» »

HTC HD7 ali HD2

HTC HD7 ali HD2

Jaži ::

Torej zanima me kateri telefon je sedaj boljši nakup.
HD7 bi uzel preko naročnine za 200€
HD2 pa rabljenega za enako ceno

Vem Da je že kar nekaj napisanega o WP7, toda vseeno me zanima kaj je boljši nakup HD7 z WP7 ali HD2 kjer lahko naložim ali android ali WP/. kaj torej? sistemsko sta zelo podobna, glede dizajna sta mi tudi oba všeč, torej kateri operacijski sistem je bolši? uporabljal pa bi ga za brskanje po spletu, igranje kakšnih iger, učasih GPS, klicanje, sporočila in pa ogled filmov.

LP

PINki ::

Odvisno kaj preferiraš.

Android je odprt OS, WP7 pa zaprt. Jaz imam raje Android saj lahko nastaviš in customiziraš svega in svačega. Poglej na youtube katere launcherje ima android koliko je različnih nastavitev, da si vse po svoje prilagodiš.

Pri WP7 tega ni v tako širokem spektru kot pri Androidu. Sam sem uporabljal HD2 in sem imel možnost tako preizkusiti oboje. Toda ostal sem na Androidu. Če bi rad imel oboje pa kar HD2 vzemi.Dober telefončič, nič laga, odličen support. Poleg tega je kar vzdržljiv. Nemalokrat mi je padel na tla enkrat celo s kolesa na beton direkt na zaslon. Rezlutat... niti praskice na zaslonu, razen na ohišju.

Trinitron ::

Definitivno vzemi HD7. Sem imel HD2 kar nekaj časa in lahko povem, da so tako z Androidom kot z WM 6.5 in WP7 same težave. WM je mrtev, aplikacij zanj ni več (oz. so slabe), Marketplace se konec leta zapira. Android pa ima na HD2 obupno porabo baterije, slabo odzivnost, poleg tega pa je en kup zajebancije da ga dobiš gor in nastaviš da vsaj približno vredu deluje. WP7 na HD2 pa je neuporaben, ker pol stvari ne deluje. Pa tudi če ti uspe od nekje stakniti aktivacijski ključ (baje moraš poklicat na Microsoft) ima HD2 precej slabšo izkušnjo kot HD7 (slabši zaslon na dotik, zatikajoče delovanje, ...)

S HD7 pa dobiš telefon ki deluje out-of-the-box, vse deluje tekoče, brskanje po internetu je poezija v primerjavi s HD2, izbor iger in programov je dovolj velik... Boš imel pa do oktobra, ko pride update (Mango), malo okrnjen telefon, saj ima WP7 kot zelo mlad sistem še vedno nekaj nadležnih pomanjkljivosti.

Zgodovina sprememb…

PINki ::

Sam se nikakor ne strinjam, da ima HD2 z WP7 zatikajoče delovanje in slabo odzivnost. Meni je delalo odlično, edino multitouch ne dela tako kot bi moral.

Z Androidom prav tako nisem imel težav. Izgleda si izbiral slabe "builde".

Je pa tako, če imaš čas in se ti ljubi raziskovati in brati kako kaj naložiti in bi rad izbiral med tremi OSji, vzemi HD2.

Če želiš delovanje out of the box, vzemi HD7.

Jaži ::

Malo se mi zadevo zapletli na mobitelu -.-
iz prodaje so odstranli HD7 tako da mi sedaj ostane omnia 7. Ubistvo mi ni nič kaj majn ušeč, ima še boljši zaslon in use. Tako da se nagibam k nakupu omnie 7. kakšno je vaše mnenje??
lp

Malajlo ::

niso vzeli iz prodaje, zmanjkalo je HTCjev! Včeraj, mamujimj...
Sam cincam (kot uporabnik WM5, WM6, WM6.1, WM6.5, pa cele fuke Nokii in Motorol in SE) med androidom in WP7 in sem precej odločen za WP7, ker se mi zdi, da je user experience svetlobna leta pred iPhone in kloni (Android je točno to). Pomankljivosti pač vzamem v zakup, ker pričakujem z Mangom izboljšave (poleg 1500 novih funkcij v SDK, kar bo tudi market place zbudilo)
Pri WP7 pogrešam samo native support za RDP. In VoIP. Ampak upam tvegati, da bo Mango to pokril. Pa offline GPS navigacijo.
Ostane torej Omnia z AmoLED in brez HTC Huba... ???
Mater sem besen.. Samo par dni me je ločevalo od WP7 na HTC...
HD7 ni več, kdaj in če bo sploh, pa nisem dobil info. [me := pissed-off]

Trinitron ::

Sej dejansko HTC hub ni nevem kako uporabna zadeva. Lahko da boš z Omnio celo bolj zadovoljen, ker je hardversko precej bolj dovršena (dosti boljši zaslon, boljši fotoaparat, boljša izdelava, hitrejše delovanje). Poglej si kakšen primerjalni test.

SuperKobeD ::

Vzami Omnio. Ko se enkrat navadiš na AMOLED zaslon ne greš več na slabše. :) Ostale razlike so zanemarljive. Edini problem zna bit relativno majhen spomin ampak razen če ne boš telefona uporabljau kot predvajalnik glasbe je tud 8GB več kot dovolj.
[With the lights out]

Malajlo ::

Ja, kaj pa vem... O7 ima AmoLED, ampak je manjši zaslon (vsega skup nič, ja). O7 ima zmogljivejšo baterijo.
Se mi pa zdi, da bo za HTC prej kdo skuhal kakšen boljši ROM.

(itak pa HD7 ni več! ;((:'()

Jaži ::

No useeno še ostane izbira htc hd7 vs omnia 7. HD7 bi te kupil v prosti prodaji.
no torej, kateri je bolši?? in zakaj?
lp

Malajlo ::

Klinc, v ponedeljek dobim eno O7 v roke, v torek jo bom pa kupil. Se mi ne da čakat na morebitne nove kose HD7.
Oba telefona sta skoraj čisto enakovredna.
HD7 ima možnost menjave kartice (s šraufencigerjem), O7 je pa hitrejša (zaradi RAMa).
O7 ima boljši zvok, HD7 pa večji zaslon. O7 ima pa zato SAmoLED. HD7 pa podstavek. O7 pa boljšo baterijo. HD7 ima pa HTC Hub (če si vajen HTCja, pač ti je kul). ...Mi mamo pa večji avto... Mi pa vikend na morju...
Torej, oboje isti jajc, s tem da HD7 nimajo več subvencioniranega (je v prosti prodaji) in je zato razlike vsaj 150 EUR. Toliko pa HTC spet ni boljši. Al pa je ;) Ne, sej ni.
Sicer so pa skoraj vsi WP7 telefoni izenačeni. Katerega kupiš, je na koncu stvar preferiranja proizvajalca. In ke imam zdaj HTC, sem pač hotel HTC še naprej. Bo pa Samsung, hebatga.

Jaži ::

jaz bom uzel kar HD7, že samo dizajn mi je lepši od omnie 7. :)

Malajlo ::

Za design boš plačal 150 EUR? Pol si pa jabuk kup...
Meni se sicer telefona zdita enaka, je pa O7 bolj oglata, res. Ampak tudi manjša. Za v žep (da ga zlomiš, ko se usedeš ...)

http://www.pocket-lint.com/news/36161/h...
HD7 je sicer winner, ampak zaradi banalnih lastnosti. Komentarji so pa bolj zanimivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

BladE_ ::

Rajši vzemi kateregakoli Androida, ne bo ti žal niti za sekundo... WP7 te bo spravil ob živce, govorim iz izkušenj!
Akcija - Reakcija

Malajlo ::

Zakaj pa ob živce? Pojasni.

Jaži ::

Malajo ti nekaj povem ko ga kupim :))
Raje androida?? Katerega?? rabljenega Galaxy s??
lp

Malajlo ::

@jaži: pejt v rt ;) Povej zdaj, preden v ponedeljek ubodem O7...

Jaži ::

Evo pa imam še zadnjega HTC HD7 pr mobitelu :D
lepo smo se zmenl in so mi ga iz velenja poslali do meni najbližje prodajalne :D
hvala mobitel! :D

Malajlo ::

Ne me je... ;(( A pol meni ostane samo še O7...

Jaži je izjavil:


Jaži :: 25. jun 2011, 10:15:41

jaz bom uzel kar HD7, že samo dizajn mi je lepši od omnie 7.

Malajo ti nekaj povem ko ga kupim :))
Raje androida?? Katerega?? rabljenega Galaxy s??
lp


Torej? Kaj imaš za povedat? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android vs Symbian

Oddelek: Mobilne tehnologije
304485 (3672) cukl
»

Nekaterim lastnikom Samsungov popravek za Windows Phone 7 ne deluje

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163780 (3033) JackOdpirac
»

Kateri high-end telefon? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5212914 (11191) Juwe
»

Windows Phone 7 težki porabnik mobilne podatkovne povezave

Oddelek: Novice / Windows Mobile
146963 (5100) JaVonTech
»

Velika izbira telefonov z Windows Phone 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5510955 (9146) Lonsarg

Več podobnih tem