» »

Dopust in riziko odpovedi

Dopust in riziko odpovedi

Volk| ::

Preko odklop.com sem si rezerviral dopust. Z punco sva vplačala akontacijo 200€. Vzela sva tudi riziko odpovedi(13,87€/osebo), saj je punca noseča, pa nisva bila prepričana, da bo šlo vse ok. Izkazalo se je da morje odpode(priporočilo ginekologinje). Torej uveljavima riziko odpovedi.
Pričakovala sva korektno rešitev, ki pa seveda ni bila, saj sem moral skoraj prosjačit za denar. Na koncu pa še nama so odbili stroške, tako da sem dobil od vplačanih 200€ komaj 147€. Pričakoval sem seveda, da mi odbijejo riziko odpovedi, torej 200€-2*13,87=172,26€.
Torej 25€ je kar izhlapelo na lepem za njihove administrativne stroške. Kaj ni ravno poanta rizika odpovedi, da dobiš celotni znesek? V pogojih o tem ničesar ne piše. Se spozna kdo bolj na te reči kot jaz? Na koga se lahko obrnem. Saj ni ne vem kak znesek, toda jezi me, ker te hočejo na vsakem koraku opeharit. Banda!
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Okapi ::

Kaj ni ravno poanta rizika odpovedi, da dobiš celotni znesek?
Odvisno. Lahko je tudi to, da vsaj nekaj dobiš nazaj.

O.

shinko ::

Odvisno. Lahko je tudi to, da vsaj nekaj dobiš nazaj.


Tako je, če nebi plačal rizika odpovedi bi bil ob vso akontacijo. Mislim tudi, da je turistična agencija že plačala tvoj dopust čim si položil akontacijo. Tukaj se verjetno skrivajo ti dodatni stroški.

sajko ::

Ponavadi je velikost izplačila odvisna od časa, ki je še do datuma izleta (bliže ko je datum manj dobiš). Seveda si pa ponavadi vzamejo administrativne stroške, vrednost samega rizika pa nevem če kdo vrača.

St235 ::

Vedno pa so te stvari določene v splošnih pogojih tako za potovanje kot za riziko odpovedi. Ponavadi kje z mini črkami piše, da si agencija lahko zaračuna administrativne stroške odpovedi.

Zato je bil zadnji dopust z agencijo leta 1990, ko sem šel še s starši na morje.

MIHAc27 ::

Pogoji za pridobitev denarja nazaj so ponavadi kar hudi. Smrt, invalidnost,...
Pa tudi cele are ne dobiš nazaj, temveč delež, odvisno kdaj pride do odpovedi.

Tako da zaenkrat jaz še nisem nikoli vzel tega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba cene turističnega aranžmaja

Oddelek: Loža
262666 (1686) c3p0
»

Odpoved potovanja: "ne grem" vs nezmožnost udeležbe

Oddelek: Loža
52244 (1847) Mare2
»

Potovanje v Egipt in uveljaljanje odpovednega rizika

Oddelek: Loža
212596 (1576) Lukzii
»

dopust za 2 za okrog 400.000SIT

Oddelek: Loža
223358 (123) Pujcek
»

Nateg s strani potovalne agencije? Potrebujem pravni nasvet

Oddelek: Loža
264541 (3819) AndrejS

Več podobnih tem