» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
107 / 270
»»

marS ::

če hočeš na svoji spletni strani kaj delat z bitcoini prek se APIja povežeš na coinbase na svoj račun
...no more heroes...
https://ilbis.com/

sejmon ::

kaj res ni nobenega tle gori, ki je probal zamenjat bitcoine za denar v Ljubljani?

amacar ::

Skoda 4% provizije, ce si lahko za drobiz nakazes na trr.

miko22 ::

Kaj pa je zdaj razlog takega skoka bitcoina?

gruntfürmich ::

sploh ni skočil, ampak je to njegova normalna vrednost.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MrStein ::

Kaki skok?



In katera bi naj bila normalna vrednost?

(je bil kaki kratkotrajen skok kje? Na kakem drugem trgovišču?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gruntfürmich ::

moraš 1-dnevno ali 3-dnevno ceno gledat, da vidiš skoke.
njegova normalna vrednost pa je visoka.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Looooooka ::

$701
Nekaj spet skače.
Kaj povezano z unim tipom iz megauploada in njegovimi napovedmi?

miko22 ::

zajebal sem. Prodal sem vse bitcoine sedaj bi moral nekaj z njimi kupit pa nimam. Edino da kupim nazaj po višji ceni.
Kdaj bo spet začel padat?:D

gruntfürmich ::

za vsakim balonom pride nihljaj navzdol. tudi zdaj bo
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BaseOne ::

Če bo te dni zdržal nad 700, lahko pričakujemo naskok na $790-800 (junijski vrh), šele tam se lahko pričakuje kakšne večje korekcije navzdol.
Ko/če se ustali pri 800, in ne bo vmes kakšnih slabih novic-hackanja, pričakujem naskok na $1000 in gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaseOne ()

3man ::

gruntfürmich je izjavil:

moraš 1-dnevno ali 3-dnevno ceno gledat, da vidiš skoke.
njegova normalna vrednost pa je visoka.


O kakšni "normalni" ceni govoriš?

lambda ::

Naklada. Cena je pač taka kot je - povpraševanje/ponudba in nič drugega.

3man ::

Ma sej vem... Že tako so ljudje zmedeni v zvezi s kriptovalutami, potem pa še taki, ki so že bolj domači z nimi a "glasni" prispevajo k temu. "Normalna vrednost" je pojem, ki mu mimgrede lahko kdo nasede, zaradi njega izgubi nekaj denarja in potem širi svojo resnico o tem kako "grd, grd" je Bitcoin.

V resnici bi bilo super, da enkrat doživimo čas, ko vrednost neke decentralizirane kriptovalute ne bo več izražena v trenutnih fiat valutah. Ker se trenutno govori o vrednosti Bitcoina le v povezavi s protivrednostjo v eur ali usd je percepcija ljudi glede btc temu primerna. Bitcoin sam po sebi je pomembnejši od njegove vrednost v fiat valuti.

janezvalva ::

mislim da se sedaj pričakuje izid volitev v usa. špekulacije dvigujejo vrednost

MaterVola ::

Islandija volitve. Pirati hočejo uveljaviti XBT kot uradno valuto.

Killermode ::

Lahko je tudi vse skupaj zaradi problemov z ETH. Se mi zdi, da se ga vsi hočejo trenutno znebit.

gruntfürmich ::

lambda je izjavil:

Naklada. Cena je pač taka kot je - povpraševanje/ponudba in nič drugega.

nič ne nakladam. samo opazujem in sklepam, in očitno se ne motim, ko sem vse svoje prihranke spomladi vrgel v btc.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

lepo pada. boste zdaj kupovali ali zgolj in samo še naprej debilno nakladali...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

3man ::

gruntfürmich je izjavil:

lepo pada. boste zdaj kupovali ali zgolj in samo še naprej debilno nakladali...?


O čem ti tako nesramno govoriš in potencialno motiš razvoj debate oz. izmenjavo mnenj? Kdo "debilno naklada"?
Morda tvoj odgovor soforumašu: "sploh ni skočil, ampak je to njegova normalna vrednost." in malo kasneje še: "njegova normalna vrednost pa je visoka"?

A ti razumeš, da uspeh pri trgovanju nima nujno veze s poznavanjem Bitcoina? A morda razumeš, da trgovanje z njim sploh nima nujno povezave z njegovo uporabo?
Če ja, super. Za začetek pa nam debilom samo pojasni, kaj naj bi bila "normalna vrednost" Bitcoina ali pa ne trolaj.

c3p0 ::

Pada na svojo normalno vrednost, kaj pa to je, ve le on ;)

Resno: kdo tukaj trguje/daytrada z BTC? Kje? 0.25% provizije na Bitstampu se mi zdi malo dosti, razen za občasne nakupe stila buy&hold.

kamidela ::

c3p0 je izjavil:

Pada na svojo normalno vrednost, kaj pa to je, ve le on ;)

Resno: kdo tukaj trguje/daytrada z BTC? Kje? 0.25% provizije na Bitstampu se mi zdi malo dosti, razen za občasne nakupe stila buy&hold.


Osebno trgujem z altcoini in ne z bitcoini, ker je zaslužek lahko dosti večji. Torej kaj se dejansko dogaja z bitcoinom? V zadnjem tednu je prišlo do tega, da je Kitajska vlagala ogromne denarje v Bitcoin, zato je rast Bitcoina ušla iz nadzora. Po vseh grafih je razvidno, da je bil bitcoin preplačan/overbought. Ker je bila cena previsoka, je sedaj prišlo do korekcije cene, kar je po tako veliki rasti povsem normalno. Glede na to kaj je kitajksa naredila v zadnjem tednu, so na plan že prišle novice, da naj bi Kitajska zakonsko omejila bitcoin in to na način, da bi se z njim lahko trgovalo samo znotraj države, ne pa več po celem svetu. Tega seveda ne morejo narediti. So le želje ki jih imajo nekateri. =)

Glede provizije je pa stvar sledeča.. vse strani/borze kot so poloniex, bittrex, kraken.. imajo provizije od 0.14-do 0.30%, tako da je 0.25% nekje povprečje. Edina prednost na internetnih menjalnicah je ta, da več kot trguješ manjše so potem provizije..

Recimo Kraken ima tako, da ko dosežeš določeno količino: recimo 20.000 eurov se tvoje provizije iz začetnih 0.15-0.30%, zmanjšajo na 0.14-0.28% in tako naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kamidela ()

3man ::

c3p0 je izjavil:

Pada na svojo normalno vrednost, kaj pa to je, ve le on ;)

Resno: kdo tukaj trguje/daytrada z BTC? Kje? 0.25% provizije na Bitstampu se mi zdi malo dosti, razen za občasne nakupe stila buy&hold.


Za zabavo poizkusi še kako kitajsko borzo, ki je brez provizije. Meni poznan in ljub primer je BTCC, kjer nisem imel nikoli težav ali zamikov. Za OK Coin pogosto slišim, da ljudje iz EU in drugih delov sveta izven Kitajske poročajo, da jim je stran nedosegljiva. Likvidnost je bistveno večja, provizij ni, svetujem pa, da tja pošlješ BTC, se igraš/uriš in nato denar tudi v BTCju potegneš k sebi, na varno. Nisem preizkusil pošiljanja fiata na ali iz Kitajske in ne nameravam. Ne uporabljam niti "margin trading", samo "spot", slišim pa, da so margin strani teh menjalnic bolj obremenjene.

hamez66 ::

Uporabljam Btc-e, Bitstamp, Bitfinex, Bitmex, Poloniex, zelo redko Kraken (zaradi bednega up. vmesnika), Bittrex, od kitajskih pa predvsem Huobi in Chbtc, občasno pa še Okcoin in Btc38.

Na Kitajskem sem se nekako navadil na Huobi. Všeč mi je 0% provizije, možno si je pa tudi sposoditi oz. trgovati preko margina za 0.1% dnevnih obresti, kar včasih lahko prav pride. Razen Bitfinexa mi našteti exchangi niso izgubljali denarja, pri Bitfinexu sem ga pa žal dobil malo po nosu v letošnjem hacku.

Na Bitstampu bi pa zares lahko malo zmanjšali provizije.

denisbegood ::

Roadkill ::

Dobro si tole linkal.
Ü

3man ::

V Zablojenih Državah Anarhije so volitve. Pomoje je zdaj cas za trejdar eurusd. Na Btc to pomoje ne vpliva. Morda bo 2020.
Kaj pričakujete drugi?

popster ::

Dobro si tole linkal.

na chatroom od bitcoina :)

gruntfürmich ::

bemu milo mater. točno sem vedel da bo po volitvah skočil, sploh čko zmaga trump. ampak seveda sem imel za buy nastavljeno 10$ prenizko, kamor ga pa učiraj ni odneslo, ker sploh nisem vedel kdaj so volitve...

ostali še vedno samo gledate in se neumno čudite ter bedarije sprašujete?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

Jaz sem vedel da če Trump zmaga da bo šel gor, toda roko na srce, sem bil prepričan da bo Clintonova slavila. Niti v sanjah nisem si tega predstavljal.

gruntfürmich ::

sem prepričan da bi v vsakem primeru videli skok.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

Ja tudi 4 leta nazaj je bil skok za čas volitev.

No ja, nekaj smo pa vseeno profitirali. Samo premalo jih imam. Bo treba več kupit, ker bo za novo leto še en skok.

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

skok? skok bi bil, če bi se zbudil v tisočki. Dvig cene za 4% ni nič v kriptosvetu.
@nebivedu kaj pa bo za novo leto?

krneki0001 ::

Juniper Research, a respected research firm, predicts that bitcoin transactions will triple in 2017, reaching $92 billion dollars. Juniper notes several factors that should encourage the increased adoption of bitcoin in 2016 and through 2017, including the fragility of the Chinese economy, the Brexit vote and on-going issues in Europe, including high unemployment and bad public finances, and numerous other issues.

3man ::

gruntfürmich je izjavil:

bemu milo mater. točno sem vedel da bo po volitvah skočil, sploh čko zmaga trump. ampak seveda sem imel za buy nastavljeno 10$ prenizko, kamor ga pa učiraj ni odneslo, ker sploh nisem vedel kdaj so volitve...

ostali še vedno samo gledate in se neumno čudite ter bedarije sprašujete?


Ja mi bebci samo tebe cakamo, da nas razsvetljujes... pa ksj je s tabo revez? Bos nehal zalit vse naokoli?

gforce ::

Sem že malo ven iz te bitcoin scene in me zanima, kje bi lahko najlažje in najhitreje prodal za cca. 200€ BTC-jev? Pa denar bi rad na TRR.

amacar ::

Cashila, kraken

sejmon ::

je bil kdo gor na https://forexparadise.biz/user ?

gforce ::

amacar je izjavil:

Cashila, kraken


Hvala, bom preveril.

Drugače pa bi bil mogoče kdo tu pripravljen kupiti za 200EUR BTCjev (cca. 0.3BTC)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gforce ()

popster ::

Je, bi jih uzel če si zainteresiran javi, ti posljem na navodila ZS, računaj da evri potujejo znotraj slovenije priblizno en dan.

A. Smith ::

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

bazzoka ::

Zdravo,

Sem zacetnik in bi se rad za hobi ukvarjal z bitcoini.
Zanima me kako vi trejdate ? Predvsem tisti, z manjsimi zneski npr. do cca 500eur.
Poleti sem za cca 50 eur kupil bitcone...cakal..vrednost se je sicer dosti dvignila, vendar ko sem si denar nakazal nazaj sem bil cca 2 eur v minusu, pac vse provizije itd..( test kako vse skupaj deluje itd..)

Imam namen kupiti za cca 300 eur bitcoinov. Kaj se bolj splaca, dnevno trejdanje ali cakat na daljse obdobje, da cena zraste?(raje bi dnevno, da ni dolgčas :))
Se eno vprasanje..ali izvajate tehnicno analizo ?

Kakrsnen koli nasvet je dobrodosel.

Hvala

popster ::

Kaj se bolj splaca, dnevno trejdanje ali cakat na daljse obdobje, da cena zraste?

Za dnevno trejdanje bi potreboval brat novice oziroma imet informacije, ce pa te zanima na daljse obdobje si poglej Hashflare mining (vlaganje priblizno 3-4 leta)

Kebo ::

Če hočeš s takimi zneski kaj več kot par € zaslužit, boš moral trgovat z kakšnimi altcoini, kjer so nihanja večja kot pri bitcoinu, seveda je tudi tveganje večje.

bazzoka ::

Zivjo

Hvala za odgovor.
Prvo bi se rad naucil z majhnim vlozkom in potem,če bo šlo povečal.

hamez66 ::

Kebo je izjavil:

Če hočeš s takimi zneski kaj več kot par EUR zaslužit, boš moral trgovat z kakšnimi altcoini, kjer so nihanja večja kot pri bitcoinu, seveda je tudi tveganje večje.


Se pridružujem mnenju.

Za dnevno trgovanje spremljaj nihanja cen alt coinov, ki so prisotni na različnih exchangih, potem pa lahko poskušaš recimo na enem kupit nizko, pa potem na drugem prodat visoko. Coini, s katerimi se trguje v "omejenem" prometu, recimo v vrednostih od par do 100 bitcoinov prometa dnevno, imajo ponavadi visok "spread", razliko med nakupno in prodajno ceno. Recimo poskusiš kupit nek x coin za 0.00025, potem pa, ko gre nakup skozi, naštimaš prodajo za 0.00026, in če ti uspe prodat, si takoj naredil 4% - pobrani feeji, se pravi okoli 3.5%. Če pa malo spremljaš cene na različnih borzah, se pa včasih pojavi šansa, da nekje kupiš recimo za 0.00025 in na drugi prodaš za 0.00027. S prepošiljanjem sem in tja si izboljšaš možnosti za dobro prodajo. Včasih se pa zgodi, da vmes cena tudi pade in imaš potem zgubo. No, včasih vmes tudi naraste.

Če pa bi nujno dnevno trgoval z bitcoini, pa to lahko počneš s pomočjo "margin tradinga", kjer dobiš možnost trgovanja z večkratnikom tvojega vložka. Problem pri trgovanju z marginom so visoki feeji, saj moraš za dodaten kapital vsakodnevno plačati "prispevek za izposojo".

Glede na to, da imaš namen dnevno trgovati, je prva možnost - trgovanje z altcoini, boljša. Če boš stvari "zaštekal" in se potrudil, lahko svoj majhen vložek dovolj oplemenitiš kar na netu brez dodajanja novega kapitala. Če imaš pa dober procesor in grafično kartico, pa lahko kakšen delček bitcoina zaslužiš še z miniranjem. Posebej, če imaš v sobi mrzlo - zaslužil boš malček bitcoinov pa še prišparal boš pri kurjavi.

http://coinmarketcap.com/ je stran, ki ti lahko pomaga pri spremljanju aktivnosti različnih coinov - njihov market cap in dnevni promet, če pa klikneš še na posamezen coin, pa lahko prebereš tudi trenutne cene na različnih borzah.

Od borz so za alt coine glavne:

poloniex
bittrex

kitajski btc38 in yunbi

Obstaja še na desetine drugih, do katerih lahko prideš s spremljanjem coinmarketcap strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

kiFni ::

Trenutno se dobro pride s profitom do BTC s prodajo hashev na nicehash s skoraj vsako AMD kartico na equihash algoritem. Elektriko sem pokril v nekaj dneh, ko so res dobro plačevali prvi teden - launch zcash

Venoox ::

Bral sem na internetu o Bitcoinu vendar ne razumem kaj je razlika med bitcoin bank, vault in wallet? Bral sem tudi, da so najboljši walleti tisti do katerih imaš popolno kontrolo. Nevem kje bi začel in kako uporabljati Bitcoine, mi lahko kdo pomaga?

jest10 ::

Btw, cena BTC transakcij je že višja, kot pri spletnem plačevanju na bankah. Če želiš, da je prenos izveden v nekem spodobnem času.

mihco ::

jest10 je izjavil:

Btw, cena BTC transakcij je že višja, kot pri spletnem plačevanju na bankah. Če želiš, da je prenos izveden v nekem spodobnem času.

Ko gre za transakcije v tujino je btc se vedno cenejsa in hitrejsa opcija.
««
107 / 270
»»