» »

MS Server 2k8 pravice

MS Server 2k8 pravice

HroSCeK ::

En ZELO n00b vprašanje.. Poskusil že vse varjante in mi še vedno ne gre in bi prosil eno dobro dušo da mi pove kako bi lahko nastavil file sharing za posamezne mape uporabnikov.

In s tem ne mislim na Terminal Services ampak klasična mapa v smislu:
- UserData
-> User1
-> User2
-> User3

Do sedaj sem imel da je vsaka mapa posebej v share ampak ker je uporabnikov nastalo preveč me zasuje z vsemi mapami ko odprem mapo "\\ime_serverja". Sedaj bi pa rad dal v share zgolj mapo "UserData" in potem za vsako podmapo nastavil pravice read/write za posameznega uporabnika. Stvar enostavna dokler ne pridem do problema, da nočem da "User1" vidi (bere/ureja/briše) datoteke od "User2". Še vedno vse enostavno v glavi dokler ne pridem do problema, da ima "Deny" višjo vredost kot "Allow" ker, če dam mapo "UserData" v share za "AllUsers" moram za vsako podmapo vse uporabnike razen tistega od katerega je mapa dodati "Deny". Stvar bi bila bolj enostavna, če bi lahko dodal na mapi "User1" Deny All Users in potem Allow "Username_1" ampak zaradi zgoraj napisanega to pač ne gre..

Skratka, želim da je mapa UserData v skupni rabi za vse uporabnike, podmapa pa read/write LE za enega uporabnika, ostali naj nebi imeli pravic za branje.

Tako, kakšen nasvet ZELO dobrodošel. Google me je razočaral ker mi vrača vse, samo tistega ne kar dejansko rabim..

EDIT: Da povem še tole, stvar bi bila enostavna, če bi dal mapo "UserData" v skupno rabo za "Domain Users" in potem v mapi "User1" dal Deny read. Vendar, ker je user v skupini "Domain Users" imam problem. Tko, mal drugač povedano od napisanega zgoraj :)
  • spremenil: HroSCeK ()

DamirK ::

dukedl ::

UserData share in ntfs: pravice daš vsem uporabnikom

User*: daš vse pravice samo domenskemu adminu in User* uporabniku..ostale ntfs pravice skenslaš
lp dukedl


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnost mreznih map

Oddelek: Informacijska varnost
151845 (1364) videc
»

[php] encoding niza

Oddelek: Izdelava spletišč
173660 (1575) BivšiUser2
»

Win server 2003 in Win XP - file sharing oz. skupna raba

Oddelek: Omrežja in internet
222216 (2087) Mitja.GTI
»

Unattended install for Windows - beginner

Oddelek: Operacijski sistemi
61144 (1097) TitanSLO
»

Mandatory Profiles za vse uporabnike (odjemalci: Win9x; PDC: Samba na Linuxu)?

Oddelek: Operacijski sistemi
101129 (1007) pirx

Več podobnih tem