» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
143 / 270
»»

slovencl ::

Kako pa se dela menjava iz ene kripto valute v drugo. Npr BTC->ETH: gre to direktno ali je vmes še FIAT, se pravi 2x provizije? Ali je možno oboje - direktno ali posredno?

DeeJay ::

slovencl je izjavil:

Kako pa se dela menjava iz ene kripto valute v drugo. Npr BTC->ETH: gre to direktno ali je vmes še FIAT, se pravi 2x provizije? Ali je možno oboje - direktno ali posredno?


Z BTC maš vse valute direktno povezavo.
S FIAT maš samo redke direktno (BTC, ETH, LTC, XRP, pa mogoče še kkšna)

Vsa exchange ma nek nabor menjav, tko da najboljš da si tm pogledaš kaj vse ponujajo.
Recimo Bitstamp ma samo FIAT <-> BTC ter FIAT <-> XRP <-> BTC. Naj bi dodal še LTC in ETH kmalu.
Kraken jih ma mal več, Poloniex in Bittrex pa zelo velik.

slovencl ::

To razumem - sem pogledal katere opcije imaš. Ne štekam pa, kaj se dejansko izvede, ko narediš tako pretvorbo. Ker možno bi bilo oboje.

Runnagain ::

Ni FIAT-a vmes. Vedno menjaš eno "valuto" za drugo. Vmes ne gre v FIAT.

slotechar ::

Če se bo tko nadaljeval lahko jutr pričakujemo bitcoin na 3000 dolarjih.

Ali mislite da bo?

krneki0001 ::

Danes zvečer mogoče. Ob 22, ko se kitajci zbudijo.

Runnagain ::

Hm, a se oblikuje en mini bull trap? all pa je bila to samo korekcija...bomo vidl v roku parih ur.

Zgodovina sprememb…

slotechar ::

Market cap je zadnje ure močno padel

Prej pa je nekaj dni market cap naraščal kot tudi bitcoin.

http://coinmarketcap.com/charts/

Verjetno samo korekcija, spet počas bitcoin narašča

Zgodovina sprememb…

branc ::

Xapo -> mastercard, ki črpa iz walleta BTC. Že kdo uporablja? Trapasto vprašanje: obstaja kakšna meddržavna izmenjava podatkov o teh računih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

slovencl ::

DeeJay je izjavil:

slovencl je izjavil:

Kako pa se dela menjava iz ene kripto valute v drugo. Npr BTC->ETH: gre to direktno ali je vmes še FIAT, se pravi 2x provizije? Ali je možno oboje - direktno ali posredno?


Z BTC maš vse valute direktno povezavo.
S FIAT maš samo redke direktno (BTC, ETH, LTC, XRP, pa mogoče še kkšna)

Vsa exchange ma nek nabor menjav, tko da najboljš da si tm pogledaš kaj vse ponujajo.
Recimo Bitstamp ma samo FIAT <-> BTC ter FIAT <-> XRP <-> BTC. Naj bi dodal še LTC in ETH kmalu.
Kraken jih ma mal več, Poloniex in Bittrex pa zelo velik.


Tole mi ni povsem jasno (mogoče kdo ve?), če recimo menjam XBT/EUR, ETH/EUR in ETH/XBT: če so te tri menjave povsem ločene, potem bi se lahko ustvarila razlika med temi tremi menjavami, in bi samo z vrtenjem lahko ustvarjal dobiček. Ne zdi se mi logično, da bi sistem to dopuščal - bolj logično bi mi bilo, da obstaja mehanizem, ki vzdržuje ustrezno razmerje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()

sarma832 ::

slovencl je izjavil:

DeeJay je izjavil:

slovencl je izjavil:

Kako pa se dela menjava iz ene kripto valute v drugo. Npr BTC->ETH: gre to direktno ali je vmes še FIAT, se pravi 2x provizije? Ali je možno oboje - direktno ali posredno?


Z BTC maš vse valute direktno povezavo.
S FIAT maš samo redke direktno (BTC, ETH, LTC, XRP, pa mogoče še kkšna)

Vsa exchange ma nek nabor menjav, tko da najboljš da si tm pogledaš kaj vse ponujajo.
Recimo Bitstamp ma samo FIAT <-> BTC ter FIAT <-> XRP <-> BTC. Naj bi dodal še LTC in ETH kmalu.
Kraken jih ma mal več, Poloniex in Bittrex pa zelo velik.


Tole mi ni povsem jasno (mogoče kdo ve?), če recimo menjam XBT/EUR, ETH/EUR in ETH/XBT: če so te tri menjave povsem ločene, potem bi se lahko ustvarila razlika med temi tremi menjavami, in bi samo z vrtenjem lahko ustvarjal dobiček. Ne zdi se mi logično, da bi sistem to dopuščal - bolj logično bi mi bilo, da obstaja mehanizem, ki vzdržuje ustrezno razmerje?


Za vsak trejd poberejo provizijo tako da bos tezko v plusu

K0l1br1 ::

Velike ribe spremljajo te razlike in preden se ti oveš, te razlike že zdvanja izkoristijo + fee-ji poskrbijo za ta male razlike, pri katerih se to itak ne splača več.

slovencl ::

K0l1br1 je izjavil:

Velike ribe spremljajo te razlike in preden se ti oveš, te razlike že zdvanja izkoristijo + fee-ji poskrbijo za ta male razlike, pri katerih se to itak ne splača več.

Za to pa res ne rabiš bit riba - ena skriptica pa je :)

K0l1br1 ::

Ribe imajo skriptice, ne skrbi ;)

slovencl ::

Tole še mal tuhtam, ampak še vedno ne štekam: če narediš direktno transakcijo iz ene kriptovalute v drugo, potem mora biti to istočasno zapisan/potrjeno v blokchainu od obeh valut - kako pa to sploh dosežeš - saj to verjetno težko časovno sovpada?

amacar ::

Dokler se na borzi trguje se nič ne piše v blockchain. Samo interno po bazah borze. Ko pošlješ iz borze drugam, se šele zapiše v blockchain.

MrStein ::

slovencl je izjavil:


Tole mi ni povsem jasno (mogoče kdo ve?), če recimo menjam XBT/EUR, ETH/EUR in ETH/XBT: če so te tri menjave povsem ločene, potem bi se lahko ustvarila razlika med temi tremi menjavami, in bi samo z vrtenjem lahko ustvarjal dobiček. Ne zdi se mi logično, da bi sistem to dopuščal - bolj logično bi mi bilo, da obstaja mehanizem, ki vzdržuje ustrezno razmerje?

Ja, ta mehanizem se imenuje "trg".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jast82 ::

slovencl je izjavil:

Tole še mal tuhtam, ampak še vedno ne štekam: če narediš direktno transakcijo iz ene kriptovalute v drugo, potem mora biti to istočasno zapisan/potrjeno v blokchainu od obeh valut - kako pa to sploh dosežeš - saj to verjetno težko časovno sovpada?

Ja tu pać borze igrajo. Drugače v blockchainu ni zapisano točno število tvojih kriplov. V denarnici je prikazan seštevek še neporabljenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jast82 ()

tt2 ::

A tudi vam www.bitstamp.net deluje zelo slabo? Sam se imam namen registrirati na tej strani pa me zanima ali je v redu, ali priporočate kaj drugega? Zanima me predvsem enostavnost.

bbf ::

sej piše: Safe. Simple. Licenseced. Zakaj naj bi botem enostavnost slabo delovala?

Gregor P ::

Če ne veš, kje bi se registriral, potem je Bitstamp zagotovo prva dobra izbira, nato boš pa sčasoma videl, kako in kaj ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

okica11 ::

Kot fizična oseba v Sloveniji je treba rudarjenje ali trgovanje z BTC prijaviti?

DeeJay ::

Izi ::

Spet bodo samomori, že vidim. Trenutno je čas za prodajo in ne za kupovanje.
Po vseh teh letih z bitcoinom se že kaže ponavljajoči trend, podobno kot pri večini zadev na borzi. Opazi se balon na 3 leta.
Prvi balon je bil konec leta 13, ko je iz 100 skočilo na 1000. Po poku se je ustalilo nekje na 250.
Drugi balon je sedaj in ko bo nekje pri 3000 počilo se bo po mojih računih ustalilo na okoli 750 ali pa celo nižje, če bo panika prevelika. Pa tudi naslednji balon se bo zato zavlekel na 5 do 10 let.

Skratka ne biti preveč pogumni, da ne bo potem jok in stok ;)

dronyx ::

Izi je izjavil:

Spet bodo samomori, že vidim. Trenutno je čas za prodajo in ne za kupovanje.

Ja, problem teh preroških besed je v tem, da so podobno pisali ko je bil btc 50, 100, 200, 500, 1000, 1500, 2400 €. Ta niz vliva upanje, da pride tudi 3500, 5000, 8300, 15.000, 28.400, 49.800 ...samo potrpežljiv moraš biti.
:P:P:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

gruntfürmich ::

očitno nisi veliko vlagal in kupoval na vrhu balončkov, da take bedarije kvasiš...

btw, kdo je ustavil btc ravno pred 3k????????? si bil ti, nebivedu?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Orias ::

Ko bi vedel da bo BTC, ETC, ZEC, ETH tako šel gor ne bi jaz bedak ETHja prodajal pri 15EUR, pa ZECa pri 50 EUR :D. Tak pač je. Bo trebal počakat, da spet BTC umetno "zrušijo". Me res zanima katera menjanica bo na tapeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Orias ()

Izi ::

dronyx je izjavil:

...samo potrpežljiv moraš biti.
:P:P:P

Potrpežljivost velja samo ko je rast enakomerno konstantna. Kljub kaotičnosti na borzah je nekaj pravil, ki se jih je pametno držati. Ko začne rasti eksponentno VEDNO pride do poka. Nikoli se ne priključi črednemu nagonu ampak delaj ravno obratno. Ko raja divje kupuje, pameten vlagatelj prodaja.
Nekje do 1800 (en mesec nazaj) je še vse videti bolj ali manj običajno od tu naprej pa je zadeva ušla iz nadzora, mediji so zagrabili zadevo in s tem povzročili eksponentno rast. Ni treba biti borznik, da predvidiš kaj se bo zgodilo.

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

očitno nisi veliko vlagal in kupoval na vrhu balončkov, da take bedarije kvasiš...

Če to mene misliš jaz sploh nisem nikdar nič "investiral", samo opazujem, se čudim in pošteno povedano skoraj nič ne razumem (kar me pri vsej stvari najbolj bega). Pa dokler je bil samo bitcoin sem mislil da še nekaj razumem, sedaj ko je teh kojnov že čez 800 pa ne štekam kaj se to dogaja.

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

očitno nisi veliko vlagal in kupoval na vrhu balončkov, da take bedarije kvasiš...

Če to mene misliš jaz sploh nisem nikdar nič "investiral", samo opazujem, se čudim in pošteno povedano skoraj nič ne razumem (kar me pri vsej stvari najbolj bega). Pa dokler je bil samo bitcoin sem mislil da še nekaj razumem, sedaj ko je teh kojnov že čez 800 pa ne štekam kaj se to dogaja.

izi ti je lepo povedal.

glede potrpežljivosti pa je tako, da če boš danes kupil, ali pa po 1100 pred 4 leti, vedi da bo redkokdo s tako možnimi živci da bo rekel da je to bila super naložba, ker bo v prihodnosti še zrastlo, sploh ko čez 2 leti vidi dip bitcoina po 150$...
to je vsa poanta okoli balončkov, ne pa najvišje vrednosti ki jih naštevamo za nazaj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

je kdo ujel lokalno dno na 1850$ 27. maja?

verjetno smo malo z grozo gledali tečaj, ampak ravno taki dipi so za pogumne dober vir za plemenitenje premoženja... smo imeli kar enih par takih trejderjev pred 4 leti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

...glede potrpežljivosti pa je tako, da če boš danes kupil, ali pa po 1100 pred 4 leti, vedi da bo redkokdo s tako možnimi živci da bo rekel da je to bila super naložba, ker bo v prihodnosti še zrastlo, sploh ko čez 2 leti vidi dip bitcoina po 150$...to je vsa poanta okoli balončkov, ne pa najvišje vrednosti ki jih naštevamo za nazaj.

Saj to velja tudi za klasično borzo in delnice, nepremičnine...ljudje imajo kar se tega tiče zelo kratek spomin in vedno se jih najde cel kup ki trdijo..."da je tokrat pa res drugače". Ampak vedno znova se izkaže, da ni nič drugače in da so pač nekateri pojavi ciklični. Za kriptovalute ne vem, kar se tiče pa delnic sem prepričan, da naslednja večja kriza pride kmalu...oder je že postavljen, čaka se samo še povod, da se začne stampedo navzdol. In nekako ne verjamem da bodo takrat kriptovalute "varno zatočišče".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

VaeVictis ::

To je res, pri vseh investicijah smo tik pred krizo.

Vprašanje je samo, koliko časa je ta tik pred?

Ali je to eno minuto, en dan, en mesec, eno leto, eno desetletje, ...

Glede na to, da so se sedaj kriptovalute vredne približno 100 milijard in jih uporablja relativno malo ljudi smo sedaj šele nekje na začetku poti, a še vedno tik pred krizo....

dronyx ::

VaeVictis je izjavil:

Glede na to, da so se sedaj kriptovalute vredne približno 100 milijard in jih uporablja relativno malo ljudi smo sedaj šele nekje na začetku poti, a še vedno tik pred krizo....

Statistike kažejo, da večina kriptovalute sploh ne kupuje zaradi potrebe, ker brez tega ne bi mogli kupiti klobase, avta, stanovanja, ampak kupujejo zato, ker "vse raste"...torej kot naložbo. Da bi kdo dobival plačo v kriptovalutah nisem slišal. Prav ta odsotnost potrebe in razlog, zakaj se sploh kupuje kriptovalute (beri pohlep) pa je tisto, kar pri meni ne vzbuja zaupanja. To se vedno konča enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

MrStein ::

Tako kot pri zlatu?
Kdo je kupil zlato, da bo kaj z njim plačal? Je kdo dobil plačo v zlatu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dronyx ::

MrStein je izjavil:

Tako kot pri zlatu?
Kdo je kupil zlato, da bo kaj z njim plačal? Je kdo dobil plačo v zlatu?

Ja...Jaz tudi ne vidim nikakršne potrebe da bi kupoval zlato, ker v tem vidim samo težave...od varnega skladiščenja naprej. Ampak pri zlatu je pomembna razlika. Kakor vem zlato veliko uporabljajo centralne banke za kritje denarju. Če bi odštel te velike, institucionalne lastnike ter industrijo odpade na fizične osebe po moje majhen delež. Kriptovalute pa so očitno domena "ozaveščenih fizikalcev" in nisem še slišal, da bi kakšna centralna banka uporabljala kriptovalute ali da svoje posle v kriptovalutah opravljala večja podjetja (tu seveda odštejem tiste, ki so v tem poslu, kot je recimo Bitstamp).

BuDi79 ::

morali bi tiskati majice ... Bitcoin je natega... od 2009

BuDi79 ::

Vsak dan v vsakem trenutku nekdo svari pred katastrofo. Če zgreši se bo pozabilo, vsi srečni, zmota pač, če zadane pa bo lahko stoje s prešernim nasmehom in iskrico v očeh trdil, da je ves čas vedel in opozarjal... kaj pa niste poslušali.

Vsi bomo umrli, klimatske, etnične in druge katastrofe so za vogalom. Ali kot je rekel sam član vrha Icononija (skupine, ki se ukvarja s kriptovutami) pred časom "kriptovalute sem prodal, saj so prenapihnjene in bo balonček vsak čas počil, samo še dol bo šlo (od takrat je BTC zrasel za cca. 5x, pa ima razmeroma konzervativno rast proti ostalim kriptovalutam).

gruntfürmich ::

torej ti pričakuješ neskončno rast...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DeeJay ::

BuDi79 je izjavil:

Vsak dan v vsakem trenutku nekdo svari pred katastrofo. Če zgreši se bo pozabilo, vsi srečni, zmota pač, če zadane pa bo lahko stoje s prešernim nasmehom in iskrico v očeh trdil, da je ves čas vedel in opozarjal... kaj pa niste poslušali.

Vsi bomo umrli, klimatske, etnične in druge katastrofe so za vogalom. Ali kot je rekel sam član vrha Icononija (skupine, ki se ukvarja s kriptovutami) pred časom "kriptovalute sem prodal, saj so prenapihnjene in bo balonček vsak čas počil, samo še dol bo šlo (od takrat je BTC zrasel za cca. 5x, pa ima razmeroma konzervativno rast proti ostalim kriptovalutam).


BTC zrastel 5x?

BuDi79 ::

ali na olimpijskih pročakuješ nove rekorde v teku, skokih...?

pride do točke ko ne potegne več v klanec, pa takrat seveda ljudje bežijo z vlaka, tudi nazaj leze... ampak ta vlak potnike šele pobira pa se že vsi bojijo da ne bo šlo v klanec in bodo zdrseli v prepad.

za 5x je zrasel od takrat ko je bil 550...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

dronyx ::

Pravijo da ni še bubbla. :)

Samuel ::

BuDi79 je izjavil:

morali bi tiskati majice ... Bitcoin je natega... od 2009


daj tiskaj.. kdo ti brani?
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

sniff ::

dronyx je izjavil:

Pravijo da ni še bubbla. :)


mal hecna metodologija za vrednotenje

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

Pravijo da ni še bubbla. :)

malo so bolani v glavi, ni druge razlage. je pa res da je vedno prostor za rast...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Aquafriend ::

Nov rekord market cap, danes presegel 104 B

http://coinmarketcap.com/charts/

in številke naraščajo....bitcoin ima zdaj še 45 procenti delež trgovanja, ostalo so druge kripto valute.

trubadur99 ::

Mene samo zanima, koliko vas tukaj mina bitocine, pri kakšnih specifikacijah sistema se splača minat in koliko sploh lahko iz tega zaslužiš?
LP

MaterVola ::

Ne verjamem, da še kdo rudari BTC.

Qcube ::

Hmmm. pred kratkim bila novica da je bitcoin presegel mejo 2000$ in zdaj je že skoraj 3000$. To kar raste.

slotechar ::

Zato ker vedno več zanimanja za kriptovalute in bitcoin je glavni coin, ki ga skoraj nujno potrebuješ, če žeiliš kupovat in trgovat z drugimi kriptovalutami.

Če pogledaš statistiko marketcap in število novih uporabnikov na kripto borzah je zanimanja iz teden v teden rekordno v zadnjem času.
««
143 / 270
»»