» »

Wikileaks saga: kateri podatki s Facebooka so na voljo policiji

1
2
»

Gregor P ::

My kung fu is better than yours:P
(English dubbed)

P.S.: kaj vse najdeš na youtubu dandanes8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Constantine ::

Dr_M je izjavil:

Constantine: lej, imas ljudi, ki se drogirajo s trdimi drogami in propadajo in imas take ki se ne in so proti temu.
In smo taki, ki se imamo vsaj malo radi in svoje zivljenje in ste taki, ki se ne marate.
Meni ste tudi taki smesni, ki se vam popolnoma jebe za vaso zasebnost. Sicer je to cisto tvoj problem, ce se razgaljas vsem na netu, ampak ne govor tistim, ki hocejo naredit svet varnejsi, da so smesni.


Da se ne maram? Kje si pa to zvedu? pa ne da si naskrivaj na facebooku? no, sej tam tud nebi nč zvedu :D če ti misliš da imaš zasebnost....potem pa si res zaplankan in če ti je Facebook ultimatvno zlo ti pa res ni pomoči :)

antonija ::

Vsak ma glih tolk zasebnosti kot si jo izbori. Jst se vedno nism dobu od neki4 linkov na moje fotke, edino Gregor P je odkril moj secret identity in si izboril deathmatch ob prvi zori na vrhu hriba pod cesnjo. Razen ce bo dez. Al pa mraz, pol bova prestavla. :)

Ce se odlocis da bi cel svet rad izvedel vse mogoce bedarije ki se ti cez dan zgodijo, tud prav. Oglasevalci bojo 100% navduseni, drugi pa verjetno malo (and I use the term loosely) manj. Kot je rekel Dr_M noben ti ne brani da se razgalis na FBju, da skaces iz nebitcnikov al pa da si spricas horse v zilo, vse to je tvoj problem. Samo pazi da s svojim pocetjem drugih ne potunkas v drek in da ce ze delaas skodo jo samo sebi. Simple, ane? 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Ramon dekers ::

antonija slab izgovor da si na fejsboku. Če si na njem verjetno tudi komentiraš, in če misliš da boš kdaj na položaju v smislu kariere si izboriš tudi sovražnike. In prav oni te lahko povežejo s vsem in vsakomur, zvedo lahko kaj misliš, oz kako razmišljaš, to je tisto. Ne rabiš pisat ravno vsak dan da si ob tej in tej uri na skretu, dovolj da nekdo vidi tvoj profil in kaj delaš...ž

raja oz. nekdo ki dela v skladišču pa se mu tako ali tako ne more nič zgoditi, no razen če ne prestopi na drugo stran zakona, potem, potem pač vedo da si pisal tudi kdaj si bil na skretu...

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Dr_M ::

Da se ne maram? Kje si pa to zvedu?


Iz tvojih besed sodec..

pa ne da si naskrivaj na facebooku?


A ti zgledam? :))


če ti misliš da imaš zasebnost....


Ne zelo veliko, vseeno pa vec, kot ce bi bil na FB.


če ti je Facebook ultimatvno zlo ti pa res ni pomoči :)


Pravzaprav ne potrebujem pomoci, potrebujejo jo tisti, ki so na FB. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Constantine ::

Slabo sodiš, enough said :) pa kdo je reku da rabiš pomoč? :D

jest ne vem kakšni ljudje objavljajo vaše slike in kaj pišejo, da vas je tako strah in da ste tako šokirani. Očitno res poznate samo posebne ljudi :)

Dr_M ::

Ce imas ze na ST multiple personality disorder, kako hudo je sele v real life? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Constantine ::

Uuuuu, še en diplomiran psiholog...al je že magisterij?:D Vidm da sm zadel žulj, bom raj nehu preden kdo zgubi sposobnost trezne presoje :)

antonija ::

Ramon dekers je izjavil:

antonija slab izgovor da si na fejsboku. Če si na njem verjetno tudi komentiraš, in če misliš da boš kdaj na položaju v smislu kariere si izboriš tudi sovražnike. In prav oni te lahko povežejo s vsem in vsakomur, zvedo lahko kaj misliš, oz kako razmišljaš, to je tisto. Ne rabiš pisat ravno vsak dan da si ob tej in tej uri na skretu, dovolj da nekdo vidi tvoj profil in kaj delaš...

Sej tle je problem... nisem na FBju, oz. nimam profila na FBju. Ampak kljub temu lahko zaradi objav drugih, ki so prepricani da lahko objavijo cisto vsako stvar na FBju, pride do neljubih situacij.
Nekaj casa nazaj je bil na STju clanek kako se eni nemci izdelali celoten druzinski in socialni profil cloveka, ki ni nikoli imel profila na FBju. Pac mal datamininga iz profilov znancev in to je to.

Ne gre se tle zato da nekdo dela celo zivljenje pizdarije in upa da nebo noben nikolu zvedu za njih, ampak za cist osnovno pravico do zasebnosti, katere drugim nebi smel krsit (ce ti je ze za svojo vseeno). Nekako tako kot kajenje v javnih prostorih...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BigWhale ::

Ales je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Problem facebooka je v tem, da v nekaterih primerih odreagirajo nerazumno.

Ce nekdo tvojo sliko objavi na facebooku in tega ne zelis, potem lahko stvar prijavis facebooku. Kot sem ze rekel, facebook zelo hitro odstrani slike. Ce tisti slik noce odstraniti, lahko brez tezav dobis sodno prepoved zaradi objave.

Ampak s tem nastane toliko podatkov o tvoji povezanosti s to osebo/sliko, da je smisel odstranjevanja slik v veliki meri izničen. Je seveda lahko koristen proti bolj površnim iskalcem podatkov, kakim bolj resnim pa kvečjemu da na voljo še dodatne informacije.


Po objavi se reference na sliko in sama slika pobrisejo. Od zacetka se niso, sedaj so stvari urejene in bi moralo biti tako, kot trdijo pri FBju. Nevem, ce je v resnici tako. Ti podatki se ne ustvarijo kar tako in niso kar nekje spravljeni, da bi lahko vsi dostopali do njih.

Ales ::

Aha, ok. Bom stestiral, vsaj kar se tiče tega javnega dela. V ozadju pa nimam dovolj vpogleda, da bi vedel kaj se dogaja.

neki4 ::

antonija je izjavil:

Vsak ma glih tolk zasebnosti kot si jo izbori. Jst se vedno nism dobu od neki4 linkov na moje fotke, :)



Itak ne bi imelo smisla, če ti dam link. Če sam ne znaš poskrbeti, ti tudi drugi ne more pomagat. Itak pa nobenega ne zanima kdo si.

TESKAn ::

Itak pa nobenega ne zanima kdo si.

Če nobenega ne zanima, kaj je potem sploh problem s tem, da pričakujem, da se mojih podatkov ne trosi po netu?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

neki4 ::

Gre bolj za uradne fotografije in potem sklicevanje, da pač nekaj nisi želel.

antonija ::

No dej pa kar sem pbjavi link, da ne bo kdo slucajno mislil da si res kaj nasel in da ne nakladas.

Za uradne fotografije se ve da bojo objavljene in lahko vnaprej izbiram ali se bom slikal ali ne. Pri FBjarjih pa te opcije nimam, ker vztrajno objavljajo cim vec sranja ker.. ubistvu ne vem zakaj, sklepam lahko edino da tekmujejo kdo bo imel vec "prijateljev" ki jih zanimajo njihove objave.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BigWhale ::

antonija je izjavil:

Za uradne fotografije se ve da bojo objavljene in lahko vnaprej izbiram ali se bom slikal ali ne. Pri FBjarjih pa te opcije nimam, ker vztrajno objavljajo cim vec sranja ker.. ubistvu ne vem zakaj, sklepam lahko edino da tekmujejo kdo bo imel vec "prijateljev" ki jih zanimajo njihove objave.


Ti cist prevec sklepas in predvidevas, da ljudje razmisljajo in mislijo na to kaj pocnejo in zakaj to pocnejo. Pa v bistvu ne.

Facebook je cool in je in. In ga uporabljajo.

amigo_no1 ::

In zakaj točno naj bi bil cool & in ?

Kenpachi ::

Ja tm se lajka pa to, stari ej.
Zaraki Kenpachi.

Ramon dekers ::

facebook je javna policija, kjer javnost nadzoruje samo sebe. Npr: zgodi se neka nesreča, v bližini je skupina najstnikov ki vse poslika in to objavi.

neki4 ::

antonija je izjavil:

No dej pa kar sem pbjavi link, da ne bo kdo slucajno mislil da si res kaj nasel in da ne nakladas.

Kaj točno te matra? Koga drugega sploh zanima kakšen si in kaj bi jaz z linkom sploh dokazoval drugim. Sem prvotno mislil, da bi kaj pomagalo, če te opozorim kje imaš slike na internetu, ampak če človek sam ne naredi vsega zase, mu tudi drugi ne more pomagat. Praktično niti nima smisla ali imaš slike gor. Tisti, ki te pozna, se ne bo pretirano ukvarjal s tem. Tisti, ki te ne, je pa tudi nepomembno.

antonija je izjavil:

Za uradne fotografije se ve da bojo objavljene in lahko vnaprej izbiram ali se bom slikal ali ne.


V čem je potem problem? Če ti ne veš kdo te uradno fotografira (ne mislim facebook) je to tvoj problem.

antonija ::

Kaj točno te matra? Koga drugega sploh zanima kakšen si in kaj bi jaz z linkom sploh dokazoval drugim.

Matra me tvoja trditev da si nasel podatke o meni (oz. ce se prav spomnim si trdil da si nasel moje slike), zdaj bi pa rad da pokazes kaj si nasel. Da ne bo kdo ponesreci mislil da nakladas da se kar kadi za tabo in te imel za laznivca... hinavca... ker trenutno kaze v to smer.

Za uradne fotografije se ve da bojo objavljene in lahko vnaprej izbiram ali se bom slikal ali ne.

V čem je potem problem? Če ti ne veš kdo te uradno fotografira (ne mislim facebook) je to tvoj problem.

Si sploh prebral kaj sem napisal?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

neki4 ::

Pa valda sem jih našel. Pa še celo povedal sem ti. Ponudil sem ti prst, ti želiš roko. Prosil si me za link, odločil sem se da ti ga ne dam. V praksi se stvar ne bi nič spremenila. Če pa ti sam ne poskrbiš za anonimnost na forumu, pravtako ne poskrbiš za svoje uradne slike na internetu, in potem prosiš, kasneje pa celo zahtevaš link do slik, ter se sklicuješ na ostale kakšen da jaz sem, ker ti ne ustrežem, je pa tvoj problem.

antonija ::

Pa valda sem jih našel. Pa še celo povedal sem ti. Ponudil sem ti prst, ti želiš roko. Prosil si me za link, odločil sem se da ti ga ne dam.

Aha, sure... right :))
Rekel si da si nasel, I called your bluff, ti pa rep med noge! Zdej se sicer probas izkopat ven iz luknje ampak gre samo globlje in globlje... Trenutno stanje je da si se zlagal in da nisi nasel nic, hkerati pa vztrajno trdis da si. Put your money where your mouth is!!

Če pa ti sam ne poskrbiš za anonimnost na forumu, pravtako ne poskrbiš za svoje uradne slike na internetu, in potem prosiš, kasneje pa celo zahtevaš link do slik, ter se sklicuješ na ostale kakšen da jaz sem, ker ti ne ustrežem, je pa tvoj problem.

Kar se mene tice je za mojo anonimnost na internetu in temle forumu poskrbljeno po mojih najboljsih zmoznostih. Poleg tega mi se noben predstavil argumentov/dokazov da za svojo zasebnost ne skrbim kot je treba (tudi ti nisi predstavil teh argumentov/dokazov, za zdaj smo od tebe lahko prebrali samo nekaj nakladanja).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

neki4 ::

hja, ti nisi normalen, ti povem. paranoja do konca. Če si tako prekleto dobro poskrbel da si anonimen na forumu tukaj kaj te tako skrbi za neko uradno sliko.

Dejstvo je da boš rekel vse kar ti paše, samo da bi sedaj dobil link. Ti lahko cviliš kot želiš. Pa tudi če ne bi držalo kar pravim, koga to sploh zanima. Če ti veš da te pač ni na internetu in si miren glede tega, kaj potem tukaj lupetaš.

Lahko te opišem, lahko ti načeloma prilepim sliko brez linka, seveda povej kakšen profil hočeš, morda ti lahko prilepim sliko v liniji cela, oči, samo da boš anonimen in ti bom jaz dokazal da si to ti. Zgleda da sam veš da si prekleto slabo poskrbel za svojo anonimnost zato taka slaba volja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

antonija ::

Ce sem cist iskren me sploh nikoli ni skrbelo za "sliko" ki si jo nasel, ker vem da ne obstaja. Ce sem se naprej iskren tud ne pricakujem da mi bos poslal link oz. sliko, ker vem da ga/je nimas. In ce sem se malo iskren bi rekel, da bos "cvilil" cisto vse kar ti pade na pamet, samo da ti nebi bilo treba javno pokazati da si samo nakladac in laznjivec.

P.S.: Tista luknja ki jo kopljes je vedno bolj globlja...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

neki4 ::

Lahko ti povem, da si na sliki bolj vitke postave. Mislim, da bo to dovolj. Seveda lahko rečeš, da temu ni tako.

Mislim pa, da je debata nesmiselna.

antonija ::

Lahko ti obljubim da lazes da se kar kadi za tabo ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

neki4 ::

torej ti objavim en link, kjer piše tvoje ime in priimek ter slika?

antonija ::

Prosim, ja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

neki4 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

antonija ::

\o/ moja uradna slika!!! Mal stara, ampak ajde. Se opravicujem, res imas link do moje slike. Pa se zmagu sm partijo ce prav vidim :)

Glede na kavliteto in kot fotografiranja sem pa se vedno zadovoljen s tem kako skrbim za svojo zasebnost in lahko mirno recem, da si s tole sliko ne more nihce pomagat.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

neki4 ::

Sej jaz ti nisem dal tistega linka kjer imaš več slik in to zelo nazornih. Dal sem ti nekega, kjer sicer si ti ampak je praktično neuporabno.

mailer ::

poweroff je izjavil:

LuiIII - zarolaj mu tale filmček: Hope2604 - Steve Rambam Pt 1 - Privacy Is Dead - Get Over It (pa še drugi del je).

Če boste gledali - večini se nekje po 15 minutah čeljust povesi do tal, oči pa izbuljijo.

You have been warned.

Pogledal sem prve pol ure in glede na to, da je video star že kar nekaj let, ko so bile razne strani aka "social network" še bolj kot ne v začetku razvoja je stvar dejansko zastrašujoča. In ne nazadnje primerjava Googla s SkyNet-om ni napačna.

Internet naj bi bil svobodni medij a kar je najbolj žalostno se spreminja v medij sledenja in vohunjenja za uporabniki kar ga počasi potiska v smer za nadzor in represijo nad slehernim uporabnikom le tega.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UNPIS: Ni časti med tatovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6226395 (23742) poweroff
»

Carrier IQ je zlata jama za FBI

Oddelek: Novice / Zasebnost
86036 (3228) Jst
»

Kako varni so vaši podatki na socialnih omrežjih

Oddelek: Novice / Zasebnost
138189 (7083) Cold1
»

Google bo ponudil nadzor brskanja

Oddelek: Novice / Zasebnost
224313 (2883) Jst

Več podobnih tem