» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
165 / 270
»»

Samuel ::

kingsix je izjavil:

Samuel je izjavil:


Bitcoin se primerja z zlatom že od pamtiveka. In to primerjavo so naredili ljudje, ki vedo precej več kot ti in jaz. Ne vem kaj recimo tebi ni jasno pri tem. Če ti ni kaj jasno, potem pač nečesa ne veš. Jaz tudi ne vem vsega o kvantni fiziki, pa čist verjamem ljudem, ki imajo več pojma o tem. Glede Kitajske... Kitajska ima trenutno cca 1800 ton zlato, ZDA pa okoli 8100 ton. Daleč so še.


To preprosto ni res. Z zlatom oz kot ohranjevalec vrednosti se je začel omenjat, ko so skapirali, da bo failal kot valuta oz neko splošno plačilno sredstvo.


To, kar si napisal, je popolna neumnost. Zlato/Bitcoin se omenja vsaj od leta 2012/13, ko o failanju bitcoina glede plačilnega sredstva ni bilo ne duha ne sluha.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

jype ::

nurmaln je izjavil:

Lej glede na to da jih imaš baje veliko ti iskreno želim da bodo vsaj ohranili trenutno vrednost, ampak delati oceno da je nekaj uporabno kot shramba vrednosti na podlagi njegove zgodovine... ne vem no, par let je malo premalo za take trditve
To drži. Moja trditev temelji na mnogih predpostavkah, za katere v resnici ne vemo, če so resnične.

kingsix je izjavil:

To preprosto ni res. Z zlatom oz kot ohranjevalec vrednosti se je začel omenjat, ko so skapirali, da bo failal kot valuta oz neko splošno plačilno sredstvo.
Ne.

Samuel ::

nurmaln je izjavil:

Samuel je izjavil:

Kitajska ima trenutno cca 1800 ton zlato, ZDA pa okoli 8100 ton. Daleč so še.

Yp, še kar daleč, obstajajo pa indici da kitajska skriva prave številke in ima v resnici več kot so pripravljeni povedat. Vprašanje je pa predvsem ali dejansko razmišljajo o kakšni gold-backed valuti, ali se jim samo ne sanja več kako naj se znebijo viška dolarjev.


Kaj pa če imajo zlata v resnici manj? Trenutno je Kitajska v čudnem položaju. Če valuto devalvirajo, pospešijo gospodarsko rast, a ob tem prestašijo investorje oz. Yuan holderje. Zaradi tega Kitajska v nobenem primeru ne more bit brez dolarjev, saj jih mora dumpat, če hoče ojačat svojo valuto.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

kingsix ::

delete

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

jype ::

To ni "univerzalno uporabna kot plačilno sredstvo", kar si ti trdil.

kingsix ::

Poglej nazaj po temi...prva omemba:

Karaya 52 je izjavil:

Demurrage forces freicoins to circulate at deliberately high rates.


To je imo zgreseno. Ce lahko kaj na dolgi rok resi virtualne valute je to ohranjanje vrednosti, da postane digitalno zlato. Potrebna je neka stopnja likvidnosti ampak to imo ni tako velik problem.


Torej kto sem reko...dobra 4 leta po izidu...sicer sem enako našel preko googla... en dan pred to objavo je bil nekje članek kako BTC lahko pivta namembnost in postane ala zlato. Verjetno je to Karaya 52 tudi bral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Samuel ::

lol .. freicoin ali FRC sem trgoval na Cryptsiju glih leta 2013 ... piši raje o stvareh, ki jih poznaš, pubec
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

kingsix ::

Prosim nauči se brat.. vpičiš se v tem kontekstu nerelevanten podatek da preusmeriš pozornost od relevantnega. Zanimivo.

Citiral sem Karaya 52.. kar si ti citiral je njegov citat, ki je kot sem omenil irelevanten. Pomembno je kar je on rekel:

To je imo zgreseno. Ce lahko kaj na dolgi rok resi virtualne valute je to ohranjanje vrednosti, da postane digitalno zlato. Potrebna je neka stopnja likvidnosti ampak to imo ni tako velik problem.


Pubec.

Pa še kot zanimivost:

jype je izjavil:

Mipe> Itak ta dediščina ne bo vredna piškavega groša. Vezana je namreč na virtualno valuto, ki nima neke trdne, oprijemljive osnove kot npr. zlato.

Kakšen absurden koncept. Da je zlato stabilno, čeprav ga lahko z malo fizikalnega znanja vsak ruski mafijaš lahko poljubno ustvarja z navadnim pospeševalnikom ali jedrskim reaktorjem, bitcoin pa ni, čeprav ga nobem mafijaš ne more ustvarjat iz nič drugače kot da opravlja družbeno koristno delo kriptografskega podpisovanja transakcij v omrežju? Fat chance.


Ja.. ruska mafija ustvarja zlato... Pa chemtraile tudi spuščajo okrog a?
..No ja..mamo pa že cel kup BTC forkov...pa še nov pride...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Samuel ::

NE, ti se nauči brat. Karaya52 je zame nobody. Who the f. is he??

Napisal sem ti gor naslednje:
"In to primerjavo so naredili ljudje, ki vedo precej več kot ti in jaz."
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

nurmaln ::

Samuel je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Samuel je izjavil:

Kitajska ima trenutno cca 1800 ton zlato, ZDA pa okoli 8100 ton. Daleč so še.

Yp, še kar daleč, obstajajo pa indici da kitajska skriva prave številke in ima v resnici več kot so pripravljeni povedat. Vprašanje je pa predvsem ali dejansko razmišljajo o kakšni gold-backed valuti, ali se jim samo ne sanja več kako naj se znebijo viška dolarjev.


Kaj pa če imajo zlata v resnici manj? Trenutno je Kitajska v čudnem položaju. Če valuto devalvirajo, pospešijo gospodarsko rast, a ob tem prestašijo investorje oz. Yuan holderje. Zaradi tega Kitajska v nobenem primeru ne more bit brez dolarjev, saj jih mora dumpat, če hoče ojačat svojo valuto.

Težka bo, je povsem jasno da so neto kupec zlata zadnja leta, poleg tega imajo veliko lastno pridelavo.
Za jačanje lastne valute je čisto vseeno ali prodajajo dolarje ali zlato. Pravzaprav bi skoraj upal trditi, da v SHTF situaciji zlato za take stvari bolj prav pride.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Samuel ::

Težka bo, je povsem jasno da so neto kupec zlata zadnja leta, poleg tega imajo veliko lastno pridelavo. Za jačanje lastne valute je čisto vseeno ali prodajajo dolarje ali zlato. Pravzaprav bi skoraj upal trditi, da v SHTF situaciji zlato za take stvari bolj prav pride.


Zakaj bi tajili tak podatek? Samo dela konfuzijo in diskreditira samo Kitajsko. Ne verjamem.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

kingsix ::

Samuel je izjavil:

NE, ti se nauči brat. Karaya52 je zame nobody. Who the f. is he??

Napisal sem ti gor naslednje:
"In to primerjavo so naredili ljudje, ki vedo precej več kot ti in jaz."


Ja..verjetno Satoshi Nakamoto res zna več od naju.. pa poglejmo white paper..


Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System

A purely peer-to-peer version of electronic cash would allow online
payments to be sent directly from one party to another without going through a
financial institution.


Electronic cash....online payments.... hmmm

Samuel ::

In? Z ETH-tardom se o tem ne mislim pričkat, še stotič. Tehnologije morajo dozoreti in se razviti, da bo zadeva primerna za plačevanje. Trenutno opravlja funkcijo ohrajevalnika vrednosti ala digitalnega zlata.

Tudi sam ETH je še daleč od tega, da bo lahko suportiral vse te ICO-te, ki temeljijo na njemu. Po tvoji logiki, je potem tudi ETH popolni fail.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

nurmaln ::

Samuel je izjavil:

Težka bo, je povsem jasno da so neto kupec zlata zadnja leta, poleg tega imajo veliko lastno pridelavo. Za jačanje lastne valute je čisto vseeno ali prodajajo dolarje ali zlato. Pravzaprav bi skoraj upal trditi, da v SHTF situaciji zlato za take stvari bolj prav pride.


Zakaj bi tajili tak podatek? Samo dela konfuzijo in diskreditira samo Kitajsko. Ne verjamem.


Seriously? Kaj bi se zgodilo s ceno zlata (ali nafte ali hrčkov) če bi kitajska nakazala, da želi pokupiti celoletno svetovno proizvodnjo?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Samuel ::

nurmaln je izjavil:

Seriously? Kaj bi se zgodilo s ceno zlata (ali nafte ali hrčkov) če bi kitajska nakazala, da želi pokupiti celoletno svetovno proizvodnjo?


Kaj ima to veze s tajenjem prave informacije o zalogah zlata?
Zgodilo bi se čisto isto, kot če bi se Švica odločila kupiti vso svetovno proizvodnjo.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

kingsix ::

Samuel je izjavil:

In? Z ETH-tardom se o tem ne mislim pričkat, še stotič. Tehnologije morajo dozoreti in se razviti, da bo zadeva primerna za plačevanje. Trenutno opravlja funkcijo ohrajevalnika vrednosti ala digitalnega zlata.

Tudi sam ETH je še daleč od tega, da bo lahko suportiral vse te ICO-te, ki temeljijo na njemu. Po tvoji logiki, je potem tudi ETH popolni fail.


Ja sedaj pa se ne boš prićkal =).
Si kje videl da sem v podporo ICO'tom? Na temo ICO le trollam glede kako so vredni 500 mil etc, saj imajo celo spodobno spletno stran etc. ICO'ti oz. vrednosti katere le-ti dosegajo so absolutno smešne..popoln nesmisel.


Glede zlata pa ja... Kitajska vztrajno večja svoje zlate rezerve... Rusija prav tako - v zadnjih letih so dodali 1250 ton. Seveda to ni veliko proti ameriškim holdingom, ampak le ti so konstantni in ne rastejo.
Se pa glede USA govori, da imajo pravzaprav manj zlatih rezerv ampak to so bolj teorije zarote, ki so po mojem bv.

Samuel ::

Brez ICO-tov bi bil ETH zdele tam okol 50$, če sploh. Ne moreš resno govorit o ETHju, če ne omenjaš ICOte.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

nurmaln ::

Samuel je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Seriously? Kaj bi se zgodilo s ceno zlata (ali nafte ali hrčkov) če bi kitajska nakazala, da želi pokupiti celoletno svetovno proizvodnjo?


Kaj ima to veze s tajenjem prave informacije o zalogah zlata?
Zgodilo bi se čisto isto, kot če bi se Švica odločila kupiti vso svetovno proizvodnjo.

Če imajo recimo 50% večje zaloge kot jih priznajo, bi to pomenilo da zadnja leta intenzivno kupujejo. Takšna informacija bi povzročila dvig cene, kar pa ni v interesu tistega ki kupuje. Zato je bolje da kupuje "na skrivaj" (preko proxyjev na primer) in ne pove javno koliko dejansko povečujejo zaloge.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

kingsix ::

Samuel je izjavil:

Brez ICO-tov bi bil ETH zdele tam okol 50$, če sploh. Ne moreš resno govorit o ETHju, če ne omenjaš ICOte.


A BTC pa bi bil na 4200 brez altov?

lambda ::

kingsix > A BTC pa bi bil na 4200 brez altov?

Najbrž bil višje, ker ne bi šlo ven kup denarja za lambote.

kingsix ::

ja...ETH vrednost brez ICO'tov je po slo-tech logiki 70% nižja, BTC pa brez Altov višja.

Pa z malo fizikalnega znanja kar ustvarjamo zlato..

Cool story.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Samuel ::

kingsix je izjavil:

Samuel je izjavil:

Brez ICO-tov bi bil ETH zdele tam okol 50$, če sploh. Ne moreš resno govorit o ETHju, če ne omenjaš ICOte.


A BTC pa bi bil na 4200 brez altov?


Itak, da bi bil višje, tako se je pa veliko denarja razporedilo v alte, namesto da bi ostal v BTCju. Čudn, da ne štekaš. Saj ni težko.

kingsix je izjavil:

ja...ETH vrednost brez ICO'tov je po slo-tech logiki 70% nižja, BTC pa brez Altov višja.

Pa z malo fizikalnega znanja kar ustvarjamo zlato..

Cool story.


Kokr ti paše. Bo treba glavo ven pomolit iz peska

nurmaln je izjavil:

Če imajo recimo 50% večje zaloge kot jih priznajo, bi to pomenilo da zadnja leta intenzivno kupujejo. Takšna informacija bi povzročila dvig cene, kar pa ni v interesu tistega ki kupuje. Zato je bolje da kupuje "na skrivaj" (preko proxyjev na primer) in ne pove javno koliko dejansko povečujejo zaloge.


In kako bi dokazali, da imajo toliko zlata? Totalno bi se diskreditirali s tem. Nihče jim ne bi verjel ničesar. Bulšit.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

MrStein ::

kingsix je izjavil:

delete

Naj nekdo linka navodila za brisanje sporočila...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kingsix ::

Samuel je izjavil:

kingsix je izjavil:

Samuel je izjavil:

Brez ICO-tov bi bil ETH zdele tam okol 50$, če sploh. Ne moreš resno govorit o ETHju, če ne omenjaš ICOte.


A BTC pa bi bil na 4200 brez altov?


Itak, da bi bil višje, tako se je pa veliko denarja razporedilo v alte, namesto da bi ostal v BTCju. Čudn, da ne štekaš. Saj ni težko.

kingsix je izjavil:

ja...ETH vrednost brez ICO'tov je po slo-tech logiki 70% nižja, BTC pa brez Altov višja.

Pa z malo fizikalnega znanja kar ustvarjamo zlato..

Cool story.


Kokr ti paše. Bo treba glavo ven pomolit iz peska

nurmaln je izjavil:

Če imajo recimo 50% večje zaloge kot jih priznajo, bi to pomenilo da zadnja leta intenzivno kupujejo. Takšna informacija bi povzročila dvig cene, kar pa ni v interesu tistega ki kupuje. Zato je bolje da kupuje "na skrivaj" (preko proxyjev na primer) in ne pove javno koliko dejansko povečujejo zaloge.


In kako bi dokazali, da imajo toliko zlata? Totalno bi se diskreditirali s tem. Nihče jim ne bi verjel ničesar. Bulšit.


A kaj EUREUR, ki gre v ICO pa kar predpostavljamo, da nebi šel v ETH?
Polek tega pa veliko ICO vzamejo tudi BTC. Pa tudi, če je v ETH..večino kar poznam prvo kupijo BTC z EUREUR, nato pa ETH. Sedaj se je to malce spremenilo, ko še ima bitstamp ETH, ampak cena eth je od takrat tam-tam.
Ljudje pa z razlogom vlagajo v Alte... ker jim je tech ljubši kot BTC in tako tudi ne moreš rečt, da bi vse kar gre sedaj v Alte šlo v BTC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Samuel ::

kingsix je izjavil:


A kaj €€, ki gre v ICO pa kar predpostavljamo, da nebi šel v ETH?
Polek tega pa veliko ICO vzamejo tudi BTC. Pa tudi, če je v ETH..večino kar poznam prvo kupijo BTC z €€, nato pa ETH. Sedaj se je to malce spremenilo, ko še ima bitstamp ETH, ampak cena eth je od takrat tam-tam.


ETH je predvsem platforma za druge coine. Zakaj misliš, da bi šel denar v ETH, če ne bi bilo teh drugih coinov??? Brez teh ICOtov je ETH mrtva platforma.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

kingsix ::

Zakaj pa ti misliš da bi šlo vse v BTC, če nebi bilo drugih?
Na ETH se vsaj gradijo Dappi in imamo že delujoče platforme.. zdaj sem bil že nekajkrat zraven, ko se je napolnila Tesla in plačalo z pomočjo ethereum smart contracta.
kaj pa BTC..kaj se gradi? Kdo dela na platformah ki bazirajo na BTC?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Samuel ::

kingsix je izjavil:

Zakaj pa ti misliš da bi šlo vse v BTC, če nebi bilo drugih?


Zato, ker bi bil edini.

kingsix je izjavil:

Na ETH se vsaj gradijo Dappi in imamo že delujoče platforme.. zdaj sem bil že nekajkrat zraven, ko se je napolnila Tesla in plačalo z ETH (v nemčiji).kaj pa BTC..kaj se gradi? Kdo dela na platformah ki bazirajo na BTC?


Dela se predvsem na tehnološki nadgradnji za to, da bo zadeva dovolj hitra za opravljanje plačevanja. Gre pa počasi, ker večji akterji vlečejo vsak zase (hardforki).
https://medium.com/bitpay-on-bitcoin/bi...
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

kingsix ::

Zato ker bi bil edini? wow kakšna logika... TO lahko tudi jaz apliciram na mojo trditev. ergo: Če bi bil ETH edini bi bila cena višja ! ..ampak ja ne misliš, da če bi bil edini da to kaže da z techom nekaj ni ok, da nihče drug ne poskuša tega vzet in izboljšat etc?
Pravzaprav vse kar vidiš, če je nekaj v določenem časovnem razponu še vedno "edino", potem nekaj ni ok.

1 miljarda letno je drobiž. Res velik velik drobiž. Sem implementiral BTC transakcije za določene nemške in turške stavnice in ja..prometa v BTC je res bore malo. Pravzaprav neznatno.

Dajmo končat z tem, smo že zašli z prvotne debate. Vse kar sem pred nekaj posti trdil je, da je primerjanje BTC z zlatom za lase privlečeno in to je to. Argument je bil, da cena zlata ni le posledica špekuliranja/vlaganja ampak je v večji meri to potreba industrije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Samuel ::

kingsix je izjavil:

Zato ker bi bil edini? wow kakšna logika...
1 miljarda letno je drobiž. Res velik velik drobiž. Sem implementiral BTC transakcije za določene nemške in turške stavnice in ja..prometa v BTC je res bore malo. Pravzaprav neznatno. Dajmo končat z tem, smo že zašli z prvotne debate. Vse kar sem pred nekaj posti trdil je, da je primerjanje BTC z zlatom za lase privlečeno in to je to. Argument je bil, da cena zlata ni le posledica špekuliranja/vlaganja ampak je v večji meri to potreba industrije.


Če ti že najbolj enostavna logika ne gre v glavo, kaj šele vse ostalo. Tebi osebno se lahko zdi, da je lahko za lase privlečeno, ampak tako pač je.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

lambda ::

kingsix je izjavil:

Dajmo končat z tem, smo že zašli z prvotne debate. Vse kar sem pred nekaj posti trdil je, da je primerjanje BTC z zlatom za lase privlečeno in to je to. Argument je bil, da cena zlata ni le posledica špekuliranja/vlaganja ampak je v večji meri to potreba industrije.

Zlato nima take intrizične vrednosti, kot se ga ceni na trgu. Z BTC je isto, zato to primerjanje z zlatom ni nič za lase privlečeno.

kingsix ::

Kaj pa je intrinzična vrednost BTC? Do tell.

lambda ::

kingsix je izjavil:

Kaj pa je intrinzična vrednost BTC? Do tell.

Je najbolj razširjena (v smislu industrijske podpore) javno dostopna distribuirana decentralizirana/immutable baza na svetu. Vzpostavitev, konsenzualno sprejetje take baze kot legitimne (glede distribuiranosti in immutabilnosti) in zaupanje vanjo ne gre iz danes na jutri. In to je tisto, kar bi rekel, da je intrizična vrednost BTC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

kingsix ::

konsenzualno sprejetje - torej verovanje/prepričanje/zaupanje ljudi. To ni ravno intrinzična vrednost.
Polek tega pa so zunaj boljše "distribuirane decentralizirane/immutable baze", torej ni niti tech tisti, ki drži BTC v ospredju.
Potem je to tudi lahko intrinzična vrednost valut kot so USD etc. ampak ni. Pri npr USD bi vsaj lahko rekli, da ima intrinzično vrednost, ker z njim morajo ljudje plačevat davke.
BTC kot tak je trenutno pravzaprav nepotreben, če se vse skupaj ugasne, bo v tam 2-3 tednih vse po starem.. tisti, ki so ga uproabljali bodo potem pač presedlali npr na LTC etc. Tako kot folk, ki mina...ko nekaj več ni profitabilno preklopijo v nekaj minutah na drug coin.

Morda imaš 100% prav, morda pa 100% narobe.. 100% pa noben od naju nima prav =)

lambda ::

Razsvetli nas - katera je boljsa? In utemelji zakaj.

kingsix ::

Morda LTC...

lambda ::

Ker?

slotechar ::

Litecoin je trenutno overbought. Tako kazejo grafi. Pricakujejo padec ce se seveda kaj drasticnega ne spremeni in cena prebije vn iz trenda.

Zgodovina sprememb…

kakob ::

slotechar je izjavil:

Litecoun je trenutno overbought. Tako kazejo grafi. Pricakujejo padec ce se seveda kaj drasticnega ne spremeni in cena prebije vn iz trenda.


Ni Litecoun ampak Litecon.

Tega blockchaina noben ne uporablja v resnici. Blocki so prazni, nobody cares. Cena je v celoti odraža špekulacijo o uporabi v prihodnosti, ki je ne bo. Le zakaj bi bila?!

Jaz sem lep in bogat, imam 100% vedno vse prav, tako da mi lahko vrjamete vse kar rečem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

kingsix ::

Boli mene za ceno...
LTC: Ker so se zaenkrat veliko hitreje odzivali na potrebe trga. Segwit aktivacija etc. BTC community pa je popolonma razdvojen/raztrojen/razčetverjen. Vsi pravijo, da tech mora dozoret - BTC community tega ne dopušča.

slotechar ::

Ja sm ze popravu. Pac sm na telefonu in se hitr zatipkas. Litecoin. Ltc! Drgac bo btc meu nov hardfork.

Zgodovina sprememb…

lambda ::

Kingsix > LTC: Ker so se zaenkrat veliko hitreje odzivali na potrebe trga. Segwit aktivacija etc. BTC community pa je popolonma razdvojen/raztrojen/razčetverjen. Vsi pravijo, da tech mora dozoret - BTC community tega ne dopušča.

LTC s 16MB bloki in krajsim block timeom ne gre v smer decentralizacije. BTC na drugi strani zasleduje ravno ta cilj ...

kakob ::

lambda je izjavil:

krajsim block timeom


To je full bullshit. Ce mas 10x krajši block time, pomeni da je za block 10x manj dela opravljenega pri istem difficulty-u, kar pomeni da je tak block 10x manj secure aka prepis je 10x lažji.

Idioti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

marS ::

...no more heroes...
https://ilbis.com/

slotechar ::

Ne mores primerjat litecoin in bitcoin. Bitcoin je izbranec! Je the valuta. Trenutno glavna kriptovaluta in najbolj zanesljiva trenutno. Po novem haedforku pricakujem rast do nekje 9800 usd. Ker bo vecina imela nastavljeni prodajo za okroglih 10.000 usd za bitcoin. Takrat pricakujem ogromen padec. Vae to pa naj bi se odvijalo v naslednjih mesecih.

kingsix ::

kakob je izjavil:

lambda je izjavil:

krajsim block timeom


To je full bullshit. Ce mas 10x krajši block time, pomeni da je za block 10x manj dela opravljenega pri istem difficulty-u, kar pomeni da je tak block 10x manj secure aka prepis je 10x lažji.

Idioti.


am ne.

kakob ::

kingsix je izjavil:

kakob je izjavil:

lambda je izjavil:

krajsim block timeom


To je full bullshit. Ce mas 10x krajši block time, pomeni da je za block 10x manj dela opravljenega pri istem difficulty-u, kar pomeni da je tak block 10x manj secure aka prepis je 10x lažji.

Idioti.


am ne.


am ja.

slovencl ::

Zakaj pa se za bitcoin (ali nek drug coin) ne določi ena fiksna cena napram evru/dolarju + neka inflacija? Se pravi neko povprečje svetovnih valut. Na borzi bi lahko menjal po tej ceni in to je to. Potem bi po mojem imel dejansko možnost za širšo uporabo - to je bil (verjetno) prvotni namen, ne pa gembling.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()

kow ::

@slovencl
Ne. To ni bil namen. Pa tudi tehnologija (trenutno) ne omogoca taksnega stevila transakcij.

GregiB ::

slovencl je izjavil:

Zakaj pa se za bitcoin (ali nek drug coin) ne določi ena fiksna cena napram evru/dolarju + neka inflacija?

Nima smisla... če ga vežeš na dolar, je sam dolar boljša opcija, isto velja za EUR ali kakšno drugo valuto. Kakšen smisel ima kupovati nekaj, kar je vrednostna kopija nečesa drugega?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Okapi ::

Anonimno, hitro, poceni nakazovanje denarja po vsem svetu, plačevanje v spletu ...

Če vidiš kojne samo kot neregulirano igralništvo, kar v bistvu so, je seveda drugače.
««
165 / 270
»»