» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
127 / 270
»»

Ajnstajn` ::

Loocas je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

je kdo že imel probleme z bitstampom ?
po googlu najdeš veliko primerov, kjer popolnoma zaklenejo račun in sprašujejo izredno vsiljiva vprašanja, kot so koliko btcjev imaš, kje jih uporabljaš, naslovi tvojih drugih walletov, kje jih držiš, zgodovina transakcij, zakaj uporabljaš različne wallete...itd
in potem hočejo met za vse screenshotano.
Sam nebi verjel temu, če se nebi zgodilo kolegu. Po dolgem prerekanju s support ticketi se je odločil da mu denar nakažejo nazaj na banko. Prejšnji teden je dobil denar nazaj in so mu zaprli bitstamp račun. Seveda mu pa nikjer niso povedali in mu kar tako odbili še 4% feeja.
Pa je uporabljal račun 6 mesecev brez problema, le prejšnji mesec je poslal iz banke še par jurjev, ko se je zgodil ta drop...


A lahko ta tvoj kolega pove, kdo (ime in priimek) iz Bitstamp supporta je to spraševal?



bom povprašal, sicer pa a bo kaj pomagalo?
//

DeeJay ::

krneki0001 je izjavil:

DeeJay je izjavil:

pri Sparkasse je plačilo v tujino dražje kot SEPA. Sm se zafrknu enkrat, ko sem plačeval eno stvar na Poljsko in so mi odbil 2 al 3€ za plačilo.


SEPA pomeni nakazilo v 28 EU držav in 3 dodatne. In za to mora biti ista cena.


Sm šu pogledat... ker sem nakazal denar na Poljsko preko "Nakazilo v tujino" namesto preko običnega SEPA, mi je banka vzela 6,69€ provizije.
Drugače bi blo 0€, ker mam tak račun, da so vsa nakazila preko SEPA zastonj.

Takrat sm zafrknu pač.

Ajnstajn` ::

Ajnstajn` je izjavil:

Loocas je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

je kdo že imel probleme z bitstampom ?
po googlu najdeš veliko primerov, kjer popolnoma zaklenejo račun in sprašujejo izredno vsiljiva vprašanja, kot so koliko btcjev imaš, kje jih uporabljaš, naslovi tvojih drugih walletov, kje jih držiš, zgodovina transakcij, zakaj uporabljaš različne wallete...itd
in potem hočejo met za vse screenshotano.
Sam nebi verjel temu, če se nebi zgodilo kolegu. Po dolgem prerekanju s support ticketi se je odločil da mu denar nakažejo nazaj na banko. Prejšnji teden je dobil denar nazaj in so mu zaprli bitstamp račun. Seveda mu pa nikjer niso povedali in mu kar tako odbili še 4% feeja.
Pa je uporabljal račun 6 mesecev brez problema, le prejšnji mesec je poslal iz banke še par jurjev, ko se je zgodil ta drop...


A lahko ta tvoj kolega pove, kdo (ime in priimek) iz Bitstamp supporta je to spraševal?



bom povprašal, sicer pa a bo kaj pomagalo?

imam ime, pa sedaj?
//

metalc ::

DeeJay je izjavil:

pri Sparkasse je plačilo v tujino dražje kot SEPA. Sm se zafrknu enkrat, ko sem plačeval eno stvar na Poljsko in so mi odbil 2 al 3€ za plačilo.


Je bil znesek naveden v evrih? Ali morda v złotih ali čem drugem?

njyngs ::

krneki0001 je izjavil:

DeeJay je izjavil:

pri Sparkasse je plačilo v tujino dražje kot SEPA. Sm se zafrknu enkrat, ko sem plačeval eno stvar na Poljsko in so mi odbil 2 al 3€ za plačilo.


SEPA pomeni nakazilo v 28 EU držav in 3 dodatne. In za to mora biti ista cena.

Da, plačilo storitve je blo 38 centov. Sicer je bilo plačilo poslano v izvršitev, zdaj samo upam, da denar pride :)

DeeJay ::

metalc je izjavil:

DeeJay je izjavil:

pri Sparkasse je plačilo v tujino dražje kot SEPA. Sm se zafrknu enkrat, ko sem plačeval eno stvar na Poljsko in so mi odbil 2 al 3€ za plačilo.


Je bil znesek naveden v evrih? Ali morda v złotih ali čem drugem?

V zlotih

metalc ::

DeeJay je izjavil:

metalc je izjavil:

DeeJay je izjavil:

pri Sparkasse je plačilo v tujino dražje kot SEPA. Sm se zafrknu enkrat, ko sem plačeval eno stvar na Poljsko in so mi odbil 2 al 3€ za plačilo.


Je bil znesek naveden v evrih? Ali morda v złotih ali čem drugem?

V zlotih


To bo potem to. SEPA velja samo za nakazila v evrih. :8)

krneki0001 ::

metalc je izjavil:

DeeJay je izjavil:

metalc je izjavil:

DeeJay je izjavil:

pri Sparkasse je plačilo v tujino dražje kot SEPA. Sm se zafrknu enkrat, ko sem plačeval eno stvar na Poljsko in so mi odbil 2 al 3€ za plačilo.


Je bil znesek naveden v evrih? Ali morda v złotih ali čem drugem?

V zlotih


To bo potem to. SEPA velja samo za nakazila v evrih. :8)


Pa v romunskih levih, islandskih kronah in še eni valuti (mislim da norveški), ker so podpisali EGP in se njihove valute štejejo kot evro in imajo zato enake provizije, kot če bi v evrih pošiljal.

lambda ::

Mnenja vplivnih blockhain imen glede trenutnega dogajanja s forkom: https://medium.com/@21/using-21-to-surv...

gruntfürmich ::

Mnenja vplivnih blockhain imen glede trenutnega dogajanja s forkom: https://medium.com/@21/using-21-to-surv...

http://xtnodes.com/#bitcoin_classic_blo...

nekam se ne premakne več...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Saul Goodman ::

lambda je izjavil:

Mnenja vplivnih blockhain imen glede trenutnega dogajanja s forkom: https://medium.com/@21/using-21-to-surv...


link je 404.

Machete ::

Ni ne. Fix your internet.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MrStein ::

lambda je izjavil:

Mnenja vplivnih blockhain imen glede trenutnega dogajanja s forkom: https://medium.com/@21/using-21-to-surv...

Litecoin je tak popularen?? :O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Saul Goodman ::

Machete je izjavil:

Ni ne. Fix your internet.


link je bil 404. njihov error page je bil. zdaj odpre.

hamez66 ::

MrStein je izjavil:

lambda je izjavil:

Mnenja vplivnih blockhain imen glede trenutnega dogajanja s forkom: https://medium.com/@21/using-21-to-surv...

Litecoin je tak popularen?? :O


Ja, danes je kar popularen. Ne vem pa, kaj si ti mislil? :D

sivistol ::

Torej kaj je v planu z btc, fork , segwit , lightning ?

Dieu ::

Nič, business as usual, dvomim, da lahko od XBT pričakuješ kaj več kot od ETC, razen denarja, ki bo v igri po splitu.
I was blind but now I see!

Dzuro10 ::

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/ether...

Zanimiv je lahko tudi za slovenske vlagatelje. V Sloveniji dobiček iz trgovanja s kriptovalutami namreč ni kapitalsko obdavčen, tudi ni obdavčen kot izveden finančni instrument, saj gre za virtualno valuto, ki ni uradno priznana. Se vam pa dobiček všteje v dohodnino, če ga pretvorite v evre in izplačate na račun. Višina dohodka v evrih se določi, upoštevaje vrednost kriptovalute v evrih v času, ko je dohodek prejet, pojasnjujejo na Fursu. Od tega bo nato odvisna vaša dohodnina.

Kako se dohodnina obračuna, kakšne so stopnje? Kako sploh vejo kakšen je dobiček?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dzuro10 ()

sivistol ::

Sploh ni potrebno prijaviti dobicka

Kebo ::

Drgač to da ga ni treba prijavit sem tudi jaz slišal že velikokrat, sam mi ni pa še nihče črno na belem pokazal tega. Linki od davčne, kaj so v preteklosti povedal od tega so pa nedelujoči.

Dzuro10 ::

Valda se je pisec članka pozanimal kako je z dobičkom, preden je to napisal? :D

hamez66 ::

Včasih je veljalo, da se plačuje davek samo na priminirano, ne na dobiček od trgovanja, tako, da me izjave v članku presenečajo.

Baja ::

davek je potrebno plačati od rudarjenja in trgovanja z vzvodom

gruntfürmich ::

kaj je to trgovanje z vzvodom?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

metalc ::

gruntfürmich je izjavil:

kaj je to trgovanje z vzvodom?


Vzvod (leverage) je izveden finančni instrument, ki je pri nas obdavčen s 40%. Trgovalna platforma ti "posodi" nek mnogokratnik dejansko vplačanih sredstev in s tem posojilom lahko kupiš nek produkt (BTC, delnice, ipd.). Če gre cena gor in to prodaš, jim vrneš posojilo, pa ti še vedno ostane lep profit. Če pa gre cena dol pod neko mejo, pa kar naenkrat izgubiš vse.

jype ::

gruntfürmich> kaj je to trgovanje z vzvodom?

Nisem prepričan, da je dobro, da ekonomsko nepismeni ljudje tvegajo na finančnih trgih.

Aston_11 ::

Izgubo krije božiček?

krneki0001 ::

Jap. Z božičnico potem pokriješ izgube. :))

Okapi ::

Aston_11 je izjavil:

Izgubo krije božiček?

Kakšno izgubo?

krneki0001 ::

Če izgubiš pri trgovanju z vzvodom.

poweroff ::

Če?

Ko. ;)
sudo poweroff

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

gruntfürmich> kaj je to trgovanje z vzvodom?

Nisem prepričan, da je dobro, da ekonomsko nepismeni ljudje tvegajo na finančnih trgih.

še dobro da imamo vas, low iq komuniste, ki preprečujete ljudem lastno voljo in jim vsiljujete 'najboljše statistične verjetnosti' za njihovo življenje.

uprašal pa sem samo za razlago...

Aston_11 je izjavil:

Izgubo krije božiček?

dobesedno :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

gruntfürmich> preprečujete ljudem lastno voljo

Saj je nimate.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

krneki0001 ::

Za razliko od tebe jo imamo. Ti si pa sorošev plačanec in nam njegovo vsiljuješ vsakodnevno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

jype ::

nebivedu> Za razliko od tebe jo imamo.

Dokaži.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

LuiIII ::

Dokaži da jo nimam :-D

Okapi ::

krneki0001 je izjavil:

Če izgubiš pri trgovanju z vzvodom.

Prav enako, kot če izgubiš pri trgovanju brez vzvoda. Razlika je samo v tem, da pri običajnem trgovanju lahko zmanjšaš izgubo, če dovolj hitro prodaš. Ampak izgubo imaš v obeh primerih, če delnice padejo.

jype ::

LuiIII> Dokaži da jo nimam :-D

Sem že.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Aston_11 ::

Pri vzvodi in izgubi najbrž pride kdo izterjati izposojeno? Nisem hotel vprašati, ali moraš vrniti, ker se vračati pri nas itak ne spodobi...

Okapi ::

Izposojeno je vrnjeno s prodajo delnic, ko vrednost pade toliko, da je lahko posojilo še poplačano. Poenostavljen primer:
Ti daš jurja in jaz štiri jurje za nakup delnic. Imava torej za 5 jurjev delnic. Ko vrednost pade na 4100, delnice obvezno prodava, jaz dobim povrnjeno posojilo 4 jurje in 100 je moj dobiček pri poslu. Ti pa si izgubil svojega jurja. Če delnice zrastejo na 10 jurjev, po prodaji jaz dobim svoje 4 jurje nazaj in 100 evrov profita, ti pa imaš 5900, se pravi 4900 profita.

Moj motiv za sodelovanje v takem poslu je, da dobim nek majhen profit praktično brez tveganja, ne glede na to, kaj se z delnicami dogaja, tvoj pa, da zaslužiš več, kot bi lahko samo s svojim denarjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Aston_11 ::

Win win? Težko verjamem. Zadnjič je nekdo dal članek o nekom, ki se je pošteno opekel pri 140 kusd minusa.

hamez66 ::

Aston_11 je izjavil:

Win win? Težko verjamem. Zadnjič je nekdo dal članek o nekom, ki se je pošteno opekel pri 140 kusd minusa.


Ja, win win je, če grejo delnice v pravo smer, drugače je pa win in lose.

Okapi ::

Win win je za tistega, ki posodi. Kdor si sposodi, tvega izgubo vsega.
Če bi vložil samo svojega jurja, bi ob padcu vrednosti za 20% delnice prodal in imel samo 200 evrov izgube (in ne 1000). Lahko bi tudi čakal, da bodo morda nekoč znova zrasle. Ampak z jurjem bi imel ob povišanju vrednosti za 100% samo jurja profita, s posojilom bi ga imel pa 5x toliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

sivistol ::



Zanimiv, baje da deluje, sam traja predolgo, tam 10-20 s se , kaj vec pa je ze predolgo

kingsix ::

Ja pa zero-confirmations. No to niti ni toliko problem.
Še vedno je katerakoli kartica veliko bolj priročna. Nekako bo potrebno izpilit potek transakcije.

sivistol ::

kingsix je izjavil:

Ja pa zero-confirmations. No to niti ni toliko problem.
Še vedno je katerakoli kartica veliko bolj priročna. Nekako bo potrebno izpilit potek transakcije.


Baje da je xrp nekako da se bo dalo visa kartice uporabljat , sam nisem zihr

Venoox ::

Kje bi lahko najbolj varno zamenjal bitcoine v fiat?

sivistol ::

Bitstamp

mihco ::

sivistol je izjavil:



Zanimiv, baje da deluje, sam traja predolgo, tam 10-20 s se , kaj vec pa je ze predolgo

predolgo? Prodajalec na posnetku pa je prvic obravnaval placilo z btc. Ko placujem s kartico pri skleroznih prodajalkah v Merkatoru vedno nastaja vrsta za mano.


kingsix je izjavil:

Ja pa zero-confirmations. No to niti ni toliko problem.

kako je to kakorkoli problem kupca?

kingsix je izjavil:

Še vedno je katerakoli kartica veliko bolj priročna. Nekako bo potrebno izpilit potek transakcije.


Kako je lahko kartica bolj prirocna? Telefon imam vedno s sabo, kartic pac ne. Izpilit? Za placilo je potrebno poskenirat kodo. Bolj preprostega postopka si ne predstavljam.

hamez66 ::

Zero confirmations so problem za ponudnika. Lahko nekdo pošlje transakcijo brez feeja in če bo imel srečo, bo bitcoin omrežje njegovo transakcijo sčasoma zavrnilo in bo dobil vrnjen denar.

Se bo pa to spremenilo, v kolikor se uvede SegWit oz. Lightning network.
««
127 / 270
»»