» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
252 / 270
»»

belo mleko ::

Kako je zdaj s kojni, debata je povsem zamrla. Bili so časi, ko se je na dan odprlo po 5 tem na temo kojnov, zdaj pa smo pri petih postih na teden. Je to res ta tehnologija, ki bo spremenila svet? Zanima me vaše mnenje.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Qcube ::

Ko vidim belo mleko da komentira + Vazelin da gre v fiat grem zihr ponovno all in :D

janig ::

Vazelin gre v fiat?8-O

belo mleko je izjavil:

Je to res ta tehnologija, ki bo spremenila svet?

Ze spreminja svet z memes!

belo mleko ::

Memes je edina materialna stvar ki bo ostalo od kripto sveta, potem ko bo evforija srečnežev in žalost nesrečnikov splahnela. Takrat bodo denarnice na računalnik samo še 0 in 1, ki jemlejo prostor na diskih.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Machete ::

Tako kot tvoji komentarji potemtakem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

KriptoTajkun ::

MaterVola je izjavil:

perci je izjavil:

A difficulty je pa ok?


Moj zapis je bil samo predlog za bogatenje slovenskega jezika, se ne mislim prepirati.

Najboljše, da tudi bitcoin nazivamo kar z "bitni kovanec".

tryhard ::

Za večino kovancev že imamo ime - kakeckovan'c.

gruntfürmich ::

...pa firmo apple z 'jabolko'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

v prihodnjih letih pričakujem ogromno vdorov v menjalnice in različne blokčejne, tko da se bodo zadeve zelo skristalizirale in pognale na nov low.
čeprav se različni kojni verjetno ne bodo čisto in dokončno umaknili iz borz, ker bo še vedno majhno zanimanje za trgovanje z njimi, čeprav bodo shekani 100 na uro, in znova bodo šlo gor v novem ciklu nekega kojna (morda to ne bo več bitcoin).
veliko ljudi bo izgubilo denar, veliko borz se bo zaprlo, veliko kakeckojnov bo propadlo; tudi vaš! skratka pred nami je prava čistka kot je še svet ni videl...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

smrko ::

A svizec še zavija čokolado?

gruntfürmich ::

smrko je izjavil:

A svizec še zavija čokolado?
malo razloži kaj si mislil s tem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Looooooka ::

Še niti eno leto ni bilo sredi poletja ne prometa niti ne vem cesa posebnega. Ne vem zakaj se eni cudite.
Pejte na plažo. Kripto bo že počakal. Če mate denar se pa zdele kupuje ne pa prodaja :)

branimirII ::

A vidite kako se vse hitro spremeni. U 5 minut. Nimas casa ni reagirati.

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mAXTER ::

MrStein je izjavil:

O_o :)
Iran Considers Using Cryptocurrencies to Evade US Sanctions


Bo Irance zajela evforija in bodo na polno short trejdali, pol pa bomo cez eno leto brali da se je zgodil nenaden bankrot drzave:))

gruntfürmich ::

še malo pa bom malo zaslužil...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

belo mleko ::

Ojoj, Iran... če to propade ostaneta Severna Koreja in Venezuela. Virtualno zlato še ni reklo zadnje!
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

poweroff ::

LOL, Iranski režim je končno dojel kako nategnit "vlagatelje" in lasten folk.

Mogoče bo pa "komunistična" Kitajska sedaj vseeno dovolila ICOte v prijateljske režime... :))
sudo poweroff

gruntfürmich ::

sold!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

janig ::

SODL!

gruntfürmich ::

zadnji vlak za prodajo!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

branimirII ::

A ni blo ze pri 5700 zadnji vlak za prodajo? Kolk postaj ima tale vas vlakec?

Gregor P ::

Ah tam nekje do 50-100K je kar več postaj vmes8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

branimirII ::

Gregor P je izjavil:

Ah tam nekje do 50-100K je kar več postaj vmes8-)

A mislis, da bo kmal potegno gor do 50-100K da prodam garsonjeru in vlozim kapital u bitkojn?

Gregor P ::

Samo što nije ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

gruntfürmich ::

bo 3. januarja kakšno posebno slavje? se bo prikazal On?
kaj menite!?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Sem se spravil pogledat na WEX, ker sem na BTC-E imel nek drobiž.

A to še dela? Izplačujejo? V katerih valutah?

Predvsem pa: kaj je s temi ET tokeni? Bodo sčasoma zamenjali v prave BTC-je? Če prav vidim, jih lahko zdaj na trgu menjam v razmerju okoli 1:2 ?

Še kaj za vedet?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hamez66 ::

Od 12.7. ne izplačujejo BTC/LTC/ETH/DASH. Trenutno izplačujejo samo USDT, ZEC, NVC, PPC in NMC. Še pred 12.7. so imeli težave tudi z izplačevanjem USDjev. Trenutno je stanje slabo. Razmerje med USD in USDT je trenutno 1:2,5. Za 1 USDT torej dobiš 2.5 usdja. Če verjameš, da se bodo popravili, je to lahka pot do več kot dvojnega zaslužka na vložek (depoziti na vse valute delujejo), je pa to seveda tvegan gamble. Če bi si želel danes izplačati svoje btcje, jih ne moreš, ampak jih moraš z izgubo pretvoriti v USDT/ZEC/OOC/NMC/NVC (s tem, da sta dobro likvidna samo usdt in zec, ostalo je bolj ubogo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

MrStein ::

Aha, scam torej (BTC-jev v resnici nimajo).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

Po kok smo že rekl da kupujemo? Po 3k?8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kiFni ::

Gregor P je izjavil:

Po kok smo že rekl da kupujemo? Po 3k?8-)

Po lanskih avgustovskih cenah... :D

tikitoki ::

HOdlarji kako vam gre:)?

Baja ::

odlično! tebi?

Mato989 ::

Boljše nam gre kot hodlanje stablecoina Turške Lire :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kingsix ::

ne vem zakaj sploh gledate cene....Cen nisem pogledal že nekaj mesecev, predvidevam, da ni dobro, ker je so na obzorju osebe kot volvoline etc.

Potrebno je spremljat novice, adaptacijo etc. to bo na dolgi rok odločilno. Cena delnic/tokenov/coinov ni važna v začetni fazi, treba je gledat trende in špekulirat dolgoročno.

Npr zdaj:
https://www.volkswagenag.com/en/news/st...
https://finance.yahoo.com/news/world-ba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

branimirII ::

tikitoki je izjavil:

HOdlarji kako vam gre:)?

Nisem ravno hodlar ampak hodlerjem gre se vedno boljse kot vsem delnicarjem googla, fejsbuka, appla v zadnjem letu.

Zgodovina sprememb…

smrko ::

Perci, zakleni še tole temo, ves mrčes je priletel sem

branimirII ::

Smrko pobrisi se pod nosom. Perci je na pavzi sedajle.

perci ::

Zaenkrat bom se mal pustil, ker se lepse obnasajo kot tam. Ampak prov dost tolerance pa ne bo.

branimirII ::



Da ne bo kdo rekel, da trolam. Nekaj uspesnih kratkih trejdov v casu od 8. avg do danes. Sem ze en del objavil v zaprti skupini.



Kupil 8.8. eos za 5.39 prodal za 5.87
9. avg kupil xlm za 0.205 prodal za 0.222
9. avg kupil ado za 0.115 prodal za 0.118 zarad stop loss drugac bi lahk bil vecji dobicek
prodal btc za 6347 , kupil za 6059, pravkar pump
zdaj ga lahko prodam spet za 6500

So pa manjsi znesi, niso bajni zasluzki. Ampak vsaj upam trejdat ko vecina panicno prodaja.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Mato989 je izjavil:


Torej še skoraj 20 let do bitcoin ETF? Hodl?

branimirII ::

Pomembno je razmerje. Ce bi bilo po tem razmerju na slikci bi cakali se 16 mesecev. Ampak ker ne ves kdaj bo etf odobril, ce sploh, potem ne mores tocno napovedat datuma.

hamez66 ::

V naslednjih 2 mesecih naj bi SEC odločal o 9 etfjih. Če bo kakšen izmed njih sprejet, bo verjetno hitro moon, ampak so pa ravno pred kratkim enega zavrnili. V razlagi, zakaj ga zavračajo, so zapisali, da je preveč manipulacije in premajhna likvidnost ( mal na pamet, v bistvu ne vem točno kaj so rekli ), kar pa ne bo nič drugače pri naslednjih 9ih etfjih, zato je precej visoka verjetnost, da noben ne bo sprejet, čemur bo najverjetneje sledil crash.


Bolj podrobno, zakaj so zavrnili zadnji etf pa na tem linku:

https://www.cnbc.com/2018/07/26/winklev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

sparovcek2 ::

Bitmain naj bi imel septembra IPO ob valuaciji mislim da 50 miljard.

Biznis model več ali manj popolnoma odvisen od cene BTCja.

kiFni ::

kakšne so napovedi za dolar, bo šel višje? še dobro da nisem menjal v evre prej.

aaa1 ::

hamez66 je izjavil:

V naslednjih 2 mesecih naj bi SEC odločal o 9 etfjih. Če bo kakšen izmed njih sprejet, bo verjetno hitro moon, ampak so pa ravno pred kratkim enega zavrnili. V razlagi, zakaj ga zavračajo, so zapisali, da je preveč manipulacije in premajhna likvidnost ( mal na pamet, v bistvu ne vem točno kaj so rekli ), kar pa ne bo nič drugače pri naslednjih 9ih etfjih, zato je precej visoka verjetnost, da noben ne bo sprejet, čemur bo najverjetneje sledil crash. Sploh pa: manipulirana je cela USD borza, kovine držijo umetno nizko, FED pa nonstop tanka denar na borzo da se lahko potem trkajo po prsih kako dobro gre "ekonomiji". Ameri so z petrodolarjem imeli srečo, ki pa se sodeč po trenutni ureditvi, končuje. Kaj mislite se bo potem zgodilo? :)


Bolj podrobno, zakaj so zavrnili zadnji etf pa na tem linku:

https://www.cnbc.com/2018/07/26/winklev...



Najprej bruh za linkanje CNBC!!!! ETF pa po vsej verjetnosti res ne bo sprejet dokler ta veliki ne bodo z celo roko v marmeladi in bodo podmazali koga. Ampak v nedogled ne morejo tega odlašati, ker jih bodo drugi prehiteli, ter ko bo dovolj velik interes podkupili. Nasploh se v kripto sferi potiho govori da bodo prvi ETF-ji zreli šele naslednje leto. Mi je smešno, da še vedno pošiljate BTC na smetišče zgodovine, pa vendar je po 9 letih pa pol še močnejši kot je kadarkoli bil. Kdaj boste razumeli da dolg==moderno suženjstvo in ustvarjanje kapitala za 1%??? Poglejte kaj se dogaja z ekonomijo, za crypto holderje "it's just a waiting game". Crypto je več velikostnih redov boljši od trenutnega sistema, ki temelji na "izposojanju iz prihodnosti" a v resnici se tvoj osebni kapital vsak dan manjša! In meni dol visi za tole fiat nihanje. Jaz še vedno vsak mesec kupujem, ker mi je enostavno superiorno glede na bančni sistem, kjer naprimer rabim 2 jebena dni da nakažem na drugo banko, al pa po nevem koliko jebenih ur za nakazilo v SLOVENIJO!!!! Skrajni čas je da te parazitske banke pocrkajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aaa1 ()

dronyx ::

Torej po tvoji preprosti logiki bi ti in še par ostalih crypto fanatikov hodl-ov bitcoine v nedogled, cena preostalim na trgu pa bi šla v nebo, ker morajo ljudje kupovat hrano, avte, stanovanja, zdravila... :))

Če jaz z evri danes lahko kupim eno stanovanje, čez eno leto pa dve pa jasno da ne bom več trošil ampak "hodl"...Skratka to je navaden bull shit, skregan z osnovami ekonomije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

blackbfm ::

ker mi je enostavno superiorno glede na bančni sistem, kjer naprimer rabim 2 jebena dni da nakažem na drugo banko, al pa po nevem koliko jebenih ur za nakazilo v SLOVENIJO


Kaj se ti pa tolk mudi placat? Položnice?

aaa1 ::

dronyx je izjavil:

Torej po tvoji preprosti logiki bi ti in še par ostalih crypto fanatikov hodl-ov bitcoine v nedogled, cena preostalim na trgu pa bi šla v nebo, ker morajo ljudje kupovat hrano, avte, stanovanja, zdravila... :))

Če jaz z evri danes lahko kupim eno stanovanje, čez eno leto pa dve pa jasno da ne bom več trošil ampak "hodl"...Skratka to je navaden bull shit, skregan z osnovami ekonomije.


Ne jebena inflacija je skregana z osnovami ekonomije.
Pa tole tudi:
https://www.zerohedge.com/news/2018-08-...

Kljub regionalnim krizam se je zlato pocenilo! This will end badly!!!!
Plus nevem kaj govoriš o preostalim 95% crypota je nateg in služi striženju idiotov (Viberae, Rippel in še milijon ostalih)
Ti pojma nimaš o trenutnem monetarnem sistemu zato pa taka sovražnost. Česar ne moreš razumeti, pač sovražiš... :) in volatilnost ni posledica bitcoina ampak je posledica trga, ki se zares še niti ni začel. Ne razumem kako si lahko tako ozkogled oz držiš glavo v pesek, ker ne razumeš stvari, ali pa ker imaš korist od trenutnega gnilega sistema. Seveda je logično, da se boste upiral z vsemi 4 in nabijali v 4 krasne, saj vam drugega ne ostane. Zato pa je v BTC vgrajena decenraliziranost in opronost na cenzure, da taki bimboti ne morete ugasniti omrežja. Lahko bi nabijal na dolgo in široko in se ti trudil vse razložiti, ampak itak nebi niti prebral tako da je vseeno...

blackbfm je izjavil:

ker mi je enostavno superiorno glede na bančni sistem, kjer naprimer rabim 2 jebena dni da nakažem na drugo banko, al pa po nevem koliko jebenih ur za nakazilo v SLOVENIJO


Kaj se ti pa tolk mudi placat? Položnice?


Nema veze kaj se mi mudi, ni nobenega tehničnega razloga da zadržujejo denar. Sploh pa jih za njihovo crappy storitev moram še plačati in ker do sedaj nisem imel alternative, sem bil prisiljen koristiti, kar je na voljo. Ko pa lahko enkrat z klikom v kratkem času premakneš 1c, 1000€ al pa 10M€ in ni nobenih komplikacij niti ti noben ne more teh sredstev vzet, ni več poti nazaj. In glede na trenutno stanje ekonomije, sem prepričan, da se boste ob prvem bank runu držali za glave!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aaa1 ()
««
252 / 270
»»