» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
94 / 270
»»

MrStein ::

Hvala Grčija! :)

(meh, ni pretresljivega... zaenkrat)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Roadkill ::

Bleh BTC je praktično pri miru, če ga z litecoinom primerjaš.

https://bitcoinwisdom.com/markets/btce/...

Se točno vidi kdaj so bili razultati referenduma objavljeni.
Ü

Truga ::

BTC je pri miru ker se blockchain usuva na polno. 2 forka u 2h dneh al neki tazga?

Jaz sem svoje prodal, dokler jih se lahko. Ce se bo obdrzal super, lahko nazaj kupim. Ce ne pa tud prov, profita je blo ze mnogo :D

MaterVola ::

2 forka, ja, ker del rudarjev ni posodobil programske opreme :)

Roadkill ::

Mi je všeč, da imam poleg BTC tudi par LTC. Se vsaj kej dogaja.

Ü

Truga ::

https://tradeblock.com/blockchain/

Meanwhile, bitcoin se 3 dni ne bo sprocesiral vseh transakcij, ce se transakcije ustavijo zdele.

lmao

Roadkill ::

Spam napad na blockchain. Nič posebnega, ni pa ravno pozitivno.

Če plačaš 1cent feeja se transkacija izvede takoj.
Ü

Truga ::

Aha, ce pa pozabis nastavit fee si pa brez dnarja do nadaljnega.

Res super sistem.

MaterVola ::

Poglej, tudi če pozabiš denarnico v trgovini, si do nadaljnega brez denarja ;)

Truga ::

Razlika je da kle zdej cel svet caka 3 dni da se zgodijo vse transakcije, ne samo jast.

Jao jao.

Roadkill ::

Truga. Kaj želiš povedat?

Bitcoin je še v zeloooo začetni fazi razvoja in je kot tak popolnoma neuporaben za množično uporabo. Tako da zapusti topic in pridi trolat žez par let.

Te nihče ne sili, da spremljaš zadevo med tem ko se razvija.
Ü

Truga ::

Daj ne seri. Bitcoin je bil v zelo zacetni fazi razvoja 5 let nazaj.

Ste ze opazili, kako bitcoin stagnira ze 2 leti? Kako vedno manj ljudi govori o tem? Kako je vedno manj uporabnikov? Kako vedno manj trgovin sprejema bitcoine?

Ne? Jaz sem. Zdaj pa kdo spremlja to. lol

MaterVola ::

Če plačaš tx fee, se tvoja transakcija ne postavi v vrsto, ampak jo rudarji vzamejo v obdelavo mimo vrste.

Truga, lepo, da tako pozorno spremljaš dogajanje okrog bitcoina. ;) Torej nas le ni tako malo.

Truga ::

Zadnje leto spremljam sicer bolj zarad laughchaina kot blockchaina. Se vedno se ne morem nehat smejat, ko vidim CARL MARK FORCE IV, naprimer.

Je pa tale fuckup zdej kr resen:


Neki morajo pofixat. Skos se bentijo kako "banke se bojijo bitcoinov", samo banka ima sigurno nekje vec kot $5000, in unici bitcoin network forever.

Truga ::

Bitcoin 40,000: in the grim darkness of the far future, there are NO ONLY FEES.

MaterVola ::

BTC je ena od kriptovalut, trenutno na 1. mestu. Vsaka ima svoje slabosti in prednosti. Glede števila transakcij na sekundo je precej omejena. Se odpira prostor drugim?

Roadkill ::

Ne.
Ü

Machete ::

Truga je izjavil:

Daj ne seri. Bitcoin je bil v zelo zacetni fazi razvoja 5 let nazaj.

Ste ze opazili, kako bitcoin stagnira ze 2 leti? Kako vedno manj ljudi govori o tem? Kako je vedno manj uporabnikov? Kako vedno manj trgovin sprejema bitcoine?

Ne? Jaz sem. Zdaj pa kdo spremlja to. lol


Pa če ga folk vidi samo kot sell high buy low. Samo kot sredstvo za prit do več $$. Pač 'delnice' za otroke s primesmi kazinoja. Dokler bo tako, bo crkaval na obroke. In vsi ostali kojni zraven.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

hamez66 ::

Folk ga vidi kot vse sorte, in ne samo, kot buy low sell high. Ogromno je takih, ki dejansko mislijo, da je bitcoin neka huda revolucija in da bodo banke propadale zaradi njega.

Veliko bolj, kot to, na bitcoin slaba tehnična podpora, kregarije glede nadaljnega developmenta, pa tudi "Bitcoin fundation" s Karpelesom in Shremom na celu ni naredil veliko dobrega za bitcoin. Pa je vseeno letos zelo stabilen, od minimuma pri ~160 ob Bitstamp hacku pa do okoli 300 na najvišji točki, večino časa pa se je držal v območju od 230 do 260.

Sicer pa bitcoin zadnji 2 leti ne stagnira. V 2 letih je pridobil ogromno trgovin in storitev, kjer je možno plačevati z bitcoinom. Nekateri bitcoine sprejemajo direktno (redko kdo), nekateri prek payment procesorjev (Bitpay in podobni), nekateri preko različnih bonov in nakupovalnih kartic.

Mu je pa cena padala, vendar je to logična posledica dejstva, da je bila cena na 1000+ napihnjena s strani botov na goljufivi borzi ter zaradi ogromnega hypa, da v igro vstopa "Kitajska".

Seveda pa je to samo moje mnenje... LTC se je pa fajn ojalačal. Na srečo sem imel pravilni občutek, le vložil sem malo premalo.

Roadkill ::

No, pa se je zbudil tudi BTC.

Kdo upa napovedati najvišjo točko v naslednjih 24 urah?

Po mojem ga lahko gladko do $350 kresne. Če govorimo o Bitfinex, BTC-e, Bitstamp itd...
Na OKCoin je bil že na $380.

"napovedati" je seveda mišleno ugibanje, da me ne bo kdo napadel. :)
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

hamez66 ::

Sem skeptičen, da bo cena bistveno drugačna, kot je v tem momentu (285$). Tistih 375$ na okcoin oz. 350$ na okcoin futures je pa zelo sumljivih. V istem momentu se je zgodil ta začasen skok cene, ddos napad, crashanje litecoina ter najbolj pomembno - tedenski settlement okcoin futuresov. Nekdo s preveč denarja ali pa kar okcoin insiderji so to pomoje malo pogoljufali... Aja, zaradi ddosa sta bila nedosegljiva bitfinex in okcoin.

Popravek: sem dobil informacijo, da se je to zgodilo že po settlementu. Ne vem, ker sem se igral z ltcji. :)

Se pa splača biti pozoren na Grčijo in hype okoli tega. Saj ne, da bi cena bitcoina tako zelo narasla (vsaj v kratkem času) zaradi uporabnosti bitcoina zaradi omejevanja nakazil v tuje banke, se pa znajo roditi kakšne simpatične zgodbe, ki bi lahko pozitivno vplivale na ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Roadkill ::

Je bila hitra korekcija nazaj na 285. Mah jaz imam feeling, da bo šla cena gor. Ampak itak držim BTC in LTC na daljši rok, tako da me tale hitra nihanja ne ganejo.

Meni se bolj zdi, da se splača spremljat katastrofo na azijskih borzah. Precej večja zadeva kot pa cela grška zgodba. :)
Ü

sovmil ::

Grško situacijo poznamo in bi pozitiven vpliv na ceno BTC lahko imela.Bolj zanimiva pa se mi zdi situacija na Kitajskem , oziroma dogajanje na njihovem delniškem trgu.Kitajska je ogromna zato bi lahko spet potisnila ceno navzgor.Ko se rast začne seveda pristopimo tudi drugi in dirka se začne.

Truga ::

Cena bitcoina sploh nima veze z nicemer kar se dogaja.

Trenutno je se vedno tolko backloga da moras cakat >24h na transakcije, cena je sla pa gor? lol

hamez66 ::

Ja, tudi Kitajska zna biti zanimiva. Truga, na nek način imaš prav. Ni važno toliko, kaj se dogaja, kot kaj traderji mislijo, da se dogaja. Kar se pa tiče spamanja blockchaina, pa nekako ni bilo nekih večjih težav. Vse transakcije sem prejel pravočasno, pa jih ni bilo malo. Je pa nerodno, če kakšen exchange pošlje transakcijo brez feeja.

StarMafijec ::

Letošnji minimum?

Roadkill ::

Huh, nekaj sem prespal očitno. :D
Ü

A. Smith ::

Tale scena okrog velikosti bloka in forkanja na XT je kar zoprna stvar. Pravijo, da je razvejitev (forking) dejansko dogodek, ki lahko povzroči izumrtje valute (extiction-rate event). Nič čudnega, da se pozna na ceni bitcoina.

Po drugi strani pa dajem Gavinu prav glede odločanja. Dejansko niso core developerji tisti, ki vodijo omrežje, temveč rudarji. Kajti rudarji bodo izbrali software, ki bo tekel na mašinah in poganjal bitcoin omrežje. S svojimi odločitvami morajo rudarji skrbeti, da omrežje lepo teče, pa tudi, da jim ekonomija ne pobegne v konkurenčne valute.

Kar me moti, je to, da želita Gavin in Hearn spreminjati software čisto po svoje. Upam, da se bo razpletlo tako, da bodo dvignili velikost blokov v originalni kodi in da bitcoin XT koda ne bo prišla do veljave.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

StarMafijec ::

Skupaj z borzami bomo potonili. V ZDA konec QE, Kitajska se ohlaja, BTC pa nazaj proti izhodišču.

marS ::

To utegne bit zanimivo...Bitstamp ponuja zlato za bitcoine...le kaj je zadaj?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

amacar ::

Mogoče sem spregledal, na podlagi česa naj bi to prodajal Bitstamp?

marS ::

kot bitstamp user sem dobil vabilo oz ponudbo za ugodno prodajo bitcoinov za zlato....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

popster ::

koda za popust pri trgovcu ki sprejema bitcoin je samo in nič več. in kodo lahko uporabi kdorkoli, koda se glasi BITSTAMP in je veljavna pri moro.si

valkyrie ::

Zlata jama je lahko tudi trgovanje s plemenitimi kovinami. Družba Moro & Kunst, katere edina lastnica je Irena Kunstelj Moro, je prihodke od leta 2006 do lani s 6,8 milijona dvignila na rekordnih 56 milijonov evrov. Ob tem ima ves ta čas le dva zaposlena s prav privlačno ?povprečno plačo - 8.571 evrov.


To je iz Žurnala, 2011. Tej ženski pa deluje biznis žilica :)

Okapi ::

Izkorišča stisko ljudi, ki prodajajo star nakit in drugo zlato. Nič novega.

O.

c3p0 ::

Sploh, ker zlato v Avstriji dobiš ugodneje kot pri njih.

kiFni ::

c3p0 je izjavil:

Sploh, ker zlato v Avstriji dobiš ugodneje kot pri njih.

A za bitcoin?

ferdov ::

Neverjetno, vendar prodajajo tudi za bitcoin

https://moro.si/bitcoin/

bagerist ::

Okapi je izjavil:

Izkorišča stisko ljudi, ki prodajajo star nakit in drugo zlato. Nič novega.

O.

ah se pravi je po tvoje bolje da ljudje, ki potrebujejo denar, ne morejo prodat zlata?

poleg tega so pa pravi izkoriščevalci v tistih 'zlato za gotovino' trgovinah

kiFni ::

ferdov je izjavil:

Neverjetno, vendar prodajajo tudi za bitcoin

https://moro.si/bitcoin/


V Avstriji, če lahko plačaš tudi z btc?

c3p0 ::

BTC na borzi menjaš za €, dvigneš, greš v .at kupit zlato... profit!

kiFni ::

Poanta zlata za bitcoin je, da te noben ne ganja za keš, ker se ne ve zanj. Zlato prodaš zlatarju, keš na roke. Malo dražje zlato ampak zato clean money. Še vedno bolje kot dauk na rudarjenje --> vam večine dobičkov od bitcoinov ne bo obdavčil Zlatar kakor vem ne zahteva davčne, razen če se je kaj spremenilo. V bistvu gre za legalen laundering.

A. Smith ::

Če koga zanima.
 glasovi rudarjev glede velikosti bloka

glasovi rudarjev glede velikosti bloka



Kaj je to, BIP100 ?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

c3p0 ::

@kiFni

Vprašanje, verjetno Moro zahteva osebni dokument. Da ne bo ravno nekdo unovčil ukradenih BTC oz. tako pral denar, potem pa za njim ne bo nobene sledi. Bi jih veljalo vprašat.
Ampak možni načini pranja denarja so debata za drugo temo.

mat xxl ::

Oseben dokument ne zahteva, ker ga nima pravice zahtevati do transakcije 14.999 eur, šele pri 15.000 ga mora zahtevati in lokalno zabeležiti podatke, pri 30.000 eur pa mora te podatke posredovati tudi naprej.

Kot vem Bitcoini ukradeni ali ne ukradeni ali pridobljeni z kaznivim dejanjem niso sledljivi, zato to niti tehnično ni možno ....

Kar se mene tiče se po 1 letu, ko sem testno kupil 1 bitcoin umikam iz tega z zgubo cca 60 USD :( .

pegasus ::

Mogoče si prekmalu obupal: http://www.reuters.com/article/2015/09/...

A. Smith ::

pegasus je izjavil:

Mogoče si prekmalu obupal: http://www.reuters.com/article/2015/09/...


Ta novica za bitcoin pravzaprav ni pozitivna; konzorcij bank namreč ustanavlja svojo, konkurenčno kriptovaluto. Po eni strani je to sicer res "kudos" bitcoinovi tehnologiji s strani bank, po drugi strani pa so dale banke, ki predstavljajo mainstream ekonomijo jasno vedeti, da jim "pravi bitcoin" smrdi.

Jasno, da jim, ker ga ne morejo nadzorovati.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

K3kec ::

In kaj je razlika med bankami in večjimi investitorji v bitcoinu, ki lahko manipulirajo trg?

A. Smith ::

Ne vem sicer, v kakšnem kontekstu to sprašuješ, vendar je znano, da banke z bitcoini trgujejo že sedaj. Torej, zame posebne razlike med obojim ni - v smislu trgovanja in vplivanja na tečaj.

Kar sem sam hotel povedati je, da banke sumijo, da se jim bo BTC zažrl v posle, ki so sedaj samo v domeni bank: nakazila, shramba vrednosti, itd.

Da pa to ne ustavi bank, da se z bitcoinom ne bi ukvarjale, pa je seveda znano.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

medus ::

a je v soboto omrežje kj sralo?

ker dobil sem 2 nakazili, najprej mi ju kaže pod pending, potem izgineta, potem pending in počasi po par potrditev, spet izgineta, sedaj pa imam vse na racunu

uporabljam pa electrum 2.5
««
94 / 270
»»