» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
125 / 270
»»

gruntfürmich ::

ali bolje rečeno, eni tudi nagovarjajo da zapustiš pozicijo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

janezvalva ::

iz kraken sem si poslal na trr.
transakcija je še v "sendidng"
koliko časa ponavadi traja da dobiš na trr?
sem nov pri kraken pa še nimam izkušenj
hvala
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

amacar ::

Js sem v 99% dobil naslednji dan na svoj TRR.

krneki0001 ::

To je odvisno od banke, preko katere gre transakcija. Sem dobil že v enem, pa tudi šele po treh dneh.

janezvalva ::

hvala vsem za pomoč,
uspešno sem dobil na trr

bom preiskusil še trading med bitcoin in ethereum
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

MrX ::

Kako je pa kaj z davki pri nas? Recimo, da na Bitstampu prodaš btc in držiš gor usd/eur ali pa da si izplačaš na trr?

amacar ::

Od trgovanja ni davka, od rudarjenja pa moraš prijaviti.

Matej_K ::

Xrp zanihal cca 30% navzgor ponoci...
... .. .

lambda ::

Shitcoins prvič čez 1/3 market capa.

Če se tako nadaljuje in BTC izgubi primat ... postane altcoin ali shitcoin? /s

kingsix ::

Glede na to kaj se dogaja je BTC že shitcoin. Ko izgubi primat pa bo menda kar alt-coin....tako, da no treba to temo zapret in dalje debatirat v alt-coin temi. Seveda pa je tega še kar nekaj časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

urli ::

urli je izjavil:

Precejšnji delež sem danes prodal pri 1063$. Kot velik amaterček, ki nima blage veze kaj se gre pri tem hard fork-u :D me vse skupaj navdaja z malo nelagodja, in ker se po moje večini prav tako ne sanja, mislim, da bo zadeva, vsaj dokler se vse skupaj malo bolj ne izjasni, padala, ko do forka pride, pa sploh in takrat upam, da bom lahko BTCje nazaj kupil veliko ugodneje kot sem jih zdaj prodal :) Bomo videli ali se mi bo kalkulacija obnesla :D


Me že vleče, da bi nazaj kupil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

kiFni ::

nevem če je pametno. poletje bo kmalu,.....
mogoče še kak skok, pol pa umiritev.
ampak (bo) poleg tega še hard fork prej ...hmm

MrX ::

Priložnost za nakup?

urli ::

kiFni je izjavil:

nevem če je pametno. poletje bo kmalu,.....
mogoče še kak skok, pol pa umiritev.
ampak (bo) poleg tega še hard fork prej ...hmm



Ne, saj pred forkom bi vsaj še enkrat prodal, ker mislim, da bo cena šla še gor pa dol pa gor pa dol..., turboletni časi :)

sivistol ::

Zdej bo se sam navzdol, po forku se en crash uleti pa pol bo cajt za nakup

DeeJay ::

Pred 600 nikar kupovat

MrX ::

Al pa je vse tole bear trap in HF bluff...

Samuel ::

V teh časih čim manj poslušte druge.. ker imajo ravno toliko pojma kot vi.. in nič več. :P
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Saul Goodman ::

^^ this.

Samuel ::

DeeJay je izjavil:

Pred 600 nikar kupovat


2x 600 bo še vseen boljš kot 1x 900
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

DeeJay ::

Kdo pa pravi da bo 2x 600? Prej 1x 600 in 1x 30... ker bo 600 in ker 30 bomo pa še vidl ;)

Samuel ::

DeeJay je izjavil:

Kdo pa pravi da bo 2x 600? Prej 1x 600 in 1x 30... ker bo 600 in ker 30 bomo pa še vidl ;)


Ti čim manj piši, ker ne veš nič.
Lahko pa domnevaš in obstaja zelo velika verjetnost, da domnevaš napačno.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

gruntfürmich ::

nimam zdaj graf rudarniške moči, ampak se mi zdi da je BUnlimited malce padel napram SegWidu?

krivulja od 891$ učiraj se ravna na 960$; bo kdo prodal ker pričakuje znova padec?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

FYI: Nov razvoj dogodkov in nov "igralec" na blockchainu. Bitcoin classic (znan izpred kakšnega leta nazaj) se namerava odcepiti. Ampak na zelo kulturen način - brez napada na segwit verigo. Datum odcepa: 1.6.2017.

https://archive.fo/zpHrm#selection-323....
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

MrX ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrX ()

gruntfürmich ::

A. Smith je izjavil:

FYI: Nov razvoj dogodkov in nov "igralec" na blockchainu. Bitcoin classic (znan izpred kakšnega leta nazaj) se namerava odcepiti. Ampak na zelo kulturen način - brez napada na segwit verigo. Datum odcepa: 1.6.2017.

https://archive.fo/zpHrm#selection-323....

dober coin za pump & dump, imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MrStein ::

Se je kaj zgodilo ali raste "kar tako"?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

janezvalva ::

jaz sem opazil, da med tednom raste, čez vikend pa pade. bomo videli, če moja teorija drži
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Kebo ::

Pač bil je oversold, ljudje so mislili, da je bitcoin mrtev in so panično prodajali, sedaj je situacija obratna in vidijo, da je poceni in kupujejo, jaz pričakujem še kakšno rundo panike, ampak če ostanemo nad 880 $ se nimate kaj bati.

Samuel ::

Kebo je izjavil:

ljudje so mislili, da je bitcoin mrtev in so panično prodajali, .


Ne, nihče ni mislil, da je bitcoin mrtev.

Pff..po vseh teh letih ti nekdo še vedno napiše to klobasarijo. Bitcoin je do sedaj umrl že ene 1542-krat.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Kebo ::

A sem rekel, da je bitcoin umrl, rekel sem, da so to ljudje mislili in zato so prodajali. Probal sem pojasniti razmere na trgu, nisem pa rekel, da je bitcoin umrl. Bilo je zadosti panike, da je cena padal za 30%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

gruntfürmich ::

zdajle pada. bomo videli če bo znova dosegel 3-dnevno dno, kot nihljaj poprej...
vsekakor pa so tile trendi rasti v zadnjih tednih hudo pretirani in so sami kot taki balon.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Samuel ::

Kebo je izjavil:

rekel sem, da so to ljudje mislili in zato so prodajali.


ne ne.. tega ni nihče mislil.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

kingsix ::

zgleda da vse valute grejo zadnji tedn sideways... nič zanimivega. Na črnih trgih dodajajo druge valute zraven Btc. To tudi ni preveč obetaven znak.

razr ::

Kaj menite glede na zadnje novice slovenskega projekta Iconomi:
https://www.reddit.com/r/ICONOMI/commen...

Prvi večji preobrat - ne bodo izplačevali dividend kot obljubljeno ampak bodo uničevali nazaj kupljene ICN-je (buyback), da bodo vaši ICN-ji več vredni.

Mnenja?

poweroff ::

Tipičen nateg, bi rekel.

Me spominja na eno podobno zgodbo z nekimi vrednostnimi papirji, ki je bila tudi obdelana na tem forumu.
sudo poweroff

YesPeace ::

poweroff je izjavil:

Tipičen nateg, bi rekel.

Me spominja na eno podobno zgodbo z nekimi vrednostnimi papirji, ki je bila tudi obdelana na tem forumu.


Nateg?! lahko tole malo obrazložiš? pa na katero podobno zgodbo te tole spominja?

Ko sem prebral tole od Iconomija, sem mnenja da so našli odlično rešitev kako se rešiti težav z dividendami. Ko sem prebral malo za nazaj vidim da so v nekaterih zveznih državah v ZDA imeli probleme, da niso smeli trgovati z ICN, ker je bil ICN smatran kot finančni inštrument kateri bo prinašal dividende. Vidim tudi, da so se porajala vprašanja kako bodo "dostavili" te dividende do uporabnikov kateri imajo svoje ICN-je na borzah, saj borze niso dolžne dividend razdeliti med končne uporabnike oziroma trenutne lasnike ICN-jev.

S tem ko bojo uporabili buybyck sistem pa bojo rešili marsikatero težavo na zelo preprost način! ta rešitev se meni zdi več kot odlična!

Seveda pa imaš tudi uporabnike, ki zadeve očitno ne zastopijo in jim je najlažje rečti da je to nateg...

poweroff ::

Zelo preprosto je.

Če so obljubljali, da bodo izplačevali dividende in so potem obljubo prelomili, je to nateg.

S takimi jaz ne bi posloval. V finančnem svetu velja - če nekaj obljubiš, potem to izpolniš. Pika.
sudo poweroff

YesPeace ::

poweroff je izjavil:

Zelo preprosto je.

Če so obljubljali, da bodo izplačevali dividende in so potem obljubo prelomili, je to nateg.

S takimi jaz ne bi posloval. V finančnem svetu velja - če nekaj obljubiš, potem to izpolniš. Pika.


Očitno ne zastopiš čisto kaj pomeni buyback.

Obljubili so razdelitev dobička med imetnike ICN-jev. Vse kar se je spremenilo je samo način kako bodo to dostavili!

Crypto svet je še v povojih in bo še kar nekaj časa prihajalo do poporodnih težav. Uspešen pa bo tisti, ki se bo znal hitro in učinkovito prilagoditi. In to je meni pri tej potezi všeč! prilagodili in rešili so kar nekaj potencialnih težav z eno samo potezo.

Se pravi tebe moti to, da so ubistvu (predvidevam da) na podlagi ovir in izkušenj, ki so jih pridobili od začetka projekta, prišli do mnogo boljše in enostavnešje rešitve katero bojo realizirali.

Da je ta rešitev dobra se odraža že na borzah, daj je cena ICN-jev močno poskočila, ko je prišla ven informacija, da bojo profit namesto preko dividend ralizirali z buybackom oziroma repurchase. (in te ICN-je, katere bojo kupili uničili)

Meni osebno so ravno takšni ljudje v poslovnem svetu všeč, kateri znajo poiskati rešitev in te težave zaobiti, ne pa iti z glavo skozi steno... in ta rešitev je več kot odlična! še vedno gre ves profit med imetnike ICN-jev, le način kako bo to narejeno je drugačen, tako da bistvo deljenja dobička med imetnike ICN-jev bo izpolnjeno! S tem pa tudi njihova obljuba.

Baja ::

torej ko bo profit prerasel marketcap ne bo več nobenega ICN-ja?

al si kaj narobe razlagam. sicer se mi rešitev za omenjene probleme zdi na mestu, tole pa me malce bega.

YesPeace ::

Baja je izjavil:

torej ko bo profit prerasel marketcap ne bo več nobenega ICN-ja?

al si kaj narobe razlagam. sicer se mi rešitev za omenjene probleme zdi na mestu, tole pa me malce bega.



hehe ni čisto tako... v takšnih primerih ponavadi marketcap zraste ali ostane enak. Samo vrednost posamezne enote je večja! če oni odkupijo na trgu 10% enot, s tem povečajo povpraševanje in cena posamezne enote avtomatično zraste. se pravi (če govorimo v dotičnem primeru, da pride do buybacka 10%) mora biti cena posamezne enote 11,111% večja, da je marketcap enak kot prej.

Za lastnika enot pa to pomeni (če si spet izmislim številko, da ima v lasti 1% vseh enot, ki so bile izdane na začetku) je po buybacku (10% enot) lastnik 1,111% vseh enot. Se pravi, če proda 0,111% svojih enot si tako sam "naredi" dividende ob enem pa obdrži enak % lastništva v podjetju. (seveda je treba vedeti, da se bo v tem primeru enote, ki bojo kupljene z buybackom s strani ICONOMIJA "skurjene, uničene, odstranjene iz obtoka...)

Čez nekaj časa se bo pokazalo, koliko bo vredna posamezna enote in sicer glede na velikost profita in posledično velikost buybacka. Meni osebno je ta rešitev res elegantna tudi z vidika stroškov transakcij, saj bi se kar nekaj profita porabilo za vse transakcije in za razdeljevanje dividend. sedaj pa bo šlo 100% vse med imetnike ICN-jev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesPeace ()

Aston_11 ::

YesPeace je izjavil:

Očitno ne zastopiš čisto kaj pomeni buyback.
Ne pomeni izplačilo dividend. Torej so nekoga nategnili. Po domače. Tega ne zastopijo niti ljudje, ki so pričakovali dividende. Ker ne poznajo slovenske mentalitete in nategu niso hvaležni, se počutijo, kot da so na suho dobili prst v rit. Kar dejansko so ga. Če imajo tri čiste, en par mejlov slovenski policiji, pa da vidimo junake, kako bodo prepričevali tožilstvo, da to ni bil nateg v rit. Na suho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

YesPeace ::

Aston_11 je izjavil:

YesPeace je izjavil:

Očitno ne zastopiš čisto kaj pomeni buyback.
Ne pomeni izplačilo dividend. Torej so nekoga nategnili. Po domače.


Se pravi, če bi tebi nekdo obljubil avto (novega cliota osnovni model) nato pa ti zaradi spleta okoliščin dostavil Audi a3 (novega z vsemi dodatki) bi se ti počutil nategnjenega, ker ti oseba ni dostavila to kar je obljubila? resno?

Okapi ::

Samo je "majhna" razlika - namesto pravega cliota, s katerim se lahko dejansko voziš, dobiš audija v oblakih, o katerem lahko sanjaš.

Namesto pravih evrov bodo dobili neko fiktivno vrednost, ki jo bo mogoče prodati za prave evre, ali pa tudi ne. In bi rekel, da je ne bo mogoče prodati, ker sicer bi lahko dobil tudi dividende v evrih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Aston_11 ::

YesPeace je izjavil:

Se pravi, če bi tebi nekdo obljubil avto (novega cliota osnovni model) nato pa ti zaradi spleta okoliščin dostavil Audi a3 (novega z vsemi dodatki) bi se ti počutil nategnjenega, ker ti oseba ni dostavila to kar je obljubila? resno?

Ne me zajebavat. Če kupujem cliota, ga zato, ker si lahko privoščim cliota, vzdrževanje, zavarovanje, tankanje in cestno takso. Potem pa me napneš z avdijem, ki je po tvojem boljši. NIsem hotel, nočem, vzemi ga nazaj in mi daj, kar sem naročil.

No ja, okapi ima tudi prav. Nasmesto cliota, ki bi ga vozil, bom dobila avdija, ki ga nikoli ne bom videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

YesPeace ::

Okapi je izjavil:

Samo je "majhna" razlika - namesto pravega cliota, s katerim se lahko dejansko voziš, dobiš audija v oblakih, o katerem lahko sanjaš.

Namesto pravih evrov bodo dobili neko fiktivno vrednost, ki jo bo mogoče prodati za prave evre, ali pa tudi ne. In bi rekel, da je ne bo mogoče prodati, ker sicer bi lahko dobil tudi dividende v evrih.


Te ne zastopim kaj si hotel s tem povedat? takšne modele se uporablja tudi pri delnicah (s katerimi se trguje na wall street-u) pa je tam finančni inštument, kateri prinaša dividende "normalen" v crypto svetu pa zaenkrat tak način razdeljevanja dobička ustvarja še preveč preglavic...

YesPeace ::

Aston_11 je izjavil:

YesPeace je izjavil:

Se pravi, če bi tebi nekdo obljubil avto (novega cliota osnovni model) nato pa ti zaradi spleta okoliščin dostavil Audi a3 (novega z vsemi dodatki) bi se ti počutil nategnjenega, ker ti oseba ni dostavila to kar je obljubila? resno?

Ne me zajebavat. Če kupujem cliota, ga zato, ker si lahko privoščim cliota, vzdrževanje, zavarovanje, tankanje in cestno takso. Potem pa me napneš z avdijem, ki je po tvojem boljši. NIsem hotel, nočem, vzemi ga nazaj in mi daj, kar sem naročil.

No ja, okapi ima tudi prav. Nasmesto cliota, ki bi ga vozil, bom dobila avdija, ki ga nikoli ne bom videl.


v tem primeru bi imel za oba avtomobila popolnoma enake stroške (ni poanta v vzdrževanju, zavarovanju, tankanju) v primeru buybacka ali dividend ima lastnik enot popolnoma enake stroške oziroma če sem natančen so dividende obdavčjive, tako da tu je še en plus ki ga prinaša buyback način razdeljevanja dobička... ampak uredu, če nočeš zastopit pač en boš zastopil ozioroma ne poznaš zadev, da bi lahko zastopil celotno ozadje! :) lažje je biti skeptik in teoretik zarot...

Aston_11 ::

YesPeace je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

YesPeace je izjavil:

Se pravi, če bi tebi nekdo obljubil avto (novega cliota osnovni model) nato pa ti zaradi spleta okoliščin dostavil Audi a3 (novega z vsemi dodatki) bi se ti počutil nategnjenega, ker ti oseba ni dostavila to kar je obljubila? resno?

Ne me zajebavat. Če kupujem cliota, ga zato, ker si lahko privoščim cliota, vzdrževanje, zavarovanje, tankanje in cestno takso. Potem pa me napneš z avdijem, ki je po tvojem boljši. NIsem hotel, nočem, vzemi ga nazaj in mi daj, kar sem naročil.

No ja, okapi ima tudi prav. Nasmesto cliota, ki bi ga vozil, bom dobila avdija, ki ga nikoli ne bom videl.


v tem primeru bi imel za oba avtomobila popolnoma enake stroške (ni poanta v vzdrževanju, zavarovanju, tankanju) v primeru buybacka ali dividend ima lastnik enot popolnoma enake stroške oziroma če sem natančen so dividende obdavčjive, tako da tu je še en plus ki ga prinaša buyback način razdeljevanja dobička... ampak uredu, če nočeš zastopit pač en boš zastopil ozioroma ne poznaš zadev, da bi lahko zastopil celotno ozadje! :) lažje je biti skeptik in teoretik zarot...
Me ne zanima. Nisem naročil, odpelji in dostavi naročeno. Ni komplicirano. ALi pa povej. Čuj miško, sem te nategnil, cliota ne bo, vzameš avdija? Potem se menimo dalje. Ampak cev na čelo, čuj vzemi avdija, ker cliota ne bo, no way hose.

hamez66 ::

To so res hudi nategi, da si dan po tem, ko te nategnejo, 2x bogatejši.

Aston_11 ::

hamez66 je izjavil:

To so res hudi nategi, da si dan po tem, ko te nategnejo, 2x bogatejši.

V pravljicah.
««
125 / 270
»»