» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
68 / 213
»»

FTad ::

Ampak vseeno si pogledal vse 4 sezone. Če bi ti bilo tako bedno vse skupaj, bi lahko že po prvi sezoni nehal....

m0LN4r ::

FTad je izjavil:

Ampak vseeno si pogledal vse 4 sezone. Če bi ti bilo tako bedno vse skupaj, bi lahko že po prvi sezoni nehal....

Jaz pogledam tudi "bedne" in "nezanimive" stvari, zato da vem zakaj so "bedni" in "nezanimivi" in da razumem zakaj je takšen rompompom okoli nečesa.
Ni tako težko gledat, če lahko zraven počne človek vse živo. Kuha, lika, kadi, pije, puca stanovanje, se pogovarja pa še vedno nič ne zamudiš :D

Tam zgoraj se omenja špartakus, no to pa res nisem mogel pogledat do konca.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

sheeshkar ::

m0LN4r je izjavil:

Zelo dolgo sem se upiral GoT pa sem zadnji mesec šel pogledat vse 4 sezone, zaradi firbca.

Sicer mi je ful žal, da mi noben ni povedal, da je v prvi epizodi 3. sezona povzetek pa nebi rabil zapraviti cca. 20 ur, če mi pa vse povejo v parih minutah.
Mene žal tudi ni prepričal. Lahko bi povedal na dolgo in široko zakaj, ampak nima smisla, ker se večina povprečnih nebo strinjala oz. ne vidi istih stvari like me.

Mogoče zato, ker sem daleč od teh "pop" zadev pa se mi boljkone nonstop svita kaj se bo zdodilo.
Poleg vsake epizode sem moral narditi 3-4 pavze, ker nisem zdržal od dolgčasa in dolgovezenja. Mučenje gledalcev. Čakaš pa čakaš pa čakaš in nič se ne zgodi.
Oz. s punco sva se šla igro, kjer si mogel povedat kaj se bo zgodilo, kdo bo umrl in kdo koga ubil pa sem vedno zadel. Nevem no.

! Edina stvar, ki mi je dobra je igranje tistega, ko igra Teona Greyjoha (psihični zlom pa to), ostalo je BS. Celotna serija pa brez zamere.

Kot da bi se nekdo spravil zraven, pogledal 300 animejev pa iz vsakega vzel nekaj dobrega, pa nardil en kolaž in serijo iz tega.
Dodaš not dolgovezenje pa en kup praznih scen, kot v Lotr pa Hobitu.
Dosti nepotrebnega blebetanja.
Telenovela spletkarjenje.
Sex scena + kri, to obvezno mora biti drugače folk sploh nebi gledal.
Čudim se da ni notri robotov pa terminatorja.

Po domače povedano, bi iz GoT lahko naredli en odličen 3 urni film brez BS. Ne pa 40urno serijo.
Pač spet ena serija za komercialoljubce oz. blokbusteroljubce.

Tole je tipičen zapis nekoga, ki skuša pumpati svoj ego skozi zaničevanje neke serije/filma/knjige, ki je priljubljena. Kao, vsi ste povprečneži, ki ne veste kaj je dobra serija/film/knjiga, jaz sem nadpovprečen in moram to dejstvo nujno deliti z ostalimi (še posebej v temi, kjer prevladujejo oboževalci tiste serije/filma/knjige). Ne razumem pointa v takšnih zapisih, razen če želiš sprovocirati reakcije (kar ti je uspelo, čestitke). Če si res želel samo deliti svoje mnenje o seriji, se to povsem brez problema lahko naredi brez zaničevanja in kvazi-superiornosti. Pač našteješ stvari, ki ti niso všeč in poveš zakaj (še bolje je, če daš primere serij/filmov/knjig, kjer je to narejeno bolje, da bomo lažje razumeli tvoj pogled). Tvoje mnenje bo v takšnem primeru povsem enakovredno in spoštovano, tudi če se ne bomo strinjali.

m0LN4r ::

Nisem vedel, da se zadevo ne sme skritizirati. Kje to piše, očitno sem spregledal?

V čem pa je point zagovarjanja in hvaljenja eno in istega, potem v bistvu ni debate, če se vsi strinjamo.

Point kritike pa je, da mogoče bo nekdo ugotovil nekaj kar do zdaj ni.

Pač našteješ stvari, ki ti niso všeč in poveš zakaj (še bolje je, če daš primere serij/filmov/knjig, kjer je to narejeno bolje, da bomo lažje razumeli tvoj pogled).

Sem karseda na kratko in jedrnato razčlenil in povedal iz mojega zornega kota, kako vidim zadevo.
Tako kot ostali, ki pa samo hvalit znate, brez kakršne koli kritike.

Ne vidim pa res potrebe, da bom zdaj tukaj napisal 100 (iz vzhoda, ki jih verjetno tukaj noben še od daleč ni videl) serij pa knjig pa filmov in dajal primere, ker bi blo just preveč.

Pa brez zamere, če sem nekatere užalil.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

sheeshkar ::

m0LN4r je izjavil:

Nisem vedel, da se zadevo ne sme skritizirati. Kje to piše, očitno sem spregledal?

V čem pa je point zagovarjanja in hvaljenja eno in istega, potem v bistvu ni debate, če se vsi strinjamo.

Point kritike pa je, da mogoče bo nekdo ugotovil nekaj kar do zdaj ni.

Pač našteješ stvari, ki ti niso všeč in poveš zakaj (še bolje je, če daš primere serij/filmov/knjig, kjer je to narejeno bolje, da bomo lažje razumeli tvoj pogled).

Sem karseda na kratko in jedrnato razčlenil in povedal iz mojega zornega kota, kako vidim zadevo.
Tako kot ostali, ki pa samo hvalit znate, brez kakršne koli kritike.

Ne vidim pa res potrebe, da bom zdaj tukaj napisal 100 (iz vzhoda, ki jih verjetno tukaj noben še od daleč ni videl) serij pa knjig pa filmov in dajal primere, ker bi blo just preveč.

Pa brez zamere, če sem nekatere užalil.

Seveda si gladko ignoriral tale stavek: "Če si res želel samo deliti svoje mnenje o seriji, se to povsem brez problema lahko naredi brez zaničevanja in kvazi-superiornosti."

m0LN4r ::

brez zaničevanja in kvazi-superiornosti.

Jaz tega nikjer ne vidim (stvar osebne interpretacije), če meni nekdo reče povprečnež na nekem področju (recimo glasba), kjer je drugi več stvari doživel ali videl in slišal mi je povsem normalno in sprejmem zadevo, ni tu nobenega zaničevanja in superiornosti. Še celo poslušam ga, da mi razloži in razširi pogled.

Pač treba je razumet, da imamo več tipov in zahtevnost gledalcev.

Pravim, če se pa ti počutiš užaljenega (ker si tako interpretiraš zadevo) in zaničenega se ti iskreno opravičujem. Robček?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

kozmy ::

Zakaj se ljudje opravičujete, če ne mislite iskreno?!

oo7 ::

Ne vem kje je problem če mu ni všeč mu pač ni všeč:)

m0LN4r ::

Haters gona hate
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

St235 ::

Dobro si se opisal. Tvoje mnenje nima s kritiko čisto nič skupnega, ker razen pumpanja lastnega ega nisi povedal popolnoma ničesar konstruktuivnega. Pač nadaljevanka ti ni všeč. Vse od tam naprej je pa rant nekega otročička, ki si s tem da zavrača "mainstream" domišlja, da je nekaj več kot ostalih. Pri takih se vedno spomnim na izjavo: If you are unique that does not mean you are uselfull.

m0LN4r ::

Tu ni nič pumpanja ega, le dodatek (začimba), je zelo lepo okvirno napisano zakaj se gre. Povzetek:

mi je ful žal, da mi noben ni povedal, da je v prvi epizodi 3. sezona povzetek pa nebi rabil zapraviti cca. 20 ur, če mi pa vse povejo v parih minutah.

Čakaš pa čakaš pa čakaš in nič se ne zgodi.

Kot da bi se nekdo spravil zraven, pogledal 300 animejev pa iz vsakega vzel nekaj dobrega, pa nardil en kolaž in serijo iz tega.
Dodaš not dolgovezenje pa en kup praznih scen, kot v Lotr pa Hobitu.
Dosti nepotrebnega blebetanja.
Telenovela spletkarjenje.
Sex scena + kri, to obvezno mora biti drugače folk sploh nebi gledal.
Čudim se da ni notri robotov pa terminatorja.

! Edina stvar, ki mi je dobra je igranje tistega, ko igra Teona Greyjoha (psihični zlom pa to), ostalo je BS.

Heh, naštel sem samo 10 stvari na kratko, ker "Lahko bi povedal na dolgo in široko zakaj, ampak nima smisla,"

haters gonna hate, popolnoma
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

St235 ::

kot že rečeno, ko boš sposoben utemeljit tist del, ki ga povzameš da nima smisla, boš presegel zgonji opis. Do takrat si pa v točno isti kategoriji.

Kot da bi se nekdo spravil zraven, pogledal 300 animejev pa iz vsakega vzel nekaj dobrega, pa nardil en kolaž in serijo iz tega.

seriously? Prosim za konkretno navedbo iz katerih animejev bi ti po tvoje pobiral prizore za GoT?

Dodaš not dolgovezenje pa en kup praznih scen, kot v Lotr pa Hobitu.
Dosti nepotrebnega blebetanja.

Jap, dialogi in dogovezenje so pogosto prezahtevni za nekatere gledalce.

Telenovela spletkarjenje.

Prosim za konkretno primerjavo o katerih telenovelah govorimo, jih nisem gledal, pa deluje da bi jih moral, če imajo takšno zgodbo.

Sex scena + kri, to obvezno mora biti drugače folk sploh nebi gledal.

Ja in eno in drugo je popolnoma nevmesno glede na tip nadaljevanke in obdobje v katerem se dogaja /facepalm.

m0LN4r ::

Ne prizore, ampak motive in elemente.

Ja res. Mogoče bi bil istega mnenja, če tistega povzetka v 3. sezoni nebi videl
in
gledal epizode v daljšem razmaku, ko so prihajale ven, ko je to bilo popularno in se je spremljalo sproti.

Glej več kot polovico epizode lahko izrežem pa bo zgodba še vedno ista. Preveč je fillerjev in sidestoryjev, zato pa obstajajo fansub grupe za zahodne dolge serije, kjer se to tudi prakticira in izreže nepotrebne stvari. Sem pogledal take serije oboje, orginal pred nekaj leti in obrezane še enkrat, rezultat enak.

Lahko se mi pa pridružiš pa pogledaš vse to: http://myanimelist.net/animelist/m0LN4r
pa bo dejansko imelo smisel, navajat stvari, ker če jih nisi videl jih nima.
Poglej si kake klasike ala casandra, paula paulina, esmeralda ipd. Novejših res nisem videl. Pa ti bo kmalu jasno o katerem spletkarjenju govorim.

Ker se pa vrtim nekaj časa v multimedijskih vodah in takšni družbi me pač finte, s katerimi hočejo pritegnit maso gledalcev pustijo na hladnem.

Bi pa še vprašal, če je to to ali bo še kaj več v prihodnosti glede GoT?

Ni mi jasno, kako eni težko prenesete drugo mnenje in negatino izkušnjo, če pa je obratno pa morajo biti ostali tiho.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

St235 ::

Ravno nasprotno, kontra mnenja so vedno dobrodošla, je pa žalostno, ko se jih ne da argumentirat. To da si videl XY animejev nima nobene veze s tem kar sem te vprašal. Pojasni mi katere animeje po tvojem kopira GoT. Glede na tvoje ekstenzivno poznavanje animejev bi moral v pol minute bit sposoben argumentirat svoje stališče. Če pa je zato kopiranje "motivov" to, da umre kralj in se drugi stepejo za prestol, potem se strinjam, da je to že bilo prej pa ne samo v animejih. Samo po taki banalni logiki praktično ni možno naredit nič izvirnega.

V praktično vseh nadaljevankah lahko osnovno zgodbo poveš v 5 minutah. Enako velja za filme in knjige. Samo whats the point? V primerjavi z večino zahodnih nadaljevank, ki so večinoma celo epizodnega značaja ima GoT relativno malo sidestory in praktično nič fillerjev. Je pa pa po zgornji logiki praktično vse brezvezen sidesotory, ker zgodbo bi lahko povedal v dveh povedih. Umre kralj, pol se pa stepejo za presotol in vmes fukajo in krvavijo. End of story. Samo kot že rečeno tako banalizacijo lahko narediš kjerkoli.

Ker se pa vrtim nekaj časa v multimedijskih vodah in takšni družbi me pač finte, s katerimi hočejo pritegnit maso gledalcev pustijo na hladnem.

Dejstvo je, da je ameriška TV produkcija namenjena temu, da prinaša dobiček, kar pomeni čim večjo gledanost. Po taki logiki, je pač avtomatično slaba vsaka nadaljevanka, ki jo gleda kritična masa ljudi.

Bi pa še vprašal, če je to to ali bo še kaj več v prihodnosti glede GoT?

Več v kakšnem smislu? Treminatorja in robotov ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

IL_DIAVOLO ::

Ce se spravis gledat serijo/film, medtem ko delas vse drugo(gospodinjska opravila :))), pa te pac ne more prepricat.

@Molner

V tvojih postih semi video zgolj nabijanje, brez konstruktivne kritike s kaksnimi argumenti, ki stojijo na nekih temeljih.

S taksnim pisanjem, ki je brezpredmetno, lahko pricakujes samo taksen odziv. Morda ti ne sede tematika, ampak to ni razlog,da dajes serijo v isti kos z limonadami.

Je to mocno sonce malo zaskodilo >:D

Brez zamere

m0LN4r ::

Z druge strani od predlagateljev, sem tudi dobil samo izjave tipa:
"to moraš gledat obvezno"
zakaj?
"ker je ful dobr"
zakaj?
"ful ma visoko oceno na imdn"
ja pa zakaj?
"ja pa veš, zato ker, nevem ti povedat, ful je krvavo pa komplicirano"
zakaj?
"poglej prvih 10 epizod pa boš videl"

Potem se pa spravim gledat z visokimi pričakovanji in vidim eno srednjeveško esmeraldo + robin hood + shakira in sedem palčkov, kjer bi vsak vsakega zajebal na nek "pretkan" način, začinjeno z ogromno krvi, nagih bab in vse ostalo kar me ne zanima.

Mogoče pa je kriv samo režiser, pa želja po profitu in je knjiga bolj zanimiva.

Da obrnem igro me zanima, zakaj pa naj bi bla tako odlična, ker nisem slišal konstruktivne pohvale s kaksnimi argumenti, ki stojijo na nekih temeljih?
Pa knjigo pustimo pri miru. ok?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Ales ::

m0LN4r je izjavil:

Z druge strani od predlagateljev, sem tudi dobil samo izjave tipa:
"to moraš gledat obvezno"
zakaj?
"ker je ful dobr"
zakaj?
"ful ma visoko oceno na imdn"
ja pa zakaj?
"ja pa veš, zato ker, nevem ti povedat, ful je krvavo pa komplicirano"
zakaj?
"poglej prvih 10 epizod pa boš videl"

Potem se pa spravim gledat z visokimi pričakovanji...
Obstajata samo dve možnosti tukaj:
1) tole zgoraj si si v celoti izmislil
2) gledal si ne vem koliko delov serije na podlagi priporočila nekoga, ki ni sposoben sestaviti ene argumentirane ocene česarkoli. Bogi revež zgoraj niti ne ve, kaj je to IMDB. In potem nas prepričuješ, da ti je ta imaginarni nekdo kriv...

To pod 1) bo kar točno, ne? K temu odgovoru se nagibam v upanju, da nisi čisto zmešan (mogoče malo preveč posplošuješ in projeciraš na druge, ampak to je splošen pojav (see what I did here?)) in na podlagi tega, da je raven te izmišljene pozitivne "kritike" čisto na nivoju tvojih dosedanjih "mnenj" o seriji, samo pomensko nasprotna.

... Da obrnem igro me zanima, zakaj pa naj bi bla tako odlična, ker nisem slišal konstruktivne pohvale s kaksnimi argumenti, ki stojijo na nekih temeljih?
Pa knjigo pustimo pri miru. ok?
Ne vem, če se komu da igrat s tabo. Najprej ti ustvari kaj konstruktivnega, s kakimi argumenti, kaj kar stoji na kakih temeljih, potem pa izzivaj druge k pisanju... Naj ti črkujem: kar so ti do sedaj napisali Lakotnik29 in drugi, vljučno z mano, je že daleč več, kot si si z dosedanjim obnašanjem / trolanjem zaslužil. Potrudi se malo bolj.

D3m ::

St235 je izjavil:

Ravno nasprotno, kontra mnenja so vedno dobrodošla, je pa žalostno, ko se jih ne da argumentirat. To da si videl XY animejev nima nobene veze s tem kar sem te vprašal. Pojasni mi katere animeje po tvojem kopira GoT. Glede na tvoje ekstenzivno poznavanje animejev bi moral v pol minute bit sposoben argumentirat svoje stališče. Če pa je zato kopiranje "motivov" to, da umre kralj in se drugi stepejo za prestol, potem se strinjam, da je to že bilo prej pa ne samo v animejih. Samo po taki banalni logiki praktično ni možno naredit nič izvirnega.

V praktično vseh nadaljevankah lahko osnovno zgodbo poveš v 5 minutah. Enako velja za filme in knjige. Samo whats the point? V primerjavi z večino zahodnih nadaljevank, ki so večinoma celo epizodnega značaja ima GoT relativno malo sidestory in praktično nič fillerjev. Je pa pa po zgornji logiki praktično vse brezvezen sidesotory, ker zgodbo bi lahko povedal v dveh povedih. Umre kralj, pol se pa stepejo za presotol in vmes fukajo in krvavijo. End of story. Samo kot že rečeno tako banalizacijo lahko narediš kjerkoli.

Ker se pa vrtim nekaj časa v multimedijskih vodah in takšni družbi me pač finte, s katerimi hočejo pritegnit maso gledalcev pustijo na hladnem.

Dejstvo je, da je ameriška TV produkcija namenjena temu, da prinaša dobiček, kar pomeni čim večjo gledanost. Po taki logiki, je pač avtomatično slaba vsaka nadaljevanka, ki jo gleda kritična masa ljudi.

Bi pa še vprašal, če je to to ali bo še kaj več v prihodnosti glede GoT?

Več v kakšnem smislu? Treminatorja in robotov ne bo.


Prvi ki mi je prišel na misel je Berserker. ^^
|HP EliteBook|R5 6650U|

sheeshkar ::

m0LN4r je izjavil:

Z druge strani od predlagateljev, sem tudi dobil samo izjave tipa:
"to moraš gledat obvezno"
zakaj?
"ker je ful dobr"
zakaj?
"ful ma visoko oceno na imdn"
ja pa zakaj?
"ja pa veš, zato ker, nevem ti povedat, ful je krvavo pa komplicirano"
zakaj?
"poglej prvih 10 epizod pa boš videl"

Potem se pa spravim gledat z visokimi pričakovanji in vidim eno srednjeveško esmeraldo + robin hood + shakira in sedem palčkov, kjer bi vsak vsakega zajebal na nek "pretkan" način, začinjeno z ogromno krvi, nagih bab in vse ostalo kar me ne zanima.

Mogoče pa je kriv samo režiser, pa želja po profitu in je knjiga bolj zanimiva.

Da obrnem igro me zanima, zakaj pa naj bi bla tako odlična, ker nisem slišal konstruktivne pohvale s kaksnimi argumenti, ki stojijo na nekih temeljih?
Pa knjigo pustimo pri miru. ok?

OK, pa preusmerimo pozornost od tvoje arogantne in neargumentirane "kritike".

Meni osebno je GoT všeč zaradi sveta, ki ga je ustvaril avtor v svojih knjigah in ta svet so zaenkrat scenaristi odlično prenesli na TV. Predvsem so mi všeč politične spletke med različnimi kraljestvi in pa nadnaravni elementi, ki počasi a vztrajno postajajo vedno bolj relevanti za celotno zgodbo (zmaji, Whitewalkers, Lord of Light, ...). Uživam v večplastnosti likov in predvsem v razvoju nekaterih likov (npr. Jaimie Lannister, Daenerys, Sansa, Arya,...).

Všeč so mi tudi šokantni zapleti, ki so vedno znova fantastično posneti:


Kar se tiče same serije in tehnične izvedbe (za razliko od tebe bom dal nekaj primerov, BTW, tukaj je razlika v kvaliteti med telenovelami in serijami kot je GoT):

- igra praktično celotne zasedbe je odlična, dialogi so napisani na zelo visoki ravni


- režija in kinematografija je prav tako primerljiva s katerokoli vrhunsko serijo ali filmom


- glasba je prav tako fantastična in odlično izraža ton serije (ali posamezne scene)


Vse to je samo delček tega, zakaj je meni všeč GoT. Seveda to ne pomeni, da GoT nima nobene napake ali da je popolna. Tudi meni se kdaj kakšna scena malo vleče, ali pa se sprašujem kaj je bil pravzaprav point določene scene. Vsaka serija ali film ima kakšno pomanjkljivost.

m0LN4r ::

1. Ni izmišljeno, to sem poslušal cel čas, ko sem bil v študentu. Vsak tisti dan, ko je prišla epizoda na fartis.

vljučno

nemorem te vzeti resno, ker nevem kaj je to :)

Poglejte si:
La Mujer De Judas glede zapletov,
Robin Hood no Daiboken -> John Snow
Initial D in Macross za glasbo ali pa Tale of Melodies in Tale of Memories, drama pure,
Berserker, Seirei no Moribito in Claymore, kri pa to.
Sword of the stranger, revenge,
Kojiki -> Red wedding itn.: http://en.wikisource.org/wiki/Kojiki
Death Note, ka je to dober lik L, N in Light, nepričakovanost
Code Geass, Valkiria Chronicles, Ginga eiyuu densetsu, malo čarovnije odlična battle taktika, vojskovanje in spet fenomenalen karakter in nepričakovanost (
Robin Hood no Daib?ken -> John Snow
Monster, Elfen Lied -> Theon Grayjoy psihič
Baccano -> Tricky timeline
Nenazadnje Attack on Titan in One Piece, nepričakovane smrti, razvoj, cilj, osebnost karakterjev, ki ne niha (se spremonja) glede na pričakovanja publike.

Pa sem si res vzel 10 minut pa se potrudil. Želim vam obilo užitka.

Joj pozabil dodat starega hobita in lotr. Risanko.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrimozR ::

Initial D si dal kot primerjavo za glasbo v GoT? Seriously? :D

Smrekar1 ::

m0LN4r je izjavil:

1. Ni izmišljeno, to sem poslušal cel čas, ko sem bil v študentu. Vsak tisti dan, ko je prišla epizoda na fartis.

vljučno

nemorem te vzeti resno, ker nevem kaj je to :)

Poglejte si:
La Mujer De Judas glede zapletov,
Robin Hood no Daiboken -> John Snow
Initial D in Macross za glasbo ali pa Tale of Melodies in Tale of Memories, drama pure,
Berserker, Seirei no Moribito in Claymore, kri pa to.
Sword of the stranger, revenge,
Kojiki -> Red wedding itn.: http://en.wikisource.org/wiki/Kojiki
Death Note, ka je to dober lik L, N in Light, nepričakovanost
Code Geass, Valkiria Chronicles, Ginga eiyuu densetsu, malo čarovnije odlična battle taktika, vojskovanje in spet fenomenalen karakter in nepričakovanost (
Robin Hood no Daib?ken -> John Snow
Monster, Elfen Lied -> Theon Grayjoy psihič
Baccano -> Tricky timeline
Nenazadnje Attack on Titan in One Piece, nepričakovane smrti, razvoj, cilj, osebnost karakterjev, ki ne niha (se spremonja) glede na pričakovanja publike.

Pa sem si res vzel 10 minut pa se potrudil. Želim vam obilo užitka.

Joj pozabil dodat starega hobita in lotr. Risanko.


Kolikor vem GRRM nikoli ni bil nek fan animejev, ampak prosto priznava, da so nanj naredili močan vpliv stripi, med katerimi je res precej paralel (npr. Arya Stark - Bruce Wayne). Serija kot taka prav gotovo ne kopira animejev, ker se kar drži knjig.

Če je "La Mujer De Judas" Venezuelska telenovela prav gotovo ni vplivala kaj dosti na zaplete, saj se je začela leta 2002, dve leti po izidu ASOS. Sword of the stranger je izšel leta 2007, sedem let po knjigi, v kateri se zgodi Rdeča poroka (torej je bilo prej obratno).
Avtor pravi, da je bil navdih za Rdečo poroko tole: Clan Douglas @ Wikipedia
Dvomim, da je lagal.

Valkyra Chronicles so se začeli leta 2009 in najbrž niso bistveno vplivali na knjige. Elfren Lied se je začela leta 2002, težko da je bila vir za lika, ki se je prvič pojavil v knjigi šest let prej. Baccano se je začel leta 2003, tudi težko, da je služil kot vir za knjige, ki so izšle leta 1996, 1998 in 2000 ...

Prej bi rekel, da so tele mange pobirale po ASOIF kot obratno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::

Prej bi rekel, da so tele mange pobirale po ASOIF kot obratno.

Ne vem če bo naš Otaku tole dobro sprejel. Pomojem ves zaripel praska po stenah in brca plišaste igračke z veliki očki.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

m0LN4r ::

Plišastim igračkam sem odtrgu glave :P
Pa knjigo pustimo pri miru. ok?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Ne vem če bo naš Otaku tole dobro sprejel. Pomojem ves zaripel praska po stenah in brca plišaste igračke z veliki očki.


Znabit, ja. Vzel sem si deset minut in preveril vse omenjene naslove. Le redkokateri je izšel pred letom 2000, še to so v kategoriji "blood and gore", ki vsaj od Flavijskega amfiteatra naprej (leta 80 n.š.) res ni več originalna. Že takrat ni bila več, ampak tisto je vsaj preseglo vse kar je bilo prej ... in potem, če smo natančni.

Pa btw, je res tako težko napisati Jon Snow in ne John Snow? John je krščansko ime, Jon skandinavsko in kot tako dosti bolj sodi v koncept severnjaka, ki časti drevesa.

Smrekar1 ::

m0LN4r je izjavil:


Pa knjigo pustimo pri miru. ok?


Zakaj že? Garantiram ti, da so to serijo delali po omenjenih knjigah in ne po mangah, ki so časovno izšle več let po teh knjigah.

Daleč od tega da je GOT nekaj najboljšega od rezanega kruha naprej. Meni sta recimo Breaking bad in Walking dead dosti bolj všeč, pa tudi Lost je bil zanimiv. Samo zaradi tega ne morem reči, da je GOT brezveze, ker je pač zunaj tudi nekaj boljšega. Do GOT sem najbrž malo pristranski, ker sem pač okužen s knjigami. Se zgodi, odprebrati jih ne morem, pač pa bolj razumem kaj se dogaja v ozadju in mi je zato najbrž boljše kot sicer.

Mimogrede, če ti je GOT plehka in preveč pop in tako dalje me pa res zanima, kako lahko gledaš te mange (in eno telenovelo), ki ne zgledajo nič kaj dosti naprednejše. Prej obratno, ker si jih navedel precej da si dobil notri vse elemente, kjer so nekateri dejansko napredni (razvoj likov, zapleti ipd).

V peti sezoni prihaja ene par finih dogodkov, ki se dobro prenesejo na TV (ter kup stvari, ki se ne, ampak to je druga zgodba). Morda te zna kateri presenetiti. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

m0LN4r ::

Nekako točno tak efekt je bil: http://www.snotr.com/video/14202/GoPro_...
Kot sem rekel, verjetno bi bilo veliko bolj zanimivo, če bi gledal sproti takrat, ko je prihajalo ven in ko še ni bilo toliko hypa vsepovsod.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

PrimozR ::

Spet slaba primerjava, realnost GoProja je nekako takole, v tvojem videu je pač tip 'totalno nesposoben' oz. hoče narediti en čuden point.

m0LN4r ::

Narobe razumeš, kaj hočem povedat.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Pithlit ::

m0LN4r je izjavil:

Narobe razumeš, kaj hočem povedat.

Bolj tko da ne znaš povedat... Pa loviš se v lastne luknje. U bistu bi blo najbolje odnehat pa pustit folku da v miru gleda karkoli jim/nam že paše.
Life is as complicated as we make it...

m0LN4r ::

Naj jim bo :))
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Smrekar1 ::

m0LN4r je izjavil:

Nekako točno tak efekt je bil: http://www.snotr.com/video/14202/GoPro_...
Kot sem rekel, verjetno bi bilo veliko bolj zanimivo, če bi gledal sproti takrat, ko je prihajalo ven in ko še ni bilo toliko hypa vsepovsod.


Tjah, prehuda pričakovanja so res lahko problem. Sumim pa, da je bilo tvoja že popolnoma nemogoče izpolniti. Enako bi bilo s kom od nas, če bi šel zdaj gledat katero od teh tvojih preljubih mang. Vau, napram njej se AGOT skrije, to mora bit res FUL DOBRO!!

Edino kar lahko garantiram je razočaranje. Od intelekta gledalca je odvisno kako hudo je, ker je te stvari lahko že malo kritično predelal v glavi. Eni tega ne zmorejo. :)

PrihajaNodi ::

Da podam še svojih 5 centov. Prva sezona je malo boring, kasneje se začnejo zadeve fantastično odvijati. Glavni junaki niso zasidrani na svojih stolčkih kot drugje. Bitke se dobivajo in izgubljajo. Tudi vojskovanje je lepo prikazano in kot že rečeno kralj "Artur" ni zasidran v svojem prestolu. Je pa malo preveč zgodb v serijah in mi gre tisto z Bran Starkom počasi na kur. Njegov karakter bi lahko brez problema izključili iz zgodbe. Edino kar je bilo ok. je bilo v mlinu, ko je prevzel oblast nad volki.

Čakam na nadeljevanje.

p.s. Tisto na poroki Rob Starka je bilo pa sick. Tega karakterja mi je bilo res škoda. Fajn bi bilo da bi se pokolu izognil vsaj Rob Stark ali bil ubit kje drugje,

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

PrihajaNodi je izjavil:



p.s. Tisto na poroki Rob Starka je bilo pa sick. Tega karakterja mi je bilo res škoda. Fajn bi bilo da bi se pokolu izognil vsaj Rob Stark ali bil ubit kje drugje,


Meni je bilo pa Ned Stark-a bolj škoda.

Smrekar1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Da podam še svojih 5 centov. Prva sezona je malo boring, kasneje se začnejo zadeve fantastično odvijati. Glavni junaki niso zasidrani na svojih stolčkih kot drugje. Bitke se dobivajo in izgubljajo. Tudi vojskovanje je lepo prikazano in kot že rečeno kralj "Artur" ni zasidran v svojem prestolu. Je pa malo preveč zgodb v serijah in mi gre tisto z Bran Starkom počasi na kur. Njegov karakter bi lahko brez problema izključili iz zgodbe. Edino kar je bilo ok. je bilo v mlinu, ko je prevzel oblast nad volki.

Čakam na nadeljevanje.


Menda so Brana in Hodorja iz naslednje sezone izključili v celoti. Njun del je dosti kompleksnejši, kot se da prikazati na televiziji. To bo predstavljalo velik problem, saj bo Bran nedvomno ključen v poteku nadaljnje zgodbe, vendar na način, da bo gledalcem televizije to izgledalo zelo čudno.

FTad ::

Hodorja definitivno ne bo, mislim pa da bo Bran vseeno v nekaj epizodah.

m0LN4r ::

Hodor je daleč najboljši igralec/karakter v celi seriji... Nič ne reče pa ga vendarle vsi čutimo
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

PrihajaNodi ::

Japajade, ko retard. Ta dva igralca je treba odstranit iz serije. Joefrey-a bi pa morali mučiti tako kot so tistega, ki so mu spremenili ime, oziroma mu ga je.

Najboljše so vojne ampak v vseh 4 epizodah samo dve prave bitke. Tista z ladjami in v ledenem gradu.

Najboljša igralka mi je pa Kalisi. Pa še huda je.

Smrekar1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Japajade, ko retard. Ta dva igralca je treba odstranit iz serije. Joefrey-a bi pa morali mučiti tako kot so tistega, ki so mu spremenili ime, oziroma mu ga je.


Theon Greyjoy, znan tudi kot Reek/Smrdek in še ene par drugih imen.

Najboljše so vojne ampak v vseh 4 epizodah samo dve prave bitke. Tista z ladjami in v ledenem gradu.


Ledenem gradu? Aja, misliš Zid.

Noja, štesta knjiga se bo začela s tremi konkretnimi bitkami, ki jih bodo nedvomno pokazali v seriji. Eno morda že v naslednji sezoni, kot finale, tako da se imaš česa veseliti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

PrihajaNodi ::

Theon Greyjoy, znan tudi kot Reek/Smrdek in še ene par drugih imen.


Ta bo pravi. Joefrey bi moral biti Reek.


Ledenem gradu? Aja, misliš Zid.


Tako je. Zid, grad...


Noja, štesta knjiga se bo začela s tremi konkretnimi bitkami, ki jih bodo nedvomno pokazali v seriji. Eno morda že v naslednji sezoni, kot finale, tako da se imaš česa veseliti


Upam da bo še kaj zmajev. In da bi bila Kalisi na prestolu.

Smrekar1 ::

PrihajaNodi je izjavil:


Ta bo pravi. Joefrey bi moral biti Reek.


V bistvu on res ni bil kriv ničesar posebnega. Zahvali se njegovi ljubeči, a neuravnovešeni materi in dvema ključnima dvorjanoma. Joffrey je bil zgolj figura v njinuh rokah.

Upam da bo še kaj zmajev. In da bi bila Kalisi na prestolu.


Garantiram ti, da bo zmajev še dosti. Prepričan ap sem, da boš do konca serije Danny sovražil iz dna srca :)
Ni spoiler, ker do tega v knjigah še ni prišlo. Ampak prepričan sem, da tipo ni ustvaril skoraj superherojske zmajarke ki osvobaja sužnje zato, da bi prišla in kot nekakšna Superwoman rešila svet in ustvarila pravično deželo.
Ne, od Danny na koncu pričakuj le dvoje: Kri in ogenj.

PrihajaNodi ::

V bistvu on res ni bil kriv ničesar posebnega. Zahvali se njegovi ljubeči, a neuravnovešeni materi in dvema ključnima dvorjanoma. Joffrey je bil zgolj figura v njinuh rokah
.

On ni bil uravnotežen. Drugi sin je pa je na nekem kulturnem nivoju. Je pa Jeofrey poslušal samo dedka.

Garantiram ti, da bo zmajev še dosti. Prepričan ap sem, da boš do konca serije Danny sovražil iz dna srca :)
Ni spoiler, ker do tega v knjigah še ni prišlo. Ampak prepričan sem, da tipo ni ustvaril skoraj superherojske zmajarke ki osvobaja sužnje zato, da bi prišla in kot nekakšna Superwoman rešila svet in ustvarila pravično deželo.
Ne, od Danny na koncu pričakuj le dvoje: Kri in ogenj.


To pa si me sedaj razočaral. Škoda jo je, da bi umrla, brez da zasede prestol.

Smrekar1 ::

PrihajaNodi je izjavil:


On ni bil uravnotežen. Drugi sin je pa je na nekem kulturnem nivoju. Je pa Jeofrey poslušal samo dedka.


V bistvu je bil problem v tem, da ni poslušal dedka.

To pa si me sedaj razočaral. Škoda jo je, da bi umrla, brez da zasede prestol.


Ne razumi me narobe - čisto zna bit, da bo zasedla Železni prestol (Meereenovskega je že). Samo želel si boš, da ji ne bi uspelo in da bi jo v roke dobil vsaj Ramsay.

m0LN4r ::

Najboljša igralka mi je pa Kalisi. Pa še huda je.

Marsikatera je fukiš in bi jo pogrešal :)
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

@nny ::

'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

vostok_1 ::

@nny je izjavil:



Oh fuck, hahaha. Genialno.

Smrekar1 ::

Polgedal sem si Elfenlied. Sicer kul risanka, ampak mi ni jasno kje je m0LN4r notri dobil Theona Greyjoya ali karkoli podobnega. Na določene trenutke sicer lahko rečemo, da spominja na AGOT, vendar prej v kategoriji nepričakovanih smrti, sploh na koncu dela in pomenu družine. Pa tudi malo je podobna knjigam, ker zgodbo predstavlja močno nelinearno - kar sicer ni neka edinstvena zadeva, ampak izpade kul. Nekaj je tudi psihološkega boja, ki v AGOT seriji ni tako izražen. Gre se bolj za pristop zgodbe kot kaj drugega, podrobnosti so bolj kot ne površinske.

Samo če Lucy/Miu primerjaš s Theonom si pa res brutalno zgrešil tako Elfenlied kot tudi AGOT :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

D3m ::

Kaj za vraga ima Elfen Lied veze z GoT?

m0LN4r?
|HP EliteBook|R5 6650U|

St235 ::

Preberi nabijanja na vrhu strani o tem kako GoT kopira ideje animejev, ki so po večini nastali kasneje, kot zgodba, ki jo gledamo v GoT.

m0LN4r ::

Zahvaljujoče mojemu "trolanju" je tema spet zaživela :)

@Smrekar1
Namen moj dosežen. Veseli me, kar si napisal.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM
««
68 / 213
»»