» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
61 / 213
»»

Nikec3 ::

To bi znala biti najbolje zaigrana epizoda do zdaj. In to gledano na vse kadre, ne samo zadnji dvoboj.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Okapi ::

Tyriona bodo najverjetneje poslali na Zid, vendar je ob vsem, kar se dogaja na Severu, malo verjetno, da bo tja tudi dospel.
Jaz sem mislil, da mu bo kdo pomagal pobegniti še pred sojenjem. Potem sem rekel, OK, pa pred dvobojem. No, sedaj pa pravim, da mu bo nekdo pomagal pobegnit pred obglavljenjem;)

O.

Ales ::

jest10 je izjavil:

V knjigi "gora" ne umre v boju, je pa ranjen in zastrupljen.

LOL... Zanimivo gledat trolčke na Slo-techu, kako se trudijo prepričat ljudi, da niso troli ampak debili in ne vedo, kaj je to spoiler :))

Ne štekam kako lahko sploh kdo, ki ni prebral knjig, sodeluje v tej temi brez da doživi živčni zlom. >:D

Okapi ::

In kakšen spoiler je to? Dvoboja je že konec, vsi smo videli, kako se je končal.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

avani ::

Huh, krasen del!

Torej, sansa reši mezinčka in ta dokončno zavlada hribom. Hm ko omeni sansa tyriona, da so jo poročili s škratom, mislite, da ve za tisti incident, ko je bil tyriona zaprt na tem gradu? Lepo je igrala, ko ga je omenila, saj tu tyrion ni najbolje zapisan.

Kaj je bilo tisto z aryo? Čeprav je njena teta mrtva (torej nič cekinov), sta šla pol s psom naprej? Ali se bosta obrnila in šla, hm kam naprej?

Ramsay postane gospod, na severu so pa vsi čisto prestani pred bitko. Na jugu gora drobi glave, medtem ko na vzhodu mora jorah stran. Kaj menite da bo z njim? Nazaj v westeros in naslediti očeta na zid?

FTad ::

Okapi je izjavil:

In kakšen spoiler je to? Dvoboja je že konec, vsi smo videli, kako se je končal.

O.


Bullshit! Vseeno ne vemo, kaj točno se zgodi z Mountainom....vemo samo, da je bil zaboden in še nekajkrat ranjen, in da je obležal....ne vemo pa, ali je bil smrtno ranjen, da kasneje tudi umre....

Zanima pa me, če se zgodi, da dejansko oba umreta v dvoboju, a to pomeni, da je obsojenec pomiloščen ali ne? (ker je kao "neodločeno") :)

jest10 ::

Nekdo umre prvi-ta izgubi

martincek1 ::

Bolj logično bi bilo, da mora prvak obsojenca preživeti.

Gogyto ::

Torej, ker sem bral knjige, ne bom odgovarjal na tista vprašanja, kaj mislite da se bo zgodilo...:D

Bom odgovoril samo na tole vprašanje, ki ga je zastavil FTad.. Prvak obsojenca mora preživeti - to bi bil jasen 'znak bogov', da je nedolžen. Zato tudi Tywinova obsodba po koncu dvoboja. Oberyn je v nebeških pašnikih.

Smrekar1 ::

xxxul je izjavil:


ne vem a majo pravnike v GoT, Slovenski pravniki bi se še tisočletja prerekal kdo je zmagu - un k je prvi padu, al un k je prvi umru


Mislim, da je pravilo kdor prvi umre. Sicer bi verjetno zmagal Oberyn :)

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Phantomeye ::

Smrekar1 je izjavil:

xxxul je izjavil:


ne vem a majo pravnike v GoT, Slovenski pravniki bi se še tisočletja prerekal kdo je zmagu - un k je prvi padu, al un k je prvi umru


Mislim, da je pravilo kdor prvi umre. Sicer bi verjetno zmagal Oberyn :)


Boj je verjetno na smrt, kar je glupo.

Z ustreznimi pravili in ustreznim sodnikom, bi se boj moral končat, ko prvi obleži. Torej je Oberyn zmagal. Kaj se je z njim zgodilo po boju, ne bi smelo bit relevantno za obsojenega.

Shegevara ::

Respect RR Martinu, da je obrnu na glavo to klasično govorjenje "bad guy-" in nakladanje, ko ga medtem "good guy" preseneti. Vloge so vsaj enkrat obrnjene. Lepa :)

Brane22 ::

Pričakovano.

Smrekar1 ::

Phantomeye je izjavil:


Z ustreznimi pravili in ustreznim sodnikom, bi se boj moral končat, ko prvi obleži. Torej je Oberyn zmagal. Kaj se je z njim zgodilo po boju, ne bi smelo bit relevantno za obsojenega.


Tjah, zaplete se že pri "ustreznim sodnikom". Tywin sovraži Tyriona in obratno.

Okapi ::

Zanima pa me, če se zgodi, da dejansko oba umreta v dvoboju, a to pomeni, da je obsojenec pomiloščen ali ne?
A se ti je zdelo, da je bil mali navdušen nad izidom dvoboja?

O.

Smrekar1 ::

Shegevara je izjavil:

Respect RR Martinu, da je obrnu na glavo to klasično govorjenje "bad guy-" in nakladanje, ko ga medtem "good guy" preseneti. Vloge so vsaj enkrat obrnjene. Lepa :)


"Good guy" in "bad guy" pri Martinu ne obstaja, imaš samo različne odtenke sivine. Okej, morda "bad guy" bi še lahko rekli, da nekateri pa res so (Joffrey, Ramsay), vsaj zaenkrat. Dobrih pa več ali manj ni.

Okapi ::

Kako da ne? Arya, zmajevka, ta mali, Jon, pa še precej manj pomembnih likov. Dirty Harry je tudi marsikaterega počil, kršil različna pravila in zakone, pa je vseeno "good guy". Good guy ne pomeni, da je brezgrešni svetnik.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Sarkozy ::

brez ene same trohice dvoma
je JON SNOW
pravi "Good Guy"
in glavni akter v seriji, ki bo verjetno preživel vsa mogoča sranja
na sebi nima niti enega črnega madeža
se pravi, junak/heroj po klasičinih Disney pravilih

se kdo ne strinja? 8-)
Ils sont fous ces Slovenes!

martincek1 ::

Ja, bi že bil čas da ga en Wilding ubije. 8-)

Smrekar1 ::

Sarkozy je izjavil:

brez ene same trohice dvoma
je JON SNOW
pravi "Good Guy"
in glavni akter v seriji, ki bo verjetno preživel vsa mogoča sranja
na sebi nima niti enega črnega madeža
se pravi, junak/heroj po klasičinih Disney pravilih

se kdo ne strinja? 8-)


To najbrž misliš preden je prekršil sveto zaobljubo Nočnih straž, se mnogokrat paril z divježinjo (?), potem izdal še njo in ji ubil par prijateljev? Upravičeno? Morda, ampak brez greha prav gotovo ni.

frudi ::

Arya, ta mala psihopatka, ki bi hladnokrvno po vrsti pobila kup ljudi, s katerimi se ne strinja glede dejanj, ki jih niti ni sposobna razumeti?

Danny, ki si želi cel svet pahniti v novo krvavo vojno zaradi občutka lastne večvrednosti in domnevne upravičenosti do železnega prestola? Ki daje brez sojenja usmrtiti stotine ljudi, na nepotrebno krute načine?

Jaz njiju nikakor ne bi prišteval med good guys :P
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

Kako da ne? Arya


Arya je v seriji res narejena bolj nedolžno, ampak bodo morali resno začeti delati na tem, da se bolj spremeni. Mala bo prekosila Joffreya, v to sem prepričan.

naj bi izjavil:

zmajevka


Eja.


naj bi izjavil:

ta mali, Jon, pa še precej manj pomembnih likov. Dirty Harry je tudi marsikaterega počil, kršil različna pravila in zakone, pa je vseeno "good guy". Good guy ne pomeni, da je brezgrešni svetnik.


Tisto je antijunak. V Pesmi ledu in ognja nimaš junakov.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Sarkozy ::

parjenje z divježinjo, izdaja in uboj divježev, ne more biti greh
saj je dal zaobljubo Nočnih straž, če bi jo prelomil, to bi bil greh

parjenje - cilj opravičuje sredstvo (infiltracija med sovražnike);)
Ils sont fous ces Slovenes!

Smrekar1 ::

frudi je izjavil:

Arya, ta mala psihopatka, ki bi hladnokrvno po vrsti pobila kup ljudi, s katerimi se ne strinja glede dejanj, ki jih niti ni sposobna razumeti?

Danny, ki si želi cel svet pahniti v novo krvavo vojno zaradi občutka lastne večvrednosti in domnevne upravičenosti do železnega prestola? Ki daje brez sojenja usmrtiti stotine ljudi, na nepotrebno krute načine?

Jaz njiju nikakor ne bi prišteval med good guys :P


Morda je razlika med tistimi, ki so knjigo brali in tistimi, ki gledajo samo serijo. Arya je v seriji res bolj milo bitjece. V knjigi je že njen prvi uboj (fantek, ki ga štihne malo po tem ko ji usmrtijo očeta) z namenom, ni po nesreči kot v seriji.

Sarkozy je izjavil:

parjenje z divježinjo, izdaja in uboj divježev, ne more biti greh
saj je dal zaobljubo Nočnih straž, če bi jo prelomil, to bi bil greh


Ahem. Night gathers, and now my watch begins. It shall not end until my death. I shall take no wife, hold no lands, father no children. I shall wear no crowns and win no glory. (...)

Garantiram, da ni stvar moje interpretacije. Če bi se držali vseh pravil, bi ga morali zaradi tega usmrtiti.

parjenje - cilj opravičuje sredstvo (infiltracija med sovražnike);)


Jah, to pa je stvar interpretacije in tudi cilj teh dogodkov, da se odprejo taka vprašanja. Tudi Mance skuša samo rešiti svoje ljudi, Cersei samo zaščiti svoje otroke, Ramsay izgnati Železarje, Walder vrniti izdajo z izdajo. Samo pravim, Jon ni čist kot solza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Sarkozy ::

je pa zato najčistejši od vseh 8-)
Ils sont fous ces Slovenes!

Smrekar1 ::

Sarkozy je izjavil:

je pa zato najčistejši od vseh 8-)


To morda res, ampak pri konkurenci ki jo ima to niti ni tako težko.

Počakaj še eno sezono.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

Kako da ne? Arya, zmajevka, ta mali, Jon, pa še precej manj pomembnih likov. Dirty Harry je tudi marsikaterega počil, kršil različna pravila in zakone, pa je vseeno "good guy". Good guy ne pomeni, da je brezgrešni svetnik.

O.


zato imaš več dimenzij dobrih, nevtralnih in slabih karakterjev.

hvala sedmim bogovom, da obstaja primer prav na seriji:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Sarkozy ::

Smrekar
ne boš me prepričal
Jon Snow je Good guy in pika
Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Sarkozy je izjavil:

Smrekar
ne boš me prepričal
Jon Snow je Good guy in pika



Kaj mu pomaga če je dober? V tej seriji dobri cepajo kot muhe.

Sarkozy je izjavil:

je pa zato najčistejši od vseh 8-)


Kaj pa Hot pie? Ali Sam? Rickon Stark?>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Goody ::

Dejansko dober in pošten je bil Jonov fotr pa je končal že zelo kmalu. Pa Rob in njegova tudi nista bila ravno bad...Pisatelj ima rajši neke vmesne - jih dlje časa pusti pri življenju.

Okapi ::

Samo pravim, Jon ni čist kot solza.
A je kdo rekel, da je? Rambo je tudi "good guy", pa pobija levo in desno. Jack Bauer je "good guy", pa pobija teroriste levo in desno, muči ujetnike ...

Antijunaki so pa recimo Dexter, Walter White, Tony Soprano ...

Očitno ste se eni zataknili pri Sneguljčici in Rdeči kapici, pa se vam zdi takšno slikanje likov nekaj revolucionarnega.>:D

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

frudi ::

Smrekar1 je izjavil:


Morda je razlika med tistimi, ki so knjigo brali in tistimi, ki gledajo samo serijo. Arya je v seriji res bolj milo bitjece. V knjigi je že njen prvi uboj (fantek, ki ga štihne malo po tem ko ji usmrtijo očeta) z namenom, ni po nesreči kot v seriji.

Tudi v seriji je na njemen seznamu za terminacijo par imen, ki so tam z, v najboljšem primeru, dvomljivo upravičenostjo. Thoros of Myr in Beric Dondarrion recimo. In zakaj? Bolj ali manj zato, ker je butthurt glede Gendrya.

Kdor se ji zameri, ga kar hoče štihnit s tistim svojim pipcem. Mala ni čisto pri zdravi pameti :S
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Smrekar1 ::

Sarkozy je izjavil:

Smrekar
ne boš me prepričal
Jon Snow je Good guy in pika


Po želji :)

oo7 ::

Ramsay jih je pa že začel dajat iz kože.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Smrekar1 ::

frudi je izjavil:


Kdor se ji zameri, ga kar hoče štihnit s tistim svojim pipcem. Mala ni čisto pri zdravi pameti :S


Jup. In ful je lepo narejen prehod iz dokaj nedolžne punčke v nekoga, ki si jemlje pravico odločati o tem kdo živi in kdo ne. Arya bo prekosila Joffreya.

Gogyto ::

frudi je izjavil:

Arya, ta mala psihopatka, ki bi hladnokrvno po vrsti pobila kup ljudi, s katerimi se ne strinja glede dejanj, ki jih niti ni sposobna razumeti?

Danny, ki si želi cel svet pahniti v novo krvavo vojno zaradi občutka lastne večvrednosti in domnevne upravičenosti do železnega prestola? Ki daje brez sojenja usmrtiti stotine ljudi, na nepotrebno krute načine?

Jaz njiju nikakor ne bi prišteval med good guys :P


Če te okoliščine pripeljejo do tega, da narediš v osnovi neko 'slabo stvar', to še ne pomeni, da si slab/zloben po defaultu. Človek je determiniran tudi z okoljem in neredko reagira glede na okolico. Arya ne bi ubila kmetiča, ki se lovi po polju, mamke, ki gre k maši, vojaka, ki gre odtočit na stran... Fentala bi tiste, za katere (sprva) v svoji naivnosti 've', da so zlobni. Konec koncev tudi do Psa ne čuti več 'obvezne potrebe', da ga likvidira. Pa je v seriji že bilo nakazano, da bi ga lahko...

Podobno Daeneyrs - cel mladi lajf je poslušala brata o uzurpatorju čez lužo. Delno ima sprane možgane, če lahko tako rečemo. Njena dejanja pa nakazujejo, da je v osnovi poštena in dobra. In ja, včasih mora tudi DOBER vladar narediti kako slabo stvar.

Me zanima, kdo od nas ni kot otrok za koga rekel, kako ga bo ubil ali bi ga ubil...:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

Smrekar1 ::

Gogyto je izjavil:


Če te okoliščine pripeljejo do tega, da narediš v osnovi neko 'slabo stvar', to še ne pomeni, da si slab/zloben po defaultu. Človek je determiniran tudi z okoljem in neredko reagira glede na okolico. Arya ne bi ubila kmetiča, ki se lovi po polju, mamke, ki gre k maši, vojaka, ki gre odtočit na stran... Fentala bi tiste, za katere (sprva) v svoji naivnosti 've', da so zlobni. Konec koncev tudi do Psa ne čuti več 'obvezne potrebe', da ga likvidira. Pa je v seriji že bilo nakazano, da bi ga lahko...


Za zdaj še ne, ja. To pride kaj kmalu. Počasi, korak po korak, in kmalu ji bo nekoga ubiti tako kot je nam pogledati kaj je novega na forumu. Prepričan sem, da bo Arya sčasoma postala najbolj srhljiv lik v Pesmi ledu in ognja. Nekaj podobnega se bo zgodilo Sansi, ki bo verjetno prekosila Cersei.

Podobno Daeneyrs - cel mladi lajf je poslušala brata o uzurpatorju čez lužo. Delno ima sprane možgane, če lahko tako rečemo. Njena dejanja pa nakazujejo, da je v osnovi poštena in dobra. In ja, včasih mora tudi DOBER vladar narediti kako slabo stvar.


Westeros bi pognala v novo krvavo vojno, zato da bi tam zavladala. Sprane možgane ima, ampak tudi njej cilj opravičuje sredstva. Glede tega ni kaj dosti boljša od Stannisa.

Smrekar1 ::

Gogyto je izjavil:


Me zanima, kdo od nas ni kot otrok za koga rekel, kako ga bo ubil ali bi ga ubil...:)


To že, samo koliko od teh je vsak večer molilo za smrt vedno večjega števila osebkov in jih tudi ob priliki ubijalo?

Arya ima enega ekvivalenta - Dexter.

Pithlit ::

Smrekar1 je izjavil:

Ahem. Night gathers, and now my watch begins. It shall not end until my death. I shall take no wife, hold no lands, father no children. I shall wear no crowns and win no glory. (...)

Garantiram, da ni stvar moje interpretacije. Če bi se držali vseh pravil, bi ga morali zaradi tega usmrtiti.

No... tehnično gledano se ni oženil... pa zaenkrat tudi še nikogar ni oplodil. Nikjer ne piše da ne bo seksal. :))

Tehnično gledano.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

In ja, včasih mora tudi DOBER vladar narediti kako slabo stvar.
Predvsem je pa treba na stvari gledati v kontekstu časa (in krajevnih navad). Če velja zakon oko za oko, glava za glavo, potem je lahko tudi tisti, ki to upošteva, "dober fant", čeprav bi po današnjih merilih veljal za pošast. In jasno, v borbi za dobro stvar se ne moreš vedno izognit nedolžnim žrtvam.

Arya ima enega ekvivalenta - Dexter.
Niti približno. Dexter je psihopat in pobija zaradi veselja, samo da ga je foter pač uspel prepričat, da če že mora morit, naj mori zločince. Arya pa imho ne pobija zaradi veselja do pobijanja, ampak zaradi čuta dolžnosti. Maščevati je treba nedolžne žrtve.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

frudi ::

Aha, zaradi konteksta časa se Danny šibijo kolena od vzburjenosti, ko Drogo vpije, kako bo poklal zahodnjake in jim posilil ženske. Pač, nedolžne žrtve v njenem boju za prirojeno pravico parkirati lastno rit na železni prestol.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Gogyto ::

Smrekar1 je izjavil:

Gogyto je izjavil:


Me zanima, kdo od nas ni kot otrok za koga rekel, kako ga bo ubil ali bi ga ubil...:)


To že, samo koliko od teh je vsak večer molilo za smrt vedno večjega števila osebkov in jih tudi ob priliki ubijalo?

Arya ima enega ekvivalenta - Dexter.


Me zanima, kdo od nas bi se uprl skušnjavi, če bi bil v enaki poziciji kot Arya in dobil priliko ubit nekoga s 'svojega spiska'... Hint - Experiment.;) Govorimo seveda o hipotetični situaciji, kjer dvija vojna vihra, ljudje se pobijajo mimogrede, nihče ne gleda na nikogar in kot ugotovljeno par strani nazaj - pozabi da imajo otroci kakršnekoli pravice. Če se mi zljubi, otroka fentam, mu dam dve okol kepe, zavržem, prodam v bordel.... Jasno je, da hitro začneš ukrepati tako kot najbolje znaš. Be qucik or be dead... Mlado staro muško žensko....;) Arya je to, na srečo, dojela.

jizzer ::



Epic moment :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

klkkkkkkkkkk ::

Smurf je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

No tole je pa že malo čudno. Da si bi tak izkušen bojevnik privoščil take napake... podn. Če je že moral umreti...

Oberyn ni bil tip cloveka, ki bi bil previden in preracunljiv.


To, da človek ni previden in preračunljiv nepomeni, da ne pozna svojega nasprotnika.
Ko sem si še enkrat na youtubu pogledal fight...
uglavm fail. Lahko bi ta prizor mal bl realno naredil. Zdej jst sm mel občutek, da je Oberyn hiter,motoričen bojevnik, padel je na tla kot kup lesa.
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

@FlyingBee, govoriš o dveh popolnoma različnih serijah v istem stavku... brez besed.
Oberyn je pač podlegel čustvom. To se dogaja povsod, en primer lahko povežeš če gledaš šport. Recimo vozniki F1, kolikokrat so čustva in nespametne poteze prevladale nad izkušnjami in nadarjenostjo.
Če pa te gorila prime in potegne za nogo, pa te bo jasno zasukalo okoli osi, kot da si vrtavka.

korenje3 ::

fak jz bom začel sovražit to serijo... vsi main characterji umirajo eden za drugim :p
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

D3m ::

V tem je čar. Mi je všeč, ko tako prikazujejo politiko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

54j0 ::

Vse, kar sem v seriji videl od tega Obija, je to, da je po*ljubil* par prostitutk vseh možnih spolov, s kuhinjskim pipcem napadel pijanca (v javni hiši...), ter povedal par srce parajočih stavkov in slabih šal. Zame to ni ravno "main character". Bolj me zanima, kako bo v naslednjem delu, ko bo Mezin'c spoznal Aryo (saj se bo tokrat menda spomnil nanjo in na to, da je slišala njegovo spletkarjenje z levi...). Nekdo bo spet letel skozi nebeška vrata! Vprašanje je le, kdo.

p.s.: šele zdaj mi je postalo jasno, da je Jorah sin pokojnega poveljnika nočne straže. Toliko imen... Je bilo to posebej omenjeno v nanizanki? Saj možno, da sem spregledal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

klkkkkkkkkkk ::

Mene zanima kaj se je zgodilo z stricem od Rob-a Starka. Vsi so omenjal, da so Roba ubil noben pa ni omenil strica, ki se je oženil.
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7
««
61 / 213
»»