kakšen relevanten test Samsunga UE49KS7090 ?
Zanima me še razlika med UE49KS7090 in UE49KS7002.
In še ali obstaja še kaj bolšega v cenovnem rangu Samsunga UE49KS7090?
Hvala za odgovore.

car100 ::

Lg 2015 letnik TVji ne podpirajo NTFS.

Tomson ::

bbobst je izjavil:

Živjo.
Ali obstaja že kakšen relevanten test Samsunga UE49KS7090 ?
Zanima me še razlika med UE49KS7090 in UE49KS7002.
In še ali obstaja še kaj bolšega v cenovnem rangu Samsunga UE49KS7090?
Hvala za odgovore.


Isti TV, različna tržišča. Testov še nisem zasledil, bo treba še nekoliko počakat...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

car100 ::

scipascapa je izjavil:

car100: potem android tv sploh ni zgrešen? kaj moraš pa na pcju laufat, da oddaja/streamaš do tvja? je router dovolj + share mape?


Se opravičujem za pozen odgovor sem v kupu odgovorov spregledal tvoje vprašanje, za moje pojme ne. je pa android še v razvoju da bo podpiral še več aplikacij ki jih je ogromno pč da bo na ravni kot ga poznamo na telefonih, ki imaš nešteto uporabnih aplikacij. Na pc imaš 2 opciji prva je da zvežeš iz grafične kartice hdmi do tvja s tem imaš tv kot 2 monitor gledaš vse, 2 opcija windows 10 in desni klik in izbereš da se želen posnetek predvaja na tvju obstajajo tudi namenski programi ki ti mapo dajo v mrežo imaš pa tu pogoj da je močan ruter da predvaja (v kolikor je povezan brezžično je potreben vsaj n standard brezžičnih kartic še bolje je pa žična povezava. Jaz bi ti priporočal prvo opcijo ker lahko na hitro pokažeš tudi internetno stran, igre npr. in vse dela pri drugi opciji je hitro da pa kakšen kodek ne bo delal in pa si omejen ponavadi na slike, glasbo, video.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

breza ::

Pozdrav vsem.
Že nekaj časa spremljam debato, ker gre moja 50 inčna Lg plazma proti koncu poti.
Naletel sem na nov test Panasonic dx 750.
https://www.avforums.com/review/panason...

Lp
xxxx
««
124 / 223
»»