» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
113 / 270
»»

A. Smith ::

Electrum je denarnica, ne pa menjalnica. Na elektrumu kovance lahko samo shraniš, da bi jih prodal, moraš pa imeti račun na menjalnici. Coinbase, Kraken, Bitstamp, itd.

Potem, ko imaš račun na menjalnici, greš na njeno spletno stran in raziščeš, kako spraviti kovance gor. Dobiti moraš naslov/bitcoin račun, kamor nakažeš bitcoine. Potem so na menjalnici in lahko trguješ z njimi.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

miko22 ::

aha, hvala. Ok, saj se igram malo. Prenakazilo iz denarnice na Coinbase se zaračuna kak fee?

A. Smith ::

Ponavadi ga "prostovoljno" nastaviš na 5-10 evrskih centov (oziroma pustiš nastavljeno vrednost, če je v podobnem rangu). Nakazila z viščjimi feeji se prej sprocesiajo. Nakazila brez feejev včasih sploh ne pridejo skozi, ker je omrežje tako zabasano. Če nakazilo v nekem določenem roku ni izvršeno, dobiš nakazanega nazaj na tvoj račun.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

miko22 ::

Še eno vprašanje. Imam v načrtu kupit malo večji znesek BTC. Da to pol prenesem v svojo denarnico na računalniku, moram kupit bitcoine recimo na Coinbase, ter si nato prenakazati na Electrum na računalniku.
Ali lahko brez tega kako spravim bitcoine na fizično denarnico?

A. Smith ::

Definiraj "fizično denarnico":
-paper wallet
-cold storage
-hardware wallet
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

miko22 ::

kaj pa vem. Imam nameščen Electrum.
Kakšne so sploh razlike?

Ajnstajn` ::

mihco je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

mogoče ve kdo, kolikšna je provizija pri vnovčevanju kupona, kupljenega na petrolu na https://www.bitins.net/ strani?

7%

to ni fee, to je kraja.
//

janezvalva ::

bitins na petrolu max kupon je, če se ne motim za 100€
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

DMouse ::

Ajnstajn` je izjavil:

mihco je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

mogoče ve kdo, kolikšna je provizija pri vnovčevanju kupona, kupljenega na petrolu na https://www.bitins.net/ strani?

7%

to ni fee, to je kraja.


Tukaj fee-ja ne morejo skriti, ker vsi poznamo ceno bitcoina. Pri večini izdelkov je fee (notri so stroški izdelave, distribucije, režije in profit) podoben, le da ga ti ne vidiš. Ampak dajmo primerjat npr. z zlatom, kjer je podobno kot pri bitcoinu. Če kupiš 1 kg palico, je fee 2,5%, pri 10g ploščici je fee 9%, pri 1g ploščici pa 17%. Če se ti 7% fee še vedno zdi kraja, potem je po drugi strani dobra poslovna priložnost zate, da ustvariš konkurenčno podjetje z nižjim fee-jem. Držim pesti, da ti uspe!

Ajnstajn` ::

janezvalva je izjavil:

bitins na petrolu max kupon je, če se ne motim za 100€

200€ je max kupon in pri tem kuponu je fee 7%

DMouse je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

mihco je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

mogoče ve kdo, kolikšna je provizija pri vnovčevanju kupona, kupljenega na petrolu na https://www.bitins.net/ strani?

7%

to ni fee, to je kraja.


Tukaj fee-ja ne morejo skriti, ker vsi poznamo ceno bitcoina. Pri večini izdelkov je fee (notri so stroški izdelave, distribucije, režije in profit) podoben, le da ga ti ne vidiš. Ampak dajmo primerjat npr. z zlatom, kjer je podobno kot pri bitcoinu. Če kupiš 1 kg palico, je fee 2,5%, pri 10g ploščici je fee 9%, pri 1g ploščici pa 17%. Če se ti 7% fee še vedno zdi kraja, potem je po drugi strani dobra poslovna priložnost zate, da ustvariš konkurenčno podjetje z nižjim fee-jem. Držim pesti, da ti uspe!


če kdo rabi kaj digitalnega kovanca, naj mi vrže PM in mu z veseljem ugodim z dosti boljšo ponudbo.
//

DMouse ::

A tvoja ponudba vključuje nakup za 20€ pri meni najbližjem Petrolu? Dobim račun? Če ne, potem ne primerjaj jabolk s hruškami.

49106 ::

Jabolka(bitcoin) so ista.

mihco ::

Ajnstajn` je izjavil:

mihco je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

mogoče ve kdo, kolikšna je provizija pri vnovčevanju kupona, kupljenega na petrolu na https://www.bitins.net/ strani?

7%

to ni fee, to je kraja.

se strinjam.

DMouse je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

mihco je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

mogoče ve kdo, kolikšna je provizija pri vnovčevanju kupona, kupljenega na petrolu na https://www.bitins.net/ strani?

7%

to ni fee, to je kraja.


Tukaj fee-ja ne morejo skriti, ker vsi poznamo ceno bitcoina. Pri večini izdelkov je fee (notri so stroški izdelave, distribucije, režije in profit) podoben, le da ga ti ne vidiš. Ampak dajmo primerjat npr. z zlatom, kjer je podobno kot pri bitcoinu. Če kupiš 1 kg palico, je fee 2,5%, pri 10g ploščici je fee 9%, pri 1g ploščici pa 17%. Če se ti 7% fee še vedno zdi kraja, potem je po drugi strani dobra poslovna priložnost zate, da ustvariš konkurenčno podjetje z nižjim fee-jem. Držim pesti, da ti uspe!

precej boljsa konkurenca je ze bankomat, kjer je provizija 4,5%.
Sicer pa te oderuske provizije posrednikov povsem uničujejo bistvo bitcoin-a. Najraje bi videl plačo v btc.

Roadkill ::

mihco je izjavil:

Najraje bi videl plačo v btc.


https://www.cashila.com/
Ü

horsemask ::

Kaj pa je z ripplom? Je enako kot btc al kako?

horsemask ::

horsemask je izjavil:

Kaj pa je z ripplom? Je enako kot btc al kako?




kaj pa je tud tale factom ?

ma kdo od vas bitcoin trezor waller oz hardware verzijo?

in ka al je čist zadost narest wallet na kak usb ?

gruntfürmich ::

to sem še čakal. do 802 prosim.

morda bo že blizu 700 februarja...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

horsemask ::

gruntfürmich je izjavil:

to sem še čakal. do 802 prosim.

morda bo že blizu 700 februarja...?


naj kar prosto pade tam pod 200€

kingsix ::

Glede walletov....nekateri so kar navalili na to: www.ledgerwallet.com

horsemask ::

kingsix je izjavil:

Glede walletov....nekateri so kar navalili na to: www.ledgerwallet.com


kolko zadnje dni gledam je ledger nano s , kar dobra investicija, baje lahko gor storaš od btc do dash, do dogecoinov etc

MaterVola ::

BTCC na udaru oblasti.

gruntfürmich ::

horsemask je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

to sem še čakal. do 802 prosim.

morda bo že blizu 700 februarja...?


naj kar prosto pade tam pod 200€

žal ne pada prosto po prešernu, ampak kvečjemu do toliko, koliko največ so pripravljeni ljudje odšteti za btc... in menim da je to še vedno krepko nad 200
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Kebo ::

Ti kitajci, ko zadeva raste plačujejo zanj 5% več kot ostali, ko se prodaja pa ga prodajajo po 5% nižji ceni kot ostali.

DeeJay ::

Do 200 bo šlo izključno samo, če bodo Kitajci rekl, da je vsakršno trgovanje z BTC prepovedano. Zdej trenutno pada zaradi tega:
http://www.coindesk.com/chinas-central-...

kingsix ::

Ja raste pa izključno zaradi Kitajcev, brez njih BTC ni vreden 50$. :)

DeeJay ::

Ja tm okol 100$ je realna številka brez Kitajske.

Kebo ::

Čebula.

horsemask ::

kingsix je izjavil:

Ja raste pa izključno zaradi Kitajcev, brez njih BTC ni vreden 50$. :)


Dobro jih bomo vsaj en kup kupli, china bo enkrat ziher colapsirala, in pol bo bit spet dobival na ceni,
Kaj pa je blo pol leta 2013 ko je cena narasla do 1k tudi kitajci?

Saul Goodman ::

točno tako, leta 2013 so bili glavni vzrok ravno kitajci. :-)

kingsix ::

BTC je dejansko kitajska valuta (99%)... vi ste pa le bystanders...watching hopelessly.
Pa še na kitajskem nima nobene rabe, razen za špekulante.
Dajte raje investirat v nekaj, ki ima kak potencial oz. realno vrednost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

maco-maco ::

Realna vrednost enega bitcoina je trenutno približno 800$. Vrednost vseh pa 2x toliko, kot vseh podjetji na LJ borzi.
Kaj?

deleted ::

A boste kaj kupli XRP zdej, k bo Bitstamp odprl trgovanje? :)

horsemask ::

deleted je izjavil:

A boste kaj kupli XRP zdej, k bo Bitstamp odprl trgovanje? :)


Pa tam za 30$ , kaj pa ves lahk pride do vrednosti 1k $ pol pa itak miljone dobis ven

Machete ::

Kašne milijone ti sanjaš? A ni kriptovaluta za uporabljat? Nisem vedel, da je tudi loto listek.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kingsix ::

Kriptovaute,vsaj večina, kot izgleda sploh niso za praktično uporabo... Prevladali so špekulanti. Problem je, da ti vedno iščejo "next big thing" in je le vprašanje časa, ko BTC to več ne bo.
Škoda.

gruntfürmich ::

kingsix je izjavil:

..Prevladali so špekulanti...

špekulanti? kaj pa je bilo pred leti v 'zlatih' časih pump&dump altcoinov? ravno zdaj se kristalizira slika, imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

3man ::

kingsix je izjavil:

BTC je dejansko kitajska valuta (99%)... vi ste pa le bystanders...watching hopelessly.
Pa še na kitajskem nima nobene rabe, razen za špekulante.
Dajte raje investirat v nekaj, ki ima kak potencial oz. realno vrednost.


Ti pa nisi veliko investiral v znanje o Bitcoinu ane.
Kaj pa ima kak potencial in realno vrednost, razsvetli nas.

kingsix ::

Daj povej mi zakaj je btc tako zrastel? Zaradi širjenja splošne uporabe?

janezvalva ::

bitcoin vedno pade januarja. nato se počasi vzpenja, nekje julija doseže vrh, avgusta začne padati, nato spet skokovito naraste pred božičnimi prazniki oz prednovoletno nakupovalno mrzlico.
ne moreš zgrešit
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

DeeJay ::

janezvalva je izjavil:

bitcoin vedno pade januarja. nato se počasi vzpenja, nekje julija doseže vrh, avgusta začne padati, nato spet skokovito naraste pred božičnimi prazniki oz prednovoletno nakupovalno mrzlico.
ne moreš zgrešit


To je vse špekulacija.
Če ga nebi Kitajci sral, nebi nič padl. Glede na to da ga majo pa v lasti več kot 90%, pa ni nič čudnega.
Če jim ga pa prepovejo, je pa vreden samo še 75$ - 100$.

Prvo rast na 1000$ so povzročil Kitajci, pravtako ogromen padec so povzročil Kitajci. Lanskoletno rast so povzročil Kitajci še z delno navezo Indije, trenutni padec so povzročil Kitajci.
Kitajci pač.

mojster_joni ::

A. Smith je izjavil:

Ponavadi ga "prostovoljno" nastaviš na 5-10 evrskih centov (oziroma pustiš nastavljeno vrednost, če je v podobnem rangu). Nakazila z viščjimi feeji se prej sprocesiajo. Nakazila brez feejev včasih sploh ne pridejo skozi, ker je omrežje tako zabasano. Če nakazilo v nekem določenem roku ni izvršeno, dobiš nakazanega nazaj na tvoj račun.

čeprav ko sem jaz nek drobiž (dejansko drobiž, par eur vrednosti) prestavljal iz ene v drugo denarnico sem dal fee na nič (itak mi je bilo vseeno če bo hitro ali počasi šlo skoz, velik fee se mi je pa zdelo bv plačevat za tako vsoto) in je vseeno hitro sprocesiralo (kak blok kasneje kot če bi dal max fee)

odvisno je tudi od starosti kovancev, pa še bog ve česa

kiFni ::

horsemask je izjavil:

deleted je izjavil:

A boste kaj kupli XRP zdej, k bo Bitstamp odprl trgovanje? :)


Pa tam za 30$ , kaj pa ves lahk pride do vrednosti 1k $ pol pa itak miljone dobis ven


XRP je čist drugačen coin. ustarjenjen je bil iz nič.. se ga ne rudari, in ga tud elektrika ne more držat gor, ponujali so ga zgodnjim investitorjem (sam sem eden izmend njih.. prodal še pravi čas), tko da nevem če je glih za pričakovati kak velik bum, vsaj prve dni trgovanja ne ali pač. pustimo se presenetiti. bitstamp je veliko ime v crypto svetu in verjamem, da vedo kaj delajo in zakaj so se tako odločili. z btc jim je uspelo med prvimi, tko da who knows...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

gruntfürmich ::

uf kako ste vsi pametni okoli bitkoina...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

horsemask ::

kiFni je izjavil:

horsemask je izjavil:

deleted je izjavil:

A boste kaj kupli XRP zdej, k bo Bitstamp odprl trgovanje? :)


Pa tam za 30$ , kaj pa ves lahk pride do vrednosti 1k $ pol pa itak miljone dobis ven


XRP je čist drugačen coin. ustarjenjen je bil iz nič.. se ga ne rudari, in ga tud elektrika ne more držat gor, ponujali so ga zgodnjim investitorjem (sam sem eden izmend njih.. prodal še pravi čas), tko da nevem če je glih za pričakovati kak velik bum, vsaj prve dni trgovanja ne ali pač. pustimo se presenetiti. bitstamp je veliko ime v crypto svetu in verjamem, da vedo kaj delajo in zakaj so se tako odločili. z btc jim je uspelo med prvimi, tko da who knows...


kolko sm videl bi ripple naj uporabljale banke, neka indijska je nekaj nardila z ripplom v zadnjih dneh, tako da enih par 10 € investicije me nebo škodilo, pač par pirov manj,

ps

a ma kdo ledger nano s? oz če ve če lahko gor daš tud ripple?

A. Smith ::

mojster_joni je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Ponavadi ga "prostovoljno" nastaviš na 5-10 evrskih centov (oziroma pustiš nastavljeno vrednost, če je v podobnem rangu). Nakazila z viščjimi feeji se prej sprocesiajo. Nakazila brez feejev včasih sploh ne pridejo skozi, ker je omrežje tako zabasano. Če nakazilo v nekem določenem roku ni izvršeno, dobiš nakazanega nazaj na tvoj račun.

čeprav ko sem jaz nek drobiž (dejansko drobiž, par eur vrednosti) prestavljal iz ene v drugo denarnico sem dal fee na nič (itak mi je bilo vseeno če bo hitro ali počasi šlo skoz, velik fee se mi je pa zdelo bv plačevat za tako vsoto) in je vseeno hitro sprocesiralo (kak blok kasneje kot če bi dal max fee)

odvisno je tudi od starosti kovancev, pa še bog ve česa


Od starosti kovancev ni hitrost procesiranja transakcije prav nič odvisna.

Odvisna je od zasedenosti omrežja, ki pa zaradi pomanjkanja konsenza glede velikosti blokov obratuje na meji zmogljivosti. Kolikor vem, trenutno transakcije brez pristojbine (fee) ne pridejo skozi (lahko se pa motim).

In kakšne je ocenjen minimalni fee, da gre transakcija skozi? Jaz si pomagam s temle.

Average fee for payers: 0.000146258958164 BTC
Median fee for payers: 5e-05 BTC
Stdev of fee for payers: 0.000435035740273 BTC
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

maco-maco ::

A nima samo Satoshi več kot 5% bitcoinov? Sicer je možno, da je Kitajc, samo teh 90% mi je malo sumljivih.
Kaj?

amacar ::

A. Smith je izjavil:


Od starosti kovancev ni hitrost procesiranja transakcije prav nič odvisna.


Od starosti transakcije, ne kovancev. S časom se ji prioriteta povečuje, tako da lahko gre skozi tudi z nižjim/brez feejem/feeja. Če ne gre v določenem času se vrne nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

DeeJay ::

maco-maco je izjavil:

A nima samo Satoshi več kot 5% bitcoinov? Sicer je možno, da je Kitajc, samo teh 90% mi je malo sumljivih.

Kitajska ma v lasti čez 70% moči rudarjenja na svetu, poleg tega pa še na svojih menjalnicah opravijo 90% vseh dnevnih bitcoin menjav na svetu.
https://www.bloomberg.com/news/articles...

Zdej al majo v lasti 90% BTC al ne, to noben ne ve. Jest mislm, da kej dost manj nimajo. Definitivno jih majo pa največ na svetu.

Če to njihova vlada kakorkoli skensla, pol veš kje bo cena.

maco-maco ::

Kitajska ma v lasti čez 70% moči rudarjenja na svetu
Ok. In?

poleg tega pa še na svojih menjalnicah opravijo 90% vseh dnevnih bitcoin menjav na svetu.
Ok, tako pravijo. Itak pa lahko sam sebi preprodajaš brez stroškov, tako da je ta podatek brezpredmeten. Pa tudi veliko zahodnjakov tam iz istega razloga obratuje - tisti, ki na dan večkrat prodajo/kupijo.
Pa capital outflows; kam gre to? A zamenjajo za dolarje v neki drugi državi? Potem morajo tudi prodat. Al je to neke vrste investicija?

Samo pravim, da je ta ocena kar iz nekje potegnjena.
Kaj?

maco-maco ::

Hočem rečt, a SA zadrži vso nafto, al jo proda?

A če vlagajo v Alibabo je to capital outflow (iz juana v delnice), al samo vlaganje (kot v npr. bitcoin). Al oni delnice Alibabe (bitcoin) potem prodajajo na NY borzi (stampu), kar bi bil capital outflow. ???
Kaj?
««
113 / 270
»»