» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
254 / 270
»»

kow ::

Dvomim, da Stiblar ve kaj pomeni "Turing complete"... (ethereum)

Zeitgeist ::


kow ::

Ne se delat, da ne ves...

Zeitgeist ::

mogoče boš nekoč v prihodnosti dojel formulacijo mojega posta.

TržaškiGusar ::

A je ze kdo slisal, da bi kaksen resen bankir hvalil in spodbujal uporabo kriptovalut. Ste ze kdaj bili pri okulistu iin ga potrolali, kako ste s pomocjo knjige 'odpravite dioptrijo z ocesnimi vajami" izboljsali vid. Izraz okulista neprecenljiv. Pocutil se je nepotrebnega, nekoristnega. Zdaj z ladje lazje zrem v daljavo in hitreje opazim nove priloznosti. Pa ne rabim vec vnovcevat kakeckojne in placevat optiki davek oko za oko, zub za zub.
Trst-Trieste

Zgodovina sprememb…

kakob ::

TržaškiGusar je izjavil:

resen bankir


Haha!
Never take a financial advice from someone who works for a living.

kiFni ::

MrStein je izjavil:

"Franjo Štiblar: Kriptovalute bi morali odpraviti"


Me prav zanima kako. A bo ugasnu inernet. :D

Vazelin ::

Franjo štiblar je januarja kupoval shitcoine. Sedaj bi pa kar ukinil:D

MrStein ::

"Raziskovalna družba Satis Group je v svežem poročilu zapisala, da je precej verjetno, da bo bitcoin v naslednjih petih letih dosegel 96 tisoč dolarjev."
:))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

TržaškiGusar ::

samo? smo lansk let imeli 20x rast v 1 letu, zdaj pa samo 14x v 5 letih?
Trst-Trieste

Zgodovina sprememb…

4knative ::

Kaj je zdaj fantje, kdaj gremo nad 300k za en BTC? 8-O
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

kamiKaZaA ::

Rolls Royce za Bitcoine

Post Oak Motors iz Houstona za novega Rolls Roycea sprejema tudi Bitcoine.

Lastnik podjetja Tilman Feritta, je povedal: »Vzpon Bitcoina je pridobil moje zanimanje. Glede na to, da smo prodajalci luksuznih avtomobilov, želimo svojim kupcem vedno omogočiti enostavno uporabniško izkušnjo in na ta način bo lahko naš avto kupil vsakdo na svetu in to zelo enostavno.«

Za Rollsa je potrebno odšteti 55 Bitcoinov, kar je okoli 350 tisoč dolarjev. Ni pa to prvi tak poskus prodaje avtomobila v kriptovaluti – lani je nekdo na Craigs Listu prodajal McLarna 720S za 25 Bitcoinov, le da je bil takrat Bitcoin vreden trikrat več, v začetku leta pa je prodajalec v Kaliforniji prodajal Pagani Huayro in Bugattija Chirona za Bitcoine.


http://www.avtomanija.com/default.asp?r...

4knative ::

Gremo v tem rukerju pod psihološko mejo 5k$?
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Vazelin ::

kamiKaZaA je izjavil:

Rolls Royce za Bitcoine

Post Oak Motors iz Houstona za novega Rolls Roycea sprejema tudi Bitcoine.

Lastnik podjetja Tilman Feritta, je povedal: »Vzpon Bitcoina je pridobil moje zanimanje. Glede na to, da smo prodajalci luksuznih avtomobilov, želimo svojim kupcem vedno omogočiti enostavno uporabniško izkušnjo in na ta način bo lahko naš avto kupil vsakdo na svetu in to zelo enostavno.«

Za Rollsa je potrebno odšteti 55 Bitcoinov, kar je okoli 350 tisoč dolarjev. Ni pa to prvi tak poskus prodaje avtomobila v kriptovaluti – lani je nekdo na Craigs Listu prodajal McLarna 720S za 25 Bitcoinov, le da je bil takrat Bitcoin vreden trikrat več, v začetku leta pa je prodajalec v Kaliforniji prodajal Pagani Huayro in Bugattija Chirona za Bitcoine.


http://www.avtomanija.com/default.asp?r...

Me prav zanima če hodlajo bitcoine ali takoj pretvorijo v USD:))

Okapi ::

Najverjetneje sploh ne vzamejo res kojnov, samo ceno v njih napišejo.

perci ::

Vsekakor naredijo KYC, tudi ce vzamejo btc.

4knative ::

perci, NEO pod 20, XLM pod 20 centov, NEBL pod 2. Slabo kaže tvojim kakeckojnom. 8-)
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

perci ::

Nimam nea in nebla. Nebla sem prodal po 30 usd. Ti bos pa z naslednjim postom delil usodo tvojih drugi accountov.

smrko ::

Perci, pobriši vse račune osebkov v obeh kripto temah, potem pa dovoljenje samo tistim, ki so registrirani več kot eno leto (sicer potem to doleti tudi mene ampak sem se pripravljen žrtvovat, ker nivo debate bi se dvignil bolj kot se je bitcoin lani)

gruntfürmich ::

fantje samo ne mislit da boste zaradi brisanih akauntov in 'višje' debate zato kaj zaslužili !
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

janig ::

sem se pripravljen žrtvovat

Dajte partizanu medaljo za hrabrost.

Grunt, brez trolanja bo debata o tehnologiji, fixanju bitcoin protokola itd.

gruntfürmich ::

janig je izjavil:

Grunt, brez trolanja bo debata o tehnologiji, fixanju bitcoin protokola itd.
sem prepričan da te zadeve 99,9% folka ne zanimajo...:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

branimirII ::

smrko je izjavil:

Perci, pobriši vse račune osebkov v obeh kripto temah, potem pa dovoljenje samo tistim, ki so registrirani več kot eno leto (sicer potem to doleti tudi mene ampak sem se pripravljen žrtvovat, ker nivo debate bi se dvignil bolj kot se je bitcoin lani)

Spet en nespameten predlog. Zarad par trol teroristov bomo uvedli nove zakone, kjer bodo prikrajsani vsi novi uporabniki.

Mato989 ::

branimirII je izjavil:

smrko je izjavil:

Perci, pobriši vse račune osebkov v obeh kripto temah, potem pa dovoljenje samo tistim, ki so registrirani več kot eno leto (sicer potem to doleti tudi mene ampak sem se pripravljen žrtvovat, ker nivo debate bi se dvignil bolj kot se je bitcoin lani)

Spet en nespameten predlog. Zarad par trol teroristov bomo uvedli nove zakone, kjer bodo prikrajsani vsi novi uporabniki.


Ne bodo nič prikrajšani ker bodo lahko brali =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

branimirII ::

Ok dejmo kar vsem ukinit, bomo vsi samo brali, pa nobeden pisal.

Mato989 ::

branimirII je izjavil:

Ok dejmo kar vsem ukinit, bomo vsi samo brali, pa nobeden pisal.


Boljše da ni nič napisano kot tisto kar se dogaja odkar je trolanje in podjebavanje ušlo izpod nadzora... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

No, zdej mate mir pa kej pametnega napisite, ce zmorete. Da ne bomo na koncu ugotovili, da je bil profdoktor ath te teme.

belo mleko ::

MrStein je izjavil:

"Franjo Štiblar: Kriptovalute bi morali odpraviti"

:)

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borzn...


Štiblar ni nek strokovnjak... ker če bi bil, bi vedel, da se bodo kriptovalute same odpravile. Ni potrebe brcati mrtvega kojna. Konja.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

branimirII ::

belo mleko je izjavil:

MrStein je izjavil:

"Franjo Štiblar: Kriptovalute bi morali odpraviti"

:)

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borzn...


Štiblar ni nek strokovnjak... ker če bi bil, bi vedel, da se bodo kriptovalute same odpravile. Ni potrebe brcati mrtvega kojna. Konja.

mislis shitcoini? Kripto bo ostal. Trenutno je se v testni fazi predem svet preide iz gotovinske druzbe v digitalno kripto placevanje.

Zgodovina sprememb…

belo mleko ::

Bi rekel da tesne faze ni prestal, hehe... Digitalno že plačujem vsak dan, skoraj izključno. V stabilni valuti tako da mi ni potrebno tečaja pred nakupom kruha pogledati, hehe... ;)
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

gruntfürmich ::

kripto bo tako hitro in tako neslišno prišel v vsakdanje življenje da se boste samo še čudili.
ne bi bil presenečen če bi čez leto vsi preko kartic plačevali preko blockchaina, le da tega sploh ne bomo vedeli. pa še kup drugih zadev bo šlo na to podlago in se tudi tega ne bomo zavedali...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

perci ::

gruntfürmich je izjavil:

kripto bo tako hitro in tako neslišno prišel v vsakdanje življenje da se boste samo še čudili.
ne bi bil presenečen če bi čez leto vsi preko kartic plačevali preko blockchaina, le da tega sploh ne bomo vedeli. pa še kup drugih zadev bo šlo na to podlago in se tudi tega ne bomo zavedali...

Banke so precej konzervativne institucije, kar se vpeljave novih tehnologij tice. Tko da mocno dvomim. Morda v kaki estoniji ali j. Koreji. Pri nas, se manj pa v kaksni nemciji, pa ne.

gruntfürmich ::

če bodo miljonski prihranki bodo vsekakor zainteresirane.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

In zakaj bi bili?

Truga ::

A ne ves da je ceneje vodit blockchain ki konstantno raste, nemores reversat trasakcij, in zre enormne kolicine stroma, kot pa neko glupo postgres bazo ki "preprosto deluje"??

Okapi ::

Zakaj bi žrl "enormne količine štroma"?

In zakaj ne bi mogel "reversat transakcij"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Truga ::

Lahko nakazes nazaj, to ni nujno isto kot "undo".
Da racunas "blocke" moras nucat veckratnik stroma v primerjavi s klasicno bazo tudi ce si ti edini minerc, in imas vseeno precej pocasnejsi sistem kot je bil prej.

Ce mas drugacne podatke se ti je nekdo zlagal.

Egii ::

Blockchain se ne bo prijev v bankah (zaenkrat vsaj še par let), že sedaj banke teško črni denar perejo, kaj bo pa pol nič več črnega dnara, pol nebo več skritih napačnih oz. neznanih nakazil pa take pa to, eh brezveze je že vse skup.

Okapi ::

Lahko nakazes nazaj, to ni nujno isto kot "undo".
Ni isto, boljše je. V nobenem resnem knjigovodstvu ne smeš brisati zapisov.

Da racunas "blocke" moras nucat veckratnik stroma v primerjavi s klasicno bazo tudi ce si ti edini minerc, in imas vseeno precej pocasnejsi sistem kot je bil prej.

Ce mas drugacne podatke se ti je nekdo zlagal.
Ti si napisal "enormne količine". Boš podkrepil s podatki?

Truga ::

Nekajkratnik od "visoke" so "enormne". Al to zdaj ne drzi? Kaj mislis da zdaj pa banke izvajajo nekaj 10k transakcij na sekundo zastonj? Blockchain to se podrazi.

Truga ::

Banka: "Izprasili smo se 100 miljonov evrov, da smo naredili datacentre 3% bolj ucinkovite in zmanjsali porabo stroma. S tem bomo prisparali 5 milijonov evrov na leto, investicija se nam povrne v samo 20 letih, mogoce se hitreje z bolj ucinkovitimi procesorji."

Also banka: "Cas je, da naso ucinkovito bazo zamenjamo z bazo ki pozre 10x toliko energije za 1% prepustnosti."

l m a o, ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

kakob ::

Truga je izjavil:

Lahko nakazes nazaj, to ni nujno isto kot "undo".
Da racunas "blocke" moras nucat veckratnik stroma v primerjavi s klasicno bazo tudi ce si ti edini minerc, in imas vseeno precej pocasnejsi sistem kot je bil prej.

Ce mas drugacne podatke se ti je nekdo zlagal.


PoS. (Ne pravim da je PoS panacea ali karkoli podobnega, but the argument stands so far.)


Truga je izjavil:

Banka: "Izprasili smo se 100 miljonov evrov, da smo naredili datacentre 3% bolj ucinkovite in zmanjsali porabo stroma. S tem bomo prisparali 5 milijonov evrov na leto, investicija se nam povrne v samo 20 letih, mogoce se hitreje z bolj ucinkovitimi procesorji."


Z bolj učikovitimi procesorji se investicija povrne kasneje, ne hitreje.

Truga je izjavil:


Also banka: "Cas je, da naso ucinkovito bazo zamenjamo z bazo ki pozre 10x toliko energije za 1% prepustnosti."


Debunked above. Also, blockchain != bitcoin.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Truga ::

"private blockchain" je nerdspeak za "pocasna, storasta baza"

gruntfürmich ::

no, bo prihodnost povedala...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ferdov ::

blockchain tehnologijo testirajo:
https://cointelegraph.com/news/swifts-b...

kakob ::

Truga je izjavil:

"private blockchain" je nerdspeak za "pocasna, storasta baza"


Jasno 'private blockchain' nisem omenil nikjer.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

miko22 ::

po pol leta bi spet nekaj rad kupil z bitcoini. Včeraj si nakazal na kraken 100€ pa poglejte kaj sedaj zahtevajo do mene. Čeprav sem pred pol leta normalno plačeval.
Bedarija
Zdaj še naj držim kos papirja pa se slikam.

Slikajo se naj oni.

Predlagajte drugo menjalnico bitocinov, prosim. Tako s katero se ne bom rabil ponovno mučit, ko 1x že opraviš verifikacijo.

Stokarino ::

BitStamp?

miko22 ::

eni ga šimfajo.

kiFni ::

miko22 je izjavil:

po pol leta bi spet nekaj rad kupil z bitcoini. Včeraj si nakazal na kraken 100€ pa poglejte kaj sedaj zahtevajo do mene. Čeprav sem pred pol leta normalno plačeval.
Bedarija
Zdaj še naj držim kos papirja pa se slikam.

Slikajo se naj oni.

Predlagajte drugo menjalnico bitocinov, prosim. Tako s katero se ne bom rabil ponovno mučit, ko 1x že opraviš verifikacijo.

Se Boš kar mogu slikat s papirjem, če boš hotu trejdat.
««
254 / 270
»»