» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
212 / 213
»»

_sas_ ::

weasel je izjavil:

Glede na zadnji blog post GRRM-ja, knjig v bliznji prihodnosti se ni za pricakovati.

Odvisno kaj je za tebe bližnja prihodnost?

... In the summer of 2020, Wellington is hosting the World Science Fiction Convention, the oldest and most important con in the SF/ fantasy calendar, and they’ve asked me to serve as Toastmaster for the Hugo Awards. ...

... But I tell you this — if I don’t have THE WINDS OF WINTER in hand when I arrive in New Zealand for worldcon, you have here my formal written permission to imprison me in a small cabin on White Island, overlooking that lake of sulfuric acid, until I’m done.   Just so long as the acrid fumes do not screw up my old DOS word processor, I’ll be fine. ...

Predator X ::

Tudi tv serija se zaključi na butast način.

Who was night king?
Where is drogon?
Varys letters about true heir?
....
Mislm kot da ne bi hoteli zaključt....

Phantomeye ::

A mi kdo lahko to razloži:

scipascapa ::

UFO

yayo ::

zmajevsko govno.

vostok_1 ::

crcfail je izjavil:

>white, childless feminist
>gets blacked
>her man dies after a chimpout
>turns towards having a career instead
>has pets instead of kids
>enters the world of politics
>typical globalist leftist bitch
>nukes a country over a dead Wakanda girl
>tries to tell a man it's HER turn
>gets put in her place by a white man

:))


Haha, now that you mention it. :))
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

stara mama ::

Ja, če tako pogledaš je logično zakaj je toliko protesta proti zaključku :))
Gods, help us!

D3m ::

vostok_1 je izjavil:

crcfail je izjavil:

>white, childless feminist
>gets blacked
>her man dies after a chimpout
>turns towards having a career instead
>has pets instead of kids
>enters the world of politics
>typical globalist leftist bitch
>nukes a country over a dead Wakanda girl
>tries to tell a man it's HER turn
>gets put in her place by a white man

:))


Haha, now that you mention it. :))


4chan boys.
|HP EliteBook|R5 6650U|

@nny ::

Samo vprašanje časa je bilo, kdaj bo kdo privlekel na dan ideološko sranje.8-O GoT mi je bil tako všeč, ker je bil politično nekorekten.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

D3m ::

@nny je izjavil:

Samo vprašanje časa je bilo, kdaj bo kdo privlekel na dan ideološko sranje.8-O GoT mi je bil tako všeč, ker je bil politično nekorekten.


Saj se je vedelo kam psica taco moli.

Na koncu feministkam ni bil všeč, ker pač.....white man rulez.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: @nny ()

yoco ::

Uspelo mi je, da celih 7 tednov nisem videl na internetu kakšen spoiler :)
Včeraj zvečer sem binge pogledal vseh 6 delov. Prvi trije so mi kar v redu. Ostalo je kar žalost, kaj so v dveh letih skupaj spacali. Zakaj za vraga se jim je tako mudilo, da niso mogli zgodbo lepo izpeljat, da je vsaj malo logično?? Night King, ki ga že 7 sezon čakamo, je gotov v enem delu, pa še to od Arye? Nobene razlage kdo je, in kaj sploh hoče oz. kaj je njegov cilj? Da ne omenjam kaj so naredili iz Dany. Prvič po osmih letih gledanja lahko rečem, da me je ta sezona zelo razočarala. Škoda, res škoda!

Cveto ::

Pa saj za NK se ve kaj je: Otroci Gozda so ga ustvarili, ker so ljudje ogrožali (jim sekali drevesa) in mu "vprogramirali" da preganja ljudi.

Zvezdica27 ::

lp,

jaz sem si pa vzel čas in na netu pogledal short recap vseh sezon oz. knjig. Mater, koliko sem že pozabil. Nora zgodba in serija in zdaj ko vidim kako fakin noro je bilo na začetku je res škoda te zadnje sezone. Still like it, though.

GRRM ima super šanso, da v knjigah to spelje do konca kot galaktični imperator, upam, da ne škripne prej... tam lahko popravi tudi vse manke serije in dovrši vse v ultimativni krog.

zz

scipascapa ::

a ko si knjige izposodiš v knjižnici, so vse softcore in ne hardcore platnica?

Cruz ::

@nny je izjavil:

Samo vprašanje časa je bilo, kdaj bo kdo privlekel na dan ideološko sranje.8-O GoT mi je bil tako všeč, ker je bil politično nekorekten.

Ah ja, HBO je sčasoma izgubil jajca.

Sheteentz ::

Cveto je izjavil:

Pa saj za NK se ve kaj je: Otroci Gozda so ga ustvarili, ker so ljudje ogrožali (jim sekali drevesa) in mu "vprogramirali" da preganja ljudi.

Mene tudi zabava popizdevanje folka, kao kdo je NK, pa kaj sploh hoče. Ta stvar je tako logična, da bolj ne more bit.

Pa tudi ko se folk sprašuje, kako se je lahko babi z zmaji zrolalo. Kako se ji pa naj ne bi? Pa saj je Targaryenka, inbreed, njim se vedno zrola.

Overall, serija se je imho končala čist fajn.

Invictus ::

Cruz je izjavil:

@nny je izjavil:

Samo vprašanje časa je bilo, kdaj bo kdo privlekel na dan ideološko sranje.8-O GoT mi je bil tako všeč, ker je bil politično nekorekten.

Ah ja, HBO je sčasoma izgubil jajca.

V bistvu kri in joške :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nesta ::

Invictus je izjavil:

Cruz je izjavil:

@nny je izjavil:

Samo vprašanje časa je bilo, kdaj bo kdo privlekel na dan ideološko sranje.8-O GoT mi je bil tako všeč, ker je bil politično nekorekten.

Ah ja, HBO je sčasoma izgubil jajca.

V bistvu kri in joške :)).


Ubistvu je bilo preveč krvi in premalo vsebine in dobre zgodbe... Kar pa manjka pri večina novih filmih.

vostok_1 ::

Sem edini, ki je serijo že skorajda pozabil?

Zaradi obupne kvalitete zadnjih sezon sem že tolk bil desensitiziran, da me sploh ne gane več.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Gregor P ::

Lahko si še pogledaš dokumentarec ob koncu 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pegasus ::

Ta dokumentarec je še največje razočaranje. LOTR "Making of" je bil res kul, ker je sistematično pokril vsa področja. Tu je pa na kup zmetanih nekaj čustvenih scen in zdravo. Brez ene besede o glasbi, brez ene besede o digitalni postprodukciji, kot da ne obstaja. Pa je zaslužna za veliko večino scen ...

borut_p ::

vostok_1 je izjavil:

Sem edini, ki je serijo že skorajda pozabil?

Zaradi obupne kvalitete zadnjih sezon sem že tolk bil desensitiziran, da me sploh ne gane več.


zakaj pa jo potem še omenjaš. zadeva se je zaključila in to je to. drugače bo prišlo ven še kile knjig in spin-off-ov, da se boste lahko spet pričkali.

Zvezdica27 ::

lp,

odvisno kaj bo GRRM naredil. Če bo to frnšiziral, ja. Če bo obržal - ne. Poglej kake bedarije delajo Tolkienovi otroci iz njegoe zapuščine, pa bi lahko še marsikaj dopisali, pa niso. Vseeno je to bedarija.

Tu pa je nevarnost, da bo on oddal pravice za pisanje knjig, kaj jaz vem, o Valyriji nekemu pisatelju in potem smo v riti. Ker bo nastal cel šmorn.

Al pa Harry Potter, že pišejo neke knjige. Folk pa v USA igra quiddich zares, z metlami itd.

Folk je prfuknjen, šteje samo keš.

Vprašanje je samo, kako prfuknjen je GRRM. Upam da ima še tiste tri možganske celice...

zz

Smrekar1 ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

odvisno kaj bo GRRM naredil. Če bo to frnšiziral, ja. Če bo obržal - ne. Poglej kake bedarije delajo Tolkienovi otroci iz njegoe zapuščine, pa bi lahko še marsikaj dopisali, pa niso. Vseeno je to bedarija.

Tu pa je nevarnost, da bo on oddal pravice za pisanje knjig, kaj jaz vem, o Valyriji nekemu pisatelju in potem smo v riti. Ker bo nastal cel šmorn.

Al pa Harry Potter, že pišejo neke knjige. Folk pa v USA igra quiddich zares, z metlami itd.

Folk je prfuknjen, šteje samo keš.

Vprašanje je samo, kako prfuknjen je GRRM. Upam da ima še tiste tri možganske celice...

zz


GRRM ne dovoli niti fanfictiona. Dokler je živ se ni za bati.

Phantomeye ::

Smrekar1 je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

odvisno kaj bo GRRM naredil. Če bo to frnšiziral, ja. Če bo obržal - ne. Poglej kake bedarije delajo Tolkienovi otroci iz njegoe zapuščine, pa bi lahko še marsikaj dopisali, pa niso. Vseeno je to bedarija.

Tu pa je nevarnost, da bo on oddal pravice za pisanje knjig, kaj jaz vem, o Valyriji nekemu pisatelju in potem smo v riti. Ker bo nastal cel šmorn.

Al pa Harry Potter, že pišejo neke knjige. Folk pa v USA igra quiddich zares, z metlami itd.

Folk je prfuknjen, šteje samo keš.

Vprašanje je samo, kako prfuknjen je GRRM. Upam da ima še tiste tri možganske celice...

zz


GRRM ne dovoli niti fanfictiona. Dokler je živ se ni za bati.


Kaj je pa serija drugega kot fanfiction?

Sicer kot da je kakšnemu avtorju že uspelo ustaviti fan fiction. Sploh dvomim, da ima kako pravno osnovo to preprečit,.

St235 ::

Kaj je pa serija drugega kot fanfiction?

S strani avtorja odobrena televizijska adaptacija

Sicer kot da je kakšnemu avtorju že uspelo ustaviti fan fiction. Sploh dvomim, da ima kako pravno osnovo to preprečit,.

Pravno formalno ima v skadladu z avtorskimi pravicami seveda osnova, da drugim prepreči, da se kitijo z njegovim perjem. Če fanfiction razumemo, kot 1001 zgodbico, ki jonekdo napiše in objavi na nekem obskurnem forumu potem seveda kaj dosti ne more naredit. Če pa govorimo o tem, da kdo poskuša zadevo monetarizirat pa se hitro zatakne.

V kontekstu GRRM pač človek ne dovoli, da bi kdorkoli razen njega objavljal knjige/zgodbe temeleče na njegovem svetu in likih (in ima zato osnovo v avtorskem pravu). Potem je pa seveda case by case presoja, če bi se dejansko koga spravil preganjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Smrekar1 ::

Phantomeye je izjavil:


Kaj je pa serija drugega kot fanfiction?


Je Lakotnik lepo povedal.

Sicer kot da je kakšnemu avtorju že uspelo ustaviti fan fiction. Sploh dvomim, da ima kako pravno osnovo to preprečit,.


Poanta je, da noče, da bi kar vsak delal karkoli hoče v njegovem svetu, zato ne bo odobril ravno česarkoli.

Ko enkrat umre bo drugo. Upam, da zemljo tlačil še vsaj kako desetletje in pol (in vmes končal serijo knjig).

Zvezdica27 ::

lp,

avtorske pravice ima, kdor jih ima (to niti ne vemo, ali je materialne prodal). Če jih je prodal, kaj jaz vem, založniku, hehe, oni lahko to naprej dajo, morajo pa GRRM navesti kot avtorja. Ker ne poznamo pogodb, špekuliuramo.

Ampak, če je tako, da ne dovoli, pol je ok.

Serija je pa ... priredba ali pač ekranizacija zgodb. Tu se potem zaplete, kdo je zdaj avtor konca, hehe spet, ne poznamo pogodb.

zz

Phantomeye ::

St235 je izjavil:

Kaj je pa serija drugega kot fanfiction?

S strani avtorja odobrena televizijska adaptacija

Sicer kot da je kakšnemu avtorju že uspelo ustaviti fan fiction. Sploh dvomim, da ima kako pravno osnovo to preprečit,.

Pravno formalno ima v skadladu z avtorskimi pravicami seveda osnova, da drugim prepreči, da se kitijo z njegovim perjem. Če fanfiction razumemo, kot 1001 zgodbico, ki jonekdo napiše in objavi na nekem obskurnem forumu potem seveda kaj dosti ne more naredit. Če pa govorimo o tem, da kdo poskuša zadevo monetarizirat pa se hitro zatakne.

V kontekstu GRRM pač človek ne dovoli, da bi kdorkoli razen njega objavljal knjige/zgodbe temeleče na njegovem svetu in likih (in ima zato osnovo v avtorskem pravu). Potem je pa seveda case by case presoja, če bi se dejansko koga spravil preganjat.


1. To da je serija fan fiction je bila šala glede na to, kako močno so zabredli za zadnjo sezono.

2. Pač mišljeno je prvo, vse kar spada v domeno "fair use". Fun fact: 50 shades of grey je bil Twilight fanfiction. Potem je pa ženska zadevo spremenila v neko samostojno delo in ga bogato prodala.

3. Nekateri avtorji recimo podpirajo fan fiction svojih del (npr. harry potter je tak primer).

Smrekar1 ::

Phantomeye je izjavil:


1. To da je serija fan fiction je bila šala glede na to, kako močno so zabredli za zadnjo sezono.


Hehe :)

2. Pač mišljeno je prvo, vse kar spada v domeno "fair use". Fun fact: 50 shades of grey je bil Twilight fanfiction. Potem je pa ženska zadevo spremenila v neko samostojno delo in ga bogato prodala.

3. Nekateri avtorji recimo podpirajo fan fiction svojih del (npr. harry potter je tak primer).


Zgrešil si poanto. Poanta je, da avtor dovoli zelo malo stvari in ni zainteresiran v pretirano širjenje svojega sveta. Malo verjetno je, da bo franšiziral za keš.

St235 ::

2. Pač mišljeno je prvo, vse kar spada v domeno "fair use". Fun fact: 50 shades of grey je bil Twilight fanfiction. Potem je pa ženska zadevo spremenila v neko samostojno delo in ga bogato prodala.


Fanfiction praviloma ne spada pod fair use. Se pa, kot že rečeno to presoja case by case.

Legal issues with fan fiction @ Wikipedia

3. Nekateri avtorji recimo podpirajo fan fiction svojih del (npr. harry potter je tak primer).

GRRM pa ne in glede na to, da je tema Game of thrones je Harry Potter precej irelavanten.

Sp3m ::

Fantje in dekleta tole je bil fenomenalen konec.

Terorist pride in hoče spremeniti status quo ter požge vse - Danica

Država začne špijonrati nad vsemi - Bran

Finance ima čez oseba brez morale, ki nima pojma o financah - Bronn

Ljudstvo hoče nekaj pametnega narediti pa nima denarja - Davos

Vodja vsega tega dreka je pa oseba, ki je sicer pametna, ampak je odvisna od financ drugih - Tyrion

Fake news, pa piše lažnive novice z udarnimi naslovi - A song of ice and fire by Maesters

Phantomeye ::

St235 je izjavil:

2. Pač mišljeno je prvo, vse kar spada v domeno "fair use". Fun fact: 50 shades of grey je bil Twilight fanfiction. Potem je pa ženska zadevo spremenila v neko samostojno delo in ga bogato prodala.


Fanfiction praviloma ne spada pod fair use. Se pa, kot že rečeno to presoja case by case.

Legal issues with fan fiction @ Wikipedia

3. Nekateri avtorji recimo podpirajo fan fiction svojih del (npr. harry potter je tak primer).

GRRM pa ne in glede na to, da je tema Game of thrones je Harry Potter precej irelavanten.


Pomoje se lahko strinjava, če rečeva, da je precej sivo območje z različnimi argumenti na eni in drugi strani.

Prehitro sem objavil post. Izpostavit sem hotel, da je zanimivo, da različni avtorji različno gledajo na fan fiction, iz različnih razlogov.

Nesta ::

Sp3m je izjavil:

Fantje in dekleta tole je bil fenomenalen konec.

Terorist pride in hoče spremeniti status quo ter požge vse - Danica

Država začne špijonrati nad vsemi - Bran

Finance ima čez oseba brez morale, ki nima pojma o financah - Bronn

Ljudstvo hoče nekaj pametnega narediti pa nima denarja - Davos

Vodja vsega tega dreka je pa oseba, ki je sicer pametna, ampak je odvisna od financ drugih - Tyrion

Fake news, pa piše lažnive novice z udarnimi naslovi - A song of ice and fire by Maesters



Da boste vedl zakaj je GOT season 8 katastrofa:

https://www.reddit.com/r/freefolk/comme...

St235 ::

Pomoje se lahko strinjava, če rečeva, da je precej sivo območje z različnimi argumenti na eni in drugi strani.

absolutno, pomembno je tudi po katerem avtoskem pravu se določen spor obravnava in še 1001 faktor.

Prehitro sem objavil post. Izpostavit sem hotel, da je zanimivo, da različni avtorji različno gledajo na fan fiction, iz različnih razlogov.

ja, pristopov je ogromno. Če recimo pogledaš star wars pred disneyjem so iz fanfictiona naredilo cel canon in je praktično vsak, ki je primaknil par dolarjev za licenco lahko pisal kar se mu je zahotelo.

FTad ::

Nesta je izjavil:

Sp3m je izjavil:

Fantje in dekleta tole je bil fenomenalen konec.

Terorist pride in hoče spremeniti status quo ter požge vse - Danica

Država začne špijonrati nad vsemi - Bran

Finance ima čez oseba brez morale, ki nima pojma o financah - Bronn

Ljudstvo hoče nekaj pametnega narediti pa nima denarja - Davos

Vodja vsega tega dreka je pa oseba, ki je sicer pametna, ampak je odvisna od financ drugih - Tyrion

Fake news, pa piše lažnive novice z udarnimi naslovi - A song of ice and fire by Maesters




Da boste vedl zakaj je GOT season 8 katastrofa:

https://www.reddit.com/r/freefolk/comme...



ampak res ne vem, zakaj enostavno nista Dumb & Dumber pac pustila zgodbo nekomu drugemu in bi nadaljevali serijo s kompetentnimi scenaristi, onadva pa naj gresta delat stalo se v SW-ju...

Invictus ::

Mene bolj zanima zakaj jih HBO ni steral v 3PM in našel druge....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FTad ::

FTad je izjavil:

Nesta je izjavil:

Sp3m je izjavil:

Fantje in dekleta tole je bil fenomenalen konec.

Terorist pride in hoče spremeniti status quo ter požge vse - Danica

Država začne špijonrati nad vsemi - Bran

Finance ima čez oseba brez morale, ki nima pojma o financah - Bronn

Ljudstvo hoče nekaj pametnega narediti pa nima denarja - Davos

Vodja vsega tega dreka je pa oseba, ki je sicer pametna, ampak je odvisna od financ drugih - Tyrion

Fake news, pa piše lažnive novice z udarnimi naslovi - A song of ice and fire by Maesters




Da boste vedl zakaj je GOT season 8 katastrofa:

https://www.reddit.com/r/freefolk/comme...



ampak res ne vem, zakaj enostavno nista Dumb & Dumber pac pustila zgodbo nekomu drugemu in bi nadaljevali serijo s kompetentnimi scenaristi, onadva pa naj gresta delat stalo se v SW-ju...



Invictus je izjavil:

Mene bolj zanima zakaj jih HBO ni steral v 3PM in našel druge....



No ja, menda glede na komentar v zgornjem objavljenem linku, which makes sense:

From what I've read D&D had airtight contracts. Basically saying there was no GoT without them.

VaeVictis ::

Sam osebno ne verjamem v to teroijo, da je GoT zanič zaradi Star Wars.

Tale model okrog 3 minute razlaga malce več glede tega.

Zvezdica27 ::

lp,

ameriško pravo avtorskih pravic je ... ni drugačno per se, ampak velikokrat se ga "zlorabi" z licencami. Ki ne podeljujejo pravic avtosrke narave.

Brezveze tu pametovati, brez da bi videl pogodbe.

Fanfiction, v koliko uporablja in monetizira avtosrske zadeve (recimo priimeK Targaryen), je seveda kršitev. Fair use je fair use, ne fair abuse. Brez pogodb ne vemo, kaj je GRRM prenesel na založbo, na HBO...

in predvsem ne vemo, koliko bo šel a pravne spore zoper potencialne abuserje fanfictiona. Dejstvo pa je - da nimamo še niti vseh knjig in povsem možno je, da bo konec knjig drugačen. HBO se je moral držati navodil imetnika pravic. Imetnik pravic pa se ne rabi ;) Če je to GRRM, je vse odvisno od njega (če pa ima svojo firmo, pa pač od organov upravljanja).



zz

@nny ::

No, pa se poglejmo, kaj sem zadela in kaj zgrešila.

1. Dany bo rodila Jonovega otroka in Cersei bo splavila Jamiejevega. Vse že povedano o tem. Dany najbrž NE BO Nissa Nissa. Ker mora čakati 9 mesecev na porod, je najbrž tudi resna kandidatka za končno zasedbo prestola. Jon je že bil oziroma je mrtev, zato ga ni strah še enkrat dokončno umreti...

DELNO PRAVILNO Cersei je bila res noseča in je umrlapred rojstvom, z Dany pa so nas zelo dobro vlekli za nos. Čeprav bi lahko nosečnost vrgli v enačbo in Jonu otežili odločitev, da jo pokonča. To bi bilo res. ;((

2. V Winterfellu bo bliskalo in grmelo. Samo težkih soočenj med različnimi liki imajo za dve ali tri epizode. Najprej sta tu seveda Sam in Bran z novico o Jonovem poreklu, Jamie se bo najprej soočil z Branom, ki ga je porinil skozi okno in nato z Daenerys, ki ji je ubil - res norega - očeta in skušal ubiti njo na bojišču, Sansa in severni lordi ne bodo zadovoljni, da se je Jon odrekel suverenosti Severa in hiše Stark IN svojemu kraljevskemu nazivu, Arya se bo srečala s Psom, Tormund bo našel tekmeca v Jamieju za Briennino roko (ali meč?), Dany bo njen celoten življenjski smoter padel v vodo, ponovno se bosta srečala Sansa in Tyrion...cela norišnica. Edina veselo srečanje bo verjetno med Aryo in Jonom.

POPOLNOMA PRAVILNO Vse našteto se je zgodilo.

3. Jon in Bran bosta jezdila oziroma upravljala zmaja. Jon seveda Rhaegala, Bran bo skušal wargati Viseriona, mogoče pa bo šofiral tudi Drogona.

SKORAJ POPOLNOMA PRAVILNO Jon je seveda jahal Rhaegala, Bran je v zadnji epizodi skušal popraviti svoj mlačen vtis v tej sezoni in obljubil, da bo poiskal Drogona. Upam, da ga ne najde.

4. Arya bo ubila Goro in Cersei, zadnji dve imeni z njenega seznama, z Jamiejevim obrazom. S tem ne mislim, da bo Jamie padel pod njenim bodalom kot LF, temveč bo verjetno padel v boju z WW, Arya pa bo vzela njegov obraz in se napotila v KL.

NAPAČNO Arya je samo lutala po KL in podila prebivalce, Cersei pa je umrla pod opekami. Izgubljena priložnost.


5. Theon bo rešil Yaro, vendar bo umrl/se žrtvoval zanjo. To mislim zato, ker GoT daje zadnji dve sezoni moč v ženske roke poleg tega morajo imeti Greyjoyi naslednika. Yara bo prevzela nadzor nad preostalim ladjevjem in priskočila na pomoč Severni koaliciji.

SKORAJ POPOLNOMA PRAVILNO Vse našteto se je zgodilo, le da se je Theon žrtvoval za Brana in ne za Yaro.

6. Euron se bo srečal z Daariom Naharisem, bivšim od Dany. To srečanje bo za enega od njiju usodno.

NAPAČNO No, ta scena je bila res overkill. Dario se verjetno čoha po jajcih v Mereenu. Malce sem upala, da bo prišel z Golden Company in vrgel poper v lonec, pa nič.

7. Melisandre bo pripeljala vojsko rdečih magov.
In umrla v boju, še pred tem pa se bosta soočili z Aryo. Skupaj z rdečkarji pride tudi svečenica Kinvara.


DELNO PRAVILNO Melisandre je pripeljala samo sebe in se soočila z Aryo. Ni bilo rdeče vojske in Kinvare.

8. WW bodo zasedli celoten sever, vključno z Winterfellom, kjer bo velika bitka. Sansa umre. Severna koalicija se bo umaknila proti jugu. V nekem gozdu bodo ujeli WW vojsko in zažgali gozd z zmaji. Zombiji bodo pogoreli, WW-jev pa ni toliko, da bi predstavljali resno grožnjo, dokler bo pri roki nekaj valrijskih mečev.

DELNO PRAVILNO WW so res zasedli Sever in pri Winterfellu je bila velika bitka. Sansa je zelo živa. Nisem pa pričakovala, da bo z NK tako hitro in poceni konec.

9. NK in Jon se bosta srečala v tretje in dokončno, vendar dvomim, da bo Jon tisti, ki ga bo dokončno ubil. Prav mogoče bo kdo povsem nepričakovan, recimo Samwell Tarly.

PRAVILNO Srečala sta se, ubila ga je Arya. No, tole je vredno Nostradamusa. Vsi s(m)o pričakovali epski obračun Jona in NK z meči ali vsaj zmaji.

10. KL bo pogorel. Mogoče ga bo zažgala Cersei z divjim ognjem ali Dany z zmaji. Tista omemba milijona ljudi je bila zelo sumljiva, poleg tega je Dany v videnju videla požgano dvorano z Železnim prestolom.

PRAVILNO Zažgala ga je Dany z zmajem, vmese je vnel še wildire. Prestolna dvorana je bila še bolj uničena kot v videnju.

11. Cleganebowl? Dam 50% možnosti.

DELNO PRAVILNO 100 % možnost, konec hiše Clegane.

12. Zid se bo stalil, ko bo za zimo prišla pomlad. Še prej pa se bo razkrila velika čarovnija, ki povzroča nenadne spremembe letnih časov.

NAPAČNO V seriji tega ni bilo, na koncu so divježi in Jon še vedno šli skozi vrata na zidu. Verjetno bi nastopile velike poplave na severu?

13. Westeros postane demokracija. Od vsake plemiške družine preživi samo po eden, ki upravlja določene dele nove države.

SKORAJ POPOLNOMA PRAVILNO Sam je dejansko predlagal demokracijo, vendar so se odločili za oligarhijo. Drugi del je pravilen.

P.S. Bronn bo dobil grad. Gendry bo dobil grad. Tyrion bo dobil zmaja. Hot pie bo dobil novo krušno peč za pečenje pit. :))

DELNO PRAVILNO Bron je dobil Highgarden, Gendry je dobil Storm's end. Tyriona je minilo navdušenje nad zmaji. Upam, da je vsaj Potička dobil tisto peč, dopuščam možnosti, da so mu jo mogočni lordi croudfinancirali zaradi njegovega prispevka k Igri prestolov.


Bila sem precej blizu končni verziji. 8-)
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

imagodei ::

> "Bila sem precej blizu končni verziji."

S precej možganske gimnastike si bila res blizu, ja... Recimo, ko rečeš, da je naslednje SKORAJ POPOLNOMA PRAVILNO, bi kdo drug rekel, SKORAJ POPOLNOMA NAPAČNO:
3. Jon in Bran bosta jezdila oziroma upravljala zmaja. Jon seveda Rhaegala, Bran bo skušal wargati Viseriona, mogoče pa bo šofiral tudi Drogona.

Jon je parkrat res jezdil zmaja, ni ga bilo pa na zmaju, ko so ga sestrelili - česar denimo nisi napovedala. Na koncu Jon ni jezdil zmaja, kar bi nemara tudi veljalo omeniti, če bi želela imeti SKORAJ POPOLNOMA PRAVILNO kvalifikacijo. Bran ne samo da ni vargal Viseriona, aktivno je treba pozabit, da je Viseriona ubil in oživil NK.

Ali pa, ko skleneš, da je tole DELNO PRAVILNO:
7. Melisandre bo pripeljala vojsko rdečih magov.
In umrla v boju, še pred tem pa se bosta soočili z Aryo. Skupaj z rdečkarji pride tudi svečenica Kinvara.

bi se jaz odločil za kvalifikacijo SKORAJ POPOLNOMA NAPAČNO.


Skratka, nekaj si zadela, večinoma si približno uganila smer, ponekod si povsem v temo brcnila. ;) Mislim, IMHO težko rečeš, da si DELNO PRAVILNO napovedala, ko govoriš, da bo Cersei splavila, Danny da bo noseča in hkrati ne napoveš njene smrti, poveš pa, da bo umrl Jon. Zgodilo se ni nič od tega. Delno pravilno, ker se Cersein in Jaimejev otrok ni rodil?

;)
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Ajnstajn` ::

imagodei je izjavil:

> "Bila sem precej blizu končni verziji."

S precej možganske gimnastike si bila res blizu, ja... Recimo, ko rečeš, da je naslednje SKORAJ POPOLNOMA PRAVILNO, bi kdo drug rekel, SKORAJ POPOLNOMA NAPAČNO:
3. Jon in Bran bosta jezdila oziroma upravljala zmaja. Jon seveda Rhaegala, Bran bo skušal wargati Viseriona, mogoče pa bo šofiral tudi Drogona.

Jon je parkrat res jezdil zmaja, ni ga bilo pa na zmaju, ko so ga sestrelili - česar denimo nisi napovedala. Na koncu Jon ni jezdil zmaja, kar bi nemara tudi veljalo omeniti, če bi želela imeti SKORAJ POPOLNOMA PRAVILNO kvalifikacijo. Bran ne samo da ni vargal Viseriona, aktivno je treba pozabit, da je Viseriona ubil in oživil NK.

Ali pa, ko skleneš, da je tole DELNO PRAVILNO:
7. Melisandre bo pripeljala vojsko rdečih magov.
In umrla v boju, še pred tem pa se bosta soočili z Aryo. Skupaj z rdečkarji pride tudi svečenica Kinvara.

bi se jaz odločil za kvalifikacijo SKORAJ POPOLNOMA NAPAČNO.


Skratka, nekaj si zadela, večinoma si približno uganila smer, ponekod si povsem v temo brcnila. ;) Mislim, IMHO težko rečeš, da si DELNO PRAVILNO napovedala, ko govoriš, da bo Cersei splavila, Danny da bo noseča in hkrati ne napoveš njene smrti, poveš pa, da bo umrl Jon. Zgodilo se ni nič od tega. Delno pravilno, ker se Cersein in Jaimejev otrok ni rodil?

;)


ja, odvisno kakor si razlagaš, jaz bi njene odgovore z Pravilno označil za delno pravilne, vse ostalo napačno.
//

Izi ::

Now... let us burn the script of season 8 >:D

@nny ::


ja, odvisno kakor si razlagaš, jaz bi njene odgovore z Pravilno označil za delno pravilne, vse ostalo napačno.


To si razlagam kot hudo ljubosumje, vključno z zgornjim prispevkom.

No, zbogom in hvala vsem ostalim bolj realnim komentatorjem.
In hvala Psu za vse piščance.
:D
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

imagodei ::

Te je pa res hudo žrlo, da si se morala oglasiti po treh mesecih ... >:D
- Hoc est qui sumus -

scipascapa ::

3 mesece je bil v Begunjah ;)

grandioso74 ::

Človek je sam svoj največji sovražnik.

Kurzweil ::

Game Of Thrones' Kristofer Hivju (Tormund) tests positive for coronavirus

... upajmo, da imajo severnjaki (GOT) močan imunski sistem!

J.McLane ::

Pri 41 letih nebi smel imeti pretiranih problemov.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci
««
212 / 213
»»