» »

Izšel Ubuntu 11.04

1
2
3 4 5

Blinder ::

emesene in zvok ne delajo, tak kot na 10.10.
amsn ne dela, na prejšnjem je delal.
slabo kaže
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ank ::

Meni vse delaTM :)

gensi ::

Prav všečen izdelek je Ubuntu 11.04. Spoštovanje. :)

DuleKrtola ::

Kako si prestavim bljižnico alt+F2 na win+D? Če v Keyboard Shortcuts zamenjam ne pali...

Bananovec ::

Lastniški gonilniki so pa še vedno smet :). Probal z njimi zagnati Warsow in evo 10 FPS. Nato odinštaliram in wola 80FPS (HD3200).
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

orbter ::

Ravno to je tisto. Preveč dela za enak rezultat. Ne vem zakaj bi kdorkoli hotel trošiti svoj čas, da bi dosegel enak rezultat kot se ga da v npr. windows 7? Razen če svoj čas tako malo cenite?

Ravno zato, ker čas prekleto dobro cenimo. Ubuntu postavt in zrihtat vzame okrog pol ure. Za iste stvari v Win pa si moraš rezervirat kar kakšno dolgo popoldne.

DuleKrtola ::

Lol. Po instalaciji mi nalouda unity. Potem pa reštartam mašino in mi napiše, da imam prešvoh mašino in nalouda gnome;((

MrStein ::

A še komu tlači US kbd layout?
Ga izbrišem in pustim le Slovenia(n), a po reboot-u je spet USA tam zraven.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+bug/...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hamax ::

MrStein je izjavil:

A še komu tlači US kbd layout?
Ga izbrišem in pustim le Slovenia(n), a po reboot-u je spet USA tam zraven.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+bug/...

Potrjujem.
Ce imam SVN in USA potem po rebootu dela tako kot mora(ostane tisti default, ki sem ga nastavil), ce odstranim USA se pa po rebootu doda nazaj in nastavi kot izbran. Tudi ikonca kaze USA, dropdown pa Slovenia.
Grd bug.

MrStein ::

Oh super, končno odgovor, ki ni "to se dogaja samo tebi" ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

hamax je izjavil:

MrStein je izjavil:

A še komu tlači US kbd layout?
Ga izbrišem in pustim le Slovenia(n), a po reboot-u je spet USA tam zraven.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+bug/...

Potrjujem.
Ce imam SVN in USA potem po rebootu dela tako kot mora(ostane tisti default, ki sem ga nastavil), ce odstranim USA se pa po rebootu doda nazaj in nastavi kot izbran. Tudi ikonca kaze USA, dropdown pa Slovenia.
Grd bug.


Pri meni enako...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

Oh super, končno odgovor, ki ni "to se dogaja samo tebi" ;)


Ne, ste trije v tej temi že to navedli.

Icematxyz ::

Hvala, captain Obvious.
Brez tebe ne bi opazil (čeprav si citiral moje sporočilo, kjer sem).


@Tilen je odgovoril preden sem te citiral. Se pravi hotel sem "nakazati", da če si podrobno bral temo, da je vprašanje:

A še komu tlači US kbd layout?
Ga izbrišem in pustim le Slovenia(n), a po reboot-u je spet USA tam zraven.


Že bilo odgovorjeno... in da "nisi sam".

ank ::

@PARTyZAN

Sigurno se računalniki uporabljajo še za kaj drugega kot samo za igranje igric. Vedno so se. Ampak ali resnično misliš, da, če ne bi obstajala množina gamerjev, da bi se grafične kartice razvijale tako, kot so se?

@ledstorm

Ni lahek? Zakaj ne? Ker se nočeš ničesar novega naučit? Pa vendar je toliko vsega podobnega. Skoraj tako kot če zamenjaš verzijo windowsev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ank ()

GupeM ::

Gamerjev pa res ni veliko.

Vir: http://www.vgchartz.com/article/82685/c...

//sarcasm off

Icematxyz ::

A še komu tlači US kbd layout?
Ga izbrišem in pustim le Slovenia(n), a po reboot-u je spet USA tam zraven.


Drugače pa sem to hotel sedaj reproducirati in mi zaenkrat ni uspelo. Do sedaj sem imel le razporeditev "Slovenija", ki je bila nastavljena za celoten sistem. Dodal sem USA razporeditev, se pravi sta bila potem v indikatorju obe razporeditvi. Potem sem USA razporeditev izbrisal in ponovno zagnal računalnik.

Kaj bi naj bil "bug"? Moral bi spet imeti na voljo obe razporeditvi in izbrano USA razporeditev?

@hamax

Slučajno ti tudi uporabljaš Wubi že od Ubuntu 10.10 in si nadgradil na Ubuntu 11.04?

@ank

Če bi rad uporabljal Ubuntu vprašaj raje direktno, kako se to stori. Ni potrebe po okolišenju.

Zgodovina sprememb…

hamax ::

Ne, imam prenosnik na katerega sem posnel mislim da zadnjo alpho in potem samo upgradeal.
Ja, bug je, da se doda in izbere USA.

PARTyZAN ::

GupeM je izjavil:

Gamerjev pa res ni veliko.

Vir: http://www.vgchartz.com/article/82685/c...

//sarcasm off


But how many computers are actually in use? According to a report by Forrester Research, there will be over one billion PCs in use worldwide by the end of 2008.


Vir: http://www.worldometers.info/computers/

Cool sarcasm bro.

LedStorm+++ ::

ank je izjavil:

@PARTyZAN

Sigurno se računalniki uporabljajo še za kaj drugega kot samo za igranje igric. Vedno so se. Ampak ali resnično misliš, da, če ne bi obstajala množina gamerjev, da bi se grafične kartice razvijale tako, kot so se?

@ledstorm

Ni lahek? Zakaj ne? Ker se nočeš ničesar novega naučit? Pa vendar je toliko vsega podobnega. Skoraj tako kot če zamenjaš verzijo windowsev.


FreeBSD je edini, ki ga poznam in sem ga preiskusil, a ustavlo se je pri inštaliranju in fertik, nima lahke namestitve ni kot Ubuntu... No katere OSe še poznaš, poleg Windowov, MacOS X, Linuxa, FreeBSDja? Poznam samo te...
Pingvin :-)

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Mainstream jih ni ravno dosti več.

Icematxyz je izjavil:

Hvala, captain Obvious.
Brez tebe ne bi opazil (čeprav si citiral moje sporočilo, kjer sem).


@Tilen je odgovoril preden sem te citiral. Se pravi hotel sem "nakazati", da če si podrobno bral temo, da je vprašanje:

A še komu tlači US kbd layout?
Ga izbrišem in pustim le Slovenia(n), a po reboot-u je spet USA tam zraven.


Že bilo odgovorjeno... in da "nisi sam".

(ok, "nisi sam" ni treba zdaj narediti za glavno temo, sem le mimogrede omenil, da je to na forumih pogost izgovor)

Meni se je to sicer dogajalo že pred nadgradnjo, v 10.10.

Icematxyz je izjavil:

A še komu tlači US kbd layout?
Ga izbrišem in pustim le Slovenia(n), a po reboot-u je spet USA tam zraven.


Drugače pa sem to hotel sedaj reproducirati in mi zaenkrat ni uspelo. Do sedaj sem imel le razporeditev "Slovenija", ki je bila nastavljena za celoten sistem. Dodal sem USA razporeditev, se pravi sta bila potem v indikatorju obe razporeditvi. Potem sem USA razporeditev izbrisal in ponovno zagnal računalnik.

Kaj bi naj bil "bug"? Moral bi spet imeti na voljo obe razporeditvi in izbrano USA razporeditev?

Po izbrisu se spet pojavi US po reboot-u.

Verjetno je nastavljen kao neki sistemski, in ti ga vedno podturi še v osebno nastavitev.
Če poveš, kje je sistemski kbd layout nastavljen (če sploh), lahko preverim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Icematxyz ::

Najprej naj rečem sledeče, pri nameščanju Ubuntu OS se naj izbere tista razporeditev, ki se bo tudi privzeto uporabljala. Druge razporeditve se lahko dodajo ali izbrišejo naknadno in jih po potrebi z indikatorjem tudi zamenjaš. Pomembna je torej privzeta razporeditev, ki se pa res malo težje v tem trenutku izbriše/zamenja. Če pa se je dodala privzeta razporeditev ob namestitvi (recimo USA), ki bi se jo rado izbrisalo in/ali ustvarilo novo privzeto razporeditev:

sudo mv /var/cache/gdm/$USER/dmrc /var/cache/gdm/$USER/dmrc_old

1.) Se odjaviš iz seje
2.) Klikneš na uporabnika, katerega iz seje si se izpisal
3.) Spodaj (tipkovnica) izbereš novo željeno privzeto razporeditev (Slovenija)
4.) Vpišeš geslo

Po tem se ti predhodno privzeta razporeditev (USA) po ponovnem zagonu računalnika ne bo več "naložila sama" in lahko jo tudi popolnoma odstraniš. Nove privzeta razporeditev (Slovenija) bo od slej imela "takšne lastnosti", kot jih je imela predhodna privzeta razporeditev (USA).

Zgodovina sprememb…

hamax ::

To bo to, ja.
Prosim napisi svojo ugotovitev se na launchpad, da ne bo se kdo raziskoval.

Key Quest ::

ank je izjavil:

@PARTyZAN

Sigurno se računalniki uporabljajo še za kaj drugega kot samo za igranje igric. Vedno so se. Ampak ali resnično misliš, da, če ne bi obstajala množina gamerjev, da bi se grafične kartice razvijale tako, kot so se?



Ja okej, imas miljon segmentov, ki po svoje kar uspevajo, pa se vedno niso vecinski. PC gamerji ste v manjsini -- tako med gamerji kot med uporabnikov PCjev. Graficne kartice se razvijajo zato ker PC gamerji se vedno presegajo kriticno maso uporabnikov + profesionalni uporabniki + proizvodnja graficnih cipov za konzole, HTPCje, razne embeded naprave, etc. Ce bi od vsega tega pustil samo PC gamerje, bi vrjetno razvoj koncala tako AMD kot Nvidia.

poweroff ::

Pa še enkrat: MOJE osebno prepričanje je, da v linuxu ne najdem ničesar, kar ne bi mogel narediti v windowsih.

Ja, prav. Kaj ima pa to zveze z izidom Ubuntuja?

In ja, trollal si. Sicer si kao podal svoje mnenje, a v resnici nisi nič doprinesel k reševanju omenjenega buga.

V redu, Linux ti ne odgovarja, ampak to nas ne zanima. Ne v tej temi.
sudo poweroff

71GA ::

hamax je izjavil:

Sej lahko v 11.04 izberes klasicen gnome.

Mam nekaj projektov v Ubuntu 10.10... ne splaca se mi zaj menjat. Unity mi ni vsec. Ne da se mi stalno uciti nov graficni vmesnik. Raje bi se naucil kaj drugega v tem casu.

Matsti ::

Preizkusil, vendar ostajam na Fedori + Gnome 3, namizju katero mi je po 2 tednih uporabe zlezlo pod kožo, kljub začetnemu odporu.

71GA ::

Ali je gnome 3 res tok hroščat kot pravijo?

Tarzan ::

Glede Unityja sem bil zelo, zelo skeptičen. Sem pred par tedni zadevo malo poškilil na netbooku in mi ni napol delujoča zadeva ni bila nič kaj všeč.
No, včeraj pa nadgradim sistem, nov interface začuda deluje brez problemov. Edino občasno se še malo lovim, ker sem prej uporabljal Gnome več let in imam standardne pozicije elementov že vkodirane - to bo po kakem tednu, če ne še prej minilo.

Pa še USB TV dongl končno deluje kot je treba :)

WarpedGone ::

Kater netbook maš?
Zbogom in hvala za vse ribe

gzibret ::

Troll & offtopic & podobni posti (17 skupaj) je brisanih, tema pa prečiščena smeti. Prosim, ne vlačiti Windowsev tukajle notri. Tema je o novi verziji Ubuntuja.
Vse je za neki dobr!

šernk ::

Blinder je izjavil:


amsn ne dela, na prejšnjem je delal.
slabo kaže


amsn na unity tudi meni ni deloval pravilno, sicer zagnal se mi je vendar "x" ga je spravil neznano kam, že odprti pogovori so mi ostali in sem lahko debatiral z njimi, do liste stikov, pa nisem uspel več prist, klik na ikono amsn je namesto odprl starega, zagnal popolnoma novega. v classic look mi zadeva deluje kot na 10.10

pa to ne morem verjeti... VLC mi že od verzije 10.10 ne dela pravilno, medtem ko na prenosniku je ok. stalno mi ob gledanju filmov preklaplja iz stereo na mono in tako zvok izgine.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Seljak ::

Mene pa zanima,kako bi se obnesla nova verzija Ubuntu-ja na Dell mini netbook-u?sedaj imam namščeno prejšnjo verzijo za netbooke,a obstaja tudi ta 11.04 za netbooke??Dobil sem obvestilo,da lahko nadgradim na novejšo verzijo 11.04 ampak sem si rekel,da se prej tukaj prepričam kako in kaj :D

dux ::

@benji: različice za netbooke ni več, torej dobiš običejen 11.04.
Jaz imam acer aspire one A-150 in dela BP. Če prav vem, ima Dell mini enako strojno opremo s to razliko, da imajo nekateri modeli SSD.
Upanje je v nasih odlocitvah

Seljak ::

Moj ima SSD disk.Zanima me če bi lahko nastal v velikosti diska,saj ga je le 8GB,sedaj pa še manj,ker je že sistem gor naložen.To pomeni,da ti lepo laufa na netbooku,pa čeprav je zaaslon majhen?Kajti sam sem skoraj popizdil,ko je bil prvotno naložen XP od Microsofta ;(

Frenky ::

jiga je izjavil:

Novost je tud Banshee z vgrajenim ubuntu one music storom, ki je nadomestil rhythmbox.

A tebi, oziroma komu drugemu, najde kakšno radijsko postajo? Meni ves čas piše da jih je na voljo 0.

BigWhale ::

Keyboard shortcuts wall paper:

http://www.omgubuntu.co.uk/2011/04/beco...

System ::

Kar je problem Ubuntuja je to, da z vsako novo različico pride milijon novih napak in namesto, da bi te napake odpravili, raje delajo neke feature. Pri meni se sploh ne boota...nek boot sector error.

kihc ::

Mnja, poln pričakovanja dal na netbooka. Zinštalira se vse bp, driverji za grafo ipd ... Na vmesnik recimo da bi se rabil malo privadit. Samo vse skupaj deluje precej slabše/manj odzivno kot na Windows Starter.
x

Poldi112 ::

System je izjavil:

Kar je problem Ubuntuja je to, da z vsako novo različico pride milijon novih napak in namesto, da bi te napake odpravili, raje delajo neke feature. Pri meni se sploh ne boota...nek boot sector error.


Če hočeš stabilen sistem pač ostani na lts. Saj te nihče ne sili v upgrade.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Uporabna zadeva:

Bližnjice

sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

jype ::

RejZoR> Menuji plz, s konzolo sem nekako opravil pred 12 leti...

Ker je lažje po navodilih klikat po vmesniku in iskat prave reči za kliknit kot prilepit vrstico v ukazno lupino?

Svašta.

Icematxyz ::

Prosim napisi svojo ugotovitev se na launchpad, da ne bo se kdo raziskoval.


Lahko kdo od vaju nalepi to v report:

sudo mv /var/cache/gdm/$USER/dmrc /var/cache/gdm/$USER/dmrc_old

1.) Se odjaviš iz seje
2.) Klikneš na uporabnika, katerega iz seje si se izpisal
3.) Spodaj (tipkovnica) izbereš novo željeno privzeto razporeditev (Slovenija)
4.) Vpišeš geslo


Se pravi, če bo kdo naletel na težavo, da bo 1 mesto na spletu več, kako jo odpraviti v okviru Ubuntu 11.04.

Kaj se pa tiče rešitve težave, pa v okviru GDM in GNOME v Ubuntu 11.04 ne vem, če je težava popolnoma rešljiva. Se pravi na koncu ne bo Win-Win situacije z vidika vseh uporabnikov. Pomebno je torej, da pri namestitvi Ubuntu izbereš za privzeto razporeditev tisto, ki jo boš dejansko uporabljal. Druge razporeditve še vedno lahko potem dodajaš/odstraniš in uporabljaš. Če pa bi rad zamenjal privzeto razporeditev, pa izvedeš postopel, ki sem ga napisal.

RejZoR ::

šernk je izjavil:

vsega 5min sem zdržal na unity :D

ne ne in ne...manjkajo zgornja in predvsem funkcionalna spodnja vrstica za hitro menjavanje med programi. ista stvar me je spravila iz windows 7 na ubuntu, sedaj pa bo kot kaže naprej šla zadeva (zaenkrat ostaja classic look). rabim funkcionalno zadevo in ne šmeksy...

a se lahko s problemi začne?
naj mi nekdo pove kako naj spravim banshee v tray ikono...nikakor ne uspem najti nastavitve ;(


Isto jaz. Ampak v Win7 si lahko preklopil v navadni taskbar. Tle pa te opcije nisem našel. Ta Unity mi je čist preveč lesen.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Matsti ::

71GA je izjavil:

Ali je gnome 3 res tok hroščat kot pravijo?

Na Fedori 15 Beta nimam zaenkrat nobenih težav z samim grafičnim vmesnikom, ga pa tudi redno posodabljam.

MrStein ::

gzibret je izjavil:

Troll & offtopic & podobni posti (17 skupaj) je brisanih, tema pa prečiščena smeti. Prosim, ne vlačiti Windowsev tukajle notri.

To bi lahko bolj pogosto prakticiral.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Pozabil sem napisati, kako je šla nadgradnja iz Ubuntu 10.10 na Ubuntu 11.04 na mojem računalniku, ki ga uporabljam 24/7.

Kliknil sem na gumb nadgradi, ki mi ga je ponudil Ubuntu sam. Med nadgradnjo sem uporabljal računalnik normalno, znova sem zagnal računalnik, ko je nadgradnja bila končana in: It Just Works! Ne vem, kaj bi naj tukaj drugega dodal.

Moji prvi vtisi? Moji prvi vtisi nekaj mesecev nazaj so bili "mešani občutki". Končen produkt pa mi je všeč in ga bom z veseljem uporabljal.

Ne vem, kaj bi naj tukaj drugega dodal.

Phobias ::

Up, and running perfectly :D
Thank you. We're all refreshed and challenged by your unique point of view

zk_eu ::

Razen nekaj težav, ki sem jih imal z unity in to je bilo najverjetneje zarad moje napake, sem navdušen. Popravli so še tisto, kar mi prej ni delalo(ene malekosti, s katerimi se je dalo živet), sedaj še to deluje.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

morbo ::

A tale Unity mogoče kaj meša štrene OpenGL programom? Vklopljeni 3D efekti (compiz) se pri meni namreč ne razumejo z Blenderjem (povzročajo flickering).

zerrc ::

Res se je zgodilo :(

Ubuntu je bil prvi, ki je nastopil naproti votloglavcem in s tem naredil medvedjo uslugo Linux skupnosti!

Ko berem komentarje, postajam čedalje bolj nervozen itd. Ni mi všeč to, to bi moralo bit levo, kombinacija tipk za to in to... JA MADONA, NASTAVI SI TAKO KOT ŽELIŠ, nauči se uporabljat Goggla itd. Mularija!

Pa še ta je bila lovska: "Menuji pls, s konzolo sem opravil pred 12imi leti"

No temu predlagam nakup Maca, ki je prilagojen tepcem (ne razumite me napak, je super zadevca, a tako prekleto preprosta za uporabo, da bo revežu, ki ne mara več konzole gotovo všeč)
n.n.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in FlashPlayer

Oddelek: Operacijski sistemi
101006 (782) Icematxyz
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159037 (116630) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 10.10 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22164914 (54998) Icematxyz
»

Prvi predogled Ubuntu 11.10 na voljo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
175189 (3781) MrStein
»

Ubuntu opušča GNOME Shell zavoljo Unityja

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
278211 (7028) Icematxyz

Več podobnih tem