» »

Formatiranje pred nalozitvijo XP OS

Formatiranje pred nalozitvijo XP OS

Millikan ::

Pozdravljeni,

imam problem pri nalaganju XP operacijskega sistema (ne delam tega vsak dan zato se mi zatika). Kupil sem rabljen PC iz katerega so brisani vsi podatki iz HDD-ja. Ne vem kako to informatiki naredijo, mislim, da diske ne formatirajo. Mislim, da brišejo diske po nekem hitrejšem postopku. Pri instalaciji XP-ja se mi po naložitvi gonilnikov (takrat ko hoče začet instalacijo XP) pojavi tisti "moder zaslon". Nikakor mi ne uspe naložiti XP-jev (z bootanjem). Ne pridem do točke kjer bi me vprašal za formatiranje diska. Gor spravim brez problema Ubuntu ali Linux in tudi delujeta v redu. Res pa da ta dva ne uporabljata NTFS format (vsaj mislim, da ne).

Ali obstaja kakšen dober program za formatiranje HDD-ja (za pred naložitvijo OS)? Oziroma ima kdo kakšno idejo kako rešit težavo?

Hvala za odgovore.
Lp.

logout ::

Težko je sicer videti na daljavo, a iz napisanega sklepam imaš te težave zaradi SATA diska. To se pojavi zaradi tega, ker instalacijski medij od XP ne vsebuje driverjev za tvoj SATA kontroler. Če gre res za ta problem, ga rešiš na enega izmed tehle načinov:

1) instaliraj Windows 7, pozabi dinozavra XP
ali
2) v BIOSu stroja prestavi nastavitev disk kontrolerja na IDE-compatible
ali
3) ob startu instalacije XP pritiskaj F6 in mu nato natlači disketo s svojim driverjem
ali
4) uporabi program nlite in modificiraj instalacijski medij

L.p., Kloko

Millikan ::

Hvala kloko. Mi je uspelo.

Lp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

disk se noče formatirat

Oddelek: Pomoč in nasveti
353204 (2449) Ikspe
»

Nalaganje OS na drugi trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
183431 (3055) daBunks23
»

Laptop: težava s trdimi diski

Oddelek: Strojna oprema
142319 (2036) solatko
»

zamenjava diska v prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
121008 (749) eboycina
»

nekaj gre narobe pri bootanju.

Oddelek: Pomoč in nasveti
11774 (557) kitara8

Več podobnih tem