» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
92 / 270
»»

Machete ::

Pa to je vsaj leto če ne več stara reportaža. Četudi je zdaj objavljena na Motherboard.
Kakor mi je znano se trenutno stroški rudarjenja enega BTCja ne pokrijejo z njegovo ceno.

stb ::

hamez66 je izjavil:

Težko bi se temu reklo cold wallet: https://blockchain.info/address/1M2bv6s...

Transakcije iz tega naslova so bile kar pogoste. Je veliko bolj smiselno cold wallet razdeliti na več delov, ne pa takole, 7200 btcjev na enem računu, ki je občasno povezan na internet.

Verjetno bo tako ja, da so imeli okužen nek računalnik, hacker je pa počakal v zasedi in prišel do ključa, ko so se "začasno povezali" za pošiljanje coinov.

Je pa za razliko od kraje iz bitstampovega walleta tu lepo izpraznjeno z eno samo transakcijo, brez počasnega praznjenja in brez ponujanja visokih provizij...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

DMouse ::

slovenec_89 ::

Ah..
Tako voditeljica kot sogovornik o BTCju nimata veliko pojma. S tem se bolj kot ne meče slabo luč na bitcoin.

MrStein ::

slovenec_89 je izjavil:

Ah..
Tako voditeljica kot sogovornik o temi nimata veliko pojma.

To je ponavadi tako. :P
(no, za voditelja; sogovornik bi se načeloma moral spoznati, ampak spet... a se pristojni minister spozna na vročo temo, zaradi katere pride na TV? Ja, nekje je nekaj slišal, pa en povzetek prebral...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

vostok_1 ::

Se opravičujem seksističnemu izrazu, ampak baba zabita. Vsakič ko je Matej želel nekaj razložit ga je prekinila z nekim idjotskim nevmesnim vložkom. Pissed me off big time!

StarMafijec ::

slovenec_89 je izjavil:

Ah..
Tako voditeljica kot sogovornik o BTCju nimata veliko pojma. S tem se bolj kot ne meče slabo luč na bitcoin.


Sogovornik? Kaj ni to naš Matej Huš? Predvsem je bil problem to, da mu je voditeljica ves čas skakala v besedo. Svaka čast, meni bi se na njegovem mestu strgalo in bi vstal ter odšel ven.

MaterVola ::

Novinarka se je preveč vživela v vlogo "navadnega smrtnika" in je s svojim spraševanjem naredila več škode kot koristi. :)

vostok_1 ::

Exactly. To me je tako jezilo.

gruntfürmich ::

matej huš? ah, sj tudi on ima debilne prebliske o bitcoinu in smo ga morali na veliko popravljati in kritizirati, ko je pisaril o tej temi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jest10 ::

A tako kot tisti tvoji o BTC 10000+$ in pluvanju po vsakem, ki ti ni kimal? >:D

Machete ::

Inside The Bitcoin Mine Of Antpool & BW.com
http://qntra.net/2015/02/inside-the-bit...

The buildings featured in the photos were custom built for the purpose of bitcoin mining according to an article by The Coinsman, which describes the operation as secretive despite numerous photos of the mine's construction and now operation available online.

gruntfürmich ::

jest10 je izjavil:

A tako kot tisti tvoji o BTC 10000+$ in pluvanju po vsakem, ki ti ni kimal? >:D


eno je kreganje glede špekulacij, drugo pa pisat debilizme o sami zadevi kot taki...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

koliko ::

vostok_1 je izjavil:

Se opravičujem seksističnemu izrazu, ampak baba zabita. Vsakič ko je Matej želel nekaj razložit ga je prekinila z nekim idjotskim nevmesnim vložkom. Pissed me off big time!


Ja ne moreš verjet kako površno je tole izpeljala novinarka. Sem pogledal, pa me ima da bi jim kar mail napisal.

Če sem malce nesramen, bi lahko rekel, da v primeru da bi namesto nje za vodenje postavili nekega 10 letnega otroka, bi gledalci verjetno izvedeli več, kot pa so..

Okapi ::

In kaj bi morali izvedeti?

vostok_1 ::

Karkoli še ne vem (recimo, da sta v Lj dva bankomata). Dejstvo je, da se je voditeljica do Mateja obnašala izredno nekorektno. Drugim je kolkrtolko dala možnost govora, njega pa nonstop prekinjala, ravno ko je želel povedati neko bistvo.

Če bi bil v audienci bi ji zagotovo zabičal naj zapre že enkrat in pusti človeku, da pove kar ima za povedat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Okapi ::

Karkoli še ne vem (recimo, da sta v Lj dva bankomata).
In kaj bi si s tem podatkom pomagalo ostalih 99,99% gledalcev?

Tistim, ki bitcoine in trgovanje z njimi poznajo, v takšni oddaji ne moreš povedati nič novega.

Problem je bil v tem, ker Matej ni znal na dovolj preprost način povedati stvari, ki bi zanimale večino gledalcev. Recimo da je tisti bitcoinomat (ali dva), kar se javnosti tiče, izključno reklamna zanimivost (v smislu, tudi to je mogoče narediti). Kdor zna narediti denarnico za bitcoine, ga ne potrebuje, kdor je ne zna narediti, ga pa tudi uporabljati ne more.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

vostok_1 ::

Niti ni toliko pomembno kaj bi lahko zvedel. Enostavno mu ni pustila besede in to me je jezilo. Se strinjam, da on morda res ni najbolj jedrnato povedal, ampak still.

Duncaneo ::

OMG voditeljica je rekla da so ukradli 4 in pol miljarde, eni res nimajo pojma kaj govorijo.

Mobidick ::

...in nihče je ni popravil.
The future is digital!

dukedl ::

Okapi je izjavil:

Kdor zna narediti denarnico za bitcoine, ga ne potrebuje, kdor je ne zna narediti, ga pa tudi uporabljati ne more.


no, jz znam in sem si naredil denarnico za bitcoine. In tud na ta bankomat na Čopovi sem si jih šel "naložit" gor.

your point?
lp dukedl

Okapi ::

Da bi isto lahko naredil tudi brez bankomata. Šel si ga preizkusit iz radovednosti, ne zato, ker bi bil uporabnejši od alternative.

3man ::

Pogledal oddajo in sem presenecen kako nic ni povedala. Gledal predvsem zlatarja, ki se je sramotil tudi z izjavo o potezkanju srebrne palice rekoc da se ze potem vidi pravo vrednost... lool
Hus pa kekec in teorefik kot je nima kaj povedat in se mede ze ob preprostih bebavih komentarjih o "cokoladkah" te vedno bolj pujsaste voditeljice. Lol res. Podn od oddaje :)

StarMafijec ::

marS ::

...no more heroes...
https://ilbis.com/

McClane ::

Hja, če pomisliš kolikokrat ljudje ob inštalacijah sploh ne gledajo sporočil ampak samo pritiskajo enter... In glede na to da je utorrent zelo popularen program, bo nekdo kar lepo korist imel od tega.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

YesPeace ::

živijo,

Je na tem forumu kdo, ki se spozna na "posodobitev denarnice" in sicer se gre za scrypt denarnico.
potreboval bi pomoč. seveda se zadeva plača.

Lp, YesPeace

za več informacij me prosim kontaktiraj na: damir.pajntar@gmail.com

chrispy ::

hmmm sem naredil bitcoin denarnico :D (1J9Jncs8zku3KC5jK4nWJtTJxini8Tk7WB če ma kdo kakšen kovanček odveč naj pa nakaže hehe). zanima me pa predvsem KJE in KAKO naj jaz zdaj denar naložim na to denarnico. Rad bi to rešil s paypalom. Ali pa če ima kdo od vas za 50€ bitcoina pa mu jaz nakažem preko paypala/osebno?

MaterVola ::

vostok_1 ::

Pejt na bankomat v lj (pri Slonu en, drugi pa ne vem kje je). Sam mislim, da boš moral dat gsm, tko da kupovanje drog odpade. Razen če si prenakažeš.

chrispy ::

ah kakšne droge hehe. je ulica še zmeraj bolši plac pomoje... bolj kot ne me zanima kako ta zadeva deluje pa da lahko rečem da sm tut js probu hehe

kiFni ::

en je tud v union hotelu, pol so trije.

kazemi ::

Imam problem pri nakazilu denarja na Bitstamp preko UPN-ja, predvsem kam moram kaj napisati.

-Referenca prejemnika ???
(POMEMBNO: navesti MORATE referenčno številko za polog na VAŠ Bitstamp račun)
Kje to dobim?
-Ime prejemnika(Tukaj napišem kar (ali se motim) Bitstamp LIMITED, 5 New Street Square, London EC4A 3TW, United Kingdom)

Bi zelo prosil za pomoč.

hvala

Ajnstajn` ::

Zanima me par stvari(se opravičujem, če je bilo že odgovorjeno) :

1-) Kje mi priporočate, da si naredim wallet?
2-) Kakšni so Feeji pri btc transakcijah ?(zanima me tudi, kakšen je fee tudi ob nakupu bitcoina?)
Mislim da je fee treba ločit ob sami transakciji bitcoina ko pošlješ bitcoine na drug naslov in sam fee ob nakupu bitcoinov (recimo z bančnim nakazilom, ko jih dejansko prvič kupiš)
3-) Če imam wallet na blokchain.info, ali si potem lahko poslem bitcoine na drug wallet recimo na bitstampu (nisem siguren ali bitstamp ima wallet) in potem na bitstamp borzi prodam bitcoine in si jih izplačam na banko.

4-) Kupim 20 BTC po današnji ceni 237$ (okrog 4800$) in to plačam z gotovino.
Pa recimo, da bitcoin doseže vrednost 770$ (številke so okvirne) in si potem to izplačam z kakšnega walleta z bančnim nakazilom (tole bo 770*20 =15400$)
Kako je potem dokazovati, da sem dejansko jaz kupil bitcoine in kako je s kakšnim plačilom davka. Ali so moje transakcije vidne v walletih?(potem verjetno ni problem, saj so imaš nek dokaz za polog) ali je pa glede tega vseeno bolj smotrno kupiti bitcone na začetku že z bančnim nakazilom?

hvala za odgovore.
//

MaterVola ::

Glede davka pošlji vprašanje na FURS, oni so pristojni ;)

BTC lahko pošlješ samo v wallet, torej naslov, ki ga imaš ali pri Bitstampu ali kakšni drugi strani ali pa si na računalnik namestiš BTC wallet.

Provizije vidiš na spletnih borzah, bančne provizije pa na banki ;)

ddasd ::

Živjo!

mogoče kdo kej v o leocoinih in predvsem pa tole:

http://www.mastermindakademija.com/podj... tukaj piše da vsak ki ima sp,doo dobi 100 free leocoinov.. zdj pa vsi vemo kako je to ponavad :)
ma kdo kej več infotov?:) verjetn je scam a?:)
hi

Machete ::

Tudi če nimaš S.P.ja se ga splača ustanovit, že samo zato da dobiš 100 free Leocojnov.
Potem ti ostane samo še štetje denarja, dnevno.


Hooray! Sardines for everyone.

ddasd ::

aha torej nateg:) kaj pa tisti ki so kupoval leocoine?
hi

Machete ::

Ni nujno nateg. Je pa blizu. Če nisi kreator tega kovanca in jih nisi narudaril, preden jih je raja začela kopičiti, pa si bolj na strani natega kot martinijev.

ddasd ::

ja mene bolj zanima kak scam je da dobiš kao tele free 100 coinov:)
hi

amacar ::

Če dobiš zastonj se kr prijavi (js sem že več kot 1BTC zaslužil na zastonjskih kovancih), vlaganja ti pa ne priporočam.

Machete ::

Najdi temo v Alternativnih kriptovalutah ali celo namensko za Leocoin. Je bil nekdo tu gori, ki je imel čez očitno slovenski del trga, in ti bo on povedal kako in kaj..

Okapi ::

Firmam talajo kojne, da se lahko hvalijo, da jih "uporablja" že 100.000+ firm. V upanju, da jim bo vrednost rasla. Poleg tega bo morda kakšen od teh, ki jih dobi 100 zastonj, še kakšnega kupil. Za koliko evro-kojnov pa lahko ta hip prodaš teh podarjenih 100 leotov?

ddasd ::

ja sj vem da se hvaljo da jih tok pa tok uporabla.. mene je skrbel kaj bi blo če bi vnovčil teh 100 oz še več free coinov:>
hi

Machete ::

Hvalijo se, po osebnem preverjanju pa nobena firma pojma nima kaj je to, kako bi to sploh izgledalo v praksi itd..
Kaj te ima za skrbet, če obstaja marketplace, jih prodaš in to je to.

Okapi ::

Skrbi ga, da bi se z glavo v zid butal, ko bodo čez dve leti po jurja evrov.:))

O.

Marat ::

Ajnstajn` je izjavil:



4-) Kupim 20 BTC po današnji ceni 237$ (okrog 4800$) in to plačam z gotovino.
Pa recimo, da bitcoin doseže vrednost 770$ (številke so okvirne) in si potem to izplačam z kakšnega walleta z bančnim nakazilom (tole bo 770*20 =15400$)
Kako je potem dokazovati, da sem dejansko jaz kupil bitcoine in kako je s kakšnim plačilom davka. Ali so moje transakcije vidne v walletih?(potem verjetno ni problem, saj so imaš nek dokaz za polog) ali je pa glede tega vseeno bolj smotrno kupiti bitcone na začetku že z bančnim nakazilom?

hvala za odgovore.

Če kupiš BTC po neki ceni in jih potem dražje prodaš, ti davka na to ne bo treba plačati. Plačat bi moral le, če bi jih pridobil z rudarjenjem (ker je to pridobitev "iz narave").

Je pa mislim da vseeno treba dohodek prijavit davčni upravi in se ti šteje v dohodninsko osnovo.

A. Smith ::

Marat, tole je Jype poizvedoval svoje cajte:

 Odgovor DURS-a

Odgovor DURS-a

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Ajnstajn` ::

Glede mojih vprašanj malce višje, mi ni nihče odgovoril tisto kar bi rabil.
Dobil semo odgovore da je trgovanje neobdavčeno, kar sem že prej vedel, ampak moje četrto vprašanje je nekaj predvsem drugega.
Vesel bi bil odgovorov tudi na druga vprašanja.

Hvala za odgovore.
//

MaterVola ::

Če želiš kupiti BTC od fizične osebe, ne na borzi, si shrani vso komunikacijo, ker boš s tem dokazoval nakup, če bo to potrebno ;)
««
92 / 270
»»