» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
255 / 270
»»

amacar ::

Nič novega, to so že pred časom zahtevali od nekaterih (po mojih izkušnjah naključno).

Mato989 ::

Zato pa DEX all the way! Da spravimo te KYC/AMLje na smetišče zgodovine, in konstanten nadzor!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

miko22 ::

No, kaj naj uporabim namesto Krakena? Pa da nima velikih provizij.

Mato989 ::

miko22 je izjavil:

No, kaj naj uporabim namesto Krakena? Pa da nima velikih provizij.


Odvisno kaj ti je cilj? To da lahko gor naložiš FIAT? Potem jaz uporabljam Bitstamp... Nato pa prenesem na Kucoin/Binance za diverziteto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

miko22 ::

Občasno kaj kupim z btc, tako da samo da kupim lahko za € kaki bitcoin pa pol direkt plačam.
Nič kaj bolj kompliciranega, samo da je vse v enem.

sivistol ::

miko22 je izjavil:

eni ga šimfajo.


z stampon do zdej še meu najmaše probleme brez bp witrawal 10k+
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Aquafriend ::

Je kdo izmed vas izgubil bitcoine zarad mt.gox? Do 22. oktobra imate cas izpolnit zahtevo o vracilu btc in bch.
Je kdo ze zahteval?

deleted ::

Aquafriend je izjavil:

Je kdo izmed vas izgubil bitcoine zarad mt.gox? Do 22. oktobra imate cas izpolnit zahtevo o vracilu btc in bch.
Je kdo ze zahteval?


Meni se noče loginat. Tebi dela?

Aquafriend ::

Si kaj spreminjal password? Mtgox je namrec svoje stranke takrat menda obvescal naj spremenijo pass. Jaz nisem uporabljal mtgox tako da ne vem.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

deleted je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Je kdo izmed vas izgubil bitcoine zarad mt.gox? Do 22. oktobra imate cas izpolnit zahtevo o vracilu btc in bch.
Je kdo ze zahteval?


Meni se noče loginat. Tebi dela?

Tukaj na spodnjem reddit linku ima nekdo podobno tezavo.
https://www.reddit.com/r/mtgoxinsolvenc...
Si ze kdaj zahteval prek krakna kdaj v preteklosti?

Dpool ::

Ima kdo mogoce kak dober clanek / vodnik za zacetnike v Bitcoin svetu?
Nasploh trgovanje z Bitcoini, best strategies, ipd. Itak vem, da verjetno najboljse strategije niso ravno javne.. pa vendar ce kdo na ST ugotovil kaksen dober nacin trgovanja z BTC se priporocam. Ne pricakujem nic na kratki rok.

Lahko tudi na ZS.

Tody ::

Buy low sell high :) Več ne rabiš...

gruntfürmich ::

Dpool je izjavil:

Ima kdo mogoce kak dober clanek / vodnik za zacetnike v Bitcoin svetu?
Nasploh trgovanje z Bitcoini, best strategies, ipd. Itak vem, da verjetno najboljse strategije niso ravno javne.. pa vendar ce kdo na ST ugotovil kaksen dober nacin trgovanja z BTC se priporocam. Ne pricakujem nic na kratki rok.

Lahko tudi na ZS.

misliš na vodiče kako obogateti s kriptom? ali pa kako postati kripto miljonar? te eni tu gor ponujajo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kakob ::

gruntfürmich je izjavil:

ali pa kako postati kripto miljonar? te eni tu gor ponujajo...


Nič lažjega!

https://bitcoinchallenge.codes
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Dpool ::

Pac vbistvu bi jaz delal tako kot Tody pravi, a me je zanimalo ce so kaksne razlicne strategije. Miljonar verjetno ne bom postal. Obogateti pa je subjektiven pojem.
Obogatitev je tudi iz 1000 EUR narediti 2500 EUR in je pomoje kar velik uspeh. Od tega bi 1500 vlozil naprej, 1000 pa si pustim na racunu, saj je bil to zacetna investicija. Tako bi trgoval naprej.

Rudariti koliko berem se realno vec ne da BTC. So kaksne druge alternative? Berem o tekih S tokenih, kjer dobis neko miljoninko bitcoina ce delas neke surveys ali kako ze. Je to smiselno?

perci ::

Ne.

branimirII ::

Ej. Da vam povem neki. Mogoce se zdaj zdi rudarenje kaksnega novega kovanca potratno. Ampak ko bo zrastel bo racunica se izsla..

jype ::

Dpool ::

Kaj pa je nasploh point vec razlicnih crypto currency? A ni ravno fora teh kripto valut, da drzijo isto ceno po celem svetu, tako da ni nekih menjav iz valute v valuto ipd?
Je to pac trenutno greed faza se tega sveta - in se borijo med seboj kateri bo prevladal?

Na koncu bomo prisli do istega.. da bo 1 BTC vreden 30 ETH .. in spet menjava valut in spet zasluzki bank ob tem.

SpaceCaw ::

Načeloma bi morala kripto valuta, ki ima omejeno št. žetonov in je v uporabi skozi čas pridobivati na vrednosti in ne kot denar, ki jo izgublja.

Dpool ::

Torej.. v prihodnosti bo naprimer... ETH kakor 5 EUR bankonvec, BTC pa 500 EUR .. ipd? Oboje si bos moral lastiti, da bos lahko zivel?
No saj mogoce je to napacen forum za taksna 'vizijska' vprasanja, ampak sklepam, da neka vizija je za tem. Drugace nevem kaj je fora teh kripto valut.

Sam sem menil, da bo ena in edina in bo koncno na svetu veljala ista valuta, ne bo dolar in eur in nevem se kaj vse.. ampak recimo z BTC bomo kupovali, prodajali, dobivali place ipd.

Okapi ::

SpaceCaw je izjavil:

Načeloma bi morala kripto valuta, ki ima omejeno št. žetonov in je v uporabi skozi čas pridobivati na vrednosti in ne kot denar, ki jo izgublja.

Če lahko kojn deliš na tisočinke in milijoninke, je njihovo število praktično neomejeno.

jype ::

Dpool je izjavil:

Kaj pa je nasploh point vec razlicnih crypto currency?
Ugotoviti, kaj deluje.

Dpool je izjavil:

Torej.. v prihodnosti bo naprimer... ETH kakor 5 EUR bankonvec, BTC pa 500 EUR .. ipd? Oboje si bos moral lastiti, da bos lahko zivel?
Ne, ne... ETH bo kakor cirkularka, BTC pa kakor evri.

Dpool je izjavil:

Sam sem menil, da bo ena in edina in bo koncno na svetu veljala ista valuta, ne bo dolar in eur in nevem se kaj vse.. ampak recimo z BTC bomo kupovali, prodajali, dobivali place ipd.
Ne, bitcoin tega ne more. Transakcij je preveč, da bi jih zmogel svet obdelati na način, ki ga predpisuje bitcoin. Bitcoin bo postal podoben vrednostnim papirjem oziroma popolnoma abstrakten nosilec vrednosti, glede katere se vsi strinjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gruntfürmich ::

SpaceCaw je izjavil:

Načeloma bi morala kripto valuta, ki ima omejeno št. žetonov in je v uporabi skozi čas pridobivati na vrednosti in ne kot denar, ki jo izgublja.
imaš prav.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MaterVola ::

Okapi je izjavil:

Če lahko kojn deliš na tisočinke in milijoninke, je njihovo število praktično neomejeno.


Že res, da en bitcoin sestavlja 100 mio. satoshijev, toda en bitcoin bo lahko imelo največ 21 mio. posameznikov.

Na svetu je več dolarskih milijonarjev, kot bo kdajkoli bitcoinov.

Okapi ::

In kaj potem? Število bitkojnov je popolnoma nepomembno. Pomembno je število najmanjših možnih delčkov kojna. In ker borze lahko tudi satošije razdelijo na še manjše delčke, je število ljudi, ki imajo lahko nekaj koščkov kojna, vrednih poljubno veliko, praktično neskončno.

          ::

Kako lahko borze razdelijo satošije?

MaterVola ::

Samo fiktivno.

Okapi ::

Tako. Lahko ti prodajo pol satošija, ki ga potem hraniš pri njih, dokler ga ne prodaš. Edino plačevati neposredno s to polovico satošija ne moreš, vsaj ne na preprost način.

Ampak saj že satošijev je več kot dovolj, tam nekje okoli 200 tisoč za vsakega Zemljana. Malenkosten problem s plačevanjem drobiža bi nastal, če bi bil satoši vreden več kot 1 cent. Se pravi takrat, ko bo bitkojn več kot milijon dolarjev. Ampak gospodarstvo bi mirno delovalo z zaokroževanjem na deset centov, se pravi pri bitkojnu za deset milijonov dolarjev.

Šele kasneje bi se morda pojavila potreba po manjših delčkih.

branimirII ::

Okapi je izjavil:

In kaj potem? Število bitkojnov je popolnoma nepomembno. Pomembno je število najmanjših možnih delčkov kojna. In ker borze lahko tudi satošije razdelijo na še manjše delčke, je število ljudi, ki imajo lahko nekaj koščkov kojna, vrednih poljubno veliko, praktično neskončno.

Lahko razdelis. Ampak bo 1 btc v tem primeru se drazji.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

In? Saj njegova vrednost navzgor ni omejena.

gruntfürmich ::

bitcoinov je ravno tako-tako dovolj za kakšno M2 monetarno bazo na zemljana, da bi računali stvari v centih pa že več ne; samo polni $$/€€. pa še deflatorna valuta je, pa še izgublja se, pa še počasna je...
žal mi je, ampak ne bo šlo kot nadomestek gotovine.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

branimirII ::

Zlata tudi ne. In kaj zdej.

perci ::

gruntfürmich je izjavil:

bitcoinov je ravno tako-tako dovolj za kakšno M2 monetarno bazo na zemljana, da bi računali stvari v centih pa že več ne; samo polni $$/€€. pa še deflatorna valuta je, pa še izgublja se, pa še počasna je...
žal mi je, ampak ne bo šlo kot nadomestek gotovine.

Seveda ne. Zato imamo bch, haha.

Smurf ::

V prihodnosti nas cakajo crypto-dolarji in crypto-euri. Ostale (nedrzavne) kriptovalute bodo pa pokrivale ostale nisne zadeve(ilegalno kupovanje, prenasanje denarja, hrambo podatkov, ...)

perci ::

Ilegalnega kupovanja bo vedno manj, ker so AML pravila vedno strozja.

Mato989 ::

Ni ga AML pravila ki pride do OTCja =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MaterVola ::

gruntfürmich je izjavil:

bitcoinov je ravno tako-tako dovolj za kakšno M2 monetarno bazo na zemljana, da bi računali stvari v centih pa že več ne; samo polni $$/€€. pa še deflatorna valuta je, pa še izgublja se, pa še počasna je...
žal mi je, ampak ne bo šlo kot nadomestek gotovine.


Še dobro, da stvari ni vklesana v kamen in se lahko vse spremeni. Lightning network je rešitev za hitrost.

branimirII ::

Smurf je izjavil:

V prihodnosti nas cakajo crypto-dolarji in crypto-euri. Ostale (nedrzavne) kriptovalute bodo pa pokrivale ostale nisne zadeve(ilegalno kupovanje, prenasanje denarja, hrambo podatkov, ...)

Crypto dolar ze obstaja na poloniex. Izdajatelj circle, katerega lastnik je goldmen sechs. Ilegalno kupovanje izumira, ker celo monero se da odkrit.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

MaterVola je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

bitcoinov je ravno tako-tako dovolj za kakšno M2 monetarno bazo na zemljana, da bi računali stvari v centih pa že več ne; samo polni $$/€€. pa še deflatorna valuta je, pa še izgublja se, pa še počasna je...
žal mi je, ampak ne bo šlo kot nadomestek gotovine.


Še dobro, da stvari ni vklesana v kamen in se lahko vse spremeni. Lightning network je rešitev za hitrost.

za hitrost ja, za ostalo pa morda ne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

Mato989 je izjavil:

Ni ga AML pravila ki pride do OTCja =)

Glasen do konca, ko bi prisel regulator, bi se pa pokakal v hlace.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

gruntfürmich ::

 mato pokakal v hlače...

mato pokakal v hlače...

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

miko22 ::

nekaj bi rad kupil in mi spletna stran ponudi bitpay kjer je link, ne dobim pa btc adress.
Na koncu sicer je koda, samo je dolga 22 mest, bitcoin pa bi moral imeti vsaj 26 mest.
Kak naj plačam?

Kebo ::

miko22 je izjavil:

nekaj bi rad kupil in mi spletna stran ponudi bitpay kjer je link, ne dobim pa btc adress.
Na koncu sicer je koda, samo je dolga 22 mest, bitcoin pa bi moral imeti vsaj 26 mest.
Kak naj plačam?


Bitpay uporablja precej nepopularen BIP-70 za plačila, kategera pa podpirajo naslednje denarnice:
BitPay Wallet
Copay Wallet
BTC.com Wallet
Mycelium Wallet
Edge Wallet
Electrum Wallet
Bitcoin Core Wallet
Bitcoin.com Wallet
BRD Wallet

miko22 ::

Torej si moram btc prenakazat na eno izmed teh denarnic?

Crossfire ::

Yes, sir.

miko22 ::

Pred časom sem imel Electrum, pa sem ugotovil da še imam cca 40€ gor :)
Ampak ko poskušam nekaj testno si prenakazat že cel popoldan je "unconfirmed".
Fee sem dal, pa se nikam ne premakne. Kaj bi lahko bilo?

Jaki-1 ::

Korak naprej v 'mass adoption'. Nice.
https://blog.coinbase.com/the-usdc-stab...
Če sem z odgovori kakorkoli pomagal, lahko uporabite linke. Hvala.
https://www.binance.com/?ref=16525783

Hair ::

Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

gruntfürmich ::

pa da vidimo koliko novih valut bo listanih...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
255 / 270
»»