» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
149 / 270
»»

Bellzmet ::

jype je izjavil:

Psst...

Bitcoin?


Ja pojma nimam katerega. Tukaj vidim, da jih je ogromno:
https://coinmarketcap.com/

Pač me čisto informativno zanima kaj je potrebno narediti, če hočem (verjetno s kreditno kartico?) kupiti bitcoine/ether ali kakšno drugi valuto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

SkyFly ::

jype je izjavil:

SkyFly je izjavil:

Prosim za pomoč, kupil sem altcoine, ki sem jih poslal na PC wallet.
Katere?


Coinonat (CXT)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyFly ()

Bellzmet ::

A se da na eni strani vplačat za npr. 10 različnih valut? Se da kje npr. kupit samo bitcoin in ga potem menjat za druge valute?

Baja ::

SkyFly je izjavil:

jype je izjavil:

SkyFly je izjavil:

Prosim za pomoč, kupil sem altcoine, ki sem jih poslal na PC wallet.
Katere?


Coinonat (CXT)


pocakaj da se wallet synca, coini bodo prispeli.

jype ::

Bellzmet je izjavil:

Se da kje npr. kupit samo bitcoin in ga potem menjat za druge valute?
Na vseh resnih borzah lahko s SEPA nakazilom vplačaš sredstva, s katerimi potem poljubno trguješ.

SkyFly ::

Baja je izjavil:

SkyFly je izjavil:

jype je izjavil:

SkyFly je izjavil:

Prosim za pomoč, kupil sem altcoine, ki sem jih poslal na PC wallet.
Katere?


Coinonat (CXT)


pocakaj da se wallet synca, coini bodo prispeli.


Naj bi bile težave z Win 10 64 bit, aplikacija je bila odprta par ur in se ni uspela sinhronizirat.
Dodal sem tudi nove node v config datoteko, pa tudi ni pomagalo..
Edino, da počakam na novejšo verzijo, ne vem.. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyFly ()

Bellzmet ::

OK sedaj bolj razumem. Resne borze (Kraken, Bitstamp,???)?

Matej_K ::

Bellzmet je izjavil:

OK sedaj bolj razumem. Resne borze (Kraken, Bitstamp,???)?

Da, ti dve sta med bolj resnimi. Bitstamp omogoča samo par coinov, Kraken jih več.

https://99bitcoins.com/best-bitcoin-exc...
... .. .

Bellzmet ::

Kaj pa je to, ko se govori o "wallet"?

Mato989 ::

wallet ti je kot traderju nepomemben!

Wallet je če boš holdal dooolgo časa...

Baja ::

wallet = denarnica -> program v katerem hraniš svoje coine

Mato989 ::

Kaj ko bi nekateri najprej uporabili google vsaj za osnove... vse to piše že 10x na googlu.

cebelar123 ::

Baja je izjavil:

wallet = denarnica -> program v katerem hraniš svoje coine


Torej wallet je za varnost, če se slučajno kaj zgodi recimo bitstampu in pa za nakup različnih stvari online. Ali lahko imaš za nakup različnih stvari samo recimo bitstamp "predvidevam da ne"?
Ali lahko bitcoine direkt nakazuješ med bitstampom in krakenom? Ker so na krakenom pač neke druge valute.

Malo vprašanj za začetek, ker jih imam še nekaj na zalogi.

DeeJay ::

Če se komu da že 100tič odgovarjat nej mu odgovori... drugače je blo to v tej in še treh drugih temah na slo-tech napisanega že zelo veliko, sam mal je treba prebrskat. Sploh je pa na googlu tisoče različnih začetniških blogov z navodili za noobe.

Matej_K ::

Ja, vsaj jaz sem tako naredil, sem imel že bitcoine na bitstampu. Potem sem jih pa nakazal na Kraken in tam jih pretopil v druge valute.

Wallet (online), se pravi imaš bitcoine, druge coine v Bitstampu, Kraknu kar online (to ima večina) če boš veliko prodajal in kupoval je to skoraj nuja.

Lahk maš pa wallet tudi na računalniku, shranjen, magari na usb ključku, to je pa bi rekel za varnost, ali pa zato da zdaj kupiš..pa čez pet let najdeš ključek pa si milijonar. (tko je blo v zgodovini) naprej pa kakor sam misliš da bo.
... .. .

cebelar123 ::

DeeJay
Saj ne rabiš odgovarjat , ampak očitno imaš pa čas napisat kako se ti ne da odgovarjat. Pa velik problem je kaj najti, ko si začetnik ko je en kup nekih podatkov ti pa rabiš čiste osnove, pa tudi tukaj na slo techu je težko kaj najti na 150tih podstraneh in 3 različnih frazah za eno te isto stvar stvar.
Videl sem že zaklenjeno stran na slo techu, kjer je nekdo odprl temo za noobe.
Tudi ti si bil nekoč noob in zmeraj bodo prihajali novi ljudje spraševat enake stvari.

Thx Matej_K se pravi wallet ja samo zaradi varnosti in pa če se ne motim lahko imaš več različnih valut.
Torej če prav razumem je postopek takšen za NOOBA:
- registracija na Bistamp, krakenu...
- nakazilo evrov na borzo ( Bistamp, krakenu,... )
- tam potem trejdaš kot na borzi
- ko kupuješ/prodajaš na eni borzi ( ni provizij? )
- če nakazuješ med borzami, predvidevam da je
- odpreš denarnico ( katero? ) ali vse delujejo v navezi z bitnikom, petrolom, če bi rad na hitro pretvoro evre v bitcoine
- če nakažeš denar na denarnico iz borze je tudi provizija
- denarnica služi kot hranilnica, več vrst valut odvisno od denarnice
- kupuješ online stvari iz denarnice ali lahko tudi iz borze?
- na trr si lahko nakažeš iz borze in denarnice seveda se zaračuna provizija
- denarnico potrebuješ če rudariš

Je to nekako tako za začetnika? prosim če me popravite ali še kaj osnovnega za začetek dodate.

DeeJay ::

cebelar123 je izjavil:

DeeJay
Saj ne rabiš odgovarjat , ampak očitno imaš pa čas napisat kako se ti ne da odgovarjat. Pa velik problem je kaj najti, ko si začetnik ko je en kup nekih podatkov ti pa rabiš čiste osnove, pa tudi tukaj na slo techu je težko kaj najti na 150tih podstraneh in 3 različnih frazah za eno te isto stvar stvar.
Videl sem že zaklenjeno stran na slo techu, kjer je nekdo odprl temo za noobe.
Tudi ti si bil nekoč noob in zmeraj bodo prihajali novi ljudje spraševat enake stvari.

Thx Matej_K se pravi wallet ja samo zaradi varnosti in pa če se ne motim lahko imaš več različnih valut.
Torej če prav razumem je postopek takšen za NOOBA:
- registracija na Bistamp, krakenu...
- nakazilo evrov na borzo ( Bistamp, krakenu,... )
- tam potem trejdaš kot na borzi
- ko kupuješ/prodajaš na eni borzi ( ni provizij? )
- če nakazuješ med borzami, predvidevam da je
- odpreš denarnico ( katero? ) ali vse delujejo v navezi z bitnikom, petrolom, če bi rad na hitro pretvoro evre v bitcoine
- če nakažeš denar na denarnico iz borze je tudi provizija
- denarnica služi kot hranilnica, več vrst valut odvisno od denarnice
- kupuješ online stvari iz denarnice ali lahko tudi iz borze?
- na trr si lahko nakažeš iz borze in denarnice seveda se zaračuna provizija
- denarnico potrebuješ če rudariš

Je to nekako tako za začetnika? prosim če me popravite ali še kaj osnovnega za začetek dodate.



Evo ti pomagam s prvim linkom, ki sem ga našel na Googlu pod ključno besedo: "how to buy cryptocurrency for noobs"
https://www.tradingheroes.com/cryptocur...

cebelar123 ::

O tem ti pravim, link na katerem ni konkretno napisan postopek.
Ampak samo obrazložitve kaj je cryptodenar ,kaj je denarnica , kaj so blocki, kakšne valute obstajajo, kakšne borze obstajajo.
Skratka ko bi pa rad dejansko nekaj naredil pa si relativni v temi.

Naj nekdo prosim odgovori, če si prav razlagam postopek in pa na tistih par vprašanj.

DeeJay ::

A je res tolk težko?
- Odpreš račun na eni izmed borz kjer sprejemajo FIAT
- Nardiš verifikacijo, kar zna trajat en mesec
- Pošleš denar
- Kupš BTC
- Menjaš BTC v 1000 drugih valut

cebelar123 ::

Prosim naj nekdo odgovori na ali je moj postopek pravilen in pa tistih par vprašanj ki jih imam.

DeeJay je čeprav z muko potrdil moje prve tri alineje. Mogoče počasi pridem skozi vse alineje. Upam da še na 149 strani.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Ja, je pravilen.

superpika ::

cebelar123 je izjavil:

DeeJay
Saj ne rabiš odgovarjat , ampak očitno imaš pa čas napisat kako se ti ne da odgovarjat. Pa velik problem je kaj najti, ko si začetnik ko je en kup nekih podatkov ti pa rabiš čiste osnove, pa tudi tukaj na slo techu je težko kaj najti na 150tih podstraneh in 3 različnih frazah za eno te isto stvar stvar.
Videl sem že zaklenjeno stran na slo techu, kjer je nekdo odprl temo za noobe.
Tudi ti si bil nekoč noob in zmeraj bodo prihajali novi ljudje spraševat enake stvari.

Thx Matej_K se pravi wallet ja samo zaradi varnosti in pa če se ne motim lahko imaš več različnih valut.
Torej če prav razumem je postopek takšen za NOOBA:
- registracija na Bistamp, krakenu...
- nakazilo evrov na borzo ( Bistamp, krakenu,... )
- tam potem trejdaš kot na borzi
- ko kupuješ/prodajaš na eni borzi ( ni provizij? )
- če nakazuješ med borzami, predvidevam da je
- odpreš denarnico ( katero? ) ali vse delujejo v navezi z bitnikom, petrolom, če bi rad na hitro pretvoro evre v bitcoine
- če nakažeš denar na denarnico iz borze je tudi provizija
- denarnica služi kot hranilnica, več vrst valut odvisno od denarnice
- kupuješ online stvari iz denarnice ali lahko tudi iz borze?
- na trr si lahko nakažeš iz borze in denarnice seveda se zaračuna provizija
- denarnico potrebuješ če rudariš

Je to nekako tako za začetnika? prosim če me popravite ali še kaj osnovnega za začetek dodate.

Naj me kdo popravi če se motim ...

- registracija na Bistamp, krakenu...
Ja, najprej si verificiraj račun (moraš jim poslat osebno, skeniran račun ...)

- nakazilo evrov na borzo ( Bistamp, krakenu,... )
Ko si verificiran si lahko preko SEPA nakažeš EUR na borzo (traja cca 1 dan).

- tam potem trejdaš kot na borzi
Ja, samo na Bitstampu imaš samo BTC, XRP in LTC. Na Kraken imaš ogromno coinov.

- ko kupuješ/prodajaš na eni borzi ( ni provizij? )
Vedno so provizije :/

- če nakazuješ med borzami, predvidevam da je
So provizije ...

- odpreš denarnico ( katero? ) ali vse delujejo v navezi z bitnikom, petrolom, če bi rad na hitro pretvoro evre v bitcoine
Če bi rad coine držal na dolgi rok si jih daj v denarnico, kjer so najbolj varni. Na borzi imej za sproti. Jaz imam myetherwallet.

- če nakažeš denar na denarnico iz borze je tudi provizija
Ja.

- denarnica služi kot hranilnica, več vrst valut odvisno od denarnice
Vsak coin ima svojo denarnico. (vsaj zdi se mi)

- kupuješ online stvari iz denarnice ali lahko tudi iz borze?
Lahko oboje.

- na trr si lahko nakažeš iz borze in denarnice seveda se zaračuna provizija
Iz borze, je provizija.

- denarnico potrebuješ če rudariš
Lahko daš tudi naslov ki ga zgeneriraš na borzi in ti pool pošilja coine na tisti naslov. Npr. če rudariš ETH lahko daš naslov od Poloniexa. Samo najbolj varna je denarnica.

DeeJay je izjavil:

A je res tolk težko?
- Odpreš račun na eni izmed borz kjer sprejemajo FIAT
- Nardiš verifikacijo, kar zna trajat en mesec
- Pošleš denar
- Kupš BTC
- Menjaš BTC v 1000 drugih valut


Meni je Kraken verificiral tier 3 v 1 tednu :)
Bitstamp v 3 dneh ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: superpika ()

Tody ::

Za vse, ki mislite da boste odkrili toplo vodo pri 30 stopinjah zunaj.

1.) Vzamei fizično denarnico
2.) Poglej če je notri 10 eur
3.) Če si se zasekiral da boš zgubil 10 eurov in te je stisnilo pri želodcu, se pojdi ven igrat z žogo
4.) Registriraj se na eni od borz, preberi kaj želijo od tebe
5.) Preko SEPA nakaži denar
6.) Kupi nekaj
7.) Prodaj nekaj
8.) Izplačaj si zadevo na TRR

Če ne boste reskirali 10 eur za to potem pač niste za to :)

Sheteentz ::

Za ene par evrov profita na 10 evrov vložka izgubljat čas je malo brezveze. Ziher ima kdo od vas našparano nekaj več in vam stoji v predalu (moja punca ima jurja v predalu že ene par let in bi s tem vložkom lepo dobila nazaj). Pač, ne sme ti bit škoda izgubit kakšnega jurja in dva, potem se pa lahko gremo ta poker.

dronyx ::

Sheteentz je izjavil:

Za ene par evrov profita na 10 evrov vložka izgubljat čas je malo brezveze.

Za učit se kako se trguje je povsem dovolj. Po plačilu vseh provizij verjetno ne bo ostalo nič za prenest nazaj na TRR.

hamez66 ::

Z 10 eur vložkom boš spoznal delovanje gumbov sell in buy ter withdraw in deposit, ne boš se pa naučil ničesar o trejdanju. To je potem podobno, kot bi se pokra učil na playmoney mizah. Pravila so enaka, ampak manjka zelo pomemben člen - človekova psiha. Če pa ima kdo željo izgubljati čas in se "učit" uporabljat gumbe sell in buy ter deposit in withdraw, lahko to naredi tudi z zastonjskimi coini, ki jih ponujajo naokoli.

Noraš vložiti toliko, da se vsaj malo sekiraš, kaj se z vložkom dogaja. Če ni čustev, potem je brezveze.

krneki0001 ::

S 105 evri vložka sem naredil marca in aprila skoraj 4000 evrov profita.

tt2 ::

krneki0001 je izjavil:

S 105 evri vložka sem naredil marca in aprila skoraj 4000 evrov profita.

Pol pa malo razloži kako si trgoval, da bomo tudi ostali vedeli. :D

krneki0001 ::

daytrade. Kupiš poceni, počakaš, da zraste in prodaš drago.

Ni kaj dosti za razlagat, ker je takrat vse sililo v višave.
Recimo ETH sem kupil po 83, počakal 3 dni in prodal za 200.

sarma832 ::

Če prav razumem bosta 1. avgusta vsaj 2 bitcoina.

Bitcoin ABC oz bitcoin cash hard fork + star bitcoin, oz. potencialni chain split sepravi segwit2x verzija in stara verzija - Samo v katerem primeru bo prišlo do chain splita? Segwit2x support naj bi bil 87% trenutno

jype ::

Fork je že mimo.

sarma832 ::

jype je izjavil:

Fork je že mimo.


Kaj misliš z tem?

https://www.bitcoincash.org/
"Fork Date: 2017-08-01 12:20 p.m. UTC"

hamez66 ::

krneki0001 je izjavil:

S 105 evri vložka sem naredil marca in aprila skoraj 4000 evrov profita.


Ja, mogoče si opazil, da si imel neznansko srečo kupiti na dnu, o katerem sedaj lahko samo sanjamo, in da si vložil 10.5x več od 10ih eur?

Ampak v redu, sigurno bo zdaj ripple še enkrat zrastel iz 0.15 na 6$, v kratkem.

Pa če se ne motim, si pred kratkim vložil nekaj desettisoč EUR v ICN. Če si držal, kar mnogi priporočajo, ... :)

Pa lahko nadaljujem. Razne airdrope coinov so ljudje čez nekaj let prodajali po 5000 in 10000 dolarjev. Kovanci, ki so jih dobili zastonj, so bili čez mnogo let vredni toliko. Se pravi neke bistvene razlike ni, ali si vložil 10 eur ali 0 eur, ampak če narediš 1000% profita, je pa razlika med 10 ali 100 eur. Pri 10 eur je zguba časa, pri 100 eur je pa vsaj malo od tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Baja ::

sarma832 je izjavil:

jype je izjavil:

Fork je že mimo.


Kaj misliš z tem?

https://www.bitcoincash.org/
"Fork Date: 2017-08-01 12:20 p.m. UTC"


dvatisočsedemnajst avgust prvi

hamez66 ::

DeeJay ::

gruntfürmich ::

do kam btc? vzpenja se ultra hitro, upam da bo šel do 2400 da lepo prodam...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

hamez66 je izjavil:

Forka ne bo, ker:
Tako je. Vse finančne posledice forka so mimo, odkar je jasno, da znatna večina že uporablja BIP91.

sarma832 ::

Aha sepravi za segwit ne bo potreben fork, splita pa prav tako ne bo ker večina minerjev podpira nevemkater BIP.
Približno 5. novembra bo pa potem hard fork da bodo lahko bloki 2mb.

Hard fork sem sicer mislil ta Bitcoin ABC/Bitcoin cash, ki je sicer popolnoma neodvisen, ampak ga podpirajo tej, ki želijo on-chain scaling.
To pa zgleda da vseeno bo 1. avgusta, samo bo potem smatran kot altcoin. Vseeno, če imaš Bitcoin, boš potem imel tudi Bitcoin Cash

jype ::

Ja, premiki bodo bistveno manjši kot bi utegnili bit, če se omrežje ne bi konsolidiralo na tak način.

Klemen97 ::

Na bitstampu ("slovenski" borzi) sem si naredil račun in ga uspešno potrdil, tako da sedaj lahko gor nakažem denar.

Imam TRR pri delavski hranilnici ter prav tako e-bančništvo, kjer je možnost PLAČILNI NALOG UPN/SEPA. Ko si na bitstampu zbereš deposit vneseš znesek potrdiš, dobiš vrsto podatkov kam nakazati denar.
Kaj vpisati pod referenco na obeh straneh (tega podatka ni na bitstampovi strani).

Tko mimogrede pa še, tist bitcoin kupon ki ga lahko kupiš na petrolu, včeraj bil tam, rekel prodajalec da ni zaloge. A ni to računalniško generirana koda, kako je to možno?

superpika ::

Klemen97 je izjavil:

Na bitstampu ("slovenski" borzi) sem si naredil račun in ga uspešno potrdil, tako da sedaj lahko gor nakažem denar.

Imam TRR pri delavski hranilnici ter prav tako e-bančništvo, kjer je možnost PLAČILNI NALOG UPN/SEPA. Ko si na bitstampu zbereš deposit vneseš znesek potrdiš, dobiš vrsto podatkov kam nakazati denar.
Kaj vpisati pod referenco na obeh straneh (tega podatka ni na bitstampovi strani).

Tko mimogrede pa še, tist bitcoin kupon ki ga lahko kupiš na petrolu, včeraj bil tam, rekel prodajalec da ni zaloge. A ni to računalniško generirana koda, kako je to možno?

Daš brez reference. Pod namen obvezno kopiraš kodo, ki si jo dobil na Bitstampu.

sarma832 ::

jype je izjavil:

Jaz imam na powercolor 6950 trenutno 330MH/s in sem do včerajšnjega dviga težavnosti pridelal približno 1 BTC na tri dni - zdaj ga pa na štiri ali pet dni. Ne dere se, se pa greje.


25k$ na mesec. Ni bilo slabo :))

jype ::

Čist OK deal, ja.

gruntfürmich ::

sarma832 je izjavil:

jype je izjavil:

Jaz imam na powercolor 6950 trenutno 330MH/s in sem do včerajšnjega dviga težavnosti pridelal približno 1 BTC na tri dni - zdaj ga pa na štiri ali pet dni. Ne dere se, se pa greje.


25k$ na mesec. Ni bilo slabo :))

je bilo slabo. ker je bilo rudarjenje dražje kot kupovanje na borzi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

John McAfee Claims Bitcoin Will be Worth $500,000 in Three Years
:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

jype ::

A ni trdil, da si da penis odrezat, če ne bo?

Vazelin ::

Mislim, da ga bo pojedel, če ne bo.
Fantje, stanovanje/hišo/ženo na bitcoin:))

jype ::

Še sreča, da si ne lastim ničesar od tega!

mkmorfius ::

MrStein je izjavil:

Gre za primer:
- Janez kupuje po 500 EUR (ponuja 500 EUR za 1 BTC)
- Franc prodaja po 400 EUR (pričakuje 400 EUR za 1 BTC)

Kako bo šla transakcija?


Janez kupi za 500, Franc dobi pa le 400 za svoj Bitcoin... Seveda to ni ista transakcija... Če bi bla ista transakcija bi Janez plaču le 400 za Bitcoin
Blockchain Loterija TrueFlip - Zadeni 400BTC - goo.gl/a7tvR6
Kupi Bitcoin (BTC) ali Ether (ETH) z VISA ali MasterCard - goo.gl/xj936M
««
149 / 270
»»