» »

DSL in Open DNS

DSL in Open DNS

AlenX ::

Pozdravljeni
Par stvari se mi je spremenilo odkar uporabljam OpenDNS -in to na slabše. Pa me zanima če poznate rešitev. Da začnem...

(Da se razumemo,držal sem se vseh pravil,ki so bila navedena na strani http://www.opendns.com/support/dynamic_... )

Že od samega začetka uporabe me je vsake pol ure vrglo iz spletne strani in mi v browserju izpisalo kot da nimam internetne povezave. Ni mi bilo jasno zakaj, in sem probal na vse načine to težavo rešit. Edino kar je vžgalo,je bila ročna posodobitev DNS (v programčku "OpenDNS Updater v 2.1) , kar je postalo totalno nadležno. Ampak to kar se mi dogaja zadnje dni pa je višek... Odločil sem se da izbrišem IP-je iz nastavitev "TCP/IP protocol" in se vrnem na prejšnje stanje, brez open dns. Izbrisal sem cache brskalnika in dns resolver cache,zgodovino,itd.. in ponovno zagnal pc. Zdaj je zelo čudna situacija : ko brskam po internetu, se mi ikona za dsl povezavo sploh ne sveti!! Še več - Poizkusil sem prekiniti internetno povezavo (rightclick,prekini povezavo) in še vedno lahko surfam po netu !!! - vključena je samo mrežna kartica! Je komu to jasno??? Še več! Internet se mi še vedno prekine na približno vsake pol ure ... !!! Če se odločim da ga vseeno povežem,da vsaj izgleda nekako :P ,se mi mamesto z 100Mb/s ,poveže z 10Mb/s !!!

Vglavnem...zmešnjava!
Ima kdo kak namig kako rešiti situacijo?
Lepo prosim za pomoč
  • spremenil: AlenX ()

BlueRunner ::

Drug usmerjevalnik na lokalnem omrežju? Kater ponudnik dostopa?

AlenX ::

Siol (1Mb)

b ::

Najprej zamenjaj OpenDNS z DNS-om tvojega ponudnika. Če tu deluje vse OK, potem se trudi naprej, sicer je napaka drugje.

amigo_no1 ::

Tvoj modem deluje tudi kot router, tako da si stalno povezan.
Dial-up pppoe povezave v winsih več na potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

AlenX ::

Vedno imam nastavljeno da samodejno pridobi naslov strežnika ker imam dinamični dsl

kar pomeni da je možno da je moja omrežna kartica fuč ,če prav razumem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlenX ()

BlueRunner ::

Pojdi na spletno stran nastavitev svojega usmerjevalnika (SiOL ima privzeto 192.168.1.1) in tam preveri, če ti ta usmerjevalnik vzpostavlja povezavo.

AlenX ::

Sem vse zrihtal. Pa še vedno lahko izklopim internetno povezavo v orodni vrstici, povezan pa sem isto kot prej :P In še vedno mi v primeru da vklopim povezavo, ikona ne sveti ( zdaj sem na novo že recimo uro ali dve na netu,pa mi piše 8000+ B poslano in 6000+ B prejeto ... )

amigo_no1 ::

Potem nisi nič zrihtal.

AlenX ::

Saj veš,amigo -mišljeno,da sem naredil to kar mi je bilo svetovano...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do bwin.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8145609 (16237) Andro457

thepiratebay ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
202089 (1483) zrataj4201
»

OpenDNS na vrhuncu priljubljenosti

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
154997 (3487) MP002
»

Kako zapreti dostop do facebooka v enem omrežju?

Oddelek: Omrežja in internet
255194 (4513) Isotropic

Več podobnih tem