» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
112 / 270
»»

gruntfürmich ::

Loocas je izjavil:

Nam starim mačkom, več ali manj vsem dol maha ... imamo cajt za čakat :D

če imaš nameš še oplemenitit naložbo potem lahko kr orng zašvicaš :))

jype je izjavil:

gruntfürmich> in seveda zopet nisem imel denarja gor za nakup pri kakšnem poku...

Zakaj pa ne?

ker nisem že prej nakazal kar mi viška ostane ob koncu meseca
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

gruntfürmich> ker nisem že prej nakazal kar mi viška ostane ob koncu meseca

Naredi si trajni nalog, da ob vsaki plači nakaže na borzo znesek, ki se ti zdi smiseln in sprejemljiv.

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

Machete je izjavil:

Da, tisti nagnjeni k igram na srečo.
Se pravi vsi Kitajci>:D

Gregor P je izjavil:

Sedaj ne vem, kako je na Kitajskem, se pa dobro spomnim, kako je to bilo nekoč pri nas, ko smo še isti dan vsi menjali v nemške marke:8)

Takrat smo imeli 100+ % inflacijo. Kitajska inflacija je malo več kot 2% (letna). Nebivedu pač po stari navadi nekaj bluzi.


Stari, daj preveri dejstva. Kitajcem vrednost juana pada iz dneva v dan. Uradna statistika ni prava in je umetno napihnjena. Tudi kitajski balon poka po šivih.

http://www.wsj.com/articles/chinese-inv...

hamez66 ::

No ja, od leta 2013 je CNY v primerjavi z EUR pridobil. Takrat si moral za 1 EUR odšteti 8.5 CNY, danes pa samo še 7.3 CNY.

V primerjavi z USD je CNY izgubil nekaj vrednosti. Konec 2013 si dobil za 1 USD 6.05 CNY, danes pa približno 6.95 CNY.

http://www.xe.com/currencycharts/?from=...

http://www.xe.com/currencycharts/?from=...

Daleč od kakšne panike glede inflacije.

A. Smith ::

Fora je v tem, da se investitorji umikajo iz Kitajske.

Now that the tide of capital has reversed, nobody wants yuan: not foreign firms, not FX punters and not the Chinese holding massive quantities of depreciating yuan.

This is why "housewives" from China are buying homes in Vancouver B.C. for $3 million. That $3 million could fall to $2 million as the yuan devalues to the old peg around 8.3 to the USD.

Who's left who believes the easy money is to be made in China? Nobody. Anyone seeking high quality overseas production is moving factories to the U.S. for its appreciating dollar and cheap energy, or to Vietnam or other locales with low labor costs and depreciated currencies.


Trguje se pa pač na podlagi pričakovanj.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hamez66 ::

To bolj težko komentiram, ker se na to ne spoznam dovolj. Zanimivo mi je to, da je EUR izgubil več vrednosti, kot jo je izgubil CNY.

Kakor je meni znano, ima Kitajska določene omejitve glede prenosa denarja iz Kitajske v tujino, pri čemer postane bitcoin zelo priročno sredstvo za prenos. Zraven se pa še malo pogembla.

krneki0001 ::

V glavnem, imajo probleme in BTC je več kot samo priročna zadeva za kitajce in sedaj tudi indijce.

DeeJay ::

Če nebi blo Kitajcev bi bla vrednost bitcoina še vedno pod 100$.

A. Smith ::

Poleg tega padca, ki je sedaj zabeležen, se pričakuje še dodatnih 20%. To je dovolj, da začnejo nekateri iskati načine, kako imeti prihranke v drugi valuti. Saj smo nekaj let nazaj kupovali franke, pa niso rasli. Samo počasneje so padali, kot evro.
V glavnem, imajo probleme in BTC je več kot samo priročna zadeva za kitajce in sedaj tudi indijce.
Res je. In Venezuelce. Kjerkoli se pojavijo kapitalske kontrole, se majhen del transakcij skanalizira proti BTC.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

janezvalva ::

Ajnstajn` je izjavil:

mogoče ve kdo, kolikšna je provizija pri vnovčevanju kupona, kupljenega na petrolu na https://www.bitins.net/ strani?



6%
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

jype ::

A. Smith> Poleg tega padca, ki je sedaj zabeležen, se pričakuje še dodatnih 20%.

Kdaj pa?

robcek23 ::

Hraniti prihranke v bitcoinih... če nisi pripravljen veliko tvegat to morda ni najboljša naložba.

Jype ti si že prodal ali še holdaš...kdaj misliš če še nisi?

Jaz mislim da bo stvar še malce rasla in potem korekcija,.. 1,2k-1,5k?. Sej se vidi, tudi na tem forumu ljudje navdušeno kupujejo bitcoine z mislijo koliko bodo zaslužili.

Čeprav na rok večih let, v kolikor ne bo kakšnih večjih regulacij lahko stvar lepo zraste...samo jaz nisem pripravljen tvegati...niti nimam ravno z čim :D

jype ::

robcek23> Jype ti si že prodal ali še holdaš...kdaj misliš če še nisi?

Ničesar ne prodajam, sem pa preveril svoje račune na več borzah, da vidim, če vse deluje kot mora, da začnem evre nakazovati gor, da bom lahko kupil v primeru močnejših korekcij.

gruntfürmich ::

robcek23 je izjavil:

Sej se vidi, tudi na tem forumu ljudje navdušeno kupujejo bitcoine z mislijo koliko bodo zaslužili.

Čeprav na rok večih let, v kolikor ne bo kakšnih večjih regulacij lahko stvar lepo zraste...samo jaz nisem pripravljen tvegati...niti nimam ravno z čim :D

seveda je problem če nimaš s čim tvegati, zato pa potem lahko pametuješ kako je brez veze.

nič koliko nazaj smo težačili folku ki je samo nabijal kako je brez veze, da naj kupi. in dandanes bi jih lahko prodali s profitom. ampak seveda po lepi slovenski navadi je najlažje jezik otresat.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

innerspace ::

Brez jajc ne naredis fritaje:)

Kul feeling videti, da se mi je povrnil vlozek. Sicer minimalni a vec kot 0.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

DeeJay ::

Če Kitajci res kak rigorozen ukrep sprejmejo, naprimer prepoved trgovanja z bitcoini, bo vrednost padla zelo globoko in se dolg časa ne bo pobrala.

A. Smith ::

jype je izjavil:

A. Smith> Poleg tega padca, ki je sedaj zabeležen, se pričakuje še dodatnih 20%.

Kdaj pa?

Znotraj 2017.
Zadnja novica pa je, da so v kitajski partiji dojeli, da precej investitorjev stavi na to in so se začeli aktivn upirati. Ampak dvomim, da si lahko visok juan privoščijo na dolgi rok. To je bil grozilni manever, da se otresejo špekulantov in prestrašijo Kitajce, ki želijo svojo valuto zamenjati za tujo ali investirati v tujino.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hamez66 ::

A. Smith, kaj pa ti počneš, da si tako na tekočem s Kitajsko?

A se da na Kitajskem odpret račun, od koder bi brez večjih težav prenašal dolarje na svoj račun (iz kitajske banke na slovensko)? Ali so tu kakšne omejitve? Bi mi včasih prav prišlo, če bi lahko imel še kitajski bančni račun z USD in CNY valutami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Baja ::

miko22 ::

Mi lahko kdo na hitro razloži delovanje:
https://electrum.org/#home

ne skapiram zadeve. Sem inštaliral, pa mi ni jasno. Do sedaj sem uporabljal Coinbase.

A. Smith ::

hamez66 je izjavil:

A. Smith, kaj pa ti počneš, da si tako na tekočem s Kitajsko?

A se da na Kitajskem odpret račun, od koder bi brez večjih težav prenašal dolarje na svoj račun (iz kitajske banke na slovensko)? Ali so tu kakšne omejitve? Bi mi včasih prav prišlo, če bi lahko imel še kitajski bančni račun z USD in CNY valutami.


Ne počnem nič posebnega, so mi pa makroekonomska dogajanja zanimiva in jim malo spremljam.

To, česar se, misliš lotevati - kupovanje v EU, prodaja na kitajski borzi in nakazilo dolarjev nazaj - se imenuje arbitraža in je na kitajskem IZREDNO težko izvedljiva, predvsem zaradi kapitalskih kontrol, ki so trenutno v veljavi. Tisti, ki se s tem ukvarjajo, nekaj šušmarijo s terminskimi pogodbami, način, kakršnega bi rad ti, pa imho ni izvedljiv ali pa si vmes ob ves dobiček. Cena na kitajskih borzah ni za brezveze toliko višja od evropskih.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hamez66 ::

No, nekako v skladu z mojim vedenjem.

Z arbitražo se sicer že dolgo ukvarjam. Bi pa včasih prav prišla na voljo še kakšna dodatna možnost, in tudi jasno mi je, da če bi bilo to početje preprosto, do takih razlik v cenah ne bi prihajalo, saj bi ljudje trg hitro "zoptimizirali" oz. pobrali dobičke in se cene med Kitajsko in zahodom ne bi razlikovale toliko, kot so se npr. v zadnjem tednu.

mihco ::

Ajnstajn` je izjavil:

mogoče ve kdo, kolikšna je provizija pri vnovčevanju kupona, kupljenega na petrolu na https://www.bitins.net/ strani?

7%

Buggy ::

tale drop je bil se en udarec za samooklicane analitike (1500€ pa pod 1000 ne bomo vidl letos...) in poznavalce kriptovalutnih gibanj. Klofuta in lekcija vsem, da je kriptovaluta totalno in isklucno psiholosko pogojena! Kdor ima tisti cut bo vedu...jaz ga nimam :)

maco-maco ::


Z arbitražo se sicer že dolgo ukvarjam.

in tudi jasno mi je, da če bi bilo to početje preprosto, do takih razlik v cenah ne bi prihajalo,


Torej?
Kaj?

krneki0001 ::

robcek23 je izjavil:

Hraniti prihranke v bitcoinih... če nisi pripravljen veliko tvegat to morda ni najboljša naložba.

Jype ti si že prodal ali še holdaš...kdaj misliš če še nisi?

Jaz mislim da bo stvar še malce rasla in potem korekcija,.. 1,2k-1,5k?. Sej se vidi, tudi na tem forumu ljudje navdušeno kupujejo bitcoine z mislijo koliko bodo zaslužili.

Čeprav na rok večih let, v kolikor ne bo kakšnih večjih regulacij lahko stvar lepo zraste...samo jaz nisem pripravljen tvegati...niti nimam ravno z čim :D



Jaz osebno pričakujem v naslednjih 10 letih BTC do višine 10k ali več za komad in ki bo valuta za naložbe. Poleg tega pričakujem uvedbo miniBTC-ja, ki bo tisočinka ali 10tisočinka enega BTC-ja. Ta pa bo za nakupe in splošno potrošnjo.

Sicer v btc nisem lansko leto vlagal denarja, sem pa kupil par deset serverjev, ki še danes nabirajo altcoine in enkrat tedensko menjam v BTC-je.

Buggy ::

@nebivedu: brez zamere sam jaz ti glede kriptovalut res ne verjamem nic. Projekcije analize in tudi to koliko BZC-jev si lastis. Si za moje pojme prevec labilen da bi lahko operoral s pol mijona evrov ali se celo vec kot trdis sam. Sam recem... brez zamere samo tole hvalisanje s tvoje strani je malce motece. Lahko pa predlozis kaksen kredibilen dokaz da ti verjamemo.

MrStein ::

krneki0001 je izjavil:


Jaz osebno pričakujem v naslednjih 10 letih BTC do višine 10k ali več za komad in ki bo valuta za naložbe. Poleg tega pričakujem uvedbo miniBTC-ja, ki bo tisočinka ali 10tisočinka enega BTC-ja. Ta pa bo za nakupe in splošno potrošnjo.

To že obstaja od vsega začetka. Imenuje se miliBTC.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hamez66 ::

maco-maco je izjavil:


Z arbitražo se sicer že dolgo ukvarjam.

in tudi jasno mi je, da če bi bilo to početje preprosto, do takih razlik v cenah ne bi prihajalo,


Torej?



Torej kaj?

Smitha sem vprašal glede odprtja računa na Kitajskem, za katerega sem "vedel", da se ga ne da, nisem ga pa spraševal o arbitraži, s katero imam dovolj izkušenj, da vam lahko predavam. Ampak vam ne bom, ker kokoši, ki nese zlata jajca, pač ne podarjaš naokoli.

krneki0001 ::

Buggy je izjavil:

@nebivedu: brez zamere sam jaz ti glede kriptovalut res ne verjamem nic.


Toliko bolje. Vesel sem zate.

Buggy ::

Posteno povedano nimam jajc, da bi se igral s takim dinarckom. Kot nas zelis prepicat je pri tebi stvar taka, ki niha pol miljona gor-dol nekaj cisto normalnega. Usral sem se dat 30K€ v BTC lani, ko je bil 250€, pa si ne predstavljam kako zivis ti s to fluktacijo...se posebej ker vem da si intenzivno altervalute minal s tremi r9 270 karticam (zakaj ce imas ze 450BTC), ki niso nic kaj posebnega dale. Dalec od tega da ti ne privoscim sam nategvat nas pa res ni treba, sej smo sami odrasli kle...ne rabis vtisa delat OK?

jype ::

Pa saj je vseeno koliko kdo ima, no. Itak se te bitcoine kar najde...

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/commen...

Buggy ::

krneki0001 je izjavil:

Tale mehurček bo šel do 1500 evrov, potem pa bo padel toliko, da bodo naivni prodali v strahu, da bodo vse izgubili, kot leta 2014.

Okapi, kaj ti verjameš, mi je vseeno, vem kaj imam v denarnici.


dej tole se malo razlozi nam nevednim, kaksen algoritem si uporabil za to trditev?

jype ::

Buggy> dej tole se malo razlozi nam nevednim, kaksen algoritem si uporabil za to trditev?

Ugibal je na podlagi preteklih skokov.

Buggy ::

jype je izjavil:

Buggy> dej tole se malo razlozi nam nevednim, kaksen algoritem si uporabil za to trditev?

Ugibal je na podlagi preteklih skokov.


Najbrz res, po isti logiki kot je 20 let star avto, sam da je Subaru nadmocen v prometu. Seveda z njim skozi na njvo ostali bedniki pa za njim >:D

jype ::

Če ga hočeš pripravit do solz, mu pokaži tole.

Buggy ::

mislim da vseen ni stajerc, dvomim da se lahko poistoveti z njimi. Ceprav razlaga marsikaj, dvomim da ima jajca svoje subaruja/4.0 Blazerja tko pelat...je pac internetni natolkac. Nic novega...zeh

janezvalva ::

jype je izjavil:

Če ga hočeš pripravit do solz, mu pokaži tole.


beda. koroški rovtarji, slovenski hillbillyji ubijajo čas

pričakujem še en popravek po 20.1 (inavguracija v USofA)
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Buggy ::

jaz sem pa skor zihr, da bom se spet v ICN mal dal...sploh ko bo platforma zazivela se s tem, da bos "odgovornost" lahko prelozil na druge...se zmer boljs kot banka I guess. Brez pohlepa nam je lazje zivet ;)

amacar ::

Buggy je izjavil:

Posteno povedano nimam jajc, da bi se igral s takim dinarckom. Kot nas zelis prepicat je pri tebi stvar taka, ki niha pol miljona gor-dol nekaj cisto normalnega. Usral sem se dat 30KEUR v BTC lani, ko je bil 250EUR, pa si ne predstavljam kako zivis ti s to fluktacijo...se posebej ker vem da si intenzivno altervalute minal s tremi r9 270 karticam (zakaj ce imas ze 450BTC), ki niso nic kaj posebnega dale. Dalec od tega da ti ne privoscim sam nategvat nas pa res ni treba, sej smo sami odrasli kle...ne rabis vtisa delat OK?

Itak da nabija po forumu, eno leto nazaj se je hvalil, da je 21btc narudaril, sedaj jih ima pa že kr 450, da o hvaljenju, ker je z njimi zaslužil jurja sploh ne govorim :))
Pa sej ga poznamo, poleg zgodb o subarujih še ena izmed njegovih "verjetnih" zgodb...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

gruntfürmich ::

MrStein je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Jaz osebno pričakujem v naslednjih 10 letih BTC do višine 10k ali več za komad in ki bo valuta za naložbe. Poleg tega pričakujem uvedbo miniBTC-ja, ki bo tisočinka ali 10tisočinka enega BTC-ja. Ta pa bo za nakupe in splošno potrošnjo.

To že obstaja od vsega začetka. Imenuje se miliBTC.

;((
imenuje se satoshi!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

Buggy je izjavil:

tale drop je bil se en udarec za samooklicane analitike (1500EUR pa pod 1000 ne bomo vidl letos...) in poznavalce kriptovalutnih gibanj. Klofuta in lekcija vsem, da je kriptovaluta totalno in isklucno psiholosko pogojena! Kdor ima tisti cut bo vedu...jaz ga nimam :)

jst menim da je tale drop vse prej kot udarec, zame odraz resnosti nove svetovne valute. kajti nismo bili priča nebrzdanem balonu kot v 2013, ampak pametnemu vnovčevanju dobičkov. kar pomeni da smo vsi v teh vodah že malo odrasli in preživeli otroške bolezni, poleg tega pa v tej potezi tudi vidim vložke prepračunljivih institucionalnih vlagateljev.
skratka samo na poti navzgor.
(kdor pa je menil da od balončka ne bo korekcije navzdol pa je itq še malo zelen...)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

gruntfürmich je izjavil:

MrStein je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Jaz osebno pričakujem v naslednjih 10 letih BTC do višine 10k ali več za komad in ki bo valuta za naložbe. Poleg tega pričakujem uvedbo miniBTC-ja, ki bo tisočinka ali 10tisočinka enega BTC-ja. Ta pa bo za nakupe in splošno potrošnjo.

To že obstaja od vsega začetka. Imenuje se miliBTC.

;((
imenuje se satoshi!

No ja... Satoshi je 0,00000001 ฿
mili BTC ali mBTC je tako 100.000 satoshijev.
Ü

janezvalva ::

če pade pod 600 bom začel kupovati
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

gruntfürmich ::

janezvalva je izjavil:

če pade pod 600 bom začel kupovati

realne cilje si ne znaš postavljat?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

horsemask ::

gruntfürmich je izjavil:

janezvalva je izjavil:

če pade pod 600 bom začel kupovati

realne cilje si ne znaš postavljat?


pa tam pr 400 bi blo fajn,

najbolš pa še tam pr 200-250 €

maco-maco ::

A ni blo dost cajta?

Kaj?

DMouse ::

Čeprav se ne strinjam, tole moram sharat:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

miko22 ::

ah, te Electrum denarnice na računalniku ne razumem.

miko22 ::

No, če noben noče pojasnit, naj mi nekdo pove kako lahko prodam bitcoine iz Electruma, ki jo mam na računalniku kot recimo preko Coinbase, kjer se pač lahko odločim prodat in prodam, kar pri Electrumu moram vnest naslov, če bi žele l prodat.
Verjamem, da sprašujem neumnosti, toda žal pač ne skapiram.
««
112 / 270
»»