» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
150 / 270
»»

mkmorfius ::

Matej_K je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

OK sedaj bolj razumem. Resne borze (Kraken, Bitstamp,???)?

Da, ti dve sta med bolj resnimi. Bitstamp omogoča samo par coinov, Kraken jih več.

https://99bitcoins.com/best-bitcoin-exc...


Evo izvoli:
COinexchange.io
Cryptopia.co.nz
Bittrex.com

Decentralizirane:
Decentrex.com
EtherDelta
Blockchain Loterija TrueFlip - Zadeni 400BTC - goo.gl/a7tvR6
Kupi Bitcoin (BTC) ali Ether (ETH) z VISA ali MasterCard - goo.gl/xj936M

marS ::

Mato989 je izjavil:

Kaj ko bi nekateri najprej uporabili google vsaj za osnove... vse to piše že 10x na googlu.

Tukaj je kar nekaj osnov v slovenščini
...no more heroes...
https://ilbis.com/

sarma832 ::

Mcafee trdi to za fork bitcoina.

He didn't specify if he will mine either BTC-ABC (8mb blocks) or Btc1 (2mb/SW) or (1mb/sw) but rather chose to follow only Jihan's fork simply because "I'm not an idiot." While he maintains that only Jihan's fork will have value, he notes that there will be a huge damage to the main Bitcoin and its price "may go back to $40."


https://cointelegraph.com/news/mcafee-s...

error7891 ::

Obstaja kaksna borza, ki omogoca dati dva sell orderja za iste BTC-je?

Razlaga:
Imam 1 BTC in trenutna cena je 2000$.

Nastavil bi dva sell orderja za 1 BTC:
- prodaj ce cena zraste na 2200$
- prodaj ce cena pade na (pod) 1900$ (seveda ce bi cena padla na 1900$ ne bi bilo mozno vec prodati, ker nihce ne bi vec kupil za taksno ceno, ampak nizjo. Se pravi, ko bi se cena priblizala 1900$ na (1-2% pred to ceno)

Hvala.

Tody ::

Obstaja. Kraken ima ene 6 pravil po katerih ti proda / kupi avtomatično.

DeeJay ::

error7891 je izjavil:

Obstaja kaksna borza, ki omogoca dati dva sell orderja za iste BTC-je?

Razlaga:
Imam 1 BTC in trenutna cena je 2000$.

Nastavil bi dva sell orderja za 1 BTC:
- prodaj ce cena zraste na 2200$
- prodaj ce cena pade na (pod) 1900$ (seveda ce bi cena padla na 1900$ ne bi bilo mozno vec prodati, ker nihce ne bi vec kupil za taksno ceno, ampak nizjo. Se pravi, ko bi se cena priblizala 1900$ na (1-2% pred to ceno)

Hvala.


https://support.kraken.com/hc/en-us/sec...

jype ::

||pSyCh0| ::

A coinbase ima kakšno promocijo, kjer ti nakažejo satoshije, da te privabijo kot stranko? Sem dobil mail, da mi je nekdo poslal satoshije in da, če jih želim obdržati moram ustvarit account, sicer mu jih vrnejo. Sounds so fishy :S

amacar ::

Pred kakšno uro ali dvema odprl kraken račun, sedaj je že potrjen v Tier 2. To pa je bilo hitro. Očitno ni več takšnega navala.

hunter01 ::

||pSyCh0| je izjavil:

A coinbase ima kakšno promocijo, kjer ti nakažejo satoshije, da te privabijo kot stranko? Sem dobil mail, da mi je nekdo poslal satoshije in da, če jih želim obdržati moram ustvarit account, sicer mu jih vrnejo. Sounds so fishy :S


Kolikor vem ima coinbase samo, da povabiš nekoga in šele, ko povabljeni za 100$ kupi, dobita oba 10$ v bitcoinih. Da bi kar tako poslali satoshije še nisem slišal, nekako dvomim, da je res od coinbase-a email? Tudi meni se fishy sliši :)

||pSyCh0| ::

Coinbase
Hi New User,
You have xxx BTC (worth xxx USD) in your Coinbase account that is currently unclaimed.
This means it will be returned to the sender if you don't log in to claim it in the next 14 days.

@hunter01

mail je no-replay@coinbase.com header footer maila sta tudi https na coinbase ... sem iz firbca kliknil in ustvaril račun, saj je prišlo na spam mail naslov (drugih podatkov še nisem podal) in sedaj mi kaže dejansko to stanje.... zaj pa res ne vem kaj dalje ;((

btw pardon za offtopic

sicer o btc... sem mineal od samega začetka, ob selitvi in menjavi opreme zgubil dostop do denarnice, nato 2014 spet nabavil BTC in sem v osnovi na HODL (2x prodal in po nižji ceni nabavil več)...nimam veliko, da ne bo pomote

gruntfürmich ::

||pSyCh0| je izjavil:

...nimam veliko, da ne bo pomote

to vsak reče >:D:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Baja ::

BIP 91 @80+%, BTC +10% v zadnjih minutah

A. Smith ::

https://www.xbt.eu/
Tukaj lahko spremljate odštevanje do lock-ina. Bitcoin bo več kot očitno dobil segwit in trgi odražajo to stanje.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hunter01 ::

Lepo je Bitcoin skočil danes cca 20%, pa še to v bistvu samo zadnjih 12 ur.

bbf ::

OK, zgleda, da se bo soft forkalo. Kaj to pomeni za uporabnike, long-term holderje, tradingom..?? Kaj mora kdo naredit s svojimi prihranki, s softwerom, ipd? Če prav razumem, se bo delala kopija starih btcjev v nov chain in bosta koexistirala nekaj časa (do kdaj ??). Kaj pomeni to za paritetno vrednost proti U$Deptcertificates, se bo kaj poznalo, ali se lahko zgodi dvojni tečaj, dvojen chain - ali so na sceni kaki sitni hardkore oldskul minerji oziroma pooli, ki se upirajo temu forku?
tisti countdown zgorej: "310 blocks until rejecting non-SegWit blocks." Torej s starim softwerom ne moreš pošiljat coinov levo desno, a to to pomeni? Ali je to strictly minerska caka, ne zadeva common userjev?

Če se je kdo posvetil tej temi, naj napiše kej o tem, ne samo zame, za vse, mogoče v novice..

dronyx ::

hunter01 je izjavil:

Lepo je Bitcoin skočil danes cca 20%, pa še to v bistvu samo zadnjih 12 ur.

Lepo tulipani cvetijo. :)

Siddh ::

Kaj bi se zdaj splačalo rudariti z 270X ? Toliko da pokrijem stroške elektrike, pa da bi imel za trade, rad bi spet malo vstopil v sceno.


superpika ::

kiFni ::

Max Kaiser napovedal do 5000$ bližje ko bomo segwitu 8-O

Ali bo btc segwit potegnil ltc za sabo...

amacar ::

To je uni talent, ko je mel svojo valuto maxcoin? :))

kiFni ::

amacar je izjavil:

To je uni talent, ko je mel svojo valuto maxcoin? :))

Ja. Sam folk dost sledi temu kar prebere. Tko k je jp morgan napovedal padec mesec ali dva nazaj. Brez novice najbrž ne bi blo padca. Oni so pršli do poceni btc. Tko bojo zdaj dobro prodal. Pol pa sledi korekcija

lambda ::

dronyx je izjavil:

Lepo tulipani cvetijo. :)

Pa dobr, sj poznamo zgodbo s tulipani, eni ste ze mal tezki s tem. Najprej bo treba pokazat da je bitcoin ravno tolk neuporaben kot tulipani ...

DeeJay ::

lambda je izjavil:

dronyx je izjavil:

Lepo tulipani cvetijo. :)

Pa dobr, sj poznamo zgodbo s tulipani, eni ste ze mal tezki s tem. Najprej bo treba pokazat da je bitcoin ravno tolk neuporaben kot tulipani ...

Ne se obremenjevat... pač fovšarija... že 100x rečeno.

Tody ::

Em tulipani so uporabni. Če nebi bili nebi bilo miljonske industrije okoli njih. A so za jest? A so za pit? Koga briga... Ljudje jih kupujejo in nekomu prinašajo dobiček.

kiFni ::

Tody je izjavil:

Em tulipani so uporabni. Če nebi bili nebi bilo miljonske industrije okoli njih. A so za jest? A so za pit? Koga briga... Ljudje jih kupujejo in nekomu prinašajo dobiček.

nebi se piše narazen (ne bi) :)

||pSyCh0| ::

na štajerskem ne :)) tudi ha pomeni: oprostite, nisem Vas razumel, a lahko prosim ponovite ;)

btw moja kugla pravi, da bo cena hitro spet padla... zakaj, ker sem na HODL :))

dronyx ::

lambda je izjavil:

dronyx je izjavil:

Lepo tulipani cvetijo. :)

Pa dobr, sj poznamo zgodbo s tulipani, eni ste ze mal tezki s tem. Najprej bo treba pokazat da je bitcoin ravno tolk neuporaben kot tulipani ...

V tem odgovoru sem zasledil podcenjevanje tulipanov. Tulipani so seveda uporabni, če drugega ne vsaj kot okras. Upal bi si pa celo špekulirati, da je več zemljanov v življenju že imelo opravka s tulipani kot pa bitcoini!

Ker sem si pa dovolil vzeti besedo pa še tale graf na katerem so baloni (vir):



Ali je tudi Bitcoin balon bo pokazal čas (čakamo na pok), ampak iz grafa pa je razvidno, da če gre za balon je pa rekorder po hitrosti napihovanja.

MrStein ::

dronyx je izjavil:

Upal bi si pa celo špekulirati, da je več zemljanov v življenju že imelo opravka s tulipani kot pa bitcoini!

Z motiko jih ima tudi več opravka kot z zlatom. In kaj potem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sheteentz ::

uf, kako padajo cene trenutno...

MrStein ::

10%
Nič posebnega v kripto svetu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mastr_mastr ::

MrStein je izjavil:

10%
Nič posebnega v kripto svetu.



gre se zato ker je teh 10% po vsej vrjetnosti začetek konkretnega padca, ker se govori da hardfork 1 avgusta kljub napovedanemu segwitu vseeno bo (bitcoin cash BCC)...hardfork pa pomeni paniko...

kingsix ::

ja..pač classic BTC community..samo drwk bi mešali.

blindb ::

Ce bi kdo rad spal brez strahu lahko poslje Bitcoine na 137mbq94ZX7aHYLYGX45Vm6AtRfUPwd3Em ;)
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

||pSyCh0| ::

blindb je izjavil:

Ce bi kdo rad spal brez strahu lahko poslje Bitcoine na 137mbq94ZX7aHYLYGX45Vm6AtRfUPwd3Em ;)


good one :))

me prav zanima, kaj se bo dogajalo s ceno. Jaz sem na HODL do konca forka. po tem pa priznam, da morda tudi vse prodam. ne grem se špekulacij na borzah, ker nimam sreče pri takih zadevah. V coine ni bilo vloženega ne posebnega truda in pravtako ne denarja. Vse lahko pogrešam, je pa vsekakor bilo in je zanimivo opazovati celotno zadevo.

Vazelin ::

hodlej ene 5 let...

Imo bo do forka še en manjši padec. Whale-i bodo sigurno probali še malo akumulirati stvari. Vprašanje pa seveda je, če je bilo dovolj novih userjev ta teden po "dvigu", da se jim splača ubadat.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

čakamo na pok...

eni še kar čakate na pok? eni smo ga že dočakali 12.6., večina pa AKTIVNO:)) vstopa v fazo panike, ki ji bo po 1.8. sledila faza kapitulacije, le da tega še ne zmorejo dojeti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Eh sam mal zraka se bo spustil... on the long run pa...

bbf ::

Bl, k berem, manj mi je jasn.. Kakšen hardfork, od kdaj pa to?? WTF je BCC? BCC+BTC=more money hype, krneki..

In niti enkrat kjerkoli omenjeno, da je BTC-e down že skor 1 dan. Sama histerijada o nekem pušingu tu pa tam..

Najraj bi flushal vse v $$ in potem spet kupil kej.. al pa tud ne, prenesel na banko in goodby cripto world..

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

...eni še kar čakate na pok?

Jaz nič ne čakam, samo analiziram situacijo. Namreč o balonu se ne da govoriti, dokler ne poči. V primeru BTC bo zame pok balona takrat, ko (če) se vrednost spusti pod 1200 USD. Lahko pa seveda do tega sploh ne pride in bo vrednost res samo naraščala z manjšimi korekcijami navzdol (to se mi zdi malo verjeten scenarij).

hunter01 ::

bbf je izjavil:

Bl, k berem, manj mi je jasn.. Kakšen hardfork, od kdaj pa to?? WTF je BCC? BCC+BTC=more money hype, krneki..
In niti enkrat kjerkoli omenjeno, da je BTC-e down že skor 1 dan. Sama histerijada o nekem pušingu tu pa tam..
Najraj bi flushal vse v $$ in potem spet kupil kej.. al pa tud ne, prenesel na banko in goodby cripto world..


Panic attack? :)

https://twitter.com/btcecom

bbf ::

Itak da je panic attack. Če pa ne najdem nekih trdnih in razummljivih informacij, kaj se dogaja okol Softforka. Več kot preberem, manj jasno je vsekup.

Kar se BTC-e tiče me mal briga, ni to moj trading platform. Lahko pa vpliva na obnašanje na trgu - najbrž nisem edini, ki paničari..
edit:
Hvala za link, vidm da bo pizd*rija, takoj ko bo site up..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bbf ()

Klemen97 ::

Koliko je provizije če iz bitstampa prodaš neko količino bitcoinov, da si potem nakažeš na trr?

podtalje ::

Tukaj imaš vse provizije za bitstamp:
https://www.bitstamp.net/fee_schedule/

Konverzije iz ene valute v drugo so večino 0,25%, če pa nakažeš EUR na svoj TRR, pa te pride 0,9 €.

hamez66 ::

Zgleda zadeva z btc-e ni tako nedolžna:

http://www.businessinsider.com/ap-russi...


Uradne potrditve afaik še ni.

freezby ::

Jp, btc-e očitno res ne dela zaradi te aretacije (še Reuters varianta)

Skozi rusko borzo je šlo cca 10% vsega prometa z BTC, tako da tole se mora poznati na trgu, čeprav cena zdaj že 24 ur niha med 2.250 in 2.110 evri.

</head> ::

Kdor je imel na btc-e denar ni nič boljši, kot tisti, ki so popušili denar na mtgox.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

Frankv ::

Kaj pa Iconomi pravi na to izjavo SEC-a? Je kdo tukaj od Iconomi ekipe?

DeeJay ::

Frankv je izjavil:

Kaj pa Iconomi pravi na to izjavo SEC-a? Je kdo tukaj od Iconomi ekipe?

Iconomi ima že od samega začetka napisan v svojih terms & conditions, da američani ne morejo vlagat k njim.
https://www.iconomi.net/assets/ICONOMI-...
Točka 8

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Ajnstajn` ::

hamez66 je izjavil:

Zgleda zadeva z btc-e ni tako nedolžna:

http://www.businessinsider.com/ap-russi...


Uradne potrditve afaik še ni.


mogoče je pa tale človek od bitmixer, kajti bitmixer se je pa res zaprl.

https://bitcointalk.org/index.php?topic...
https://bitmixer.io/
//
««
150 / 270
»»