» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
108 / 270
»»

jest10 ::

mihco je izjavil:

jest10 je izjavil:

Btw, cena BTC transakcij je že višja, kot pri spletnem plačevanju na bankah. Če želiš, da je prenos izveden v nekem spodobnem času.

Ko gre za transakcije v tujino je btc se vedno cenejsa in hitrejsa opcija.

Če se gre za EU, to ne drži.

btw, pri zadnji BTC transakciji v protivrednosti 14EUR plačal 55 centov(na kliku bi me prišlo 40 centov) in še vedno čakal 19 ur, da je bila transakcija sprejeta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

amacar ::

Odvisno do sreče očitno, js sem nazadnje (kak teden nazaj) dal cca 0.07$ pa je bila prva potrditev že v roku pol ure.

marS ::

...no more heroes...
https://ilbis.com/

MrStein ::

"How can you stop software running on the internet?"

Stop the internet. Problem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Hmm, res je zanimivo. Namreč, nestabilnost BTCja je sicer velik problem, ampak če živiš v državi, kjer divja hiperinflacija, potem volatilnost BTCja ni tak problem.

Edina težava je - kako zaslužiti in kako za zaslužek kupiti dobrine. Kolikor vem, so pri minanju sedaj zaslužki relativno majhni, čeprav za Venezuelske razmere verjetno še vedno visoki. Verjetno se da na skrivaj opravljati tudi (neobdavčene) storitve in služiti BTCje.

Tako da je verjetno največji problem kako to potem pretopiti v dobrine...
sudo poweroff

MrStein ::

Piše, da naroča iz Amazona (preko gift card-ov), dobi pa preko nekih kurirjev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

A. Smith ::

Edina težava je - kako zaslužiti in kako za zaslužek kupiti dobrine. Kolikor vem, so pri minanju sedaj zaslužki relativno majhni, čeprav za Venezuelske razmere verjetno še vedno visoki. Verjetno se da na skrivaj opravljati tudi (neobdavčene) storitve in služiti BTCje.

Pretopiti v dobrine očitno ni problem, če hrano naročajo iz Amazona. Hint: obstajajo posredniki, ki vzamejo btc-je in prodajo darilno kartico za Amazon in podobne prodajalne. Primer = gyft.com.
Zaslužki so pa za Venezuelce precej visoki, ker imajo tam elektriko zastonj. Očitno nisi prebral članka.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

poweroff ::

Sem prebral. Tudi to, da so enega minerja obtožili kraje elektrike. Ampak še vedno - minanje postaja čedalje težje (eskponentno) in se torej tako tudi zaslužki nižajo. Ampak ja, če zasluži 100 EUR je to zanj velika vsota.

Ampak še vedno je po moje najbolj kritična točka prinašanje dobrin v državo (fizično). Mejna kontrola, kriminal,... saj vem, da se da, ampak stane.

Za to državo bi prav prišlo kakšno fizično Tor omrežje. Se pravi brezžični mesh internet, ki bi otežil ugotavljanje kje ima nekdo lociran računalnik. Pa domnevam, da je treba tudi pazit glede porabe energije, če ne tajna služba hitro ugotovi kje lahko izsili svoj delež...
sudo poweroff

mihco ::

jest10 je izjavil:

mihco je izjavil:

jest10 je izjavil:

Btw, cena BTC transakcij je že višja, kot pri spletnem plačevanju na bankah. Če želiš, da je prenos izveden v nekem spodobnem času.

Ko gre za transakcije v tujino je btc se vedno cenejsa in hitrejsa opcija.

Če se gre za EU, to ne drži.

btw, pri zadnji BTC transakciji v protivrednosti 14EUR plačal 55 centov(na kliku bi me prišlo 40 centov) in še vedno čakal 19 ur, da je bila transakcija sprejeta

Seveda... lahko postrezes z dejansko tx, da podkrepis svoje trditve?

horsemask ::

kiFni ::

se je komu že zgodil da je transakcija nepotrjena po več kot 24h? najbrž premajhen txfee. če dolgo ni potrjena naj bi jo omrežje zavrnilo in kovanci prišli nazaj na adreso s katere je poslano...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

amacar ::

Jap se mi je zgodilo, ko sem poslal brez feeja. Kovanci so se vrnili nazaj po nekem času.

Gregor P ::

Morda zanimiva INFO:
@vladaRS: Kriptovalute niso regulirane, so pa s strani uppd.gov.si nadzorovane osebe, ki izdajajo in upravljajo virtualne valute
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

SG_101 ::

manjšo vsoto denarja bi rad investiral v bitcoins (z dnevnim trgovanjem se ne bi ukvarjal, zanima me le malo bolj dolgoročna investicija). Če prav razumem je postopek sledeč, zato me prosim popravite oz. obrazložite, če se motim. Prvo si izberem bitcoin wallet (mogoče lahko katero priporočate? nekako najbolj primerna se mi zdi Bitcoin Wallet, mogoče tudi xapo?). Potem preko menjalnice (npr. bitstamp) kupim bitcoins in si jih nato nakažem v bitcoin wallet? Po npr. 1 letu pa svoje coinse na isti oz. drugi menjalnici prodam.

Je to moje razumevanje pravilno ali ne? Hvala za pomoč in kakšen nasvet.

amacar ::

To je to ja. Pa naredi si backup private keyov ce bos imel denarnico pri sebi.

gruntfürmich ::

ti mej bitcoine kar tam na spletni borzi. bo še najbolj enostavno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

marS ::

kupi $€ na banki, prenesi na borzo in jih imej kar tam, kot je rekel gruntfürmich ...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

amacar ::

Priporočam borzo podobno MtGox :))

Iatromantis ::

En let star članek

36 bitcoin exchanges that are no longer with us

Lahko da imajo fantje prav in so bitcoin menjalnice čist OK, a če kupuješ za daljše obdobje, je mogoče bolje imeti denarnico pri sebi in ne na menjalnici..

gruntfürmich ::

pa menda se ja ne sekirate za tistih par satošijev, da jih rabite tako skrivat pred slabimi borzami...;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

A. Smith ::

Bitcoin Trezor pride s pripadajočim serverjem za online wallet; če imate več kot 1 bitcoin v lasti, toplo priporočam.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kiFni ::

Jst sem tud za trezor, oziroma katerikoli hardware wallet. keepkey, ledger... Napravo skrij nekam da je na dosegu roke. Privatni ključ - tistih 12 besed pa nekomu ki mu zaupaš oziroma v sef.

zahec ::

a bo po novem letu šlo gor al dol? :P

Roadkill ::

Po mojem bo šlo gor... al pa dol.
Ü

Saul Goodman ::

Iatromantis je izjavil:

En let star članek

36 bitcoin exchanges that are no longer with us

Lahko da imajo fantje prav in so bitcoin menjalnice čist OK, a če kupuješ za daljše obdobje, je mogoče bolje imeti denarnico pri sebi in ne na menjalnici..


Dobro, to je res. Ampak kak Bitstamp.net (ki je še slovenske gore list) se je btc borzam pridružil že zelo zgodaj (še v časih mtgoxa) in je še vedno tukaj.

Nek začetnik, ki se po možnosti v prostem času ne ukvarja z računalniki/informacijsko varnostjo, ima svoje kovance bolj varno naložene v Bitstampovi denarnici na borzi in 2-stopenjsko avtentikacijo na accountu, kot pa v datoteki na svojem računalniku, čakajoč na prvi virus, ki prleti mim.

Loocas ::

800$+
Matev - najslabši troll vseh časov

Buggy ::

ICONOMI-ju (ICN) se je tudi strgal, od kar so plasiral informacijo glede odprtja platforme 28.12, tako da po trenutni racunicni, vkljucno z rastjo BTC-ja, sem od septembra ze skoraj potrojil svoj vlozek :P

gruntfürmich ::

Loocas je izjavil:

800$+

& $$/€€ ~ 1 !!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Loocas ::

Evrski maksimum BTCja konec leta 2013 je bil cca 860EUR. Danes je BTC vreden 785EUR.
Torej nismo daleč od najvišje vrednosti v naši valuti.
Matev - najslabši troll vseh časov

gruntfürmich ::

Loocas je izjavil:

Evrski maksimum BTCja konec leta 2013 je bil cca 860EUR. Danes je BTC vreden 785EUR.
Torej nismo daleč od najvišje vrednosti v naši valuti.

uf, to pa je tudi zanimivo ja!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kiFni ::

Buggy je izjavil:

ICONOMI-ju (ICN) se je tudi strgal, od kar so plasiral informacijo glede odprtja platforme 28.12, tako da po trenutni racunicni, vkljucno z rastjo BTC-ja, sem od septembra ze skoraj potrojil svoj vlozek :P


Ja in verjetno nisi edini, ki tako razmišlaja in vsi smo v dilemi ta moment... kdaj odskočit s tega balona... odgovor je - pravi moment :) potrojeno boš imel ko boš držal denar v rokah.

Buggy ::

jaz sem sel notri bolj na dolgi rok, zato o odskoku (se) ne razmisljam :P

sarma832 ::

Razlog zakaj jaz ne želim v BTC na dolgi rok je, ker je pomoje možnost da katere države prepovejo uporabo Bitcoina in potem bi cena strmo padla... Recimo da evropska unija ali pa US prepove. Sicer nevem če je to možno, samo s porastom raznih pizdarij kot so ransomware in take stvari bodo morda o tem res razmišljali. Btc kriminalcem res omogoča najboljši možen način da pridejo do denarja.

Loocas ::

vprašanje, če je to še sploh možno...

RUSSIAN DUMA: BITCOIN IS BECOMING 'OBJECTIVE REALITY'
Matev - najslabši troll vseh časov

Loocas ::

smo že preko 800 EUR (trenutno 812):



ATH se sicer še ni zgodil...
Matev - najslabši troll vseh časov

horsemask ::

Loocas je izjavil:

smo že preko 800 EUR (trenutno 812):



ATH se sicer še ni zgodil...


Ath?

Baja ::

all time high

Loocas ::

No, danes je BTC dosegel evrski maksmimum z 858.96 EUR na bitstampu!
Ko sem šel pogledat za nazaj, po koliko sem sam prodajal bitcoine, je bil najvišji znesek v decembru 2013 cca 970 USD (takratnih 730 EUR).
Matev - najslabši troll vseh časov

krneki0001 ::

Na kraken.com ni presegel 830 evrov.

Roadkill ::

839.9 €
Ü

Baja ::

don't shoot the messenger :)

from wikipedia:

The current all-time high was set on 17 November 2013 at US$1216.73 on the Mt. Gox exchange.[66]

Nov 2013 $350 - $1250 from October $150-$200 in November, rising to $400, then $600, eventually reaching $900 on 11/19/2013 and breaking $1000 threshold on 27 November 2013.
Dec 2013 $600 - $1000 Price crashed to $600, rebounded to $1,000, crashed again to the $500 range. Stabilized to the ~$650-$800 range.
Jan 2014 $750 - $1000 Price spiked to $1000 briefly, then settled in the $800-$900 range for the rest of the month.[82]

Loocas ::

krneki0001 je izjavil:

Na kraken.com ni presegel 830 evrov.


seveda je:



Baja je izjavil:

don't shoot the messenger :)

from wikipedia:

The current all-time high was set on 17 November 2013 at US$1216.73 on the Mt. Gox exchange.[66]

Nov 2013 $350 - $1250 from October $150-$200 in November, rising to $400, then $600, eventually reaching $900 on 11/19/2013 and breaking $1000 threshold on 27 November 2013.
Dec 2013 $600 - $1000 Price crashed to $600, rebounded to $1,000, crashed again to the $500 range. Stabilized to the ~$650-$800 range.
Jan 2014 $750 - $1000 Price spiked to $1000 briefly, then settled in the $800-$900 range for the rest of the month.[82]



še napiši vzroke za tele tobogane
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Baja ::

Baja je izjavil:

don't shoot the messenger :)

from wikipedia:

Loocas je izjavil:


še napiši vzroke za tele tobogane


so u can shoot some more? lmgtfy: History of bitcoin @ Wikipedia

očitno za vzroke veš, tako da jih lahko sam navedes.

gruntfürmich ::



pomembno je predvsem to da ni balon ampak je močna rast že več kot 12 mesecev.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Kebo ::

Saj balon se lahko gradi tudi več let, desetletij, kot se je naprimer ameriški nepremičninski trg.

japol ::

Kaj pa o OneCoin? Kako je pa s tem? Kakšne izkušnje?

amacar ::

Nateg kot že ničkolikokrat omenjeno. Ne vlačit tega sranja v temo o bitcoinu.

Machete ::

Jaz sem se nazadnje rešil teh bitcoinov pri 250€, ker se mi preprosto ni dalo s tem več ubadati.

:D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

Kebo je izjavil:

Saj balon se lahko gradi tudi več let, desetletij, kot se je naprimer ameriški nepremičninski trg.

to so zaenkrat popolnoma neprimerljive zadeve
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

japol ::

Zakaj tolko različnih "neki"coinov? V čem je fora? Zakaj je nateg?
««
108 / 270
»»