» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
65 / 213
»»

cebelar123 ::

Velikani so praktično bitja katera so na robu izumrtja.

vostok_1 ::

@nny je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Drguače, kaj ko bi nekdo obvestil Westeros, da prihaja armada 100.000 wildlingsov za njimi pa še enkrat tolko white-walkerjev? Seriously. Naredijo nemogoči ledeni zid, pozabijo pa da bi bilo mogoče fanj naredit postojanke s kresom, kot smo slovenci v času turkov.
Naj vsaj pošljejo kako vrano ali par tekačev.
This story is getting dumber by the minute...


Not sure, who is dumb(er). Ali pa te samo malo daje spomin? Maester Aemon in Sam sta poslala 44 krokarjev s sporočili na vse konce Westerosa. Edina dva, ki sta reagirala, sta bila Stane in Mel. Zadnjih 30 sekund. Ostali so preveč zaposleni za lastnimi intrigami in vojnami.





Drugače pa je imela ta epizoda res nekaj cheesy momentov. Dejavu klasičnih vlog v bitki - poveljnik, strateg, strahopetec, stara ljubezen, stari modrec, velikani, mamuti, otroški heroj...ne vem, če so kaj izpustili. Najboljši lik je (bil) Allister Thorne, ki se je izkazal kot sposoben poveljnik, čeprav je bil v prvi seriji totalna driska. Celo to je ugotovil, da potrebuje Jona, če hoče dalj časa braniti Castle Black in sklenil za par ur zakopati bojno sekiro. Pogumen možakar in dober mečevalec; še ranjen je vpil, naj se bojujejo naprej.



Ja to je blo tolk, časa nazaj, da je sedaj že pravljica. Če pa bi napisali:

"Napadlo je nas 100.000 severnjakov. Bitka zmagana, ogromno žrtev. Izjemno oslabljeni, vodstvo v razsulu. V pričakovanju drugega napada. Nujno potrebujemo pomoč. Lokacija white walkerjev neznana. Predvidevamo na poti k zidu."

Tetraz ::

vsaka organizirana vojska poje 10-20x večje število divježev za zajtrk praktično brez izgub. oni so netrenirani, nimajo taktike in se borijo za slavo (najhitrejši način da umreš). problem je pač da 100 komadov na zidu pač ni vojska :)

še vedno mislim da je izvidnica 10komadov ki jih je mance poslal ena izmed večjih kozlarij :)

aja, white walkerji so južno od zidu tut pravljica :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tetraz ()

FTad ::

Tetraz je izjavil:

vsaka organizirana vojska poje 10-20x večje število divježev za zajtrk praktično brez izgub. oni so netrenirani, nimajo taktike in se borijo za slavo (najhitrejši način da umreš). problem je pač da 100 komadov na zidu pač ni vojska :)

še vedno mislim da je izvidnica 10komadov ki jih je mance poslal ena izmed večjih kozlarij :)

aja, white walkerji so južno od zidu tut pravljica :)



Pa zavedati se je treba, da tud 100 komadov Night Watcherjev sestavljajo bivši prestopniki, ki tudi niso preveč natrenirani....

Tetraz ::

ja, ampak oni so proti wildlingom navy seali, tako po opremi kot izurjenosti in organiziranosti. :)

Halfdead987 ::

>ja, ampak oni so proti wildlingom navy seali, tako po opremi kot izurjenosti in organiziranosti. :)

Ampak jih je umrlo kar precej proti 10im.
In ja, se strinjam. Te wildlingi itak nimajo discipline ne nič. Edino velikani ampak bi jih res veliko rabili.
Tisto sidro v 9. delu je bilo odlično. Ko je ubilo tisti plezalce.

M-XXXX ::

nurse013 ::

Najboljše je bilo sidro
:)
you gotta be kidding me...

Smrekar1 ::

Smurf je izjavil:


-Dodatno pojasnilo na podlagi knjige, ki ni spoiler (opozorim pa vseeno):

Vecina wildlingov je slabo oborozenih/izurjenih. Pac imas te udarne "elitne" skupine, ampak vecina pa je dalec od tega in recimo niti nima zeleznega orozja. Treba je tudi vedeti, da je znotraj njihovi vojske veliko razlicnih plemen (ki se med sabo niti ne marajo) in so skupaj zaradi sile razmer (whitewalkers). Omenjeno je tudi, da je recimo 1 black brother dober za 10 wildlingov (mogoce je malce drugacna stevilka). Na podlagi tega bi jaz sklepal, da jih Tyrell-Lanisterjeva vojska lahko premaga.


Tyrell-Lannisterske vojske je dobrih 100 tisoč mož, proti 40 (ali pa 100) tisoč divježem se ne bi niti spotili. Problem je v tem, da so kakih 5000 kilometrov stran, imajo druge skrbi (ki pa bi bile spoiler) in da jih nimajo variante hitro spraviti na sever, niti nimajo logistike jih tam futrati.

cebelar123 ::

Pogledal sem zadnji del in morem napisati, da se lepo vidi kako se jim iz sezone v sezono budget veča. Vidi se tudi da niso mogli zaključit tretje knjige v regularnem času za serijo in so jo podaljšali in tako poskusili nekako zaključiti knjigo tri. Ni jim najbolj uspelo, saj so ogromno spustili, spremenili in celo eden veliki WTF moment prestavli na naslednjo sezono, kar ni nič narobe samo boljše bi bilo če bi dali 11 delov :) .

Zdaj pa me zanima če se je že kdo spraševal kako bodo posneli naslednjo sezono. Saj se knjigi 4 in 5 skoraj do zadnjih strani knjige 5 dogajata v enakem času. Samo da je Martin osebe radelil po knjigah. Ne morem si predstavljat, da bi celotno sezono posneli brez doloćenih glavnih osebkov. Ali bog ne daj knjigo 4 razdelil na dve sezoni.

Jaz upam da bodo mešali v seriji knjigi 4 in 5 in bomo tako dobili lepši "timeline". Ker drugače bo to katastrofa, sploh po tako dobri sezoni.

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

Mance, Hound, Daenerys, Tywin & Shae got owned :))

Super epizoda, lepo so zaključili, čeprav imam veliko vprašanj glede tistega drevesa in starega "First Men-a", ampak ne prehitevajmo, "že" čez enih 10 mesecev pride nova sezona :P

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

cebelar123 je izjavil:

Pogledal sem zadnji del in morem napisati, da se lepo vidi kako se jim iz sezone v sezono budget veča. Vidi se tudi da niso mogli zaključit tretje knjige v regularnem času za serijo in so jo podaljšali in tako poskusili nekako zaključiti knjigo tri. Ni jim najbolj uspelo, saj so ogromno spustili, spremenili in celo eden veliki WTF moment prestavli na naslednjo sezono, kar ni nič narobe samo boljše bi bilo če bi dali 11 delov :) .

Zdaj pa me zanima če se je že kdo spraševal kako bodo posneli naslednjo sezono. Saj se knjigi 4 in 5 skoraj do zadnjih strani knjige 5 dogajata v enakem času. Samo da je Martin osebe radelil po knjigah. Ne morem si predstavljat, da bi celotno sezono posneli brez doloćenih glavnih osebkov. Ali bog ne daj knjigo 4 razdelil na dve sezoni.

Jaz upam da bodo mešali v seriji knjigi 4 in 5 in bomo tako dobili lepši "timeline". Ker drugače bo to katastrofa, sploh po tako dobri sezoni.


Pomešali bodo 4. in 5. knjigo. Materiala je dovolj za 3 sezone, planirajo 1, morda 2. Veliko je namreč političnega spletkarjenja, knjiga tu preide v triler, zaradi česar 4. knjiga marsikomu ni všeč. Za TV serijo to ni najbolj primerno. Ne ker se ne da naredit, ampak struktura gledalcev je taka, da ne bo najbolje sprejeto.

martincek1 je izjavil:


Super epizoda, lepo so zaključili, čeprav imam veliko vprašanj glede tistega drevesa in starega "First Men-a", ampak ne prehitevajmo, "že" čez enih 10 mesecev pride nova sezona :P


Večina tega kdo je kdo je sklepanje, tudi če bereš knjigo. V bistvu bo verjetno marsikaj razjasnjeno v seriji, ki je manj subtilna kot knjiga. Je Bran na koncu sezone prišel do "triokega vrana"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Gladi ::

Sam je mal ironično da so finalno epizodo v USA predvajal na fahter's day :))

Drugač pa fenomenalna finalna epizoda in njen konec.

cebelar123 ::

The "Last" Greenseer reče Branu:

You will never walk again.
But you will fly.

Ali to praktično pomeni, da bo upravljal zmaja?

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

Zmaj bi Beyond the Wall res lahko naredil cel razfuk WWjem in ostalim weird mrtvecem, in to je verjetno tudi namen preostalih "normalnih ljudi (first men? in children of the first men" na severu, ki se praktično nimajo kam umakniti.

@nny ::

Klan Lannisterjev je p0wned. Vsa inteligenca je šla papa, rudniki suhi, zadolženi pri
Železni banki...not good.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Smrekar1 ::

cebelar123 je izjavil:

The "Last" Greenseer reče Branu:

You will never walk again.
But you will fly.

Ali to praktično pomeni, da bo upravljal zmaja?


Aha, do sem je prišlo. Ne ve se še kako in kaj bo lahko upravljal. Dodal bom spoiler, če koga zanima kaj bo *najbrž* lahko počel.

Po mojem postane Star bog (Old god). To so (spet pomojem) v bistvu Zelenovidci (? - Greenseer), ki so se združili z Dlakodrevesom (? - Weirtree), bela drevesa z obrazi. Vidi lahko vse, kar se dogaja, se je zgodilo ali se bo zgodilo, kadar koli, pred katerim koli takim drevesom. Do neke mere lahko tudi upravlja z okolico, listi zašelestijo ipd. Verjetno bo kasneje lahko tudi upravljal z živalmi, kot že lahko upravlja s svojim grozovolkom Poletkom (? - Summer), če se prav spomnim (bral sem ko je izšlo, več kot dve leti nazaj) je v 5. knjigi že začel upravljati s ptiči in podobnim. Zmaj je seveda logična nadgradnja tega.


@nny je izjavil:

Klan Lannisterjev je p0wned. Vsa inteligenca je šla papa, rudniki suhi, zadolženi pri
Železni banki...not good.


V bistvu je vojna dosti bolj prizadela Lannisterje kot Starke. Kot zdaj kaže bo šel Castelry Rock Martellom v Dorniji. Razen če se Cersei ponovno poroči, po možnosti s kakim bratrancem in sproducira še enega mulca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

oo7 ::

Super epizoda posebej konec.


Edino ni mi jasno kje je bilo tistih 100.000 divježev jaz bi prej rekel, da jih je bilo 100 vse skupaj:|

Kdo so tisti kostkoti? Imajo kej veze z White walkersi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Shae pa je taprava kur... dobila je kar je zaslužila ravno tako Tyvin bravo Tyrion:)
Upam, da ne bo zdaj Jamie kaj nasrkal, ker ga je spustil me pa prav zanima kaj bo naredila zdaj Cersei.

Vglavnem to je preveč 1 leto za čakat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

cebelar123 ::

oo7 je izjavil:

Super epizoda posebej konec.


Edino ni mi jasno kje je bilo tistih 100.000 divježev jaz bi prej rekel, da jih je bilo 100 vse skupaj:|


You know nothing M-Power.

Boš moral počakati na to informacijo, mislim da je nebi smeli spustiti v naslednji sezoni.

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:

Shae pa je taprava kur... dobila je kar je zaslužila ravno tako Tyvin bravo Tyrion:)


Bravo Tyrion? Ubil je edino žensko, v katero se je zaljbil po neki kmetici pred 20 leti, ter ubil je svojega očeta. Zdaj je morilec lastne družine (kinslayer) in s tem za vekomaj preklet. Poleg tega je zelo verjetno pogubil edino močno vejo svoje nadpovprečno osovražene dinastije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

SuperVeloce ::

ej ni še preteklo niti en dan od predvajanja, nebi škodilo označiti spoiler!

knesz ::

SuperVeloce je izjavil:

ej ni še preteklo niti en dan od predvajanja, nebi škodilo označiti spoiler!

Tako je. Eni gledamo v ponedeljkih na HBO. Mrš!

oo7 ::

Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Shae pa je taprava kur... dobila je kar je zaslužila ravno tako Tyvin bravo Tyrion:)


Bravo Tyrion? Ubil je edino žensko, v katero se je zaljbil po neki kmetici pred 20 leti, ter ubil je svojega očeta. Zdaj je morilec lastne družine (kinslayer) in s tem za vekomaj preklet. Poleg tega je zelo verjetno pogubil edino močno vejo svoje nadpovprečno osovražene dinastije.


Seveda je naredil prav. Ona ga je izdala in če ne bi on nje fental bi ona njega. Tyvin si je pa tudi zaslužil kar je dobil posebno od Tyriona.
Zdaj je na svetu več dobrih kot hudobnih Lanisterjev. Joefrey in Tyvin sta mrtva ostane samo še Cersei. Tyrion, Jamie in tamal, ki je kralj pa niso slabi posebej Jamie se je popravlja iz sezone v sezono in kolikor sem ga sovražil na začetku mi je že eden najboljši likov v seriji čeprav ga nekej biksa z sestro:))

SuperVeloce je izjavil:

ej ni še preteklo niti en dan od predvajanja, nebi škodilo označiti spoiler!



Je bilo rečeno, da se o tekoči oddaji lahko govori tako, da nima pomena označevat z spoilerjem.

knesz je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

ej ni še preteklo niti en dan od predvajanja, nebi škodilo označiti spoiler!

Tako je. Eni gledamo v ponedeljkih na HBO. Mrš!


Če še nisi gledal epizode sploh ne vem zakaj bereš, ker točno veste, da se lahko govori o tekoči epizodi. to ste si čisto sami krivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:


Seveda je naredil prav. Ona ga je izdala in če ne bi on nje fental bi ona njega. Tyvin si je pa tudi zaslužil kar je dobil posebno od Tyriona.


Kolikor vem bi lahko mirno pobegnil in ne bi videl ničesar.

Zdaj je na svetu več dobrih kot hudobnih Lanisterjev. Joefrey in Tyvin sta mrtva ostane samo še Cersei. Tyrion, Jamie in tamal, ki je kralj pa niso slabi posebej Jamie se je popravlja iz sezone v sezono in kolikor sem ga sovražil na začetku mi je že eden najboljši likov v seriji


Saj Lannisterji na splošno sploh niso hudobni. Edini, ki je dejansko hudoben je Joffrey, samo on je v bistvu Baratheon. So ambiciozni, pogosto pohlepni, ampak nič bolj hudobni od večine ostalega plemstva. Poglej Tyrelle, ki so umorili Joffreya, ker ne bi bil dober mož za njihovo Margery. Cilj opravičuje sredstva? Ok, ampak tudi Rdečo poroko lahko zracionaliziramo na točno isti način. Koliko manj mrtvih je bilo, ker so Robba izdali in umorili na lastni poroki.

čeprav ga nekej biksa z sestro:))


Eja. Nekaj biksa :D

oo7 ::

Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:


Seveda je naredil prav. Ona ga je izdala in če ne bi on nje fental bi ona njega. Tyvin si je pa tudi zaslužil kar je dobil posebno od Tyriona.


Kolikor vem bi lahko mirno pobegnil in ne bi videl ničesar.

Zdaj je na svetu več dobrih kot hudobnih Lanisterjev. Joefrey in Tyvin sta mrtva ostane samo še Cersei. Tyrion, Jamie in tamal, ki je kralj pa niso slabi posebej Jamie se je popravlja iz sezone v sezono in kolikor sem ga sovražil na začetku mi je že eden najboljši likov v seriji


Saj Lannisterji na splošno sploh niso hudobni. Edini, ki je dejansko hudoben je Joffrey, samo on je v bistvu Baratheon. So ambiciozni, pogosto pohlepni, ampak nič bolj hudobni od večine ostalega plemstva. Poglej Tyrelle, ki so umorili Joffreya, ker ne bi bil dober mož za njihovo Margery. Cilj opravičuje sredstva? Ok, ampak tudi Rdečo poroko lahko zracionaliziramo na točno isti način. Koliko manj mrtvih je bilo, ker so Robba izdali in umorili na lastni poroki.

čeprav ga nekej biksa z sestro:))


Eja. Nekaj biksa :D



Je kar prav naredil, da je pospravil te smeti. Sploh oče mu je očital kur.. potem je bil pa sam in to celo z njo:|
Tyrelli so naredili dobro delo ne samo zase tudi za druge.

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:

[
Je kar prav naredil, da je pospravil te smeti. Sploh oče mu je očital kur.. potem je bil pa sam in to celo z njo:|


Jah, nihče ni popoln. Tywinov odnos do Tyriona je bil grozen, to drži, ampak samo zaradi tega Tywina težko označimo za hudobnega.

Tyrelli so naredili dobro delo ne samo zase tudi za druge.


Morda. Čeprav kaj veš, če bi Joffreya njegov dedek prijel v roke ...

martincek1 ::

Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Shae pa je taprava kur... dobila je kar je zaslužila ravno tako Tyvin bravo Tyrion:)


Bravo Tyrion? Ubil je edino žensko, v katero se je zaljbil po neki kmetici pred 20 leti, ter ubil je svojega očeta. Zdaj je morilec lastne družine (kinslayer) in s tem za vekomaj preklet. Poleg tega je zelo verjetno pogubil edino močno vejo svoje nadpovprečno osovražene dinastije.


Kdo pa ve, da ju je ubil Tyrion? Okej Varys in Jamie verjetno sklepata...

Phantomeye ::

martincek1 je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Shae pa je taprava kur... dobila je kar je zaslužila ravno tako Tyvin bravo Tyrion:)


Bravo Tyrion? Ubil je edino žensko, v katero se je zaljbil po neki kmetici pred 20 leti, ter ubil je svojega očeta. Zdaj je morilec lastne družine (kinslayer) in s tem za vekomaj preklet. Poleg tega je zelo verjetno pogubil edino močno vejo svoje nadpovprečno osovražene dinastije.


Kdo pa ve, da ju je ubil Tyrion? Okej Varys in Jamie verjetno sklepata...


Vseeno je bilo pa izven plana. Tyrion je naredil napako. Zato, ker je naredil nekaj podobnega kot Oberyn... popustil je svojim čustvom.

martincek1 ::

Itak je pa že bil kingslayer (kao zastrupil Joffreya). Sedaj bo zanimivo videti kam ga bodo transportirali, bo pa sigurno imel še pomembno vlogo.

BTW: Ja, The Mountain očitno res ni umrl. Me pa zanima kaj lahko iz njega naredijo? Hulka? :))

Gregor5816 ::

martincek1 je izjavil:

Itak je pa že bil kingslayer (kao zastrupil Joffreya). Sedaj bo zanimivo videti kam ga bodo transportirali, bo pa sigurno imel še pomembno vlogo.

BTW: Ja, The Mountain očitno res ni umrl. Me pa zanima kaj lahko iz njega naredijo? Hulka? :))

Še enega Hodorja:D

cebelar123 ::

Veš ki ma Hodor Mountaina. Pojega ga za zajtrk.:))

@nny ::

Pravkar me je spreletelo, da bi moral biti Jon že ene 15x mrtev, če ne večkrat. Dany tudi, Arya, Tyrion, Bran. To so ključni igralci.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

54j0 ::

@nny je izjavil:

Pravkar me je spreletelo, da bi moral biti Jon že ene 15x mrtev, če ne večkrat. Dany tudi, Arya, Tyrion, Bran. To so ključni igralci.


To nekako ni pogoj za "ključnost". Za primer Tywin, ko je zanj točila Arya. Pri sebi jo je imel par dni in preživel(!). Aja, za namenček je punca v žepu imela tri debele usluge s strani izredno sposobnega morilca...

vostok_1 ::

Epizoda za popenit. Kot, da bi tik pred izlivom vdrli notri specialci in te mahnili po glavi.

jizzer ::

Lahko prosim kdo ki bere knjige pod ZS napiše kaj se zgodi z Mountnom? Pa ne nekih drugih major spoilerjev dodajat, pač kar se da brez :) za njega me malo zanima, hkrati pa mi je vseeno če se mi spoila.

@smrekar Vsak ma drugačo mišljenje za določene evente. Preveč Tyriona obsojaš... Predstavljaj si sebe da te tak na rob spravijo, da noben ne vidi dobrega v tebi, te celo življenje ponižujejo, itn. itn... Jaz vem da bi naredil vse kar bi še lahko da bi jim na točki brez povratka (v momentu ko je že vse končano), naredil vse najslabše. Pa sem tut prepričan da bi tudi ti čeprav te ne poznam.

Glede wildlingsov sem pa jaz razumel tako. Saj jih niso vseh pobili, samo predali so se da nebi bilo pretočene šee več krvi.

Nevem pa če bom lahko čakal spet 10 mescov.

martincek1 ::

Kot rečeno bo glede tega več povedano v naslednji sezoni. Sam osebno sklepam, da je večina teh 100.000 mož zadolžena za obrambo pred White Walkersi, ker so jim definitivno večja težava kot zmaga nad 50 ljudmi v Nights Watchu. Glede na to, da so wildingsi stran od straže že plezali čez zid, predvidevam da bi Castle Black padel v roku max dveh dni in bi imeli Wildingsi prosto pot. Sklepam da so imeli beyond the wall postavljene straže na katerih so se izmenjavali in tako odbijali napade WWjev, zato tudi ni bilo ofenzive v tej sezoni.

No to so čisto moje domneve, bomo pa videli kaj je res že čez ... aja 10 mesecev :D

pickle_rick ::

http://9gag.com/gag/arpLPW6/mcmountain

You ate her! You burger-ed her! You fried her children! Say her name! Elia McMartell! Who gave you the order?!:))

Zgodovina sprememb…

Nikec3 ::

Meh, meni sta bili zadnji dve epizodi bolj šibki. V tej je bilo veliko neumnosti, tiste scene z okostnjaki pa so izgledale kot mešanica Dragon Ball in Piratov s Karibov.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Okapi ::

Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold
:D

Gregor P ::

Smrekar1 je izjavil:

Edini, ki je dejansko hudoben je Joffrey, samo on je v bistvu Baratheon.
... v bistvu ravno to ni (blond lasje pa to)8-)

Nikec3 je izjavil:

Meh, meni sta bili zadnji dve epizodi bolj šibki. V tej je bilo veliko neumnosti, tiste scene z okostnjaki pa so izgledale kot mešanica Dragon Ball in Piratov s Karibov.

Prej kot "noč živih mrtvecev":D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Smrekar1 ::

jizzer je izjavil:


@smrekar Vsak ma drugačo mišljenje za določene evente. Preveč Tyriona obsojaš... Predstavljaj si sebe da te tak na rob spravijo, da noben ne vidi dobrega v tebi, te celo življenje ponižujejo, itn. itn... Jaz vem da bi naredil vse kar bi še lahko da bi jim na točki brez povratka (v momentu ko je že vse končano), naredil vse najslabše. Pa sem tut prepričan da bi tudi ti čeprav te ne poznam.


V bistvu mal provociram :) Ja, itak je bilo razumljivo vse kar je naredil. Čeprav njegova prihodnost ni pretirano lepa, ker je izgubil cca vse :)

martincek1 je izjavil:


Kdo pa ve, da ju je ubil Tyrion? Okej Varys in Jamie verjetno sklepata...


Pobegnil jim je natanko 1 jetnik, ki ga je prej eden od umorjenih obsodil na smrt, ker da je ubil vnuka umorjenega in javno izjavil, da bi pobil vse, tudi umorjenega, če bi le dobil priložnost. Mislim, da lahko ta zaključek potegneš tudi brez strašne forenzike in doktorata iz jasnovidnosti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Smrekar1 ::

Gregor P je izjavil:

... v bistvu ravno to ni (blond lasje pa to)8-)


Brez genetskega testiranja bo to težko dokazati. Verjetno bodo tako ali tako vsi trije otroci umrli preden bi se karkoli dokazalo (ni noben spoiler, ampak moje osebno mnenje).

FTad ::

Smrekar1 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

... v bistvu ravno to ni (blond lasje pa to)8-)


Brez genetskega testiranja bo to težko dokazati. Verjetno bodo tako ali tako vsi trije otroci umrli preden bi se karkoli dokazalo (ni noben spoiler, ampak moje osebno mnenje).



Halo, pa saj je bilo že v 1. sezoni ugotovljeno, ko je Ed Stark to ugotovil, da je Joeffry sin Cersei in Jamiea.....pa tud zadnji epizodi je ona to Tywinu priznala..... kako folk spremljate te zadeve, da vam to ni jasno? :)

Smrekar1 ::

FTad je izjavil:


Halo, pa saj je bilo že v 1. sezoni ugotovljeno, ko je Ed Stark to ugotovil, da je Joeffry sin Cersei in Jamiea.....pa tud zadnji epizodi je ona to Tywinu priznala..... kako folk spremljate te zadeve, da vam to ni jasno? :)


Čakaj, dokazati nam to ni problem, je kristalno jasno. V 4. sezoni se tudi Jamie in Cersei pogovarjata o svojih otrocih. Sum se itak porodi že recimo v 1. epizodi 1. sezone :)

Dokazati to likom v zgodbi je pa drug problem. Če Cersei tega ne javno prizna bo težka. Res bi rabili 2-3 Ronertove mulce, da bi to folk verjel. Še potem ne bo važno, če bodo recimo Tyrelli rekli da ni res, Margery je poročena z Robertovim otrokom in to je to. Kdo se jim bo uprl? Dornija in Mezinček?

Sarkozy ::

Zmajevka se je pomehkužila, Škrat je izpolnil pričakovanja, Sansa snuje maščevanje, Jon Snow čaka na Aryo, da se mu pridruži in Bran bo letel
Starki se vračajo v igro
Do Aprila 2015
Valas Morgulis
Ils sont fous ces Slovenes!

Gregor5816 ::

Jon Snow čaka na Aryo, da se mu pridruži

Kaj? Za Aryo se domneva da je mrtva, ker je niso videli že od smrti njenega fotra. Ali pa ima Jon Snow kakšne drugačne informacije? Arya pa potuje sedaj v Braavos.

FTad ::

Sarkozy je izjavil:

Zmajevka se je pomehkužila, Škrat je izpolnil pričakovanja, Sansa snuje maščevanje, Jon Snow čaka na Aryo, da se mu pridruži in Bran bo letel
Starki se vračajo v igro
Do Aprila 2015
Valas Morgulis


Po čem sklepaš, da Jon čaka na Aryo? Ona potuje z ladjo povsem v drugo smer :P

Heisenberg ::

Glede Brana Starka sem dobil občutek da so ga priklicali k drevesu da bo on uničil White Walkerje in poklicali so ga The Children of the Forest skupaj s tem starcem v drevesu. Nekako mislim, da bo na koncu Bran končal kot tale starec priklopljen na drevo, ki mu bo dalo neverjetne moči in ojačalo njegove sposobnosti in potem bo lahko nadziral vsa bitja na planetu. Verjetno tudi zmaje in ker vemo da zmaji pobijajo WhiteWalkerje jih bo naščuval na sever.

Nekako sem se navadil, da sem šokiran v GoT ampak zadnje dva dela sta mi delovala preveč standardna in zelo Hollywoodska. Pogrešam politične spletke da te glava zaboli :)

xxxul ::

Evo, pa je Stannis dobil vojsko ki jo je rabu, samo še hrano jim najde...

Al pa obratno, so wildlingi dobil zemljo... We shall see in 10 months
««
65 / 213
»»