» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
253 / 270
»»

dronyx ::

Po moje imaš ti v lasti delček BTC-ja in si jezen, ker se zadeve ne odvijajo tako, kot ti misliš da bi bilo prav. ;)

aaa1 ::

Imam, več kot delček... Pa ne boš verjel... Še vedno sem v profitu.... Je pa res, da nisem špekuliral, nisem se šel daytradinga in mislim vstrajati na dolgi rok. Sem se pa preden sem začel vsaj 2 leti izobraževal. Ampak ja i'm butthurt, ker je šel moj Viberate dol. Na živce mi greste, pametnjakoviči, ki so nekje prebrali da je BTC ponzi shema, zdaj pa to lajate po vseh forumih. BTC in ostale kriptovalute, so samo "programi za doseganje konsenza" in večja kot je mreža več je ta konsenz vreden in ta vrednost se veča z logaritemsko funkcijo. Zato pa ta velike kriptovalute ne bodo šle nikamor.

-valvoline- ::

aaa1 je izjavil:

dronyx je izjavil:

Torej po tvoji preprosti logiki bi ti in še par ostalih crypto fanatikov hodl-ov bitcoine v nedogled, cena preostalim na trgu pa bi šla v nebo, ker morajo ljudje kupovat hrano, avte, stanovanja, zdravila... :))

Če jaz z evri danes lahko kupim eno stanovanje, čez eno leto pa dve pa jasno da ne bom več trošil ampak "hodl"...Skratka to je navaden bull shit, skregan z osnovami ekonomije.


Ne jebena inflacija je skregana z osnovami ekonomije.
Pa tole tudi:
https://www.zerohedge.com/news/2018-08-...

Kljub regionalnim krizam se je zlato pocenilo! This will end badly!!!!
Plus nevem kaj govoriš o preostalim 95% crypota je nateg in služi striženju idiotov (Viberae, Rippel in še milijon ostalih)
Ti pojma nimaš o trenutnem monetarnem sistemu zato pa taka sovražnost. Česar ne moreš razumeti, pač sovražiš... :) in volatilnost ni posledica bitcoina ampak je posledica trga, ki se zares še niti ni začel. Ne razumem kako si lahko tako ozkogled oz držiš glavo v pesek, ker ne razumeš stvari, ali pa ker imaš korist od trenutnega gnilega sistema. Seveda je logično, da se boste upiral z vsemi 4 in nabijali v 4 krasne, saj vam drugega ne ostane. Zato pa je v BTC vgrajena decenraliziranost in opronost na cenzure, da taki bimboti ne morete ugasniti omrežja. Lahko bi nabijal na dolgo in široko in se ti trudil vse razložiti, ampak itak nebi niti prebral tako da je vseeno...

blackbfm je izjavil:

ker mi je enostavno superiorno glede na bančni sistem, kjer naprimer rabim 2 jebena dni da nakažem na drugo banko, al pa po nevem koliko jebenih ur za nakazilo v SLOVENIJO


Kaj se ti pa tolk mudi placat? Položnice?


Nema veze kaj se mi mudi, ni nobenega tehničnega razloga da zadržujejo denar. Sploh pa jih za njihovo crappy storitev moram še plačati in ker do sedaj nisem imel alternative, sem bil prisiljen koristiti, kar je na voljo. Ko pa lahko enkrat z klikom v kratkem času premakneš 1c, 1000€ al pa 10M€ in ni nobenih komplikacij niti ti noben ne more teh sredstev vzet, ni več poti nazaj. In glede na trenutno stanje ekonomije, sem prepričan, da se boste ob prvem bank runu držali za glave!

Veliko vecja verjetnos je da bo kmalu prislo do prvega cryptoruna.

aaa1 je izjavil:

Imam, več kot delček... Pa ne boš verjel... Še vedno sem v profitu.... Je pa res, da nisem špekuliral, nisem se šel daytradinga in mislim vstrajati na dolgi rok. Sem se pa preden sem začel vsaj 2 leti izobraževal. Ampak ja i'm butthurt, ker je šel moj Viberate dol. Na živce mi greste, pametnjakoviči, ki so nekje prebrali da je BTC ponzi shema, zdaj pa to lajate po vseh forumih. BTC in ostale kriptovalute, so samo "programi za doseganje konsenza" in večja kot je mreža več je ta konsenz vreden in ta vrednost se veča z logaritemsko funkcijo. Zato pa ta velike kriptovalute ne bodo šle nikamor.

Ah, ja. Kupu si nekje pri ath zdaj pa lizes rane. Nic novega, ne bos ne privi in ne zadnji ki se je-bo posteno opekel. 99 od 100 ovc bo dobr ostrizenih, nekdo vec nekdo manj.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

-valvoline- je izjavil:

Veliko vecja verjetnos je da bo kmalu prislo do prvega cryptoruna.

kaj pa je padec vrednosti kripto marketa iz 800 na 200 MRD drugega kot cryptorun. Pa še bo verjetno padalo, če ne bo nobene koristi od tega.

-valvoline- ::

Run bo k bo v enem dnevu vse zdrvelo proti 0. Kolektivni kripto pusenzi.

Zgodovina sprememb…

Baja ::

zdrvelo proti nuli? še proti $5k jim ne rata zdrveti tečaja, kakšna nula? malo se pejte v senco ohladit.

bank run = vsi na banko po denar
crypto run = vsi na borzo po btcje

aaa1 ::

:D :D Heheh zgleda da ste vi buthurt. Ne pa jaz, hehehe. V bistvu mi je vseeno, kaj imate povedati. Kar se je konec lanskega leta dogajalo je bil pohlep in nič drugega, ampak je pa še vedno dejstvo da je bila cena BTC-ja 1.1.2017 $963.06 danes je pa: $6,455.10. Ampak ja najlažje je pljuvati čez zadevo, ki jo preprosto ne dojameš :D Pa v bistvu mi je tudi za $ oz € vrednost vseeno ker sem se več kot očitno nategnil... :) Mrežni marketing 4 ever... :D

janig ::

Prav bi bilo da ti je vseeno za usd in eur ceno, ker to itak illuminati printajo.

aaa1 ::

Ko zmanjka argumentov se začne pa zasmehovanje. V bistvu ves denar nadzorujejo plazilski gospodarji, tako da je najbolje da daš svojo čepico gor in se greš v senco shladiti. Trenutno "printajo" denar ZASEBNE banke, z fractional reserve banking!!!!!! Če tega ne razumeš in ne veš kako denar pride v obtok, si preberi, ko sem sam začel to raziskovat sem bil kar malo šokiran. V Jugoslavij je pa denar centralna banka printala in je prišel v obtok z javno porabo, tako da je bila vsaj ena korist od njega. Trenutno pa se vse staka v roke 1%. Samo poglejte kazalnike neenakosti kako so šli po krizi v ekstreme. Ampak ja to so že preveč advanced teme za vas, tako da: naj živi mrežni marketing!

janig ::

Omg banke posojajo sposojen denar. Fak.

hamez66 ::

aaa1 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

V naslednjih 2 mesecih naj bi SEC odločal o 9 etfjih. Če bo kakšen izmed njih sprejet, bo verjetno hitro moon, ampak so pa ravno pred kratkim enega zavrnili. V razlagi, zakaj ga zavračajo, so zapisali, da je preveč manipulacije in premajhna likvidnost ( mal na pamet, v bistvu ne vem točno kaj so rekli ), kar pa ne bo nič drugače pri naslednjih 9ih etfjih, zato je precej visoka verjetnost, da noben ne bo sprejet, čemur bo najverjetneje sledil crash. Sploh pa: manipulirana je cela USD borza, kovine držijo umetno nizko, FED pa nonstop tanka denar na borzo da se lahko potem trkajo po prsih kako dobro gre "ekonomiji". Ameri so z petrodolarjem imeli srečo, ki pa se sodeč po trenutni ureditvi, končuje. Kaj mislite se bo potem zgodilo? :)


Bolj podrobno, zakaj so zavrnili zadnji etf pa na tem linku:

https://www.cnbc.com/2018/07/26/winklev...



Najprej bruh za linkanje CNBC!!!! ETF pa po vsej verjetnosti res ne bo sprejet dokler ta veliki ne bodo z celo roko v marmeladi in bodo podmazali koga. Ampak v nedogled ne morejo tega odlašati, ker jih bodo drugi prehiteli, ter ko bo dovolj velik interes podkupili. Nasploh se v kripto sferi potiho govori da bodo prvi ETF-ji zreli šele naslednje leto. Mi je smešno, da še vedno pošiljate BTC na smetišče zgodovine, pa vendar je po 9 letih pa pol še močnejši kot je kadarkoli bil. Kdaj boste razumeli da dolg==moderno suženjstvo in ustvarjanje kapitala za 1%??? Poglejte kaj se dogaja z ekonomijo, za crypto holderje "it's just a waiting game". Crypto je več velikostnih redov boljši od trenutnega sistema, ki temelji na "izposojanju iz prihodnosti" a v resnici se tvoj osebni kapital vsak dan manjša! In meni dol visi za tole fiat nihanje. Jaz še vedno vsak mesec kupujem, ker mi je enostavno superiorno glede na bančni sistem, kjer naprimer rabim 2 jebena dni da nakažem na drugo banko, al pa po nevem koliko jebenih ur za nakazilo v SLOVENIJO!!!! Skrajni čas je da te parazitske banke pocrkajo.


Kaj je pa narobe z linkanjem CNBC? Se pač vedno zmotijo pri napovedih cen. Nikjer nisem pošiljal bitcoina na smetišče zgodovine, samo povedal sem svoje mnenje glede zavrnitve Winklevoss ETFja in glede prihodnjih ETFjev. SEC je ETF zavrnila zaradi manipulacij , nereguliranosti, nezmožnosti centralne kontrole in tako naprej, in to se pri naslednjih 9 etfjih ne bo spremenilo. Bitcoin lahko živi dalje brez ETFjev. Da mu pa cena močno niha, pa tako ali tako že vemo.

Pa tam si me še malo misquotal:

Sploh pa: manipulirana je cela USD borza, kovine držijo umetno nizko, FED pa nonstop tanka denar na borzo da se lahko potem trkajo po prsih kako dobro gre "ekonomiji". Ameri so z petrodolarjem imeli srečo, ki pa se sodeč po trenutni ureditvi, končuje. Kaj mislite se bo potem zgodilo? :)


Ko bo petrodolar propadel, bodo naši skycoini, neblii, bitcoini, xrpji in stellarji poleteli v nebo.

-valvoline- ::

aaa1 je izjavil:

:D :D Heheh zgleda da ste vi buthurt. Ne pa jaz, hehehe. V bistvu mi je vseeno, kaj imate povedati. Kar se je konec lanskega leta dogajalo je bil pohlep in nič drugega, ampak je pa še vedno dejstvo da je bila cena BTC-ja 1.1.2017 $963.06 danes je pa: $6,455.10. Ampak ja najlažje je pljuvati čez zadevo, ki jo preprosto ne dojameš :D Pa v bistvu mi je tudi za $ oz € vrednost vseeno ker sem se več kot očitno nategnil... :) Mrežni marketing 4 ever... :D

A tole si mislu?
https://www.extremetech.com/internet/26...
Mene bi na vasem mestu bolj skrbelo kaj bo ce krepne tetherscam.

aaa1 ::

janig je izjavil:

Omg banke posojajo sposojen denar. Fak.

Da z obrestno obrestnim računom, prideš do ... FUBAR

hamez66 je izjavil:

aaa1 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

V naslednjih 2 mesecih naj bi SEC odločal o 9 etfjih. Če bo kakšen izmed njih sprejet, bo verjetno hitro moon, ampak so pa ravno pred kratkim enega zavrnili. V razlagi, zakaj ga zavračajo, so zapisali, da je preveč manipulacije in premajhna likvidnost ( mal na pamet, v bistvu ne vem točno kaj so rekli ), kar pa ne bo nič drugače pri naslednjih 9ih etfjih, zato je precej visoka verjetnost, da noben ne bo sprejet, čemur bo najverjetneje sledil crash. Sploh pa: manipulirana je cela USD borza, kovine držijo umetno nizko, FED pa nonstop tanka denar na borzo da se lahko potem trkajo po prsih kako dobro gre "ekonomiji". Ameri so z petrodolarjem imeli srečo, ki pa se sodeč po trenutni ureditvi, končuje. Kaj mislite se bo potem zgodilo? :)


Bolj podrobno, zakaj so zavrnili zadnji etf pa na tem linku:

https://www.cnbc.com/2018/07/26/winklev...



Najprej bruh za linkanje CNBC!!!! ETF pa po vsej verjetnosti res ne bo sprejet dokler ta veliki ne bodo z celo roko v marmeladi in bodo podmazali koga. Ampak v nedogled ne morejo tega odlašati, ker jih bodo drugi prehiteli, ter ko bo dovolj velik interes podkupili. Nasploh se v kripto sferi potiho govori da bodo prvi ETF-ji zreli šele naslednje leto. Mi je smešno, da še vedno pošiljate BTC na smetišče zgodovine, pa vendar je po 9 letih pa pol še močnejši kot je kadarkoli bil. Kdaj boste razumeli da dolg==moderno suženjstvo in ustvarjanje kapitala za 1%??? Poglejte kaj se dogaja z ekonomijo, za crypto holderje "it's just a waiting game". Crypto je več velikostnih redov boljši od trenutnega sistema, ki temelji na "izposojanju iz prihodnosti" a v resnici se tvoj osebni kapital vsak dan manjša! In meni dol visi za tole fiat nihanje. Jaz še vedno vsak mesec kupujem, ker mi je enostavno superiorno glede na bančni sistem, kjer naprimer rabim 2 jebena dni da nakažem na drugo banko, al pa po nevem koliko jebenih ur za nakazilo v SLOVENIJO!!!! Skrajni čas je da te parazitske banke pocrkajo.


Kaj je pa narobe z linkanjem CNBC? Se pač vedno zmotijo pri napovedih cen. Nikjer nisem pošiljal bitcoina na smetišče zgodovine, samo povedal sem svoje mnenje glede zavrnitve Winklevoss ETFja in glede prihodnjih ETFjev. SEC je ETF zavrnila zaradi manipulacij , nereguliranosti, nezmožnosti centralne kontrole in tako naprej, in to se pri naslednjih 9 etfjih ne bo spremenilo. Bitcoin lahko živi dalje brez ETFjev. Da mu pa cena močno niha, pa tako ali tako že vemo.

Pa tam si me še malo misquotal:

Sploh pa: manipulirana je cela USD borza, kovine držijo umetno nizko, FED pa nonstop tanka denar na borzo da se lahko potem trkajo po prsih kako dobro gre "ekonomiji". Ameri so z petrodolarjem imeli srečo, ki pa se sodeč po trenutni ureditvi, končuje. Kaj mislite se bo potem zgodilo? :)


Ko bo petrodolar propadel, bodo naši skycoini, neblii, bitcoini, xrpji in stellarji poleteli v nebo.


Verjetno res, ampak kaj ti koristi če bo štruca kruha 1000$ :)
Se opravičujem, nočem nobenega osebno napadati, na živce mi samo gre vzdušje v njej, ki je posledica neinformiranosti. Tako je lahko "argumentirat" noben proti argument pa ni dovolj dober.
Jaz še en potencial vidim, da bi lahko BTC nekoč postal svetovna rezervna valuta, saj ima precej prednosti pred naprimer zlatom a je prav tako "nevtralen" oz skoraj zares globalen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aaa1 ()

-valvoline- ::

Hodl mindset in valuta kot placilno sredstvo nimata nic skupnega. Edina prava kriptovaluta je trueusd.

Zgodovina sprememb…

aaa1 ::

-valvoline- je izjavil:

aaa1 je izjavil:

:D :D Heheh zgleda da ste vi buthurt. Ne pa jaz, hehehe. V bistvu mi je vseeno, kaj imate povedati. Kar se je konec lanskega leta dogajalo je bil pohlep in nič drugega, ampak je pa še vedno dejstvo da je bila cena BTC-ja 1.1.2017 $963.06 danes je pa: $6,455.10. Ampak ja najlažje je pljuvati čez zadevo, ki jo preprosto ne dojameš :D Pa v bistvu mi je tudi za $ oz € vrednost vseeno ker sem se več kot očitno nategnil... :) Mrežni marketing 4 ever... :D

A tole si mislu?
https://www.extremetech.com/internet/26...
Mene bi na vasem mestu bolj skrbelo kaj bo ce krepne tetherscam.


Ja, dokler je bilo omrežje majhno, se ga je dalo zelo lahko manipulirati, tako tržno vrednost kot v tem primeru, kot naprimer 51% napad. Ampak z večanjem omrežja taka tveganja padajo, sedaj nedvomno dobro motivirani in bogati napadalci lahko uničijo omrežje (finančno in 51% napad), ampak v prihodnosti bo to vedno težje.
Za Tether se pa popolnoma strinjam, da je scam in nezanemarljiv del problema, saj je omogočil marsikatero packarijo, ki se je dogajala lansko leto. Ampak prej ali slej se vsaka sleparija razkrije.

-valvoline- ::

Enkrat ovca, za vedno ovca.

aaa1 ::

Očitno je zmanjkalo argumentov...

-valvoline- ::

Za 90% cene bitcoina je zasluzen tetherprinter, preostalih 10% pa one man washtrade prevare. To je ta opevana kriptopiramida. Koko fajn je imet taskarno za fake usd, lahko pocnes karkol dokler te ne dobijo.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

aaa1 je izjavil:

Jaz še en potencial vidim, da bi lahko BTC nekoč postal svetovna rezervna valuta, saj ima precej prednosti pred naprimer zlatom a je prav tako "nevtralen" oz skoraj zares globalen.

Zakaj BTC in ne njegovi kloni ali pa kateri od številnih šitkojnov? Nekdo hodla BCH in bo jezen, zakaj so izbrali ravno BTC. Če bi se pa to res zgodilo bi postali nekateri kripto šejki. Samo to je znanstvena fantastika. Trenutno je cel kripto market čisto navadna igralnica z celim kupom žetonov, pri čemer se zadnje čase statistična verjetnost ugodnega rezultata samo zmanjšuje.

aaa1 ::

dronyx je izjavil:

aaa1 je izjavil:

Jaz še en potencial vidim, da bi lahko BTC nekoč postal svetovna rezervna valuta, saj ima precej prednosti pred naprimer zlatom a je prav tako "nevtralen" oz skoraj zares globalen.

Zakaj BTC in ne njegovi kloni ali pa kateri od številnih šitkojnov? Nekdo hodla BCH in bo jezen, zakaj so izbrali ravno BTC. Če bi se pa to res zgodilo bi postali nekateri kripto šejki. Samo to je znanstvena fantastika. Trenutno je cel kripto market čisto navadna igralnica z celim kupom žetonov, pri čemer se zadnje čase statistična verjetnost ugodnega rezultata samo zmanjšuje.

Pardon, to sem mislil kot "prevladujoča kriptovaluta" in to je trenutno bitcoin. Ker je tako velik je težko manipulirati z njim (npr 51% napad), oz sila nepraktično, medtem ko za nekatere coine lahko najamete dovolj moči za napad na omrežje že za par 100€. Ta "energijska potratnost" bitcoina je v bistvu varovalka, da nihče oziroma zelo zelo težko nekdo prevzame omrežje. Za večino ljudi zgleda kot igralncia ja, definitivno, vendar bi bilo tudi vlaganje na borzo, če se nebi izobrazili in nebi razumeli kaj počno. Velika večina se jih je itak ogrela za kriptovalute, ker je sosedov mulc z bitkojnom zaslužil novega poršeja. Potem pa so šli na coinmarket cap in si izbrali random kovanec, ki bo nov bitcoin. In potem puf "pok balona" in razočaranje in jamranje po forumih. Trenutno je pa velika večina kriptovalut samo IT projektov, nekateri iz med njih imajo mogoče celo potencial, velika večina je pa enostavno rečeno nateg. Še zdaleč pa niso vse nateg, marsikatera rešuje realne probleme. Ampak ja za "distribuiran trg izvajalecev" beri viberate, pa resnično ne rabiš ne distribuirane mreže ne blokchaina in še posebej ne svojega tokena! Ampak folku dopovedat da je blockchain samo podatkovna struktura in ne pretirano dobra razen za specifične primere, je pa cela znanstvena fantastika.

Aquafriend ::

Ne razumem zakaj so po vasem mnenju bitcoin holderji ovce. Medtem ko so delnicarji appla frajerji. Kdo ima vecji zasluzek v zadnjem letu. Odgovor je bitcoin holderji. Ne pozabite tudi tega, da so zraven dobili tudi bitcoin cash, bitcoin gold, diamond in da je dobicek se vecji.

profdoktor ::

Letos nad 300k$ za BTC ali letos pod 300$ za BTC? 8-)

-valvoline- ::

0? Kot bi pri mythbustersih povedal... plausible... :D

sivistol ::

nad 10k ziher, mogoce cez 30k ze
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

lastao ::

RAZKRITO: na 24kur...com

Najdena identiteta doktorja.

Leta 2011 uspešno doktoriral in imel zgotovljeno službo v tujini kot predstojnik klinike z 10k+ mesečne plače.
Tu je njegov zapis
 še doktor

še doktor


Zadnjih nek let pa je žal sam prebivalec te klinike v beli sobi s pc-jem in non-stop-trola, ker si želi nazaj v 2011 :(
Sreča spremlja Hrabre :)

smrko ::

Fak, kaj delajo Ethereumu

profdoktor ::

ETH gre pod dolar do novega leta. Potem ga bomo malo začeli akumulirat in čakat na novo kriptonorijo 2025.

gruntfürmich ::

aaa1 je izjavil:

Sem se pa preden sem začel vsaj 2 leti izobraževal.
svaka čast. znaš na pamet vsako vrstico bitcoin kode?

aaa1 je izjavil:

Če tega ne razumeš in ne veš kako denar pride v obtok, si preberi, ko sem sam začel to raziskovat sem bil kar malo šokiran. V Jugoslavij je pa denar centralna banka printala in je prišel v obtok z javno porabo, tako da je bila vsaj ena korist od njega. Trenutno pa se vse staka v roke 1%. Samo poglejte kazalnike neenakosti kako so šli po krizi v ekstreme.
avvv. samo še jugoslovansko pravljico o uspehu povleči v to zgodbo pa bo mera polna!

in praviš da se sedaj printa dnar samo za 1% prebivalstva? za koliko %% prebivalstva pa se rudari VEČINA bitcoinov in hodla? 0,00000001% ?? in temu bi ti rekel DECENTRALIZACIJA?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

aaa1 je izjavil:

Sploh pa jih za njihovo crappy storitev moram še plačati in ker do sedaj nisem imel alternative, sem bil prisiljen koristiti, kar je na voljo. Ko pa lahko enkrat z klikom v kratkem času premakneš 1c, 1000€ al pa 10M€ in ni nobenih komplikacij niti ti noben ne more teh sredstev vzet, ni več poti nazaj.
a premik kripta pa je zastonj? ali samo ne veš točno kolikšna je tarifa...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

-valvoline- je izjavil:

Za 90% cene bitcoina je zasluzen tetherprinter, preostalih 10% pa one man washtrade prevare. To je ta opevana kriptopiramida. Koko fajn je imet taskarno za fake usd, lahko pocnes karkol dokler te ne dobijo.

ajde, verjetno ne 90% če ga je 2,5G$, ampak vsaj kakšna 1/3 s tem zneskom, če gre verjeti JPMorgan: ''If JPM is right, the implications are staggering: contrary to expectations that bitcoin's market cap is a rough reflection of its inflows, JPM's calculations reveal that a mere $6 billion in net inflows since 2009 has resulted in a market cap of $330 billion''
https://www.zerohedge.com/news/2017-12-...
če se sesuje tetherprinter bo prava jedrska zima. namreč po mojem so veliki igralci že pobrali večino realno vloženih $$ od ovac in hodlerjev...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

aaa1 ::

gruntfürmich je izjavil:

aaa1 je izjavil:

Sem se pa preden sem začel vsaj 2 leti izobraževal.
svaka čast. znaš na pamet vsako vrstico bitcoin kode?

aaa1 je izjavil:

Če tega ne razumeš in ne veš kako denar pride v obtok, si preberi, ko sem sam začel to raziskovat sem bil kar malo šokiran. V Jugoslavij je pa denar centralna banka printala in je prišel v obtok z javno porabo, tako da je bila vsaj ena korist od njega. Trenutno pa se vse staka v roke 1%. Samo poglejte kazalnike neenakosti kako so šli po krizi v ekstreme.
avvv. samo še jugoslovansko pravljico o uspehu povleči v to zgodbo pa bo mera polna!

in praviš da se sedaj printa dnar samo za 1% prebivalstva? za koliko %% prebivalstva pa se rudari VEČINA bitcoinov in hodla? 0,00000001% ?? in temu bi ti rekel DECENTRALIZACIJA?


Ha ha, omejenost ne pozna meja. Zakaj bi poznal vsako vrstico bitcoin kode? Saj ne mislim programirati BTC core klijentov, sem pa razmišljal da bi se solidity naučil.
Ha ha ha, samo svojo abotnost in nepoznavanje področja izkazuješ! Trenutni sistem vodi v prezadolženost in inflacijo. Dokler pa ne začnete argumetnov vračati, ste pa samo užaljeni mulci, brez razumevanja teme. Jaz sem izkazal poznavanje problematike (can do much more, če boste dali kakšen argument), vi pa samo zelo čustveno "odgovarjate" oziroma bolje rečeno poskušate provocirati, ampak brez argumentov in kar je še huje brez poznavanja teme.

gruntfürmich je izjavil:

aaa1 je izjavil:

Sploh pa jih za njihovo crappy storitev moram še plačati in ker do sedaj nisem imel alternative, sem bil prisiljen koristiti, kar je na voljo. Ko pa lahko enkrat z klikom v kratkem času premakneš 1c, 1000€ al pa 10M€ in ni nobenih komplikacij niti ti noben ne more teh sredstev vzet, ni več poti nazaj.
a premik kripta pa je zastonj? ali samo ne veš točno kolikšna je tarifa...?


Premik fiata če izvzamemo gotovino tudi ni nikoli zastojn! Še več, "obdavčijo" te za hranjenje denarja na banki, kar pa pomeni da so realne obrestne mere na depozit v bistvu že negativne. Ampak you wouldn't know anything about that would you? Ko ti vsak mesec računajo 2€ za "vodenje računa" pa pol za vsako položnico te tudi ociganijo, to ti ni sporno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aaa1 ()

gruntfürmich ::

aaa1 je izjavil:

Jaz sem izkazal poznavanje problematike...
niti najmanj. kar si izkazal je veliko preveč verovanja, kot že marsikdo v tej temi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

aaa1 ::

gruntfürmich je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Za 90% cene bitcoina je zasluzen tetherprinter, preostalih 10% pa one man washtrade prevare. To je ta opevana kriptopiramida. Koko fajn je imet taskarno za fake usd, lahko pocnes karkol dokler te ne dobijo.

ajde, verjetno ne 90% če ga je 2,5G$, ampak vsaj kakšna 1/3 s tem zneskom, če gre verjeti JPMorgan: ''If JPM is right, the implications are staggering: contrary to expectations that bitcoin's market cap is a rough reflection of its inflows, JPM's calculations reveal that a mere $6 billion in net inflows since 2009 has resulted in a market cap of $330 billion''
https://www.zerohedge.com/news/2017-12-...
če se sesuje tetherprinter bo prava jedrska zima. namreč po mojem so veliki igralci že pobrali večino realno vloženih $$ od ovac in hodlerjev...

:D :D JP morgan ima kredibilnost crknjene krave, kaj je pa JPMorgan govoril pred letom 2008?
Glej sej te noben ne sili karkoli vlagati, pusti da se odgovorne racionalne odrasle osebe odločijo po svoje. Mislim da glede na napisano, da sem neprimerno bolj izobražen o tematiki, ker ponavljaš ene in iste debunked mantre, ki nimajo veze z realnostjo. Trenutni sistem pa opevaš in nevem še kaj, kot da nebi poznal pomanjkljivosti oziroma bi jih namerno ignoriral. Težko je debatirati, če sogovornik noče argumentirati oziroma ni sposoben.

gruntfürmich ::

aaa1 je izjavil:

Še več, "obdavčijo" te za hranjenje denarja na banki, kar pa pomeni da so realne obrestne mere na depozit v bistvu že negativne. Ampak you wouldn't know anything about that would you? Ko ti vsak mesec računajo 2EUR za "vodenje računa" pa pol za vsako položnico te tudi ociganijo, to ti ni sporno?
tudi za ohranjanje kripto omrežja se potrebuje tako internet kot elektrika za vse serverje. to ni zastonj. pa še za rudarje da potjujejo transakcije. zelo drago zaenkrat.
povej koliko te je tečaj bitcoina 'obdavčil' za hranjenje v zadnjih 8 mesecih!

aaa1 je izjavil:

Mislim da glede na napisano, da sem neprimerno bolj izobražen o tematiki, ker ponavljaš ene in iste debunked mantre, ki nimajo veze z realnostjo. Trenutni sistem pa opevaš in nevem še kaj, kot da nebi poznal pomanjkljivosti oziroma bi jih namerno ignoriral. Težko je debatirati, če sogovornik noče argumentirati oziroma ni sposoben.
kot prvo mislim da si zelo slabo izobražen o vsej tej tematiki. kot drugo ne opevam trenutnega sistema ker vem da je katastrofa od sistema, niti si ne domišljam da ga poznam po parih ogledanih jutube filmčkih, tako kot ti. kot tretjo ne ponavljam stvari ampak samo pravim kako stojijo trenutno in danes; za razliko od vas vernikov.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

aaa1 ::

gruntfürmich je izjavil:

aaa1 je izjavil:

Jaz sem izkazal poznavanje problematike...
niti najmanj. kar si izkazal je veliko preveč verovanja, kot že marsikdo v tej temi...

Ja sem ideloško usmerjen priznam, ampak sem tudi priznal, da je med cryptotom veliko scama, kar nakazuje da ne podpiram kar vsega povprek. Ampak ne boš našel protiargumenta na open source, decentrelizirane blockchaine, ki so presegli določen treshold, da jih ni več praktično napadat z 51% napadi. Enostavno so to servisi, ki bodo v prihodnosti ko bo tehnologija dovolj zrela zelo veliko prinesli človeštvu! Porazdeljeno zaupanje prihaja in bo spremenilo marsikaj! Ti pa pojdi na svoj kavč, odpri si pivo in se zavij v deko ter lajaj v steno, kako je vse scam in kako bo vse jutri vredno 0€. Nihče vas v nič ne sili, odrasle odgovorne osebe lahko pa počnemo/jo kar želijo, če hočejo 100€ na vrtu kuriti naj jih. Ne ti ne miljon nekih neinformiranih hejterjev ne boste ustavili tehnologije.

smrko ::

Perci, daj zakleni še tole pa bo mir, zdaj so še iz te teme naredili greznico

-valvoline- ::

Kriptopiramide so ze v sami osnovi scam in tezka prevara, saj se povecuje tezavnost rudarjenja.

aaa1 ::

gruntfürmich je izjavil:

aaa1 je izjavil:

Še več, "obdavčijo" te za hranjenje denarja na banki, kar pa pomeni da so realne obrestne mere na depozit v bistvu že negativne. Ampak you wouldn't know anything about that would you? Ko ti vsak mesec računajo 2EUR za "vodenje računa" pa pol za vsako položnico te tudi ociganijo, to ti ni sporno?
tudi za ohranjanje kripto omrežja se potrebuje tako internet kot elektrika za vse serverje. to ni zastonj. pa še za rudarje da potjujejo transakcije. zelo drago zaenkrat.
povej koliko te je tečaj bitcoina 'obdavčil' za hranjenje v zadnjih 8 mesecih!

aaa1 je izjavil:

Mislim da glede na napisano, da sem neprimerno bolj izobražen o tematiki, ker ponavljaš ene in iste debunked mantre, ki nimajo veze z realnostjo. Trenutni sistem pa opevaš in nevem še kaj, kot da nebi poznal pomanjkljivosti oziroma bi jih namerno ignoriral. Težko je debatirati, če sogovornik noče argumentirati oziroma ni sposoben.
kot prvo mislim da si zelo slabo izobražen o vsej tej tematiki. kot drugo ne opevam trenutnega sistema ker vem da je katastrofa od sistema, niti si ne domišljam da ga poznam po parih ogledanih jutube filmčkih, tako kot ti. kot tretjo ne ponavljam stvari ampak samo pravim kako stojijo trenutno in danes; za razliko od vas vernikov.


Ja ni zastonj, zato pa je potrebna ekonomska nagrada za tiste ki vzdržujejo omrežje aka mining reward. ampak za premik parih miljonov naprimer: https://bitcoinfees.info/ za tl;dr cena btc transakcije je trenutno 0.18$ fuuuuuuuuuul drago!!! Še elektronska položnica na Delavski hranilnici je dražja! Koliko me je obavčil? V zadnjem letu nekje cca +1000% .... To je samo na BTC-ju....

No daj prosim povej mi kje je moje znanje pomanjklivo, prosim te se bom izobrazil! In moje znanje ni prišlo samo z jutuba, sem argumente marsikaterega hejterja preverjal in nikjer nisem našel argumenta ki bi držal vodo! Nisem vernik, ob kompetentnemu sogovorniku, sem pripravljen sprejeti, poslušati in preveriti vse argumente, ki so mi podani. V primeru da vidim da se motim, sem tudi pripravljen spremeniti svoje mnenje in jutri prodati ves portfoli. Ampak v zadnjih 5 letih od kar sledim temu področju so se vsi argumenti proti izkazali kot neutemeljeni!

gruntfürmich ::

aaa1 je izjavil:

Ti pa pojdi na svoj kavč, odpri si pivo in se zavij v deko ter lajaj v steno, kako je vse scam in kako bo vse jutri vredno 0€. Nihče vas v nič ne sili, odrasle odgovorne osebe lahko pa počnemo/jo kar želijo, če hočejo 100€ na vrtu kuriti naj jih.
ležim že na kripto kavču dobrih 7 let, in raje kot opevam kriptosceno v teh časih talam brezplačne nasvete folku kdaj pobrati šila in kopita iz propadajočega balona, za razliko od vas vernikov ki še vedno sanjate o svetovni prevladi in folku dajete lažno upanje ker ste premalo inteligentni da bi videli jasno sliko. jst sem talal nasvete o nakupu in promoviral kripto kakšnega 2011, 2013, pa 2015, 2016, ne pa v 2018...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

aaa1 ::

-valvoline- je izjavil:

Kriptopiramide so ze v sami osnovi scam in tezka prevara, saj se povecuje tezavnost rudarjenja.


Če bi karkoli prebral, bi poznal odgovor na to. Pa neomejeno printanje denarja je šik samo zadnjih 50 let, prej se je temu reklo inflacija. Če slediš stvarem veš kaj se je leta 1972 zgodilo.

https://bitcoin.stackexchange.com/quest...

gruntfürmich je izjavil:

aaa1 je izjavil:

Ti pa pojdi na svoj kavč, odpri si pivo in se zavij v deko ter lajaj v steno, kako je vse scam in kako bo vse jutri vredno 0€. Nihče vas v nič ne sili, odrasle odgovorne osebe lahko pa počnemo/jo kar želijo, če hočejo 100€ na vrtu kuriti naj jih.
ležim že na kripto kavču dobrih 7 let, in raje kot opevam kriptosceno v teh časih talam brezplačne nasvete folku kdaj pobrati šila in kopita iz propadajočega balona, za razliko od vas vernikov ki še vedno sanjate o svetovni prevladi in folku dajete lažno upanje ker ste premalo inteligentni da bi videli jasno sliko. jst sem talal nasvete o nakupu in promoviral kripto kakšnega 2011, 2013, pa 2015, 2016, ne pa v 2018...


:D no pol pa srečno v življenju. Nič ne sanjari o svetovni dominaciji, ampak crypto sedaj je kot email leta 1983, okoren in samo geeki razumemo zakaj se gre. Tehnologija bo zrela ko bo lahko babica z swajpom na svoji tablici poslala žepnino vnuku na drug konec sveta. Meni je vseeno za fiat ceno in bom kupoval magari do 0, ker je ta sistem enostavno boljši in neprimerno bolj zaupam matematiki kot pokvarjenim ljudem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aaa1 ()

-valvoline- ::

edina uporabnost kripta je zgolj hiter in pocen transfer sredstev na daljavo. Za povprecnega zemljana tj 99.99% populacije nepotrebn feature. In za to rabimo 5000+ lopovcoinov ter 15000 kriptostavnic. klap klap.

Zgodovina sprememb…

aaa1 ::

-valvoline- je izjavil:

edina uporabnost kripta je zgolj hiter in pocen transfer sredstev na daljavo. Za povprecnega zemljana tj 99.99% populacije nepotrebn feature. In za to rabimo 5000+ lopovcoinov ter 15000 kriptostavic. klap klap.


Za milijarde ljudi po svetu, ki so odrezani od bančnega sistema, pa še nisi slišal. Pa kako se na Kitajskem z ETH omtežjem borijo proti cenzuri tudi ne. Če vi nimate uporabne vrednosti za internetz money, to ne pomeni da je tudi ostali nimamo!

janig ::

smrko je izjavil:

Perci, daj zakleni še tole pa bo mir, zdaj so še iz te teme naredili greznico

A ni kul? Zdaj imas priloznost, da se kaj naucis od cloveka, ki ve bolje od vecine ekonomistov, ki pravijo, da inflacija je (v vecini primerov) dobra. Zakaj on to ve bolje kot vecina ekonomistov? Ker sploh ne ve, kako zelo malo ve. Simpl.

aaa1 ::

"Dobra inflacija" bi bila, če bi tudi plače sledili le-tej. Tako da je kot končni uporabnik nebi občutil, pa temu ni tako. Ker drugače se ti je v zadnjih 9 letih od začetka krize plača dvignila za vsaj 20%. Good for you. ampak ja takih stvari nočejo razumeti predvsem tisti ki so rojeni z srebrno žlico v ustih.

-valvoline- ::

Sej bomo tudi mi uporabljal kripto, stablecoinse namrec. Ne pa namisljenih zimbabwe style garaznih lopovcoinov namenjenih izkljucno iznajdljivemu ropanju ovck z mozganckom na nivoju enocelicnih ameb.

aaa1 ::

Za stable coinse rabiš centralno entiteto, ki uravnava ceno, kar pa ni crypto in potem pristaneš na trenutnem sistemu. Ko bo naslednja gospodarska kriza, boste dojeli. Ne bom se več kregal z neznanci preko interneta, katerih edini cilj je provokacija, zaradi nevoščljivosti in občutka superiornosti. Vaše obnašanje in mišljenje ni prav nič drugačno od naprimer homofobov. Vi prav tako udrihate čez stvari ki jih ne razumete, pa se vas očitno ne tičejo (če ne vlagate).

perci ::

Kr ostani viktor, ne sekiraj se. prosim, ce vzpostavimo nek nivo komuniciranje. valvoline, prosim da prenehas s komentarji o enocelicnih amebah. ne mislim te vec opozarjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

profdoktor ::

-valvoline- je izjavil:

Sej bomo tudi mi uporabljal kripto, stablecoinse namrec. Ne pa namisljenih zimbabwe style garaznih lopovcoinov namenjenih izkljucno iznajdljivemu ropanju ovck z mozganckom na nivoju enocelicnih ameb.

Ta je pa dobra. :))

Vazelin ::

Zaenkrat še nad gladino 6k. Btc se bori kot najboljši boksar.:)

MrStein ::

"Franjo Štiblar: Kriptovalute bi morali odpraviti"

:)

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borzn...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
253 / 270
»»