» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
93 / 270
»»

Marat ::

A. Smith je izjavil:

Marat, tole je Jype poizvedoval svoje cajte:

 Odgovor DURS-a

Odgovor DURS-a



Kul, hvala :)

Aljaz1980 ::

Je dejansko že kdo dokazoval, da je btc dejansko pritrgoval in kako je točno to potekalo?

Izpiski z btc-e in cryptys veljajo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

3man ::

Ajnstajn` je izjavil:

Zanima me par stvari(se opravičujem, če je bilo že odgovorjeno) :

1-) Kje mi priporočate, da si naredim wallet?
2-) Kakšni so Feeji pri btc transakcijah ?(zanima me tudi, kakšen je fee tudi ob nakupu bitcoina?)
Mislim da je fee treba ločit ob sami transakciji bitcoina ko pošlješ bitcoine na drug naslov in sam fee ob nakupu bitcoinov (recimo z bančnim nakazilom, ko jih dejansko prvič kupiš)
3-) Če imam wallet na blokchain.info, ali si potem lahko poslem bitcoine na drug wallet recimo na bitstampu (nisem siguren ali bitstamp ima wallet) in potem na bitstamp borzi prodam bitcoine in si jih izplačam na banko.

4-) Kupim 20 BTC po današnji ceni 237$ (okrog 4800$) in to plačam z gotovino.
Pa recimo, da bitcoin doseže vrednost 770$ (številke so okvirne) in si potem to izplačam z kakšnega walleta z bančnim nakazilom (tole bo 770*20 =15400$)
Kako je potem dokazovati, da sem dejansko jaz kupil bitcoine in kako je s kakšnim plačilom davka. Ali so moje transakcije vidne v walletih?(potem verjetno ni problem, saj so imaš nek dokaz za polog) ali je pa glede tega vseeno bolj smotrno kupiti bitcone na začetku že z bančnim nakazilom?

hvala za odgovore.

Evo ti
1) kjerkoli... Tako ali tako denarnice na spletu niso najbolj varna stvar in so stalno napadane. Malo bolj varno je morda na svojem offline pc (armory) ali na usb kljucih ala hw walletih (trezor, ledger... Dobis tudi v slo). Morda na telefonu, recimo Mycelium... Tega je res veliko.
Sicer pa bos to imel tudi na vsaki menjalnici, ce bos kupoval na spletnih menjalnicah in ne na cesti.

2) pusti fee za delovanje omrezja. Provizije menjalnic pa so objavljene prav tam. Bitstamp je najvisjo ravno dobro znizal iz 0,5% na 0,25% ... Vec konverzij kot naredis manjse so, praviloma. Kitajci pogosto teh provizij ne racunajo, kako varno je tam imeti kes ali kovance pa premisli in spremljaj sceno.

3) da in da... Prenakazovanje btc iz denarnice v denarnico hitro in zelo poceni je trenutno ena glavnih vrednosti teh coinov.

4) ti samo dokazi, da nisi rudaril, ostalo je neobdavceno. Kako bos pa prikazal dohodek pa ne vem. Ti bo furs povedal, ampak najprej pridi do tega dobicka ... Vmes se bo verjetno ze kaj spremenilo ;)

Ajnstajn` ::

3man, hvala, zelo si mi pomagal.
imam pa nekaj replik:

3man je izjavil:


2) pusti fee za delovanje omrezja. Provizije menjalnic pa so objavljene prav tam. Bitstamp je najvisjo ravno dobro znizal iz 0,5% na 0,25% ... Vec konverzij kot naredis manjse so, praviloma. Kitajci pogosto teh provizij ne racunajo, kako varno je tam imeti kes ali kovance pa premisli in spremljaj sceno.

torej je fee ob pošiljanju btcjev iz walleta na drug wallet zanemarljiv/cisto majhen?
Tale bitstampov fee (0,25%) ni nek bav bav, ampak ali je to fee, ki ga plačaš ob depositu s SEPA transferjem, ali pa fee ob trgovanju(vsaki transakciji, ki je opravljena) na njihovi borzi ?
//

MaterVola ::

Od depositu plačaš svoji banki. Ob trgovanju Bitstampu. Pri withdrawalu ti Bitstamp nekaj odbije.

kiFni ::

Ajnstajn` je izjavil:

3man, hvala, zelo si mi pomagal.
imam pa nekaj replik:

3man je izjavil:


2) pusti fee za delovanje omrezja. Provizije menjalnic pa so objavljene prav tam. Bitstamp je najvisjo ravno dobro znizal iz 0,5% na 0,25% ... Vec konverzij kot naredis manjse so, praviloma. Kitajci pogosto teh provizij ne racunajo, kako varno je tam imeti kes ali kovance pa premisli in spremljaj sceno.

torej je fee ob pošiljanju btcjev iz walleta na drug wallet zanemarljiv/cisto majhen?
Tale bitstampov fee (0,25%) ni nek bav bav, ampak ali je to fee, ki ga plačaš ob depositu s SEPA transferjem, ali pa fee ob trgovanju(vsaki transakciji, ki je opravljena) na njihovi borzi ?


fee je pri trgovanju.

sovmil ::

Poglejte to. Verjetno je prvoaprilska šala.
http://greece.greekreporter.com/2015/04...

A. Smith ::

sovmil je izjavil:

Poglejte to. Verjetno je prvoaprilska šala.
http://greece.greekreporter.com/2015/04...

So na koncu članka sedaj dodali, da gre za prvoaprilsko šalo.

Tole pa, po drugi strani, ni šala:
At least two states, New Hampshire and Utah, have bills under consideration that would make it possible for citizens to pay taxes and fees in Bitcoin. New York City has proposed similar legislation.
The reason? At least a few elected officials recognize the potential of Bitcoin to help government and citizens alike.

Vir novice.

Kot vemo, je doslej davke z bitcoini že možno plačati v Nemčiji.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

StarMafijec ::

Okapi ::

A lahko trikrat ugibam?:))

Machete ::

StarMafijec je izjavil:

LEOcoin: nov bitcoin ali še en nateg starih znancev?


Daj cel print screen ali pa copy paste texta, ker nimamo vsi naročnine. Thanks.

c3p0 ::

Imaš 7 člankov brezplačnih vsak mesec, ampak se moraš registrirat.

poweroff ::

A lahko daš copy paste prosim? Pri rumenih nategunih se pač ne bom registriral.
sudo poweroff

thramos ::

A bral pa bi?

poweroff ::

Da. >:D
sudo poweroff

bbf ::

Okapi ::

A U.K.-based equine sports massage company called Happy Horse World is also on its roster as well as Strel Swimming, a U.K. based online company that organizes swimming tours around Europe. Borut Strel, a director at Strel, told CNBC via telephone that the company had only seen between 10 and 15 transactions made using the cryptocurrency, but predicted the sector as a whole was on the verge of a "new era."
Tine Strela strikes again.:))

Machete ::

Such surprise, many bullshit.

beno-s ::

LEOcoin - nateg ali ne. LeoBIT trenutno deluje in izplačuje BTC-je.

A. Smith ::

To je bilo že večkrat napisano, pa vseeno:

Kriptovalute so trenutno eno izmed najmanj reguliranih finančnih področij. Kar hkrati pomeni, da so zbirališče vsakršnih nategunov, poklicnih scammerjev in crackpotov, ki si jih lahko zamislimo. Skratka ljudi, ki bi jih ostale bolj regulirane finančne panoge hitro izpljunile -- in jih v mnogih primerih tudi so.

Ta dejstva je treba vzeti v obzir in se ravnati temu primerno.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

mihco ::

Nimajo preostali shitcoini svoje teme?

eyk ::

Ima kdo kaksen bitcoin za prodat pa je pomožnosti iz MB-ja??

bbf ::

Ne, imamo samo kitajske ameriške pa lublanske bitcoine. Štajesrih ne držimo.

dreta ::

mihco ::

dreta je izjavil:

https://bitcointalk.org/index.php?topic...

blodnje...z enim samim koristnim napotkom. Ne zaupaj denarja borzam.

chrispy ::

ma morda kdo 1,25€ v bitcoinu? (0.006) rabim nekaj kupit pa mi toliko zmanjka
1J9Jncs8zku3KC5jK4nWJtTJxini8Tk7WB
tukaj je moj naslov. Dam za pir alpa vrnem ob prvi priliki

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MaterVola ()

StarMafijec ::

Nova evropska država Liberland bo uporabljala kriptovaluto :).

PARTyZAN ::

lol.

MarStre ::

Kje lahko čim ceneje kupim bitcoin z Mastercardom? A imajo vsi 3% provizije na kartico?

StarMafijec ::

Nova slovenska soseda (http://enclava.org/) ima za svojo valuto DogeCoin.

MrStein ::

A je to neka modna muha tam gor (Poljska, Češka)?
Da ustanavljajko X-coin kraljestva v ex-YU?
:))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

StarMafijec ::

Ja, pač na območju ex-Yu sta bili še dve zaplati zemlje, ki nista pripadala kaki državi.

popster ::

zgleda da enclave ne marajo preveč "[404] File Not Found"

se bojijo da bo še ena davčna oaza..

slovenec_89 ::

Deluje, samo oklepaj na koncu izbriši.
http://enclava.org

shadow1975 ::

Kje ponavadi kupujete oz. prodajate bitcoine? Katero borzo priporočate?

Roadkill ::

bitstamp.net
kraken.com
Ü

shadow1975 ::

Roadkill je izjavil:

bitstamp.net
kraken.com



Kateri TIER rabim za Kraken za prodajo Bitcoinov oz. za nakazilo na TRR. Npr. za Nemčijo je potreben Tier 3. Je dovolj Tier 2 za Slovenijo?

amacar ::

Ja, tier 2 je dovolj.

black ice ::

Kakšne so vaše izkušnje s prodajo na localbitcoins? Tace stran tudi od preverjenih uporabnikov?

amacar ::

Sem vse rajši prodal na krakenu. Hitro, enostavno in varno.

gslo ::

localbitcoins = trgoval le v živo, cash za bitcoine in vice versa. nikoli težav. ostali načini prodaje mi niti ne interesirajo, saj imaš za to potem lahko kraken ali bitstamp.

Pegart ::

Obstaja kakšna borza, ki sprejema paypal?

mihco ::

Pegart ::

A ni tukaj izmenjava med samimi uporabniki? Mislim, ne morem nakazati na račun na borzo in potem trgovati?

Ker, vsi uporabniki, ki nudijo preko paypala, imajo nerazumljive cene: https://localbitcoins.com/buy-bitcoins-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pegart ()

amacar ::

Vsi se bojijo chargebacka, zato so pri paypalu provizije v rangu 10-20%.

mihco ::

https://www.virwox.com ima moznost paypala +5%

Sicer pa je pred grskim referendumom redko kdo pripravljen prodati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

Machete ::

virwox ti na koncu izpljune kar konkretno manj BTCjev. Vse možne provizije in nakup SSL $ in menjava v BTC požre več kot 10%. MIslim da si ob ca 15% vhodnega keša. Plus da imaš prvi mesec omejeno po 30€ na dan in 150$ max skupno. (nekaj takega)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mihco ::

Machete je izjavil:

virwox ti na koncu izpljune kar konkretno manj BTCjev. Vse možne provizije in nakup SSL $ in menjava v BTC požre več kot 10%. MIslim da si ob ca 15% vhodnega keša. Plus da imaš prvi mesec omejeno po 30€ na dan in 150$ max skupno. (nekaj takega)

seveda...link je bil podan bolj kot razlaga za drag btc na localbitcoins.

black ice ::

Nemalokrat sem zasledil omembe težav pri menjavi Paypal->L$->BTC na Virvoxu. Je kaj na tem?

gruntfürmich ::

ok. gremo v nebo !!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
93 / 270
»»