» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
64 / 213
»»

Gogyto ::

oo7 je izjavil:

A divježi so imeli samo dva velikana ali jih imajo še kaj na zalogi?


Jih je še par, vendar je v knjigi omenjeno, da se tudi njihovo število zelo manjša, in da grejo proi izumrtju..

PNG je izjavil:

Malo ja, ni mi bila preveč všeč ta epizoda če sem odkrit. Scena z Ygritte mi je bila smešna. Prav Bon Jovi se mi je zavrtel v glavi ko sem to videl. :D


Jah, ljubav je zajebana stvar. :)) Še tak kerlc lahk pade pred vražjimi, ehm, babjimi čari...>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

Smrekar1 ::

Tetraz je izjavil:


od tega, da jih od 100.000 divježev zid napade 7, + 2 velikana, + 1 mamut, + 4 plezalci. pa to, da tistega mamuta pa velikana pol ure gledajo namesto da pucajo po njem. pa draw, notch, loose je bil tut tečn, bitka na dvorišču pa tak za kozlat. ni blo dovolj, da je bila smešno narjena, še jon je tam pol ure sedel brez orožja, ko pa mu je meli pokimal kao vredu je pa sem skoraj vgasno dol. tričetrt ure smo gledali kako crowi umirajo (prisežem da jih je umrlo vsaj 60+, v prejšnjem delu pa smo ugotovili da jih je 103 al kolko), potem pa kar naenkrat konec in zmaga NW. pa ko so tam v hodniku potegnili meče ven proti velikanu sem se začel smejat. nebi blo slabo, če bi si pri takem budgetu lahko privoščli kakega strokovnjaka za srednjeveško orožje. da se ne menimo, da imajo še OGROMNO stvari za prikazat v tej sezoni, oni pa not tlačijo filerje o tem kak debeli še ni namočo, pa kak je stari aemon včasih mel babo, pa sam pa gilly crap (pa tisti beetle story prejšnji del). prvih 15-20 min bi lahko vrezali in bi dejansko lahko prikazali tisto kar bi mogli. aja, pa ti mali odmiki od knjig mi smrdijo.. to se jim bo vedno bolj maščevalo (snowball effect). meni osebno je vsak del slabši zdaj pa nevem če zato ker sem knjige bral al kvaliteta res pada...


Meni se zdi da grejo vedno bolj na najnižji skupni imenovalec, da je gledanost čim večja. Vsekakor izgleda 3. sezona manj inteligentna od 2., ta pa od prve. Četrte še nisem gledal, ampak to zna bit to.

So rekli da je 100k divježev? V knjigi jih je bilo 40k.

@nny ::

Nak...Jon in Dany ne bosta vladala srečno, veselo in zadovoljno do konca svojih dni. Preveč cliche, cheesy and h'wood obenem. Sem pa 120 posto, da se bosta srečala (in...>:D), čeprav sta v tem trenutku na različnih koncih sveta. Moje mnenje o bittersweet koncu je mod tako ali tako zbrisal. Glasujem za Ramsaya na Tronu, Sansa kraljica, Mezinček Hand of the King, Brienne šefica kraljeve straže, Hodor dvorni norec - ki je itak najpametnejši od vseh, Wild Walkers pa so zadolženi za kontrolo natalitete.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Tetraz ::

nevem točne številke, ampak nekak imam 100k v glavi. pa tudi če jih je 40k, jebote to jim je bla največja šansa, oni pa pošljejo 10 folka. glede sezon pa se strinjam, vedno slabše je, vsaj meni se tako zdi.

Smrekar1 ::

Tetraz je izjavil:

nevem točne številke, ampak nekak imam 100k v glavi. pa tudi če jih je 40k, jebote to jim je bla največja šansa, oni pa pošljejo 10 folka. glede sezon pa se strinjam, vedno slabše je, vsaj meni se tako zdi.


Moram gledat, da bi lahko sodil. Samo glede na to, da morajo napadat ozek prehod jim kaj drugega niti ne preostane. Samo gužvali bi se pred vhodom, se potacali, z vrha Zidu pa bi na njih metali kamenje in podobno. Kaj hitro bi s trupli zaprli vhod ...

Gogyto ::

Kaj vam ni jasno glede fajta?? Še Jon lepo reče na koncu, da je bila to prva noč in da je Mance poslal neke vrste štih probo, da spozna in preveri morebitne sposobnosti in pomanjkljivosti nasprotnika. Pač, tipično ogrevanje, kjer ne pokažeš takoj vsega, kar imaš na zalogi...

Pithlit ::

FTad je izjavil:

V eni noči jim ne bo uspelo zasuti tunela

Zakaj pa ne? Zasut tunel pa ja ni neka grozna znanost.

FTad je izjavil:

sploh pa nima smisla, ker je Jon šel skozi in morajo pustiti vhod, ko/če se vrne.

Pa naj pleza. Saj ne bi bilo prvič.
Life is as complicated as we make it...

Smrekar1 ::

Pithlit je izjavil:


Zakaj pa ne? Zasut tunel pa ja ni neka grozna znanost.


Če imaš na voljo samo nekaj deset osebkov z lopatami, pa še ti so se cel dan borili in so utrujeni, pa zemlja je zamrznjena ... potem zna bit kar problem.

oo7 ::

Sod naj dajo v predor pa naj ga raznese menda se ne bo sesul cel zid.

avani ::

Sam zakaj niso šli divježi raje naokoli? :-) Zid se mora nekje začet in končat, in tam bi ga lahko zlahka prečili :)

Smrekar1 ::

avani je izjavil:

Sam zakaj niso šli divježi raje naokoli? :-) Zid se mora nekje začet in končat, in tam bi ga lahko zlahka prečili :)


Na obeh straneh je morje, flote pa nimajo - za razliko od nočnih straž, ki ima par barkač na vsaki strani. S par deset čolnički tudi težko spraviš desettisočglavo množico čez morje, plus mamuti, velikani so problem.

oo7 je izjavil:

Sod naj dajo v predor pa naj ga raznese menda se ne bo sesul cel zid.


Sod česa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

oo7 ::

Smrekar1 je izjavil:

avani je izjavil:

Sam zakaj niso šli divježi raje naokoli? :-) Zid se mora nekje začet in končat, in tam bi ga lahko zlahka prečili :)


Na obeh straneh je morje, flote pa nimajo - za razliko od nočnih straž, ki ima par barkač na vsaki strani. S par deset čolnički tudi težko spraviš desettisočglavo množico čez morje, plus mamuti, velikani so problem.

oo7 je izjavil:

Sod naj dajo v predor pa naj ga raznese menda se ne bo sesul cel zid.


Sod česa?



Olja ali kar koli že imajo notri.
V devetem delu zgoraj na zidu se je en sod zataknil in ga je nekaj premikal z eno palico je naredil luknjo ven je začel teči olje vsaj mislim, da je bilo olje in je explodiralo.

Gogyto ::

p4453215 [st.citat p4453204 naj bi izjavil:



Usmrajenih pokvarjenih slanik


Usmrajenih pokvarjenih slanikov... >:D

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:


Olja ali kar koli že imajo notri.
V devetem delu zgoraj na zidu se je en sod zataknil in ga je nekaj premikal z eno palico je naredil luknjo ven je začel teči olje vsaj mislim, da je bilo olje in je explodiralo.


Eksplozivov nimajo, ampak tole se lahko zgodi z vnetljivo tekočino - aerosol bo eksplodiral. Problem je v tem, da moraš olje najprej dovolj razpršiti. Sam sod se bo samo vnel, malo natalil zid in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

oo7 ::

No ja v tisti predor bi moral porinit ene 10 sodov pa bi se sigurno kaj usulo.

PNG ::

Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:


Olja ali kar koli že imajo notri.
V devetem delu zgoraj na zidu se je en sod zataknil in ga je nekaj premikal z eno palico je naredil luknjo ven je začel teči olje vsaj mislim, da je bilo olje in je explodiralo.


Eksplozivov nimajo, ampak tole se lahko zgodi z vnetljivo tekočino - aerosol bo eksplodiral. Problem je v tem, da moraš olje najprej dovolj razpršiti. Sam sod se bo samo vnel, malo natalil zid in to je to.


To je tudi meni bilo čudno...tekočina ne bo eksplodirala, tudi vnetljiva ne, razen če pač hlapi.

DarkSite ::

Mene pa zanima kdo je zgradil ta zid?
Koliko časa so ga gradili?
Iz česa je? Je samo led ali so spodaj tudi kamni.
Najbolj me pa zanima zakaj je tako visok? Kot, da bi ga zgradili, ker so se bali nečesa? Je Kink Kong zunaj za katerega še ne vemo?

Smrekar1 ::

PNG je izjavil:


To je tudi meni bilo čudno...tekočina ne bo eksplodirala, tudi vnetljiva ne, razen če pač hlapi.


Če je primerno razpršena bo eksplodirala tudi trdnina, lesni drobir ali kaj takega. Je pa to res dosti dosti lažje doseči pri hlapnih tekočinah.

Pithlit ::

Smrekar1 je izjavil:

Eksplozivov nimajo, ampak tole se lahko zgodi z vnetljivo tekočino - aerosol bo eksplodiral. Problem je v tem, da moraš olje najprej dovolj razpršiti. Sam sod se bo samo vnel, malo natalil zid in to je to.

Una eksplozija na vrhu zida je bila kar konkretna ko se jim je sod ukočil. Brez kakršnegakoli pršenja okol.

Ne znanosti pa fizike mešat sem not. Ker pol lahko po parih sekundah prvega dela zaključimo zgodbo. Pač jebiga... sodi eksplodirajo!

Smrekar1 je izjavil:

Če je primerno razpršena bo eksplodirala tudi trdnina, lesni drobir ali kaj takega. Je pa to res dosti dosti lažje doseči pri hlapnih tekočinah.

Moko tko fino raznese da ne moreš verjet. Kar vsak prah, v bistvu.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Smrekar1 ::

DarkSite je izjavil:

Mene pa zanima kdo je zgradil ta zid?
Koliko časa so ga gradili?
Iz česa je? Je samo led ali so spodaj tudi kamni.
Najbolj me pa zanima zakaj je tako visok? Kot, da bi ga zgradili, ker so se bali nečesa? Je Kink Kong zunaj za katerega še ne vemo?


Menda prvi Stark - Brandon graditelj, ki je baje postavil tudi Nevihtni ... rt ... konec (? - Storm's end). Pomagala naj bi mu magija, velikani ipd. Sam sem privržnik teorije, da so ga zgradili Beli hodci (? - White walkers), kot obrambo pred ljudmi. Koliko časa so ga gradili ni jasno. Sestavljen je primarno iz ledu, pa tudi nekaj skalovja. Zakaj je tako visok ni točno jasno, ampak naj bi ga nočne straže stalno višale. Počasi, centimeter po centimeter, ga posuvajo po vrhu. Stoji že 8000 let, visok je 300 metrov, tako da neke strašne brzine niti ne rabijo. Pred čem brani ni znano, menda pred Belimi hodci ... divježi ... ljudmi? Upam, da bo nekoč razjasnjeno :)

Pithlit je izjavil:


Una eksplozija na vrhu zida je bila kar konkretna ko se jim je sod ukočil. Brez kakršnegakoli pršenja okol


No, bom sodil ko bom videl. Načeloma bi lahko bilo tudi kaj eksplozivnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Halfdead987 ::

>Glasujem za Ramsaya na Tronu,

Najbolj bolano osebo v 7ih kraljestvih bi ti dal na Iron Throne?



In če so "samo" preiskušali obrambe NW, zakaj so poslali tiste "pomembne" ljudi? Pač tisti pleško kanibal, tisti z brado in Ygritte?

PNG ::

Sicer nisem knjig bral (oziroma jih še berem), tako da je čisto možno da sem totalno mimo pihnil, ampak predvidevam da bodo prišli whitewalkerji in vse wildlinge pobili. Tako so pač te nam ljube karakterje vrgli v pokol proti vranam, ker bi bilo res bedno če bi vsi pomrli proti whitewalkerjem.

Smrekar1 ::

Halfdead987 je izjavil:

In če so "samo" preiskušali obrambe NW, zakaj so poslali tiste "pomembne" ljudi? Pač tisti pleško kanibal, tisti z brado in Ygritte?


Kolikor vem so poslali v napad z druge strani tiste, ki so takrat bili na drugi strani zidu.

DarkSite ::

Men se pa zdi, da bo Snow nekak prevzel vodenje te armije k čaka pred zidom, kot pa to, da bo armija razpadla in šla domov. Potem se samo še odpravi proti jugu. Kdo bi ga pa lahko zaustavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

cebelar123 ::

Zid je bil postavljen izključno za obrambo pred White Walkerji, ko pa njih ni bilo več je postal idealen za obrambo pred wildlingsi.V White Walkerje pa tako ni več noben verjel po 8000 letih. Zid so zgradili First Men s pomočjo Children of the Forest in velikanov.

Brandon Stark (the Builder) je "First Men".
Wildlings so prav tako "First Men" pač s to srečo/nesrečo "odvisno s katere plati gledaš" , da so živeli na severni strani zida ko se je začel graditi.

@nny ::

PNG je izjavil:

Sicer nisem knjig bral (oziroma jih še berem), tako da je čisto možno da sem totalno mimo pihnil, ampak predvidevam da bodo prišli whitewalkerji in vse wildlinge pobili. Tako so pač te nam ljube karakterje vrgli v pokol proti vranam, ker bi bilo res bedno če bi vsi pomrli proti whitewalkerjem.


Jep.

'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

FTad ::

Halfdead987 je izjavil:

In če so "samo" preiskušali obrambe NW, zakaj so poslali tiste "pomembne" ljudi? Pač tisti pleško kanibal, tisti z brado in Ygritte?


Ja pač poslali so eno skupino, ki bi poskušala napasti grad iz druge strani, in če bi bila akcija uspešna, bi potem oni lahko odprli vrata skozi tunel, da bi lahko še ostalih 100k wildlingov prišlo preko zidu.

Gogyto ::

Wildlingsi so pač ljudje, ki se niso hoteli podredit kralju/kraljem... Svobodnjaki, če hočete.

Tetraz ::

Gogyto je izjavil:

Kaj vam ni jasno glede fajta?? Še Jon lepo reče na koncu, da je bila to prva noč in da je Mance poslal neke vrste štih probo, da spozna in preveri morebitne sposobnosti in pomanjkljivosti nasprotnika. Pač, tipično ogrevanje, kjer ne pokažeš takoj vsega, kar imaš na zalogi...


jon to reče ker tut njemu ni jasno zakaj so poslali vsega skup 10 folka. NW je bila okupirana iz obeh strani in tako lepe šanse nebo nikoli in nikdar več. zdaj, če so pač hotli prikazat napako mance-a je ena stvar, ampak da bi bilo to "plausible" bi moral on bit rahel idiot, v knjigi pa je vse prej kot to.

avani ::

Sicer nisem knjig bral (oziroma jih še berem), tako da je čisto možno da sem totalno mimo pihnil, ampak predvidevam da bodo prišli whitewalkerji in vse wildlinge pobili.



Huh, si predstavljaš to armado zombijev za zidom? :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avani ()

Smrekar1 ::

Tetraz je izjavil:


jon to reče ker tut njemu ni jasno zakaj so poslali vsega skup 10 folka. NW je bila okupirana iz obeh strani in tako lepe šanse nebo nikoli in nikdar več. zdaj, če so pač hotli prikazat napako mance-a je ena stvar, ampak da bi bilo to "plausible" bi moral on bit rahel idiot, v knjigi pa je vse prej kot to.


K knjigi jih v hrbet napade nekje 200 Thennov. Morda je v seriji mišljeno, da pač niso napadli prvi dan in se skrivajo v okolici? To bi bila čisto smiselna taktika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

cebelar123 ::

Gogyto je izjavil:

Wildlingsi so pač ljudje, ki se niso hoteli podredit kralju/kraljem... Svobodnjaki, če hočete.


Zgodovinsko gledano so to Prvi možje in ni dovolj da napišeš "ljudje, ki se niso hoteli podredit kralju/kraljem".
Saj si niso sorodni s sedanjimi kralji, če lahko tako napišem.

DarkSite ::

Pričakoval bi, da bi ob novici, da je pred zidom 100 000 wildov, da bi ves jug mobiliziral svojo vojsko in jo nemudoma poslal proti severu. Pa sej so poslali vrane ali golobe :d zakaj se noben ne odzove?

Tetraz ::

Smrekar1 je izjavil:

Tetraz je izjavil:


jon to reče ker tut njemu ni jasno zakaj so poslali vsega skup 10 folka. NW je bila okupirana iz obeh strani in tako lepe šanse nebo nikoli in nikdar več. zdaj, če so pač hotli prikazat napako mance-a je ena stvar, ampak da bi bilo to "plausible" bi moral on bit rahel idiot, v knjigi pa je vse prej kot to.


K knjigi jih v hrbet napade nekje 200 Thennov. Morda je v seriji mišljeno, da pač niso napadli prvi dan in se skrivajo v okolici? To bi bila čisto smiselna taktika.


v seriji se napada zgodita ob istem času, pravtako sta oba planirana ob istem času (v knjigi se ne spomnim, ampak mislim da nista bla planirana oba naenkrat), torej mance ve da je NW zaposlena z thenni (in ostalimi tut) tam na dvorišču, on pa pošlje 10 ljudi? ostalih 39k pa jih bo poslal kot futer za puščice ko bo NW vse razpoložljive sile postavla na zid (dobro veš da so tam praktično nesmrtni, ker puščice ne letijo do tja, velikani pa v knjigi niso imeli lokov). ne spomnim se kako so mance-a predstavli v seriji, glede na to kako predstavljajo wildlinge me nebi čudilo če bi bil bloodthirsty idiot, pa še tak človek bi malo bolj razmislil o taktiki. tisti jonov stavek da jih je testiro pa je priročen izgovor, ker so očitno CGI budget za to sezono že porabli.

DarkSite je izjavil:

Pričakoval bi, da bi ob novici, da je pred zidom 100 000 wildov, da bi ves jug mobiliziral svojo vojsko in jo nemudoma poslal proti severu. Pa sej so poslali vrane ali golobe :d zakaj se noben ne odzove?


finta je, da jih je lahko miljon, pa zida ne bodo porušli. velikani in ostala golazen, ki pa lahko naredi kako škodo pa v svetu južnjakov itak ne obstajajo, razen v pravljicah. pa še vsi majo polne roke dela sami s sabo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tetraz ()

DarkSite ::

jah ne verjamejo v pravljice po drugi strani pa verjamejo v zmaje :)

cebelar123 ::

DarkSite je izjavil:

jah ne verjamejo v pravljice po drugi strani pa verjamejo v zmaje :)


V zmaje verjamejo ker ni tako dolgo nazaj ko so še bili zmaji v zraku + polno klet okostji zmajev imajo v kings landingu.

Tetraz ::

no ja... še vedno večina glavnih karakterjev ne verjame v zmaje. :)

*edit* ne verjame da jih danny ima.. da so obstajali je polna klet dokazov ja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tetraz ()

DarkSite ::

po eni strani majo vohune povsod tudi na drugem kontinentu, ki jih obvesca vse kar počne dragonka, ne morejo pa met vohuna na zidu :)

Smurf ::

DarkSite je izjavil:

Pričakoval bi, da bi ob novici, da je pred zidom 100 000 wildov, da bi ves jug mobiliziral svojo vojsko in jo nemudoma poslal proti severu. Pa sej so poslali vrane ali golobe :d zakaj se noben ne odzove?

Ker vecino briga kaj se dogaja na severu, ali pa imajo vecje lokalne probleme.

cebelar123 ::

Pa saj se ne gre toliko za to, da nevejo kaj se dogaja na zidu. Bolj jim je vseeno kaj se tam dogaja saj imajo preveč trenutnih problemov dosti bližje.

Flea ::

Tudi če zid pade, bi bil problem Wildlingov bolj ali manj na severu, saj združena vojska Tyrell-Martell-Lannister pomoje to uniči brez večjih problemov. Pa naj bodo velikani gor ali dol.

oo7 ::

Flea je izjavil:

Tudi če zid pade, bi bil problem Wildlingov bolj ali manj na severu, saj združena vojska Tyrell-Martell-Lannister pomoje to uniči brez večjih problemov. Pa naj bodo velikani gor ali dol.


Ne bi rekel>:D

Gogyto ::

Še zadnjič. Če bi brali tole temo za nazaj, bi videli, da je bilo že najmanj desetkrat razloženo, zakaj se nihče ne ukvarja s problemi na Zidu.

Če bi ti živel daleč na jugu in bi zgolj vedel da nekje daaaleč na severu sotji en zid, kamor se pošilja robijaše umret, se ravnotako ne bi obremenjeval, kaj je tam res in kaj ne. Par stoletij, če ne kar tisočletij so edini problem občasno predstavljali wildlingsi, ki so vsake toliko uleteli v manjši grupi čez zid, malo poharali po Severu in poševili par življa, potem pa so jih Starkovi ujeli in obglavili... Pika. end of story. za južnjaka.

Zakaj bi potem zdaj verjel, da je tako hudo gori; poleg tega pa je cel jug od Necka dol obremenjen z vojnami. Kdo še ima viška ljudi pošiljat med robijaše, ki so se ga verjetno tako ulili, da vidijo ne dvojno, trojno ampak desettisočkratno poleg tega namesto belih miši in letečih slonov vidijo whitewalkerje.... pajade. :)

Poleg tega, Tetraz
bolj švoh strateg si ti, če bi kar tako brezglavo poslal 100k folka na Zid iz prve... Na čistino pred Nočno stražo. Masakr.

klkkkkkkkkkk ::

Flea je izjavil:

Tudi če zid pade, bi bil problem Wildlingov bolj ali manj na severu, saj združena vojska Tyrell-Martell-Lannister pomoje to uniči brez večjih problemov. Pa naj bodo velikani gor ali dol.


Pozablaš na sever. Poleg tega, Martell (Oberyn) ima nekaj pankrtov kateri bodo z veseljem maščevali oz. začeli vojno. Lanisterjem se že maje stolček, poleg tega kmalu lahko tudi Tywin Lanister pade... Potem Starkov je tud še kar nekaj. Trenutna špekulacija za sezono 5 je vojna med Lanisterji in Hišo martel. Oberyn je pokazal, da so odlični bojevniki.

Jon Snow bo verjetno vodil napade proti white walker-jem. Bran lahko postane tud odličen bojevnik. Lokostrelc na konju + warg. Potem WINTER is Comming... tolk velik stvari prihaja.

lp
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Winter is coming že 5 let. Verjetno mi prihoda niti vidli ne bomo.
Life is as complicated as we make it...

klkkkkkkkkkk ::

Pithlit je izjavil:

Winter is coming že 5 let. Verjetno mi prihoda niti vidli ne bomo.


do takrat se bodo itak pobil med sabo:)):))
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

oo7 ::

Kje misli pa Stane kupit vojsko?

Fiferius ::

Ne vem, če veste ampak "wildlingsi" napadajo oz. rinejo na jug, ker se na severju prebuja vojska white walkers oz. "the others",ki bi jih prej ko slej pobila in še hujše, ko umreš te spremenijo v "wights" (zombie style). Oni samo hočejo v glavnem pobegniti pred to usodo. Seveda so tudi izjeme. Eskimov verjetno tud ne gre preveč dobro, živeti v večnem snegu in se vsak dan boriti za hrano...
Kakor ste že povedali, wildlingsi za vse ostale razen "the night watch" (un mogoče nekaj vasi, ki jih ropajo) niso problem. Drugače pa tak Night watch skrbi za to, da tisti na severju ostanejo tam, zakaj bi se mi (južnjaki) ukvarjali s tem.
Problem bi nastal, ko bi white walkerji pobili in reanimirali vse okoli zidu in nato napadli ostale. Z vsakim bojem bi dobili večje število vojakov in že sedaj ko so ostale hiše tak skregane, premagane in revne, nimajo dovolj vojakov, kaj šele sredstev za vojno takšnega obsega.
Polek tega imajo ti whitewalkersi moči, napadajo v temi in mrazu, ki ga oddajajo(podobno kot tiste pošasti v harry poterju, ko sesajo duše :P )

MINOR SPOILER ALERT...

Na srečo se ostali v realmu razen z night wathc ne bodo potrebovali kaj dosti ukvarjati s wildlingsi. Bo prišel črni vitez na konju in rešil situacijo na severju.. Razen mogoče kasneje z whitewalkersi..

Smurf ::

oo7 je izjavil:

Flea je izjavil:

Tudi če zid pade, bi bil problem Wildlingov bolj ali manj na severu, saj združena vojska Tyrell-Martell-Lannister pomoje to uniči brez večjih problemov. Pa naj bodo velikani gor ali dol.


Ne bi rekel>:D

-Dodatno pojasnilo na podlagi knjige, ki ni spoiler (opozorim pa vseeno):

Vecina wildlingov je slabo oborozenih/izurjenih. Pac imas te udarne "elitne" skupine, ampak vecina pa je dalec od tega in recimo niti nima zeleznega orozja. Treba je tudi vedeti, da je znotraj njihovi vojske veliko razlicnih plemen (ki se med sabo niti ne marajo) in so skupaj zaradi sile razmer (whitewalkers). Omenjeno je tudi, da je recimo 1 black brother dober za 10 wildlingov (mogoce je malce drugacna stevilka). Na podlagi tega bi jaz sklepal, da jih Tyrell-Lanisterjeva vojska lahko premaga.

oo7 ::

Smurf je izjavil:

oo7 je izjavil:

Flea je izjavil:

Tudi če zid pade, bi bil problem Wildlingov bolj ali manj na severu, saj združena vojska Tyrell-Martell-Lannister pomoje to uniči brez večjih problemov. Pa naj bodo velikani gor ali dol.


Ne bi rekel>:D

-Dodatno pojasnilo na podlagi knjige, ki ni spoiler (opozorim pa vseeno):

Vecina wildlingov je slabo oborozenih/izurjenih. Pac imas te udarne "elitne" skupine, ampak vecina pa je dalec od tega in recimo niti nima zeleznega orozja. Treba je tudi vedeti, da je znotraj njihovi vojske veliko razlicnih plemen (ki se med sabo niti ne marajo) in so skupaj zaradi sile razmer (whitewalkers). Omenjeno je tudi, da je recimo 1 black brother dober za 10 wildlingov (mogoce je malce drugacna stevilka). Na podlagi tega bi jaz sklepal, da jih Tyrell-Lanisterjeva vojska lahko premaga.


Kaj pa velikani?
No če se ne marajo potem je tudi problem, ko enkrat pridejo čez zid se lahko razidejo.
««
64 / 213
»»