» »

Hlajenje i5 2500k/i7 2600k

Hlajenje i5 2500k/i7 2600k

eieieie1 ::

Zanima me kakšno hlajenje imate na teh procesorjih ter na koliko MHz jih imate navitih 24/7...

Sprašujem, ker me zanima, če je sploh smiselno kupovat hlajenja kot so Noctua nh-d14/c14 za 80€ (ker bi že pol mogoče rajši vodno hlajenje kupil - če bi že hotel 24/7 laufat na 5k+ MHz) ali pa je za tak procesor čist dovolj recimo en cooler master hyper 212 plus ki stane zgolj 25€


Zanima me še kakšna je idealna delovna temperatura za i5 2500k procesor?

Nwanko ::

za 5k+ mislim da bi že zagotovo moral met vodno. Jaz mam D14 na sicer i5-750 in mi pri 4k 1.3 poleti idle 35,load okol 65.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

eieieie1 ::

Zakaj ga pa bol ne naviješ, če že maš tak drag hladilnik? 65 na full load je mislim da precej nizko...

IvoJan ::

I7 860 na 4ghz z noctuo nh-d14 idle 35 stopinj, full load okoli 70.
Zadeva gre na 4,6 s tem coolerjem pri zelo nizki voltazi ampak mi je za 24/7 dovolj 4ghz.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

eieieie1 ::

Aha... Saj zato sprašujem če je smiselno kupiti kaj več kot cooler master hyper 212 plus za 25€, ker lahko z njim laufam 4,5GhZ 24/7

Nevem če je smiselno dat še 50€ zraven da ga pol lahko na 5GHz laufaš cel čas...

Mnenja? :D

IvoJan ::

Ce ti je 4,5 dovolj ne vidim potrebe po boljsem coolerju :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

LuiIII ::

Pa poglejmo, kje se že skriva tale mašina? Aha! i5 2500k z Noctuo NH-U12P na 4.4GHz: idle 33°C, obremenjen 65°C.

galu ::

Vodno hlajenje, i5 2500K
5GHz 24/7 (max temp cca 73°C)
Tako to gre.

eieieie1 ::

GaŁu

Kakšno vodno hlajenje pa imaš?

Nikonja ::

Lahko postavim vprašanje, kaj delate z temi silnimi Mhz in rabite da rač dela na 5ghz 24/7 ? Ker vaše mašine pojejo precej štroma ali vas ni briga za to.

IvoJan ::

Moj pc pozre pol manj kot tvoja klima.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Rippy ::

Nikonja je izjavil:

Lahko postavim vprašanje, kaj delate z temi silnimi Mhz in rabite da rač dela na 5ghz 24/7 ? Ker vaše mašine pojejo precej štroma ali vas ni briga za to.


Precej dober point...osebno ne opazim razlike med stock in navitim za večino zadev (igre, web, filmi...) navijem ga le, ko je potrebno kaj večjega rendirat ali pa potrebujem dodatno hitrost za ustvarjanje (da so preview renderji hitrejši). Trenutno mi že 45h rendira projekt in tukaj se precej pozna 20-25% več hitrosti (in je ponavadi še vedno veliko premalo).

Izven tega mi pa samo malo bolj prostor greje in malo dlje imam klimo prižgano.

galu ::

Nikonja je izjavil:

Lahko postavim vprašanje, kaj delate z temi silnimi Mhz in rabite da rač dela na 5ghz 24/7 ? Ker vaše mašine pojejo precej štroma ali vas ni briga za to.


Placebo efekt dela čudeže :)


@eieieie1
EK Supreme, EK DCP 4.0, DangerDen 240mm (neka tanka verzija z zelo gostimi rebri).
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

eieieie1 ::

Saj glih zato sprašujem, ker si vsi te grde noctue kupujejo :P, medtem ko jih potem sploh popolnoma ne izkoristijo, saj recimo 4.5GHz 24/7 na i5 2500k lahko dosežeš že z coolerjem za 25€... Če pa že hočeš neke benchmarke delat pa si že pol rajši vodno hlajenje kupiš...

Wox ::

Kaj pa delate s temi benchmarki?
Commodore 64

IvoJan ::

jah nekateri določeni osebki na tem forumu drkajo na benchmarke. jaz osebno jih uporabljam kot indikator stabilnega navitja in pa koliko se dejansko to navitje pozna in če se dejansko splača še navijat.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Wox ::

Pa se splača navit na 4,5GHz? Je opazno pri vsakodnevnih opravilih izvzemši kodiranje multimedijskih vsebin in kaj pa vem... simulacije nastanka sveta?
Commodore 64

st0jko ::

Itak da ne. Navija se v glavnem samo za večje številke v benchih. Mogoče kak procent uporabnikov dejansko kaj pridobi pri kakem renderiranju, ostalih 99% gamerjev pa ~nič.

>:D
keks?

eieieie1 ::

Hja no... Če pogledaš i5 2500k je razlike nekje 8 FPS.

http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2...

Rippy ::

eieieie1 je izjavil:

Hja no... Če pogledaš i5 2500k je razlike nekje 8 FPS.

http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2...


Ja ampak to je ponovno benchmark. Seveda so razlike (every day use) ampak je pa vprašanje če jih je možno zaznati brez, da gledamo na številke. Definitivno se mogoče kakšen program ali igra prej zažene (sploh pa v kombinaciji s bBllli-SSD).

Moje osebno mnenje je, da razlike niso opazne izven izjemno intenzivnih programov. Ampak vseeno imaš ljudi, ki recimo takšen procesor ne vidijo kot 3.4Ghz in 95W TPD ampak recimo 5Ghz in 130W TPD. Pač kupijo tisto najvišjo številko, ki jo vidijo v benchmarku in stock je "prepočasno".

LuiIII ::

Razlika ko npr. kaj preračunavam (npr. LIDAR podatke) med navitim in nenavitim je nekje v rangu 25% kar zame popolnoma opraviči navijanje. In da, stock je v tem primeru pač prepočasno ker so to operacije kjer zraven sediš in čakaš. Drugo področje je pa renderiranje vizualizacij kjer pa se tudi pozna navijanje, samo je zaradi stabilnosti računalnike bolje imeti na stock ali pa kvečjemu na +15%. Pa seveda je bolje imeti več mašin kot pa eno samo urnebesno overclockano. Skratka 2600k je tukaj zakon glede na p/p in na to da se BP navije.

mr1two ::

Jaz navijem, ko se mi zdi zadeva prešvoh. Pa malo več iztisneš za isti denar ven iz konfiguracije. Drugače pa mi je navijanje tudi ena oblika zabave, kot nek tech sport.
Glede novejših proceosrjev, konkretno 2500k - navijanje je enostavno in se niti ne čudim zakaj ljudje to počnejo. Vsak ima svoje veselje, če pa ti rata zadevo še izkoristit, tolk bolše.

LuiIII: obstaja kakšna možnost za tvoje "probleme", da bi zadevo dal na grafično kartico? Kakšen open CL ali kaj podobnega?

LP

IvoJan ::

Jaz sem svojega i7 860 primarno navil zaradi obdelave full HD posnetkov, ker zadeva uporabi vseh 8 threadov tako da turbo ne pride v postev. Ce mi na stock 2,8ghz obdeluje video priblizno 8ur mi z navitim to zrihta v 7ih kar pa je ze kar lepa razlika.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

LuiIII ::

mr1two je izjavil:

Jaz navijem, ko se mi zdi zadeva prešvoh. Pa malo več iztisneš za isti denar ven iz konfiguracije. Drugače pa mi je navijanje tudi ena oblika zabave, kot nek tech sport.
Glede novejših proceosrjev, konkretno 2500k - navijanje je enostavno in se niti ne čudim zakaj ljudje to počnejo. Vsak ima svoje veselje, če pa ti rata zadevo še izkoristit, tolk bolše.

LuiIII: obstaja kakšna možnost za tvoje "probleme", da bi zadevo dal na grafično kartico? Kakšen open CL ali kaj podobnega?

LP


Ja seveda obstaja in jo tudi tako furam, samo je tega še vedno premalo: kakšen antialiasing pri renderju, pa pri preračunavanju geometrije in iskanju identičnih točk na slikah, potem pa se neha.

Wox ::

Vprašal sem, ker sem se po menjavi matične z B3 revizijo pred kakšnim mesecem dni, šele ob prebiranju te teme spomnil, da zadeve nisem nazaj navil.
Commodore 64


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24851737 (1033) freesty
»

Navijanje fx-8320 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24541330 (28107) m0LN4r
»

hlajenje za i5 2500k

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
274523 (3799) poiuz
»

Nakup proc + matična + rami (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7011721 (10787) mihco

Več podobnih tem