» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
126 / 270
»»

YesPeace ::

Aston_11 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

To so res hudi nategi, da si dan po tem, ko te nategnejo, 2x bogatejši.

V pravljicah.


Nope, je kar v tem primeru o katerem trenutno debatiramo :) sam osebno sem ravno vceraj prodal zacetni vlozek +20% profita katerega bom porabil za nekaj, kar si v "obicajnih razmerah" ne bi privoscil. Cca dobrih 70% pa sem pustil notri na dolgi rok...

hamez66 ::

Aston_11 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

To so res hudi nategi, da si dan po tem, ko te nategnejo, 2x bogatejši.

V pravljicah.


Ja, sem se zmotil. Res hud nateg, da si dan po tem, ko te nategnejo, 25-50% bogatejši. :D

ICN 25.3. je stal 37 centov, danes 53 centov, takoj po nategu pa je skočila na 67 centov.

Pač, hud nateg, kaj naj rečem. Saj ne rečem, v crypto svetu je bilo že ogromno nategov, kjer se je dalo zaslužit. BTW, tega ICNja nisem nikoli kupil, niti ga ne spremljal, prav tako se strinjam, da bi se oni morali držati obljub. Ampak nateg je pa dober - profitabilen.

A se niso coini najprej prodajali po 0.1$? Ni slaba donosnost tega natega he he.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

kingsix ::

Večina ICN holderjev je nad to rešitvijo navdušenih. Izplačilo sammih dividend, kot to poznamo pri delnicah je v kripto svetu zelo zapleteno.
- Plačilo dividend za tokene, ki so na borzah? Dividende, bi bile poslane borzi in potem bi vse moralo it od tam dalje. Prejetje dividend je torej v rokah nekoga drugega.
- Pošiljanje dividend prinaša stroške. Za vsako transakcijo obstaja "gas" fee na Ethereum platformi, ki je plačan z ETH.
- Dividende prinašajo z sabo veliko več regulacije

Skraka - rešitev niti približno ni videna kto nateg, kar odraža tudi cena samega takena, saj bi crashnila, če bi res šlo za scam.

marS ::

No, to je nekaj novega v crypto svetu. Ali pa se motim in je bila ta rešitev že kje uporabljena? Sicer pa se ne pritožujem...sem za nekaj % bogatejši...za zdaj :)
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Oldi ::

Zapiram en račun, na katerem imam 41$ in bi rabil dobro dušo, da mi na račun nakaže 9$ prek BTC. Tako bom imel 50 $ in jih bom lahko nakazal dobri duši, ki mi bo nakazala € na moj TR.
Ukinili so Skril.

poweroff ::

YesPeace je izjavil:


Očitno ne zastopiš čisto kaj pomeni buyback.

Obljubili so razdelitev dobička med imetnike ICN-jev. Vse kar se je spremenilo je samo način kako bodo to dostavili!

No, saj ravno v tem je nateg po mojem mnenju.
Kot je rekel Okapi. Obljubili so evre, dostavili bodo pa neko fiktivno vrednost. Ki jo bo mogoče prodati za evre, ali pa tudi ne.

V bistvu se bom popravil. Ni čisto direkt nateg. Če prodaš takoj zdaj, boš verjetno res precej na boljšem. Ampak večina ljudi ne bo prodala. Malo iz pohlepa, malo, ker bodo zavedeni. Rezultat bo rast balončka.

In ko bo počil, bodo ostali brez vsega. Profitirali bodo tisti, ki so zdaj prodali. In če bi ugibal, bi rekel, da bodo med temi predvsem lastniki in njihovi "social network marketingarji".
sudo poweroff

hamez66 ::

Katero fiktivno vrednost? A ne bodo plačevali v ICN coinih?

YesPeace ::

poweroff je izjavil:

YesPeace je izjavil:


Očitno ne zastopiš čisto kaj pomeni buyback.

Obljubili so razdelitev dobička med imetnike ICN-jev. Vse kar se je spremenilo je samo način kako bodo to dostavili!

No, saj ravno v tem je nateg po mojem mnenju.
Kot je rekel Okapi. Obljubili so evre, dostavili bodo pa neko fiktivno vrednost. Ki jo bo mogoče prodati za evre, ali pa tudi ne.

V bistvu se bom popravil. Ni čisto direkt nateg. Če prodaš takoj zdaj, boš verjetno res precej na boljšem. Ampak večina ljudi ne bo prodala. Malo iz pohlepa, malo, ker bodo zavedeni. Rezultat bo rast balončka.

In ko bo počil, bodo ostali brez vsega. Profitirali bodo tisti, ki so zdaj prodali. In če bi ugibal, bi rekel, da bodo med temi predvsem lastniki in njihovi "social network marketingarji".


spet eden pameten glede balonka itd... vsak zase ve koliko je pripravljen vložiti in kdaj pobrati šila in kopita. pohlep je pa problem ja, pa naj človek vlaga v delnice Krke, NKBM v delniške sklade ali pa še kam drugam...
In kje za boga si ti zasledil da je kdorkoli pri tem projektu obljubljal evre?! prosim razsvetlji me.

Oprosti, samo res mi grejo na živce ljudje, ki pametujejo o stvareh o katerih sploh niso nič prebrali in nimajo pojma in posplošujejo zadeve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesPeace ()

marS ::

No, ni nujno. Mogoče pa je to ravno način, ki omogoča da balonček ne poči, da se uravnava in je vedno na "ivici noža". To še ni bilo isprobano v "praksi"... ali pa se motim :))
...no more heroes...
https://ilbis.com/

YesPeace ::

marS je izjavil:

No, ni nujno. Mogoče pa je to ravno način, ki omogoča da balonček ne poči, da se uravnava in je vedno na "ivici noža". To še ni bilo isprobano v "praksi"... ali pa se motim :))


katera stvar še nibila izprobana v praksi? :) buyback?

Edorta ::

Kakašna je koleracija cene icn vs eth?

poweroff ::

YesPeace, se ti ne zdi, da je potrebno majčkeno samorazkritje?
sudo poweroff

Kebo ::

Btw, fantje v domeni podjetja je ali bo izplačevalo dividende ali ne. So podjetja ki tega ne počnejo in tega ne bodo počele nikoli. Če se ljudje ne strinjajo z vodstvom Iconomija ga bodo lahko zamenjali. Čez leto in pol jim poteče mandat in bodo morali zbirati podporo med delničarji.

marS ::

YesPeace je izjavil:

marS je izjavil:

No, ni nujno. Mogoče pa je to ravno način, ki omogoča da balonček ne poči, da se uravnava in je vedno na "ivici noža". To še ni bilo isprobano v "praksi"... ali pa se motim :))


katera stvar še nibila izprobana v praksi? :) buyback?


ja to mislim, ma v crypto sceni
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Saul Goodman ::

poweroff je izjavil:

YesPeace, se ti ne zdi, da je potrebno majčkeno samorazkritje?


kaj to pomeni? da je matthai pogledal v kolesje slo-techa in ve npr. mail, s katerim je registriran account?

thramos ::

Ali pa njegov IP.

Okapi ::

Ali pa mogoče samo logično sklepa, da ima nekdo, ki dela tako reklamo za nekaj, prste zraven pri tisti stvari?

poweroff ::

Tocno to.
sudo poweroff

thramos ::

Itak, ampak a ni enkrat tukaj že za nekoga vedel, da se "skriva" za Torom?

Saul Goodman ::

ne govorim o hekanju slo-techa btw. nisem seznanjen točno kdo je del ekipe, ki lahko vpogleduje v podatke registriranih uporabnikov. Matthai je kar aktiven, pa sem sklepal, da ima mogoče dostop. :)

jype ::

thramos> Itak, ampak a ni enkrat tukaj že za nekoga vedel, da se "skriva" za Torom?

To je na slo-techu trivialno ugotoviti (ne da bi ti kdorkoli pri tem pomagal).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Looooooka ::

To pomeni, da se njegov post bere kot reklama/nateg/piramidna shema in da je fer, da napise kako je s tem povezan oz kaj ima od tega. To ti se vsak sarlatan na sejmu zdravja pove :)

poweroff ::

Ja, preko katerega IP naslova se povezuješ na Slo-Tech je relativno enostavno ugotoviti. Brez kakršnegakoli admin dostopa. Ampak v tem primeru jaz samo sklepam, da gre za "aktivista".
sudo poweroff

YesPeace ::

poweroff je izjavil:

YesPeace, se ti ne zdi, da je potrebno majčkeno samorazkritje?


priznam sem lastnik kar nekaj ICN-jev... to je pa tudi vse. Spremljam pa ves čas kaj se dogaja s projektom (pa tudi v ostalem crypto svetu) kar je pa nekako normalno da spremljaš zadeve kamor si vložil denar.

Kot sem že napisal zgoraj, me motri to, da nekdo ki nima pojma o zadevi komentira z besedami "tipičen nateg". Ne rečem, če bi ta stavek podkrepil z kakim dejstvom zakaj tako misliš. Vendar ti je očitno lažje pametovati kar tako malo na pamet...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesPeace ()

gruntfürmich ::

kje je zdaj lambda da mi znova zateži kako mi je 'zadišal' ripple (ker me je v resnici srbel)? :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

lambda ::

Cestitam. Ce bo ostalo na ravneh kjer je ali visje, potem pa sploh. Sam mislim, da sledi dump. Morda se motim. Resno vprasam, kaksni utemeljeni indici za nakup ali cisto ugibanje?

sivistol ::

lambda je izjavil:

Cestitam. Ce bo ostalo na ravneh kjer je ali visje, potem pa sploh. Sam mislim, da sledi dump. Morda se motim. Resno vprasam, kaksni utemeljeni indici za nakup ali cisto ugibanje?


lih podal link

baje japan največja banka uvaja ripple, v altcoins temi so linki

gruntfürmich ::

lambda je izjavil:

Cestitam. Ce bo ostalo na ravneh kjer je ali visje, potem pa sploh. Sam mislim, da sledi dump. Morda se motim. Resno vprasam, kaksni utemeljeni indici za nakup ali cisto ugibanje?

tudi jst mislim da sledi dump, ampak kdor želi imeti dobiček, mora zdaj prodati če je prej kupil.
to pa je na vsakem posamezniku, koliko je požrešen. priložnost pa vsekakor je.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Desetkratna podražitev v enem tednu je povsem dovolj za trajno lagodno življenje.

gruntfürmich ::

odvisno od vložka :)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Loocas ::

kupu pri 502-510.. pa vmes počas prodajal.. po 4000 nisem več prodajal :P

zdaj pa da vidmo, kaj bo...
Matev - najslabši troll vseh časov

Aston_11 ::

kera valuta?

Loocas ::

XRP
Matev - najslabši troll vseh časov

gruntfürmich ::

poloniex počepnil? :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Aston_11 ::

ker ima cel kup ničel, sem si težko predstavljal...

Loocas ::

gruntfürmich je izjavil:

poloniex počepnil? :))


104.000 BTCjev prometa pri Ripplu, to je prek 110 miljonov USD...
Matev - najslabši troll vseh časov

Aston_11 ::

Se seli btc v ripple?

Loocas ::

Za Poloni pri večjih pumpah je to precej normalna cifra.. tud ETH je to doživel že večkrat.

Ne, big daddy BTC praktično ni zanihal.. bolj so na udaru drugi alti.. ETH in DASH predvsem
Matev - najslabši troll vseh časov

MrStein ::

poweroff je izjavil:

YesPeace, se ti ne zdi, da je potrebno majčkeno samorazkritje?

Zakaj, na forumu marsikdo z 10 krat večjo gorečnostjo zagovarja stvari, katere niti pozna ne, kaj šele, da bi bil kakorkoli vpleten.

Razen tega: A ni to forum, kjer štejejo argumenti, ne pa avtoriteta? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ajnstajn` ::

je kdo že imel probleme z bitstampom ?
po googlu najdeš veliko primerov, kjer popolnoma zaklenejo račun in sprašujejo izredno vsiljiva vprašanja, kot so koliko btcjev imaš, kje jih uporabljaš, naslovi tvojih drugih walletov, kje jih držiš, zgodovina transakcij, zakaj uporabljaš različne wallete...itd
in potem hočejo met za vse screenshotano.
Sam nebi verjel temu, če se nebi zgodilo kolegu. Po dolgem prerekanju s support ticketi se je odločil da mu denar nakažejo nazaj na banko. Prejšnji teden je dobil denar nazaj in so mu zaprli bitstamp račun. Seveda mu pa nikjer niso povedali in mu kar tako odbili še 4% feeja.
Pa je uporabljal račun 6 mesecev brez problema, le prejšnji mesec je poslal iz banke še par jurjev, ko se je zgodil ta drop...
//

Zgodovina sprememb…

sovmil ::

Sam uporabljam Bitstamp od 2012 in nikoli nobenega problema.

Loocas ::

Ajnstajn` je izjavil:

je kdo že imel probleme z bitstampom ?
po googlu najdeš veliko primerov, kjer popolnoma zaklenejo račun in sprašujejo izredno vsiljiva vprašanja, kot so koliko btcjev imaš, kje jih uporabljaš, naslovi tvojih drugih walletov, kje jih držiš, zgodovina transakcij, zakaj uporabljaš različne wallete...itd
in potem hočejo met za vse screenshotano.
Sam nebi verjel temu, če se nebi zgodilo kolegu. Po dolgem prerekanju s support ticketi se je odločil da mu denar nakažejo nazaj na banko. Prejšnji teden je dobil denar nazaj in so mu zaprli bitstamp račun. Seveda mu pa nikjer niso povedali in mu kar tako odbili še 4% feeja.
Pa je uporabljal račun 6 mesecev brez problema, le prejšnji mesec je poslal iz banke še par jurjev, ko se je zgodil ta drop...


A lahko ta tvoj kolega pove, kdo (ime in priimek) iz Bitstamp supporta je to spraševal?
Matev - najslabši troll vseh časov

jype ::

Načeloma so do marsičesa obvezani po zakonodaji, ki so ji ekstremni desničarji nekako spravili skozi zakonodajne postopke EU in ZDA in zdaj velja za vse.

"Preprečevanje pranja denarja in preprečevanje financiranja terorizma" pravijo temu - v resnici gre pa seveda le za totalen nadzor.

Loocas ::

jype je izjavil:

...ki so ji ekstremni desničarji ...


A se je tebi čisto skrozlal? Včasih si bil bolj normalen... vidim, da se ti slabša.
Matev - najslabši troll vseh časov

njyngs ::

Je možno, da če želiš denar preko bankaneta naložiti na Kraken, da te zaradi IBAN-a (nemški) ob potrditvi plačila prisili, da preklopiš na "Plačilo v tujino" namesto UPN? Kakšne dodatne stroške lahko pričakujem v primeru tega tipa plačila? Izkušnje kdo?

kingsix ::

Nebo nič večjih stroškov, le ta je 0.38€ oz. nekje tam.

jype ::

Loocas> A se je tebi čisto skrozlal? Včasih si bil bolj normalen... vidim, da se ti slabša.

Ne, res je bilo tako. Na tem forumu smo tudi z grozo spremljali sprejemanje take zakonodaje, ampak na koncu so itak desničarji rekli, da brez tega nismo varni - in zdaj to imamo.

Vi ste pa dali vaš "silent, obedient consent".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

DeeJay ::

pri Sparkasse je plačilo v tujino dražje kot SEPA. Sm se zafrknu enkrat, ko sem plačeval eno stvar na Poljsko in so mi odbil 2 al 3€ za plačilo.

Kebo ::

Drugače je po zakonu nakazilo v tujino večje od 50€ tretirano enako, kot domače nakazilo.

krneki0001 ::

DeeJay je izjavil:

pri Sparkasse je plačilo v tujino dražje kot SEPA. Sm se zafrknu enkrat, ko sem plačeval eno stvar na Poljsko in so mi odbil 2 al 3€ za plačilo.


SEPA pomeni nakazilo v 28 EU držav in 3 dodatne. In za to mora biti ista cena.
««
126 / 270
»»