» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
151 / 270
»»

sarma832 ::

In Soviet Russia, crypto exchange hacks YOU.

https://t.co/pMYIwnKI5O?amp=1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sarma832 ()

urli ::

Ima še kdo kaj na btc-e? Nisem vedel, da so se šli "mafijska" posla :| Upam, da ni vse izgubljeno :(

aborko ::

Ja, cca jurja $ imam gor, v ruščini so na twiterju objavili tole:
Update2: at the moment we are working on the restoration of service. Approximate terms from 5 to 10 days. Thanks for your understanding #btce

</head> ::

HOLY FUCKING SHIT!

AAAAAAAhahahahahahahha.

Kako kul. Celotni obstoj BTC-e kar naenkrat razjasnjen. Tipi so naredil svoj exchange, da so lahko miljone bitkojnov oprali. Legendarno.

:D :D :D

dronyx ::

</head> je izjavil:

Kako kul. Celotni obstoj BTC-e kar naenkrat razjasnjen. Tipi so naredil svoj exchange, da so lahko miljone bitkojnov oprali. Legendarno.

Zanimivo, da morajo očitno ZDA lovit Ruske kriminalce. Vprašanje, zakaj ruskim organom pregona to nekako ne uspeva najbolje, pa toliko priložnosti za dokazovanje. Kaj BTC-e ima že razpis zunaj za Vinnikovo delovno mesto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

MrStein ::

bitstamp objavil izjavo o forku.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

sivistol ::

Drzat v btc sl raj it v fiat ?
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Red_Mamba ::

ce drzis v BTC prestavi v denarnico kjer kontroliras svoje privat kljuce
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Ajnstajn` ::

jype je izjavil:

https://www.bitstamp.net/article/bitcoi...


zanimivo. Za moje pojme je to scam. Enako je naredil coinbase in polo. Vsi bojo scamal v primeru forka. Edino bittrex ostaja pošten.
//

Tody ::

Morem rečt da ne razumem situacije. Kdo se bo odločil ali so moj bitconi BTC ali BCC. Sej ne da jih imam kej ampak nevem česa se vsi bojijo tukaj. Mogoče dobimo nov alt coin mogoče ne. Ali bo BTC preživel zob časa pa je itak odvisno šele od parih let ne pa od 1.8.

Tukaj se vidi da je kr dost pumpanja takih in drugačnih novic za čisto manipulacijo.

jype ::

Dokler imaš shranjene pri njih, ne boš dobil podvojenih kovancev.

Lonsarg ::

To je v bistvu najbolši boj proti forku. Oni ti garantiraji zgolj glavni fork, vsi ostali forki ostanejo njim. Z tem v bistvu ubijejo ostale forke, ker imajo menjalnice v lasti toliko veliko coinov(vse alt-forke dajo sebi) da zaradi nefer porazdelitve alt-forki nimajo vrednosti v očeh trga.

In ja to podpiram, jaz mislim da bi tudi minerji glavnega forka morali nekaj svoje računske moči porabiti za sabotažo subforkov. Pač tako se zagotavlja enovitnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SG_101 ::

Na bitstampu hranim nekaj drobiza v btc. Ker znesek ni velik tudi denarnice nimam. Ker ne vem kaj je t.i. hard fork me zanima kaj se bo zgodilo z mojimi btcji oz ali so na varnem gor na bitstampu?

jype ::

So, ampak imel boš kovance samo na eni strani forka (tiste na drugi strani bo pobasal bitstamp).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Buggy ::

V ICN in Tezos, ki bazirata na BTC menjavi imam sredstva. Kaj konkretni fork pomeni zame in kaksne regulacije imam na voljo? Eden je na borzi drugi se nima cene...vplacan je bil kot BTC?

Bi me zanimalo mnenje samoklicanih analitikov glede tega. Tokrat zelo konkretno vprasanje, ki ga kvazi semi_pro kryptarji lahko mimgrede predvidijo. Predvsem me zanima mnenje @btctrader-ja

DeeJay ::

Buggy je izjavil:

V ICN in Tezos, ki bazirata na BTC menjavi imam sredstva. Kaj konkretni fork pomeni zame in kaksne regulacije imam na voljo? Eden je na borzi drugi se nima cene...vplacan je bil kot BTC?

Bi me zanimalo mnenje samoklicanih analitikov glede tega. Tokrat zelo konkretno vprasanje, ki ga kvazi semi_pro kryptarji lahko mimgrede predvidijo. Predvsem me zanima mnenje @btctrader-ja


Če boš obdržal ICN in Tezos, potem naj te fork ne skrbi. Razen če špekuliraš, da bo cena tako drastično padla, da boš full na izgubi, pol rajš vse skup zamenji v €.
Če pa hočeš dobit BTC + BCC potem pa morš ICN/Tezos spremenit najprej v BTC in to najkasneje do 1.8.. Plus morš jih držat v svoji denarnici za katere tudi ti držiš privatne ključe.

Buggy ::

Torej za ICN, ki je trenutno na borzi bo po 1.8 menjava se zmeraj ICN/BTC ...konkretno Liqui ali lahko naredijo rosado? Bom morda na drgih borzah ICN drazje prodajal kot BCC? Tezosa pa zaenkrat se nikjer ni pa me zanima v kaj bo sel?
Prodajat itq ne mislim..prognostike sprasujem. Lol

DeeJay ::

ICN/BTC bo še vedno ostal, vprašanje je edin kakšna bo cena po 1.8.. Še vedno pa lahko zamenjaš ICN tud v ETH na Kraken.
Prognoze pa itak noben ne ve. Kdorkoli karkoli napove je zgolj špekulacija in njihovo osebno mnenje. Lahko bo točno, lahko pa čist mim.

hamez66 ::

Buggy je izjavil:

V ICN in Tezos, ki bazirata na BTC menjavi imam sredstva. Kaj konkretni fork pomeni zame in kaksne regulacije imam na voljo? Eden je na borzi drugi se nima cene...vplacan je bil kot BTC?

Bi me zanimalo mnenje samoklicanih analitikov glede tega. Tokrat zelo konkretno vprasanje, ki ga kvazi semi_pro kryptarji lahko mimgrede predvidijo. Predvsem me zanima mnenje @btctrader-ja


Kar se tiče btc forka, bom verjetno kupil veliko btcjev, jih poslal na svoj wallet, počakal na fork in potem na strani, ki bo omogočala split, opravil ta split. V kolikor bo tisti BTC Cash narejen na pravi način, potem potrebe po splitanju ne bo. Pred izgubo fiat vrednosti zaradi možnega padca cen btcja po forku bom odprl tudi short pozicijo na eni ali na večih izmed strani (bitmex, bitfinex, okcoin futures).


Ne vem pa, kaj si mislil s prvim vprašanjem glede ICN in Tezosa. Gre za stvari, ki z btcjem direktno niso povezane. Če te zanima špekulacija, kaj si mislim, da se bo zgodilo s ceno ICNja, pa ne vem. Pred kratkim sem ga kupil po 0.00105, takoj naslednji dan je skočil na 0.00135 in zdaj je okoli 0.00128. Kupil sem ga pa zato, ker se napoveduje tisti iconomi exchange, o katerem pa sicer nimam pojma, ampak vem, da je dober hype material za kakšen pump. Nisem v ICN ravno globoko investiran, z njimi trejdam šele kakšen mesec in pol.


Načeloma mislim, da bi znal biti tale btc fork zelo profitabilna stvar, so pa tudi določena tveganja. Najbolj se zdaj bojim, da bodo ameriške agencije stopile za vrat še Bitfinexu, Poloniexu in ostalim exchangom, ki uporabljajo USDT. Dvomim, da bodo ZDA mirno gledale očiten nadomestek USD, lahko se pa motim. Nerodno bi bilo, da bi se to zgodilo ravno ta teden, ampak me malo daje paranoja zaradi primera btc-e.. :D

Če split bo, potem se bomo imeli super, ker bomo poleg original bitcoinov dobili še alt bitcoin. Ne dolgo nazaj smo nekateri lepo profitirali pri podobnem dogodku, ko so na podlagi ZCL blockchaina naredili nov coin ZEN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Buggy ::

tnx @DeeJay in @btctrader...mal panicarim in preigravam crne scenarije...bom potem brez skrbi drzal moje alte in uzival dopust :)

jype ::

Tezos vsekakor pusti pri miru še vsaj par let po tem, ko se omrežje zažene.

bulplux ::

Ali lahko prosim kdo nam nevednežem ki imamo nekaj BTC na Bitstampu pove/napiše (how to) kako jih prenesemo na wallet (kateri) in mogoče ob hardforku dobimo podvojene oz BCCje?

BuDi79 ::

Upam, da se večina tako zabava kot se sam... začetni vložek sem že davno izplačal, igranje z dobičkom pa je na ravni zelo dobre igre ... manipulacija, sreča, poskusi strategije, Monopoli se skrije.

en dan so vsi strokovnjaki prepričani da je samo nebo meja,
drug dan povedo da celo poletje ne bo nikakršnih dogajanj, ker je menda stari rek vlagateljev nekaj v smislu "vzemi ven junija in se vrni septembra, vmes pa uživaj poletje" ali nekaj takega. Vedno je to držalo - in še drži.
tretji je napoved strokovnjakov da da bo vse padlo in da se lahko zapre trgovina - balon poka (očitno je balon, to vsi vemo, smo vedeli da bo počil... ne jutri, danes se to dogaja).... popolna razprodaja, se vidimo jeseni, pozimi, ali pa celo nikoli več, upamo da niste zamudili izplačil... naval bo tak, da bodo propadale borze, ker ne bo več fiata.
četrti dan bo spet vse vredu, šlo je samo za korekcijo... čas je za nakupe... nagrabite kolikor lahko preden zraste.
peti dan je za vogalom sodni dan, pokol, če niso vaše gasilske blazine že na poti je prepozno kajti ljudje bodo skakali skozi okna... se spomnite balona izpred dveh dni... tukaj je, ne ni nas presenetil, ves čas smo vedeli zanj, opozarjali smo vas!!!
tedna še ni konec, ko se poznavalci spet naslonijo nazaj in povejo da se ne dogaja sploh nič, pozabite na vse grozeče napovedi, tipično poletno, se vidimo jeseni.... hm, morda pa prej omenjen rek res drži.
in spet je samo nebo meja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Baja ::

rabiš bitcoin wallet - neki od tega - bitcoin core bo vredu - https://bitcoin.org/en/choose-your-wall...

instaliras, pocakas da se synca, ustvariš nov naslov in na ta naslov nakazes btc-je iz menjalnice.

potem ko se bo zgodil fork, prekopiraš wallet.dat (fajl s tvojimi adresami) v BCC wallet (bitcoinABC) in tam te cakajo BCC-ji.

glede synca walleta - do 1.8. se ti verjetno nebo posyncal. lahko pa tudi že pred syncom ustvariš adreso in nakažeš, vendar neboš videl btc-jev v walletu in ne boš jih moral nakazati drugam dokler se wallet ne posynca.

to bi blo od oka to.

sarma832 ::

Lažji način je da se registriraš na npr blockchain.info in exportaš svoj private key

hamez66 ::

BuDi79 je izjavil:

Upam, da se večina tako zabava kot se sam... začetni vložek sem že davno izplačal, igranje z dobičkom pa je na ravni zelo dobre igre ... manipulacija, sreča, poskusi strategije, Monopoli se skrije.

en dan so vsi strokovnjaki prepričani da je samo nebo meja,
drug dan povedo da celo poletje ne bo nikakršnih dogajanj, ker je menda stari rek vlagateljev nekaj v smislu "vzemi ven junija in se vrni septembra, vmes pa uživaj poletje" ali nekaj takega. Vedno je to držalo - in še drži.
tretji je napoved strokovnjakov da da bo vse padlo in da se lahko zapre trgovina - balon poka (očitno je balon, to vsi vemo, smo vedeli da bo počil... ne jutri, danes se to dogaja).... popolna razprodaja, se vidimo jeseni, pozimi, ali pa celo nikoli več, upamo da niste zamudili izplačil... naval bo tak, da bodo propadale borze, ker ne bo več fiata.
četrti dan bo spet vse vredu, šlo je samo za korekcijo... čas je za nakupe... nagrabite kolikor lahko preden zraste.
peti dan je za vogalom sodni dan, pokol, če niso vaše gasilske blazine že na poti je prepozno kajti ljudje bodo skakali skozi okna... se spomnite balona izpred dveh dni... tukaj je, ne ni nas presenetil, ves čas smo vedeli zanj, opozarjali smo vas!!!
tedna še ni konec, ko se poznavalci spet naslonijo nazaj in povejo da se ne dogaja sploh nič, pozabite na vse grozeče napovedi, tipično poletno, se vidimo jeseni.... hm, morda pa prej omenjen rek res drži.
in spet je samo nebo meja.


Kdaj si pa vložil, koliko let že trejdaš in koliko si zaslužil?

Če bereš od 10 različnih strokovnjakov, boš pač dobil 10 različnih mnenj.

beno-s ::

Včeraj je Kraken objavil, da bodo vsem imetnikom XBT (bitcoin) ponudili enako vsoto BCH (bitcash). Je dovolj varno kar tam držati bitcoin, kaj mislite?
Vir: Kraken - Bitcoin Cash and a Critical Alert for Bitcoin Margin Traders

wooted ::

torej, če prestavim btc v wallet in počakam fork imam po forku obe valuti?

Sheteentz ::

BuDi79 je izjavil:

Upam, da se večina tako zabava kot se sam... začetni vložek sem že davno izplačal, igranje z dobičkom pa je na ravni zelo dobre igre ... manipulacija, sreča, poskusi strategije, Monopoli se skrije.

en dan so vsi strokovnjaki prepričani da je samo nebo meja,
drug dan povedo da celo poletje ne bo nikakršnih dogajanj, ker je menda stari rek vlagateljev nekaj v smislu "vzemi ven junija in se vrni septembra, vmes pa uživaj poletje" ali nekaj takega. Vedno je to držalo - in še drži.
tretji je napoved strokovnjakov da da bo vse padlo in da se lahko zapre trgovina - balon poka (očitno je balon, to vsi vemo, smo vedeli da bo počil... ne jutri, danes se to dogaja).... popolna razprodaja, se vidimo jeseni, pozimi, ali pa celo nikoli več, upamo da niste zamudili izplačil... naval bo tak, da bodo propadale borze, ker ne bo več fiata.
četrti dan bo spet vse vredu, šlo je samo za korekcijo... čas je za nakupe... nagrabite kolikor lahko preden zraste.
peti dan je za vogalom sodni dan, pokol, če niso vaše gasilske blazine že na poti je prepozno kajti ljudje bodo skakali skozi okna... se spomnite balona izpred dveh dni... tukaj je, ne ni nas presenetil, ves čas smo vedeli zanj, opozarjali smo vas!!!
tedna še ni konec, ko se poznavalci spet naslonijo nazaj in povejo da se ne dogaja sploh nič, pozabite na vse grozeče napovedi, tipično poletno, se vidimo jeseni.... hm, morda pa prej omenjen rek res drži.
in spet je samo nebo meja.

Kje vse spremljaš trače, informacije, dezinformacije?

          ::

Glede na to, da je šel BTC danes spet na 2400+, sem jaz vse svoje kripto imetje z dobičkom pretopil v evre. S trgovanjem nadaljujem po 1.8.

Red_Mamba ::

wooted je izjavil:

torej, če prestavim btc v wallet in počakam fork imam po forku obe valuti?


da, wallet kjer ownas private kljuce!

          je izjavil:

Glede na to, da je šel BTC danes spet na 2400+, sem jaz vse svoje kripto imetje z dobičkom pretopil v evre. S trgovanjem nadaljujem po 1.8.


jaz bom namesto BTC verjetno nabavil ripple in litecoin. sploh ce bo cena se kaj padla cez vikend. drugace pa tudi pocakam z EUR po 1.8
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

          ::

Če bo zaradi hardforka prišlo do kakšnega padca BTC, potem bi XRP in litecoin znala narasti. Tako da bom čez viken gotovo kaj investiral v XRP.

Hrasti ::

Kako je torej z BTC po 1.8., če jih prestaviš v blockchain.info wallet? maš oboje BTC in BCC? ali jih je boljše pustiti na bitstampu ali kraken-u?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hrasti ()

DeeJay ::

A zdej bo že vsak drugi post isto vprašanje.... dejte si mal prebrat nazaj, je blo že velikokrat odgovorjeno.

dronyx ::

Danes opažam nenavaden pojav na kripto sceni, da se BTC draži (+9%), medtem ko se večina ostalih alt coinov ceni (ETH recimo -5%, v primerjavi z BTC pa -13%). Običajno so šli vsi alt coini gor ali dol skupaj z BTC. Kakšna logična razlaga za ta pojav?

bulplux ::

Pomoje prodajajo altcoine da bodo imeli več BTC in posledično več BCC.

Buggy ::

vsi prodajajo alte in kupujejo BTC, da bodo po forku 1.8 dobili zastojn se BCC coin.

Meni ravno iz tega razloga spet ratuje zanimiv XRP in cakam da se malo pade. Po 1.8 bodo BTC razprodajali in zeleli spet kupiti nazaj alte, ker bo BTC verjetno konkretno padel.

hamez66 ::

dronyx je izjavil:

Danes opažam nenavaden pojav na kripto sceni, da se BTC draži (+9%), medtem ko se večina ostalih alt coinov ceni (ETH recimo -5%, v primerjavi z BTC pa -13%). Običajno so šli vsi alt coini gor ali dol skupaj z BTC. Kakšna logična razlaga za ta pojav?



Že mnogokrat videno, da ko btc raste hitro, da coini malo padejo, potem pa če se bitcoin obdrži na novem nivoju, mu coini sledijo.

Seveda se to dogaja samo v mojih blodnjah, v resnici je vse 100% random, zato ne zaupat mojim blodnjam.



Buggy je izjavil:

vsi prodajajo alte in kupujejo BTC, da bodo po forku 1.8 dobili zastojn se BCC coin.


Vidiš, da ni tako težko napovedati. :=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Buggy ::

Buggy je danes ob 15:28:23 izjavil:

vsi prodajajo alte in kupujejo BTC, da bodo po forku 1.8 dobili zastojn se BCC coin.



Vidiš, da ni tako težko napovedati. :=)


To ni nobena napoved. Pohlep ljudi je pac predvidljiv, konkretne stevilke tecajev pac ne.

hamez66 ::

Buggy je izjavil:

Buggy je danes ob 15:28:23 izjavil:

vsi prodajajo alte in kupujejo BTC, da bodo po forku 1.8 dobili zastojn se BCC coin.



Vidiš, da ni tako težko napovedati. :=)


To ni nobena napoved. Pohlep ljudi je pac predvidljiv, konkretne stevilke tecajev pac ne.


V redu. Naj bo po tvoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

gruntfürmich ::

Buggy je izjavil:

vsi prodajajo alte in kupujejo BTC, da bodo po forku 1.8 dobili zastojn se BCC coin.

Meni ravno iz tega razloga spet ratuje zanimiv XRP in cakam da se malo pade. Po 1.8 bodo BTC razprodajali in zeleli spet kupiti nazaj alte, ker bo BTC verjetno konkretno padel.

se pridružujem mnenju.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Baja ::

dronyx je izjavil:

Danes opažam nenavaden pojav na kripto sceni, da se BTC draži (+9%), medtem ko se večina ostalih alt coinov ceni (ETH recimo -5%, v primerjavi z BTC pa -13%). Običajno so šli vsi alt coini gor ali dol skupaj z BTC. Kakšna logična razlaga za ta pojav?


alti so z btc-jem začeli rasti in padati ob zadnji mrzlici. drugače je bil to čisto normalen pojav. btc gor, alti dol - in obratno.

je pa verjetno res povezano tudi z BCC špekulacijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

kingsix ::

Zanimivo kako ljudje skoz omenjajo omejeno količino BTC, kako tu nikoli nebo več BTC in z tem povezane inflacije ter kako je BTC enak zlatu v tem pogledu etc.

Potem pa pride nekaj takega kot sedaj, kjer se pojavi možnost zaslužka z tem, ko se iz lufta ustvari nova valuta na podlagi BTC...pa noobi samo grabijo in pozabijo na vse te svoje "vrednote" oz. se bojijo za svoje imetje v BTC.

hmm...

hamez66 ::

kingsix je izjavil:

Zanimivo kako ljudje skoz omenjajo omejeno količino BTC, kako tu nikoli nebo več BTC in z tem povezane inflacije ter kako je BTC enak zlatu v tem pogledu etc.

Potem pa pride nekaj takega kot sedaj, kjer se pojavi možnost zaslužka z tem, ko se iz lufta ustvari nova valuta na podlagi BTC...pa noobi samo grabijo in pozabijo na vse te svoje "vrednote" oz. se bojijo za svoje imetje v BTC.

hmm...


Koga točno imaš zdaj v mislih?

DeeJay ::

kingsix je izjavil:

Zanimivo kako ljudje skoz omenjajo omejeno količino BTC, kako tu nikoli nebo več BTC in s tem povezane inflacije ter kako je BTC enak zlatu v tem pogledu etc.

Potem pa pride nekaj takega kot sedaj, kjer se pojavi možnost zaslužka s tem, ko se iz lufta ustvari nova valuta na podlagi BTC...pa noobi samo grabijo in pozabijo na vse te svoje "vrednote" oz. se bojijo za svoje imetje v BTC.

hmm...


s/z sm mal popravu.

Itak da zdej vsi norijo na BCC vlak, kjer boš dobil novo valuto s katero boš lahko operiral identično, kot lahko že danes s 500 že obstoječimi kovanci.
Pač veselje in špekulacija. Eni bodo dobro zaslužli, drugi bodo meli pa na koncu zelo malo vredne BCC kovance.

kiFni ::

Da se prepričam ker, nekaj mi ni čist jasno. Če imaš btc na svoji denarnici, dobiš ob forku še bcc. Kaj to pomeni, imaš potem oba ali tistega za kateri fork se odločiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

Baja ::

ehh, ...

edit: a kdo kaj bere al samo štemplate vprašanja. i'm out!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

hamez66 ::

kiFni je izjavil:

Da se prepričam ker, nekaj mi ni čist jasno. Če imaš btc na svoji denarnici, dobiš ob forku še bcc. Kaj to pomeni, imaš potem oba ali tistega za kateri fork se odločiš?



Oba boš imel. Prav tako boš dobil oba coina, v kolikor boš svoje btcje hranil na bittrexu ali na katerem izmed kitajskih exchangov. Na Bitfinexu boš dobil bccje, ampak ne v razmerju 1:1, ker bodo oni malo po svoje čarali (bo pa verjetno blizu razmerja 1:1). Na Bitstampu in Coindesku pa ne boš nič dobil, ker bo BCC za njih samo alt coin, ki ga ne bodo podpirali.

bulplux ::

««
151 / 270
»»