» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
135 / 270
»»

WhiteAngel ::

harmony je izjavil:

Eno vprasanje:
Ko se kreira wallet na bitadress.org, je le ta takoj na blokchainu in ze ready za uporabo al je se kaj treba narediti?


Na blockchain gre šele, ko na denarnico nakažeš BTC.

Samuel ::

Vsaki dan po 10% gor, potem bo prišel en dan z +20-30% in potem bum crash. Pri kateri ceni, kdo bi vedel...

bbf je izjavil:

Trenutno po bankah leži 86 milijard na račun cryptovalut.


Na bankah prav zagotovo ne leži toliko denarja od kriptovalut...
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Dieu ::

IMHO za tretjino minimalno, če ne dve tretjini. Upam, da zdaj že vsi vidijo, da smo v balončku, vprašanje za milijon (ali pa 10) pa je kdaj bo počlo in še takrat bo seveda par bouncov dol kjer se bo dalo nekaj zaslužiti :D
I was blind but now I see!

Tr0n ::

Vprasanje je, katera stran za trading bo takrat se sploh delala. :)

lamoido ::

Dieu je izjavil:

IMHO za tretjino minimalno, če ne dve tretjini. Upam, da zdaj že vsi vidijo, da smo v balončku, vprašanje za milijon (ali pa 10) pa je kdaj bo počlo in še takrat bo seveda par bouncov dol kjer se bo dalo nekaj zaslužiti :D


nismo niti blizu še poka. V letu 2017 je gospodarstvo še vedno močno in mislim da bodozato tudi kriptovalute rastle, saj imajo ljudje denar za investiranje.

Dieu ::

Koliko časa pa je prejšnji bubble trajal?

Sicer pa tale graf http://coinmarketcap.com/currencies/bit...

Sploh pa če to kar vidiš zdaj v medijih ni hype train... ko se bo malo umirilo (po pogojem, da že prej nebo kakšnega šoka) bo prišlo do korekcije.
I was blind but now I see!

krneki0001 ::

Vprašanje če ta balonček ne bo kr do novega leta ostal.


Trenutno je ripple zanimiv in ga dumpajo kolikor se da, da ga potem na veliko poceni kupujejo. Ve se da bo z avgustom implementacija ripple blockchaina v japonskih bankah in večina misli, da bo to prineslo velik dvig rippla.

Dieu ::

Res verjameš, da bodo uspeli hypat ŠE 6 mesecev? Če preživi fork, bo marsikdo videl to kot znak za prodajo, sploh če bo all-time high takrat.
I was blind but now I see!

Drevesce ::

V kaj trenutno ljudje največ vlagajo, je na vidiku kakšen nov Bitcoin ali Etherum (sem želel vložiti pa se popolnoma pozabil na to zadevo). Razmišljam da bi vložil nekaj 100 € v Ripple, NEM ali Ethereum Classic.. mnenja?

harmony ::

WhiteAngel je izjavil:

harmony je izjavil:

Eno vprasanje:
Ko se kreira wallet na bitadress.org, je le ta takoj na blokchainu in ze ready za uporabo al je se kaj treba narediti?


Na blockchain gre šele, ko na denarnico nakažeš BTC.

Torej kreiram wallet na tej strani (vem da obstajajo tudi druge), grem na bitcoin avtomat nakazem denar gor in je to to?

marjan_h ::

Še eno vprašanje glede blockchaina:

To pomeni, da lahko za vsak bitcoin vidimo, kdo je bil prvi imetnik ter celotno verigo do sedanjega imetnika? Kje lahko to pogledam?

Edorta ::

Tr0n je izjavil:

Vprasanje je, katera stran za trading bo takrat se sploh delala. :)


Takega navala ne bo prenesla nobena menjalnica. Če bi bila jaz CEO bi me že skrbelo, da bi hodila po trepalnicah, kabriolet pred stavbo in mini krilo na riti gor ali dol.

You
Browser
Working
Frankfurt
Cloudflare
Working
www.kraken.com
Host
Error

sivistol ::

marjan_h je izjavil:

Še eno vprašanje glede blockchaina:

To pomeni, da lahko za vsak bitcoin vidimo, kdo je bil prvi imetnik ter celotno verigo do sedanjega imetnika? Kje lahko to pogledam?


ne ti vidi samo transakcije in st bitcoinov, sam kako boš va vedel od koga je ktera wallet pa tud mal zahebano ugotovit, če lahko v 2 min nardiš nov wallet, pol pa maš še monero in zcash ki 1 transakcijo razdelita v 3-4 transakcije
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Tammih ::

Zdravo. Sm cisto nov tule.. Malce za hec bi kupu kak ether. Mogoce dobim kak euro :) kje priporocate nakup in prodajo. Izplacilo bi pa na TRR. Bo CEX.IO ok?

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tammih ()

jype ::

Edorta> Takega navala ne bo prenesla nobena menjalnica.

O, pa bi - če bi le imeli prave ljudi. Meni so na Bitstampu rekli, da sem overqualified, pa sem prepričan, da bi znal hitreje poskrbeti za skalabilnost, kot so to zmogli sami (je pa seveda treba upoštevati tudi neničelno verjetnost, da se glede tega motim).

Venoox ::

Zanima me s čim bi lahko rudaril Ether, imam GTX 1070?

gruntfürmich ::

Edorta je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Vprasanje je, katera stran za trading bo takrat se sploh delala. :)


Takega navala ne bo prenesla nobena menjalnica. Če bi bila jaz CEO bi me že skrbelo, da bi hodila po trepalnicah, kabriolet pred stavbo in mini krilo na riti gor ali dol.

eni se že pritožujejo da poloniex kaže znake mtgoxa ko je ta v nadanje počepnil zaradi navala, ddosanja...

krneki0001 je izjavil:

Vprašanje če ta balonček ne bo kr do novega leta ostal...

zadnje 5 dni pa od 2000 do 2800... pa ja
sj v zadnjih dveh balonih tudi nismo mogli verjeti da se lahko nehata (kolikor se spomnim kakšna klima je bila), pa sta se...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Saj tudi če slučajno poči balon za neko kratko obdobje, bo cena v končni fazi šla le navzgor. Edino če se vmes res kaj (tehnično) brutalnega ne zgodi.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Dieu ::

Ja, tako kot prejšnji balonček, ko je potem market 3 leta životaril :))
I was blind but now I see!

Runnagain ::

POK!

MrStein ::

Čas za nakup? ;)

2420 USD/BTC je trenutno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

kingsix ::

Runnagain je izjavil:

POK!


Ma kaki pok...to je profit taking =)

hamez66 ::

MrStein je izjavil:

Čas za nakup? ;)

2420 USD/BTC je trenutno.


Jaz o tem ne razmišljam, temveč o tem, da bi šli lahko še nižje. Za profit bom raje izbiral boljše opcije, pa če tudi gre bitcoin zdaj nazaj na 2500.

No, saj smo že tu :D

Sem pa kupil na btc-e :D Ampak tam je bilo po 2300 ( in se bo kmalu prodalo po "višji" ceni - pozicijo sem na bitfinexu tudi shortal, tako, da izgube skoraj ne more bit. )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

gruntfürmich ::

na koliko boste kupovali/nastavili?
jst se z btc ne bom igral
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hamez66 ::

gruntfürmich je izjavil:

na koliko boste kupovali/nastavili?
jst se z btc ne bom igral


Kupoval dipe na exchangu z najnižjo ceno.. Ne vem, koliko je kaj panike med ljudmi.. :) Če bo nekje ful nižje kot drugje, bom kupil tam. Razlike so pa velike, nihanja pa tudi, tako da easy money.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

DeeJay ::

Jest sm moj buy order za ETH nastavil pri 139EUR t.j. 20% nižje od zadnje prodaje pri 174EUR.
https://imgur.com/a/JsQx4 (rdeče pike sell, zelene buy)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

hamez66 ::

Uglavnem zgleda da smo se malo stabilizirali :D

gruntfürmich ::

DeeJay je izjavil:

Jest sm moj buy order za ETH nastavil pri 139EUR t.j. 20% nižje od zadnje prodaje pri 174EUR.
https://imgur.com/a/JsQx4 (rdeče pike sell, zelene buy)

maš to kak fini program za borzo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DeeJay ::

gruntfürmich je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Jest sm moj buy order za ETH nastavil pri 139EUR t.j. 20% nižje od zadnje prodaje pri 174EUR.
https://imgur.com/a/JsQx4 (rdeče pike sell, zelene buy)

maš to kak fini program za borzo?


https://trade.kraken.com/kraken/etheur

gruntfürmich ::

koliko pa imajo podatkov za nazaj? je do 2012 leta za btc?

poloniex fino pada

suport na 2000 bi moral zdržati?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

sivistol ::

ma pod 2k€ btc ne pride več, eth bo pa ekplodiral do 10k, xrp pa nazaj do centa
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

kingsix ::

@sivistol ..keep dreaming

sivistol ::

kingsix je izjavil:

@sivistol ..keep dreaming


ste isto govorili za xrp da ne pride čez 10c , pa glej zdaj skor do 50c prilezel, eth bo pa explozija in pol
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

kingsix ::

@sivistol .. če imaš prav se bom lahko kar upokojil in še bo ostalo za otroke.

DeeJay je izjavil:

Jest sm moj buy order za ETH nastavil pri 139EUR t.j. 20% nižje od zadnje prodaje pri 174EUR.
https://imgur.com/a/JsQx4 (rdeče pike sell, zelene buy)

Jaz mam pri 140... =D..Malo prej se je ustavilo.. ah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

gruntfürmich ::

gledate poloniex ki je veliko nižji kot recimo bitstamp in malce špekulirate za prihodnje 1-minutne akcije?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kingsix ::

Jaz v takih trenutkih ne tradam, polek tega pa kraken niti ne dela. No, če vem da imam v rokah dobre assete, k imajo long term potencial. Če bi mel npr BTC bi pa zdj prodal v trenutku =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

hamez66 ::

gruntfürmich je izjavil:

gledate poloniex ki je veliko nižji kot recimo bitstamp in malce špekulirate za prihodnje 1-minutne akcije?


Sem hotel poslati tethre na poloniex, ampak mi bitfinex pravi, da je njihov tether wallet prazen :D Kdor lahko, naj pošlje tethre na poloniex in izkoristi priliko.

clinton386 ::

Misliš da bo BTC še ful padel in ga je smiselno prodat?

sivistol ::

graf za btc pa iz horizontale v vertikalo enako kot za celoten crypto market cap, js stavim na eth
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

hamez66 ::

Ja, bitcoin je malo beden. Zdaj mi Bitstamp pošilja transakcijo, kjer je fee 22 usd (0.00937396 btc). LoL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Venoox ::

Bi mi lahko kdo pomagal pri Krakenu? Namreč izpolnil sem Tier 1 verifikacijo, vendar ne morem izpolniti Tier 2, ker še "nisem" izpolnil Tier 1



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venoox ()

harmony ::

Registriral sem se na localbitcoins.com, da kupim 1BTC in klinca ga bom kupil. Vsi zahtevajo, da imas reputacijo nevem kaksno in ne vem se kaj. Torej edina opcija je se BTC bankomat?

harmony ::

@Venox
Probaj se enkrat. Meni je sedaj na krakenu uspelo.

Izpolnil sem Tier2. Sedaj moram kolikor razumem cakati, da oni potrdijo ali kako gre postopek?
Edit:
Your tier submission is being reviewed.
Verification may take up to 48 hours. Please add support@kraken.com to your contacts to ensure you receive any followup requests.
Okej cakam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

Edorta ::

Mislim, da bomo "kmalu" nazaj na prejšnjih višinah. Šlo je samo za suho vajo. Upam, da se ne motim.

belo mleko ::

Z 2700 na 2300 USD v eni uri brez kakršnegakoli resnega razloga. Sounds legit. 8-) Bo slo-tech kakšno ekskurzijo v Las Vegas kmalu organiziral? 8-)
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

korekcija kar se je samo v 1 dnevu pridobilo. nič strašnega, ali pač?:D

kar izpuhtelo je 10 miljard $$...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gregor P ::

A je potem čas za šoping:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

belo mleko ::

To povejte fani bitcoina, ki ga rinete v višave. Kako neki bi naj tako volatilna valuta bila primerna kot menjalno sredstvo? Nekaj virtualnega in neuporabnega, ki proizvaja nič? 8-) Tudi v Novi Gorici je kup igralnic. So boljše, ker so polne žensk. 8-)
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

kingsix ::

belo mleko je izjavil:

Z 2700 na 2300 USD v eni uri brez kakršnegakoli resnega razloga. Sounds legit. 8-) Bo slo-tech kakšno ekskurzijo v Las Vegas kmalu organiziral? 8-)

Kak pa je razlog da je na 2k+ oz. sploh recimo tam 500+? Špekuliranje..in tudi to ga je sedaj malce sesulo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

slotechar ::

Po neki logiki bi moral Bitcoin še naraščat glede na to, da vedno več japoncev uradno plačuje z bitcoini pa tudi vedno več kitajcev menjajo denar za bitcoine.

Tudi drugod po svetu narašča interes za bitcoin in druge kriptovalute. Ko trgujejo z drugimi kriptovalutami ponavad dobiček na konc dnevnega trgovanja dajo v sigurn Bitcoin.

Zdej kratkoročno lahk zaustavi rast sesutje kripto borz zaradi vse več novih uporabnikov in v zadnjem času gromozanskega nenadnega porasta obiskovalcev na borze.
V zadnjih dnevih ima težave kar nekaj borz oziroma strani ki so povezane s trgovanjem bitcoinov in kriptovalut

Zgodovina sprememb…

««
135 / 270
»»