» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
256 / 270
»»

Tilen ::

Deactivated.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

miko22 ::

KLIK
Bo kdo probal :)

neverlucky ::

Hahahah
Najboljsi so pa komentarji spodaj. Sami tujci a vsi zgleda govorijo slovensko :D

Pa na sliki 2kratni donosi s tem ko med sabo menja valute.
Kako lahko kdo pade na kej tazga ...

Vazelin ::

Začetni vložek 250€ zrastel na 886.000€!

kar dobr večkratnik

x3500

Richard Goelarson ·
vau, sliši se dobro! Računajte name!

Ta pa dobro slovensko govori:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

MrStein ::

It has begun!

(padec na 5600 USD)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Okapi ::

kow ::

USDT/USD je padel na 0.96. Any gamblers?

bosmla ::

Nisem najbolj notri - kaj pa se dogaja? Obicajna panika?

kow ::

Ne bi rekel, da je panika. Samo ni dovolj ljudi, ki bi metali fiat v nakupe. Prevec hodlanja in shortanja, premalo kupovanja.

belo mleko ::

Brez panike prosim, kojn ima že od začetka isto vrednost, kar trenutno spremljamo je dvig cen vsega ostalega razen kojnov.

Ne resno, a se splača zdaj vstopiti? Kolega pravi, da je to tako kot da te med kolonoskopijo napadata dva purana. Da se splača počakati na numizmatično vrednost parih evrov. Ampak še tisto zgolj iz numizmatičnih razlogov. Sprašujem za kolega, hvala.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kow ()

hamez66 ::

Ja, če misliš, da bo padalo, se splača vložit nekaj v btc, jih potem poslat na bitmex in tam shortati s skoraj poljubnim vzvodom. Če recimo misliš, da bo cena bitcoina čez 1 leto okoli 1000$, potem je pametno, če vsak mesec malo vložiš v shortanje. Recimo danes bi lahko s 100x vzvodom podeseteril vložek.

branimirII ::

branimirII je izjavil:

belo mleko ::

hamez66 je izjavil:

Ja, če misliš, da bo padalo, se splača vložit nekaj v btc, jih potem poslat na bitmex in tam shortati s skoraj poljubnim vzvodom. Če recimo misliš, da bo cena bitcoina čez 1 leto okoli 1000$, potem je pametno, če vsak mesec malo vložiš v shortanje. Recimo danes bi lahko s 100x vzvodom podeseteril vložek.


Ja, gotovo zanimiva opcija za vse, ki imajo radi kockanje. Torej za imetnike kojnov. :D
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

branimirII ::

Zakaj kockat, ce lahk poklices vedezevalko?

lp

lastao ::

BITCOIN'S CREATOR SATOSHI NAKAMOTO IS PROBABLY THIS UNKNOWN AUSTRALIAN GENIUS

https://www.wired.com/2015/12/bitcoins-...
Sreča spremlja Hrabre :)

A. Smith ::

lastao je izjavil:

BITCOIN'S CREATOR SATOSHI NAKAMOTO IS PROBABLY THIS UNKNOWN AUSTRALIAN GENIUS

https://www.wired.com/2015/12/bitcoins-...


Zgodba o Craigu Wrightu kot kandidatu za Satoshija Nakamota je stara že vsaj dve leti. Medtem se je izkazalo:
- da je CW dolžan davčni, pa ima "kao" na blockchainu denar, a ne more dostopiti do njega
- da so njegovi "dokazi" ponarejeni
- da ne obvlada svojega področja (videno na tv oddaji)
Skratka model je en sluzast nategun in kdor je pameten beži od njega ko Francozi pred kugo!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

MrStein ::

2015 called and wants its article back!

Članek je iz leta 2015. In je takrat tudi bil predebatiran.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tody ::

To je bila samo predstava da je nekdo najdu caps lock tipko

gruntfürmich ::

Mu lahko čestitamo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Konec veselja?

jype ::

Okapi je izjavil:

Konec veselja?


Pa, ker nekateri ne znajo prebrat, še en:

kiFni ::

Okapi je izjavil:

Konec veselja?

veselje se šele na novo začenja...

Egidij88 ::

https://arstechnica.com/tech-policy/201...

Tale je dobra: "Nobody knows why the cryptocurrency market has turned into such a bloodbath--just as no one really knew why cryptocurrencies enjoyed such a spectacular rise a year ago." :))

Morda tole: "Massive hype and ignorant speculation by amateurs trying to get rich quick."

...ali pa imate mojstri na ST čisto drugo teorijo. Tole bo prej padlo na 0,0 kot pa da pride na 20,000.

jype ::

Egidij88 je izjavil:

Tole bo prej padlo na 0,0 kot pa da pride na 20,000.
To sem verjel tudi ko smo prvič padli od 260 nazaj na 18, zdaj si pa ne upam več napovedat ničesar.

Okapi ::

Jaz si upam, samo časovnega okvira, kdaj bo pristal pri 0, ni mogoče natančno določiti.

jype ::

Okapi je izjavil:

Jaz si upam, samo časovnega okvira, kdaj bo pristal pri 0, ni mogoče natančno določiti.
Strinjam se, da bo 0 vreden pred nastopom toplotne smrti vesolja.

Tilen ::

Jaz ocenjujem, da je v plusu trenutno manj kot 1% tistih, ki so se dotaknili teh digitalnih zapisov. Ne zato, ker ne bi imeli dovolj hitrega prvega stika, temveč zato, ker jih je kasneje zaradi neizkušenosti premagal pohlep in je to vodilo v nadaljne nakupe.

Nekdo je mogoče iz 100 eur res naredil 1000 EUR, vendar je potem vložil še 10.000 EUR in ima sedaj 2000 EUR ali manj. Poti nazaj ni, ker zadeva še vedno nič ne ustvarja, hype bo pa nemogoče ponoviti.

Likvidirajte pozicije, dokler je še čas. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tilen ::

Imam tudi odgovor za lifetime hodlerje. Hodlanje ničvredne stvari z neko na trgu določeno vrednostjo ima smisel samo v primeru, da obstaja verjetnost za večje povpraševanje, ki je kadarkoli obstajalo.

V kolikor ste mnenja, da je bil dosežen peak propagande ničvredne stvari, nima smisla, da hodlate. Likvidirajte pozicije.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

HODL ::

A ni tko, da ce ne prodas, ne izgubis?

Tilen ::

Še nekaj - Jype tukaj zavaja, ker dobro ve, da peak propagande pri 18 dolarjih ni bil dosežen in je hodlanje ničvredne stvari takrat imelo dosti večji smisel, kot danes.

Tudi, če zadeva jutri pade na 18 dolarjev, se situacija niti približno ne more primerjati s tisto, s katero zavaja Jype.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jype ::

Tilen je izjavil:

dobro ve, da peak propagande pri 18 dolarjih ni bil dosežen
Zdaj vem, ja, takrat pa definitivno nisem.

Tilen je izjavil:

Tudi, če zadeva jutri pade na 18 dolarjev, se situacija niti približno ne more primerjati s tisto, s katero zavaja Jype.
Zavajaš izključno ti, ko se pretvarjaš, da razumeš, čemu je cena bitcoina zrastla na 20 jurjev.

HODL ::

Vsak je v ponzi vlozil kar je pripravljen izgubit. Kot v kazinoju recimo. Ne vem kaj eni modrujejo, da bi bilo smiselno prodat.

jype ::

Vedno, ko si prepričan, da bo vrednost padala, je racionalno prodat. Vedno, ko si prepričan, da bo vrednost rastla, je racionalno kupiti. Vedno, ko pojma nimaš, je racionalno čakat in gledat, kaj bo.

Razen takrat, ko nujno potrebuješ denar, ali pa ga nimaš dovolj za nakup - takrat pa postane bolj zoprno.

Okapi ::

To bi moralo biti obvezno branje najkasneje v srednji šoli. 150+ let stara knjiga, ki je, kot bi jo napisali danes.


Extraordinary Popular Delusions and the Madness of Crowds @ Wikipedia

jype ::

Sem prebral preden sem slišal za bitcoin, pa mi to ni povedalo ničesar o bodoči vrednosti bitcoina.

perci ::

Okapi se rad ponavlja. Tako kot bitcoin bullruni.

Okapi ::

MrStein ::

Okapi je izjavil:

To bi moralo biti obvezno branje najkasneje v srednji šoli. 150+ let stara knjiga, ki je, kot bi jo napisali danes.


Extraordinary Popular Delusions and the Madness of Crowds @ Wikipedia



The subjects of Mackay's debunking include ..., murder through poisoning, ...


OMG!
Zastrupitve v resnici ne obstajajo!??
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

HODL ::

jype je izjavil:

Vedno, ko si prepričan, da bo vrednost padala, je racionalno prodat. Vedno, ko si prepričan, da bo vrednost rastla, je racionalno kupiti. Vedno, ko pojma nimaš, je racionalno čakat in gledat, kaj bo.

Razen takrat, ko nujno potrebuješ denar, ali pa ga nimaš dovolj za nakup - takrat pa postane bolj zoprno.

Ja sej, tudi oni nimajo pojma kam bo cena sla. Potem je najbolje cakat in molit Alahu, da tvoj kovanec poslje na Luno, ne? Ce prodas lahko to zamudis.

Okapi ::

MrStein je izjavil:


The subjects of Mackay's debunking include ..., murder through poisoning, ...


OMG!
Zastrupitve v resnici ne obstajajo!??

Edini OMG tukaj je tvoja nevednost, ali lenoba, ker bi se lahko, preden blekneš bedarijo, pozanimal o zadevi.

Mackay ne piše, da zastrupljanja ni bilo, temveč da ga je bilo zelo veliko (spada v del o "madness of crowds"). In to ne kakršnegakoli zastrupljanja, temveč počasnega zastrupljanja. Si lahko prebereš sam, knjiga je prosto dostopna na netu. Išči poglavje The slow poisoners.
https://web.archive.org/web/20040626140...

En tak primer je recimo aqua tofana.
Iz Wikipedije:
Aqua Tofana ... was a strong poison that was reputedly widely used in Naples, Perugia, and Rome, Italy. During the early 17th century Giulia Tofana, or Tofania, an infamous lady from Palermo, made a good business for over fifty years selling her large production (she employed her daughter and several other lady helpers) of Aqua Tofana to would-be widows.
...
Over 600 victims are alleged to have died from this poison, mostly husbands of unhappy spouses.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

HODL ::

Okapi, priporocas prodajo?

MrStein ::

Okapi, tam piše, da je debunkal zadevo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

HODL je izjavil:

Ja sej, tudi oni nimajo pojma kam bo cena sla. Potem je najbolje cakat in molit Alahu, da tvoj kovanec poslje na Luno, ne? Ce prodas lahko to zamudis.
Pozabil si na lambota.

Investicije imajo namen oziroma cilj. Moj je Ljubljano in morda Slovenijo opremiti s kolesarskimi stezami. OK, če bo kdaj bitcoin vreden sto milijard evrov, potem morda lahko tudi EU in Rusijo.

Vse, kar sem imel namen kupiti zase, sem pa že kupil.

Vazelin ::

Okapi je zerocoiner če sem prav seznanjen

jype ::

Podedoval je nepremičnine, tako da ne razume, kako trdo delo je rudarjenje kriptovalut.

Okapi ::

MrStein je izjavil:

Okapi, tam piše, da je debunkal zadevo.
Aja, sem pozabil, da vse kar piše na netu, je res.;((

MrStein ::

Saj to je poanta, ampak enim ne kapne...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LuckyBitcoin ::

Pozdravljeni,

Imam nekaj vprašanj o rudarjenju (bitcoin-a, ethereum-a) na katere ne najdem odgovora na spletu. Mining ali rudarjenje vem da se lahko izvaja z grafično kartico, procesorjem ali antminerjem. Katera možnost se najbolj splača če se v rudarjenje vloži od 400 do 500 evrov? Pri grafičnih karticah znajo biti problem ventilatorji, pri procesorju po mojem enako. Kaj pa pri Antminerjih? Cene antminerjev so od 30 pa vse do 2000 evrov. Pri antminerjih sem pa bral, da bi bila pa največji problem velika poraba električne elektrike? Je to res? Trenutna visoka tarifa (VT) elektrike znaša: 0.06 pa še nekaj naprej odvisno kaj gledamo (VT, MT, ET). Mogoče najbolj realno da se vzame povprečje tarif. Ko sem izberal antminerje da bi videl njihovo profitabilnost mi je pri vseh napisalo da se naložba ne bi splačala. Med tem ko na Bolhi gledam antminerje kjer se jih prodaja kar nekaj. Recimo za 350 evrov bi dobil antminer S9 bitmain 14TH/s. Kakor sem malo bral forume se Bitcoina ne splača več tako rudarit kakor se ga je. Zato me zanima za ethereum. Kakšne izkušnje ste pa vi imeli z antminerjem? Predvsem me zanima od česa ti dobiš denar pri rudarjenju? Da bi na rudaril en celoten bitcoin bi potreboval veliko več časa ter vloženega denarja v setup oz. rig. Zraven vem da pride še pametna denarnica na katero preneseš narudarjen denar. Ali ta denar pride kot v evrih oz. dolarjih? Ga imaš potem na kartici in ga lahko uporabljaš za vsakdanje stvari? Za rudarjenje bi pa uporabljal sistem oz. aplikacijo NiceHash. Kako pa antminer povežemo z računalnikom da lahko zaženemo rudarjenje? Program mora delovati 24 ur da rešuje algoritme. Kaj pa moramo pregledovati med tem časom? Ali rudarjenje sploh zahteva veliko pozornosti če nimamo velike farme za rudarjenje?


Vem da so vprašanja začetniška ter mogoče tudi kakšna informacija napačna, ampak tako pač je ko se začneš zanimati za stvar ki mi je bolj tuja kot ne. Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Qcube ::

Ne vem od kje si se našel(če nisi profdoktor) ampak info koliko dobiš na whattomine.com , ASIC 14TH je že po defaultu izpolnjeno in s slo tarifo 0.15$/kwh si v minusu 2,5$.

LuckyBitcoin ::

Nisem noben "profdoktor", sem le človek ki nekaj vpraša in prosi za odgovor oz. pomoč. Mogoče te je zmotilo to, ker sem bolj slovnično pisal kot ostali ljudje na forumu? Mogoče se mi pa le ne splača vlagati v farmo za rudarjenje. Danes sem gledal malo cene in so cene za npr. Ethereum so kar ugodne za nakup in tudi cena za Altcoin se mi ne zdi tako slab za sam začetek pri kriptovalutah. Imam pa ponovno par vprašanj. Katera stran je najlažja za začetno razumevanje in zraven še katera je najbolj poštena za nakup in prodajo kriptovalut? Coinbase? Ali imam prav da gresta dve valuti npr. Ethereum in Altcoin na dve denarnici in ne na eno obe omenjeni kriptovaluti? Se pravi se z Coinbase računom povežeš na PayPal kartico ali debitno MasterCard kartico? Ko bi pa želel prodati Ethereum ali Altcoin, bi pa moral vnesti kolikšen del kriptovalute boš prodal? Izplačilo pa je v kolikšnem času za omenjeno stran Coinbase? Se pravi jaz kot bodoči kupec kriptovalut samo spremljam ter ob pravem trenutku prodajam. Kupljen del npr. Ethereuma pa hranim na denarnici za kriptovalute ki je povezana z Coinbase računom? Kupil pa bi Ledger denarnico Nano S USB.

Hvala za vašo pomoč in odgovore.
««
256 / 270
»»