» »

Aces of Pacific prastara igra

Aces of Pacific prastara igra

.smidge. ::

Hm a se spomni kdo te igre?? Je tam iz leta cca 1995... Jaz sem jo imel na 486ki pa sem si jo se na zdajsnjem pcku zazelel igrat :( Pa jo dobim (ISTA kot una iz 486) in jo denem sem gor dobro uro sem se matrov pa noce in noce delat;(( Igra zahteva cisti DOS, zato sem mogu iz win 2k presaltat na 98 (swe dobro da sm jih dal gor) Fora je da mi javlja Not enough memory in to na racunalniku vrednem 300 cukov;(( Rabil bi vaso pomoc, kako nastavit da bo delala... Dal sem vse mozno kar mi je prislo na pamet,pPotrjevanje korakov...Najdlje do zdaj sem prisel do tega, da mi je delal zvok, amkom ko sem dal Fly mision se je vse skup zastekalo me vrglo spet v dos :(( Ker nimas zadost memorija mi je predlagalo naj nadim boot disketo, pa grem v install -> create boot disk, se spet zaseka vse skupi:| Skratka mižerija
Na 486ki je delalo (sicer je bilo tud dost matranja za ustimat ma delalo je) tle pa PC vreden kmalu 2 povp place pa za se zjokat:(((((((( Help kako take glupe igre vzposobit a je se kdo imel tak problem kako to resiti:'(
  • spremenilo: .smidge. ()

.smidge. ::

Tukaj klik! je se download

aces over europ je kolkor sem videl enaka, samo da streljas angleze al nemcw, odvisno pac na keri strani si...

ali3n ::

hmm... če me spomin ne vara, je blo včasih (386, 486; skratka v DOSu) potrebno neko softwersko prestavljanje spomina (posledica 512 bariere...). ...himem.sys al neki podobnga... spomnim se, da smo autoexece in confyg.sys ročno popravljal... šlo je pa za to, da si moral sistemske fajle prestavit v "višji ram", da je v osnovnem ostalo dost prostora za špile.

Verjetno sem tehnično kaj narobe napisal, je pa blo nekak v tem stilu. Nej me kdo poprav, če je potrebno.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Binji ::

Je blo tko ja. Si mogu napisat LOAD sistemski fajl HIGH or smth. Se ne spomnim tocno ker je to ze doooolgo nazaj.:\
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Boky ::

Mater, sem QEMM poganjal kot zmesan, da sem imel vec kot 600kb(620 mislim, da je bil rekord) prostega spodnjega spomina!:))



.smidge. ::

Aha hvala vam, v tem grmu tici zajec:
V config.sys sem moral pred FRAME=NONE dat rem, potm pa dopisat se

device=c:\widows\emm386.exe ram
DOS=UMB
DOS=HIGH

Uglavnem deluje:)

ali3n ::

:D ja ja.. QEMM je bil!!!!! LOL

Nekaj me zanima: posledica česa je (bil) ta problem? Je razlog to, da ko je Gates& Co. razvijal DOS (oz. ga je odkupil al kako že), še ni blo nevem kakšnih spominskih modulov?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11730903 (24374) Spajky
»

Vas prvi OS? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
826119 (4546) BigWhale
»

naj stara špila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1029416 (7270) glinik
»

win98 in win95

Oddelek: Operacijski sistemi
8921 (829) ddeben
»

doma narejeni avto mp3 player

Oddelek: Strojna oprema
161609 (1177) SkIDiver

Več podobnih tem