» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
60 / 213
»»

oo7 ::

Halfdead987 je izjavil:

Meh. Meni ima bolj babyface. Tisti, ki je konja zaklal je bil bolj badass


No ja saj je star komaj 25 let.

Haf?ór Júlíus Björnsson
Born 1988
Height 2.10 m
Weight 190 kg
Sport Strongman

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Halfdead987 ::

190kg? Wtf

ZaphodBB ::

Jaz sem mislil, da jih ima ene 150 :D

vasquez ::

Najmanjši je od vse treh Mountainov.

:)

martincek1 ::

Zgornja z banano je boljša :D

----------------------

Precej smo skrenili iz debate... :)

Smrekar1 ::

Nikec3 je izjavil:

"Trial by combat" je še ena v nizu Martinovih deus ex machina mehanizmov, s pomočjo katerih se velikokrat reši iz čudnih situacij. Ampak ok, uporablja jih dokaj prefinjeno, da ne motijo preveč.


Hm, kolikor vem ga izvajajo natanko dvakrat. Obakrat v enakem kontekstu - Tyrion je po krivem obtožen in dobi nekoga da ga izvleče ven, ker je sodnik pristranski. Ne vem če to ravno "velikokrat", pa tudi deus ex machina se mi ne zdi. Gre se za dejanje obupanca, ker Tyrion v boju mož na moža nima možnosti proti ravno veliko nasprotnikom. Deus ex machina bi bilo če bi ga nekdo nepričakovano rešil iz celice noč pred sojenjem.

Kaj pa naj bi bili ostali taki mehanizmi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Nikec3 ::

Ne vem če to ravno "velikokrat", pa tudi deus ex machina se mi ne zdi. Gre se za dejanje obupanca, ker Tyrion v boju mož na moža nima možnosti proti ravno veliko nasprotnikom. Deus ex machina bi bilo če bi ga nekdo nepričakovano rešil iz celice noč pred sojenjem.

Wildfire, magija ki jo izvaja Melisandre, Wildfire, ki ga tik pred zdajci odkrije Tyrion in v Aryinem primeru izgovarjanje imen, ki naj umrejo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

mgermo ::

Black smoke.

Smrekar1 ::

Nikec3 je izjavil:


Wildfire, magija ki jo izvaja Melisandre, Wildfire, ki ga tik pred zdajci odkrije Tyrion in v Aryinem primeru izgovarjanje imen, ki naj umrejo.


Noja, v seriji je morda tik pred zdajci, čeprav se mi ne zdi. V knjigi vsekakor ni tik pred zdajci, temveč o njem piše cca pol knjige, Tyrion prevzame proizvodnjo od sestrice, organizira vaje, da zgraditi verigo čez reko da flota ne more pobegniti ipd. Vse prej kot deus ex machina.
Melisandrina magija ... ne vem ali bi temu rekel deus ex machina, to da je z njo nekaj čudnega napove že v prologu, ko na njo strup ne deluje. To je bilo prikazano tudi v seriji. Lahko jo damo pod "mogoče", čeprav se ne uporablja ravno velikokrat.

Tole z imeni najbrž misliš tistega morilca iz Braavosa? Ne, tam je bil namen povsem drugačen, garantiram. Če bi tam hotel deus ex machina bi mala lahko izgovorila katerakoli tri imena (npr.: Tywin, Kevan, Tommen), ki bi dramatično spremenilo dinamiko vojne. Ampak ker je Arya mala punčka in takrat še razmišlja kot mala punčka se to ne zgodi. V bistvu je tisto dokaj tragikomično.

Se pa strinjam, da je v seriji to toliko drugače prikazano, da res lahko izpade kot deus ex machina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

M.B. ::

Meni je prvi Mountain tudi najboljši. Ta bi vsaj brado lahko mel. Zdaj zgleda ko neki dobrodušni medo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Halfdead987 ::

> Zdaj zgleda ko neki dobrodušni medo.
Sem prebral debelušni :))

Halfdead987 ::

54j0 ::

Če bi prvega nasmejal in drugega postaral, bi bila ista :).

p.s.: mislim, da oba nosita isti oklep, na enemu zgleda rahlo prevelik, na drugemu premajhen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

[Michael] ::

Kdaj bo naslednji del??

bluefish ::

Danes aka. jutri.

[Michael] ::

Hvala.

oo7 ::

Kar lahko rečem o tej epizodi je samo joj joj joj joj8-O8-O8-O

Tezaab ::

Mislim, da se bo morala deveta epizoda kar fino potruditi, da bo presegla osmo...

martincek1 ::

Ne me jebat hahahah :))

@nny ::

Well....o dvoboju smo se vsi zmotili. En lik je prestopil na temno stran. :D
Najboljša epizoda te sezone doslej.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Smrekar1 ::

@nny je izjavil:

Well....o dvoboju smo se vsi zmotili. En lik je prestopil na temno stran. :D
Najboljša epizoda te sezone doslej.


Rezultat je res kul ja.

Kdo je prestopil na temno stran?

martincek1 ::

Prosim da odgovarjajo tisti, ki gledajo samo serijo (niso brali knjig).. pač da malo ugibamo :D

- Kam bo šel Jorah Mormont?
- Bo Arya prišla do Sanse&LF, ali jima bodo pustili oditi (ker ne vejo kaj sploh so Starki, ker je Hound ne bo mogel prodati...)?
- Kakšne šanse sploh imajo on The Wall? S čim se lahko branijo?
- Ramsay izvedel da je Bolton... mal mi je blo čudno vse skupaj, zakaj mu pa ni prej povedal?
- Mislite da bo Tyrion umrl? :)

oo7 ::

Jaz pravim, da Tyrion ne bo umrl vsaj upam, da ne.

@nny ::

- Kam bo šel Jorah Mormont?
Bil je pomiloščen z dekretom, zato lahko gre kamor hoče. Tudi nazaj na Westeros in se priključi enemu od glavnih playerjev.

- Bo Arya prišla do Sanse&LF, ali jima bodo pustili oditi (ker ne vejo kaj sploh so Starki, ker je Hound ne bo mogel prodati...)?
Če bo prišla, bo samo do Sanse...LF ne bi izpustil DVEH Starkovih iz krempljev. Če bi jo hotel obdržati v pesti, ga bo Arya štihnila. Kaj bo storil Hound, ko bo zagledal svojo ljubezen Sanso, si ne predstavljam. Ne moreta z Aryo dvakrat obstati tik pred vrati, no...

- Kakšne šanse sploh imajo on The Wall? S čim se lahko branijo?
Nobenih šans nimajo, zid bo padel. Lahko le za nekaj časa zadržijo Severnjake tako, da zazidajo tunel. Razen če nimajo v kleteh konkretne zaloge divjega ognja ali zmaja ali česa podobnega... Divjaki bodo preplavili Sever.

- Ramsay izvedel da je Bolton... mal mi je blo čudno vse skupaj, zakaj mu pa ni prej povedal?
Ramsay je vedel, da je Bolton fotr. Ampak do sedaj je bil Snow, torej pankrt, sedaj je legitimen sin.

- Mislite da bo Tyrion umrl? :)

Tyrion, Dany, Jon so trije glavni playerji, okrog katerih se vrtijo vsi stranski liki. Od nikogar zgodba še ni zaključena, zato jih bomo nekaj časa še gledali. Jamie je bil videti kar prizadet in ima dostop v ječo kot poveljnik straže, mogoče ga bo on rešil? Ali pa Varys? Ubogi Tyrion:8)
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Smrekar1 ::

martincek1 je izjavil:


- Ramsay izvedel da je Bolton... mal mi je blo čudno vse skupaj, zakaj mu pa ni prej povedal?


Sem bral, tako da ti bom samo tole razložil. Ramsay je Roosov pankrt, ki ga je naredil tako, da je posilil neko kmetico (opis dogodka je v 5. knjigi in nadpovprečno srhljiv). Nekaj let kasneje sta mu umrla žena in sin, tako je posvojil Ramsaya kot sina. Ker je panrkt se piše Snow, vendar ga je kralj v zameno za izdajo Starkov pri Dvojčkih legitimiziral kot Boltona (in omogočil še nekaj drugih stvari, ki jih ne bom povedal).

Ni torej izvedel, da je Bolton, samo dobil je kraljevsko dovoljenje, da se tako piše.

oo7 ::

@nny je izjavil:



Tyrion, Dany, Jon so trije glavni playerji, okrog katerih se vrtijo vsi stranski liki. Od nikogar zgodba še ni zaključena, zato jih bomo nekaj časa še gledali. Jamie je bil videti kar prizadet in ima dostop v ječo kot poveljnik straže, mogoče ga bo on rešil? Ali pa Varys? Ubogi Tyrion:8)


Se ne strinjam, ker v tej seriji so vsi stranski liki. Tudi za Ned Starka bi lahko rekel, da je glavni lik pa kje je? Ali pa Robb Stark, Tyrion, Joefrey, Arya ali Stane...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:


Se ne strinjam, ker v tej seriji so vsi stranski liki. Tudi za Ned Starka bi lahko rekel, da je glavni lik pa kje je? Ali pa Robb Stark, Tyrion, Joefrey, Arya ali Stane...


Noja, Danny je vsekakor glavni lik v Essosu. Brez nje ni zgodbe izven Westerosa, tako da je najbližja glavnemu akterju, tako v seriji kot v knjigi. Se pa strinjam, da v Westerosu to ni ravno jasno, ne v knjigi in ne v seriji. Nekateri liki so nekaj pomembnejši od drugih, to je pa tudi vse.

oo7 ::

Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:


Se ne strinjam, ker v tej seriji so vsi stranski liki. Tudi za Ned Starka bi lahko rekel, da je glavni lik pa kje je? Ali pa Robb Stark, Tyrion, Joefrey, Arya ali Stane...


Noja, Danny je vsekakor glavni lik v Essosu. Brez nje ni zgodbe izven Westerosa, tako da je najbližja glavnemu akterju, tako v seriji kot v knjigi. Se pa strinjam, da v Westerosu to ni ravno jasno, ne v knjigi in ne v seriji. Nekateri liki so nekaj pomembnejši od drugih, to je pa tudi vse.


Jaz sem misli na celotno serijo:) da ni glavnega lika tako nekako kot pri seriji LOST. Npr pri Breaking Bad je bil Walter White ali v seriji Spartacus je bil Spartacus čeprav je bilo še en kup drugih likov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:


Jaz sem misli na celotno serijo:) da ni glavnega lika tako nekako kot pri seriji LOST. Npr pri Breaking Bad je bil Walter White ali v seriji Spartacus je bil Spartacus čeprav je bilo še en kup drugih likov.


Ja to drži. V Igri prestolov (ali Pesmi ledu in ognja) je sploh v Kraljevem pristanu res precej nejasno kdo je glavni in kdo ni. Je nekaj pomembnejših likov, to je pa tudi vse. V Essosu je zadeva čista (Danny), na Zidu tudi kolikor-toliko (Jon).

Mimogrede, menda je bil boj med Oberynom in Goro super narejen? Čez dobra 2 tedna grem gledat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

oo7 ::

Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:


Jaz sem misli na celotno serijo:) da ni glavnega lika tako nekako kot pri seriji LOST. Npr pri Breaking Bad je bil Walter White ali v seriji Spartacus je bil Spartacus čeprav je bilo še en kup drugih likov.


Ja to drži. V Igri prestolov (ali Pesmi ledu in ognja) je sploh v Kraljevem pristanu res precej nejasno kdo je glavni in kdo ni. Je nekaj pomembnejših likov, to je pa tudi vse. V Essosu je zadeva čista (Danny), na Zidu tudi kolikor-toliko (Jon).

Mimogrede, menda je bil boj med Oberynom in Goro super narejen? Čez dobra 2 tedna grem gledat :)


Ne gledaš sproti?

Halfdead987 ::

Fuck. Kera bedna epizoda.
Kako ga je lahko mountain, z prebodenim teleson in ogromno ranami, skoraj mrtev, z enim udarcem skoraj ubil.

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:


Ne gledaš sproti?


Nope. Celo sezono v šusu, ko se konča :)

Halfdead987 je izjavil:

Fuck. Kera bedna epizoda.
Kako ga je lahko mountain, z prebodenim teleson in ogromno ranami, skoraj mrtev, z enim udarcem skoraj ubil.


Ser Gregor Clegane je eden izmed največjih in najmočnejših osebkov na kontinentu. Oberyn Martell je sicer hiter, vendar ni dovolj trpežen in ga dobi nepripravljenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Gregor5816 ::

Oberyn bi ga lahko ubil, ampak je hotel od Mountaina še priznanje, da je ubil njegovo sestro in ali je Tywin dal ukaz za to. Medtem pa je brezglavo postopal okoli Mountaina.

garamond ::

SPOILER IZ ZADNJE EPIZODE, NE PA IZ KNJIGE! Da smo za spremembo enkrat natančni in napišemo vrsto spoilerja.

garamond je izjavil:

UNIVERZUM je izjavil:

prvič- nikjer ni nobenih imen
drugič- če mi lahko preberete misli kaj sem si želel, da bi se zgodilo (vsaka vam čast)
tretjič- logično je da eden od mečevalcev umre, a ne?
četrtič- spoiler je črn, če si ga označil, da si ga prebral ni moja krivda
Ne, seveda nisem prebral črnega dela. Če se bo drug teden zgodilo to, kar zdaj sumim, da se bo, bom res moral nehati prebirati tole temo.
Nisem nič špekuliral o rezultatu dvoboja, bil pa sem prepričan, da se ne konča dobro za Tyriona. (Ali umre ali mora oditi na sever, bomo še videli. Tudi kakšna druga opcija ni dobra.)

Tako da res najlepša hvala uporabniku UNIVERZUM, da je svoj spoiler zakril s črno barvo. In še mnogo večja hvala, da svoje želje o dogodku ne napiše v spoilerju, kajti, njegovo mnenje je tako pomembno da ga mora prebrati vesoljno človeštvo z internetom (emm... vsak Slo-Techovec), tudi tisti, ki nismo brali knjig. HVALA!!!

In če je težko ugotoviti, da si kdo ne bi želel dobro za Tyriona v tem dvoboju, ...

Hvala tudi uporabniku jst za tisti svinjski spoiler na začetku sezone in uporabniku zaphodBB, za čigar spoiler še ne vem, kaj pomeni, niti če je bil sploh spoiler. Hvala tudi vsem uporabnikom, ki so pustili spoilerje prejšne sezone in ki se jih zdaj ne spomnim.

Razumem, da so nekateri:
- nepismeni
- kratko malo prasci (to so tej, ki so funckionalno pismeni in razumejo, kaj pomeni spoiler, toda vseeno spoilajo)
- egoistični prasci (sploh ne pomislijo, da je kaj lahko spoiler. Drugi uporabniki foruma obstajajo izključno zato, da berejo njihove komentarje in potrjujejo njihovo nadbožanskost)

Tako da zbogom in hvala za vse ribe v tej temi!

jest10 ::

Se je pa dvoboj vseeno malenkost drugače končal, kot v knjigi. Drugače pa ok epizoda.

VaeVictis ::

Phantomeye ::

ma jebote pa te self-righteous karakterje. superioren je bil Gori, ampak ne mogu je skakat okol njega.

Tezaab ::

jest10 je izjavil:

Se je pa dvoboj vseeno malenkost drugače končal, kot v knjigi. Drugače pa ok epizoda.

V knjigi ga je v ključnem trenutku iirc zgrabil za plašč (cloak, kakorkoli že to prevedemo), v epizodi pa za nogo. Končni rezultat je bil isti. Sicer trenutno nimam knjige pri sebi, ampak po wikiju sodeč, so bili na koncu enaki koraki izvedeni v enakem zaporedju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tezaab ()

jest10 ::

Tezaab je izjavil:

jest10 je izjavil:

Se je pa dvoboj vseeno malenkost drugače končal, kot v knjigi. Drugače pa ok epizoda.

V knjigi ga je v ključnem trenutku iirc zgrabil za plašč (cloak, kakorkoli že to prevedemo), v epizodi pa za nogo. Končni rezultat je bil isti. Sicer trenutno nimam knjige pri sebi, ampak po wikiju sodeč, so bili na koncu enaki koraki izvedeni v enakem zaporedju.

V knjigi "gora" ne umre v boju, je pa ranjen in zastrupljen.

Flea ::

Ampak to so pa bile danes res bolane scene na koncu. Zelo mi je žal Oberyna, ker je bil superioren v boju in hkrati izjemen karakter.

klkkkkkkkkkk ::

No tole je pa že malo čudno. Da si bi tak izkušen bojevnik privoščil take napake... podn. Če je že moral umreti...
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Gregor5816 ::

Me zanima, kaj bo sedaj Tywin naredil. Oberyna je postavil za sodnika, ker je hotel zavezništvo z Dornijo, če bi se bilo treba boriti proti zmajem. Glede na to, da ga je sedaj Mountain ubil, je vse padlo v vodo. Zelo lepa priložnost za Daenerys, da si ustvari prvo močno zavezništvo v Westerosu. Mislim da je bilo tudi rečeno, da so Dornijci edini, ki so sposobni premagati zmaje. S tem zavezništvom je praktično nihče v Westerosu ne bi mogel ustaviti. Škoda le, ker je Daenerys trenutno opustila napad na Westros oz. ga je preložila za nekaj časa. Ampak verjetno ji bodo izkušnje, ki jih trenutno nabira, prišle prav, ko/če bo osvojila Westeros.

Poleg tega lahko domnevamo, da bo (je?) Iron Bank of Bravos nehala financirati krono oz. Iron throne, glede na to da je Stannis dobil posojilo. Me zanima, kaj dela z denarjem oz. kam ga vlaga...

Smrekar1 ::

Gregor5816 je izjavil:

Me zanima, kaj bo sedaj Tywin naredil. Oberyna je postavil za sodnika, ker je hotel zavezništvo z Dornijo, če bi se bilo treba boriti proti zmajem. Glede na to, da ga je sedaj Mountain ubil, je vse padlo v vodo. Zelo lepa priložnost za Daenerys, da si ustvari prvo močno zavezništvo v Westerosu. Mislim da je bilo tudi rečeno, da so Dornijci edini, ki so sposobni premagati zmaje. S tem zavezništvom je praktično nihče v Westerosu ne bi mogel ustaviti. Škoda le, ker je Daenerys trenutno opustila napad na Westros oz. ga je preložila za nekaj časa. Ampak verjetno ji bodo izkušnje, ki jih trenutno nabira, prišle prav, ko/če bo osvojila Westeros.

Poleg tega lahko domnevamo, da bo (je?) Iron Bank of Bravos nehala financirati krono oz. Iron throne, glede na to da je Stannis dobil posojilo. Me zanima, kaj dela z denarjem oz. kam ga vlaga...


Dorne je bil tradicionalno na strani zmajarjev.

Smurf ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

No tole je pa že malo čudno. Da si bi tak izkušen bojevnik privoščil take napake... podn. Če je že moral umreti...

Oberyn ni bil tip cloveka, ki bi bil previden in preracunljiv.

xxxul ::

xxxul je izjavil:

Kaj se zgodi če umreta oba, gora in oberyn?

badass >:D

recimo da je bil Oberyn obneumljen zaradi sovražštva in je zato naredu napako?
Je pa Tywin že razglasu zmagovalca (goro) in obsodu gympa na smrt, glede na to da je v tem delu precej obupan in si želi živet, se mi zdi da zna celo sprejet ponudbo za na zid - če bo seveda bratec za...

ne vem a majo pravnike v GoT, Slovenski pravniki bi se še tisočletja prerekal kdo je zmagu - un k je prvi padu, al un k je prvi umru

oo7 ::

Princ jih je dobro kasiral.

Pa tisti smeh od Arye je bil tudi dober. Trenutno se mi najbolj zabavna zdita Arya in pes upam, da bosta še skupaj okol hodila =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Tezaab ::

jest10 je izjavil:

Tezaab je izjavil:

jest10 je izjavil:

Se je pa dvoboj vseeno malenkost drugače končal, kot v knjigi. Drugače pa ok epizoda.

V knjigi ga je v ključnem trenutku iirc zgrabil za plašč (cloak, kakorkoli že to prevedemo), v epizodi pa za nogo. Končni rezultat je bil isti. Sicer trenutno nimam knjige pri sebi, ampak po wikiju sodeč, so bili na koncu enaki koraki izvedeni v enakem zaporedju.

V knjigi "gora" ne umre v boju, je pa ranjen in zastrupljen.

Okej, pardon. V knjigi se poglavje z dvobojem konca tako kot epizoda, ko Tywin obsodi Tyriana na smrt, ampak nic ne omeni zdravstvenega stanja Gore (poudarek - govorim o poglavju z dvobojem). Naprej ne bom komentiral.

cebelar123 ::

Saj v seriji tudi tudi mogoče ni še mrtev. Glede na to da je 1x že praktično vstal od mrtvih.

@nny ::



Hm...volkovi se zbirajo. Verjetno bo prišlo do obračuna med Sanso in Mezinčkom.
Tyriona bodo najverjetneje poslali na Zid, vendar je ob vsem, kar se dogaja na Severu, malo verjetno, da bo tja tudi dospel.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

Steinkauz ::

Obračuna v postelji mogoče ja.
Mene bl zanima, kaj bo ko arya pride do sanse in jo vidi s mezinčkom.
««
60 / 213
»»