» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
171 / 213
»»

FTad ::

@nny je izjavil:

Šur, zadnja sezona je bila orkan Harley!


Malo za šalo, veliko zares!:))


No, vsaj ne more priti do leak-a :D

bambam20 ::

@nny je izjavil:

Glede na cobiss 2007. Srbska izdaja je prehitevala za štiri leta.


Zanimivo: Ne vem zakaj sem imel v mislih, da je bil prevod prve knjige narejen konec 90-ih? Osebno sem prebral zgolj prvo knjigo, se pravi da leta 2007, ko je izšla v slovenščini, a se mi zaradi vseh likov zadeva zdela precej zapletena in nič kaj preveč zanimiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

@nny ::

Ja, prvi prevod 2007 by Boštjan Gorenc. :))
Tudi v seriji se je prve tri sezone, ko so se dodajali novi in novi liki, marsikdo izgubil .
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Jst ::

Grem staviti gajbo pira, da bo moral Jon Snow/Sand/Targaryen/Black_Brother imel na izbiro, da reši Daenerys Targaryen ali ubije NK. Če bo ubil NK, bo Dany umrla.

Če bom imel prav in hočete gajbo pira morate zraven dopisati: "637d51b523e3e5d9ac885379e1fc1ba8".
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

@nny ::

V tem primeru bo raje žrtvoval sebe. Tisti mali dripec od Ollyja je ubil Ygritte pred njegovimi očmi. Umrla mu je v naročju in sam jo je zažgal na grmadi onstran zidu. Dvomim, da bo dopustil isto sceno 2x zapored. Še Mel ga ni mogla premamiti s svojimi breskvami, čeprav je minilo že precej časa odkar je zadnjič. >:D
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Smrekar1 ::

vostok_1 je izjavil:


Kiri bebec, ki ima na voljo številne druge opcije, teče proti mitraljeznem gnezdu?


Vsekakor bebec, ki ne ve kaj je mitraljezno gnezdo, ker še nikoli ni ne videl in ne slišal za mitraljez. Za neko srednjeveško kraljico bi to bilo povsem pričakovano.

cebelar123 ::

yoco je izjavil:

:|
Mene kr skrbi kako to oni mislijo izpeljat v 6ih delih? Uapm, da vojna na severu ne bo samo en ali dva dela.
Na netu vidim, da folk veliko špekulira o Branu, da je Night King. Zakaj?


Jaz sem malo bral kaj se tiče te špekulacije.

Očitno naj bi Bran prvič poskušal prepričati Aerys II Targaryena naj se pripravi na boj z night kingom. Zato naj bi tudi delal toliko z ognjem, ampak ker je Bran preveč vplival na njega, se mu je zmešalo. Kontra tej trditvi govori, to da naj bi Targaryeni imeli že v svojem rodu dosti zmešanih oseb " pač to se zgodi ko se brati in sestre med sabo ženijo"

Ker mu ni uspelo naj bi šel še bolj nazaj v zgodovino " Bran the builder bi naj bil Bran in bi zgradil zid" To bi naj potrdila tale slika


Saj Bran sedi na nekakšnih nosilih. Po drugi strani pa ga lahko samo nosijo okoli ker je pač pomemben.

Na koncu naj bi šel še bolj nazaj "pri tem je bil opozorjen, da če bo šel preveč nazaj se nebo vrnil" in ker je bil v človeku katerega so childern of the fores zabodli naj bi se night kingu po domače povedano zmešalo.
Pa še malenkosti se govori, da naj bi imela podobna oblačila in pa tista slika, ki sem jo objavil kako hodijo white walkersi v obliki grba Strakov.

Če to drži ali ne pa naj vsaj pri sebi razčisti.
Je pa zanimiva teorija. Naj si vsak sam pogleda na netu, kjer je še več malenkosti in slik podanih iz serije glede te teorije.

Zgodovina sprememb…

FTad ::

cebelar123 je izjavil:


Pa še malenkosti se govori, da naj bi imela podobna oblačila in pa tista slika, ki sem jo objavil kako hodijo white walkersi v obliki grba Strakov.


Tisto je bil photoshop.

cebelar123 ::

FTad je izjavil:

cebelar123 je izjavil:


Pa še malenkosti se govori, da naj bi imela podobna oblačila in pa tista slika, ki sem jo objavil kako hodijo white walkersi v obliki grba Strakov.


Tisto je bil photoshop.


Tole je photoshop?

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:


Za Olivera Cromwella si kdaj slišal? Ali kako so vrgli zadnjega rimskega kralja in ustanovili republiko?
Na Kitajskem je bil prvi cesar dinastije Han kmečkega porekla.


Prvo je novi vek, druga dva antika.

Imaš kak primer iz srednjega veka?

bambam20 ::

@nny je izjavil:

V tem primeru bo raje žrtvoval sebe. Tisti mali dripec od Ollyja je ubil Ygritte pred njegovimi očmi. Umrla mu je v naročju in sam jo je zažgal na grmadi onstran zidu. Dvomim, da bo dopustil isto sceno 2x zapored. Še Mel ga ni mogla premamiti s svojimi breskvami, čeprav je minilo že precej časa odkar je zadnjič. >:D


Ygritte bi ga ubila še enkrat.

Sicer pa ni panike. Tudi, če bi umrel, bi ga Mellisandre znova obudila, ker je chosen one. Če je Bedric oživel 6 ali 7 krat, ni vrag, da lahko tudi Jon dvakrat .

yoco ::

cebelar123 je izjavil:

yoco je izjavil:

:|
Mene kr skrbi kako to oni mislijo izpeljat v 6ih delih? Uapm, da vojna na severu ne bo samo en ali dva dela.
Na netu vidim, da folk veliko špekulira o Branu, da je Night King. Zakaj?


Jaz sem malo bral kaj se tiče te špekulacije.

Očitno naj bi Bran prvič poskušal prepričati Aerys II Targaryena naj se pripravi na boj z night kingom. Zato naj bi tudi delal toliko z ognjem, ampak ker je Bran preveč vplival na njega, se mu je zmešalo. Kontra tej trditvi govori, to da naj bi Targaryeni imeli že v svojem rodu dosti zmešanih oseb " pač to se zgodi ko se brati in sestre med sabo ženijo"

Ker mu ni uspelo naj bi šel še bolj nazaj v zgodovino " Bran the builder bi naj bil Bran in bi zgradil zid" To bi naj potrdila tale slika


Saj Bran sedi na nekakšnih nosilih. Po drugi strani pa ga lahko samo nosijo okoli ker je pač pomemben.

Na koncu naj bi šel še bolj nazaj "pri tem je bil opozorjen, da če bo šel preveč nazaj se nebo vrnil" in ker je bil v človeku katerega so childern of the fores zabodli naj bi se night kingu po domače povedano zmešalo.
Pa še malenkosti se govori, da naj bi imela podobna oblačila in pa tista slika, ki sem jo objavil kako hodijo white walkersi v obliki grba Strakov.

Če to drži ali ne pa naj vsaj pri sebi razčisti.
Je pa zanimiva teorija. Naj si vsak sam pogleda na netu, kjer je še več malenkosti in slik podanih iz serije glede te teorije.

Zanimiva teorija, osebno se mi zdi malo pretirana. Razumem, da vidi preteklost, a ves ta time travel je pa malo preveč. Mislim, da ni dovolj časa, da bi lahko vse to razložil v samo šestih delih.

FTad ::

cebelar123 je izjavil:

FTad je izjavil:

cebelar123 je izjavil:


Pa še malenkosti se govori, da naj bi imela podobna oblačila in pa tista slika, ki sem jo objavil kako hodijo white walkersi v obliki grba Strakov.


Tisto je bil photoshop.


Tole je photoshop?


Aja pardon, narobe sem prebral. Mislil sem tole:

cebelar123 ::

yoco je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

yoco je izjavil:

:|
Mene kr skrbi kako to oni mislijo izpeljat v 6ih delih? Uapm, da vojna na severu ne bo samo en ali dva dela.
Na netu vidim, da folk veliko špekulira o Branu, da je Night King. Zakaj?


Jaz sem malo bral kaj se tiče te špekulacije.

Očitno naj bi Bran prvič poskušal prepričati Aerys II Targaryena naj se pripravi na boj z night kingom. Zato naj bi tudi delal toliko z ognjem, ampak ker je Bran preveč vplival na njega, se mu je zmešalo. Kontra tej trditvi govori, to da naj bi Targaryeni imeli že v svojem rodu dosti zmešanih oseb " pač to se zgodi ko se brati in sestre med sabo ženijo"

Ker mu ni uspelo naj bi šel še bolj nazaj v zgodovino " Bran the builder bi naj bil Bran in bi zgradil zid" To bi naj potrdila tale slika


Saj Bran sedi na nekakšnih nosilih. Po drugi strani pa ga lahko samo nosijo okoli ker je pač pomemben.

Na koncu naj bi šel še bolj nazaj "pri tem je bil opozorjen, da če bo šel preveč nazaj se nebo vrnil" in ker je bil v človeku katerega so childern of the fores zabodli naj bi se night kingu po domače povedano zmešalo.
Pa še malenkosti se govori, da naj bi imela podobna oblačila in pa tista slika, ki sem jo objavil kako hodijo white walkersi v obliki grba Strakov.

Če to drži ali ne pa naj vsaj pri sebi razčisti.
Je pa zanimiva teorija. Naj si vsak sam pogleda na netu, kjer je še več malenkosti in slik podanih iz serije glede te teorije.

Zanimiva teorija, osebno se mi zdi malo pretirana. Razumem, da vidi preteklost, a ves ta time travel je pa malo preveč. Mislim, da ni dovolj časa, da bi lahko vse to razložil v samo šestih delih.


Niti ne poglej kaj je Bran naredil Hodrju s tem ko je šel v preteklost.
No tu so pa še slike oblačil, katere zaslediš v temah na to teorijo.


yoco ::

Eh.... upam, da ne bo tako na koncu! >:D

oo7 ::

V glavnem NK mora zmagat na koncu :)

@nny ::

Če zmaga NK...bi šlo 8 let prcnja med liki v nič!

Bi bila pa vrhunska zajebancija!:))

P.S. Naši junaki se lahko še vedno naložijo na ladjo in na Essosu živijo srečno in veselo do konca svojih dni.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:

V glavnem NK mora zmagat na koncu :)


NK mora zmagat v prvi bitki, priti v Zimišče in poklekiti pred Sanso. Starki so si v davni preteklosti podjarmili WW-je in na ta način prišli do moči.

Kralji zime. Zima prihaja.

oo7 ::

NK lahko prinese zimo tudi na Essos. NK lepo odjezdi z zmajem na Essos tam oživi mrtve in ima spet novo vojsko ;)

@nny ::

Well, sodeč po klavrnem stanju ostalih zombijev mu bodo kmalu razpadla krila. Kako leti potem, na reaktivni pogon? :))
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Gregor P ::

 Magic

Magic

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Starodavni ::

Ja itak, saj vidiš da večji del beštij v GoT napaja magija :D

vostok_1 ::

e05


mater ej. Ta sezona bi lahko vsebinsko ena od najboljših, ampak prekleto vse hitro gre. Vsi se zberejo na kup, kup osebne drame bi lahko dodali za popestritev, tko pa sam tečejo.
Res niso mogli zadnji dve dat vse od sebe in pol epičen konec. What the fuck guys...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Gregor P ::

Piše, da naj bi zanalašč snemali več koncev:D

'Game of Thrones' will shoot many endings for Season 8 because the true enemy is spoilers
Who can be trusted on a Game of Thrones set?

No one. The answer is no one. Not the cast, not the crew, and certainly not the locals.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Besna Glista ::

vostok si že prilezel do konca ? :D

vostok_1 ::

Ne še. Še dve epizodi mislim da.

Še vedno trdim, da to bi bila lahko ena najbolj epičnih sezon if done with love.

Ta epizoda, ko oživijo zmaja. Ta je bila recimo najbolj še podobna starim. Dovolj ekspozicije, neko konsistentno sosledje, decently paced. Vse ostalo je heartbraking žalost.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Predator X ::

pa tud mormonta se bosta srečala.

@nny ::

Gregor P je izjavil:

Piše, da naj bi zanalašč snemali več koncev:D


Potrebno bo nekako zajeziti uhajanje informacij. Če so bili fani firbčni za sezono 7, bodo za 8. še 10x bolj.
Mislim, da bodo šli v te vode:
- vendajanje lažnih slik, spoilerjev,
- vendajanje lažnih scenarijev
- snemanje lažnih prizorov

Dvomim, da bodo posneli 10 koncev, že zaradi proračuna bo težko. Zmaji stanejo!:D
Če pa bodo, se jih bo verjetno dalo videti na dodatnem DVD-ju v paketu.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

vasquez ::

Ali pa če naredijo open-ending tako kot pri Sopranos :)

vostok_1 ::

Done.

Za Jona se je sicer že nekaj časa sumilo, but that some incest action right thar.
I don't judge brah. Itak ne moreš vedet v dani situaciji.
It will kinda suck sicer ko bo treba oblast vzet...in/ali delit...

Zadnji dve epizodi sta bila vsaj malce bolj na nivoju, ampak še vedno ne tako dobre kot ta stare.

Tisto z zmajem, najbrž writerji niso točno vedeli kaj naj. Fire or ice? neither two should actually work. Pol pa so spremenili v miscellaneous heavy explosive stream. Šure, whatever.

Baelish...yeah well, kinda had it coming for some time.

All in all...sezona bi lahko komot bila najboljša od vseh doslej, ampak nekdo se je odloču, da ne bo bila. So, yeah...whatever. Bom počakal na protokol, si zeditiral možgane in na novo spisal scenarij. Gledal pa bom iz oči random lanister/northen vojaka or something.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

Odličen esej:

There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Kurzweil ::

Tisti, ki redno spremljate tale topic, tako vesta zakaj in zaradi koga sem prilepil tole sliko... ;((

Matevz96 ::

Kurzweil je izjavil:

Tisti, ki redno spremljate tale topic, tako vesta zakaj in zaradi koga sem prilepil tole sliko... ;((



Pripravlja teren za prevzem prestola :P
#hooldthedoor

@nny ::

Mali debeli so vedno najbolj sumljivi! :P

Toda brez tega mofoja bi bile v sezoni 8 samo 3 epizode. NK s svojo vojsko povozi vse in sede na prestol The End.>:D
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

oo7 ::

Evidence is starting to pile up that Game of Thrones season 8 won't be hitting the small screen until 2019, now that cast member Liam Cunningham has confirmed that the show will be shooting into summer 2018.

Se pravi 8 sezona 2019

Kurzweil ::

To je jasno že res lep čas... zadnje dni je celo govora da bodo deli dolgi od 1h 30min pa do 2h, ampak to še ni povsem official. V glavnem, zaradi mene je lahko Game of Thrones leta 2020, samo da bo narejena proper in zelo kvalitetno, vredna vsega kar GoT je in si zasluži.

FTad ::

Kurzweil je izjavil:

To je jasno že res lep čas... zadnje dni je celo govora da bodo deli dolgi od 1h 30min pa do 2h, ampak to še ni povsem official. V glavnem, zaradi mene je lahko Game of Thrones leta 2020, samo da bo narejena proper in zelo kvalitetno, vredna vsega kar GoT je in si zasluži.


Tocno tako, da ne bo na koncu polomija, kot je bila 7. sezona.

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

To je jasno že res lep čas... zadnje dni je celo govora da bodo deli dolgi od 1h 30min pa do 2h, ampak to še ni povsem official.


Odlično. Torej bo vsaka epizoda dejansko kar film :).

Okapi ::

A ne bi bilo bolje, če bi bilo več 40 minutnih delov? Če bi jih radi v kinu prikazovali, bi še vedno lahko združili dva dela v enega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

globoko grlo ::

Kolk sezon pa bo?
Sem namreč glih pogledal s7 in je kr ok, če pogledaš v dveh šusih vse skup :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

bambam20 ::

Okapi je izjavil:

A ne bi bilo bolje, če bi bilo več 40 minutnih delov? Če bi jih radi v kinu prikazovali, bi še vedno lahko združili dva dela v enega.


Prehitro minejo :).

globoko grlo je izjavil:

Kolk sezon pa bo?
Sem namreč glih pogledal s7 in je kr ok, če pogledaš v dveh šusih vse skup :)


Mislim, da bi naj bila 8 sezona zadnja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Paul30 ::

V zadnji sezoni bo Jon najbrž položil ono blondo. Pa mrtve bodo premagal ter Cersei se bodo nekak znebil.

bambam20 ::

Paul30 je izjavil:

V zadnji sezoni bo Jon najbrž položil ono blondo. Pa mrtve bodo premagal ter Cersei se bodo nekak znebil.


Katero ono? Danico, ki jaha zmaje je v 7 epizodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

oo7 ::

Paul30 je izjavil:

V zadnji sezoni bo Jon najbrž položil ono blondo. Pa mrtve bodo premagal ter Cersei se bodo nekak znebil.


Saj jo je že položil.

@nny ::

SPOILER (napol:)






V naslednji sezoni velika bitka pri Winterfellu (verjetno epizoda 3). Na maketo gradu so dodali strelne line za lokostrelce + postavili so dodatne stolpe in zidove. Snemajo tudi na lokaciji Castle Black (štab Nočne straže). Možno, da se bo Nočna straža umaknila v Winterfell in se bodo tam z združeno vojsko Severa spopadli z NK in njegovo vojsko.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

bambam20 ::

@nny je izjavil:

SPOILER (napol:)






V naslednji sezoni velika bitka pri Winterfellu (verjetno epizoda 3). Na maketo gradu so dodali strelne line za lokostrelce + postavili so dodatne stolpe in zidove. Snemajo tudi na lokaciji Castle Black (štab Nočne straže). Možno, da se bo Nočna straža umaknila v Winterfell in se bodo tam z združeno vojsko Severa spopadli z NK in njegovo vojsko.



OD kje pa tebi te informacije?

@nny ::

https://i.imgur.com/v6dFs83.mp4

Prvi del: Watchers on the Wall
Drugi del: logično sklepanje :D
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

bambam20 ::

@nny je izjavil:

https://i.imgur.com/v6dFs83.mp4

Prvi del: Watchers on the Wall
Drugi del: logično sklepanje :D



Dobro, da te imamo :)

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

A ne bi bilo bolje, če bi bilo več 40 minutnih delov? Če bi jih radi v kinu prikazovali, bi še vedno lahko združili dva dela v enega.


Ne. Glede na število kadrov je še 60 minut premalo. Že tako marsikdaj pokažejo zgolj golo okostje zgodbe in je že kar težko slediti.

Vsekakor sem vesel, da ne sodeluješ v produkciji, ker kar tekmuješ sam s sabo, da bi dal predloge, ki so čim manj primerni za serijo.

Okapi ::

LOL se je oglasil en veliki strokovnjak. A misliš, da kdo resno jemlje tvoje komentarje?
««
171 / 213
»»