» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
134 / 270
»»

Mato989 ::

Tody je izjavil:

Registriraš se na bitstamp, slediš vsem njihovim željam, vključiš avtentikacijo in nakažeš eure na njihov račun. Zaradi navala boš mogoče čakal kak teden.

Druga stvar je kraken.com ampak tudi tam znaš čakat kak teden da ti sprostijo T2


Je možno uporabit paypal?

Je možno kupit manj kot cel bitcoin?

Hvala vnaprej :)

janezvalva ::

Tody je izjavil:

Je možno uporabit paypal?

ne

Tody je izjavil:


Je možno kupit manj kot cel bitcoin?

ja

Tody je izjavil:

Hvala vnaprej :)

ok

K0l1br1 ::

Bitstamp ga lomi danes - v zgornji pasici se tečaj xrp ves čas vrača na 0.32, čeprav to ni.

Baja ::

Mato989 je izjavil:



Je možno uporabit paypal?



poguglaj localbitcoins za paypal

marjan_h ::

Ta t.i ledger, ki vsebuje vse opravljene transakcije. Verjetno mora biti datoteka velika par 100GB.

Sem prebral na spletu, da se jo distribuira in jo ima vsak miner. Kar pomeni, da če hočeš postati miner moraš imeti prostor na disku za omenjeno datoteko?

m0f0x ::

Hello,

A mi lahko nekdo morda pomaga.... Kako lahko prekličem transakcijo BTC? Dal sem premali fee in zdaj že od prejšnjega tedna vse skupaj stoji (0/3 confirmations). Sem pa hotel preko shapeshifta pretvoriti v SIA coin, ko je bil še 0,2 centa.
Imam pa na blockchainu wallet.

janezvalva ::

m0f0x je izjavil:

Hello,

A mi lahko nekdo morda pomaga.... Kako lahko prekličem transakcijo BTC? Dal sem premali fee in zdaj že od prejšnjega tedna vse skupaj stoji (0/3 confirmations). Sem pa hotel preko shapeshifta pretvoriti v SIA coin, ko je bil še 0,2 centa.
Imam pa na blockchainu wallet.

ponavadi dobiš avtomatsko nazaj po določenem času
če ne pa napiši support ticket na blockchain:
https://support.blockchain.com/hc/en-us...

Ajnstajn` ::

Ali bomo še kdaj videli btc na 1000$ ?

https://www.cryptocoinsnews.com/breakin...

če se bojo res kaj dogovorili, bo 1000 samo še mokre sanje...
//

sivistol ::

Ajnstajn` je izjavil:

Ali bomo še kdaj videli btc na 1000$ ?

https://www.cryptocoinsnews.com/breakin...

če se bojo res kaj dogovorili, bo 1000 samo še mokre sanje...


tvoje mokre sanje

če nimašza cel btc, dj nekam v eth al pa kaki sc, xrp ,

sej fed in ecb ne morta nč če maš nano s , razenče bodo začel na velko kupovat btc eth, pa ga samo storali brez transakcij, pol rata neuporabno, sam pol si bomo pa spet novo valuto nardili heh
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

urli ::

Ajnstajn` je izjavil:

Ali bomo še kdaj videli btc na 1000$ ?

https://www.cryptocoinsnews.com/breakin...

če se bojo res kaj dogovorili, bo 1000 samo še mokre sanje...


Točno tako, če se res implementira rešitev, bo po moje bitcoin šel strmo navzgor.

Zeitgeist ::

urli je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

Ali bomo še kdaj videli btc na 1000$ ?

https://www.cryptocoinsnews.com/breakin...

če se bojo res kaj dogovorili, bo 1000 samo še mokre sanje...


Točno tako, če se res implementira rešitev, bo po moje bitcoin šel strmo navzgor.



Activate Segregated Witness at an 80% threshold, signaling at bit 4
Activate a 2 MB hard fork within six months

hard fork???

Ajnstajn` ::

Zeitgeist je izjavil:

urli je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

Ali bomo še kdaj videli btc na 1000$ ?

https://www.cryptocoinsnews.com/breakin...

če se bojo res kaj dogovorili, bo 1000 samo še mokre sanje...


Točno tako, če se res implementira rešitev, bo po moje bitcoin šel strmo navzgor.



Activate Segregated Witness at an 80% threshold, signaling at bit 4
Activate a 2 MB hard fork within six months

hard fork???


btc bo mel hard fork prej al slej... vendar če se zgodi segwit bo večina to videla kot dobro, ne slabo...saj po eni strani je res dobro.
//

Edorta ::

Ko bo zmanjkalo Fiatov, se bo rast ustavila. Večina nas bo ta trenutek razumela kot signal za prodajo. Vsi bomo skušali prodati, vendar bo kupcev na vrhu malo. Tak scenarij je zelo konzervativen, navsezadnje koristen, omogočil bo spodaj nakup zamudnikom, in omogočil bo nov investicijski cikel, omogočil bo sanjski short.

Bolj problematičen bi bil padec, če se bo resnično vmešal FED, ECB, Kitajska NB, kakor koli se že imenuje, torej sistemska težava.

Doktrina uči: ko se po nespecializiranih forumih ljudje začno spraševati, kako se kupi BTC, kako se kupi ETH, da je treba realizirati dobičke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Edorta ()

marjan_h ::

Oprostite, če motim vašo debato vendar me zanima odgovor na vprašanje:

marjan_h je izjavil:

Ta t.i ledger, ki vsebuje vse opravljene transakcije. Verjetno mora biti datoteka velika par 100GB.

Sem prebral na spletu, da se jo distribuira in jo ima vsak miner. Kar pomeni, da če hočeš postati miner moraš imeti prostor na disku za omenjeno datoteko?

Zeitgeist ::

marjan_h je izjavil:

Oprostite, če motim vašo debato vendar me zanima odgovor na vprašanje:

marjan_h je izjavil:

Ta t.i ledger, ki vsebuje vse opravljene transakcije. Verjetno mora biti datoteka velika par 100GB.

Sem prebral na spletu, da se jo distribuira in jo ima vsak miner. Kar pomeni, da če hočeš postati miner moraš imeti prostor na disku za omenjeno datoteko?


ledger mislis blockchain?
pri solo miningu ja. pri pool miningu ne.

m0f0x ::

janezvalva je izjavil:

m0f0x je izjavil:

Hello,

A mi lahko nekdo morda pomaga.... Kako lahko prekličem transakcijo BTC? Dal sem premali fee in zdaj že od prejšnjega tedna vse skupaj stoji (0/3 confirmations). Sem pa hotel preko shapeshifta pretvoriti v SIA coin, ko je bil še 0,2 centa.
Imam pa na blockchainu wallet.

ponavadi dobiš avtomatsko nazaj po določenem času
če ne pa napiši support ticket na blockchain:
https://support.blockchain.com/hc/en-us...


Na blockchainu ni možno preklicati. Sem prejšnji teden dobil kao nazaj po 72 urah, zdaj pa se je transakcija 21.05. spet ponovila. Očitno bom moral neki jebeni accelerator uporabit ali kaj naj.

jype ::

Težka bo. Počakati morate, da transakcija poteče po celotnem omrežju. Utegne trajati cel mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

marjan_h ::

Zeitgeist je izjavil:

marjan_h je izjavil:

Oprostite, če motim vašo debato vendar me zanima odgovor na vprašanje:

marjan_h je izjavil:

Ta t.i ledger, ki vsebuje vse opravljene transakcije. Verjetno mora biti datoteka velika par 100GB.

Sem prebral na spletu, da se jo distribuira in jo ima vsak miner. Kar pomeni, da če hočeš postati miner moraš imeti prostor na disku za omenjeno datoteko?


ledger mislis blockchain?
pri solo miningu ja. pri pool miningu ne.


Aja, tako to gre. Kje je pa shranjena pri pool miningu? Ali je stvar fragmentirana, pa ima vsako vozlišče (PC) del celote, ali je shranjena na kakšnem strežniku. (Vendar potem to ni več decentralizirano)

Zeitgeist ::

pri poolu. pool pa ti posilja aktualne podatke za racunanje in potem grejo ti podatki nazaj. cist simpl povedano. malo poguglaj. imas miljon tega. pa ne racunaj da bos z svojo graficno rudaril bitcoine :D

marjan_h ::

Kot vidim, tudi transakcije trajajo cel mesec. To je odvisno od fee, vendar ali kje piše, koliko najmanj lahko nameniš mreži za procesiranje transakcije?

lamoido ::

Zakaj ne uporabljate Coinbase za nakupe? Bančna transakcija pride v enem dnevu in lahko takoj trgujete

hamez66 ::

Zaradi visoke provizije in withdrawal limitiov.

lamoido ::

hamez66 je izjavil:

Zaradi visoke provizije in withdrawal limitiov.


Kakšen pa je ta withdrawal limit? Nisem nikjer zasledil. Provizijo si pa poravnaš z 10$ BTC ki jih prejmeš ob registraciji in nakupu.

Miner ::

Živjo, zanima me kako je z davki in dohodnino pri miningu Ethereuma. Sem na poolu, ki mi dobiček pretvori in izplačuje direktno v BTC, rad pa bi nek del tega dobička pretvoril v EUR, naprimer preko Kraken. Nisem prepričan, če je tak prihodek potrebno prijaviti in koliko % mi v tem primeru pobere država. Lahko zaradi tega kot študent izgubim kakšne ugodnosti? Glede na trenutno vrednost kriptovalut se gre za prihodek približno 100€ mesečno.

jype ::

Miner> Živjo, zanima me kako je z davki in dohodnino pri miningu Ethereuma. Sem na poolu, ki mi dobiček pretvori in izplačuje direktno v BTC, rad pa bi nek del tega dobička pretvoril v EUR, naprimer preko Kraken. Nisem prepričan, če je tak prihodek potrebno prijaviti in koliko % mi v tem primeru pobere država. Lahko zaradi tega kot študent izgubim kakšne ugodnosti? Glede na trenutno vrednost kriptovalut se gre za prihodek približno 100€ mesečno.

Dohodnino plačaš. Verjetno je dovolj, da to prijaviš v obračunu dohodnine za 2017 v februarju 2018 in takrat plačaš v odvisnosti od tega, kakšne si imel ostale prihodke (če je teh 100 na mesec edini dohodek, je to verjetno dovolj malo, da pokrije splošna olajšava in ne plačaš ničesar).

sniff ::

@Miner: kaj pa uporabljaš za minanje Ethereuma oziroma a se to danes splača če vkalkuliraš še elektriko?

Miner ::

Jype, hvala za odgovor.
Sniff: Trenutno se splača. Imam PC z RX480.

m1h4 ::

Kje pa Ethereum zamenjam?

Edorta ::

Jaz jih menjam na Kraknu ;)

m1h4 ::

@Edorta pa jih tudi miniaš?

N0t0ri0us ::

se z nvidio splača minat - 960? Koliko dobiš na dan? :)

hamez66 ::

lamoido je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Zaradi visoke provizije in withdrawal limitiov.


Kakšen pa je ta withdrawal limit? Nisem nikjer zasledil. Provizijo si pa poravnaš z 10$ BTC ki jih prejmeš ob registraciji in nakupu.


Ne vem, včasih je bilo par tisoč na teden. Nekaj v stilu 3k na teden. Provizija je pa 0.5% na trade, kolikor je meni znano. Lahko pa, da se motim glede enega in drugega. Včasih je bilo tako, zato Coinbasa nisem želel uporabljati.

gruntfürmich ::

neumoren tale bitcoin...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kingsix ::

gruntfürmich je izjavil:

neumoren tale bitcoin...

Dieu ::

jype je izjavil:

Miner> Živjo, zanima me kako je z davki in dohodnino pri miningu Ethereuma. Sem na poolu, ki mi dobiček pretvori in izplačuje direktno v BTC, rad pa bi nek del tega dobička pretvoril v EUR, naprimer preko Kraken. Nisem prepričan, če je tak prihodek potrebno prijaviti in koliko % mi v tem primeru pobere država. Lahko zaradi tega kot študent izgubim kakšne ugodnosti? Glede na trenutno vrednost kriptovalut se gre za prihodek približno 100€ mesečno.

Dohodnino plačaš. Verjetno je dovolj, da to prijaviš v obračunu dohodnine za 2017 v februarju 2018 in takrat plačaš v odvisnosti od tega, kakšne si imel ostale prihodke (če je teh 100 na mesec edini dohodek, je to verjetno dovolj malo, da pokrije splošna olajšava in ne plačaš ničesar).


A ni to samo za BTC? Pa ti če... je potem obdavčen dobiček pri rudarjenju, ne pa tudi pri trgovanju?
I was blind but now I see!

A. Smith ::

kingsix je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

neumoren tale bitcoin...



Spoštovani dežurni guruji kriptovalut, a bomo kaj napovedali vrh balona? Glede na to, da je bubble mode (ali "pumpa", kot ji eni pravijo) že zelo očitna, bo treba počasi razmisliti, kdaj bmo izstopili iz rakete, preden eksplodira. Glede na razmerja med min/max v prejšnjih balonih je moja ocena $7-8k. Prejšnji baloni so prav tako trajali dva meseca, strmi del parabole pa ni trajal več, kot 14 dni. Se mi pa zaenkrat zdi, da je trenutna parabola manj strma od preteklih. Kar pa seveda ne pomeni, da ni možno, da postane še bolj strma.

Da bo dosežena vrednost trajna, po mojem mnenju ni možnosti, ker bistvena vprašanja te kriptovalute niso rešena, rudarji so sprti s core teamom, itd. Po doseženih 5k bom začel razmišljati o izstopu. Lahko, da 5k sploh ne bo doseženih, lahko pa bo močno preseženih.

Kakšno je vaše mnenje? Upam na še kakšno oceno.

Aja, ker nisem hip-hop človek, še enkrat objavljam rock verzijo bubble mode himne. Viel spaß :)

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Gregor P ::

Sam menim, da bi moralo iti najmanj do 10.000 oz. nebo je meja; z vmesnimi padci in vzponi seveda.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

urli ::

A. Smith je izjavil:

kingsix je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

neumoren tale bitcoin...



Spoštovani dežurni guruji kriptovalut, a bomo kaj napovedali vrh balona? Glede na to, da je bubble mode (ali "pumpa", kot ji eni pravijo) že zelo očitna, bo treba počasi razmisliti, kdaj bmo izstopili iz rakete, preden eksplodira. Glede na razmerja med min/max v prejšnjih balonih je moja ocena $7-8k. Prejšnji baloni so prav tako trajali dva meseca, strmi del parabole pa ni trajal več, kot 14 dni. Se mi pa zaenkrat zdi, da je trenutna parabola manj strma od preteklih. Kar pa seveda ne pomeni, da ni možno, da postane še bolj strma.

Da bo dosežena vrednost trajna, po mojem mnenju ni možnosti, ker bistvena vprašanja te kriptovalute niso rešena, rudarji so sprti s core teamom, itd. Po doseženih 5k bom začel razmišljati o izstopu. Lahko, da 5k sploh ne bo doseženih, lahko pa bo močno preseženih.

Kakšno je vaše mnenje? Upam na še kakšno oceno.

Aja, ker nisem hip-hop človek, še enkrat objavljam rock verzijo bubble mode himne. Viel spaß :)



Do kam bo šlo? Pa saj vsi, ki smo že nekaj časa v tem, dobro vemo do kam bo šlo! TO THE MOON!!:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

jype ::

A. Smith> Kakšno je vaše mnenje? Upam na še kakšno oceno.

Srečo imam, da imam kovance varno spravljene, tako da jih ne morem na hitro prodati. Zavedam se, da to lahko pomeni, da bom izgubil vse.

Gregor P> Sam menim, da bi moralo iti najmanj do 10.000 oz. nebo je meja; z vmesnimi padci in vzponi seveda.

Tudi mene je tega strah.

urli ::

kingsix ::

The Case for an Extreme ETH Mispricing:
https://drive.google.com/file/d/0B3bW_j...

Mislim, da je v največjem bubble mode trenutno BTC, potem pa sledi vse ostalo - vključno z ETH, kjer imam večino kripto-investicij.
Glede na naval, se mi zdi, da zna balon še trajat vsaj tam 3 mesece oz. do kakega nepričakovanega dogodka.

Sicer je pa tudi stock-market v totalnem bubblu trenutno, lahko tudi tam kaj poči. Kako bi se v tem primeru odzval kripto-svet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

jype ::

kingsix> Sicer je pa tudi stock-market v totalnem bubblu trenutno, lahko tudi tam kaj poči. Kako bi se v tem primeru odzval kripto-svet?

Nimam pojma, ampak škodo si narediš izključno v primeru, da si dejansko prisiljen prodat, ko tečaji padejo, zato zdaj, če nimaš evrske rezerve, začni počasi prodajat.

kingsix ::

jype je izjavil:

kingsix> Sicer je pa tudi stock-market v totalnem bubblu trenutno, lahko tudi tam kaj poči. Kako bi se v tem primeru odzval kripto-svet?

Nimam pojma, ampak škodo si narediš izključno v primeru, da si dejansko prisiljen prodat, ko tečaji padejo, zato zdaj, če nimaš evrske rezerve, začni počasi prodajat.


Prodal vse v zadnjih tednih in z tem nabavil kovine (srebro/zlato), ki se mi zdijo trenuto podcenjene... Tako imam sedaj na eni strani kao najbolj varne nalože, na drugi pa kripto :D
Ko bodo delnice poceni pa spet vstop na trg. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

gruntfürmich ::

kako si nabavil zlato?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

lamoido ::

Mislim da je BTC 5000$ povsem mogoč. Kakšne krize tudi ne bo še kmalu. Lahko sami vidite kako poslujejo podjetja po svetu.

Zna pa se zgodi da bo naslednja finančna kriza prav zaradi kriptovalut (če vstopijo na ta trg tudi banke)

Zeitgeist ::

narudarjenih je nekaj cez 16 miljonov bitcoinov. od tega bi naj bilo 30 procentov izgubljenih, torej je v obtoku recimo cca 12 miljonov kovancev. bitcoin naj bi uporabljalo cca 10 miljonov ljudi, torej dobimo povprecje 1.2 btc na uporabnika. kaj bo, ko bo btc uporabljalo 100 miljonov ljudi?

Zgodovina sprememb…

harmony ::

Eno vprasanje:
Ko se kreira wallet na bitadress.org, je le ta takoj na blokchainu in ze ready za uporabo al je se kaj treba narediti?

sniff ::

hamez66 je izjavil:

lamoido je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Zaradi visoke provizije in withdrawal limitiov.


Kakšen pa je ta withdrawal limit? Nisem nikjer zasledil. Provizijo si pa poravnaš z 10$ BTC ki jih prejmeš ob registraciji in nakupu.


Ne vem, včasih je bilo par tisoč na teden. Nekaj v stilu 3k na teden. Provizija je pa 0.5% na trade, kolikor je meni znano. Lahko pa, da se motim glede enega in drugega. Včasih je bilo tako, zato Coinbasa nisem želel uporabljati.


a drugje pa ni provizij? kaj uprabljate ostali in kakšne so provizije?

kingsix ::

gruntfürmich je izjavil:

kako si nabavil zlato?


Kupil vse fizično (iz Nemčije). Edino kar je sranje, da je še tukaj strošek za sef - cca. 100EUR letno.

BTC'ju pa zgleda da bo letelo vsaj do 3k $ :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

hamez66 ::

sniff je izjavil:

hamez66 je izjavil:

lamoido je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Zaradi visoke provizije in withdrawal limitiov.


Kakšen pa je ta withdrawal limit? Nisem nikjer zasledil. Provizijo si pa poravnaš z 10$ BTC ki jih prejmeš ob registraciji in nakupu.


Ne vem, včasih je bilo par tisoč na teden. Nekaj v stilu 3k na teden. Provizija je pa 0.5% na trade, kolikor je meni znano. Lahko pa, da se motim glede enega in drugega. Včasih je bilo tako, zato Coinbasa nisem želel uporabljati.


a drugje pa ni provizij? kaj uprabljate ostali in kakšne so provizije?



Povsod so provizije. Ampak pri 2500$ bitcoinu na eni strani plačaš 5$, na drugi pa 12$. (0.2% proti 0.5%) Se hitro pozna na računu, posebej tistih, ki veliko kupujemo in prodajamo. Sicer so tudi na coinbasu večkrat odlične priložnosti, ampak že tako ali tako uporabljam okoli 10 exchangov in coinbase pač ni eden izmed teh.

Za upload in withdrawal denarja uporabljam Bitstamp, nekateri tu imajo radi tudi Kraken, ker do 2 jurja ni verifikacije.
««
134 / 270
»»