» »

nov računalnik 1200 eur

nov računalnik 1200 eur

vonmimek ::

lep pozdrav!

ta teden grem v nakup novega računalnika. računalnik se bo uporabljal za igranje iger,filmi,word...
procesor bo intel i5 2500k, za ostale komponente sem odprt za predloge :)
ssd diska ne potrebujem

hvala za vaše nasvete in lep dan še naprej

ps. za grafično ne bi rad dal več kot 280 eur in potreboval bi hladilnik za procesor
  • spremenilo: vonmimek ()

TOP ::

Kaj 1200e boš dal za PC brez SSD,to je mal smešno.Pa v to ceno predvidevam da tud monitor.

vonmimek ::

samo za "kišto"

TOP ::

Grafa daj not GTX570 pa 4gb rama pa eno plato recimo od Gigabyte ali pa Asus.Sam SSD v to ceno bo prišel pa še kaj bi moralo ostat.

dzinks63 ::

Za to ceno moraš posečt po high komponentah, katere pa niso ravno p/p nakup.

mr1two ::

Tvoji pogoji sestavijo PC za ~1000 evrov, ne 1200. Pretiravat ti ni treba. In pa- zakaj ne SSD? Zadeva tko leti, da se kr bliska:)
Tko na pamet:
proc: 200
plata: 200
grafa: 300
ram: 150
disk: 50
ohišje,napajalnik: 150

Če pogledaš cifre, veš, da sem pretiraval, pri vsaki stvari razen disku. Če pregledaš malo cenike, boš našel proc za 180, plato za 160...vsekakor se nabere razlike za več kot pride še hladilnik za procesor.

Brez SSDja? Saj ti nobene pametne stvari ne mormo dat noter, vsaj če gledaš z zdravo pametjo. Lahko pa porabiš 150 za napajalnik, pa še vsaj 100 za ohišje- a bi to blo bl ok?

LP

vonmimek ::

jaz sem gledal sledeče stvari

intel i5 25005
RAM Kingston HyperX DDR3 8GB 2X4GB
Trdi disk WD 1.5TB SATA 7200 64MB Caviar Black
Matična plošča ASUS SABERTOOTH P67 REV3 B3, LGA1155, IP67
Napajalnik LC 850W LC8850, 140mm FAN, V2.2 Arkangel
Ohišje Cooler Master HAF 932 RC-932 BLACK
Hladilnik COOLER MASTER V8

ne vem pa katero grafično bi kupil, gledal sem grafična kartica GIGABYTE NV 560GTX, 1 GB (GV-N560SO-1GI, ki je že kr navita, ampak se je več ne da dobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vonmimek ()

mr1two ::

Flikni ven tistga LCja, like takoj...Da daš tolk za PC pa tlačiš LCja noter??
Drugo je recimo ok, ohišje ti predlagam kakšno manj luknjasto - to je glasno.
Kje pa kupuješ, da se ti te komponente seštejejo v 1200?

vonmimek ::

1200 eur je meja mojega budgeta.

komponente katere sem naštel pridejo okoli 900 eur, tako da mi še nekaj ostane za grafično kartico, nimam pa ideje katero bi vzel
glasnost računalnika me ne moti, imam raje da je dobro prezračen in hladen kot pa da je tih :)

kater napajalnik bi pa priporočali oz priporočal ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vonmimek ()

klinker ::

vonmimek je izjavil:

1200 eur je meja mojega budgeta.

komponente katere sem naštel pridejo okoli 900 eur, tako da mi še nekaj ostane za grafično kartico, nimam pa ideje katero bi vzel
glasnost računalnika me ne moti, imam raje da je dobro prezračen in hladen kot pa da je tih :)

kater napajalnik bi pa priporočali oz priporočal ?



funtech.si



+

Noctua NH-D14 (am2+, am3, 775, 1155, 1156, 1366) 69.00 €
MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC 216.00 €

@ dinokomp.si

Skupaj: 980,47 €

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Isotropic ::

a mugen2 ni dober za s1155? saj je (m2) en najboljsih hladilnikov nasploh.

jazbec ::

je dober p/p, noctua nh-d14 pa je najboljši zraćni cooler

mihec87 ::

Mugen ter noctua sta hladilnika v vrhu ter par stopinj narazen

(npr v primeru slabih hladilnikov če ima proc v enem primeru 85 ter v drugem npr 82 stopinj ti nobeno ni všeč saj je nad 80stopinj,če pa je procesor z noctuo/mugnom 55/52 je eno in drugo ok)...

vonmimek ::

zanima me zakaj LC 850W LC8850, 140mm FAN, V2.2 Arkangel ni dober napajalnik, na vseh testih ki sem jih gledal ga hvalijo.
če ima kdo izkušnje iz prve roke za ta napajalnik bi bil hvaležen za mnenje.

bom pa vzel Noctua NH-D14 in MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC hvalaklinker :)

pa še nekaj katera je bolša Matična plošča Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3, S1155 ali Matična plošča ASUS SABERTOOTH P67 REV3 B3, LGA1155, IP67


hvala za odgovore in lp

mihec87 ::

LC spadajo med bolj nekvalitetne napajalnike, seveda pa še vedno precej bolje kot pa kakšno no-name sranje...
http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

M-XXXX ::

zanima me zakaj LC 850W LC8850, 140mm FAN, V2.2 Arkangel ni dober napajalnik, na vseh testih ki sem jih gledal ga hvalijo.
če ima kdo izkušnje iz prve roke za ta napajalnik bi bil hvaležen za mnenje.

Saj ni res, da spada v slabe napajalnike, kar vzemi ga. Kaj boljšega za to ceno ne boš dobil. Stvarca brez problema ganja 3 grafe, vse skupaj do skrajnosti navito in quad procesorjem in še 20 drugimi porabniki (ala ventilatorji in podobno).

mr1two ::

Kakšnega Corsaira ali še skoraj raje Chiefteca bi ti jaz priporočil. LCji so tak-tak, meni so šli trije rakom žvižgat v za moje pojme prekratkem času(3 do 4 leta). Niso slabi ampak priporočam kaj bolj kvalitetnega.
LP

TOP ::

Za Corser napajalnike ne rečem,ampak za Chieftec pa je eno sranje.Kaj pa je sploh narobe z LCPowerji,ker jaz nimam slabih izkušenj.

vonmimek ::

aha bom jaz kr uzel tega lc-ja če mi zdrži 3 leta vrh glave, bo itak treba po 3 letih nov računalnik nabavit :)

zdaj samo še dilema kaj je bolše

Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3, S1155 ali ASUS SABERTOOTH P67 REV3 B3, LGA1155, IP67

lp

mr1two ::

Njihova življenska doba je pod pričakovano, vsaj v mojem primeru. In da sem imel pri vseh treh napajalnikih nesrečo- mal dvomim v to. 550W napajalnik, ki je večino časa preživel na enem ubogem athlončku in 9500pro grafiki, se je skujal kmalu po tem ko sem malo zamenjal sistem(4200+ in 7600gt), ostala dva pa tudi nista imela najbolj idealne delovne dobe.
Chieftec 360w pa je ganjal 3 različne sisteme, na koncu c2d in navito 3870, tako da kapo dol, da pelje 8 let star napajalnik še tako kišto. Na koncu je sicer malo kašljal in sem ga zamenjal, ampak še vedno deluje BP v nekolko manj požrešnem sistemu.
Corsaira imam za zamenjavo.
Imam tudi solidnega Anteca, ampak se mi zdi da začnejo cene precej visoko zanje.

klinker ::

vonmimek je izjavil:

zanima me zakaj LC 850W LC8850, 140mm FAN, V2.2 Arkangel ni dober napajalnik, na vseh testih ki sem jih gledal ga hvalijo.
če ima kdo izkušnje iz prve roke za ta napajalnik bi bil hvaležen za mnenje.

bom pa vzel Noctua NH-D14 in MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC hvalaklinker :)

pa še nekaj katera je bolša Matična plošča Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3, S1155 ali Matična plošča ASUS SABERTOOTH P67 REV3 B3, LGA1155, IP67


hvala za odgovore in lp


Uni LC ni vreden 100€+. Ta Corsair pa je zelo dober napajalec ter cenejsi in tudi ce bi hotu not GTX580 bi povsem zadostoval. Za 100€ in vec pa je prava izbira Antec TP-750.

mr1two ::

U jebemu, komaj zdaj sem videl na kolko cenijo tega LCja. Ne hvala, raje Corsaira/Anteca/Chiefteca. Preverjene firme z dobrim track recordom.

vonmimek ::

pri meni življenska doba ne igra takega faktorja, ker računalnik menjam v povprečju na dobri dve leti.
ker za solidno ceno dobim kr dober napajalnik, ki ima po moje več + kot -, sem se odločil da ga vzamem.
zdej pa edino upam da bo zdržal vsaj 2 dobri leti :)

lp

fructal jabolcnik če bi mi povedal kje si prišu do tega spoznanja bi ti bil hvaležen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vonmimek ()

klinker ::

Pa kaj tebi ni jasno?! Arkangel je v funtechu 116€ in se ti zdi dobra cena ;(( Za 3 € manj imas pri njih Corsair TX2 850W, al pa se raje pri dinokompu za 120€ Anteca TP-750 s katerimi bos lahko fural se 3 naslednje generacije upgradeov.
In on vzame raje LCja ;((
V bistvu je vse kar je vec od unega Corsaira TX2 650 za 80EUR bullshit kupovat ker ne bos izkoristu se tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

vonmimek ::

klinker si me prepričal bom raje vzel Corsair TX2 850W kot lc-ja :)

vze bom pa mal močnejšga zato ker nameravm v prihodnosti dat notri še eno grafično


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamer računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
413165 (2623) klinker
»

Katero ploščo za i7 2600k?

Oddelek: Kaj kupiti
252832 (2248) PNG
»

Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5214199 (13048) Sharky
»

Nasvet pri nakupu

Oddelek: Kaj kupiti
392816 (2368) Soon
»

plošča za i5-2500k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11612293 (10830) jazbec

Več podobnih tem