» »

IPS matrika

IPS matrika

nkgacm ::

LP
Kupujem monitor in po nekaj zbranih informacijah sem izvedel da je fajn ce ima monitor ips matriko. Zanima me kaj to sploh je. Prosim vas tudi za nasvet pri izbiri monitorja. Trenutno izbiram med http://www.mimovrste.com/artikel/265010... in http://www.mimovrste.com/artikel/265007...
Zanimivo se mi zdi predvsem da je prvi ( z IPS matriko ) cenjši od drugega ( brez IPS matrike ). Ker se za nakup monitorja ne odločam vsak dan bom vesel vsakega mnenja

LP

ACM

OldSkul ::

moj predlog je Dell 2311h :)

shinko ::

Tudi monitorji z PVA matriko so zelo dobri... pač odvisno zakaj ga boš uporabljal.. Sestra, ki je fotografinja za delo s slikami uporablja tega: http://www.mimovrste.com/artikel/265007...

Pri PVA matriki je črna barva RES črna, je pa slabški vidni kot pri IPS,...

Rippy ::

Edina prednost LED monitorja je precej nižja poraba. Druga prednost se pojavi v 1500€+ razredu, ki ponavadi ima RGB LED in definitno ne TN matriko. LED je backlight in ne matrika (žarnica v monitorju)

IPS ima najbolj natančne barve in najboljši vidni kot. Črnine so tudi izjemno solidne ampak proti koncu gradienta (zadnjih ~5 točk) mogoče malo manjka.

PVA ima prednost v črninah.

TN je pa recimo najboljši za "hardcore" gamerje saj imajo nekateri paneli zelo dobri odzivni čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

Blinder ::

dat 100€ zraven za eno reč ki je ne boš opazil
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jype ::

Če pripravljaš za tisk, se kr splača skeširat za IPS.

Če surfaš, se ne.

3628812423 ::

še jaz vprašam

razlika med ips,s-ips??

jype ::

Nekateri S-IPS paneli pokrivajo več kot celoten s-RGB oz. Adobe RGB nabor barv.

Tehnološko pojma nimam, v čem je razlika.

bluefish ::

Rippy ::

jype je izjavil:

Če pripravljaš za tisk, se kr splača skeširat za IPS.

Če surfaš, se ne.


Že ampak skoraj ne vidim zakaj ne bi kdor koli kupil IPS monitor (mogoče edino finančni razlog). Razen če uporabljaš monitor eksluzivno za programiranje ali web browsing pride tudi vsakem navadnem uporabniku prav. Pri gledanju filmov (sploh temnejših) je fantastična zadeva. Za igre je tudi izjemno dober panel (razen če te moti, da ima mogoče 2-6ms več).

Za content creation pa definitivno IPS...samo je skoraj nujno imeti zraven še poceni TN monitor, da vidiš kako bo "realno" zgledala zadeva. Ker precej hitro tiste perfektne sence in gradienti zgledajo, kot zmazek za večino ljudi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja NUJNO !!!

Oddelek: Kaj kupiti
182858 (2139) fokz8
»

IPS monitor LG-ips226v

Oddelek: Kaj kupiti
203098 (2596) Jinto
»

Nov 24" monitor

Oddelek: Zvok in slika
245352 (4557) Skyman
»

Monitor prijazen očem

Oddelek: Kaj kupiti
4010312 (9483) bluefish
»

Nakup monitorja!

Oddelek: Kaj kupiti
101777 (1510) snela

Več podobnih tem