» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
124 / 270
»»

hamez66 ::

lambda je izjavil:

To, da boš na dolgi rok izgubil proti njim.


Nekoč v ne še tako bližnji prihodnosti, pa še to samo pogojno. :)

gruntfürmich ::

lambda je izjavil:

Ampak to, da njemu diši ripple je popolni gamble, kot staviti na črno na ruleti (ker predvidevam, da za svoje domneve nima utemeljenega razloga).

Dnevni trading je težko hazardiranje na nivoju igralnic, če o zadevi ne veš nič ali se obračaš kakor piha veter in po občutku. In manjše, če veš kaj kupuješ in si se o stvari izobrazil. In izobrazil ne pomeni, da si poslušal nekoga, ki je napisal, da se mu zdi, da bo padlo. Ali da mu diši nekaj drugega.

In ja, uspelo mu je tokrat. Pojdite brat njegovo zgodovino v tej temi kolikokrat mu ni.

pišem v 1. osebi ednine, in ta tema je o bitcoinu, ne o nevarnosti gemblanja na borzah.
in če mi prej ni uspelo na veliko oplemenitit denarja, zakaj je potem narobe če mi ga je zdaj za vse nazaj in še preko teče?
morejo v vsaki temi strašit dušebrižniki in oznanjat armagedon?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sivistol ::

lambda je izjavil:

btctrader > Pogledaš graf in ga analiziraš v pol sekunde in imaš že boljše možnosti od tega, kot imaš na ruleti.

A ti misliš, da v tem poslu ni velikih rib, ki operirajo s čim boljšim kot pol-sekundno analizo ostrega pogleda? Machine learning, ever heard of?


Pogledas graf , pol se mal research nardis da vidis kam ta tehnologija pelje, mogoc precekiras kake forume, in sele pol kupis ,

Sam tako delam pa sem krepko potrojil vlozek

hamez66 ::

jype je izjavil:

lambda> To, da boš na dolgi rok izgubil proti njim.

Bolj mu bo jasno, če mu poveš takole: Denar, s katerim boš ti kupoval po "odokativni metodi", bodo pobrali tehnično bolje opremljeni.


Ja, saj to se dogaja že zdaj. Ampak ni potrebno biti najboljši, da si v zelenem.

jype ::

btctrader> Ja, saj to se dogaja že zdaj. Ampak ni potrebno biti najboljši, da si v zelenem.

No, vsekakor ti želim veliko sreče pri trgovanju - če res delaš samo arbitražo, potem se bržkone nimaš česa bati.

zahec ::

Če se zgodi fork, kam dati BTC.je da dobim oboje? lp,Z

hamez66 ::

jype je izjavil:

btctrader> Ja, saj to se dogaja že zdaj. Ampak ni potrebno biti najboljši, da si v zelenem.

No, vsekakor ti želim veliko sreče pri trgovanju - če res delaš samo arbitražo, potem se bržkone nimaš česa bati.



Ja arbitraže, pa tudi s futuresi trgujem, in se da čarati na polno, ker cene zelo nihajo in se ustvarjajo razlike, ki jih je s primerno strategijo možno obrniti sebi v prid.

Hvala za lepe želje.

zahec je izjavil:

Če se zgodi fork, kam dati BTC.je da dobim oboje? lp,Z


Če imaš v lastni denarnici, bi potem moral imeti v obeh bodočih. Ne vem pa, kako bodo sčarali na trgovalnih platformah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

lambda ::

btctrader > Jaz sem na pc 24/7

Če se s tem profesionalno ukvarjaš, boš najbrž res uspešen. In marsikdo drug tudi.

Ves moj point je bil, naj neizkušeni ne bodo naivni in ne poslušajo nasvetov nakladačev. In gruntfürmich lahko še tako naklada o dušebrižnikih - vsakdo lahko pogleda kakšen bullshit je trosil v tej temi. Vsaj ne zdi se osnovan na čemurkoli razumsko osnovanem temveč le na domnevah.

DeeJay ::

Moja taktika je, da kupujem kovance pri vsakem ~15% padcu za zadnjim nakupom in nato prodajam 3% pri vsaki ~10% rasti....

Naprimer:
- Cena pade iz 100 na 85, kupim 10 kovancev,
- Cena pade iz 85 na 72, kupim 10 kovancev
- Cena zraste iz 72 na 79,2, prodam 0,3 kovanca. (3% od 10)
- Cena zraste iz 79,2 na 87,12, prodam 0,291 kovanca. (3% od 9,7)
- Cena zraste iz 87,12 na 95,832, prodam 0,58227 kovanca. (3% od 19,409)
- nove kovance kupim šele, če je cena pod 64,2
- če cena zelo pade ozroma se pričakuje velik padec, potem pač čakam dno po občutku, (ponavad vedno prehitro :)) in kupim vse prodane kovance nazaj po dost nižji ceni, oziroma jih za to ceno kupim več.
- če cena začne rast zelo hitro zarad kakih dobrih novic, potem čakam po občutku nek vrh in šele tam prodam več kovancev hkrati (seštevek toliko, kokr bi jih vmes prodajal po 10%)

Mal več je za vodit statistike, sam do zdej se mi je pri ETH kr dobr obrnilo. Delam pa to zadnjih 7 mesecev.
Tak način mi je cool, ker ni tolk rizika, na dolgi rok ti ostane še vedno dost kovancev, pa še v plusu si.

Priporočam pa tak način trgovanja za kovance, ki majo nek temelj in niso namenjeni samo pump & dump. Recimo ETH, BTC, ...

Ajnstajn` ::

kaj se bo zgodilo s kovanci, ki jih recimo imamo na blockchain walletu? ali po kakih drugih online walletih? recimo coinbase?
bomo dobili dvojne kovance tudi pri online walletih?
//

lambda ::

Na obeh blockchainih bodo. Denarnice bodo morale podpreti razlikovanje med obema chainoma. Paziti bo treba na double-spend ...

Aha, narobe prebral, za online sprašuješ. Najbrž bodo podprli dvojne kovance vsaj vsi večji playerji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

hamez66 ::

lambda je izjavil:

btctrader > Jaz sem na pc 24/7

Če se s tem profesionalno ukvarjaš, boš najbrž res uspešen. In marsikdo drug tudi.

Ves moj point je bil, naj neizkušeni ne bodo naivni in ne poslušajo nasvetov nakladačev. In gruntfürmich lahko še tako naklada o dušebrižnikih - vsakdo lahko pogleda kakšen bullshit je trosil v tej temi. Vsaj ne zdi se osnovan na čemurkoli razumsko osnovanem temveč le na domnevah.


Ja, samo fora je, da gruntfurmich ni trosil bullshita. Pri 250 je razlagal, da bo vzel kredit, da nabavi dovolj coinov,pri 1230 pa, da je treba prodat. Niso bili ravno slabi nasveti.

jype ::

btctrader> Ja, samo fora je, da gruntfurmich ni trosil bullshita. Pri 250 je razlagal, da bo vzel kredit, da nabavi dovolj coinov,pri 1230 pa, da je treba prodat. Niso bili ravno slabi nasveti.

Seveda so bili. Verjetnost, da se je odločil pravilno, je za nazaj gledano videti precej višja, kot je v resnici.

gruntfürmich ::

lambda je izjavil:

Vsaj ne zdi se osnovan na čemurkoli razumsko osnovanem temveč le na domnevah.

sem kje trdil da vse moje pisanje niso domneve? sem kje trdil da so to dejstva?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

lambda ::

Ja, ampak rekel je tudi, da bo šlo do $1500 in da bo februarja $800. Če stalno nekaj ugibaš se nekatere stvari tudi uresničijo.

hamez66 ::

Ja, če bi sprejeli ETF, se je napovedovalo tudi 1500$ in več. Samo je potem tudi pravočasno vzel nazaj svojo napoved in povedal, da zna pasti pri 1230$, kar je za traderja nekako pomembno.


Eden izmed načinov, kako sem predvsem v letu 2013, ko sem imel v % najvišji gain, zaslužil: preprosto sem sledil napovedim tistih, ki so večkrat imeli prav, ali pa sem delal ravno obratno od tistih, ki so velikokrat ravno narobe napovedovali. No po letu 2013 sem potem nekako nehal z "gamblingom" in se šel bolj za ziher stvari.

Hočem torej reči samo to, da je pametno slediti tistemu, ki se večkrat izkaže, da ima prav, nikakor pa ne moremo od kogarkoli pričakovati 100% ali 70% točnosti. Jaz bi vsekakor rekel, da je obstajajo večji bullshiterji s slabšimi napovedmi od gruntfurmicha. Osebno pa ne napovedujem, kam bodo šle cene, ker je to zelo nehvaležno početje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

gruntfürmich ::

lambda je izjavil:

Ja, ampak rekel je tudi, da bo šlo do $1500 in da bo februarja $800. Če stalno nekaj ugibaš se nekatere stvari tudi uresničijo.

lahko našteješ kaj ljudi v tej temi ki gembla in še ni ničesar ugibalo?
očitno smo sedaj naleteli na ljudi ki jim ni jasno da je vsak v tej temi na veliko špekuliral in smo bili vsi ostali veseli da je temu tako, in vsem do zdaj je bilo jasno da je temu tako. samo sedaj nekaterim ni več...;((

in ne morem verjet, lambda se obeša na nekaj kar sem ugibal da se ni izpolnilo :)) sem vedel da se bo enkrat takšen našel
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Kdaj pride Bitcoin unlimited v veljavo, ko dosežejo 50%??

Ajnstajn` ::

hamez66 je izjavil:

Kdaj pride Bitcoin unlimited v veljavo, ko dosežejo 50%??


ja, naj bi bilo tako...in to me skrbi, ker nikjer ni glih kaj informacij o tem, kaj se bo zgodilo z BTCji po vseh teh online walletih... hard fork se pa zna zgodit nenadoma...
Da bi se pa zgodil SegWit, pa morajo zbrati 95%. ampak če se bo zgodil BU, se bo tudi Segwit, ker bo takrat segwit imel 95%.
Nekako je community zelo za segwit, vsi ta velki pa za Bitcoin unlimited. Nekdo je tu omenil danes/včeraj, da se bo razvil BU in bo navaden btc počasi usahnil... Zanima me zakaj tako misli?
Jaz mislim da se lahko bolj zgodi obratna situacija... kdo bo uporablja BU, če community tega noče? Bodo tile veliki mining pooli sami potem med sabo prerešetavali njihove BU-je?
BU nekako ni v skladu z btc logiko... btc bi moral biti decentraliziran, BU pa je ravno nekaj obratnega. BU bo kontroliran s strani velikih in to tudi meni nekako ni všeč.
//

Zgodovina sprememb…

janezvalva ::

zdaj ko je cashila.com zaprl štacuno
me zanima
kateri drugi ponudnik, s katerim lahko svoje bitcoine
naložim na svoj trr preko sepa?

bitstamp zahteva verifikacijo - ne da se mi čakat
kraken?
kakšen drugi?
kakšne so pa provizije?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

gruntfürmich ::

daytrejderji!
kako je s suportom na 1040 oz 1050? bo prešlo ali bo šlo nazaj do 1010 ali še nižje danes? kaj pričakujete?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hamez66 ::

gruntfürmich je izjavil:

daytrejderji!
kako je s suportom na 1040 oz 1050? bo prešlo ali bo šlo nazaj do 1010 ali še nižje danes? kaj pričakujete?


Pojma nimam. Kar se mene tiče, bom imel nekaj bitcoinov v denarnici, obenem pa short na quaterly futures. Če bo fork, bom imel coine na 2 chainih, obenem pa mi short na okcoin krije možne izgube v ceni bitcoina.

gruntfürmich ::

preveč komplicirano se ti izražaš zame...
:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

urli ::

Precejšnji delež sem danes prodal pri 1063$. Kot velik amaterček, ki nima blage veze kaj se gre pri tem hard fork-u :D me vse skupaj navdaja z malo nelagodja, in ker se po moje večini prav tako ne sanja, mislim, da bo zadeva, vsaj dokler se vse skupaj malo bolj ne izjasni, padala, ko do forka pride, pa sploh in takrat upam, da bom lahko BTCje nazaj kupil veliko ugodneje kot sem jih zdaj prodal :) Bomo videli ali se mi bo kalkulacija obnesla :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

janezvalva ::

urli je izjavil:

Precejšnji delež sem danes prodal pri 1063$. Kot velik amaterček, ki nima blage veze kaj se gre pri tem hard fork-u :D me vse skupaj navdaja z malo nelagodja, in ker se po moje večini prav tako ne sanja, mislim, da bo zadeva, vsaj dokler se vse skupaj malo bolj ne izjasni, padala, ko do forka pride, pa sploh in takrat upam, da bom lahko BTCje nazaj kupil veliko ugodneje kot sem jih zdaj prodal :) Bomo videli ali se mi bo kalkulacija obnesla :D


kako si pa prodal?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

gruntfürmich ::

urli je izjavil:

Precejšnji delež sem danes prodal pri 1063$. Kot velik amaterček, ki nima blage veze kaj se gre pri tem hard fork-u :D me vse skupaj navdaja z malo nelagodja, in ker se po moje večini prav tako ne sanja, mislim, da bo zadeva, vsaj dokler se vse skupaj malo bolj ne izjasni, padala, ko do forka pride, pa sploh in takrat upam, da bom lahko BTCje nazaj kupil veliko ugodneje kot sem jih zdaj prodal :) Bomo videli ali se mi bo kalkulacija obnesla :D

srčno upam da se tvoja napoved uresniči :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

amacar ::

janezvalva je izjavil:

zdaj ko je cashila.com zaprl štacuno
me zanima
kateri drugi ponudnik, s katerim lahko svoje bitcoine
naložim na svoj trr preko sepa?

bitstamp zahteva verifikacijo - ne da se mi čakat
kraken?
kakšen drugi?
kakšne so pa provizije?

kraken je ok

dominuspro ::

gruntfürmich je izjavil:

urli je izjavil:

Precejšnji delež sem danes prodal pri 1063$. Kot velik amaterček, ki nima blage veze kaj se gre pri tem hard fork-u :D me vse skupaj navdaja z malo nelagodja, in ker se po moje večini prav tako ne sanja, mislim, da bo zadeva, vsaj dokler se vse skupaj malo bolj ne izjasni, padala, ko do forka pride, pa sploh in takrat upam, da bom lahko BTCje nazaj kupil veliko ugodneje kot sem jih zdaj prodal :) Bomo videli ali se mi bo kalkulacija obnesla :D

srčno upam da se tvoja napoved uresniči :D


Da vržem še 2 centa v lonček:
Jst sem pol bitcoinov na bitstampu prodal po 1138EUR/BTC, pol pa kasneje po 1135USD/BTC... Hazarder v meni pričakuje nekaj takega, vsaj do B-ja:


So pa to čiste špekulacije, ponavadi napovem obratno resnico :) Na drugih menjalnicah imam še zmeraj pol BTC, pol ostalih coinov. Večinoma se strinjam z lambdo, ker sem ful te modrosti doživel na lastni koži. Če bi se držal coinov, ki sem jih že imel, bi imel danes celo bogastvo. Sploh bolijo ETH-ji, ki sem si jih nekoč lastil.

Če malo skočim na topic... Ne razumem tega vpletanja kitajcev ob vsaki priliki. Pri vsakem poskoku se najdejo znalci, ki skušajo vplesti kitajce na kakršnikoli način. Nazadnje so na veliko napovedovali hud padec, ko so kitajci ustavili trgovanje za 1 mesec. Začuda se je takrat cena povzpela na ATH. In to nonstop opažam v povezavi s kitajci in vsemi coini, ki bi si naj jih lastili. En sam BS na celi črti.

Pa še fork... Npr. pri ETH je imel samo kratkoročne posledice. Ne vem, zakaj bi moralo BTC-ju bolj škodit, čeprav je velika razlika med njima. Vsaj 1 veja bi morala ostat močna, če ne celo obe.

Še 2 modri ugotovitvi:
1 Leto za letom napovedujejo rekordne vrednosti in letos jim je končno uspelo. 1x na 4 leta bi mogoče tudi sam zadel. :D
2 BTC lahko propade čez noč

vitac1 ::

Naj mi nekdo prosim pomaga glede hard forka in tega, da dobim dvoje kovance. Nekaj bitcoinov imam na Xapo. Če jih prenesem v blockchain.info wallet je to dovolj? Lahko nekdo malo bolj preprosto razlozi kaj moram narediti?

alkor ::

Pozdravljeni,

Se opravicujem, ce je ze kje bilo zadnje case...

Ali to se velja:

2. Dohodek, ki nastane pri trgovanju z bitcoini:

Fizična oseba ne plača dohodnine od dohodka, ki ga doseže pri trgovanju z bitcoini, saj se slednji ne štejejo za kapital.


Velja za vse kriptovalute? Se pravi ni potrebno beleziti nakupa/prodaje?

Hvala.

LP
LP, a

A. Smith ::

Ja, na vsakih nekaj strani te teme se pojavi to vprašanje.

Če si BTC ali katerokoli drugo kriptovaluto preprosto prodajal in kupoval, potem je to s sperspektive DURS/FURS enako, kot če bi kupoval in prodajal npr. švicarske franke.

Če si trgoval z vzvodom ali terminskimi pogodbami, potem je dohodek obdavčljiv. Enako velja za rudarjenje; to je storitev in je obdačljiva.

@ST mods: ali bi bilo možno kakšen sestavek s tem v zvezi vstaviti na prvo stran te teme?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

A. Smith ::

vitac1 je izjavil:

Naj mi nekdo prosim pomaga glede hard forka in tega, da dobim dvoje kovance. Nekaj bitcoinov imam na Xapo. Če jih prenesem v blockchain.info wallet je to dovolj? Lahko nekdo malo bolj preprosto razlozi kaj moram narediti?


Za Xapo in blockchain.info po pravici povedano ne vem.

Je pa tukaj seznam 20 menjalnic, ki bodo podprle oba blockchaina, kar pomeni, da se bodo bitcoini pojavili na računih za obe, sedaj ločeni valuti. In jaz osebno bi želel v tem trenutku sredstva na menjalnici tudi imeti, da se bom lahko odločil, kateri blockchain se mi zdi bolj perspektiven in bitcoine iz drugega takoj prodal.

Mimogrede. Rudarji nekoliko bolj podpirajo BTU. In želijo s svojim vplivom prepričati uporabnike, da je BTC "neuporaben, ker zanj ne bo rudarilo dovolj procesorske moči". To je larifari. Rudarji bodo svoje besede po potrebi ekspresno požrli in se pridružili tistemu blockchainu, kjer bodo imeli kovanci večjo vrednost (rudarji morajo namreč povrniti investicije v svojo strojno opremo in se bodo obnašali strogo ekonomsko - racionalistično). To pa pomeni, da bomo imeli zadnjo besedo UPORABNIKI IN NIHČE DRUG.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

lambda ::

Drži, minerji bodo šli tja, kjer je večji dobiček. Vprašanje je samo koliko krvi bo do takrat prelite pri vsem skupaj. Vedno bolj se mi zdi, da PoW dolgoročno ni prava pot. Za ves ta šmorn s forkom so deloma krivi minerji s svojim pohlepom.

DeeJay ::

alkor je izjavil:

Pozdravljeni,

Se opravicujem, ce je ze kje bilo zadnje case...

Ali to se velja:

2. Dohodek, ki nastane pri trgovanju z bitcoini:

Fizična oseba ne plača dohodnine od dohodka, ki ga doseže pri trgovanju z bitcoini, saj se slednji ne štejejo za kapital.


Velja za vse kriptovalute? Se pravi ni potrebno beleziti nakupa/prodaje?

Hvala.

LP


Če te davčna vpraša od kje ti denar, morš ti to dokazat s papirji. Če ne moreš dokazat te obdavči z 70%.
Se pravi, če si trgoval, morš davčni pokazat od kje in koliko denarja si nakazal na borzo in kako si trgoval preden si si to izplačal nazaj na TRR.
Drugače bi lahko vsak Lojze uporabljal takšno pot za pranje denarja.

A. Smith ::

lambda je izjavil:

Drži, minerji bodo šli tja, kjer je večji dobiček. Vprašanje je samo koliko krvi bo do takrat prelite pri vsem skupaj. Vedno bolj se mi zdi, da PoW dolgoročno ni prava pot. Za ves ta šmorn s forkom so deloma krivi minerji s svojim pohlepom.

Delno? Bi rekel, da kar pretežno. Mislim, da imajo napačno predstavo o svojem vplivu in želijo svoj vpliv manifestirati bolj direktno. Želijo uvesti "politično telo, ki bi demokratično sprejemalo odločitve o softveru". Skratka, želijo ustanoviti svoj FED. To je pa v direktnem nasprotju s tistim, kar je do sedaj predstavljal bitcoin. --Tako vsaj jaz mislim.

Kri bo pa definitivno tekla, imaš prav. Ali obstaja kakšna bolj konkretna anketa, ki kaj pove o tem, katero razvejitev bi izbrala večina uporabnikov?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

lambda ::

Morda ravno uvedeni Chain Split Tokens na Bitfinex? "Put your money where you mouth is". Vprašnje je le koliko denarja so minerji pripravljeni vreči v take stvari, da bi drugače prikazali javno mnenje oz. vnaprej vplivali na to kam bo šlo dejansko razmerje ob forku.

gruntfürmich ::

A. Smith je izjavil:

vitac1 je izjavil:

Naj mi nekdo prosim pomaga glede hard forka in tega, da dobim dvoje kovance. Nekaj bitcoinov imam na Xapo. Če jih prenesem v blockchain.info wallet je to dovolj? Lahko nekdo malo bolj preprosto razlozi kaj moram narediti?


Za Xapo in blockchain.info po pravici povedano ne vem.

Je pa tukaj seznam 20 menjalnic, ki bodo podprle oba blockchaina, kar pomeni, da se bodo bitcoini pojavili na računih za obe, sedaj ločeni valuti. In jaz osebno bi želel v tem trenutku sredstva na menjalnici tudi imeti, da se bom lahko odločil, kateri blockchain se mi zdi bolj perspektiven in bitcoine iz drugega takoj prodal.

torej bi bili tisti kateri ne bi imeli v menjalnici nobenega bitcoina na slabšem ker ne bomo dobili še drugih kovancev?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Kebo ::

DeeJay je izjavil:

alkor je izjavil:

Pozdravljeni,

Se opravicujem, ce je ze kje bilo zadnje case...

Ali to se velja:

2. Dohodek, ki nastane pri trgovanju z bitcoini:

Fizična oseba ne plača dohodnine od dohodka, ki ga doseže pri trgovanju z bitcoini, saj se slednji ne štejejo za kapital.


Velja za vse kriptovalute? Se pravi ni potrebno beleziti nakupa/prodaje?

Hvala.

LP


Če te davčna vpraša od kje ti denar, morš ti to dokazat s papirji. Če ne moreš dokazat te obdavči z 70%.
Se pravi, če si trgoval, morš davčni pokazat od kje in koliko denarja si nakazal na borzo in kako si trgoval preden si si to izplačal nazaj na TRR.
Drugače bi lahko vsak Lojze uporabljal takšno pot za pranje denarja.


Ali je treba te dohodke prijaviti s kakšnim obrazcom.

A. Smith ::

gruntfürmich je izjavil:

torej bi bili tisti kateri ne bi imeli v menjalnici nobenega bitcoina na slabšem ker ne bomo dobili še drugih kovancev?

Odvisno od denarnice. Trezor recimo je "hard fork ready", kar naj bi pomenilo, da bomo uporabniki te denarnice dobili kovance na obeh blockchainih.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

lambda ::

Dobro povzeto glede forka: http://bitcoinist.com/prepare-bitcoin-h...

kakob ::

A. Smith je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

torej bi bili tisti kateri ne bi imeli v menjalnici nobenega bitcoina na slabšem ker ne bomo dobili še drugih kovancev?

Odvisno od denarnice. Trezor recimo je "hard fork ready", kar naj bi pomenilo, da bomo uporabniki te denarnice dobili kovance na obeh blockchainih.



Uporaba dveh razlicnih 'backendov' (kot opisujejo na linku) za pošiljanje transakcij ni dovolj, ker bodo ljudje poganjali skripte, ki objavijo transakcije narejene v verigi A v verigo B (to smo videli pri ethereum forku).

Če hočeš zavarovati kovance na obeh verigah jih je potrebno 'ločiti'. S tem zagotovimo da je določene 'outpute' mogoče 'zapraviti' samo na eni verigi in ne na obeh. Obstaja več kot en način kako to izvest, meni najljubši je sledeč:

Imamo verigo A in verigo B. Prvo potrebujemo en drobiž (zadošča 1 satoshi) novo nastalih kovancev* v verigi B (B'd), ki jasno ne obstajajo v verigi A. Naredimo transakcijo (vseh) svojih kovancev skupaj z drobižem B'd iz svojega naslova N na svoj naslov N'b. Ta transakcija bo veljavna samo na verigi B, ker drobiž B'd v verigi A ne obstaja. Ko ima transakcija dovolj potrditev v verigi B, naredimo enako transakcijo iz naslova N na N'a, a tokrat brez B'd drobiža iz verige B. Ta transakcija bo veljavna samo v verigi A, saj so ti 'outputi' v verigi B že 'zapravljeni'.

Na tak način si zagotovimo ločene kovance na obeh verigah. Trezor ni najbolj primeren za tako akrobatiko, ker uporabniku ne omogoča finega nadzora nad outputi.

*Lahko gre tudi za 'nenove' kovance, če ima transakcija v svoji zgodovini transakcijo, ki ne obstaja (je neveljavna) na drugi verigi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

DeeJay ::

Al pa vse skupi prodaš že zdej in pol kupiš nazaj oba kovanca... itak bo cena tolk zgrmela, da bosta skupej manj, kokr je trenutno sam BTC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

gruntfürmich ::

nisem imel jajc in sem nazaj kupil btc (ker imam namen plemenitit btc in ne denar). samo +12%. ampak ne bodimo požrešni :D
ampak nisem siguren če je pametno držati coine v teh nemirnih časih...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Saul Goodman ::

jaz sem se šel daytrading v 2013-2014. ko sem naredil nekaj 10 jurjev plusa, sem mislil, da obvladam. ko sem se znašel na drugi strani gugalnice in popušil 20k v 2 dneh, sem preostanek cashoutal, ker sem ugotovil, da nimam pojma. nekaj sem si pustil kot dolgoročno investicijo. nikoli več ne bom trejdal.

moj nasvet: hodl or cashout. ne se igrat s kiti. :-P

previdno. :-)

A. Smith ::

kakob je izjavil:

A. Smith je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

torej bi bili tisti kateri ne bi imeli v menjalnici nobenega bitcoina na slabšem ker ne bomo dobili še drugih kovancev?

Odvisno od denarnice. Trezor recimo je "hard fork ready", kar naj bi pomenilo, da bomo uporabniki te denarnice dobili kovance na obeh blockchainih.



Uporaba dveh razlicnih 'backendov' (kot opisujejo na linku) za pošiljanje transakcij ni dovolj, ker bodo ljudje poganjali skripte, ki objavijo transakcije narejene v verigi A v verigo B (to smo videli pri ethereum forku).

Če hočeš zavarovati kovance na obeh verigah jih je potrebno 'ločiti'. S tem zagotovimo da je določene 'outpute' mogoče 'zapraviti' samo na eni verigi in ne na obeh. Obstaja več kot en način kako to izvest, meni najljubši je sledeč:

Imamo verigo A in verigo B. Prvo potrebujemo en drobiž (zadošča 1 satoshi) novo nastalih kovancev* v verigi B (B'd), ki jasno ne obstajajo v verigi A. Naredimo transakcijo (vseh) svojih kovancev skupaj z drobižem B'd iz svojega naslova N na svoj naslov N'b. Ta transakcija bo veljavna samo na verigi B, ker drobiž B'd v verigi A ne obstaja. Ko ima transakcija dovolj potrditev v verigi B, naredimo enako transakcijo iz naslova N na N'a, a tokrat brez B'd drobiža iz verige B. Ta transakcija bo veljavna samo v verigi A, saj so ti 'outputi' v verigi B že 'zapravljeni'.

Na tak način si zagotovimo ločene kovance na obeh verigah. Trezor ni najbolj primeren za tako akrobatiko, ker uporabniku ne omogoča finega nadzora nad outputi.

*Lahko gre tudi za 'nenove' kovance, če ima transakcija v svoji zgodovini transakcijo, ki ne obstaja (je neveljavna) na drugi verigi.


Hvala za poglobljeno razlago.

Ali obstaja kakšen seznam online denarnic in menjalnic, ki bodo to omogočale?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

kakob ::

A. Smith je izjavil:

kakob je izjavil:

A. Smith je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

torej bi bili tisti kateri ne bi imeli v menjalnici nobenega bitcoina na slabšem ker ne bomo dobili še drugih kovancev?

Odvisno od denarnice. Trezor recimo je "hard fork ready", kar naj bi pomenilo, da bomo uporabniki te denarnice dobili kovance na obeh blockchainih.



Uporaba dveh razlicnih 'backendov' (kot opisujejo na linku) za pošiljanje transakcij ni dovolj, ker bodo ljudje poganjali skripte, ki objavijo transakcije narejene v verigi A v verigo B (to smo videli pri ethereum forku).

Če hočeš zavarovati kovance na obeh verigah jih je potrebno 'ločiti'. S tem zagotovimo da je določene 'outpute' mogoče 'zapraviti' samo na eni verigi in ne na obeh. Obstaja več kot en način kako to izvest, meni najljubši je sledeč:

Imamo verigo A in verigo B. Prvo potrebujemo en drobiž (zadošča 1 satoshi) novo nastalih kovancev* v verigi B (B'd), ki jasno ne obstajajo v verigi A. Naredimo transakcijo (vseh) svojih kovancev skupaj z drobižem B'd iz svojega naslova N na svoj naslov N'b. Ta transakcija bo veljavna samo na verigi B, ker drobiž B'd v verigi A ne obstaja. Ko ima transakcija dovolj potrditev v verigi B, naredimo enako transakcijo iz naslova N na N'a, a tokrat brez B'd drobiža iz verige B. Ta transakcija bo veljavna samo v verigi A, saj so ti 'outputi' v verigi B že 'zapravljeni'.

Na tak način si zagotovimo ločene kovance na obeh verigah. Trezor ni najbolj primeren za tako akrobatiko, ker uporabniku ne omogoča finega nadzora nad outputi.

*Lahko gre tudi za 'nenove' kovance, če ima transakcija v svoji zgodovini transakcijo, ki ne obstaja (je neveljavna) na drugi verigi.


Hvala za poglobljeno razlago.

Ali obstaja kakšen seznam online denarnic in menjalnic, ki bodo to omogočale?


Glede seznama ne vem, sem pa včeraj govoril s SatoshiLabs (Trezor wallet) glede tehnikalij v linkanem članku;

... You don't need coin selection for this task when we
prepare special tool for such operation, to make it easy for average Joe.

That aticle was just general confirmation that we're aware of current
changes and to calm down the people. We'll write more on this topic with
technical details later.


Kaj točno je ta 'special tool' pa ni povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Ajnstajn` ::

//

DeeJay ::

Ajnstajn` je izjavil:

wtf, na bitfinexu sta že 2 coina??

https://www.bitfinex.com/trading/BCUUSD

https://www.bitfinex.com/trading/bccusd


Today, Bitfinex proudly introduces trading on Chain Split Tokens (CST). The first such product of its kind, CSTs will allow Bitfinex customers to speculate on future fork events of the Bitcoin blockchain, specifically, the potential fork between Bitcoin Core and Bitcoin Unlimited. We are designating these CSTs as BCC (Bitcoin Core) and BCU (Bitcoin Unlimited).

CSTs will trade as BTC and USD pairs, initially without margin, and as will any other product with list, we will reevaluate that decision if there is sufficient liquidity.

Users will be able to create CSTs by “splitting” a bitcoin through the Token Manager (located in the Order Type drop down menu of the sidebar order ticket). Once split, the BTC will be removed from your account for each BCC and BCU added. Through the same Token Manager, you will be able to reverse this process at anytime, trading in equal numbers of BCC and BCU to extract BTC.

If no fork occurs by December 31, 2017, then BCU will expire worthless and BTC will be given in exchange for each BCC holder. If, however, there is a fork, specifically Bitcoin Unlimited, then, as soon as we list Bitcoin Unlimited, we will exchange BCU tokens for Bitcoin Unlimited tokens as well as retiring BCC tokens in favor of Bitcoin Core tokens. More detailed information can be found in the Chains Split Token Terms and Conditions.

We are planning a few additional enhancements including a realtime display of total CSTs as well as segregated cold storage for the bitcoins that have been split, which we will periodically settle to and from our hot wallet.


https://www.bitfinex.com/posts

hamez66 ::

Kaj je zdej z bitcoinom, da je danes padel za 100$?

jype ::

Nihče ne ve, kaj _bo_ z njim, zato eni zapuščajo pozicije.
««
124 / 270
»»