» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
133 / 270
»»

sarma832 ::

Pr POS je tudi inflacija, samo je pa res da ne dobivajo denarja minerji ampak lastniki coinov, tako da ja ..dobra stvar

Nevem no, jz mislim, da Bitcoin brez sprememb tudi do 3000$ ne more pridet. Feeji bojo še x1,5 , transakcij bi bilo še več in se spet nebi potrjevalo in bi moral se vecje feeje dat...

Pretopite v Ethereum :) Možnost je, da bojo masovne migracije na ETH... BTC se ne bo spreminil dokler raste.

kingsix ::

V BTC niti ne prihaja veliko svežega denarja. Večima prometa je z drugimi cryptovalutami.

kiFni ::

kingsix je izjavil:

V BTC niti ne prihaja veliko svežega denarja. Večima prometa je z drugimi cryptovalutami.


Če hečeš pa vstopit v kripto svet, je treba pa kupit BTC... DDD

Samuel ::

Tudi, ko bo prišlo do crasha altov, bo folk šel nazaj v BTC -> še višja cena.

UASF signalling nodes over 8%, the movement is gaining traction
https://www.reddit.com/r/Bitcoin/commen...
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

sarma832 ::

Zelo zanimiv članek glede forka in mislim da dobro piše: https://vinnylingham.com/a-fork-in-the-...

Sepravi rešitve za bitcoin ni, hard fork ne sme pridet v upoštev in se strinjam z napisanim, ampak segwit pa verjetno ne bo podprt s strani minerjev.

Nevem no, meni izgleda kot slepa ulica... Na drugi strani pa se bo ethereum vedno izboljšaval.

urli ::

Bomo kdaj dočakal? :D
 Bitcoin leta ???

Bitcoin leta ???

krneki0001 ::

Odlično bi bilo.

gruntfürmich ::

wtf ripple?:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Matej_K ::

-10% zaenkrat...
... .. .

krneki0001 ::

Time to buy ripple.

DeeJay ::

Počakat, da pride nazaj na 0.06$ :)

krneki0001 ::

To ne bo. se bo ustavil na 0.26.

K0l1br1 ::

Potem pa nastavimo buye na to cifro 0.26 oz. tam okrog.

krneki0001 ::

Upam, da ste pokupili, kar ste imeli, že leze gor.

Prodaja 100k kovancev pri 0.32, pa potem spet buy 110k kovancev pri 0.29, ko bo dol padel in ponovi ene 3 do 4x, pa se bo nekaj nabralo.

harmony ::

Zakaj vedno vse zamudim? Je se kaj upanja za nas reveze? Recimo da imam 5 kosov. Kam nam jih vlozim, da imam cez par mescev desetko?

Assassub ::

Kako trenutno najbolje vstopit v svet kriptovalut ?
Imam namen čimprej kupiti kak Ethereum na Coinbase, je to pametno ali ne ?
AMD Ryzen R7 3700X ~ B550 Aorus Elite ~ Corsair LPX 32GB 3600MHz CL18
Nvidia RTX 3060Ti Vision OC ~ Samsung 970 EVO Plus 500GB ~ Samsung 860 EVO 1TB
Seasonic Prime TX-650 Titanium ~ Phanteks P400A DRGB ~ Dell S3220DGF

krneki0001 ::

harmony je izjavil:

Zakaj vedno vse zamudim? Je se kaj upanja za nas reveze? Recimo da imam 5 kosov. Kam nam jih vlozim, da imam cez par mescev desetko?



Daš denar na kraken, nekaj kupiš na kraknu (recimo ripple ali eth), da se ohranja denar in da počasi a vztrajno leze vrednost gor, del pa preneseš na poloniex in tam vlagaš v res rizične valute, ki v parih dneh orenk poskočijo (takrat prodaš) in potem tudi hitro dol padejo (takrat kupuješ). Tudi če 5 dni nič ne gre gor taka valuta, bo pa šesti dan skočila za 200% gor. Zato ne bit neučakan. Kupi in počakaj.

Tody ::

Vprašanje samo kaj kupit izbira med 720 kovanci...

Venoox ::

Kater wallet za ethereum je zaupanja vreden, da ne shrani private keya na kakšnem strežniku, da je open-source in po možnosti še podpira bitcoine in druge altcoine?

sniff ::

Kolikšni so kaj spreadi oziroma stroški nakupa/prodaje pri "borzah" ki jih uporabljate oz. kakšen mora biti dvig, da se ti splača daytraidanje?

Aquafriend ::

Zanima me za Kraken ce je potrebno pri registraciji za tier 3 uploadat sliko, kjer drzis svoj osebni dokument in list s podpisom itd. ?

Pa kako iz pdf dokumenta s sliko spremenis v jpg, jpeg

urli ::

sniff je izjavil:

Kolikšni so kaj spreadi oziroma stroški nakupa/prodaje pri "borzah" ki jih uporabljate oz. kakšen mora biti dvig, da se ti splača daytraidanje?


Mislim, da se ti ne splača dnevno trgovati, ker se boš po vsej verjetnosti slej ali prej pošteno opekel. Po moje je bolje kupiti valuto v katero pač verjameš in jo držati. Ko se ti zdi, da si dovolj zaslužil, jo zamenji v fiat in pejt na pir.

mihco ::

urli je izjavil:

sniff je izjavil:

Kolikšni so kaj spreadi oziroma stroški nakupa/prodaje pri "borzah" ki jih uporabljate oz. kakšen mora biti dvig, da se ti splača daytraidanje?


Mislim, da se ti ne splača dnevno trgovati, ker se boš po vsej verjetnosti slej ali prej pošteno opekel. Po moje je bolje kupiti valuto v katero pač verjameš in jo držati. Ko se ti zdi, da si dovolj zaslužil, jo zamenji v fiat in pejt na pir.

Exactly.

 Entry date: 12.02.16 - leverage 20x

Entry date: 12.02.16 - leverage 20x



Pocakam na 1mio...and i'm out ;)

urli ::

Oh ja, kaj nisem 2010 kaj kupil. Malo nostalgije https://bitcointalk.org/index.php?topic...

MalRey ::

mihco je izjavil:

Pocakam na 1mio...and i'm out ;)

Murphy pravi, da bo prilezlo do 990k, potem pa -50%. Če ti uspe, pa iskrene čestitke! Me prav zanima, koliko imamo že kaj miljonarjev tukaj...

jype ::

Največ sem imel nekaj nad 5000 kovancev. Veliko večino sem bodisi šenkal naokoli, bodisi zapravil za neumnosti, nekaj malega pa varno spravil v obliki, ki mi preprečuje trošenje.

Rad bi rekel, da sem se lahko s svojimi kovanci upokojil, ampak večina denarja je dejansko prišla od nakupov različnih oblik vrednostnih papirjev v 2008, 2009 in 2010, ko so bili tečaji nizki in/ali volatilni.

kingsix ::

Za nazaj gledat in se sekirat kako bi lahko zaslužil več je brezveze. Če hočeš bit uspešn in srečn investitor se tega preprosto ne dela.
Če je v tistem trenutku prodaja asseta prinesla dobiček je to to - cilj vlaganja je izpolnjen. Če €€ nebi vložil nebi pridobil nič.
Če si kupil 1000 BTC za 1000€ in jih kasneje prodal npr za 100.000€, da si si lahko kupil stanovanje in si zagaotovil debt-free prihodnost - je odlično. 10 let kasneje gledat na to je totalno brezveze. Lahko bi vse skupaj šlo tudi v drugo smer in bi bilo danes vse skupaj vredno nič.

jype ::

kingsix> Za nazaj gledat in se sekirat kako bi lahko zaslužil več je brezveze.

Kako to misliš? A ni to _bistvo_ špekulacij?

miko22 ::

jype je izjavil:

Največ sem imel nekaj nad 5000 kovancev. Veliko večino sem bodisi šenkal naokoli, bodisi zapravil za neumnosti, nekaj malega pa varno spravil v obliki, ki mi preprečuje trošenje.

Rad bi rekel, da sem se lahko s svojimi kovanci upokojil, ampak večina denarja je dejansko prišla od nakupov različnih oblik vrednostnih papirjev v 2008, 2009 in 2010, ko so bili tečaji nizki in/ali volatilni.


Torej zaslužil si od nakupov različnih vrednostih papirjev, nato kupil BTC, in si tiste kovance "večino" šenkal naokoli. Tako pišeš, mi pa ti vsi verjamemo :)

krneki0001 ::

Miko22
Kovance smo včasih rudarili. Računalnik je itak delal 24/7 (no saj še vedno) in je vmes rudaril, ko te ni bilo za računalnikom. (meni še vedno rudari monero, ko me ni za računalnikom)

thramos ::

Velika večina bi nas, če bi leta 2010 kupili, že zdavnaj prodala. Po bistveno nižji ceni kot je danes.

Matej_K ::

To je bolj varianta da si kupil, pa pozabil do danes da si sploh kupil takrat...verjetno je kar dosti milijonov okoli, ko ljudje sploh nevedo da imajo...
... .. .

krneki0001 ::

bitcoin je v špici bil danes 2082 evrov!

Zgodovina sprememb…

sniff ::

jype je izjavil:

kingsix> Za nazaj gledat in se sekirat kako bi lahko zaslužil več je brezveze.

Kako to misliš? A ni to _bistvo_ špekulacij?


ne, za nazaj gledat in se sekirat je brezpredmetno. špekulacije so predvidevanja glede prihodnega tečaja ob omejenih informacijah. retroaktivno pa je lahko vsak "general"

MacLeod ::

Nekdo je lepo zaslužil nekdo pa vse izgubil. So tudi zgodbe, ko je nekdo vložil v bitcoine prihranke in februarja 2014 ostal brez vsega. 8-O

Saul Goodman ::

jaz sem sam izgubil približno polovico vsega profita preden sem izstopil. se pa zdaj veliko previdneje odločam v kaj bom reinvestiral in _defenitivno_ se ne grem več daytradinga. biti pokonci ob nemogočih urah, ko je v mojem obdobju najbolj dogajalo (jutra v USA in na Kitajskem) je na daljši rok težko, če poleg furaš še normalen lajf (day job, ženska).

kiFni ::

Saul Goodman je izjavil:

jaz sem sam izgubil približno polovico vsega profita preden sem izstopil. se pa zdaj veliko previdneje odločam v kaj bom reinvestiral in _defenitivno_ se ne grem več daytradinga. biti pokonci ob nemogočih urah, ko je v mojem obdobju najbolj dogajalo (jutra v USA in na Kitajskem) je na daljši rok težko, če poleg furaš še normalen lajf (day job, ženska).


najbrž altcoini? si kupil sredi pumpe, potem je pa padlo in si bil paničen ali neučakan da bo spet pumpa. Mene je izučilo, ker se mi je nekajkrat isto zgodilo. Čuvaj kovance, tudi eno leto če treba.
dokler ne prodaš nimaš izgube. Poglej grafe za nazaj, v kakšnih intervalih so pumpe, in kdaj. večinoma se ponavlja več ali manj.

gruntfürmich ::

urli je izjavil:

Oh ja, kaj nisem 2010 kaj kupil. Malo nostalgije https://bitcointalk.org/index.php?topic...

malo poglej po starih borzah, če je še kakšna ponudba odprta :))
 history...

history...

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sarma832 ::

Mene zanima ce bi bil kdo morda kot slotechovcu pripravljen prodat kakšen bitcoin ali dva po stari ceni(tam okol tisoč)?

DeeJay ::

sarma832 je izjavil:

Mene zanima ce bi bil kdo morda kot slotechovcu pripravljen prodat kakšen bitcoin ali dva po stari ceni(tam okol tisoč)?

Dej mi kr TRR, ti nakažem ene dva jurja evrov ... japajade.

Edorta ::

Sprašujem se, kaj in kdaj bo vzrok za generalno zrušenje tečajev?

krneki0001 ::

Ne vem, ampak btc na 2209 evrov je zelo visoko in hkrati zelo velik balon, ki bi znal vsak čas počit.

bbf ::

Bo počl, ko bo zmanjkal Fiat valute in bo FED pump and dump naredu. Trenutno po bankah leži 86 milijard na račun cryptovalut.

kingsix ::

rofl, ja FED bo naredil pupm n dump kriptovalut. Zagotovo.

BuDi79 ::

krneki0001 je izjavil:

Ne vem, ampak btc na 2209 evrov je zelo visoko in hkrati zelo velik balon, ki bi znal vsak čas počit.
Od kod to veš? Cena stanovanj v Ljubljani je tudi balon?

Eni pravijo da se bo strma rast ustavila nekje pri 4000 in tudi po tem ni pričakovati kakšnih resnih padcev.
Drugi pa, da je samo nebo meja, ker velikih igralcev sploh še ni v igri.

Nihče ne ve. En izmed top poznavalcev kriptovalut v Sloveniji (Iconimi) mi je še marca rekel "kupi Eth, ker se pričakuje da bo z malo sreče do konca leta prilezel do 100EUR"... zdaj smo v maju in je kjer je. Kdor je vedež ni revež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Nestoran ::

Balon ne bo počil v letu 2017. Je pa jasno da je stvar zelo napihnjena, vendar se še vedno da zaslužit. Treba je le vstopit na trg preden začne kupovat širša javnost in izstopit ko dosežeš nek profit, ki si si ga zadal.

krneki0001 ::

BuDi79 je izjavil:

Od kod to veš? Cena stanovanj v Ljubljani je tudi balon?


Vsakodnevno spremljam trg in trgujem na borzah.

Ja, cene stanovanj v ljubljani so prenapihnjene.

carota ::

bbf je izjavil:

Bo počl, ko bo zmanjkal Fiat valute in bo FED pump and dump naredu. Trenutno po bankah leži 86 milijard na račun cryptovalut.

Samo ECB tiska cca toliko milijard mesečno -> ne bo še zmanjkalo. :)

Mato989 ::

Lahko kdo copy pasta način kako kupit bitcoine enostavno in varno?

Hvala

Tody ::

Registriraš se na bitstamp, slediš vsem njihovim željam, vključiš avtentikacijo in nakažeš eure na njihov račun. Zaradi navala boš mogoče čakal kak teden.

Druga stvar je kraken.com ampak tudi tam znaš čakat kak teden da ti sprostijo T2
««
133 / 270
»»