» »

Katero miško? Logitech G700 ali Roccat Kone + ali Gigabyte M8600

Katero miško? Logitech G700 ali Roccat Kone + ali Gigabyte M8600

Vrto92 ::

dober dan.. ker kupujem nov računalnik se odločam tudi za nakup nove gamerske miške.. izbiram med naslednjimi:

-Logitech G700
-Roccat Kone +
-Gigabyte Aivia M8600

+ če še kakšno vi predlagate...(cena okoli 70-110€)

mr1two ::

Kone+
Imam, priporočam :)
Mogoče bi bila tudi kova+ za poduhat. Kone je namreč precej zajetna miška.
Če bi pa vzel logitecha, ti bolj predlagam G500

Vrto92 ::

hah kok souražm to k mi frendi govorijo logitech.. najbolšo k sm najdu je g700.. in pol mal prašam po forumih in predlagate Kone + .. spet sem zmeden.. rabil bi še nekaj mnenj..

Vrto92 je izjavil:

hah kok souražm to k mi frendi govorijo logitech.. najbolšo k sm najdu je g700.. in pol mal prašam po forumih in predlagate Kone + .. spet sem zmeden.. rabil bi še nekaj mnenj..


+ G500 mi ne sede v roko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vrto92 ()

PNG ::

Kone + rad crkuje sredinski gumb (kolešček). Osebno priporočam G9/G9X. Sem imel G9 leto pa pol, jo prodal, kupil Razer (totalno sranje), in še enkrat kupil G9X. Odlična miš.

frudi ::

Kolikor vem, je imel s crkovanjem koleščka probleme le prvotni Kone. Zadevo so nato menda popravili v novejši reviziji (ponekod označena kot Kone v2), Kone+ pa ima itak povsem drugačen kolešček.

Sam sem pred kakšnim mescem menjaval miš (ravno defektni originalni Kone... že drugi) in sem bil v podobni dilemi, kaj sploh vzeti. Po tem, ko sem z iskanjem po googlu ugotovil, da Kone+ naj ne bi imel problemov s koleščkom, sem se odločil zanj. Predvsem zato, ker sem bil že s Kone super zadovoljen (če pozabimo kolešček) in mi njegova oblika najbolj odgovarja. In ker po novem podpira EasyShift, tako da se da na množico gumbov obesiti svašta bližnjic.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

mr1two ::

Hja :D tudi moj Kone+ je enkrat romal na zamenjavo(kolešček ni zaznaval pravilno- recimo vsak tretji premik koleščka je naredil spremembo v pravo smer, včasih je ko sem skrolal recimo gor, najprej nič, potem skočil malo dol, nato gor). So zamenjali, od takrat BP.

Vrto92 ::

usi govorite od kone + .. sem slišal da je scroll pri prvi verziji dosti nagajal in so menda v drugo verzijo dali enega najboljših scrollov.. dosti o Roccatu.. Ima še kdo kakšen komentar o moji drugi izbiri- "Logitech G700" :))

+ G9x mi je premajhna

Piggykiller ::

Če se že omenja Kone+, imate tudi vi to, da je levi klik 2x bolj glasen kot desni?

subby ::

G700 je moja prva izbira, ko bo treba menjat MX Revo. Sam kolikor sem bral reviewe, naj bi bila čisto overpriced zadeva za to, kar ponuja.

Mcsin ::

Jaz sem lastnik in uporabnik g700. Nad miško sem izredno zadovoljen. Malo po domače:
-Odlična brezžična povezava, kar rado povzroča probleme pri drugih miškah, še posebej na višjih resolucijih.
-Odlična odzivnost in možnost hitre ter ogromne izbire konfiguracije
-ko sem jo prvič prijel v dlan sem imel kakšna dva dni malo čuden občutek, kar je bila verjetno posledica uporabe prejšnje miške, ki je bila popolnoma druge oblike. Sedaj pa je zaradi občutka v roki trenutno nebi zamenjal za nobeno drugo miš. Zapestje me odkar imam g700 še ni bolelo.

- slabost za nekoga je ta (zame ni), da je miška glede porabe energije zelo potratna in jo je ob (ZELO) pogosti uporabi treba polniti 1x dnevno. Ampak zakaj je ta problem malenkosten za nezakomplicirane ljudi? Zato ker miško preprosto vklopiš preko miniusb priključka in jo uporabljaš naprej kot miško s kablom, medtem ko se polni.
- še ena slabost je pač tudi cena, ki je visoka. Zagotovo ni best buy za price/performance. Luksuz se pač plača.

Upam da ti bo to kaj v pomoč pri izbiri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mcsin ()

subby ::

@Mcsin: daj mi povej, če je kaj težje drsenje, ko je priključena na kabel... tako sem bral nekje, se fejst pozna?

Vrto92 ::

hah.. zdej pa plz če kdo pove kera bolj ustreza COD-u in BF-ju ?
in katera je splošno znana kot "BOLJŠA" ?

lp

zoot ::

mx518

Vrto92 ::

zoot je izjavil:

mx518

njena oblika mi ne sede v roko

KATERA OD ROCCAT KONE + ALI LOGITECH G700 je boljša za COD ali BF .. in katera od teh dveh je nasplošno boljša?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vrto92 ()

mr1two ::

Kone+ je super zadeva za FPSje. Res, lahko si jo nastaviš tko kot ti odgovarja.

Mcsin ::

@subby: Tudi jaz sem bral o tem preden sem miško vseeno kupil in morem rečt da čeprav izgleda priključek robusten me ne moti nič bolj kot kabel na drugih miških.
Drsalna podloga pod miško pa je itak vrhunska, kar za tako ceno tudi mora biti. Kako pa je z obrabo te podloge pa ne morm rečt, ker je tako zelo dolgo pa spet nimam, nisem pa nikjer na netu zasledil, da bi bilo življenje le te problem.

particle ::

+1 za G9, imam jo že 2 leti, deluje ko šus :)

Vrto92 ::

particle je izjavil:

+1 za G9, imam jo že 2 leti, deluje ko šus :)



!!! G9 JE ZAME PREMEJHNA !!!

D3m ::

No pol bo pa tole dovolj veliko za tvojo šapo. ;)

+ hiter USB 5.0 rat vmesnik
+ natančna
+ robustna, vzdržljiva (impossible to kill)
+ vodotesna (celo plava)
- ni brezžična
- cena (1 kg sira je cca 5 EUR)
- porabi veliko sira
- občasno ugrizne
- kuga*

*V ekstremno malih primerih, pa vendar.

Lep pozdrav! ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vrto92 ::

hahaha xd a bi lohk kdo za res povedu kera je deiansko boljsa ne pa samo opise dobre in slabe lastnostni neke misi.. ;)

LP

PNG ::

Kupi eno pa daj mir pol, če te ne zanima. Tako G700 kot Kone sta super miši, kupi tisto ki ti je po obliki bolj všeč.

mr1two ::

Ja in kako bi ti lahko kdo to povedal, razen če ima vse naštete miši doma, da jih med sabo primerja? In tudi če bi jih imel, je miška še vedno zelo subjektivna stvar za jo ocenit/razen če ima res očitne neoprostljive napake. Lahko ti samo povemo, kaj je pri določeni miški dobro in kaj so slabe lastnosti, na tebi pa je, da se odločiš za "ta pravo".
Slo-tech ni forum, kjer poveš: moja je boljša od tvoje, zato ker je moja, tu se načeloma pove pluse in minuse, ker NISMO TRGOVCI!

Torej:
Kone+:
+odličen laser, zelo natančna
+odličen software,kjer si lahko nastaviš vse(nima da nima), vse nastavitve so shranjene NA miški(to pomeni, da če prnesem miško k tebi, bodo imeli vsi gumbi identične funkcije kot pri meni doma), logitech mislim da tega nima(je vse na računalniku shranjeno).
+dobra podpora
+je hud za videt(lahko si spreminjaš osvetlitev)
+odlično drsi po podlagi in je med drsenjem nasploh tiha miš
+meni osebno je teža miši ravno prava, imaš pa še dodatne uteži

-kolešček kdaj ponagaja, takrat je treba zadevo zamenjat
-nevem koliko časa zdržijo nogice, zaenkrat se mi zdi obraba kar precejšnja(upam da se da dobit nadomestne nogice)


G500, ki sem jo tudi imel:
+hyperscrool
+izgled
+odzivnost in natančnost
+odlična vrednost za denar(40 evrov za tako miško je res kupčija)

-res velik minus, da je zadeva zelo zelo glasna(vezje oddaja neko visoko frekvenco, ki se je ne da rešit in če jo slišiš, potem ne pride v poštev, ker pije živce)

O ostalih miškah ne vem kaj dosti, razen MX510, ki pa je prastara(odlična miška, MX518 je pa sploh ena najboljših mišk, ki so jih naredili, zlata sredina za vse- cenovno ugodna, odlični performansi in izdelava je na nivoju)

Kaj pa tebi sede/ne sede v roko me pa ne zanima, niti ne morem vedet. In zaradi takšnih stvari, ti ne more noben povedat, katera miška je tista taprava: moraš kupit in se jo navadit ali pa predhodno sprobat, če imaš kje to možnost.

Obstaja tudi R.A.T. 7, ki si jo lahko spedenaš po okusu, ima pa druge slabe strani, ki ti jih lahko lastniki povedo ali pa kakšen test(recimo ocena 7 od 10 za miško, ki stane 90 evrov je poraz na polni črti) in si jo lahko prilagodiš svojim potrebam(ker se da ohišje lepo zamenjat- imaš kar precej možnosti nastavljanja)

Več kot to ti ne morem pomagat.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Top gaming miška (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38295300 (52196) Kr_Edn
»

katero gamer miško kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
211999 (1645) einstein :P
»

katero miško?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16538116 (30188) ShowDown
»

Katero gaming miško? cyborg r.a.t. 7 vs razer deathadder vs roccat kone

Oddelek: Kaj kupiti
413011 (2008) ttommy
»

Gaming miška (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6314794 (13066) mr1two

Več podobnih tem