» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
123 / 270
»»

karafeka ::

Tule je uradna izjava večine borz, kaj bodo naredile v primeru delitve btcja.
http://www.coindesk.com/bitcoin-exchang...

A. Smith ::

MrStein je izjavil:

A. Smith je izjavil:

MrStein je izjavil:

Če pride do forka, boto dve valute? BTC1 in BTC2?
Z ločenim stanjem? Kaj se zgodi s starimi računi? Kaj pa naložbe na tržnicah ala BitStamp?

Točno to je v zgornjih nekaj postih natančno razdelano.

Super, torej bo nekdo v kratkem znal odgovoriti na postavljena vprašanja.


Seveda. Ampak če odgovorov nisi sposoben prebrati zgoraj, jih tudi nižje po threadu ne boš zmožen.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

A. Smith ::

hamez66 je izjavil:

http://www.coindesk.com/zcash-launches-...
Hvala za tole!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

gruntfürmich ::

jst kupoval pred 850 verjetno ne bom. pri 800 bo že treba biti pozoren. pričakujem da komodt leti do 700 in to v kratkem. v dolgem (meseci) pa upam da ne bomo gledali zatona kot 2014 leta in potem 2015
vendar pa mi bolj po glavi roji misel da bo treba kupovati šele na začetku poletja...
itq pa je zadeva precenjena - tipični balon. realna počasna rast glede na graf predvideva ceno okoli 900$. je pa treba biti pozoren na kakšne hude odboje kot 2014; lahko se VELIKO zasluži!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

malo me srbi ripple, da bi tja presedlal, vsaj začasno. par dni nazaj ko sem btc prodal... takoj +20%. mislim da še nimam jajc da bi bežal v ripple ko btc pada.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MaterVola ::

Decred.

krneki0001 ::

888 evrov. še ene 25% pade, pa se bo spet splačalo kupovat.

lambda ::

Da bo 2017 popolnoma divje, je že jasno. Vsaj dokler se tale potencialni BTC fork ne razreši.

Par nasvetov, ker najbrž na crypto sceno še vedno uletavajo novi. Ker splošno vzdušje in zunanji videz varata, upam da komu pomaga, da ne naredi kake večje neumnosti.

  • Že klišejska fraza: investiraš samo toliko, kot lahko izgubiš brez slabe vesti. Stvari LAHKO gredo proti ničli eventuelno. Vedno se vprašaš kaj za tebe pomeni, če se to zgodi.

  • Navzven se morda ne vidi, ampak na borzah se dogajajo velike manipulacije cen. Ni dovolj, da si boljši od večine oseb, ki trgujejo. Biti moraš boljši od večine kapitala. Obstaja velika verjetnost, da boš na dolgi rok na slabšem, kot če bi samo kupil in spravil v cold storage tisto v kar zaupaš, da je perspektivno in bo raslo. Kar marsikoga sicer rešuje, je velika rast celotnega trga (http://coinmarketcap.com/charts/). Ko se nekdo hvali, da je s trgovanjem zaslužil 300%, še ne pomeni, da je bil pri tem uspešen - pogosto je tako, da bi imel precej več, če bi samo kupil in sploh ne bi nič trgoval. Tisti, ki doživijo velike izgube, se ponavadi ne hvalijo naokrog. V realnosti je stvar precej bolj črna, kot navzven izgleda.

  • Borze stremijo za profitom. Dobrobit slehernikov in kriptovalut na splošno je zadnja stvar, ki jo imajo v mislih. Bolj kot stvari nihajo, večji je promet, večji so profiti. Današnji primer: https://twitter.com/bitfinex/status/843...

  • Margin trading? Samo poseben primer prejšnje alineje. Morda koga strezni: https://www.reddit.com/r/ethtrader/comm...

  • Posamezni redditi, forumi in celo posamezne teme (ta recimo) so mehurčki. Cenzura kritik in skepticizma je na nekaterih modus operandi. Hype je nenormalen. Nekateri svarijo pred njim, koliko zares pomaga, pa ne vem: https://medium.com/@Vlad_Zamfir/about-m...

  • Pobiranje naključnih mnenj po forumih o tem ali bo šlo gor ali dol je popolna neumnost. Nihče zares ne ve. Le pri nekaterih je večja verjetnost, da imajo prav (če imajo dovolj znanja/izkušenj). Kar pa še ne pomeni, da ne bo ravno obratno, kot menijo. Tudi v tej temi nekateri nakladajo na polno. V resnici nimajo pojma in delijo naključne špekulacije, ki so sem in tja tudi pravilne in se potem hvalijo kako jim je uspelo. Spadajo pa v kategorijo tistih, ki bi najbrž imeli več, če bi samo spravili v cold storage tisto, kar so na začetku kupili.

  • Velika neumnost je k kakršnemukoli investiranju nagovarjati ljudi iz svoje socialne mreže. Od tega nimaš nič. Le izpostavljaš se temu, da ti zamerijo za vse večne čase.

  • Confirmation bias, FOMO, rage moves ... vse take stvari pridejo na plan, ko so v igri pohlep, čustva in investiraš več, kot bi smel. Ali v stvari o katerih nimaš pojma in si samo od neznancev slišal, da so baje dobra investicija.



In še nekaj osebnega mnenja: ČE bo blockchain tehnologija prihodnosti, bo tudi majhna investicija v tem trenutku (v pravo stvar) čez desetletje ali dve lahko zelo veliko vredna. Zato najbrž posamezniku ni potrebno investirati veliko. Obstaja pa nevarnost, da iz blockchaina sploh nikoli ne bo nič pametnega. In pa še večja nevarnost, da investiraš v napačno stvar.

jype ::

Vse pohvale za ta komentar. Morda ne bi bilo slabo, da bi to bil sticky post v tej temi, kjer veliko ljudi z velikimi očmi poskuša čez noč obogateti.

miko22 ::

@Lambda
Dobro si to napisal. Kapo dol.

Okapi ::

Kriptonovci so morda res nastali z drugačnim namenom, ampak sedaj so pa vsi skupaj samo v neko trgovanje zamaskirana igra na srečo. Borze so igralnice, vsak novi kriptonovec pa še ena nova igra. Služijo igralnice in avtorji novcev, ostali pa igrajo na srečo.

Samuel ::

Na kratko.. izogibajte se overtradinga... manj je včasih več.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

A. Smith ::

Okapi je izjavil:

Kriptonovci so morda res nastali z drugačnim namenom, ampak sedaj so pa vsi skupaj samo v neko trgovanje zamaskirana igra na srečo. Borze so igralnice, vsak novi kriptonovec pa še ena nova igra. Služijo igralnice in avtorji novcev, ostali pa igrajo na srečo.

Oziroma drugače povedano - v času zlate mrzlice je bil v resnici daleč največji Jack tisti, ki je prodajal krampe in lopate.

Z Lambdo se strinjam; pohlep je močna stvar in kaj hitro nas zanese v vode, ko začnemo ravnati nerazsodno in še huje, tvegamo sredstva, s katerimi ne bi smeli tvegati. In to na skrajno neracionalen način.

Obstaja pa še en vidik trgovanja. Trenutno je BTC izgubil 20%. To je primeren čas, da se začnemo opazovati (in seveda trezno razmišljati, ali je naša investicija v kritpovalute slučjano prevelika ...). Jasno je, da nobena rast ne traja v nedogled in da noben bikovski trend ne mine brez občasnih znižanj tečaja ali medvedjih epizod. Ali takrat reagiramo v paniki? Ali smo vnaprej premislili, do kam bomo tolerirali padec tečaja, preden bomo zmanjšali izgube in ukinili investicijo? Ali imamo vnaprej določen cilj tečaja, ko bomo prodali? To so vprašanja, ki jih mora vsakdo razčistiti pri sebi in to dovolj daleč vnaprej. Včasih je tudi manjša izguba (če je pač majhna izguba in ne bankrot) nekaj, kar nam o nas samih pove več, kot vsaka izobrazba ali trgovalni tečaj.

In če smo že pri borznem trgovanju kot igrah na srečo - poker se praviloma vedno igra za denar, četudi za majhne vsote. Z razlogom. Pameten človek se poskuša iz lastnih reakcij kaj naučiti. Pri trgovanju je eden največjih nasprotnikov trgovalca on sam.

Če sem napisal, da se z uporabnikom lambdo strinjam, pa moram dodati, da pa se po mojem mnenju v nečem moti; blockchain tehnologija je duh, ki je ušel iz Pandorine skrinjice. Blockchain bo na svetu, v tehniki in ekonomiji tako ali drugače našel mesto in za vedno spremenil svet. To pa seveda ne pomeni, da v obliki bitcoina ali katerekoli druge kriptovalute, ki trenutno obstaja. Vse do zadnje lahko propadejo. In ko bo nastala 'nova, ki jih vse preseže', se bodo takoj našli modeli s svežim denarjem, ki ga na koncu bodo - ali ne bodo - obdržali.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Invictus ::

Pri trgovanju na borzah eni zelo radi pozabljajo na najbolj očitno pravilo...

Kupiš lahko vedno, ko hočeš, prodati pa ne moreš, sploh ne po željeni ceni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kingsix ::

Zanimivo kako sedaj nekatero govorijo kako je tale padec bil povzročen z strani zavrnitve ETF... a ko sem jaz navedel, da bo BTC padel, ko bo ETF zavrnjen pa so bili vsi pametni. haha
Drugače pa ja - tradat je dokaj brezveze, sploh pa je nemogoče na teh amaterskih borzah, kjer se pri visokem volumnu ni izpolnjujejo orderji.

V prihodnosti je prostora za oboje ETH in BTC... se ne uporabljata za enake funkcije. Če si kupil ETH ri 50$ pa HOLD...seveda, če verjameš v tehnologijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Samuel ::

@kingsix:

Ti veliko pišeš, a zelo malo poveš. Svoj ETH rineš v vsako luknjo, ki je le mogoča na tem forumu.
Včerajšni padec (ki sploh ni kaj dosti visok) z zavrnijo ETF nima ničesar. Gre za to, da je BTC sfera razdvojena in se pričakuje hard fork/ali pa ne. Pri ETHju smo pa videli dan prej. Praktično je šel za tretjino dol. Naslednji na vrsti za vnovčenje dobičkov je DASH.

Invictus je izjavil:

Pri trgovanju na borzah eni zelo radi pozabljajo na najbolj očitno pravilo...
Kupiš lahko vedno, ko hočeš, prodati pa ne moreš, sploh ne po željeni ceni...


Ne ga basat. A sonce je tud še rumeno?
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

kingsix ::

Kje pa rinem ETH? Nazadnje sem ga omenil v Alt coinih kjer sem napisal, da bo vrednost šla verjetno pod 30. Kar tudi danes je. Pa ne pozabi- tudi dan ko je vrednost padla za 30% je daily še vedno končal v plusu. Kje pa je bil BTC na dan ETF zavrnitve? Vidim, kar veliko rdečega.
Glede btc: Zavrnitev ETF je naredila veliko, saj je ravno in edino to bilo upanje za nadaljni BTC bull-run. To in kot sem pred nekaj posti omenil razdvojenost BTC communitija predstavljata kar konkretno tveganje za investitorje, sploh pa šri špekulativni zadevi kot je BTC oz. so kripto-valute.
Seveda so BTC-maksimalisti takoj spremenili pravljico in začeli kako je zavrnitev pravzaprav dobra stvar in kako padec sploh ni bil velik in ne vem kaj. Padec je bil pričakovan - pričakovalo se je tudi začetek prehanjanja iz BTC v druge valute. Oboje se je zgodilo in se dogaja. Čakaj še na hard-fork, če tam kaj ne rata bomo vsaj spet imeli zanimive pravljice BTC-maksimalistov.

dominuspro ::

@lambda
Super prispevek!

urli ::

In kdaj naj bi se ta hard fork sploh zgodil?

Samuel ::

kingsix je izjavil:

Kje pa rinem ETH? Nazadnje sem ga omenil v Alt coinih kjer sem napisal, da bo vrednost šla verjetno pod 30. Kar tudi danes je. Pa ne pozabi- tudi dan ko je vrednost padla za 30% je daily še vedno končal v plusu. Kje pa je bil BTC na dan ETF zavrnitve? Vidim, kar veliko rdečega.
Glede btc: Zavrnitev ETF je naredila veliko, saj je ravno in edino to bilo upanje za nadaljni BTC bull-run. To in kot sem pred nekaj posti omenil razdvojenost BTC communitija predstavljata kar konkretno tveganje za investitorje, sploh pa šri špekulativni zadevi kot je BTC oz. so kripto-valute.
Seveda so BTC-maksimalisti takoj spremenili pravljico in začeli kako je zavrnitev pravzaprav dobra stvar in kako padec sploh ni bil velik in ne vem kaj. Padec je bil pričakovan - pričakovalo se je tudi začetek prehanjanja iz BTC v druge valute. Oboje se je zgodilo in se dogaja. Čakaj še na hard-fork, če tam kaj ne rata bomo vsaj spet imeli zanimive pravljice BTC-maksimalistov.



BTC se dviguje predvsem zaradi stanja na Kitajskem. Devalvacija Juana in podobni štosi. Ni treba iskat neke hude logike tukaj. Tudi ni treba pisat o zadnjih upanjih za dvig cene, ker izpade naravnost smešno. Tržna kapitalizacija BTCja je še daleč od stabilne (recimo nekaj 100 mrd USD). Da ne govorim o ostalih shitcoinih. Ko se bo to doseglo, tudi nihanja ne bodo takšna.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

SpaceCaw ::

Živjo,

torej še nekaj mojih subjektivnih odgovorov.

gruntfürmich je izjavil:

malo me srbi ripple, da bi tja presedlal, vsaj začasno. par dni nazaj ko sem btc prodal... takoj +20%. mislim da še nimam jajc da bi bežal v ripple ko btc pada.


Proč od rippla, ko bo vsaj 1 banka začela uporabljati njihovo kriptovaluto pa kupit. Do sedaj 50+ bank uporablja le njihov sistem, ne pa tudi kriptovalute. Vse investicije s strani velikanov so investicije v podjetje Ripple labs in ne z nakupom njihove ločene valute zerpov. Sedaj bi bil nakup čisto tveganje, z zelo majhno možnostjo uspeha. Prav tako, so zerpi centralizirani, so v lasti rippla, ki naj bi zerpe dobavljav v omrežje z namenom po stabilni valuti. Po tej logiki pa bi si ripple labs in druge korporacije pridobile preveliko oblast.


Kebo je izjavil:

Jaz se nebi dotikal dasha, predvsem zato, ker je šel že krat 6, mogoče gre še krat 2 ampak če kupuješ zdaj reskiraš, da izgubiš veliko. Medtem ko je Zcash več mesecev iskal dno in ga je očitno našel, danes recimo kar pumpa, v kombinaciji z padajočim Bitcoinom, zna it veliko Bitcoinov v Zcash.


Tudi sam bi se izogibal dasha, saj menim, da je le pump & dump scena. Kdor drugače misli, naj mi prosim poda kakšno konkretno zadevo, ki bi upravičevala tako visoko rast. Trenutno mu cena raste na podlagi špekulacij, dolgoročno pa nam dash trenutno ne pomeni nič. Po moji oceni ga kupujejo ljudje, ki so mislili da bo etf sprejet in v njem vidijo drugi bitcoin.

kingsix je izjavil:

Zanimivo kako sedaj nekatero govorijo kako je tale padec bil povzročen z strani zavrnitve ETF... a ko sem jaz navedel, da bo BTC padel, ko bo ETF zavrnjen pa so bili vsi pametni. haha
Drugače pa ja - tradat je dokaj brezveze, sploh pa je nemogoče na teh amaterskih borzah, kjer se pri visokem volumnu ni izpolnjujejo orderji.

V prihodnosti je prostora za oboje ETH in BTC... se ne uporabljata za enake funkcije. Če si kupil ETH ri 50$ pa HOLD...seveda, če verjameš v tehnologijo.


Podpis pod tole. Mislim da kdor je prebral whitepaper bratov, se je v 80% primerih odločil za prodajo XBT-ja. Tudi sam verjamem v Ethereum. Mislim, da je to prihodnost interneta!

kingsix je izjavil:

ja..ethereum so hard forkali zaradi buga v contractih ki so ga nepridipravi izkoristili...BTC je hard forkal zaradi buga v samem protokolu. Ampak za btc fanboye to ni nič. Očitno.


Potrebo po razdelitvi bitcoina, zaradi presežka transakcij na velikost bloka je satoshi napovedal, ko je valuto ustanovil. Menim, da se bo vse skupaj pobralo, seveda z BTU jem, BTC pa se bo sprostil in tako še nekaj časa uporabljal za kakšne že kakšne upeljanje zadeve, s časoma bo BTC ju vrednost padala BTU ju pa rastla.

krneki0001 ::

lambda je izjavil:

...ČE bo blockchain tehnologija prihodnosti, bo tudi majhna investicija v tem trenutku (v pravo stvar) čez desetletje ali dve lahko zelo veliko vredna.


Ker je IBM začel uporabljat blockchain na mainframe-ih za vodenje evidence transakcij (kot neka glavna knjiga), to pomeni, da je zadeva zelo uporabna in je že tehnologija v uporabi.

Torej ni vprašanje "ČE BO". Je že. Seda je treba samo ugotovit, kam vložit.

gruntfürmich ::

ni potrebe po prevelikih moraliziranjih, ker to piše v vsakem priročniku o trgovanju.

prav tako ne potrebujemo generalov po bitkah brez dobrih analiz zakaj je do česa prišlo.

potrebujemo pa razlage za dogodke in poglobljene poglede, da se folk lažje odloči če misli skočit na kripto vlak.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

lambda ::

@nebivedu: v mislih sem imel public blockchain

@gruntfürmich: lahko kar ti zacnes pisat kaj bolj utemeljenega in poglobljenega od tega da te "ripple srbi" ... preprican sem da si eden od tistih, ki ima manj, kot bi imel, ce bi preprosto drzal kupljeno na zacetku

krneki0001 ::

Mogoče pa bo nekoč en public blockchain za vse denarne transakcije.

Invictus ::

Samuel je izjavil:


Invictus je izjavil:

Pri trgovanju na borzah eni zelo radi pozabljajo na najbolj očitno pravilo...
Kupiš lahko vedno, ko hočeš, prodati pa ne moreš, sploh ne po željeni ceni...


Ne ga basat. A sonce je tud še rumeno?

Saj ni...

http://www.universetoday.com/18689/colo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

lambda je izjavil:

@gruntfürmich: lahko kar ti zacnes pisat kaj bolj utemeljenega in poglobljenega od tega da te "ripple srbi" ... preprican sem da si eden od tistih, ki ima manj, kot bi imel, ce bi preprosto drzal kupljeno na zacetku

glej, ne vem natančno, ampak čisto možno da tvoja trditev drži. ampak žal je samo in izključno ena tistih v vrsti od generalov po bitki. skratka popolnoma čisto nič konstruktivna.
če greš na začetek teme boš tudi videl da sem načrtoval nakup 1000 btc po ceni 2$ ko je ta iz 2 zrastel na 3, ampak se mi je zdela investicija preveč reskirana. in ker vem nima smisla moralizirat za nazaj in pametovat tako kot ti, se raje fokusiram v prihodnost da olajšamo odločitve za tiste ki bi radi gemblali s svojim denarjem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

lambda ::

Ravno razliko med investiranjem in gemblanjem poskusam prikazat. Ti gemblas. Kar je pa recept za izgubo velike kolicine denarja na dolgi rok. Go for it, briga me, ce vse pogonis. Kar sem pa napisal, je le v opozorilo novim in neizkusenim naj ne verjamejo nakladacem tvojega kova, ker zastonj kosila ni, kot skusate nekateri prikazat.

jype ::

lambda> ker zastonj kosila ni, kot skusate nekateri prikazat.

Je pa njihov morebiten dobiček zelo odvisen od tega, da nove in neizkušene prepričajo, da se da ogromno zaslužit, ter jim pri visoki ceni prodajo karkoli že imajo.

kow ::

Verjetno je najvecji problem ocena velikosti trga. Za socialna omrezja (oglasevanje), gadgete, elektricne avte itd. ne bos zgresil za vec kot faktor 3x ali 4x... za kriptovalute? imo nemogoce. Ce bo trg rasel, pac kupis kosarico valut.

hamez66 ::

lambda je izjavil:


@gruntfürmich: lahko kar ti zacnes pisat kaj bolj utemeljenega in poglobljenega od tega da te "ripple srbi" ... preprican sem da si eden od tistih, ki ima manj, kot bi imel, ce bi preprosto drzal kupljeno na zacetku


In kaj pol? Verjetno ima več, kot če sploh ne bi trgoval z bitcoini. Že odločitev, da se s tem ukvarja, je gambling. Pa če bi šel all in in držal recimo decembra 2013, potem zagotovo ne bi imel več, kot ima danes. Za nazaj je lahko biti pameten. In gruntfurmich je pri 1230$ pred nekaj dnevi lepo povedal, da nekaj smrdi in da gre ven iz bitcoinov in se je izkazalo, da ima prav. Po bitki je pa lahko vsak pameten.

Jaz sem sicer daytrader in bolj malo držim, vseeno pa prav pride, če kdo nekaj pravilno napove, ker včasih tudi malo pogemblam.

Tudi kupit in držat je gemblanje. Ne vem, kje je razlika?

jype ::

btctrader> Tudi kupit in držat je gemblanje. Ne vem, kje je razlika?

Ni je, kar je točno to, kar je lambda napisal v odličnem prispevku zgoraj.

hamez66 ::

Ja vem, da je ni. Ne vem pa, kako si on to razlaga.

jype ::

Aja, razlika je seveda v tem, da večina, ki kupuje in prodaja, ustvarja izgubo, manjšina pa to izgubo vleče ven kot dobiček. Borze so tiste, ki imajo daleč največ možnosti za zmago.

lambda ::

Kot pravi jype. Trading je negative-sum game. Sedaj pa če se ga greš na podlagi poglobljenih analiz in z veliko znanja, potem ok. Ampak to, da njemu diši ripple je popolni gamble, kot staviti na črno na ruleti (ker predvidevam, da za svoje domneve nima utemeljenega razloga).

Dnevni trading je težko hazardiranje na nivoju igralnic, če o zadevi ne veš nič ali se obračaš kakor piha veter in po občutku. In manjše, če veš kaj kupuješ in si se o stvari izobrazil. In izobrazil ne pomeni, da si poslušal nekoga, ki je napisal, da se mu zdi, da bo padlo. Ali da mu diši nekaj drugega.

In ja, uspelo mu je tokrat. Pojdite brat njegovo zgodovino v tej temi kolikokrat mu ni.

hamez66 ::

Ja vsakič plačaš fee. To je strošek, ki ga holder nima. Ampak višji promet vpliva na ceno in težko verjamem, da bi imel večji promet negativen vpliv na ceno. Zato se delež teh plačanih feejev nevtralizira skozi rast cene coina, s katerim trgujemo. Ko se crypto igra odneha, potem lahko nanjo gledamo kot na zero sum game, do takrat je pa to bolj podobno ponziju.

lambda je izjavil:

Kot pravi jype. Trading je negative-sum game. Sedaj pa če se ga greš na podlagi poglobljenih analiz in z veliko znanja, potem ok. Ampak to, da njemu diši ripple je popolni gamble, kot staviti na črno na ruleti (ker predvidevam, da za svoje domneve nima utemeljenega razloga).

Dnevni trading je težko hazardiranje na nivoju igralnic, če o zadevi ne veš nič ali se obračaš kakor piha veter in po občutku. In manjše, če veš kaj kupuješ in si se o stvari izobrazil. In izobrazil ne pomeni, da si poslušal nekoga, ki je napisal, da se mu zdi, da bo padlo. Ali da mu diši nekaj drugega.

In ja, uspelo mu je tokrat. Pojdite brat njegovo zgodovino v tej temi kolikokrat mu ni.



Pogledaš graf in ga analiziraš v pol sekunde in imaš že boljše možnosti od tega, kot imaš na ruleti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

hamez66 ::

Oz. obstajajo tudi druge "fore", kako si bistveno izboljšaš šanse v primerjavi s tistim, kar ponujajo igralnice. Je pa res ja, da je potrebna "analiza" trga in potem dojeti, zakaj trg tako deluje, kot deluje. Po drugi strani je v tradingu zelo pomembna psihologija množic, in če si dobro "nakalibriran" na te "valove" cen, potem lahko delaš lep plus tudi brez posebnih analiz. Nakalibriraš se pa lahko tako, da najprej začneš z nizkim vložkom, in če ti gre, tako ali tako iz dobičkov ustvarjaš nov dobiček. Sigurno pa niso kripto valute za začetnike, da bi takoj vlagali en kup denarja, ker bo to hitra pot do izgube.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

lambda ::

Ti operiraš s predpostavko rasti cene coina. Wrong, to ni garantirano.

hamez66 ::

lambda je izjavil:

Ti operiraš s predpostavko rasti cene coina. Wrong, to ni garantirano.


Ja vem. Samo ko cena pada, ne najebejo daytraderji, ampak holderji :)) Oz. v bistveno večji meri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

jype ::

btctrader> Samo ko cena pada, ne najebejo daytraderji, ampak holderji :)) Oz. v bistveno večji meri.

Pojasni.

hamez66 ::

Ja pomisli recimo, kaj se zgodi, ko coin umre. Ali je na izgubi tisti, ki ga je držal v denarnici, ali tisti, ki je z njim prej pol leta trgoval na dnevni osnovi, potem pa zaradi pomanjkanja interesa v coin odnehal s trgovanjem. Največji delež škode zaradi padca cene oz smrti coina imajo tisti, ki ga držijo.

Recimo primeri mrtvih coinov: Gamecoin, Mincoin, pa še kakšen ...

DeeJay ::

Ja to si je kriv holder sam, ker je vložu v tak shitcoin, ki je bil brez nekega temelja in je bil namenjen samo pump & dumpu.

jype ::

Ja, če pravilno postaviš parametre, vedno lahko pokažeš to ali ono. Žal večina (to je nujno, ker če bi denar izgubljala manjšina, bi ga izgubila ogromno, a v praksi tisti, ki imajo ogromno denarja, praviloma niso slabo poučeni o tveganjih) prodaja, ko tečaj pada, kupuje pa, ko raste. S tem si vztrajno dela majhno izgubo - če bi samo kupili in čakali, bi praviloma imeli več bitcoinov, vrednost pa bi rastla hitreje, če bi bilo takšnih ljudi več (ker vrednost pada primarno takrat, ko ljudje začnejo prodajati).

kingsix ::

Če v neko stvar/tehnologijo verjameš in ima dobre temelje je najboljše holdat oz. investirat na dolgi rok. Padci v tem primeru niti niso pomembni, saj če ne prodaš nisi nič izugbil.
Tradanje je v veliki meri sreča, sploh v crypto-svetu. Polek tega pa lahko gre veliko živcev/časa itd. Na koncu pa je še velika možnost izgub.
Sam sem nekaj časa tradal z BTC, ampak mene osebno je kar obsedlo to stalno gledanje cene/trendov, da pač uloviš pravi trenutek, ki pa ga je itak nemogoče napovedat. Skratka brezveze - raje kupim na dolgi rok in me boli dnevna cena. Če zadeva raste prodam, da si 100% povrnem prvotno investicijo, tako da ne zgubim nič, tudi če gre čez leto dni na 0.

lambda ::

btctrader > Pogledaš graf in ga analiziraš v pol sekunde in imaš že boljše možnosti od tega, kot imaš na ruleti.

A ti misliš, da v tem poslu ni velikih rib, ki operirajo s čim boljšim kot pol-sekundno analizo ostrega pogleda? Machine learning, ever heard of?

hamez66 ::

lambda je izjavil:

btctrader > Pogledaš graf in ga analiziraš v pol sekunde in imaš že boljše možnosti od tega, kot imaš na ruleti.

A ti misliš, da v tem poslu ni velikih rib, ki operirajo s čim boljšim kot pol-sekundno analizo ostrega pogleda? Machine learning, ever heard of?



Kaj imajo zdej boti in velike ribe veze s tem, kot da če znaš prebrat graf, da si takoj izboljšaš možnosti glede na true random? :)

lambda ::

To, da boš na dolgi rok izgubil proti njim.

gruntfürmich ::

lambda je izjavil:

Ravno razliko med investiranjem in gemblanjem poskusam prikazat. Ti gemblas. Kar je pa recept za izgubo velike kolicine denarja na dolgi rok. Go for it, briga me, ce vse pogonis. Kar sem pa napisal, je le v opozorilo novim in neizkusenim naj ne verjamejo nakladacem tvojega kova, ker zastonj kosila ni, kot skusate nekateri prikazat.

ne verjamem, da poskušam prikazati da je zastonj kosilo. definitivno pa NE prikazujem da je zadeva brez tveganja za celoten vložek, ampak spremljam dogajanje iz vidika človeka, ki je že od 2011 leta spremlja dogajanje z vsemi padci in vzponi. ne obešam pa tveganje v vsak post, ker smatram da je to vsakomur jasno, če pa se naivci tega ne zavedajo pa to NI moj problem in NI problem mojega pisanja!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hamez66 ::

Predlagam tale intervju, ki lepo razloži razliko med day tradingom in swing tradingom:

https://pro.finance.si/8841079


Fora je v tem, da ljudje trgujemo na različne načine. Moj način je tak, da načeloma zelo malo coinov holdam in skoraj nič ne gemblam, zato pa izkoriščam priložnosti, ko coin nekje kupiš ceneje, kot je na drugih borzah. Izkoriščam tudi nihanja razlik cen med različnimi borzami, zato se za nakupe in prodaje odločam na podlagi teh podatkov. Moj način je tak, da čim bolj eliminira možnost izgube, s tem pa je tudi omejen plus, ki ga lahko pridelam. Jaz sem daytrader in imam težave z holdanjem in minusi. Hočem, da imam vsak dan več $, število BTC mi ni pomembno.

Kolega je pa swing trader. Po duši, pristopu in tudi načinu življenja. Jaz sem na pc 24/7, on pa tu pa tam. Nekaj časa je trajalo, da je dobil prave občutke, zdaj pa pač trguje po občutkih in dela odličen plus.

jype ::

lambda> To, da boš na dolgi rok izgubil proti njim.

Bolj mu bo jasno, če mu poveš takole: Denar, s katerim boš ti kupoval po "odokativni metodi", bodo pobrali tehnično bolje opremljeni.
««
123 / 270
»»