» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
261 / 270
»»

hamez66 ::

Realno gledano je bitcoin vreden 1750 eur.

Zgleda neumen komentar ne zasluži odgovora. he he

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

perci ::

Tilen je izjavil:

Temu se tudi sam čudim, da je v očeh nekaterih vreden več kot 0 EUR, imaš prav. Pripaganda še ni na nuli. Upada sicer eksponentno.

Ti bom jst razložu. Obstajajo posamezniki, ki v BTC vidijo uporabno vrednost. In, če nekaj uporabnega obstaja v omejeni količini (kar za BTC velja), potem ima to vrednost, ki jo lahko izraziš tudi v evrih. Poleg teh imaš zanesenjake (believerje), ki verjamejo v to, da države ne bi smele imeti monopola nad izdajanjem denarja in kupujejo ali majnajo BTC-je iz inata. Poleg teh pa imaš še špekulante, ki špekulirajo na prihodnjo vrednost BTC. In seveda obstajajo tudi poljubne mešanice opisanih. Štekaš zdej, Tilen?

Tilen ::

Razumem to vero, vendar to stanje ni vzdržno, kar bo potrdil čas.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mato989 ::

Tilen je izjavil:

Razumem tvojo vero, vendar to stanje ni vzdržno, kar bo potrdil čas.



Meni ni jasno kako je nekomu vreden cigaret vec kot 0 eurov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Mojo vero? Očitno se bo vseeno treba nazaj v osnovno šolo naučit brat.

Tilen ::

Sem popravil, se opravičujem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

lambda ::

Tilen je izjavil:

Razumem to vero, vendar to stanje ni vzdržno, kar bo potrdil čas.

Pri zlatu imaš podobno vero, pa kar ne zmanjka vernikov - ma tam je razlika, da je so tri dinamične komponente, cena, strošek mininga in inflacija. Pri bitcoinu imaš pa od teh treh inflacijo fiksno določeno. In potem dobiš tako odbito krivuljo cene kot smo ji bili priča ...

Diamanti so pa ekvivalent shitcoinov. Poudarek na marketingu.

gustek_si ::

Večino Bitcoina hodlajo neki rendom "kiti", zlato pa hodlajo pomembni igralci. Tu je ta razlika, ki bi znala držat zlatu ceno v primerjavi z virtualnimi kovanci. Čeprav so na zemlji zaloge zlata in Bitcoina omejene, mislim da ima zlato rahlo prednost. Nevem no, bomo videli čez 15, 20 let.

perci ::

Se ne strinjam. Kila bitcoinov je in bo dražja od kile zlata.

Okapi ::

Bitkojn lahko razdeliš na poljubno število manjših koščkov. Vsak košček ima lahko poljubno visoko vrednost. Kar pomeni, da je količina in vrednost bitkojnov neomejeno velika.

Buggy ::

kaksen dolgcas in dejavu. Bitcona se od 2011 nismo znebili in se ga tudi ne bomo. Ce kdo misli drugace je smesen. Prosim ce me popravite ob letu osorej. TNX ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

hamez66 ::

Okapi je izjavil:

Bitkojn lahko razdeliš na poljubno število manjših koščkov. Vsak košček ima lahko poljubno visoko vrednost. Kar pomeni, da je količina in vrednost bitkojnov neomejeno velika.



Ne, ne moreš. Bitcoinov je 21 miljonov in ima 8 decimalk. Sem ti že prejšno rundo razložil, pa še kar sanjaš po svoje.

Ti pa plačam 500 eur, če pošlješ 0.000000000000000000001 bitcoina na kateri koli naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

kakob ::

hamez66 je izjavil:


Ti pa plačam 500 eur, če pošlješ 0.000000000000000000001 bitcoina na kateri koli naslov.


Ni problema. Daš lahko 500 eur v hrambo tačas, naprimer Perci-ju? Namreč sumim da ne boš izplačal, ko izvedem tako transakcijo.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Baja ::

preko LN se da pošiljati vsote manjše od satoshija.

po drugi strani pa se komot zmenimo da ob naslednjem upgradu bitcoina dodamo še par decimalk. ne spremeni ničesar bistvenega.

kakob ::

Baja je izjavil:

preko LN se da pošiljati vsote manjše od satoshija.

po drugi strani pa se komot zmenimo da ob naslednjem upgradu bitcoina dodamo še par decimalk. ne spremeni ničesar bistvenega.


Hvala, si me spravil ob 500 eur.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

hamez66 ::

Lightning je second level layer. V mislih sem imel, da mi Okapi pošlje 0.000000000000000000001 na bitcoin naslov, ne na second layer naslov.

kakob je izjavil:

Baja je izjavil:

preko LN se da pošiljati vsote manjše od satoshija.

po drugi strani pa se komot zmenimo da ob naslednjem upgradu bitcoina dodamo še par decimalk. ne spremeni ničesar bistvenega.


Hvala, si me spravil ob 500 eur.


Ponudba je bila za Okapija in ne zate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

kakob ::

hamez66 je izjavil:

Lightning je second level layer. V mislih sem imel, da mi Okapi pošlje 0.000000000000000000001 na bitcoin naslov, ne na second layer naslov.

kakob je izjavil:

Baja je izjavil:

preko LN se da pošiljati vsote manjše od satoshija.

po drugi strani pa se komot zmenimo da ob naslednjem upgradu bitcoina dodamo še par decimalk. ne spremeni ničesar bistvenega.


Hvala, si me spravil ob 500 eur.


Ponudba je bila za Okapija in ne zate.



Bralno razumevanje: cvek.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

hamez66 ::

Ja, tvoje bralno je za cvek. Okapiju ponudim 500, ti pa misliš, da si bil v igri.

kakob ::

hamez66 je izjavil:

Ja, tvoje bralno je za cvek. Okapiju ponudim 500, ti pa misliš, da si bil v igri.


Saj bi mu na zasebna sporčila povedal kaj narediti.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

hamez66 ::

1PZJn4BAuX3wu4gux9FywzHqqfmZJ9xKUE

Ko na naslov dobim nakazanih 0.000000000000000000001, jih bom poslal na spletno stran, ki ne podpira lightning networka. Ko mi bo stran sporočila, da je bilo nakazanih 0.000000000000000000001, se bom posipal s pepelom in Okapiju ponudil 500 eur kar lepo v bitcoinih.

Lightning network je second layer rešitev, temelječa na bitcoin smart contractih, transakcije pa se ne zapišejo v bitcoin blockchain. Je ena taka rešitev, ki ne deluje vedno in v vseh pogojih, v katerih bitcoin sicer dela. Pogovarjali smo se pa o bitcoinu in ne o programskih rešitvah na vrhu bitcoina.

kakob ::

Bom, takoj ko mi pošlješ 0.001 EUR.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

perci ::

pa dobr kakob, ste zdej zapeli za nerelevantno stvar.

tudi kilo zlata se da razdeliti na grame, nanograme vse tja do planckove konstante....ampak kolicina zlata je se vedno omejena tako kot so tudi bitkojni.

tega okapi ocitno ne razume.

gustek_si ::

Nevem kako vam ni jasno da je naravnih virov na zemlji končno mnogo. To so zlato, zemeljski plin, Bitcoin virtualni kovanci ipd.

kakob ::

perci je izjavil:

pa dobr kakob, ste zdej zapeli za nerelevantno stvar.


Res je. Pokril sem oba pointa.

1. Nihče ne potrebuje prenosa take male vrednosti.

2. Tako majhno vrednosti bitcoina celo lahko preneseš! Stotine(?) vrednostnih razredov manjšo kot je najmanjša v primeru uporabe eur.


qed
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

hamez66 ::

Ja, sej to smo že prej vedeli, da lahko in obenem ne moreš prenesti tako majhne vrednosti.

Tilen ::

Ampak samo to, da je količina omejena, ne povečuje vrednosti. Vrednost povečuje samo in izključno propaganda, ki se zmanjšuje in s tem tudi cena.

https://trends.google.com/trends/explor...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

gustek_si ::

Ampak Bitcoin je virtualni kovanec za katerega so si izmislili da ga bo samo 21 mio enot in nič več!

kakob ::

Tilen je izjavil:

Ampak samo to, da je količina omejena, ne povečuje vrednosti. Vrednost povečuje samo in izključno propaganda, ki se zmanjšuje in s tem tudi cena.

https://trends.google.com/trends/explor...


To da nis preveč brihten si že večkrat povedal, lahko kar prenehaš, we got the point.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Tilen ::

Odkar trend povpraševanja po blockchainu upada, upada tudi cena. Na to sem že zdavnaj opozoril. Vi pa kakor hočete. 😀
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

gustek_si ::

Tilen, ti ne razumeš blockchain tehnologije. Moraš hodlat čim več od 7000 virtualnih kovancev, da lahko to tehnologijo uporabljaš.

smrko ::

perci zakleni še to smetišče prosim

Okapi ::

perci je izjavil:

pa dobr kakob, ste zdej zapeli za nerelevantno stvar.

tudi kilo zlata se da razdeliti na grame, nanograme vse tja do planckove konstante....ampak kolicina zlata je se vedno omejena tako kot so tudi bitkojni.

tega okapi ocitno ne razume.

Ti ne razumeš, da je omejenost količine nepomembna, če to stvar lahko deliš na poljubno majhne koščke, s poljubno visoko vrednostjo. Trditev, da so bitkojni omejeni, ker jih je "samo" 21 milijonov, je nateg.

PrihajaNodi ::

Zlato lahko tudi cepiš na prafaktorje, your point?

Vazelin ::

Dejstvo je, da so razlike med primerjanjem bitcoina in pa redkih dobrih, kot je zlato:
1. BTC lahko narediš fork in imaš vzporedno vejo novih par 10 mio enot. Če ni originalni btc plačilno sredstvo ali ohranjevalnik brednosti je brezveze. Jutri se lahko BTC inteligenzza spomni, da poveča število enot na 1000 milijon. Spremeniji preprosto algoritem.
2. Zlata ne moreš forkat. Ga je omejeno mnogo na zemlji in težavno pridobivanje. Poleg špekulativne ima tudi dejansko vrednost in sicer v industriji in od nekdaj za prezenco (ženske ljubijo zlato). V Industriji btc nima nobene vrednosti saj lahko naredijo nov fork neke tehnologije izmed par 100 coinov. Če mislite, da bodo banke slonele na btcju, katerega omrežje poganja nekaj kitajskih rudarjev se pa motite. Torej?

So razlike. Nalijmo si čistega vina.

Popljuvajte me:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kakob ::

Okapi je izjavil:

perci je izjavil:

pa dobr kakob, ste zdej zapeli za nerelevantno stvar.

tudi kilo zlata se da razdeliti na grame, nanograme vse tja do planckove konstante....ampak kolicina zlata je se vedno omejena tako kot so tudi bitkojni.

tega okapi ocitno ne razume.

Ti ne razumeš, da je omejenost količine nepomembna, če to stvar lahko deliš na poljubno majhne koščke, s poljubno visoko vrednostjo. Trditev, da so bitkojni omejeni, ker jih je "samo" 21 milijonov, je nateg.


Tebi osnovnošolska matematika dela probleme. 1 meter lahko razdelimo na poljubno majhne koščke, ampak 1 meter bo vedno 1 meter.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

PrihajaNodi ::

kakob je izjavil:

Okapi je izjavil:

perci je izjavil:

pa dobr kakob, ste zdej zapeli za nerelevantno stvar.

tudi kilo zlata se da razdeliti na grame, nanograme vse tja do planckove konstante....ampak kolicina zlata je se vedno omejena tako kot so tudi bitkojni.

tega okapi ocitno ne razume.

Ti ne razumeš, da je omejenost količine nepomembna, če to stvar lahko deliš na poljubno majhne koščke, s poljubno visoko vrednostjo. Trditev, da so bitkojni omejeni, ker jih je "samo" 21 milijonov, je nateg.


Tebi osnovnošolska matematika dela probleme. 1 meter lahko razdelimo na poljubno majhne koščke, ampak 1 meter bo vedno 1 meter.



Točno to. Vrednost se bo sicer spremenila ampak seštevek bo na koncu enak.

jype ::

Tilen očitno tudi ne ve, kaj pomeni "eksponentno" - ali pa je shortal, pa zdaj naivno poizkuša z manipulacijo trga preko pisanja po slo-techu.

kakob ::

Tilen je izjavil:

Odkar trend povpraševanja po blockchainu upada, upada tudi cena. Na to sem že zdavnaj opozoril. Vi pa kakor hočete. 😀


There is no such thing as 'povpraševanje po blockchainu'.

To da je tvoj avatar modre barve še ne pomeni da si finančno pismen.

Edit: ni moder apparently, mea culpa.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Okapi ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zlato lahko tudi cepiš na prafaktorje, your point?

Da je trditi, da ima zaradi "omejenosti količine" kakšno dodatno vrednost, neumnost. S tem, da zlato je druga stvar, ker ima tudi praktično vrednost, kjer deljenje na poljubno majhne koščke ne pomaga. Za pozlačene kontakte določene naprave recimo potrebuješ 1 gram zlata, in tega ne moreš nadomestiti s stotinko grama, ne glede na njegovo vrednost (ceno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

PrihajaNodi ::

Okapi je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Zlato lahko tudi cepiš na prafaktorje, your point?

Da je trditi, da ima zaradi "omejenosti količine" kakšno dodatno vrednost, neumnost. S tem, da zlato je druga stvar, ker ima tudi praktično vrednost, kjer deljenje ns poljubno majhne koščke ne pomaga. Za pozlačene kontakte določene naprave recimo potrebuješ 1 gram zlata, in tega ne moreš nadomestiti s stotinko grama, ne glede na njegovo vrednost (ceno).


Res? Povej mi kako boš prenesel po več miljonov zlata na drugo lokacijo brez kakršnih koli težav. 250k komadov BTC ja lahko preneseš brez problema iz danes na jutri v drug wallet. Kako torej to nima nobene vrednosti?

Zgodovina sprememb…

jype ::

V nekaterih oddelkih slo-techa je moder, ker je tam moderator.

Drži, njegov odnos do blockchaina je precej nocoinerski, čeprav je "za vsak slučaj" tudi sam nekaj investiral, če se prav spominjam.

kakob ::

Okapi je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Zlato lahko tudi cepiš na prafaktorje, your point?

Da je trditi, da ima zaradi "omejenosti količine" kakšno dodatno vrednost, neumnost. S tem, da zlato je druga stvar, ker ima tudi praktično vrednost, kjer deljenje na poljubno majhne koščke ne pomaga. Za pozlačene kontakte določene naprave recimo potrebuješ 1 gram zlata, in tega ne moreš nadomestiti s stotinko grama, ne glede na njegovo vrednost (ceno).


Cena zlata iz razlogov uprabe v industriji je zanemarljiv delež tržne cene.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

MaterVola ::

Vazelin je izjavil:

So razlike. Nalijmo si čistega vina.

Popljuvajte me:D


Zakaj bi prepričeval prepričanega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaterVola ()

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Dejstvo je, da so razlike med primerjanjem bitcoina in pa redkih dobrih, kot je zlato:
1. BTC lahko narediš fork in imaš vzporedno vejo novih par 10 mio enot. Če ni originalni btc plačilno sredstvo ali ohranjevalnik brednosti je brezveze. Jutri se lahko BTC inteligenzza spomni, da poveča število enot na 1000 milijon. Spremeniji preprosto algoritem.
2. Zlata ne moreš forkat. Ga je omejeno mnogo na zemlji in težavno pridobivanje. Poleg špekulativne ima tudi dejansko vrednost in sicer v industriji in od nekdaj za prezenco (ženske ljubijo zlato). V Industriji btc nima nobene vrednosti saj lahko naredijo nov fork neke tehnologije izmed par 100 coinov. Če mislite, da bodo banke slonele na btcju, katerega omrežje poganja nekaj kitajskih rudarjev se pa motite. Torej?

So razlike. Nalijmo si čistega vina.

Popljuvajte me:D


Forkanje zlata v primerjavi forkanja bitcoina pomeni da postane zlato 2 neka druga kovina, recimo baker itd... =) Zlato je samo izmišljena beseda, kot je bitcoin izmišljena beseda.

Sicer pa galaksija je ogromno kdo pravi da je zlato omejeno? Si našel vsega?

Okapi je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Zlato lahko tudi cepiš na prafaktorje, your point?

Da je trditi, da ima zaradi "omejenosti količine" kakšno dodatno vrednost, neumnost. S tem, da zlato je druga stvar, ker ima tudi praktično vrednost, kjer deljenje na poljubno majhne koščke ne pomaga. Za pozlačene kontakte določene naprave recimo potrebuješ 1 gram zlata, in tega ne moreš nadomestiti s stotinko grama, ne glede na njegovo vrednost (ceno).


Enako velja za prenašanje bitcoinov... cena prenašanja bitcoina je takšna in tvoje deljenje ne pomaga :O
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::

Fora je da je cena BTC ju padla in sedaj ljudje jokajo, da ni nobene vrednosti v BTC ju.

gustek_si ::

Dokler bo blockchaina neskončno mnogo, ni panike.

Okapi ::

kakob je izjavil:

Okapi je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Zlato lahko tudi cepiš na prafaktorje, your point?

Da je trditi, da ima zaradi "omejenosti količine" kakšno dodatno vrednost, neumnost. S tem, da zlato je druga stvar, ker ima tudi praktično vrednost, kjer deljenje na poljubno majhne koščke ne pomaga. Za pozlačene kontakte določene naprave recimo potrebuješ 1 gram zlata, in tega ne moreš nadomestiti s stotinko grama, ne glede na njegovo vrednost (ceno).


Cena zlata iz razlogov uprabe v industriji je zanemarljiv delež tržne cene.

In? Tržna cena tudi od količine zlata ni odvisna. Sicer bi bila čedalje nižja, ker je nakopanega zlata čedaje več.

Vazelin ::

BTC ni neskončno mnogo - je omejen na tistih nekaj mio kosov (če štejemo celo enoto). Bojim sicer se, da lahko z majhno manipulacijo (poseg v algoritem), ki ga bo podpirala klientela nekaj rudarjev dosežejo, da postopoma v sistem forsirajo nove BTCje ... torej imamo v nekem momentu že 1 milijardo enot BTCja. Kje piše, da preprosto ne morejo povečati količine "originalnega blockchaina"?

BTC je močan store of value, če vemo, da lahko s "tremi kliki forkam" originalen blockchain in imam klon prvega. To je treba priznati. Pravzaprav je nenormalna vrednost, če štejemo, da ga lahko v neskončnost podvajaš. Tega pri zlatu ne moreš. BTC je tukaj winner.

So točke, kjer imajo prav veliki zagovorniki BTC (npr. kakob) in so točke, kjer je point tudi v tistih, ki hejtajo (so nocoinerji, so kupili nekaj "za vsak sluča")

Jaz obojim želim happy festivus 2019

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

BTC ni neskončno mnogo - je omejen na tistih nekaj mio kosov (če štejemo celo enoto). Bojim sicer se, da lahko z majhno manipulacijo (poseg v algoritem), ki ga bo podpirala klientela nekaj rudarjev dosežejo, da postopoma v sistem forsirajo nove BTCje ... torej imamo v nekem momentu že 1 milijardo enot BTCja. Kje piše, da preprosto ne morejo povečati količine "originalnega blockchaina"?

BTC je močan store of value, če vemo, da lahko s "tremi kliki forkam" originalen blockchain in imam klon prvega. To je treba priznati. Pravzaprav je nenormalna vrednost, če štejemo, da ga lahko v neskončnost podvajaš. Tega pri zlatu ne moreš. BTC je tukaj winner.

So točke, kjer imajo prav veliki zagovorniki BTC (npr. kakob) in so točke, kjer je point tudi v tistih, ki hejtajo (so nocoinerji, so kupili nekaj "za vsak sluča")

Jaz obojim želim happy festivus 2019


Poglej, forka lahko vsak,ampak tebi ni jasno da če se en miner odloči da bo podpiral drugo bo isto kot je z BTC cashom in SV:... to ne bo več BTC in konec.

Ne vem kaj vi sanjate, za spremembo BTC količine je treba zadevo forkat, pol pa more večino hashrata it na nov kovanec, ampak ker minerji hočejo več vredne kovance ne več kovancev ne bodo šli tja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Sorry, sem mislil da lahko preprosto povečajo število coinov in ni absolutno omejeno na določeno količino, brez forka.
««
261 / 270
»»